Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Franklin


Franklin
addikt

Köszönjük szépen, hiánypótló írás! :R

A flipperes témához: egyaránt szoktam játszani valódi flipperasztalokon és PC-n is Pinball FX2 / Pinball Arcade játékokkal. Azt vettem észre, hogy ha a rendes flipperasztalos játék után leülök a PC-hez, akkor érezhetően lassabban reagál, rendszeresen "túlfut" a golyó az ütőkön... ez az input lag miatt van? Akár a monitor, akár a billentyűzet felől?

Nagyon zavaró, több nap kell, mire újra hozzászokok a késéshez.

(#2) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Érdekes volt, köszi a cikket!

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#3) MongolZ válasza Franklin (#1) üzenetére


MongolZ
addikt

Igen. Monitor, gép, billentyűzet, stb.

Cikkhez: Nagyon jó, és szerintem hiánypótló cikk! Köszi!

(#4) Aucor


Aucor
senior tag

Köszi szépen ezt a tesztet, számomra nagyon érdekes volt. Én egy 32" Samsung tévét használok monitornak, amiben sajnos game mode sincs HDMI bemeneten. Mióta megvan, azóta érzem hogy valami nem kóser az egérmozgással, először arra gondoltam hogy az egérrel lehet valami, de másik egérrel is hasonló. Ezek szerint az input lag a hiba... Hát monitornak monitort. :))

(#5) Robert07


Robert07
aktív tag

Wn olyat vettem eszre, hogy amikor egy USB HUB-bal hasznaltam az egeret es billentyuzetet, erezhetoen magasabb volt a kesleltetes. Pedig nem is egy legolcsobb kinai cucc volt, a dell monitoromra kotottem ra oket.

(#6) sto1911 válasza Franklin (#1) üzenetére


sto1911
veterán

Valoszinunek tartom az input lagot. Ill. a gombok kulonbsege is szamit, amikor en az igazi gombokkal jatszottam PBFX-et, akkor elore kellett gondolkodnom a kontrollerhez kepest, rengetegszer lecsuszott a golyo az utorol, mert hosszabb uton jarnak a gombok. Mindezt raadasul TV-n jatszottam, ott meg a 8 eves monitoromnal is nagyobb a lag, pedig joval ujabb TV.

A cikk nagyon jo volt, szerintem mindenre kitert, amire kellhet.
Es koszonjuk a reklamot :) :D

(#7) Franklin válasza sto1911 (#6) üzenetére


Franklin
addikt

Mi értesz "igazi gomb" alatt? Én sima billentyűzetről játszok.

(#8) sto1911 válasza Franklin (#7) üzenetére


sto1911
veterán

[link] Ami pl. ezen van. Ugyanaz a gomb, mint ami az eredeti, valos flipperasztalokon van :)

(#9) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Köszi a cikket, igazán érdekes téma, gyorsan meg is néztem, hogy a saját otthoni monitorom (Asus VP239H) hogy teljesít, és hát igen előkelő helyen van (9 ms).

Kérdés: a bemeneti jel forrása (értsd: analóg [D-SUB] vagy digitális [DVI, HDMI, DP]) számít az input lag szempontjából?

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#10) Joco_77


Joco_77
aktív tag

Sziasztok

Input lagra pár tipp Pinball Fx2 esetében:
-Vsync Off! (mindenhol, tehát nvidia panelen is, szotfverben is stb).
-Aero módot kikapcsolni (win7nél és ahol még van)
-Nvidia Panel : set maximum pre-rendered frames erre nem emlékszem de azt hiszem alapból 1 ezt 0 ra kell rakni.

így a legigazibb az input lag csökkentése és szigorúan billentyűzettel kell játszani(vagy kabinettel) tehát sajnos xbox360/one/egyéb controller nem az igazi a pinball fx2vel(sokáig teszteltem velük, nem volt hatásos)

Szeretettel várunk mindenkit Pinball Fx2 versengésre itt a PH -n , 2 hetente váltunk asztalt szavazatok alapján(soha nincs vita, közös megegyezés van melyik legyen a következő asztal). :R

(#11) devast válasza Aucor (#4) üzenetére


devast
addikt

Nálam is 32"-os TV van monitornak használva, és természetesen érezni rajta, hogy nem erre való.

Pár tanács:
- PC módot mindenképp kapcsold be az adott bemeneten
- vga driverbe kapcsold ki a vsync-et. Az kb még 20-30ms-et hozzáad az egészhez. Én elviselem, hogy "olyan" lesz tőle a kép, cserébe a jobb input lag-ért.
- A játékot mindig fullscreen exclusive módban használd. Windowed és fullscreen windowed(borderless window) módban a win10/7 beépített compositorját használja a kép kirajzolásához, amiben mindig be van kapcsolva a vsync, ha kikapcsolod akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#12) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Ez a legmeglepobb:

Egy érdekes megállapítás: ha a Windows beállításokban felcserélem az 1. és 2. kijelzőt, azaz az LG lesz az 1. számú (elsődleges) kijelző, az ACER a 2., akkor nincs input lag differencia egymás között gamer módban sem.

Lehet hogy az egesz input lag akkor nem hw miatt hanem sw miatt van a te rendszeredben? :F

OK

(#13) sto1911 válasza Z_A_P (#12) üzenetére


sto1911
veterán

Ez eppen lehet itt igaz, de azert nem hasznal senki egyszerre ket klonozott monitort. Egyesevel is erre a kovetkeztetesre jutnank, TV < monitor < gaming monitor lenne a sorrend.

(#14) ruti válasza Z_A_P (#12) üzenetére


ruti
Közösségépítő

Ez számomra is rejtély, még további tesztelést igényel(ne), de legalább kontroll mérést, ahogy lentebb llwynog is megpendítette, nem tudom a választ arra sem további tesztelés nélkül, hogy a csatlakozó felületnek milyen hatása van a képalkotásban, de hátha lesz itt szakértő aki megmondja.

ugye ez esetben is éppen 2 különféle csatlakozásról beszélünk, DVI a régi, és DP az új monitor esetében.
az új monitoron van DVI is, van olyan VGA-m, amin szintén van kettő DVI

lehet egy windows szaki tudja, mit kezel máshogy a win a képernyő klónozásnál az elsődleges és a másodlagos kijelző között

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#15) tomazin


tomazin
veterán

köszi, jó ki gondolatébresztős cikk
(illetve fel lehet hozni a master race vs peasants vitában ;] )

btw elképesztő a különbség, dell laptop monitorján 330 volt a reakcióidőm, dokkolón keresztül csatlakozó monitoron 270. kíváncsi leszek az otthoni gépen mennyi lesz.

(#16) ruti válasza tomazin (#15) üzenetére


ruti
Közösségépítő

tényleg érdemes megnézni, hogy az 5-ös sorozathoz képest egy hosszabb "terhelés" alatt mennyit romlik az átlag reakcióidő

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#17) rumkola válasza Franklin (#1) üzenetére


rumkola
veterán

szia
nem, sajnos rossz bennük valami a vsync-el
nálam is ez volt, de nvidia driverben a vsync beállítás megszüntette
már nem emlékszem, hogy ki vagy be kellett-e kapcsolni
ill. előre reprodukált képkockák száma: 1 legyen
így teljesen megszűnt a "lag" /ami nem az :) /

(#18) Redneck


Redneck
veterán

Jól sikerült írás lett, jó hogy van régebbi monitor, gémer és TV is! Ezek a valós mérések hiányoznak a tesztekből. :K

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#19) TBMC


TBMC
addikt

jól összeszedett, tartalmas cikk! köszi! :R

markbellus.hu 

(#20) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Nekem is ilyen TV-m van. Egyébként futhatnál még egy tesztet azzal, hogy a bemenet típusát PC-re állítod (ha nem arra volt eleve). Nálam az Xbox One által használt bemenet típusa van PC-re állítva, több portál és fórumozó ajánlása alapján.

Nem áll módomban input lagot műszerrel tesztelni, de a tesztekben eleve 35 ms körüli értékek jöttek ki, ha az általad mérthez képest hozzáadjuk a referencia monitort (amiről nem tudjuk mekkora input laggal dolgozik), akkor az már csúnyán 40 ms fölé csúszhat.

Így is elég határeset ez a TV játékra (én nem arra vettem, előbb megvolt, mint a konzol).

(#21) Joci10 válasza ruti (#14) üzenetére


Joci10
őstag

A TV és ACER tesztnél nézted a felcserélt sorrendet? Mert lehet, ott is kijönne valami érdekes dolog. :D

(#22) ruti válasza Stauffenberg (#20) üzenetére


ruti
Közösségépítő

a TV-nkél a "Játékkonzol" és "PC" bemeneti beállítás között szerinted van különbség?

a bemenet típusa eleve "Játékkonzol" volt végig, és ezen belül váltogattam tovább a preset képmódokat (+ a saját beállításomat)
annak, aki nem ismeri a konkrét TV-t: a <Játék mód> egy képbeállítás preset, ami az eleve "Játékkonzol" bemeneten elérhető legkisebb input lag-ot adja, lehet ez így nem derül ki egyértelműen a szövegezésből

valóban meg kéne nézni mennyivel lassabb standard HDMI bemeneten

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#23) rumkola válasza ruti (#22) üzenetére


rumkola
veterán

szia
nálam plazmán van különbség, PC módban kisebb a lag és ezért így is használom nagyon régóta
műszerrel nem tudom mérni, de ezen a klikkelős cucun is 40-50ms-el jobb vagyok folyamatosan ha PC-re van állítva a TV a játékgép helyett

[ Szerkesztve ]

(#24) bastya2100 válasza rumkola (#23) üzenetére


bastya2100
tag

Sziasztok ! Saját tapasztalat, 32" os tv-n toltam 500 órát az r6-ba, nem tudtam miért vagyok ennyire béna ennyi óra után is :$ persze a tesco-s egér lecserélése elképesztő sokat javított, de még valami mindig hiányzott. Nem voltam az igazi, anno a cod-ba igen csak pro voltam. Itt meg alig tudtam kill-t szerezni :$ ezüst ill bronz rank a legmagasabb amit elértem :$

Behalt a tv-m pedig most akartam eladni:$ vettem egy egyszerű 22" 5ms led monitort :)
A human bench-en 120 ms-el jhobb vagyok átlag... pedig a tv-n minden ótvar képjavító offon volt pc módba..---

most már plat 2 szint lesz lassan :) sokkal másabb, persze ígyis sok múlik a taktikán ill. az ubi szerveren is :$ de mi lett volna ha veszek egy normális gamer monitort :) XD

UI.: szuper teszt lett :) Végre valaki, aki érthetően, példákkal elmondja mi is a baj a tv-kel, és még ez egy jó panel volt :$ a human bench-nél szépen kiadja :$ ahogy nálam is kiadta.. bár én olyan 190-et érek el max XD

[ Szerkesztve ]

(#25) rumkola válasza bastya2100 (#24) üzenetére


rumkola
veterán

Igen tudom, de én 5 éve nem használok monitort és 50coll után nem fogok még egyszer monitor előtt görnyedni, akármennyire is progamerebb lennék tőle :D
Csak Diablózom, QuakeC-ben meg így is elcsípem párszor a dobogót, nekem ez elég. :)

(#26) Redneck válasza bastya2100 (#24) üzenetére


Redneck
veterán

Csak Single játékot veretek TV-n, kontrollerrel, de érezhető így is kicsit. Monitor elé csak multizni ülök, sima TN 5ms. Ha lenne egy jó monitorom tudom hogy jobb lennék, CRT-n is jobban meglőttem.

Az a baj hogy nagyon húzós...

Szerk:
Sokszor érzem hogy gyorsabb lehetnék, de már sajnálom rá a lóvét. Legközelebb is csak jobb és nagyobb panel és 75Hz lesz.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#27) bastya2100 válasza Redneck (#26) üzenetére


bastya2100
tag

igen :) Nekem is van egy 19"os 75hz samu 940n -em XD kipróbáltam 75hz-en és olyan szép folyamatos volt a kép XD csak kár, hogy kicsi plusz alul becsíkozódott XD de emlékszem olyan fragjeim voltak én se hittem el, bár fiatalabb is voltam 7-8 évvel :D

Szóval a célom megcsináltatom a tv-t, eladom ezzel a monitorral együtt is veszek egy 24-es gamer monitort :) és mire összegyűlik rá addig az ubi kezd valamit ezzel a játékkal :) lagok bugok terén :)

rumkola: én se vettem addig észre míg csak single-t toltam... rpg-k néhány fps, stratégia...l de anno elővettem a cod4-et hát leis töröltem.. azt hittem velem van a baj..
Az r6-ba beleszerettem nem adtam fel, mást nem is játszok csak ezt.. egér, egérpad csere (érdekes cod-ba nem volt bajom az 1000ft-os egérrel, fősulisként örültem, hogy gépem van XD) monitor is lett volna de így késik, de már ez is előre lépés :D

(#28) Redneck válasza bastya2100 (#27) üzenetére


Redneck
veterán

100Hz-en ment nálam a CS, Quake és UT anno. Ahhoz képest x év kihagyás után is kontrasztos egy TN 60/75Hz-es monitor. 😆

Vennék én is de annyira már nem köt le és sajnálom a pénzt. A kis input lagot valamelyest képes tolerálni az agyunk, sőt a pontatlan egérhez is hozzá lehet szokni. Azért ha az ember nem akar magával kicseszni, normális egér és valami elfogadható megjelenítő kell.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#29) etejedu válasza bastya2100 (#24) üzenetére


etejedu
őstag

186 volt a legjobb! Átlag 210-220.
144Hz gamer monitor, nem fury de Logitech protheus core-t egér.
Már nem az igazi a reflexeim, vagy rossz beállításokat használok.

(#30) ruti válasza bastya2100 (#24) üzenetére


ruti
Közösségépítő

igazából a TV vs ACER esetében a humanbench-es reakciótesztet több személlyel megcsináltattam, hogy ne csak én legyek a tesztalany, de ennek feldolgozása már nem fért bele időhiányban,

mindenesetre jól szórakoztunk, ki mennyit javul a monitoron és mennyivel, ill. ki romlik és mindezt hány sör után :)

-

periféria fronton is több mindent kipróbáltam már a TV-n való jobb eredmény érdekében - de ledokumentálni sajnos nincs időm:
- gagyi drótos egeret mondjuk nem próbáltam, annyira mazo nem vagyok,
- de két drótnélküli egereket viszont annál inkább,
olyan mélységig, hogy a vevőegységet passzív HUB-ra, gépházi kivezetésre, vagy alaplapiba csatlakoztatva,
- vezetékes gamer egereket is szintén HUB-on keresztül vagy anélkül,
- valamint természetesen a steam kontrollert

konklúzió:
a steam kontroller jó, bármennyire is wireless (no flame plz)
a drótnélküli egér (bár genius és revoltec cuccok, tehát nem csúcs-egerek) nem használhatók
vezetékesnél a HUB nem ront az eredményen

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#31) Franklin válasza ruti (#30) üzenetére


Franklin
addikt

Nektek működik most a Human Benchmark oldal? Nekem nem tölt be.

(#32) ruti válasza etejedu (#29) üzenetére


ruti
Közösségépítő

az nagyon sok, ott más gond kell legyen, milyen az a gamer monitor?

használni is kéne azt a csodakrémet, az biztos javít a reflexeken is :) vagy nem gyártod?
(valamikor 4-5 éve egy ZBoard bizniszünk volt)
:)

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#33) ruti válasza Franklin (#31) üzenetére


ruti
Közösségépítő

viccelsz, bolondozol?
túl van terhelve Magyarországról, PH-sokkal..
;]

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#34) Franklin válasza ruti (#33) üzenetére


Franklin
addikt

Most már működik :)

Sajnos az derült ki, hogy öregszek... anno stabilan 200 körül voltam, most meg 220 alá nem tudom vinni, 230 az átlag :(

(#35) etejedu válasza ruti (#32) üzenetére


etejedu
őstag

LG 24GM77

Persze hogy emlékszem! Amúgy is oszlopos tag vagy a PH!-N, nehéz lenne téged elfelejteni! :)

A krémek és én örök barátságban vagyunk azóta is!Már a portfólió is erőteljesen kiszélesedett, és ha nem lenne elég és unatkoznék, megkaptam főnökömtől a háztartásvegyipari részleget, hogy délután se unatkozzak!

(#36) ruti válasza etejedu (#35) üzenetére


ruti
Közösségépítő

ezt az LG-t én is sokat nézegettem, mint alternatíva,
úgyhogy mégsem a gépben lehet a hiba :)
öregszünk, ennyi, el kell fogadni...
-
35 év felettiek csinálhatnánk háziversenyt egy 25 ismétléses reflextesztből,
az én eredményeimet már ismeritek: 3-ból a legjobb 25-ös sorozatom átlaga: 188
mi már úgysem manipuláljuk az eredményt, meg már nem is a győzelem a fontos, hanem a részvétel :)
kéne egy google drive sheet, és lehetne eredményeket megosztani, ha valaki bevállalná a könyvelését

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#37) etejedu


etejedu
őstag

Nem biztos hogy ehhez a témához kapcsolódik, de mitől van az hogy ha egyszerre lövünk az ellenféllel nálam a gomb lenyomása után nem reagál a tűzgomb vagy csak később, illetve belassula karakter vagy akadozva mozog?

(#38) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

sörözés után telefonon néztem a tesztet: 400+ ms a reakció idő... wtf? Feleségemnek ugyanez, pedig Ő nem is ivott.
Aztán a PC-n 250ms körül... Ez már jobb, de még mindig nagyon halovány. A cikk hatására megnéztem van -e valami beállítás a monitoron (LG 22mp65), volt. 220ms köré beállt az eredményem. Ezt így már normálisnak érzem, így öregecskén :)
Meg peeersze ráfogom az 500 forintos egérre :)

...csak én vagyok helikopter?

(#39) rumkola válasza etejedu (#37) üzenetére


rumkola
veterán

lag

(#40) Nyugis


Nyugis
senior tag

Üdv

Nagyon tanulságos ez a cikk. Végre független házi barkács mérések igazolják, hogy igen is van értelme egy jó / jobb monitornak!

(#41) kinetone


kinetone
tag

LG-nél felbontás nem 1680x1050 ?

(#42) dhstyle


dhstyle
tag

49UF640V ennek az LG tvnek mennyi lehet az input laggja ? sehol nem lelem :s

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#43) ruti válasza kinetone (#41) üzenetére


ruti
Közösségépítő

dehogynem, elírtam véletlenül, köszi h szóltál :R

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#44) PuMbA válasza dhstyle (#42) üzenetére


PuMbA
titán

50ms körül :) Samsung TV-ket érdemes nézegetni, ha jó input lagot akarsz, mert mindegyik 20ms-nél van, illetve a legújabb LG UJ6-ossal kezdődő TV-k input lagja 12ms, de ezek nem teljesen 4K-k, mert a színfelbontásuk csak 2.8K.

[ Szerkesztve ]

(#45) Fred23


Fred23
nagyúr

Köszi az írást, érdekes volt!

Régi monitoron trükközve:

Trükk nélkül:

(#46) dhstyle válasza PuMbA (#44) üzenetére


dhstyle
tag

az 50 ms körül az honnan származó infó? amúgy már megvan a Tv egy ideje :) hoppá elírtam mert nem uF hanem UH a széria.. tehát 4K 123cm IPS paneles.

[ Szerkesztve ]

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#47) PuMbA válasza dhstyle (#46) üzenetére


PuMbA
titán

UH640-es LG-t nem találok... :)

[ Szerkesztve ]

(#48) MaXimiliam


MaXimiliam
csendes tag

Köszönöm a cikket, nagyon tetszik!
Én is körülnézek otthon mi a helyzet, bár nem szeretek TV-n játszani, azért kipróbálom mit tud :))

„A világnak nem nagy tudásra, hanem inkább jó emberekre van szüksége!”

(#49) XuChi válasza Fred23 (#45) üzenetére


XuChi
addikt

Nekem egy samsung T24B750 monitor/tv van, és állandóan 280-300 között sikerül elkapnom a zöldet.

Hol a hiba? Én vagyok lassú, a monitor szar, az egerem szar, vagy minden együtt egy nagy szar ?? 😂😂

(#50) PuMbA válasza XuChi (#49) üzenetére


PuMbA
titán

Nehéz megmondani. Ezekről a monitor TV-kről 0 információ található neten, tehát teljesen zsákbamacska, hogy mit tudnak. Egyébként valószínű, hogy az lesz a baj, mert még a legrosszabb vezetékes egér is elég gyors. Vezeték nélküli egér természetesen már nem annyira jó.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.