Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

Nem tűnnek rossznak, bár azért még bőven kell adat róla, hogy valós véleményt lehessen alkotni... :)

De olyan őrülten olcsónak azért nem nevezném... :U

(#2) Out válasza atike (#1) üzenetére


Out
addikt

Ez az, hogy egy 200 ezer forintos TV-t olcsónak nevezni az eléggé túlzás. Lehet, hogy a 4K-s TV-k között olcsónak számít, de a két dolog nagyon nem ugyanaz. :(

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3) pusszycat


pusszycat
nagyúr

Ahhoz képest,h 50 hüvelykes,4k meg HDR + Android nem drága. Csak kérdés a bolti árra. :U

Xiaomi Poco F6 12 GB/512 GB Titanium :-p , Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#4) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tudom, nekem az új TV a képminőségről szól, az, hogy a HDR matrica rajta van még sokat nem jelent (Ahogy a hír is írja). Ha plazma-OLED-kategóriájú cuccokat szórnak ilyen árakon, akkor ébresszen fel valaki:))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5) #16939776


#16939776
törölt tag

Ez ugye nem a GE által felvásárolt RCA? :F

(#6) GeryFlash válasza atike (#1) üzenetére


GeryFlash
veterán

200 ezerért 4K HDR-es Andoridos 50 hüvelykes már pedig az. Arról nem beszélve, hogy mondjuk nálunk milyen botrányosan gyenge a Ft a dollárral szemben, egy átlag amcsinak ez kevesebb mint két heti bére (és most nem az ottani jó fizetésekre célzok, hanem hogy 700 dollár mennyire semmi)

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#7) atike válasza GeryFlash (#6) üzenetére


atike
nagyúr

160-ért van itthon 4k 50 col. Ez meg mire idejön nem 200 hanem 300 lesz. Szóval ez nem olcsó. Oké, amit itthon veszel 50 colosat az nem lesz HDR, nem Adnroidos...

(#8) GeryFlash válasza atike (#7) üzenetére


GeryFlash
veterán

Már miért lenne 200ból 300? Tudom hogy általános pesszimizmus itt a normális hozzállás, de nem igen tudok +50%-os áfáról illetve kiskereskedői haszonról. Az éppen aktuális 700-750 dolláros HTC ONE se 300 ezer Ft.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#9) .mf válasza GeryFlash (#6) üzenetére


.mf
veterán

"Arról nem beszélve, hogy mondjuk nálunk milyen botrányosan gyenge a Ft a dollárral szemben"

Már megint fordítva ültök a lovon. Nézzetek már meg egy chartot. Nem a Ft gyenge az USD-vel szemben, hanem az USD erős HUF, EUR, GBP, JPY, stb stb-vel szemben. HUF vs EUR pl. 2 éve egy szűk sávban mozog, a két évvel ezelőtti árfolyam csak pár forinttal tér el.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) GeryFlash válasza .mf (#9) üzenetére


GeryFlash
veterán

Tisztában vagyok vele, hogy a dollár erős az euróval szemben is. Csak mondjuk ha azt nézem, hogy 2012-ben 225 volt a dollár és 289 az euró, akkor azért világosan látszik hogy, a Ft az euróval szemben is egy elhanyagolható 30 ft-os gyengülést mutatott be. szóval nem, nem csak a dollár erősödött baromira. legalább ennyivel kevesebb lehetne a dollár egy normálisan működő gazdaságban (Ami külön vicces, hogy Amerikában évente kel felnyomni az adósság küszöböt, hogy ne legyen államcsőd).

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#11) .mf válasza GeryFlash (#10) üzenetére


.mf
veterán

289 --> 310 a matematika mai állása szerint még csak 21, azaz 7.3%-ot gyengült 4 év alatt. Még mindig nem látom azt a baromi nagy gyengülést az EUR-HUF viszonylatban.
Ez nem annak a függvénye, hogy normális gazdaság. Nézz egy USD/EUR-t.
S egy erős dollár nem feltétlenül jó a gazdaságuknak, mert az import-termékek olcsóak lesznek, míg az exportálandó saját termékeik drágák, tehát a termelő-szektoruknak duplán rossz. Hogy versenyképesek maradjanak, az exportáló cégek árakat kell csökkentsenek, ebben viszont megint akadály az arányaiban (árfolyammal) dráguló amerikai munkaerő, ami ellen, mivel az amerikai béreket nehezen tudják csökkenteni, a termelés kiszervezése a szokásos lépés -- tehát a munkanélküliség is nő.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) atike válasza GeryFlash (#8) üzenetére


atike
nagyúr

Dollárból euró 1:1 a bevett gyakorlat sajnos. Plussz áfa, vám, haszonkulcs. Finoman szólva sem 200 lenne itt, de úgysem lehet majd itt kapni.

De mint ahogy mondtam, itthon 50 colos 4K-s tévét bruttó 160-ért megveszed. És mire emez ideér azt te is beismered, hogy nem 200 lesz.

A mondandóm lényege (hogy bár az általam felhozott 4K-s Philips csoda belépőszint erősen és nem tud ennyit) de ennyi pénzért amibe a cikkben szereplő kapható nem olcsó.

Hogy értsd, kint 500 dollárért már veszel 4K-s tévét... pld (igen, ez is gagyi, de akkor is) :DDD

(#13) GeryFlash válasza atike (#12) üzenetére


GeryFlash
veterán

A tudásához képest mindenképp olcsó. Igen, van olcsóbb 4K 50"-es tévé, de olcsóbb 4K HDR+Android szerintem nincs Úgy saccolom egyébként egy MM-ben 250 lesz, webshopokban 220-230 körül. Én nem vennék ilyet, mert biztos vagyok benne hogy IPS panel, de hogy olcsó (vagy máshogy fogalmazva: brutálisan jó ár/tudás arány) azt nem vitatom.

.mf: Igen, ezt írtam is, hogy egyébként baromság hosszútávon a gazdaságpolitikájuk, és nem ez a gazdaság mércéje, ahogy azt sem tagadom, hogy a jelenlegi monetáris gazdasági politikának, amit Varga folytat ne lenne ésszerű. Alap tétel, hogy akkor erős a pénzem, ha magas a jegybanki alapkamat, az viszont nem feltétlenül jó az országnak minden esetben, nincs is ezzel probléma, a legtöbb országban ez most a trend. Csak emellett a multik kiűzése (ideértve a rezsicsökkentést) és a folyamatos államosítások és egyre növekedő állami kontroll megöli a beruházásokra való hajlandóságot---> kevesebben akarnak beruházni----> és ez igenis rontja a forintot.

Az a 310 meg most jelenlegi, éves átlag 320 felett volt.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#14) DjFlanker válasza Out (#2) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

Karácsonykor raklapszám volt mindenhol 130e-150e körül a neves márkák már Smart-képes, alsó-középkategóriás 50"-s, FHD tévéi.
Én 215-ért vettem 55" FHD, webos 2.0-s LG-t. Ehhez képest a 200e ilyen paraméterekért igenis olcsó.

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#15) Out válasza DjFlanker (#14) üzenetére


Out
addikt

Hiszen én is ezt mondtam, hogy a 4K TV-khez képest olcsó, de a magyar fizetésekhez mérve már nem. És mivel pénzért kell megvenni, ezért nem nevezném olcsónak.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#16) scope2007 válasza Out (#15) üzenetére


scope2007
addikt

Egy kávé legyen olcsó,
Egy kávé legyen finom

Egy kávé legyen olcsó és finom xD

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#17) Geller72 válasza .mf (#9) üzenetére


Geller72
veterán

Már csak az a kérdés, hogy az USA milyen illegális eszközöket alkalmaz annak tükrében, hogy globálisan mindenkinek xarabb a valutája, mióta ennyire lent van az olaj ára. Tehát az USA-nak elviekben sokkal rosszabb "állapotban" kellene lenni, mint amilyenben van, van láttatja magát. Simán óriási válságban kellene lenni, de minimum nem pozitív mérleget kellene hazudni. Könnyen lehet, hogy valahol a háttérben ott dagad egy pattanásig feszült lufi, amit mondjuk megint a FED tart össze nem éppen fair eszközökkel. :U Ha az energiahordozók pénzügyeit nem dollárban kezelnék, az USA-nak már régen lőttek volna. A poén, hogy a világ gazdaságai pont az amerikai palaolaj miatt szív globálisan.

(#18) Depression


Depression
veterán

Forgalmaznak itthon egyáltalán ilyet?

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#19) .mf válasza GeryFlash (#13) üzenetére


.mf
veterán

"Az a 310 meg most jelenlegi, éves átlag 320 felett volt."

Mondom, hogy nézz már rá egy chartra. Az utóbbi 5 évben egyetlen egyszer fordult elő, hogy a heti záró 320 fölött volt. Az 5-éves átlag nemhogy "320 felett", de 310 alatt volt, közelebb a 300-hoz.

Geller: milyen illegális és nem-fair módszerekre gondolsz? Gyíkemberek? Xenu?
"Magyarország a tízmillió gazdasági szakember, futball-szakértő és politológus országa"

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#20) Joz76 válasza GeryFlash (#13) üzenetére


Joz76
tag

OFF
A jegybanki alapkamat, és a pénz "ereje" között nincs szoros összefüggés, de a magas alapkamat az mindennek a jele, csak az erős pénzé nem. Ugyanis az alapkamat az az a pénz, amit az állam ad a bankoknak, hogy náluk parkoltassák a felesleges pénzüket a bankok (meg állampapír + miegymás). Szóval leegyszerűsítve inkább pont fordítva van. Ha túl erős a pénz, akkor csökkentik az alapkamatot, így teszik kevésbé vonzóvá a befektetőknek. Ezért volt pl. svájcban negatív alapkamat, és az USÁban, németországban 0 közeli. És ezért van jelenleg pl. a nagy szopóban lévő Oroszországban 10% felett. Egyébként átlagban azt szokás mondani, hogy hosszútávon a 10% feletti alapkamat tarthatatlan, és az ország csődbe fog menni.

ON
A tudásához képest nagyon olcsók. Sokan jönnek az olcsó 4K tévékkel, csakhogy azok olyan messze vannak a HDR-től, mint Makó Jeruzsálemtől.

Joz

(#21) zka67 válasza GeryFlash (#8) üzenetére


zka67
őstag

Már miért lenne 200ból 300?

A 200 dollárra kapásból rájön 10% vám, 27% áfa és a kereskedő haszna, átlagosan 15%. És máris 320 dolcsi lett a 200-ból.

(#22) GeryFlash válasza Joz76 (#20) üzenetére


GeryFlash
veterán

Igen, így pontosabb a megfogalmazás, én sem állítottam azt alacsony alapkamat törvényszerűen azt jelenti, hogy az adott gazdaság stabilan növekvő és hogy a pénznem erős lenne. Sok esetben a kettő együtt jár, de igen, az USA például szabályt erősítő kivétel :B

Ettől függetlenül szerintem egyértelmű, hogy a magyar gazdaságot lehetne normálisabban irányítani, a monetáris politika szépen lassan meghozza magával a fejlődést, de ez az állami szabályzások és állami centralizálás rohadtul elijeszti a külföldi befektetőket. Az meg nem vitás, hogy utóbbi 4-5 évben rekord kevés beruházás volt, az építőipart továbbra is az állam tartja lélegeztetőgépen. És hiába a kis jegybanki kamat--->ingatlan árak emelkedése lavina, továbbra is kicsi a kereslet az új építésű lakásokra/ingatlanokra, mivel ahhoz normális fizetés kellene, viszont az ilyen fizetést adó cégek nem jönnek/bővítenek.
De asszem ez már nagyon off topik :D

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#23) bteebi válasza Out (#2) üzenetére


bteebi
veterán

4K+HDR kombóval egyelőre nincs ettől olcsóbb. Amerikában ezt a legtöbb ember egy havi spórolt pénzéből meg tudná venni (és hát amerikai a cég). Nekem kifejezetten tetszik, bár nem ártana tudni, hogy milyen panel van benne, mekkora a valós kontrasztja... szóval hogy milyen a képminősége :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#24) BRDragon válasza bteebi (#23) üzenetére


BRDragon
csendes tag

Igazatok van, szerintem is nagyon olcsó. Sőt inkább sajnos már gyanúsan olcsónak mondanám. A Panasonic 50" CX-800 jóval fél misi felett van, és abban még csak 18 zóna van meg 90%-os DCI-P3 színlefedettség... Aki a kisebbik (58") DX-900-ra hajt az 500 zóna meg a 99%-os P3 miatt, annak már nem kizárt hogy akár misi feletti összeget kell majd készítenie... És bár azt mondhatnánk hogy azért viszont már tökéleteset kap, de még ez sem igaz, mert még azzal is nélkülözni kényszerül a Dolby Vision-t...
Másrész az OLED-ek képe mindig szebb lesz, szóval akinek most kell TV lehet jobban jár ha vesz egy ilyen olcsó TV-t, amivel megkap minden fontos új technikát és mégis megmarad a drágábbakra kuporgatott pénzénk nagy része, s pár év múlva (2-3?) meg vesz egy tökéletes OLED-et amiben már Dolby Vision is van, ha már misi alá esett az áruk... Most indul be gőzerővel az OLED verseny, így remélhetőleg pár éven belül ez megvalósulhat.

(#25) Client válasza .mf (#19) üzenetére


Client
tag

A 600 dolláros Oculus Rift Európában 700 EUR+posta - ennyit a chartról.

Ex - WaterLo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.