Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moma


moma
őstag

nekem még az volt gondom külföldön konkrétan német országban, hogy nem volt angol feliratos film egyáltalán, egy időpontban sem. pedig szerintem az IMAX sok turistát vonz (úgy értem, hogy nem ezért jönnek, de ha már itt vannak megnézik).

Egyébként szerintem a 2d-sek se rosszak imax-ben. 3d-ből a kedvencem a Journey of man volt, talán pont azért mert itt legalább egy minimális sztori van.

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#2) biker


biker
nagyúr

ha jól sejtem, itt is lehet bent zabálni meg szörcsögni közben?
akkor asszem ide nem megyek.

saját imax-xp: Cosmonova, Stockholm.
25méteres kupolára 2D vetítve, kényelmes fotelek, 0 zabálás, mert tilos bevinni.

sejtelmes zene, ppt fut, mekkora a kupola, mekkora a film, stb
hangtól leszakad az agyad, ha kell, és síri csend mikor kell.
a kupola miatt hiába 2d, teljes térélményt nyújt, mivel a teljes látómezőt kitölti a kép, perspektíva helyesen. sík vásznon ilyen nincen.

csaj fejből mondta a szöveget.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Én egyszer voltam egy ilyen 3d film vetítésén, ahol rendes vászon volt csak szemüveg kellett hozzá, de amugy sztem jó volt. De hogy én egy ilyen filmért kiadjak ennyi pénzt.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#4) brownus válasza biker (#2) üzenetére


brownus
veterán

basszus, sokszor voltam már ott de a cosmonova kimaradt...

még régen a westendben láttam a 3d-s dinós filmet, nem volt nagy szám. és ezt játszák az arénában is?? ez kicsit szegényes...

viszont egy T2 3D-ét szívesen megnéznék! azt hozzák el!

(#5) foregister válasza brownus (#4) üzenetére


foregister
tag

Kicsit más az amiről Te beszélsz. Köze nincs a kettőnek egymáshoz. A T-rex egy komplett történetes mozifilm volt olykor megelevenedő dínókkal és múzeumban játszódott. Ha jól emlékszem a westendben egy gagyi 3D-s mozgószékes, spriccelős előadás volt, de itt egy korrekt minőséges fix ülőhelyesről van szó.

A T2 3D is ismét más és ugyanúgy gagyi az imax-szal köszönőviszonyban sincs képminőségben és élményben sem, mivel a két cég más technológiával készítette el a filmjeit és az imaxnak egy kicsit nagyobb a vászna, nagyobb teljesítményre képes hangzásban és élesebb is a képe, nem is beszélve h spécibb 3D-s technológia mint ami anno a westendben volt.

Az igen az nem nem

(#7) philoxenia válasza Kalandor (#6) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Biztosan közben ki kellett mennie, de azzal a minőséggel nem volt elégedett. ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8) brownus válasza foregister (#5) üzenetére


brownus
veterán

igen, volt ott spricc is meg mozgó székek...

szóval a t2 3d-ét nem tudják az itteni imaxban levetíteni? ha jól tudom azt cameronék még a 90es évek közepe felé csinálták. kár.

(#9) ArGab válasza brownus (#8) üzenetére


ArGab
őstag

Ha jól tudom a T2 3-D nem csak sima film, hanem tartalmaz élőszereplős részeket is, esetleg élőben mutatott effektjeleneteket is.

[ Szerkesztve ]

(#10) cizoe


cizoe
őstag

A párizsi Cité-központban lévő Geode belsejében voltam hasonlóban, bár az is 2d volt, gömbfelületre vetítve. Hang irdatlan volt, képtől annak ellenére hogy 2d volt, és picit perzse torzult leesett az állam... Embertelen volt... De egyszer elmegyek a Bp-i IMAXbe, is, csak nem T-rexekre, meg oroszlántámadásra..


Ennek a belsejében van a mozi.. :)

[ Szerkesztve ]

(#11) brownus válasza cizoe (#10) üzenetére


brownus
veterán

olyan mint stockholmban a globe. kivülről

[ Szerkesztve ]

(#12) cizoe válasza brownus (#11) üzenetére


cizoe
őstag

ezt írja róla az oldal, vagyis ez van belül:

The enormous dome of La Géode conceals a 400-seater cinema complete with a giant hemispheric screen measuring 1000 m2 across and 26 m in diametre.

La Géode has chosen the OMNIMAX® projection system, the hemispheric version of the IMAX® process.

On La Géode's giant hemispheric screen images are some 10 times larger than those in traditional cinema.

With the OMNIMAX® system the viewer is right at the very centre of the image.

(#13) foregister válasza Kalandor (#6) üzenetére


foregister
tag

nyugat-eu-i ár és nem mindenki hajlnadó megfizetni a közel kétszeres árat csupán a képminőség miatt. Megnézik egyszer, megnézik kétszer, de nem fognak rendszeresen odajárni. "A Harrypotter és a pókember elég nekünk sima moziban is". Remélem csak én vagyok túl pesszimista és lesz jövője az IMAX-nak hosszú távon is Mao-n.

Amúgy az Aréna VIP termére lennék kíváncsi :D

[ Szerkesztve ]

Az igen az nem nem

(#14) ZéZé@PH


ZéZé@PH
aktív tag

Voltam a Westendben a RealD Beowulf vetítésen.
Ez után a cikk után már nagyon kíváncsi vagyok miben másabb a IMAX.
Egyébként az normális, hogy a Beowulf 3D-ben jobban hasonlított egy animációs filmre mint élőszereplősre?

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#15) moma válasza cizoe (#10) üzenetére


moma
őstag

most erről jutott eszembe amit már majdnem elfelejtettem, hogy mikor pici voltam, volt valahol felállítva budapesten valami ilyen kupolaszerűség és abba vetítettek valami filmet úgy, hogy bent álltunk. Arra emlékszem, hogy valami kamion jött és az emberek lehúzták a fejüket. Mondjuk lehet álmodtam, de szerintem nem :DDD Majd beszélek erről anyámmal hátha ő emlékszik ilyenre.

we all deserve a bit of luck.

(#16) Bash


Bash
őstag

Majd ha egyszer lesz lehetőségetek látogassatok el egy IMAX Dome-ba is, mondhatni az az IMAX mozik királya. Szerencsésnek mondhatom magam, hogy tőlem csak egy órányira van a világ legfejlettebb, legpontosabb és legerősebb projektora, volt alkalmam többször is ellátogatni.

http://bashtravel.com/

(#17) ArGab válasza ZéZé@PH (#14) üzenetére


ArGab
őstag

Mivel a Beowulf 3D egy animációs film, ezért normális. :DDD

(#18) JetiRulez válasza foregister (#13) üzenetére


JetiRulez
őstag

Helló!
A VIP-ra én is kíváncsi lennék, de kicsit sokallom azt a 3000-ret érte. Egyszer mégis beugrom, ha lesz annyi feleslebe.
Én szerdán mennék az IMAX-ba és úgy döntöttem megnézem mind2 filmet egymás után. Szóval összességében nem ajánljátok a T-rexet?
Kösz.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#19) L4D1K


L4D1K
őstag

Vki tud aról vmit hogy 23-ától vetítik e majd a U2 3D-t ?

# ANTAL Tuning #

(#20) Polacheck válasza JetiRulez (#18) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Pont tegnap beszélgettünk róla párommal mi is. Mivel a büfé is benne van az árban, annyira már nem drága, úgyhogy mi biztosan elnézünk ha lesz olyan film ott, amit még nem láttunk.

less qq more pewpew!

(#21) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Nem volt valami hú de nagy szám, de mindenesetre érdekes volt.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.