Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hotian válasza Black Dragon (#50) üzenetére


hotian
csendes tag

Egyébként sportolok (futás/túra/bringa). Abban igazad van, hogy aki zenét hallgat és nem akar telót cipelni annak jó lehet. Nálam viszont nem ez a helyzet, nem hallgatok zenét sport közben a teló úgyis ott lapul a zsebben/hátizsákban. Hosszab túrát/bringázást bekapcsolt GPS-el (record-al) szerintem ezek nem bírnak ki, lehet hogy a telóm se, de azt fel tudom tölteni menet közben powerbank-el, úgy hogy közben működik.
De itt már elkanyarodtunk afelé, hogy nekem miért nem jó, a többségek biztos az. :)
Nekem egy Samu Gear Live-om van, az kb. azt tudja ami nekem kell (semmit :)). Ami szar benne: optikai hearth rate nem pontos, hamar merül tőle az óra. A touch screen esőben használhatatlan, ebben az Apple jobb, mert azon van gomb.

[ Szerkesztve ]

(#52) Lacok válasza #96349952 (#42) üzenetére


Lacok
őstag

:C

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#53) kovsol válasza Gengi (#41) üzenetére


kovsol
titán

Nekem 7db hagyományos órám van. Svájci automatától egészen a japán eco-drive ig minden féle :D
Ettől függetlenül nekem tetszenek az okos órák is.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#54) Black Dragon válasza hotian (#51) üzenetére


Black Dragon
addikt

Ízlések és pofonok, számomra bevált az apple watch(S2-vel csatlakoztam a körhöz), és a mostani újításokat pozitívan élem meg, de természetesen nem jelenti azt, hogy meg is veszem, mert cirka fél éves használat után nem váltak egy gyorsabb hardverért, LTE meg ugyebár itthon még egy darabig nem lesz erre.

Ha olcsóbban adnák(bár ezek után már tényleg bizonyos modellek mindenki számára elérhető áron lesz/van) akkor talán még elterjedtebb lehetne az óra, egyben több ember számára oszolhatna el a sztereotípia, hogy ez egy felesleges használati eszköz. Az elején én is így voltam vele de mostanra le nem tudnám venni, és szerintem sokan voltak még így vele, de bizonyára sokaknak nem vált be, netán nem is akarják kipróbálni.

Mindent összevetve lehet azt mondani, hogy a galaxy Gear már fényévekkel előrébb jár, és ez nem igazi újítás, de apple mércében ez annak számít, mert végre erre is képes, és aki szeretne vagy szeretett volna ilyen eszközt venni az talán mostanra még inkább ilyet szeretne, nem pedig más modellt, márkát.

kovsol: Nekem több hagyományos órám is volt, de egyiket se tudtam hordani napi szinte, egyszerűen zavart, nyomott, részben feleslegesnek tűnt, mert az alap mozdulat még bennem volt miszerint kiveszem a telefont a zsebemből, hogy megnézzem az időt. Aztán jött az apple watch, és az értesítéseknek hála már átállítam a folyamatos karnézegetésre a teló helyett.

[ Szerkesztve ]

(#55) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Én a Garmin fenix sorozat és Apple watch között vacillálok már egy ideje (jelenleg is garminom van, csak kisebb modell).
Nem sok fenntartásom lenne a watch-csal kapcsolatban, talán csak az akkuidő. A 18 óra nagyon kevésnek tűnik (a fenix 3 vagy 5 esetében 5-8 napról van szó, az én vivosmartom 7-8 napot tud). Kb úgy látom hogy ha watch, akkor lőttek az éjszakai alváselemzésnek és pulzusnak, cserébe az app-támogatottsága más dimenzió mint a garminoknak.
Azt próbáltam kideríteni hogy mennyi idő alatt hány %-ot tölt a watch, mert egy reggeli készülődés nálam minimum egy óra, nem tudom hogy az alatt magába szív-e annyit amennyivel kihúzná a napot, a következő reggelig.

(#56) NavySeal válasza lugosi (#55) üzenetére


NavySeal
senior tag

+1.
Én is szeretnék egy S3-ra beruházni, de nem tudom mennyire gond, probléma az üzemidő. Használnám 0/24-ben (edzés, napi munka, alvásmonitorozás). Akinek van, az miként oldja meg? Hogy megy ez a gyakorlatban?
Más: érdemes lenne német Apple store-ból az LTE-s verziót beszerezni? Hiszen ott elérhető lesz az a verzió is. Vagy úgyis "elavul" mire itthon a szolgáltatók támogatni fogják...?!

[ Szerkesztve ]

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#57) SenonE válasza lugosi (#55) üzenetére


SenonE
csendes tag

A Samsung Gear S3 Frontiert tudom ajánlani, nekem is az van. Éjszaka is rajtam van, és a reggeli készülődés alatt töltöm fel én is, ami kevesebb mint 1 óra. Egyébként így 2 teljes napot bír ki nekem, hogy telefonálok róla, gyakran fut a navigáció is, illetve az értesítések is folyamatosan jönnek amikre az órán keresztül válaszolok, mindezt úgy, hogy be van kapcsolva az AOD :R

(#58) lampada


lampada
csendes tag

Senki ne vegyen sehol LTE modellt, csak akkor, ha a szolgáltatója írásban biztosította róla, hogy igen, működni fog! Nincs SIM kártya benne, egyedileg rendelik hozzá az előfizetéshez. Nem mellesleg kell minimum egy iPhone 6 iOS 11-gyel a használatához, önállóan, csak úgy nem fog működni. Ennyi. Itt a lista, kiknél elérhető, egyelőre ez van:

[link]

(#59) Csabee. válasza lampada (#58) üzenetére


Csabee.
nagyúr

SE-vel már nem is működik?

Üdv: Csabee.

(#60) lugosi válasza SenonE (#57) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az kizárt. Az annyira nem tetszik. Csak a watch vagy a fenix jöhet szóba.

(#61) shteer válasza Csabee. (#59) üzenetére


shteer
titán

dehogynem, "iPhone 6 or later"

..szerintem jónak tűnik

(#62) Black Dragon válasza Csabee. (#59) üzenetére


Black Dragon
addikt

Azért az ciki lenne, modván a 6S hardvere van benne.

NavySeal: "On its website, Apple says the Watch will take 90 minutes to go from 0% to 80% and 2 1/2 hours to go from 0% to 100%."

Én nem nagyon tudtam úgy lehasználni az órámat eddig, hogy egy nap alatt 90%-ot merüljön, a legtöbb is lyan 60 vagy max 70 volt komoly használat mellett.(futás, beszélés, nyomkodás)

Tehát szerintem az egy napos, pontosabban reggeli töltési időd elegendőnek kellene lennie az adott napra.

[ Szerkesztve ]

(#63) NavySeal válasza Black Dragon (#62) üzenetére


NavySeal
senior tag

Szuper, köszi az infókat!!
Akkor azt hiszem szeptember végén belépek én is a tulajok táborába. :)

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#64) Black Dragon válasza NavySeal (#63) üzenetére


Black Dragon
addikt

Nincs mit, de azért az is elképzelhető, hogy az S3 még jobban fogja bírni, mert álításuk szerint az új chip még inkább energiahatékony, és kevesebbet fogyaszt, tehát alacsonyabb fényerővel, mondjuk néma üzemmódban több órát is nyerhetsz az alaphoz képest. Ez tapasztalat, az S2 is jobban bírta az S0-nál vagy S1-nél, pedig az akksi üzemideje elviekben nem változott.

De majd ha bemész egy iStyle vagy egyéb boltba, akkor ott is nagy eséllyel találkozol Watch-al rendelkező eladókkal, ők biztosan válaszolnak az ilyen kérdéseidre is.:) Ne csak az én véleményem legyen mérvadó.

(#65) lugosi válasza Black Dragon (#62) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez jó hír nekem is.

(#66) Black Dragon válasza lugosi (#65) üzenetére


Black Dragon
addikt

Ez mindenkinek az szerencsére, igazából amit sajnálok az csak a jelenlegi kínálat, ugyanis összesen 6 modell elérhető ami biztos, hogy nem mindenkinek az igénye, személye szerinti stílus. Legalábbis nekem csak a Nike+ fehér verzió tetszik, a többi nem.

(#67) NavySeal válasza Black Dragon (#66) üzenetére


NavySeal
senior tag

Én is arra pályázok. :)

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#68) Black Dragon válasza NavySeal (#67) üzenetére


Black Dragon
addikt

Akkor majd egy képet mindenképpen csinákj róla, ha sikerül beszerezni!:K

(#69) AGE-T


AGE-T
senior tag

Én csak azt nem értem, hogy miért nem váltottak, vagy adnak lehetőséget óra forma külső választására? Ez a szállodai szappan design nagyon nem néz ki jól. Egy Frontier 10x jobban néz ki és használhatóbb is az a bezel navi benne.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#70) SenonE válasza AGE-T (#69) üzenetére


SenonE
csendes tag

Ez igazából elég szubjektív nem :F
lugosi-nak is ajánlottam, de ha egyszerűen neki ez a "szappan" tetszik akkor nincs mit tenni. Az Ő szemszögéből valószínűleg a Gear S3 néz ki szappannak :P
Mindenki azt veszi ami neki tetszik, az másodlagos kérdés, hogy melyik mit tud, abban viszont van még hova felzárkóznia almáéknak, ez soha nem is volt vita tárgya :K

(#71) lugosi válasza AGE-T (#69) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A méreten szerintem mindenképpen kellett volna növelni! Ha másért nem, az akkuidő miatt.

(#72) ati15 válasza AGE-T (#69) üzenetére


ati15
csendes tag

Hát pedig tényleg szubjetkiv, pl én nekem csak az apple watch féle design tetszik(és abszolút nem vagyok apple fan, nincs is apple termékem, ha okosórát vennék ez kellene), a kör alakúak nekem abszolút nem jönnek be.

[ Szerkesztve ]

(#73) Black Dragon válasza ati15 (#72) üzenetére


Black Dragon
addikt

Én is így vagyok ezzel, bár nekem több apple termékem is van, de nálam a Galaxy Gear egy "olcsó" vagy "gagyi" hatűsú normális karórának szeretni tűnő okosóra. Nyilván ezzel sok negatív kommentet generálok, de elfogadom azt, hogy valaki az Apple Watchal kapcsolatban írja a szappantartó stílust, a tégla formát.

Ettől vagyunk mások, ettől tudnak eladni mindkettőből több millió darabot, és ezzel nincs is semmi gond. A fogyasztók határozzák meg az adott termék innovációs értékét, tehát vagy vesznek belőle vagy nem. Biztos vagyok benne, hogy az Apple S3 órái nagyon sikeresek lesznek, mert az LTE belepakolása olyan szintű újítás az apple tulajoknak/kedvelőknek, mint amikor kijöttek az iPhone 6-tal, vagyis a nagyobb mérettel.

Mindent összevetve tehát lehet, hogy az apple "kullog" a konkurensek után, de én úgy látom, hogy az applenek is vannak olyan tulajdonságai(a termékeiknek), amit a konkurencia nem tud kellően leutánozni vagy követni. És ez persze oda-visza igaz.

(#74) LaptopSystem válasza Black Dragon (#73) üzenetére

Sziasztok az LTE-s modell mikortól lehet megvenni majd?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#75) Black Dragon válasza LaptopSystem (#74) üzenetére


Black Dragon
addikt

Hazai megjelenésről még nincs hír. Idén még biztosan nem.

(#76) LaptopSystem válasza Black Dragon (#75) üzenetére

nagy kár :N akkor várok még a cserével :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#77) #40359168 válasza tomboy0013 (#43) üzenetére


#40359168
törölt tag

:DDD

(#78) Zanik


Zanik
addikt

Azt lehet esetleg tudni hogy a Series 3 GPS az LTE-n és a piros koronán kívül minden mást megkapott ami az LTE modellben is benne van?

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#79) lugosi válasza Zanik (#78) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kisebb még a tárhelye, nem 16 hanem 8 giga.

(#80) Zanik válasza lugosi (#79) üzenetére


Zanik
addikt

Most olvasom, hogy GPS-only verzió hátulja "composite", nem pedig "ceramic" ahogy az összes Series 2 modellnél volt. :((

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#81) AGE-T


AGE-T
senior tag

Szubjektív, vagy nem, nekem nem tetszik. Az én szempontomból egy gyerek játék órájának tűnik, pedig a tartalma tetszene.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#82) lugosi válasza Zanik (#80) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hú ezt nem tudom. Sőt nem is láttam még a kettő közötti különbséget.

(#83) LaptopSystem válasza lugosi (#82) üzenetére

nem véletlenül lett olcsóbb,még meg is lepődtem az árán gondoltam,hogy valami fricska van benne! :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#84) Csabee. válasza Zanik (#80) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Az hátráltat valamiben?

Üdv: Csabee.

(#85) adise


adise
őstag

Azért az vicces, hogy páran watch 3-nál drágábban akarják eladni a watch2-t

(#86) Black Dragon válasza adise (#85) üzenetére


Black Dragon
addikt

Biztos ők még nem értesültek róla, hogy kijött az S3.

(#87) Csabee. válasza adise (#85) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Amíg nem lehet kapni a 3-as szériát (még két hét) addig lazán megtehetik, hisz nincs jobb alternatíva helyette.

Üdv: Csabee.

(#88) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nagyon jó hír, hogy az Apple is fantáziát lát az órájánál az önálló működésben. Remélhetőleg beindul majd a fejlesztési háború a 4-5G -s okosórák területén és 5-10 év múlva elég lesz telefon helyett órát hordani ha kommunikálni akarunk. Ez ötletek és a dizájnt tekintve is még viszonylag szűz terület, miközben az okostelefonoknál már nem sok új van a nap alatt. Ha nem közvetlenül is, de az új Watch 3 talán nagyobb mérföldkő lesz mint az iPhone X.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#89) Zanik válasza Csabee. (#84) üzenetére


Zanik
addikt

Kisebb lesz a e-penis-em, így elhagy az e-csajom... :P

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#90) lugosi válasza Csabee. (#84) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Így elsőre nem biztos, de alapvetően műanyaggal helyettesítettek valamit ami kerámia. A használat során derül majd ki, hogy van-e hátránya. Persze lehet hogy előnye lesz, például lehet jobb vízállóság, könnyebb súly.

(#91) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Itt van a biztos infó arról, hogy működik-e más országban megvett apple watch itthon. [link]

Röviden: Nem!

Tehát csak abban az országban működik az LTE modell, ahol megveszed!

(#92) NavySeal válasza Black Dragon (#91) üzenetére


NavySeal
senior tag

F@sza. :( Mondjuk ez nagyon szuper azoknak, akik sokat utaznak a munkajukból adódóan például. Ez igazán "apróbetűsnek" tűnik nekem...

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#93) LaptopSystem

Jó lenne ha a hazai szolgáltatok is összeszednék már magukat,és kövernék a nyugati trendet,nem csak tarifa díjszabásban kellene felzárkoznunk :W

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#94) lugosi válasza Black Dragon (#91) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Elolvastam a linket (köszi), hosszabban: még rosszabb, roaming sincs vele. És úgy veszem ki, nem is lesz.

(#95) nickedez89


nickedez89
senior tag

Lehet tudni valamit a kijelző üvegről?
Ugye zafír üveg?

Az s2 mennyire karcolódott?

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#96) LaptopSystem válasza nickedez89 (#95) üzenetére

S2 egyáltalán nem karcolodik:)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#97) nickedez89 válasza LaptopSystem (#96) üzenetére


nickedez89
senior tag

Valahol olvastam, hogy az s2 zafír... Akkor az nem is fog!:)
Kérdés, hogy az s3 is zafír-e?

A termék oldalon ezt írják: "Ion-X üvegborítás (edzett üveg)"
Az nagyon nem lenne jó mert az i7-re is valami ilyesmit írtak és karcolódik mint a fene! :((

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#98) LaptopSystem válasza nickedez89 (#97) üzenetére

Ha igy van akkor sokkal silányabb minőség mint az S2,mert ami nekem van az zafir és nem karcolodik :)
Az uj árán látszik is,hogy sporoltak vele :K Én még 240.000 ért vettem ezt,most fele annyiba kerül!

"Lehet csak a magyar piacot szorják meg a silány minőséggel:)mondván ha az élelmiszerből is jo a silány akkor műszakiból miért ne lenne jó :)

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#99) nickedez89 válasza LaptopSystem (#98) üzenetére


nickedez89
senior tag

Igen nekem is feltűnt, hogy jóval olcsóbb lett az új watch ezért is repülnék rá! De ha nem zafír akkor nekem nem kell az tuti! Egy órára nem fogok fóliát meg ilyen szarokat rakni hogy néz az ki?

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#100) Black Dragon válasza LaptopSystem (#98) üzenetére


Black Dragon
addikt

Azért ne keverjük a dolgokat, az S2-ből is létezik vagy most már létezett olyan modell, ami ION-X üveglappal érkezett, ezek kerültek 130-150 közötti összegba mérettől fóggően. Volt a Milanese Loop szíjas verzió, vagy talán még a bőr szíjas verzió is, ami zafír üveglappal készült, és 200-250 közötti összegba kerültek cirka. Továbbá volt a kerámia tokos verzió, ami volt mindennek a teteje fél milláért.

A különbség az S3-nál tehát most az, hogy kisebb a kínálat, és inkább vedd meg az alap modellt, és vegyél hozzá olyan szíjat amilyet te szeretnél, és nem gyártanak előre 86 féle/fajta modellt. Ez nem jelenti azt, hogy az S2-höz mérten az S3 silányabb minőségben, egyedül a kompozit anyagú hátlap különbözik, de szerintem ezt a büdös életben senki meg nem mondaná, hogy érzetben bármiben eltér a korábban használttól.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.