Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) brumesz


brumesz
aktív tag

hát igen. ha meg is jelenik "nemsokára", akkor is le lesz verve, de csúnyán, mert a ray-tracing az nem túl elterjedt, sőt. majd...majd talán valamikor :)

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#2) leviske


leviske
veterán

"Kérdés persze, hogy érdemes-e olyan technológiákra készülni, amelyek elterjedése még minimum 4-5 éves távlatban mérhető."

Jelen állás szerint szerintem érdemes. 4-5 évre felesleges lett volna kétszer kidobni ugyan annyi pénzt. Így meg ki tudják tesztelni megfelelően a rendszert, ahogy az AMD is ki tudta tesztelni a tesszellációt.

Amúgy akkor DX teljesítményben hova is lehet várni? Régebbről rémlik nekem a RV770 szintje... Ez megvalósítható? Vagy nem mindegy, hogy a rendes DX10 alatt mért RV770 teljesítményt nézzük és a DX9 féle DX10 alatt nyújtottat?

Esetleg eleve rosszul emlékszem és nem is a RV770 teljesítményét célozzák be, hanem az RV670-ét?

MOD: Látom, pezseg a topic... :DDD

(#3) Devid_81: Egy 0. generációs chiptől senki sem vár megváltást. Csak kérdés, hogy a középkategóriába hogy tudnak besorolni...

[ Szerkesztve ]

(#3) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Attol tartok anniyt kesik, hogy tenyleg keves lesz mire ideer.
Csak tartsanak ki mellette es toljjak tovabb, nyilvan nem lehet elsore hatalmasat dobni

...

(#4) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Kérdés persze, hogy érdemes-e olyan technológiákra készülni, amelyek elterjedése még minimum 4-5 évet vesz igénybe.
Persze hogy érdemes, mert 4-5 év múlva már egy kész, letesztelt, működő megoldásuk lesz, míg a versenytársak még csak rajzolgatnak. Mint most az ATI vs Nvidia meccsben. 4-5 évet meg simán kihúz az intel totál bukással is, végülis az Athlon uralmat is kibírta.

(#5) orbano válasza leviske (#2) üzenetére


orbano
félisten

de az AMD a tesszellációt az xboxban tesztelte ki, és pénzt keresett vele :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6) orbano válasza Dr. Akula (#4) üzenetére


orbano
félisten

azért némi pénz befolyhat, ha a "gpgpu" piacon bevetik a cuccukat...

A vér nem válik VAZZE!™

(#7) Joachim21


Joachim21
senior tag

DX11 után már nem lesz másik DX verzió, és akkor áttérnek vmi olyasmire mint a ray tracing?

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#8) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Hát, azért kíváncsi leszek a 4-5 év múlva előnyben részesített eljárásokra. Egy kicsit felborul a piac lassan már itt a prociba integráció miatt is. Ha az Intel akar valamit, éppenséggel ők sem hátrálnak meg a kis kenőpénzeléstől, a susmus szóbeli megegyezésektől, stb. Nekik még tőkéjük is van hozzá bőven. Elérik ők amit akarnak, nem kell attól tartani, hogy egy bukta termékkel jönnek elő.

<-ƘƘ->

(#9) Abu85 válasza Joachim21 (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szoftver render lesz utána. De a DX11 annyi újdonságot hoz, hogy 2014-ig mindenki ezzel lesz elfoglalva. 2014 után jönnek majd az első szoftver render motorok. A ray-tracing inkább 8 év múlva esedékes. A videó oké, hogy ray-tracing, de például a Crysis grafikai szintjét meg sem közelíti. Persze lehet, azt mondani, hogy a raszter az fake eredmény, de az összhatásban az emberek, inkább a Crysis-t fogják választani.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) Joachim21 válasza Abu85 (#9) üzenetére


Joachim21
senior tag

Jó, azért kérdeztem, mert nem ismerem a témát. A belinkelt videók egyikén, én arra figyeltem fel, amikor az a starwarsos kutaszdroid-utánzat elúszott 3 ilyen krómgömb között, és ott nagyon tetszett ahogy mindháromban tükröződött.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#11) zuchy


zuchy
őstag

Hmm hmm. Alakul a kicsike. Lassan fel lehet készülni a 3. gyártó, VGA piacra való belépésére. :D
Izgalmas jövő elé nézünk. :)

PC-STYLE.hu

(#12) leviske válasza orbano (#5) üzenetére


leviske
veterán

Hát azért tesszellátort nem csak a Xenos-ban találsz... És onnantól, hogy a HD sorozat összes tagjába belepakolták, valószínűleg inkább azokon tesztelték, mint a box-okon... :)

(#13) cwn


cwn
tag

nemrég lépett le vagy rugták ki a larrabeeért felellös vezetö embert, a larrabee megbukott , ez jol látszik is a videokon , minden szakmabeli csak röhögni tud rajtuk, ebböl nemhogy jövöre hanem soha nem lesz gpu

[link]

(#14) leviske válasza cwn (#13) üzenetére


leviske
veterán

Nem védem az Intelt, nem hiszem, hogy valaha is Intel VGA fog csücsülni a gépemben, de nem vársz kicsit sokat egy 0. generációs GPU-tól?

Az R600-at is buktának tartották, pedig csak megelőzte a korát. A Larrabee-vel ugyan ez lesz a helyzet várhatóan...

(#15) gulupeti


gulupeti
senior tag

Én ezeken a videókon nem látok semmi extrát :D , mondjuk az is hozzátartozik, hogy nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz.

(#16) .mf válasza zuchy (#11) üzenetére


.mf
veterán

"Lassan fel lehet készülni a 3. gyártó, VGA piacra való belépésére."

Hűha, te is ám képben vagy :DDD
Az Intel már évek (ha nem évtizedek) óta a vezető a grafikai megjelenítők piacán. IGP-k, ugyebár. nVidia, ATi mellett pedig még ott van (bár szinte elhanyagolható mértékben) az S3, a Matrox, és még ki tudja, kik. (PowerVR pl már nem gyárt, csak licenszel).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#17) gV válasza cwn (#13) üzenetére


gV
őstag

akkor nem gpu lesz belőle, x86-al a tarsolyában sok helyre ellehet majd adni, 1 piac ha (most még) ki is lőve bukni nem valószinü h fog a Larrabeevel összeségében az Intel

[ Szerkesztve ]

(#18) cwn válasza gV (#17) üzenetére


cwn
tag

konzolba jo lesz

(#19) gV válasza cwn (#18) üzenetére


gV
őstag

jaja, a következő gen ott ugyis még jópár év addigra kifforhatja magát ez az egész, de ellenfele lehet a quadro/fire gl és tesla rendszereknek illetve otthonra is eltudnám képzelni adobe premier/photoshop sebességén biztos tudna dobni

(#20) FireGL válasza leviske (#2) üzenetére


FireGL
aktív tag

Ez már a 3.dik generációs lapka.

[link]

[ Szerkesztve ]

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#21) Enclave válasza Abu85 (#9) üzenetére


Enclave
aktív tag

A "Szoftver render" alatt pontosan mit értesz?
A hagyományos "Software Rendering"-et ami annó akkor volt amikor még nem voltak 3d gyorsítók?
(és minden olyan ótvar rondán nézett ki 3d-ben? :DDD )

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#22) darkarthur


darkarthur
senior tag

Hát valami nagyobb bumm-ra számítottam. Igaz ne is legyen ilyen, nem volan olyan jó ha az Intel itt is megvetné a hatalmas lábát. :((

Samsung S23 Ultra 5G

(#23) JanR


JanR
addikt

De mar van kezzel foghato eszkoz! Ez derek, csak igy tovabb :)

(#24) lapa


lapa
veterán

bocsánat, de ahogy az én grafikus processzorom látja a hátul komótosan repkedő gépbogaraknak nem szabadna ebben a formában tükröződnie. szerintem azok sokkal messzebb vannak akkor, tehét a hajó oldalának árnyékolnia kéne.

szóval szerintem trükkfelvétel.

[ Szerkesztve ]

(#25) lapa válasza lapa (#24) üzenetére


lapa
veterán

megnéztem megint, és úgy néz ki rendben van. valahogy mégis fura, mintha nem véletlenül nem látszana hol kezdődik a víz.

(#26) zuchy válasza .mf (#16) üzenetére


zuchy
őstag

Képben vagyok, csak nem nagyon szoktam foglalkozni a GMA szériával, így elfelejtettem. :B

PC-STYLE.hu

(#27) v.tom válasza darkarthur (#22) üzenetére


v.tom
őstag

Tényleg nem lenne nyerő. Ha az amd, és esetleg az nvidia is ebbe az irányba fog fejleszteni, akkor jót tenni a versenynek a dolog, de ha nem, akkor egy másik piac alakul ki. Ki tudja, mi lesz 5 év múlva, amikor lassan már azt sem lehet tudni, hogy mi volt tegnap :P

(#28) orbano válasza leviske (#12) üzenetére


orbano
félisten

persze, volt régen a truform, de igazán faintosra az xboxra írták meg, ahol ténylegesen használták is az egységes platform miatt. ebből messze több tapasztalatuk lett, mint bármi másból szerintem. tudtommal a HD szériában bevezett új architektúrájuk is sok mindenben a xenosból szerzett tapasztalatokra épül.

A vér nem válik VAZZE!™

(#29) TESCO-Zsömle válasza v.tom (#27) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Lehet, hogy "mi" nem tudjuk, de az ilyen nagyvállalatoknál azért általában tudni szokták, hogy kb mi lesz 5-10 év múlva.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30) Crytek


Crytek
veterán

Mosat néztem egy prezentációt hát az az akadozó akármicsoda elég tré volt!És csak egy helyben volt a kamera még ha mozgott volna kb 1-2 fps lett volna.
:C

Next PC Upgrade: 2022

(#31) zuchy válasza Crytek (#30) üzenetére


zuchy
őstag

De ez nem raszterizálás, hanem raytracing, ami sokkal erőforrásigényesebb, cserébe ha van alatta elég izmos hardver és a cucc is jó össze van rakva, igen komoly látványban lesz részed. :K

PC-STYLE.hu

(#32) Crytek válasza zuchy (#31) üzenetére


Crytek
veterán

Ez komoly látvány volt?
Ha erősforrás igényes akkor pakoltak volna aláb valami bivalyabb cuccot amin nem akadozott volna ennyire.

Next PC Upgrade: 2022

(#33) zuchy válasza Crytek (#32) üzenetére


zuchy
őstag

Azt nem mondtam, hogy ez komoly látvány volt. Persze tehetnek alá egy egész szobányi procit, azzal brutál látvány lenne, de az nem desktop. :U Ez csak egy első, vagy nulladik generációs GPGPU kari, lesz ez még jobb is. ;)

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#34) Rive válasza Crytek (#32) üzenetére


Rive
veterán

Igen, ez komoly látvány volt. Hasonló kaliberű/jellegű cucc alá valami igencsak bivaly sokmagos szervervas kellett volna. Itt meg lényegében a 'videokártya' rendezte le.

És azért nem raktak alá bivaly cuccot, mert az volt a lényeg, hogy egy nembivaly is meg tudja ezt csinálni :K

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#35) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

A videó egyébként eléggé megosztotta a közönséget. :) Láthatóan itt is. Többen mondták, hogy ezt a szintet évekkel ezelőtt látták a Far Cry-ban ... erre az ellentábor a ray-tracinggel lényegével kontrázott.
Alapvetően az igazság szerintem a kettő között van. Ellenben jól látható, hogy a raszteres "fake" megoldás jelenleg összességében szebb képet eredményez. Véleményem szerint a bemutató érdemi pontja a dinamikus jelenet volt, ilyet PC-n, valós időben futó ray-tracing demóban nemigen láttunk. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36) orbano válasza Abu85 (#35) üzenetére


orbano
félisten

no igen, azért kel szem ahhoz, hogy lássuk az üvegkalickán és a gömbökön lévő tükröződések "nagyszerűségét". de valóban kell még hozzá 1-2 termékciklus, hogy ebből látványos valami legyen.

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.