Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) doc


doc
nagyúr

ejha, hatalmas respect :R
ugyan nem terveztem igazan WP-ra fejleszteni, de ez azert eros motivacio :DDD

(#2) AtHoS válasza doc (#1) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ez egy elég okos lépés szvsz.

read-only mode on the forum

(#3) weiss


weiss
addikt

Hát, ha azt akarja az MS, hogy fejlesszenek a népek a rendszerére, akkor megéri nekik szponzorálni egy ilyet.

Ami viszont engem mellbe vágott, miközben nézegettem a könyvet, az az, hogy a saját telefonomon nem tudom kipróbálni a saját alkalmazásomat, csak ha perkálok? És akkor is csak kötöttségekkel? Ez most komoly? Nem tudom, hogy van az iPhone-on, meg Androidon, de hányingerkeltő dolog. A másik, ami feltűnt, hogy a csempék csak négyzet alakúak lehetnek. Ezt most mégis miért? Mi van, ha nekem a tartalom pont egy szuper téglalapra férne rá? :W

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#4) big-J válasza weiss (#3) üzenetére


big-J
őstag

androidon apk-ba felrakod, és annyi

(#5) doc válasza weiss (#3) üzenetére


doc
nagyúr

saját telefonomon nem tudom kipróbálni a saját alkalmazásomat, csak ha perkálok?
ehh? :F
akkor reszemrol ennyit a WP fejlesztesrol, maradok a Zandroidnal :D
mondjuk ha jol emlekszem Apple-nel is penzbe kerul a fejlesztoi licence, bar ebben nem vagyok biztos... (de tekintve az iOS es WP telefonok aranyat, inkabb fizettek az elobbire mint az utobbira...)

(#6) martonx válasza weiss (#3) üzenetére


martonx
veterán

Csempe csak négyzet alakú lehet, viszont ha jól rémlik kettő csempét összevonhatsz, így kapsz egy téglalapot.

Én kérek elnézést!

(#7) randras válasza doc (#5) üzenetére


randras
veterán

iOS fejlesztés 25 ezer egy évre. Mac-re szintén. Androidra viszont tök ingyenes, de olyan is...

(#8) doc válasza randras (#7) üzenetére


doc
nagyúr

mi az hogy 'Macre szinten'? :S
az en OSX-en forditott programjaim remekul futnak akar az en sajat, akar masok gepen, ingyen, szoval ne terjesszunk mar hulyesegeket... az lehet hogy ha be akarod rakatni a 'nagy' Store-ba az penzbe kerul, de ott nem maga a fejlesztes, hanem a store-hoz valo fejlesztoi hozzaferes kerul penzbe (aminek a jogossagarol persze lehetne vitatkozni)

(#9) randras válasza doc (#8) üzenetére


randras
veterán

Nem, nem mondtam hülyeséget, mert direkt azért néztem meg most, hogy pontos információval szolgáljak, mert engem is érdekelt, és többször előkerült már a munkám során.

A fejlesztői környezet, a támogatás, és a publikálás lehetősége 25-25 ezer forint platformonként, egy évre.

(#10) doc válasza randras (#9) üzenetére


doc
nagyúr

az xcode ingyen van, nem? legalabbis az OSX lemezen rajta van, es siman feltelepul
azt en is mondtam, hogy a publikalas az kerulhet penzbe
de maga a fejlesztes, tehat az, hogy te megirsz/leforditasz/futtatsz egy programot a sajat gepeden vagy akar barmelyik masikon, amire felmasolod, teljesen ingyenes

(#11) randras válasza doc (#10) üzenetére


randras
veterán

Igen, de én azt nem ismertem. Nem fejlesztek erre, csak felmerült, de ezek szerint van ingyenes SDK, OK. Munkatársam szerint viszont ő nem tudta az xcode-al megírt programot lefordítani, mert szüksége volt a már linkelt licenszdíjas programokhoz járó kódra ezáltal :F

Ja, és gondolom látszik, mennyire értek az Apple termékeihez, szóval nem okoskodni akarok, simán lehet, hogy igazad van, de a hivatalos SDK akkoris fizetős, és ez egyedülálló..

(#12) doc válasza randras (#11) üzenetére


doc
nagyúr

ok, en sem 'tamadni' akartam, bocs ha ugy jott le :B
hogy pontosan melyik libraryk licencdijasak, azt nem tudom, nem futottam meg bele ilyesmibe
mondjuk itt ennek nem latom nyomat :S
azt irjak, hogy a legujabb xcode-ot letoltheted (gondolom az eggyel regebbi az ingyenes), kaphatsz akar kodszintu supportot (gondolom ez azt jelenti hogy 'itt a forraskod, mi nem jo benne'? ami azert eleg utos...), meg ugye a lenyeg, hogy az App store-ba bekerulhet a programod

mondjuk en nem explicit OSX programokat szoktam fejleszteni, hanem multiplatformot, ami tobbek kozott OSX-en is elkeszul es fut :)

(#13) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Nagyon rafekudtek a marketingre a Redmondiak... :K

essexboy

(#14) doc válasza essexboy (#13) üzenetére


doc
nagyúr

ja, csak sz@rul csinaljak
mult heten derult ki a masik topicban, hogy mar a konyv eleje is hibas (pl. MINIMUM felbontasrol irnak, holott az nem minimum, hanem fix, es ez meg boven a lenyegi reszek elott van) :(

(#15) AtHoS válasza doc (#14) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Na az királyság akkor.... Valaki értelmes nem szokta az ilyen írásokat ellenőrizni?

read-only mode on the forum

(#16) doc válasza AtHoS (#15) üzenetére


doc
nagyúr

kellene mindenkepp egy szakmai lektor, aki elvileg volt is...
mondjuk lehet hogy csak ez az egy botlas van a konyvben, de elegge el tudja venni az ember kedvet, hogy mar az elejen ilyenbe fut bele :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.