Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gomez86


Gomez86
őstag

Példás hozzáállás...

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#2) litvitcsak.a


litvitcsak.a
tag

Végre eszükbe jutott, hogy nyitni kéne a nem hc játékosok irányába is (egy elég nagy piac). Az iphone és android játékok térnyerése is jól mutatja ezt. Keményen kiharaptak a kézi konzolok piacából - szvsz nem csak az olcsó játék áraknak köszönhető hanem a viszonylag egyszerű játékoknak amikkel el lehet ütni 15-30 percet. HC játékosok kivételével kevesen kattannak rá a hosszú és összetett játékokra, az xbox live-on komoly forgalmat bonyolítottak az egyszerűbb játékok.

iMac 27" | Nexus4 | Kavics a magyar vizsla

(#3) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Látom próbálnak tanulni a hibáikból.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#4) james001


james001
veterán

Egyem a pofijukat de aranyosak :DD
Csak aztán novemberben tényleg adják ki :(((

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#5) dorten


dorten
tag

Várjuk a remek indie gameket :DD

(#6) zuzu000


zuzu000
őstag

Jó kis gép lesz így,valószínűleg meg lesz véve.

(#7) zsigus válasza litvitcsak.a (#2) üzenetére


zsigus
őstag

"Az iphone és android játékok térnyerése is jól mutatja ezt. "

Már megint a kézi konzol vs. mobil téma, mint minden kézi konzolos hírnél.
Nézd meg a statisztikai adatokat a DS-PSP-iOS-Droid témában, nemrég volt egy hír erről (nem tudom, hogy konkrétan itt vagy máshol olvastam) de a lényeg, hogy a Nintendo DS eladások elég komolyan visszaestek az okostelefonok fellendülése óta, viszont a PSP eladásokat mindössze 0,2%-ban érintette (a nintendónál konkrétan nem tudom, de sokkal nagyobb arányban estek vissza, ha jól emlékszem 15-20% körül volt a DS eladásainak csökkenése).

Persze kellenek az indie játékok, én is nagyon szeretek közülük sokat, de a Sony-nak elsősorban a "hc gémerek" az első számú piaca és ez sztem nem fog változni a Vitánál sem, és szvsz jobban taktikáznak mint a Nintendo a kézi-konzolos piacot illetően, mert az ő piacuk kisebb, de ugyanakkor nem fenyegeti őket (egy darabig legalábbis) az okostelefonok sikere.

De ha hasonló támogatást adnak az indie fejlesztőknek az mindenképpen örvendetes, hiszen a "hc játékosok" sem mindig "hc játékokkal" játszanak, néha kell egy kis "kikapcsolódás".
Így tovább Sony.... eddig is várós volt a Vita, de most még inkább.

[ Szerkesztve ]

(#8) litvitcsak.a válasza zsigus (#7) üzenetére


litvitcsak.a
tag

aláírom, igazad van - de amint láttuk az elmúlt években a piac diktál...

1. Mind a sony, mind az ms kiröhögte a wii-t. Aztán csak lestek az eladásokon és ők is kihozták a saját mozgás érzékelő megoldásaikat. MS esetében a mozgás érzékelős játékokat lehúzta a szaksajtó, ennek ellenére jók az eladásaik és fellendítették a konzol értékesítést is, mert megveszik az idősebbek és a játékokra kevésbé fogékonyak is, mert jó szórakozás.
2. Kicsit olyan a szitu, mint anno a Sims esetében, senki nem hitte, hogy eladási listák élén fog tanyázni egy felturbózott tamagocsi. Ráadásul a kiegészítői is komoly sikereket értek el. Az elemzések azt mutatták, hogy főleg mi nők vásároltuk és ebben benne van, hogy kisebb arányú a warez a csajok között, inkább megveszik ami tetszik. Tehát ez egy jó és fizetőképes célcsoport.

Szép lassan kezd a játék ipar átalakulni, a fizetőképes kereslet szerint, ami ma már nem a HC játékosok.

Sony a Vita esetében valószínűleg kettős utat fog járni, egyik a megszokott HC vonal, a másik az "instant" játékosok kiszolgálása. Jelenleg senki nem fogja tudni megmondani melyik fog bejönni, a piac - fizetőképes kereslet - fogja eldönteni. De erős a gyanú, hogy ha jó üzleti modelt sikerül kihozniuk, a mostani android/ios fejlesztők elkezdik portolni a már meglévő és az új játékaikat viat-ra, vagy eleve erre is fognak fejleszteni. Iphone és android estében is már komoly probléma a warez, pedig csak 2-7 dolláros árakról beszélünk. Ha sony ezt jól meg tudja oldani és a hw ára megüti a küszöböt, akkor sikeresebbek lehetnek mint a nintendo.

+ 1 Nintendo DS eladási jobban visszaestek mint a Sony PSP, mivel eleve nagyobb volument értékesítettek. Mivel sokak szemében a PSP az igazi hc kézi konzol a játékok miatt és a DS-t szinte mindenki a mario-val azonosítja ezért a smartphone térhódítás is a nintendót sújtja jobban.

(nekem van/volt psp és ds is, az utóbbit szerettem jobban, persze ez elég szubjektív. Amióta volt iphone-om és most egy androidos htc már egyik konzolt sem használom. Az ismerőseim között ezzel nem vagyok egyedül.)

iMac 27" | Nexus4 | Kavics a magyar vizsla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.