Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hunujv


Hunujv
tag

Tetszett az írás! ;)

(#2) Infinight válasza Hunujv (#1) üzenetére


Infinight
csendes tag

Köszi! :R

Impossible is just a big word thrown around by small men...Impossible is nothing.

(#3) Syl


Syl
nagyúr

Bocs, hogy ezt írom, de szerintem ez a táp egy vicc. Ettől kicsit olcsóbban megvan egy 120 W-os paneltáp, ami több mint elegendő ehhez a géphez. Ráadásul teljesen hangtalan.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4) Infinight válasza Syl (#3) üzenetére


Infinight
csendes tag

Az észrevétel jogos. Nézegettem én is őket, de annyival nem olcsóbbak, hogy megérte volna várni rá 2 hetet. :)

Impossible is just a big word thrown around by small men...Impossible is nothing.

(#5) Syl válasza Infinight (#4) üzenetére


Syl
nagyúr

Egy éve raktam össze magamnak egy mini-itx gépet (adatlapom), a következő fő célkitűzésekkel:
- hangtalan legyen,
- keveset fogyasszon és
- 3-4 évig kitartson.
A hangtalanság rögtön első bekapcsoláskor kútba esett. A chieftec ház saját tápja zavaróan hangos volt, ezért rendeltem egy paneltápot. Két nap alatt megjött és máris élvezhettem a némaságát :D
És ami érdekes, a gép fogyasztása így jó 10 wattal alacsonyabb lett.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6) Infinight válasza Syl (#5) üzenetére


Infinight
csendes tag

Szép kis konfig! Sajnos a 3220T-nek jó kis felára van az akciózott(!) 3220-hoz képest, így azt elvetettem, pedig ideális egy csendes géphez. Itt a hangtalanság nem volt (annyira) szempont, az ár viszont annál inkább.
Visszatérve a tápra. Sajnos a két cég, ahol vásárolok még csak véletlenül sem tart raktáron paneltápot. 2 hét lett volna a beszer. idő. Így nézegettem még SFX méretű 300-ast, de szinte (+1K) egy árban voltak az akciós CX430-al. Így döntött a modularitás. :)

Az, hogy a fogyasztásod csökkent mindenképpen érdekes, de végülis valahol logikus. A paneltépoknak jobb a hatásfoka, plusz (mint esetemben is) az ATX szabványúban feleslegesen sok teljesítmény vész kárba.

Impossible is just a big word thrown around by small men...Impossible is nothing.

(#7) Syl válasza Infinight (#6) üzenetére


Syl
nagyúr

Itt Szegeden sem nagyon tartanak paneltápot ezért ezt az egyetlen alkatrészt webshopból rendeltem (adapter.hu). Végül is, ha jól belegondolok, a táp gyorsabban megjött, mint a gép többi része :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8) Infinight válasza Syl (#7) üzenetére


Infinight
csendes tag

Én meg szinte csak webshopból rendelek. :DDD Ez annak is köszönhető, hogy itt a szállítás nem feláras, hanem ingyenes és a pénz beérkezését követő másnap megérkezik a csomagod. :)
Te akkor jól jártál a táppal, a címet amit adtál, köszi. Mentve, szükség lehet még egy paneltápra egy következő projektre. ;]

Impossible is just a big word thrown around by small men...Impossible is nothing.

(#9) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Grat a confighoz!
Szerintem a 92ropi nem sok egy ilyen rendszerért, okosan vásároltál. :K

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#10) Infinight válasza Honkydoo (#9) üzenetére


Infinight
csendes tag

Köszi! :R

A szülők persze sokallták először, de csak az első pár napban. Azóta nagyon elégedettek. :D

Impossible is just a big word thrown around by small men...Impossible is nothing.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.