Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Ja, az sdnek mindenki orult volna, csak elegge irrealis elvaras volt, mivel mindenki tisztaban volt/van a sony torekveseivel a sajat vilagkepenek/termekeinek eroltetesevel (umd, memory stick, ps vita card, stb).

Amugy psphez kepest sikernek szamit a vita?
Mert a megjelenese ota alig vannak rola hirek, jatekmegjelenesekrol is alig olvasni..

Lehet a feltores hianya betett neki? ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2) oriic válasza Zirowe (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Japánban népszerű, nyugaton nem annyira. :D

Live-Die-Respawn

(#3) Sirandrish


Sirandrish
legenda

A technikai adatok az előnyére váltak volna, de szegény itt még nagyon csúnya :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#4) alevan válasza Zirowe (#1) üzenetére


alevan
őstag

A Sony szemszögéből bukás. 1st party játékok nem is lesznek már rá. Japánban még kap JRPGket, de nyugaton szinte csak indie-k jelennek meg rá.

A felhasználók szempontjából egy drága gép (memory stick miatt), viszont vannak rá jó játékok és ha sikerül "feltörni" akkor emulátorok is lesznek dögivel, mivel erős gép.

A Sony nem tolta a marketinget, nem fektetett bele elég energiát és az okostelefonok térnyerése sem segített.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#5) Norb€€€ válasza Zirowe (#1) üzenetére


Norb€€€
aktív tag

Későn jött, a sok slim meg go meg mindenféle butított/okosított verzió helyett ezzel kellett volna kezdeni. Alapjában véve egy erős, és jópofa cucc, de pont akkor jött, amikor feltörtek az okostelefonok. És hasonló kaliberű játékokat kapsz rá tized annyiért, ha nem ingyen. Ill. nincs rá igény, mert nem fejlesztenek rá, és nem fejlesztenek rá, mert nincs rá igény.

(#6) captainm válasza Norb€€€ (#5) üzenetére


captainm
tag

Pont hogy minőségi játék nincs igazán okostelefonra. Ma már alig tudsz olyan, újonnan elkészített játékot letölteni, amiben ne lenne valamilyen limit, vagy in-app vásárlás, vagy ránk erőltetett reklám. Mobilon könnyű törni a játékokat, így ott nem éri meg másmilyen szoftvert fejleszteni. Vitára nagyon kevés az ilyen cím, sokkal több a valódi, AAA kategóriás játék. Sajnos túl kevés fogyott a gépből a magas ára és a kezdetben is szegényes játék felhozatal miatt és a sony a helyett, hogy még 10-20 kiváló címet lefejlesztett volna rá, hogy felélessze az eladásokat, inkább lemondott róla. Nekem van vitám, kiváló játékok érhetőek el rá, abszolút reklám és idegesítő arany és másmilyen vásárlásra kihegyezett játékelemek nélkül. Ez manapság szerintem priceless.
Aki amúgy a magas játék árak miatt szidná a Vitát: online a store-ból sokszor elérhetőek akciósan régebbi, kompatibilis PSP címek és Vita játékok is!

(#7) alevan válasza captainm (#6) üzenetére


alevan
őstag

Az, hogy van benne IAP, nem jelenti azt, hogy nem minőségi a játék.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#8) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Számomra a PS Vitában pont a hatalmas mérete az egyik, ami nem tetszik, így én pl. kifejezetten örültem volna, ha ehhez hasonló lett volna a végleges. Az SD foglalat meg a belső tárhely meg a másik két dolog, ami hiányzik a Vitából.

Mondjuk jobban belegondolva ezt is kiadták, csak 3DS néven. ;]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#9) ToMmY_hun válasza alevan (#7) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

A kolléga valóban nem a komolyabb hibákat emelte ki. Szerintem az a gond a mobilos játékokkal, hogy 5 perces szórakoztatásra lettek kitalálva. Nagyon könnyű az irányításuk, sztori nem nagyon van. Metróra tökéletes, de otthon nem kötött le még egyik sem (talán még kezdetekben a Dungeon Hunter, de az se ma volt)

C programmers never die, they are just cast into void.

(#10) Norb€€€


Norb€€€
aktív tag

De a telefonon a játék csak egy mellékes funkció. Ezért megbocsájtható, hogyha az mellett, hogy tudok rajta netezni, filmezni, telefonálni, videózni, fényképezni, navigációt használni,hasznosabbnál hasznosabb alkalmazásokat telepíteni, nem AAA címekkel van dolgunk, meg felbukkan a mikrotranzakció. De azért nézzük csak, GTA 3, VC, SA, LCS, meg majd VCS, mind megtalálható telefonra. Mennyiért? Valami 2 ezer forint.
Míg ott a PS Vita, kifejezetten játékra kiélezve, és nincsenek rá nagy címek. Lehet volt egy kettő ütős nyitáskor, de azóta csak ilyen indie, meg japán rpg-ket látni. És ráadásul egy ilyen játék ára nem is olcsó.
Tehát ha mérlegeled a kettőt. Alapjáraton ott a telefonod. Lehet, hogy nincsenek rá nagy franchise címek (ami már nem is igaz), de olcsó, szórakoztató, és mindig kéznél van. A másik oldalon pedig ott a játékokra kihelyezett gép, amire nincsenek játékok, vagy azok is drágák.

(#11) ToMmY_hun válasza Norb€€€ (#10) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Az általad említett játékok mind más platformról készült portok. Más kérdés, hogy VCS és LCS nincs is mobilra ha jól tudom. Egyébként az előző generációs PSP teljesen használható még ma is, én is azzal nyomulok ha hosszú vonatútra indulok. Ma már 15 körül lehet venni egyet, annyiért szerintem ajándék.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#12) Peterson_


Peterson_
addikt

A videótesztet a Nine Inch Nails támogatta;]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#13) captainm válasza Norb€€€ (#10) üzenetére


captainm
tag

Mobilra nem nagyon fejlesztenek már AAA-s címeket, portok jönnek ki rá maximum mostanában, minden más reklámokkal, vagy a képedbe tolt vásárlási opciókkal operál sajnos, ezt untam meg már nagyon.
Vitára valóban nem jönnek már ki jobb címek, pont ez a fő probléma. Egy újabb Wipeout, vagy egy Gran Turismo sokat dobna az eladásokon szerintem, ahogy a PSP játékok árának csökkentése is. Nemrég voltak jó akciók PS Network-ön, 890 Ft-ért lehetett PSP címeket szerezni rá, Motorstorm-ot például. De nem ritka a Vita játékok kapcsán is az 1800-2500 Ft-os árszabás, így vettem meg pár jó játékot :)

(#14) .WnR. válasza captainm (#6) üzenetére


.WnR.
újonc

Sajnos ez így igaz, pedig szerintem egy tök jó kis kézikonzol lehetett volna a Vita.

(#15) Robert07


Robert07
aktív tag

Az SD foglalat az szerintem csak azert van meg, mert amikor a prototipus megjelent, meg nem volt meg a vegleges memoriakartya design es kellett valamivel tesztelni. A belso memoria viszont jo lehetett volna a vegleges gepben.

(#16) Piziii válasza ToMmY_hun (#11) üzenetére


Piziii
tag

A VCS valóban nincs még telefonra de a LCS kb 1-2 hónapja jelent meg talán vagy még annyi se ;) Nekem is psp-m volt és imádtam a burnout-ot nyomatni meg a GTA VCS-t és LCS-t ha már szóbajött esetleg még a crash-t de vital nem láttam még ehez hasonlókat... :(

(#17) ToMmY_hun válasza Piziii (#16) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Le vagyok maradva. :DDD Viszont aki nem tudná, van PSP emulátor androidra, néhány játék egészen frankón fut rajta: PPSSPP emu

C programmers never die, they are just cast into void.

(#18) Piziii válasza ToMmY_hun (#17) üzenetére


Piziii
tag

Igen-igen, de még nem volt szerencsém kipróbálni pedig egy Sony tabom van és ds3-mal mintha ps2-n játszanék mikor a GTA-kkal játszom :DDD

(#19) vico84


vico84
csendes tag

Sose tudtam megszokni a fizikai gombok hiányát. Ezért nem játszok telefonon, táblagépen. Marad a konzol, pc.
Az tény hogy sok kiaknázatlan lehetőség maradt a gépben ami sajnos már nem lesz kihasználva.
Lásd az első tipusban az a titokzatos csatlakozó is.
Nekem sok örömet okozott de a játékok árazása tény hogy nem volt felhasználó barát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.