Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) roonin


roonin
tag

Ahh... Nekem az eger kenyelmesebb eszkoznek tunik. Mondom ezt azert mert amit ebbol az erintokepernyos temabol latni az az hogy tornagyakorlattokat kellene vegeznem bongeszes kozben pl. Vegulis nem lenne butasag igy reggelente... :))

(#2) VladimirR válasza roonin (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

meg mielott mas sem olvasna el a hirt, meg jonne a sok okos, hogy "de ezzel hogyan fogok halflajf nyoccazni, fujdeszar", kiemelnek egy mondatot

Ugyanakkor persze óvatlanság lenne azt mondani, hogy végképp eltűnik az egér és a billentyűzet, hiszen világos, hogy az itt látható eszközök nem általános célú számítógépek, hanem célhardverek és -szoftverek kombinációi.

(#3) DarkByte


DarkByte
addikt

Nem sok hasznát látom ezeknek a vízióknak. Addig totál más irányt is vehetnek a fejlesztések. 10 év a számítástechnikában rengeteg idő. Mondjuk max. akkor előszedjük és jót mosolygunk ha nem jött be :)

Ennek ellenére igényes videó, tudják mitől döglik a légy.

[ Szerkesztve ]

(#4) Depression


Depression
veterán

Bár lehet, hogy néhány cucc megvalósul, de pont a cégek mozgatórugója a költséghatékonyság. Ezek az érintőfelületek nagyon pontatlanok, nincs semmilyen fizikai visszajelzés, mint pl. a billentyűzeten, és ez nagyon is le tudja lassítani a folyamamatokat. (Vakongépelés?) Továbbá jelentősen megnő a villanyszámla (pl. távirányítóba nem évente kell egy elem, hanem 2-3 naponta tölteni kellene)
Tehát nagyon kevés olyan terület van, ahol ez tényleg hasznos lenne, és nem csak csicsa. És a megnövekedett hibalehetőségekről még nem is beszéltem. (komplett érintőképernyő kontra egyetlen cserélhető gomb)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#6) Loretto


Loretto
veterán

Hát nem sok A4-es papír volt benne, nem úgy mint még manapság is. :U

Soirée...

(#7) zhagyma válasza DarkByte (#3) üzenetére


zhagyma
őstag

Voltak korábbi víziók is például a HP "emergency" típusú néhány évvel ezelőtt. Az is profi kivitelezés volt.

Mint a cikkben is írták ezek az eszközök célorientált eszközök. Így nagy számú, de azonos alapokon nyugvó eszköz kifejlesztését jelenti számos területre. Ez sok fejlesztő számára sok munkát fog jelenteni. Igaz ez inkább "testreszabás" jellegű lesz szerintem a kész építőkockák felhasználásával. Víziónak nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#8) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szerintem is csak céleszközök lesznek majd érintőképernyősök - pl. egy mérnök eléggé elfáradna, ha egész nap húzogatni kéne a tervrajzokat :)

(#9) -kdM-


-kdM-
senior tag

szeretek ilyen viziokat nezni, pedig felesleges dolgok...itt egy kep egy '54-es viziorol, 2004-ben igy kelett volna kineznie a pc-nek:D

(#10) Enton


Enton
addikt

Külön munkaerőt fog igényelni ezen eszközök tisztántartása az ujlenyomatoktól, vagy addigra lesz már zsírmentesé tevő csodaszer is, és egyben portaszító?

Amúgy very nice! Szép jövő elé nézünk, de a játékok mindig is megmaradnak az egér+bill kombó mellett, max kábelnélküli gamepad.

Az első videóban milyet befigyel ez a név:
"Anita Sarkozi"
Ez a francia uriember lánya vagy felesége lenne? :F

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#11) 45C11M03 válasza Depression (#4) üzenetére


45C11M03
csendes tag

Vakongepeles? Szerinted fog valaki vakon gepelni, mikor beszelhet is, ES a masik oldal meg is erti (v legalabbis "bedigitalizalja", speech2text)?

Villanyszamla? Hagy ne reszletezzem, de egy telefon meretu eszkozzel annyi mindenre kepes leszel, h most osszeszamolni is nehezedre esne. Ami pedig azt jelenti h sok kapcsolo/gomb helyett lesz egy eszkoz, ami mindent visz :D Az mar masik kerdes, h hany marka fog kesziteni ilyen kutyut. Arrol nem is beszelve, h a halozati toltoket is lassan elfelejtheted, on-the-move tolti majd neked valami folyamatosan.

Hibalehetoseg, az viszont lesz boven, ezt alairom!

UI: Elso kommentem itt, udv mindenkinek!

ASCII karaktereket a nepnek!

(#12) kételkedem válasza -kdM- (#9) üzenetére


kételkedem
addikt

A fantázia és a víziók fantasztikus dolgok. Arra tényleg nagyon jók, hogy visszanézve jókat derüljünk, vagy elismerően hümmögjünk. :) A jövö pedig vagy ilyen lesz, vagy egészen más.
A kép valami elképesztően jó!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#13) dabadab válasza 45C11M03 (#11) üzenetére


dabadab
titán

"Vakongepeles? Szerinted fog valaki vakon gepelni, mikor beszelhet is, ES a masik oldal meg is erti"

1. Igen, akkor is gepelnek, mert a diktalas lassu (kepzelj el egy cut'n'paste-et hangutasitasokkal levezenyelve), faraszto es baromi gyorsan hangszalgyulladast kapnek - arrol nem is szolva, hogy milyen babeli hangzavar lenne egy tipikus egylegteres irodaban.
2. Baromi messze vagyunk a rendesen mukodo speech-to-texttol, mert ahhoz valodi mesterseges intelligencia kellene, az meg a jelenlegi tempoban haladva 3019-ben sem lesz.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#14) #40553216 válasza roonin (#1) üzenetére


#40553216
törölt tag

egeret próbálj használni netbookokkal a 7es buszon, vagy iphoneon! ez már nem a jövő.

egyébként meg nem értem, miért nem ír fel a pszichiáter valami bogyót az M$-nél vizionálóknak. csak az egyik előd vízió megvalósulását kellene megnézni: M$ Surface. 6 év alatt sikerült gyakorlatilag digitális kőbalta szintre fejleszteni nem kevés önfényezéssel, míg itt azért van valami.

(#13) dabadab: elképzelni se nagyon kellelképzelni se nagyon kell! :D

[ Szerkesztve ]

(#15) Iamzozo válasza 45C11M03 (#11) üzenetére


Iamzozo
csendes tag

Egyetértek, ha úgy veszük a kisfilmben bemutatott eszközök már egy bizonyos feladat ellátására vannak odatéve, emelett az asztali gép vagy a laptop úgymond "univerzális". Nyilván 10 évvel korábban nem mondhatunk olyat hogy ki takarítja a képernyőt vagy hogy mennyit kell tölteni és hogyan fogunk rajta gépírni. Nem hiszem hogy maga a gép tűnne el, inkább az olyan helyekre kerül, ahol eddig nincs csak egy alternatív formában. Nem hinném hogy a jól bevált dolgok túl nagy revitalizációra szorulnának, azt autókon is még 4 kerék van mint akár 100éve, csak épp magától parkol és közben maszíroz :)

(#16) Iamzozo


Iamzozo
csendes tag

De ha már autók, akkor azt is bele kell venni, hogy ez inkább koncepcionális dolog, ami többnyire inkább arról szól hogy ilyet is ki tudtunk találni és meg tudjuk csinálni, de aztán forgalomba meg nemigazán kerül.
Közben a youtube-os videón látom hogy a photosynthet belecsempészték :)

(#17) tome.jr válasza -kdM- (#9) üzenetére


tome.jr
addikt

:D Funny!

Ez a film szerintem nem az MS hanem Spielberg fejéből pattant ki. Pár sci-fi-t meg lehetne tölteni az ötletekkel. Ez csupán marketing, arra jó hogy az MS pozícioánálja magát a piacon, hogy ők már ilyen fejlett technológiában gondolkodnak.

(#18) nap


nap
addikt

20 eve meg hangfelismerest vizionalt.
Megvalosult?
Meg.
Hasznaljak?
Senki.
Miert?
Mert Nemere megir ket sci-fi konyvet addig, amig megtanulsz egy szot ugy kiejteni, hogy a szamitogep is felismerje. Es akkor meg csak egyetlen nyelvrol beszelunk.

A jovo a star trekben van, nem a minority reportban.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#19) ArchElf válasza nap (#18) üzenetére


ArchElf
addikt

Hangfelismerés...
Én egy olyan irodában ülök, ahol még 20 ember dolgozik rajtam kívül (open office). Amennyiben billentyűzet helyett 6-8-10-12 órát dumálnának a géphez, már rég eret vágtam volna. Vagy a sajátom, vagy másét.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#20) lam@


lam@
csendes tag

Én SZVSZ.:
Realitást látok a filmben bemutatott dolgokban.
Elég sokan leragadtatok egy egy pontnál mint pl egér / érintő képernyő... stb.

Megpróbálom egy kicsit globálisabban szemléli a dolgokat:
Ez a videó egy olyan folyamat köztes értékét mutatja ami már régen elkezdődött.
Egyszer anno valaki kitalálta a papírmentes iroda fogalmát, ahol mindent számítógépek segítségével végez az ember. Nagyjából ennek a víziónak vagyunk az áldozatai/nyertesei (kinek mi tettszik).
A film arról szól , hogy hogyan lesz az informatika olyan szinten mindennapos mint a WC-zés.
És bármennyire is ellenkezünk ellene az lesz! Erre a legegyszerűbb és már ma is tapasztalható példa a mobiltelefonok. Egyre többet tudnak ,egyre személyesebbek, komfortosabbak és egyre jobban töltik ki a minden-napunkat.
Ez a vízió arról szól hogyan fog kinézi a SZEMÉLYI számítógép. Ehhez pedig az kell amit a cikkben is leírtak: emberközelibb perifériák. Egér és billentyűzet biztosan nem fog kihalni, de az is biztos hogy már most se cipel senki magával egeret a telefonja kezeléséhez. Akkor lesz a pc igazán személyi ha sikerül a mindennapokban hasznos funkciókat úgy megvalósítani hogy ahhoz nem kell leülni valami elé hanem olyan termeszesen simul be az informatika a mindennapokban hogy észre se vesszük hogy ott van. Csak szimplán használjuk.

Wassup...

(#21) lam@


lam@
csendes tag

Én SZVSZ.:
Realitást látok a filmben bemutatott dolgokban.
Elég sokan leragadtatok egy egy pontnál mint pl egér / érintő képernyő... stb.

Megpróbálom egy kicsit globálisabban szemléli a dolgokat:
Ez a videó egy olyan folyamat köztes értékét mutatja ami már régen elkezdődött.
Egyszer anno valaki kitalálta a papírmentes iroda fogalmát, ahol mindent számítógépek segítségével végez az ember. Nagyjából ennek a víziónak vagyunk az áldozatai/nyertesei (kinek mi tettszik).
A film arról szól , hogy hogyan lesz az informatika olyan szinten mindennapos mint a WC-zés.
És bármennyire is ellenkezünk ellene az lesz! Erre a legegyszerűbb és már ma is tapasztalható példa a mobiltelefonok. Egyre többet tudnak ,egyre személyesebbek, komfortosabbak és egyre jobban töltik ki a minden-napunkat.
Ez a vízió arról szól hogyan fog kinézi a SZEMÉLYI számítógép. Ehhez pedig az kell amit a cikkben is leírtak: emberközelibb perifériák. Egér és billentyűzet biztosan nem fog kihalni, de az is biztos hogy már most se cipel senki magával egeret a telefonja kezeléséhez. Akkor lesz a pc igazán személyi ha sikerül a mindennapokban hasznos funkciókat úgy megvalósítani hogy ahhoz nem kell leülni valami elé hanem olyan termeszesen simul be az informatika a mindennapokban hogy észre se vesszük hogy ott van. Csak szimplán használjuk.

Wassup...

(#22) daninet válasza nap (#18) üzenetére


daninet
veterán

hát igen.. ittvan szegény Tom Clancy's End War.. gyakorlatilag aki nem amerikai annak használhatatlan a hangfelismerése, mindig mást csinálnak az egységek..
szóval van még ezen mit finomítani..
a világot mindigis a scifi írók vitték előre soha nem a multicégek határozták meg mi lesz.. a surface is egy csillivilli szoftver pár kamerával csak jól csinálták meg...

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#23) dabadab válasza lam@ (#21) üzenetére


dabadab
titán

Az a baj, hogy az a globalis "insight", hogy "a szamitastechnika a mindennapok reszeve valik", igazan mar husz eve sem volt tul izgalmas (mara meg nyugodtan mult idobe lehet tenni, azza valt). Igy aztan erdemi reszkent maradnak a konkret technikai reszletek, ott viszont tenyleg van mit kritizalni.

DRM is theft

(#24) virkir válasza dabadab (#13) üzenetére


virkir
veterán

mert ahhoz valodi mesterseges intelligencia kellene, az meg a jelenlegi tempoban haladva 3019-ben sem lesz.

Róla azért ne feledkezz meg. :D

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#25) dabadab válasza daninet (#22) üzenetére


dabadab
titán

"a világot mindigis a scifi írók vitték előre"

:DD
Azert olvass el nehany sci-fi novellat, ami mondjuk 1990-2020 tajan jatszodik - nem azok a halal pontos joslatok :)

DRM is theft

(#26) ^Clown válasza nap (#18) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

"Mert Nemere megir ket sci-fi konyvet addig"

:DD :DD :DD

(#27) Alchemist válasza dabadab (#25) üzenetére


Alchemist
addikt

Néha a sci-fi inspirált... Kirk kapitány kommunikátorából lett a flip-phone
:)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#28) Alchemist válasza 45C11M03 (#11) üzenetére


Alchemist
addikt

Még ha tökéletes is lenne a beszédfelismerés, a (gépíró bajnok) párom még mindig legalább 2x olyan gyorsan gépel, mint ahogy hadarni vagyok képes.
:D

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#29) Hunter2


Hunter2
addikt

hát ha ez tényleg iylen lessz akkro az nagyon durva. Mondjuk kétlem hogy a tescoban 2019-re led kijelzés lenne a polcsineken, pedig tuti egyszerűbb dolguk lenne mikor lejár az akció és át kell árazni mindent.

Sztem kezdjük beírni hogy melyik technológiát honnan koppintották:

Tabletek: Star trek
Érintőképernyős GUI : Minority Report

[ Szerkesztve ]

(#30) zsiga667 válasza Hunter2 (#29) üzenetére


zsiga667
addikt

Az érintőképernyős GUI is Star Trek. :)

(#31) dabadab válasza Hunter2 (#29) üzenetére


dabadab
titán

"Mondjuk kétlem hogy a tescoban 2019-re led kijelzés lenne a polcsineken"

Pedig a hiperek e-papir arcimkei kb a leghihetobbek: a technologia par even belul elkeszulhet, egy Tesco meret mamutnal meg valoszinuleg van eleg motivacio is, hogy implementaljak meg megfelelo anyagi hatter is.

"[iÉrintőképernyős GUI : Minority Report[/i]"

Egyreszt az MR-ben nem erintokepernyo volt, hanem a levegoben hadonasztak (a valo eletben persze ot-tiz perc alatt total elzsibbadna ettol az ember karja), masreszt meg a MR is mashonnan nyulta (meg csak meg se merem saccolni, hogy milyen regre nyulik vissza az otlet).

DRM is theft

(#32) Hunter2 válasza dabadab (#31) üzenetére


Hunter2
addikt

Arra gondoltam mikor egyik képernyőről pakolgatja az ablakokat a másikra.

A tescoról meg csak annyit hogy nem kevés időt töltöttem ott, esély nincs rá hogy ezek ilyenre beruházzanak amig úgy is meglehet oldani hogy jobban meghajtják az dolgozókat.

(#33) dabadab válasza Hunter2 (#32) üzenetére


dabadab
titán

"esély nincs rá hogy ezek ilyenre beruházzanak"

Te azt csak hiszed. Nem veletlen, hogy a lezeres aurokodleolvasokat is a nagy aruhazak kezdtek el bevezetni, meg a penztaraknal a futoszalagokat, meg ugy altalaban ugy automatizalnak, ahogy csak tudnak.
Lehet, hogy olcso a munkaero (annyira persze az sem, nalunk sem - ha br. 100k-t fizetnek vkinek, az is evente ~1,5M Ft-ba kerul nekik), de hosszutavon az automatizalas meg olcsobb es nekik egyrszt van eleg tokejuk arra, hogy hosszutavon is gondolkodjanak, masreszt otven alkalmazottbol ki lehet rakni egyet, a sarki boltban viszont nem tudnak 5 alkalmazottbol 0,1-et kirugni.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#34) sgery válasza dabadab (#33) üzenetére


sgery
őstag

asszem németeknél a metro-ban már jópár éve van olyan kocsi, amin egy nagy tft csücsül, ha valamit pedobsz a kosárba akkor rögtön megjelenik azon is, az ára is meg minden. amikor a kasszához érsz akkor pedig csak átmegy az infó a kasszába, ujjlenyomatot adsz neki és mehetsz haza. Ez is úgy hangzik mint a jövő, pedig már több éve jelen van, de kinek van igénye erre? Csilli villi, tök jó meg minden, de nem térül meg olyan írtó drága beruházás.
Pedig sok hasznos része van, pl ha valami elfogy a polcról rögtön jelez a raktárosnak hogy töltse újra, automatikusan küldi a rendelést a központi raktárba, hogy kifogytak, kell még belőle stb..

És amúgyis válság van, ilyenkor senki se akar ilyenekre költeni, mindenki túl akarja élni, pár évig még úgyis elhúzódik, addig pedig áll a fejlesztések nagyrésze..

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#35) Konflikt válasza #40553216 (#14) üzenetére


Konflikt
addikt

nemrossz a surface, tapicskoltuk miis kb fel oraig a multheten.

maps alkalmazasok sztem igen durvak rajt. par videot csinaltam is, feltettem oket youtube-ra 4 darabban. a related videos-nal van a masik 3.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#36) dabadab válasza sgery (#34) üzenetére


dabadab
titán

"nem térül meg olyan írtó drága beruházás."

Tudod, hogy mennyit keres egy nemet penztaros?... Persze, a Metroban ez meg elegge pilot projekt lehet, amugy az RFID-s "vonalkod" (valoszinuleg azon alapszik ez az egesz "okos bevasarlokocsi") bevezeteset a Wal-Mart (kb az USA Tescoja) is erosen szorgalmazza, szinten azert, hogy minel jobban automatizalhassak a raktarozast meg a szamlazast. Ugyanis az elektronika ara hosszu tavon nullahoz konvergal, az elomunkae meg inkabb csak no.

DRM is theft

(#37) student


student
őstag

ez szép. ez hol lesz? esetleg usa-ba 2019. nálunk inkább 2029

(#38) worxland válasza Hunter2 (#29) üzenetére


worxland
addikt

A Tesco konkurenciájánál dolgozom, a kollégám foglalkozik a polccímkékkel, egy éve ott vannak a szobájában a digitális címkék. Hardver/technológiai akadálya nincs, hogy használjuk, pénz kérdése az egész.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#39) Cathfaern válasza Hunter2 (#29) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A nem rég épült szombathelyi CBA-ban ledes árkijelzés van a polcsineken ;)

(#40) Puma K


Puma K
veterán

Papir mentes irodákat! :K
Papir mentes áruházakat! :K
És a többi! :K

Jó lesz ez csak az energia fogyasztásukkal lehet talán probléma, na de mire ilyen eszközöket elkészítenek és a valóságban is használhatóak lesznek addigra új hatékonyabb energia tárolókat is ki fejlesztenek talán :U Remélem nem csak én vagyok ennyire optimista :B

Amúgy a videóban 0:23-nál a csaj nevét mikor kiirják akkor anita sarkozi van irva! :Y
Magyarok minden hol ott vannak! ;] :B

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#41) D1Rect


D1Rect
félisten

Digit jövő rulez :D

(#42) Don47 válasza Konflikt (#35) üzenetére


Don47
tag

Hol tapicskoltad? Évek óta vágyom rá, hogy kipróbáljak egyet.

Xbox Live: Oberst Don47

(#43) Hunter2 válasza Cathfaern (#39) üzenetére


Hunter2
addikt

Akkor ezek szerint a pár éves munka és egyéb tapasztalataim mondatták ezt velem. :B

[ Szerkesztve ]

(#44) Depression válasza sgery (#34) üzenetére


Depression
veterán

Tévedsz. A kijelző csak a polcon lévő akciókat mutatja, meg azoknak a termékeknek a reklámját. Nem érzékeli, hogy mi van a kosárban.
Nekem viszont a bankkártyás reklám tetszik a legjobban, amikor a pasi dugdos mindent a kabátjába, és a végén a biztonsági őr rászól, hogy ne hagyja ott a blokkot. Az egy szép jövőkép, amikor nem kell többet sorbállni.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#45) alonso64


alonso64
csendes tag

akkor hogy fogunk játszani ? el is képzelem hogy majd CRYSIS 3-ban majd nyomogassuk monitort :))

(#46) Depression válasza alonso64 (#45) üzenetére


Depression
veterán

Jaj, te butus! A tehetősebbek 3D kontaktlecsével és stukkerrel, az okosok mikrofonon keresztül rábeszélik az ellefelet az öngyilkosságra, a többi meg játszik hagyományosan a Crysis 2-vel. :-)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#47) vsgaborr11


vsgaborr11
tag

csak nekem tünt fel,hogy amikor a pasi frissíti az árakat,akkor XP-t használ :DDD A Microsoft nem bízik meg magában :D

(#48) -kdM- válasza alonso64 (#45) üzenetére


-kdM-
senior tag

mar az elejen meg lett beszelve...plusz ha a cikket is elolvasod nem csak a videokat nezegeted le van irva

(#49) 3psilon


3psilon
aktív tag

Érdekes videók.
Osztom a többiek véleményét, napi 8 órában nem lehet hadonászni meg szövegelni. Sok esélyt nem látok arra, hogy a jó öreg billentyűzetet lecseréljék, amit mindenki megtanult. Ki szeretne váltani?

Ami szerintem szuper lenne, az az elektronikus papír (szépen csatlakozóval az újságosnál feltöltöm rá amit olvasnék vagy otthon a netről) és az automatizált ház egységes vezérléssel. Mindkettő megvalósult, már csak el kéne terjednie.

Véleményem negatív része pedig, hogy az emberiség állandó igénye, hogy mindig a jövőbeli (!) többet és jobbat hajkurássza, nem teszi a világot jobbá.
Persze ez a fogy. társadalom alapja meg mit tudom én, de szerintem *sokkal* fontosabb dolgokra is lehetne koncentrálni, mint hogy még a s*ggemet is kijelzős, intelligens vécépapírral töröljem ki.

Az utópiákhoz annyit, hogy hát igen, Asimovnál ilyenkor már azért megjelentek az első pozitronagyas robotok meg ilyesmi :)
A szingularitásról hallottatok már? Egyesek attól paráznak (persze, jobb dolguk nincs).

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#50) bdav válasza Alchemist (#27) üzenetére


bdav
őstag

Meg az Enterprise űrsikló se egészen véletlen :D

btw én hallottam olyat, hogy NASAék szüttyögnek valami Trek-féle kommunikátoron, vagyis csak rácsapsz valamire, bemondod a nevet és azonnal kapcsol. Ez relative kicsi embercsoportnál egész jól tudhat működni

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.