Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

Eddig jó. Persze a gyártói sample képek soha nem arról voltak híresek, hogy olyan hűde nagyon gázosak lennének... :) Várom az első teszteket... :U

(#2) Csapoati


Csapoati
nagyúr

A phonearenás képektől nem vagyok elmosva - magukkal a képekkel ellentétben. ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#3) subset


subset
senior tag

Cool

Használj Te is szabad szoftvert !

(#4) hito


hito
nagyúr

Már csattant is a malacpersely a földön ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5) Kasya


Kasya
nagyúr

A Samsung igazan ellophatna a hosszú záridöt. Ígéretesnek tűnik ez is.

(#6) Tutu7030 válasza hito (#4) üzenetére


Tutu7030
veterán

:DDD Ha a g3 jelenlegi árán adnák... cserélném is a g-t. (de a malacperselyt sajnálnám összetörni) :DDD :U

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#7) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Nem b@szott a földhöz. Túl nagy volt a hájp a bemutatón.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8) ROBOTER


ROBOTER
addikt

2. (növény) és 5. (fénycsík, út) kép ISO100-as (a többivel ellentétben, amelyek csak ISO50-esek).

Ezek eléggé részlettelen mosott kakik, érdekes egyéb hibákkal. Kell is az a nagy fényerejű objektív ahhoz, hogy ISO50-től ne másszon feljebb.

(#9) cezarlacrone


cezarlacrone
aktív tag

Ha a teszt is meggyőző lesz, akkor a G2 kap egy nagytesót. :B

(#10) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Várjuk meg a tulajok képeit. Én azoknak jobban hiszek.

valami

(#11) kbyte1024 válasza Quasi_modo (#10) üzenetére


kbyte1024
addikt

Bizony jogos. Gyanítom,hogy szép képeket fog lőni.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#12) Sragi


Sragi
őstag

Ez csak paraszt vakítás ebben biztos vagyok :) Gondolom nem csak úgy elővették és lőttek vele egy képet.
Ettől függetlenül még jó kis kamerája lesz szerintem.

(#13) Csapoati


Csapoati
nagyúr

De hát ott vannak a phonearenás tesztfotók, nem értelek titeket. Az már olyan, mintha tulajok fotóztak volna.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#14) babkukta


babkukta
senior tag

hát, ha állványon volt, akkor talán ok, bár tény és való, sok tükörreflexes gép csinál ilyet, mint ezek hivatalosan. Emlékszem, amikor a Nokia is reklámozott ilyen képet vmelyik mobiljával kapcsolatban, aztán kiderült, h kamu. Meg a másik.. miért ilyen fényképeket csinálnak hivatalosan?? Sokkal egyszerűbb és hihetőbb lenne, ha hétköznapi tájakon, hétköznapi dolgokról csinálnák, nem vmi hiper-szuper beállítottságú, eldugott világ 8. csodája tájon

Üdvözlettel, Tibi

(#15) petrson


petrson
senior tag

Ezek a phonearena-s képek elég kiábrándítóak :((( Gondolom szoftveresen még csiszolnak valamit, de így az S6 simán veri.

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#16) akooos


akooos
veterán

Úgy látszik a phonearenás srácok parkinson kórban szenvednek. Nagyon szar képeket csináltak. Majd saját szemmel tesztelem a G4-et ha kapható lesz, addig maradnak ezek a gagyi képek :)

(#17) kbyte1024 válasza Csapoati (#13) üzenetére


kbyte1024
addikt

Atis tudjuk,hogy vannak olyan userek akik olyan képeket lőnek, hogy na.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#18) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Balf... hozzá nem értő kezében a legjobb fényképező is el tud vérezni. Gondolom a G4 esetében is kell egy minimális fotós hozzáállás a témához, mert múgy a 0,276 másodperces fókuszálási idő se oldja meg a problémát.

(#19) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

A DNG RAW-ból nyert fotók minősége abszolút korrekt, de ugye ezek az LG saját fotói, túlságosan hinni nekik nem érdemes.

A Phonearena fotókon viszont az látszik, hogy teljesen korrekt a minőség, kivéve az árnyékos részeken, ahol túl agresszívan dolgozik a zajszűrés. Remélem ha már ennyire keményen beleálltak a manuális módokba (ami a videók alapján baromi jól van felépítve, nekem pont ez a kezelési mód jön be, ellentétben a Lumiákkal), akkor talán a JPEG kimenet is paraméterezhető lesz tömörítési fok és zajszűrés szerint, mert én utóbbit kilőném a francba.

Egy 16 megapixeles JPEG-et leméretezve a felére vagy negyedére gyakorlatilag észrevétlenné válik a zaj és nem kell részleteket feláldozni. Webre feltöltve meg még az is bőven elég.

(#20) WinstonWolf


WinstonWolf
senior tag

" ... egyébként remek vonalélességgel, bár észrevehető utólagos élesítéssel ..."

Nem tudom mire célzott ezzel az író, de ha Photosopra, akkor megjegyzem a "nagy" fotósok képei is átesnek ezen-azon mielőtt publikálásra kerülnek. Itt pedig egy mobiltelefonról beszélünk, aminek az ára meg sem közelíti egy profi váz, és egy profi objektív árát. Sőt... talán a töredék szó jobb az ár viszonyítás tekintetében.

Innen nézve viszont teljesen korrektek ezek a képek. A célnak tökéletesen megfelelnek.

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#21) Chevalier


Chevalier
tag

Sorrendben 3. szerintem nem túl szép..

einhorn az finkle

(#22) hito válasza WinstonWolf (#20) üzenetére


hito
nagyúr

Kb. összefoglaltad a lényeget. Én tényleg nem tudom...ha ez a képminőség valakinek nem felel meg, miért nem vesz egy fényképezőt? Mégis mit várnak egy nyomorult mobilkamerától? Lassal tényleg egy közepes kompaktot is bedarának a mai mobilok és még ez sem elég. Szar, mos, kevés, zaj, nem látom a madár seggén lévő toll erezetét, stb. Basszus a 50eFt-os kompaktban nincs záridő állítás, meg RAW lehetőség. De csak a fika megy.

Mind1, nem is kéne ezzel törődni. Amíg világ a világ lesznek akiknek soha semmi nem elég. És most nem kell a false szöveg, hogy ez viszi előre a világot, meg ez generálja a fejlődést. Lópikula, nem visznek ezek az emberek előre semmit. Ez egyszerűen csak az örök fikázás.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#23) doooo


doooo
veterán

Na ennyit erről.. az a felhőkarcolós kép végleg elásta a kamerát.. Meg ez a duma, hogy "nem a megapixelek a fontosak" aztán meg érdekes módon mindkét kamera felbontása ugrott pár megapixelt... :U

(#24) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Hát nem túl szép képek. Miniben még mutatnak is alahogy, de normál méretben? Pf... jó nagyot beleújítottak a kamerába, pont mint a HTC :DDD

(#25) Stauffenberg válasza hito (#22) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

De az ugye megvan, hogy a zajszűrés egy szoftveres dolog?

Ma már egyre több telefon tud RAW-t fotózni (ebben a friss Android verziók sokat segítettek API szinten) és amikor egy DNG-ből exportált JPG olyan dinamikát és részletgazdagságot tud produkálni, amitől leteszed a hajad (az alap gyári JPG-hez képest), akkor felmerül az emberben a kérdés, hogy a gyártó miért kötelez téged arra, hogy a telefonnal kizárólag bekapcsolt zajszűréssel fotózhatsz JPG-t.

Egy csomó olyan custom ROM van, amiben paraméterezhető a JPEG tömörítés foka vagy a zajszűrés. Néha ehhez elég csak egy root és ezt tudó kamera app is.

Szóval magyarázd már el, hogy miért akar túl sokat az az ember, aki elvárja, hogy a telefon ezt esetleg alapból is tudja. Ha mást nem, legalább egy On/Off kapcsolót a beállítások között, hogy akarsz-e zajszűrést vagy sem.

(#26) judas13 válasza hito (#22) üzenetére


judas13
addikt

+1

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#27) moleculez válasza hito (#22) üzenetére


moleculez
veterán

Mobilos fotóm bekerult egy londoni galériába, pedig nem mobilfotós pályázat volt, a zsűriben 30-40 év tapasztalattal rendelkező profi fotósok, és nem hitték el hogy telóval készült. Pedig "csak" Lumia 925 volt. Ezek a képek abszolút rendben vannak, akinek ez nem elég az ne mobillal fotózzon. Olyan apróságokrol mint nem végleges szoftver (szinte biztos hogy csiszolnak még rajta) ne is beszéljünk.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#28) blueMerle


blueMerle
veterán

Na, most tart ott a mobilfotózás hogy az 50-100 eurós kompakt gépek minőségét hozza :) Nem rossz :K

[ Szerkesztve ]

(#29) hito válasza Stauffenberg (#25) üzenetére


hito
nagyúr

Te valami mellett nagyon elmentél. Nem a hozzád hasonló embereknek lett címezve a hsz. És nem is azt mondtam, hogy tökéletes és nem tudnék belekötni, nincs hova fejlődni, etc. Nyilván vannak egyedi igények, illetve a telefon részéről pedig korlátok. Messzebb kéne látni a mondandómmal kapcsolatban.

Egyébként ha már tud raw-ba fotózni, akkor ne essen le a user ujjáról a karikagyűrű és alakítsa saját szájízlésének megfelelően a képet PS-ban, ne pedig a jpeg motort fikázza. Ott a raw, azt csinálsz vele, amit csak akarsz ha nem tetszik a gyári jpeg motor.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#30) Stauffenberg válasza hito (#29) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Te valami mellett nagyon elmentél. Nem a hozzád hasonló embereknek lett címezve a hsz."

Nem-nem. Ezeken a fotókon remekül látszik, hogy ahol nem dolgozik a zajszűrés, az teljesen korrekt minőségű. Ahol dolgozik, ott meg egyszerűen olyan erősen eszi a részleteket, hogy nem belenagyítva is látszik. Ezen pedig nagyon egyszerűen lehetne segíteni ha beállítható lenne a zajszűrés mértéke (mondjuk High, Mid, Low és Off fokozatokban). Nem egy bonyolult dolog, tisztán csak szoftveres kérdés. Akkor a kamerát fikázó fórumozó is kevesebb lenne.

"Egyébként ha már tud raw-ba fotózni, akkor ne essen le a user ujjáról a karikagyűrű és alakítsa saját szájízlésének megfelelően a képet PS-ban"

Ez pont ellentétes a mobilos fotózás lényegével, hogy kattintasz, kicsit megbökdösöd Snapseedben és töltöd fel. Én tökölök eleget a PS-ben meg LR-ban egész nap, mert ez a munkám, van körülöttem féltucat profi fényképezőgép, de a mobilomtól pont azt várom, hogy ne bonyolítsa meg a dolgokat. Persze a DNG-vel sem lenne gond, ha már rögtön telefonon fel lehetne dolgozni egy legalább Snapseed tudású alkalmazással.

(#31) hito válasza Stauffenberg (#30) üzenetére


hito
nagyúr

"Ez pont ellentétes a mobilos fotózás lényegével, hogy kattintasz, kicsit megbökdösöd Snapseedben és töltöd fel."

Ja, és arra nem jó/elég ez a jpeg teljesítmény? Ne őríts meg, hogy point and shoot-ra ez nem megfelelő. Akinek meg kevés, annak megint csak ott a raw. Csak ismételni tudom magam. De szerintem ne gyűrjük egymást tovább, nekem ez pont jó/elég, sőt szerintem több, mint ami egy mobilkamerától elvárható. 5évvel ezelőtt nem is álmodtunk volna ilyenről, most meg már ez is kevés :P

Megértem a szempontjaidat és talán a közeljövőben lesz olyan mobil, ami már ezt is tudja. Egyelőre itt tartunk.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#32) Stauffenberg válasza hito (#31) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Ja, és arra nem jó/elég ez a jpeg teljesítmény?"

Te jöttél azzal, hogy "ilyen ez a kamera, ezt kell elfogadni, ezen a technológiai szinten állunk". Ez így nem igaz, mert a kamera egyértelműen többet tud, ehhez csak egy On/Off kapcsolót kéne a beállítások közé tenni, még megizzadni sem kell ennyi munkától.

"Megértem a szempontjaidat és talán a közeljövőben lesz olyan mobil, ami már ezt is tudja. Egyelőre itt tartunk."

Ne idegesíts, arról tépem a számat, hogy már van. Ez abszolút csak azon múlik, hogy a gyártó akarja-e, hogy a programozói 30 perc befektetett munkával odategyenek egy kapcsolót a beállítások közé. Root mellett is elérhető a legtöbb telefonon, szóval tényleg az égvilágon semmi akadálya.

(#33) hito válasza Stauffenberg (#32) üzenetére


hito
nagyúr

Miért, nem itt tartunk? A lehetőség megvan, de mégse teszik bele => itt tartunk. Vagy nem? :U

"Root mellett is elérhető a legtöbb telefonon, szóval tényleg az égvilágon semmi akadálya."

Ezt meg igazán megoszthatnád, szerintem sokmindenkit érdekelne. Én csak a Snap Camera HDR-ről tudok, ami tud hasonlót, az is leginkább Samsung telefonokkal működik.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#34) Stauffenberg válasza hito (#33) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Ezt meg igazán megoszthatnád, szerintem sokmindenkit érdekelne."

Root jogok megszerzésével bármelyik fájlkezelővel megkereshető az a fájl, amiben az Android a JPEG kimenetre vonatkozó paramétereket tárolja, ezt egy sima text editorral lehet bütykölni. XDA-n valamennyi telefonhoz van leírás. A mostani telefonommal nem szorultam rá, de pár éve volt egy Motorola Defy-m, aminek borzalmasan volt hangolva a JPEG kimenete, lecsapta a feketéket és a tömörítés is erős volt. Némi fájlméret növekedés árán viszont egész szép eredményt lehetett kihozni belőle.

Az akkori CyanogenMod és MIUI ami hozzá készült, már eleve úgy jött, hogy normálisan be volt állítva a JPEG kimenet.

(#35) Kasya


Kasya
nagyúr


Nekem a G3 tovabbra is jobban tetszik :B

(#36) Stauffenberg válasza Kasya (#35) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem is. Pont az tetszett benne, hogy a kijelzőmérethez képest nagyon kicsi a keskeny kávák miatt, most meg nőtt minden irányban pár millimétert.

(#37) benjonino


benjonino
tag

Minden fanyalgónak ajánlom, hogy próbáljon az asztal alatt készíteni egy fotót, és nézze meg az eredményt. Engem pont hogy a photearena-s képek győztek meg. A beltéri képeken persze látszik, hogy zajszűrt, és maradt is rajta zaj, de ennek ellenére engem meggyőzött. A mindennapokban teljesen használható szerintem. Kültéren, ahol meg van fény, ott egyenesen káprázatos.
Én nagyon szívesen megvenném a G4-t, ha nem sajnálnék rá ennyi pénzt. De hát sóher vagyok... Máshogy fogalmazok: Ha a cégem felajánlaná, hogy választhatok egy mobilt a jelenlegi felhozatalból, nem kétséges, hogy melyiknek örülnék a legjobban. :)

(#38) judas13 válasza Kasya (#35) üzenetére


judas13
addikt

Nekem is. Csak az a szép barna bőr hátlap ami egyedül bejön nálam a 4 esetében.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.