Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Dilikutya válasza b. (#99) üzenetére


Dilikutya
félisten

A GTA-ban nem kell ártatlan pixelembereket ölnöd, ahogy egyel lejjebb kifejtettem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#102) Callisto válasza Dilikutya (#100) üzenetére


Callisto
őstag

Erkölcsileg más megítélés alá esik, de végeredményben sajnos szinte ugyanaz. Ugyanúgy agressziót, öldöklést "éli" át virtuálisan az ember és az ezzel kapcsolatos tudatra, érzelmekre lehet hatással a még fejlődő személyiségeknél.
(Hozzáteszem véleményem szerint önmagában egy hasonló játéknak a hatása nem számít. Nagyon sok dolognak kell együtt állnia, hogy valaki valóságban is hasonlót műveljen. Ha pedig mentális probléma áll fenn, akkor az önmagában is elég lehet, maximum ötleteket kap az illető.)

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#103) Raysen623


Raysen623
addikt

Úgy gondolom azért ezt nem kellene ilyen szinten űzni!!!! Az egész remekmű orvosért kiált.

[link]

A Youtube pedig hatalmasat bukott a szememben, mert ennél a videónál véletlenül sincs kitéve a 18 karika, csak egy gyenge logó, hogy tartalmazhat stb. Bezzeg a jogi ügyek miatt nagy harcot csinálnak, de az erőszak ugye mehet minden mennyiségben kendőzetlenül! :W Hát a kurw@ @nyjuk@t! Remélem törlik majd.
Bocs de ezt nem lehet szó nélkül hagyni...

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#104) Polllen válasza Callisto (#102) üzenetére


Polllen
nagyúr

A helyzet az, hogy ez nem csak a fejlődő szervezetekre hat. Az egészség pszichológia korábban bebizonyította, hogy egy átlag embernél ha csak közömbös szemlélő is az immunrendszere gyengül, ha erőszakot, mások elnyomását nézi, míg ha másokon történő segítségadást néz (akkor is ha azt gondolja, hogy bullshit) az immunrendszere erősödik bizonyos időre. És ez csak egy jól mérhető faktor a sok közül.
Szóval hiába gondolja valaki azt, hogy ezek csak pixelek, többről van szó. Meg ha csak pixelek, akkor miért nem gomba formájú mindenki? Há' csak pixel, nem?

Az öncélú erőszakot egyébként önmagában erkölcsileg kellene elítélnie a társadalomnak. Legalábbis jelenleg. Régen egészen jó szórakozásnak tartotta mindenki a gladiátor játékokat meg a nyilvános kivégzéseket. Valahol most is dívik.

A gyilkolászás sajnos az élet velejárója, de nem mindegy, hogy önvédelemből teszed vagy csak úgy a szórakozás kedvéért. A népmesékben is a hősök mindig a jóért harcoltak és irtották az ellent. A mai legtöbb játékban is ez történik. Valamilyen eszmerendszer szerint a jót képviseled. A játékok elenyésző részében lehet csak gonosz.

A GTA-t is sokat ekézét anno éppen ezért az öncélú durvaságért, amit csinálhatsz benne, csak aztán elfogadták az ellenzők. Remélem a hatred-del nem lesz ilyen elnéző a világ.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#105) Callisto válasza Polllen (#104) üzenetére


Callisto
őstag

Lehet, de az hogy ki mit néz és az milyen hatással van saját magára az egyén dolga. Azzal kapcsolatban írtam amiről szó volt: hogy vajon másra ártó emberré tesz-e valakit ilyesmi nézése.

A gyilkolászás sajnos az élet velejárója, de nem mindegy, hogy önvédelemből teszed vagy csak úgy a szórakozás kedvéért. A népmesékben is a hősök mindig a jóért harcoltak és irtották az ellent.

És ki mondja meg, hogy mi a jó? Nézőpont kérdése. A háborúk is öncélú gyilkolászások és nem önvédelemből történnek. Csak egy példa. Nem kéne belemenni, mert túlságosan széles téma ez ahhoz, de a lényeg levehető ebből. (A szórakozás részével egyetértek.)

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#106) Polllen válasza Callisto (#105) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mivel biztosan érzéketlenebbé tesz, ezért csak értelmezés kérdése, hogy ártalmasabbá tesz-e a társadalomra nézve vagy sem.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#107) Dilikutya válasza Polllen (#104) üzenetére


Dilikutya
félisten

A GTA-ban nincs öncélú durvaság. A Hatred-ben ez a dolgod, a GTA-ban meg bűnözőt ölsz. A te szabad döntésed, hogy elütöd a gyalogost, vagy tarkón lövöd az utcán, esetleg nem teszel kárt bennük.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#108) Callisto válasza Polllen (#106) üzenetére


Callisto
őstag

Na ez az ami nem igaz. Felnőtt ember nem lesz tőle érzéketlenebb. Tudja, hogy nem a valóság és az ilyentől még irtózhat is. Ezért is tettem oda, hogy fejlődő személyiségnél. Felnőtt legfeljebb azok iránt lesz érzéketlenebb akik valósan ártanak neki.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#109) Polllen válasza Dilikutya (#107) üzenetére


Polllen
nagyúr

Lehetőséget biztosít az öncélú barbárságra.

Callisto

Ezért van az, hogy a filmek és játékok is érzelmeket váltanak ki az emberekből. Mert tudják, hogy nem igaz. Ez nem ilyen egyszerű.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#110) Callisto válasza Polllen (#109) üzenetére


Callisto
őstag

Pontosan. Ezt nevezik empátiának, átélésnek. És akiben ez valós vágyat ébreszt a gyilkolásra, annak alapból sem kell játék, film ahhoz, hogy gyilkoljon. Ugyanoda térünk vissza: egy játék, film önmagában nem tesz gyilkossá egy felnőttet. Akkor már eleve hajlamos is volt rá. Maximum ötletet ad a kivitelezéshez. Nem több.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#111) macman507


macman507
aktív tag

Ajánlott: "8 GB RAM" Az igen! :Y

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#112) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Mondjátok, hogy a GTA-ban nem volt kötelező embert ölni, ez igaz, de miközben bosszút álltatok, banditákat kergettetek, hány rendőrt is öltetek meg a játék során? Akik csak a törvényt szolgálták, a rendet akarták betartani, családos pixelek voltak, jóravaló tisztes állampolgárok. Hányan haltak meg miközben lelőttétek őket, letoltátok őket az útról, toltátok szakadékban, oszlopnak őket kocsival, gázoltátok el és még sorolhatnám a lehetőségeket. Ott nem látom a jó eszmerendszert, amitől pozitív ideológiát lehetne csavarni az esemény köré.

[ Szerkesztve ]

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#113) #52815360


#52815360
törölt tag

Jó sok butaságot összehordtatok. 20 éve játszom ilyen és ehhez hasonló játékokkal (kb 8-9 éves korom óta), de még egy virágot vagy faágat sem szivesen szakitok le, nem hogy bántsak valakit, vagy kedvtelésből romboljak. A gépigény meg egy rossz vicc.

(#114) Glenda válasza egyedülülő (#96) üzenetére


Glenda
addikt

Légyszi a politikát ne itt, egyrészt a szabályok tiltják, másrészt nagyon zavaró. Ez maradjon egy játék topicja.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#115) b. válasza Callisto (#110) üzenetére


b.
félisten

Nem kell hogy gyilkolásra való vágyat ébresszen, hisz az a legkitoltabb és legsarkalatosabb példa. Elég hogy lassan megszokja a szervezet ezt az erőszakot a játékokban, filmekben, megnő a fiatalok ingerküszöbe eltűnik belőlük az empátia és az együttérzés. Gondolj csak bele hogy alig 30 év időtávlatából mennyivel több inger éri ma emberi szervezetet, mint mondjuk 1985 ben.
Mindennaposak a helyszínelők, a gyilkolások a tv ben.szinte nem tudsz úgy csatornára nyomni, , hogy ne egy nyomozós gyilkolászós sorozat, film menjen.Délelőtt 10 kor vetíti a film+ a szellemekkel suttogó című filmet, aminek néhány része igencsak hátborzongató tud lenni. A többiről, a tini farkasemberekről, a jóképű szívtipró vámpírokról ne is beszéljünk. Ma már egy egy ilyen sorozatról unottan elkapcsolsz, míg 1985 ben feszülten néztük, kojak nyomozását, amiben néha még egy pisztolylövés is eldördült.

Nem papolásnak szánom, mindenkinek szíve joga milyen játékot szeret. persze hogy csak pixelek, persze hogy csak grafika, egyesek-nullák sora, még is valódi érzelmeket váltanak ki. Lehet mondani, hogy ez nem okolható , meg az sem okolható azért hogy el érzéketlenednek a mai emberek, de a sok kis mozaik darab együtt képes megváltoztatni az emberek viselkedését.

Annak idején , mikor Quaket nyomtuk, volt egy csapattag, akire olyan hatással volt a játék, hogy egy agresszív állattá változott amikor vesztésre álltunk, Telefröcsögte a monitorát, szétvert mindent maga körül. Amikor lanon élőbe találkoztunk vele el sem hittük, hogy ő az. Egy olyan ember volt, aki a szemünkbe se mert nézni amikor kezet fogtunk. és kb 35 kiló volt vasággyal.

raysen: #103: nekem is ez a legnagyobb problémám a dologgal. Aki felnőtt játsszon vele, nézze a videókat róla, de erre bárki rányomhat és megnézheti. lehet az 8 éves is.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#116) Dilikutya válasza egyedülülő (#112) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én mindig próbáltam az ilyet elkerülni, és csak akkor tűzharcba bocsátkozni a rendőrökkel, ha nagyon muszáj volt, esetleg maga a küldetés része. 3-4 csillagos körözésnél már izgalmas tud lenni, főleg ha előtte leharcolt a gengszter. :)
Egyébként belegondoltál abba, mennyire jóravaló, tisztes állampolgár pixelek? Lehet, hogy rasszisták, alkoholisták, és verik otthon a pixelcsaládot. :)

Értem, mire gondolsz, de azért nem ugyanaz, mint a pixelcsaládokat lemészárolni öncélúan, míg a GTA-ban az akciók során a rendőrök akkor is támadnak, ha nem lőttél rájuk, és ha nem lövöd le, ő lő le téged. Persze én is a gyalogosok közé hajtok sűrűn, és a zebrán is áthajtok, de tömeggyilkos ettől se lettem. Ehhez hajlam kell. Régen is voltak gyilkosok, csak most minden hírt megtudsz hamar. Kíváncsi vagyok, Charles Manson-ról a 60-as években mennyi híradás volt Magyarországon.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#117) b. válasza Dilikutya (#116) üzenetére


b.
félisten

szerintem is igazad van, azért a GTA tud más kategóriába tartozni.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#118) Polllen válasza Callisto (#110) üzenetére


Polllen
nagyúr

Elbeszélünk egymás mellett. Én sem mondtam azt, hogy gyilkossá tesz egy agresszív játék. Azt mondtam, hogy hatással van rád rövid és hosszú távon is, hiába gondolod azt, hogy nem.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#119) Pearce válasza b. (#115) üzenetére


Pearce
aktív tag

"Annak idején , mikor Quaket nyomtuk, volt egy csapattag, akire olyan hatással volt a játék, hogy egy agresszív állattá változott amikor vesztésre álltunk, Telefröcsögte a monitorát, szétvert mindent maga körül."

Akkor szerinted a Quake miatt volt olyan vadállat a srác?
Vagy azért, mert vesztésre álltatok?
Mert a 2 nem egyenlő.
Sok miatt fel lehet kapni a vizet, nem csak játékoknál. Megy előtted az úton 90-es táblánál 60-nal egy okostojás vagy többszöri próba után se jön össze az, aminek össze kéne, stb.
Van, aki türelmes és van, aki nem.

Ez a Hatred is csak az elején tűnik durvának. Persze, itt ártatlanokat kéne ölni, de egy normális felnőtt ezt fel tudja fogni. Nem ezek miatt lesznek a lövöldözések. /pl. a múltkori eset, amikor a srácnak nem volt sikere a nőknél, azt fogta apuci stukkerét és ment vadászatra/.

Az iskolai és egyéb mészárlások nem ezek miatt a játékok miatt következnek be. Ott már agyban van a probléma.

(#120) Dilikutya válasza Pearce (#119) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én láttam már sakk miatt kiborult, törő-zúzó embert. Erre mit lépnek az okosok? :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#121) Polllen válasza Pearce (#119) üzenetére


Polllen
nagyúr

Miért tűnik az elején durvának?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#122) Pearce válasza Polllen (#121) üzenetére


Pearce
aktív tag

Mert eddig csak azt látni, hogy ölni kell, nincs nagyon küldetés.
Az meg egy idő után monoton lesz és unalmas.
Egyedül csak a pályák különböznek /szabadban, az áruházban,stb./.

(#123) Carlas válasza Pearce (#122) üzenetére


Carlas
senior tag

De ezt honnan tudjuk amikor ki sem jött és senki nem játszott vele semmit csak 2db 1 perces videó van aminek a fele intro.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#124) Carlas


Carlas
senior tag

Amúgy a Postal is hasonló és mégis ezrek imádták, és utána senki nem húzta a macskát a puskára XD

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#125) vegitossj7


vegitossj7
addikt

Vagy ez, vagy a Witcher 3... :((( Nehéz kérdés. :F

Tévedni emberi dolog, de néha velem is megesik.

(#126) Carlas válasza vegitossj7 (#125) üzenetére


Carlas
senior tag

Akkor inkább ez :C :C :C (amúgy tényleg nem szeretem a witchert)

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#127) laceszgamer válasza Carlas (#126) üzenetére


laceszgamer
addikt

Vegyél helyette egy rekesz sört, így jársz a legjobban. :D

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#128) b. válasza Polllen (#118) üzenetére


b.
félisten

A Mondanivalóm kényege a hozzászólás első fele volt.
A srácnak a quake adta meg azt a lökést, aminél átszakadtak nála a gátak. az anyja pár hónap múlva le is tiltotta róla.

Bocs Pollen nem neked szólt a #119 hozzászólásra akartam reagálni.

Szerintem is a sör a legjobb megoldás :D :C

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#129) Carlas válasza laceszgamer (#127) üzenetére


Carlas
senior tag

Hatred-et megveszem lehet nem drága, zúzni jó lesz :D Sör meg van ALAP :D

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#130) DrTroglodyte válasza hszilard666 (#50) üzenetére


DrTroglodyte
tag

A játék célközönsége egyértelműen a törvényileg még gyereknek számító 12-18 korosztály.
Esetleg a szuperegyszerű (kőmíves Jocó) fiatal felnőttek.
Hatred cím, meg agyatlankodás, meg borongós főhős: totálisan az ócskábbfajta ZS kategóriás képregények világa. Lásd még Slipknot, Punisher, Mortal Kombat címszavaknál.

(#131) XharX válasza DrTroglodyte (#130) üzenetére


XharX
aktív tag

Köszönjük, ügyes vagy :W Szia

[ Szerkesztve ]

(#132) trufa12 válasza vegitossj7 (#125) üzenetére


trufa12
addikt

Nem kérdés hogy a witcher 3. Ez meg virágboltból megteszi .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#133) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

mekkjelenés júni 1-én, aki tömegmészárlást tervez várjon már addig hogy ráfoghassa ;]

/s

(#134) Imilenni


Imilenni
addikt

"Gémpléj" Szerintem semmisem idokolja ezt a gépigényt, persze a fizika azért szépen muzsikál alatta ha jól láttom..de semmi "hű nextgen".

Press "F" to pay respects.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.