Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) litvitcsak.a válasza zsigus (#7) üzenetére


litvitcsak.a
tag

aláírom, igazad van - de amint láttuk az elmúlt években a piac diktál...

1. Mind a sony, mind az ms kiröhögte a wii-t. Aztán csak lestek az eladásokon és ők is kihozták a saját mozgás érzékelő megoldásaikat. MS esetében a mozgás érzékelős játékokat lehúzta a szaksajtó, ennek ellenére jók az eladásaik és fellendítették a konzol értékesítést is, mert megveszik az idősebbek és a játékokra kevésbé fogékonyak is, mert jó szórakozás.
2. Kicsit olyan a szitu, mint anno a Sims esetében, senki nem hitte, hogy eladási listák élén fog tanyázni egy felturbózott tamagocsi. Ráadásul a kiegészítői is komoly sikereket értek el. Az elemzések azt mutatták, hogy főleg mi nők vásároltuk és ebben benne van, hogy kisebb arányú a warez a csajok között, inkább megveszik ami tetszik. Tehát ez egy jó és fizetőképes célcsoport.

Szép lassan kezd a játék ipar átalakulni, a fizetőképes kereslet szerint, ami ma már nem a HC játékosok.

Sony a Vita esetében valószínűleg kettős utat fog járni, egyik a megszokott HC vonal, a másik az "instant" játékosok kiszolgálása. Jelenleg senki nem fogja tudni megmondani melyik fog bejönni, a piac - fizetőképes kereslet - fogja eldönteni. De erős a gyanú, hogy ha jó üzleti modelt sikerül kihozniuk, a mostani android/ios fejlesztők elkezdik portolni a már meglévő és az új játékaikat viat-ra, vagy eleve erre is fognak fejleszteni. Iphone és android estében is már komoly probléma a warez, pedig csak 2-7 dolláros árakról beszélünk. Ha sony ezt jól meg tudja oldani és a hw ára megüti a küszöböt, akkor sikeresebbek lehetnek mint a nintendo.

+ 1 Nintendo DS eladási jobban visszaestek mint a Sony PSP, mivel eleve nagyobb volument értékesítettek. Mivel sokak szemében a PSP az igazi hc kézi konzol a játékok miatt és a DS-t szinte mindenki a mario-val azonosítja ezért a smartphone térhódítás is a nintendót sújtja jobban.

(nekem van/volt psp és ds is, az utóbbit szerettem jobban, persze ez elég szubjektív. Amióta volt iphone-om és most egy androidos htc már egyik konzolt sem használom. Az ismerőseim között ezzel nem vagyok egyedül.)

iMac 27" | Nexus4 | Kavics a magyar vizsla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.