Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Oké puhábbak az árnyékok és szépen vetülnek. De milyen áron? Mi van ha nekem nem ilyen nV kártyám van, akkor nem fog menni vagy istentelenül lassan?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) DanD88 válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


DanD88
tag

Elvileg a DLSS-t(deep learning super sample) majd lehet arra is használni hogy 1080p-nél kisebb rezolúciót renderelj le, majd az AI segítségével képes rekonstruálni ezt 1080p-re elsímítással, és ezzel max 2x sebességnövekedést érhetsz el, valamint elvileg ebben a béta verzióban a fejlesztők a ray tracinghez sem használják még az összes új mesterséges intelligencia nyújtotta lehetőséget a kártyákon, szóval még javulhat a teljesítmény a jövőben.

De igen, kompromisszumok és kompromisszumok - vagy ki is kapcsolhatod a ray tracinget.

(#3) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

A videó komment szekcióját elnézve örülök hogy nem én vagyok az egyetlen, aki tökre meglesz ray tracing nélkül...de most komolyan, lesz valaki aki ezért fog magasabb felbontásokról 1080p-re váltani? :Y

(#4) abridabri válasza Fitzgerald (#3) üzenetére


abridabri
veterán

Sokan hasznalnak gamer monitort ( FHD 144 - FHD 240hz/fps ) nekik pl jo lesz :K

(#5) Televan74 válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

Hát igen a 400.000Ft+ -os kártya ára eléggé elgondolkodtatja az embert,hogy megéri e. ;)

Amúgy ez csak egy opció lesz még nagyon sokáig,azért a népes Pascal táborral sem szúrhat ki. :N

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#6) - = Zk = - válasza abridabri (#4) üzenetére


- = Zk = -
félisten

1440p 165Hz... ide is jó lesz...

de egyelőre a 2070/80-re várok, mit mutat DX11 alatt

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#7) Fitzgerald válasza abridabri (#4) üzenetére


Fitzgerald
veterán

De most aki "gamer", az valószínűleg kompetitív játék miatt vesz "gamer" monitort (mert ha nem, akkor csak annyira gamer, mint én 1440p 60Hz-en). Te el tudsz képzelni olyan szitut, hogy egy valamirevaló kompetitív játékost majd érdekel is a ray tracing? Én nehezen...

(#8) wjbhbdux válasza Fitzgerald (#3) üzenetére


wjbhbdux
veterán

a crysist is lowon jatszotta mindenki 1600*1200ba nem pedig 1024 maxon IGAZAMVANE

/s

(#9) cheatergs válasza wjbhbdux (#8) üzenetére


cheatergs
senior tag

Nincs igazad, én 720-on játszottam maxon. :DDD

Nyilván ez nem egy full ray tracing motor, h csak az azt támogató karikkal működjön. Ez csak egy extra feature bele, h aki akarja, bekapcsolja.

Mindig minden mindegy

(#10) JanR válasza Televan74 (#5) üzenetére


JanR
addikt

Ezt a 400+-t nem fogom megérteni amúgy. Az egész gépem nem ér jelenleg sokkal többet mint 400 (durván 430 körül tudnám eladni), de így is benne van egy 1080.. Szerintem irreálisan drágák az új RTX kártyák. Ráadásul fullhd-ben játszom..

[ Szerkesztve ]

(#11) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Rtx nélkül hangulatosabb :) ha nem is reálisabb. Egyébként 5:00-nál az árnyék minōsége nagyon gyatra. Szerintem túl nagy "árat" kell fizetni ezért a fícsörért. És mi lesz az open world játékoknál?

Life, Uh, Finds A Way

(#12) abridabri válasza Fitzgerald (#7) üzenetére


abridabri
veterán

Nekem is volt kompetitiv gamer korszakom (csgo ). De aztan 3500 jatekora utan rauntam ,hogy a sok csalo miatt megrekedtem supreme szinten,soha nem lett meg a global.
Es bizony ,ha kijott 1-2 single player jatek ami erdekelt azt vegigtoltam ultra grafikan .

[ Szerkesztve ]

(#13) Scholes9 válasza Televan74 (#5) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Mennyi? Azt a büdös...ez viccnek is rossz.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14) kikikirly válasza Scholes9 (#13) üzenetére


kikikirly
senior tag

Továbbra is baromság. Natívan úgy se lehet rászabadítani sugárkövetést a kártyákra,mert még a 2080TI is padlót fog,ha meg kombinálni kell a resztarizálással,pl alig van valakinek 2080/TI kártyája, igy is úgy is meg kell csinálni a resztarizálós mókát,vagyis a fejlesztőnek nincs kevesebb dolga.Sőt, mivel spórolni kell a sugarakkal,ki kell tesztelni hogy a legoptimálisabb,szóval csak a nyűg van az egésszel.BF 5-nél DX12 módba működik, még jó hogy laggol a játék,mindenki 11-be tolja.Gondolom NVidia bácsi kifizeti a fejlesztőknek a többlet költségeket, világosan látszik hogy tisztán piaci alapon tojik rá mindenki.
PhysX ezúttal úgy néz ki kimarad.Pedig nagy örömmel látnám.

Plusz betesz a sugárkövetésnek a geometriar részletesség növelése(úgy tudom a Bethesda eléggé ebbe az irányba tart,nem is érdeklődnek sugárkövetés iránt).Egyre magasabb fejlesztési költséget nem a Ray Tracig fogja megoldani,inkább ki kéne találni hogy lehet mesterséges intelligenciát bevonni a fejlesztésbe, animációt,modelleket stb futószalag szerűen gyártani(ezt jó értelembe értsétek).Na az igazi termelékenységi Bumm lenne a videó játék iparnak.Kapitalizmus sem létezhetne tömeggyártás nélkül.
Folyamatosan növeljük a játékok fejlesztési költségét,ami megpróbálunk mindenféle beépített fizetős mókával visszaszedni, alapból nem egy szerencsés megoldás,de még ha el is fogadjuk, bérek stagnálnak szóval nem lehet a végtelenségig csinálni,más megoldás kell.

[ Szerkesztve ]

(#15) milkabrams válasza hombre[EU] (#11) üzenetére


milkabrams
őstag

Vicces lenne witcher 3 gépigénye így.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#16) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Szépnek szép de kell még pár VGA generáció mire eljut oda a technika, hogy ne csak csúcskártyákon legyen úgy ahogy élvezhető.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#17) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Frankó. Ha a PS5 is tudja majd akkor jó. Ha nem, akkor letojom.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#18) wjbhbdux válasza .LnB (#17) üzenetére


wjbhbdux
veterán

2018 legcukibb forumos tortenese a consolefag .LnB atalakulas :DD

/s

(#19) DeathAdder


DeathAdder
veterán

csak nekem tűnik szebbnek, élethűbbnek, barátságosabbnak amikor nincs bekapcsolva? vagy ennyire szar lenne a szemem? ;]

oké nyilván ez a ló túloldala, hogy a pofánkba nyomják h erre mekkora szükségünk van, nem rossz fícsör ez, de amit ebben a videóban láttam az speciel nem igazán tetszett.

Továbbra is az lesz a perdöntő, hogy váltok-e, hogy mennyivel lesznek gyorsabbak nyers teljesítményben, illetve hol lesznek ár érték arányban egy 1080Ti-hez..

(#20) donki válasza Fitzgerald (#7) üzenetére


donki
aktív tag

El tudok képzelni, de még mennyire. Ha streamel, márpedig miért ne tenné, akkor csúcsminőségre törekszik.

(#21) .LnB válasza wjbhbdux (#18) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem tagadom, nem kicsit ciki, de ez van, ezt dobta a gép. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#22) cheatergs válasza DeathAdder (#19) üzenetére


cheatergs
senior tag

Osztom az érzést, h atmoszferikusabb rt nélkül (tisztára, mint anno a HDR-nél).
Túltolják, h minél látványosabbá tegyék a különbséget.

Gondolom abból ered, h bekapcsolva plusz fényeket adnak hozzá, így csomó árnyék eltűnik, és bloomosan porhanyóssá válik a fény.
Márpdg egy Metro játékban a sötétség és a kontraszt számít, végső soron ez 1 lelombozó, disztopikus horror.

Mindig minden mindegy

(#23) oriic válasza .LnB (#21) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

PC-t eladtad már? :DDD

Live-Die-Respawn

(#24) .LnB válasza oriic (#23) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem, de múlthéten már azt se tudtam megmondani havernak, hogy milyen memóriáim vannak a gépben. Be kellett kapcsolnom, és megnézni. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#25) saelin válasza cheatergs (#22) üzenetére


saelin
veterán

Tény hogy stílusosabb nélküle, de raytracking-el legalább megszűnik az az effekt, hogy ha erős fénnyel vagy szemben, akkor a környezet hajlamos elsötétedni.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#26) DanD88


DanD88
tag

Nem értem, szerintem egyértelmű hogy az RTX javít a látványvilágon. Azt megértem ha valaki azon vitatkozik hogy kell-e ez nekünk ilyen áron, de látvány és technikai szempontból egyértelműen előrelépés. És még inkább az lesz pár év múlva ha nem csak a béta implementációkat látjuk majd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.