Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) strike-force


strike-force
őstag

ki korán kel gugát lel!!!! :R nem feltétlenül értek egyet az irás minden pontájval, de hozza a megszokott minőséget.

[ Szerkesztve ]

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#2) guga válasza strike-force (#1) üzenetére


guga
Közösségépítő

maxi thx. és az elmaradhatatlan jutigörl :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#3) koxx válasza guga (#2) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Meglepően rövid lett az írás, nem ezt szoktuk meg :D

(#4) sutszi


sutszi
veterán

Üdv!

Én sem minden résszel tudok azonosulni, de azért van amivel kifejezetten egyetértek.

Pénzt én sem hordok magamnál, max apró van nálam. Ha mégis kell valami akkor bankkártya van nálam, de általában nem kell. A vásárlással meg úgy vagyunk, hogy együtt veszünk mindent, együtt döntünk mindenről, nekem ez a filozófiám.

A orvosoknak én sem adnék/adok/adtam plusz pénzt. Mert gyakorlatilag azért fizetnék, amiért amúgy is megkapja a fizetését. Igaz, hogy sok esetben nevetségesen alul vannak fizetve, de ezt föntebb ülő embereknek kellene megoldani...de hát mindenki tudja mi a helyzet itt...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#5) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Egy húron pendülünk.

Kicsit más téma, de jellemző.
Mikor még iskolások voltak a gyerekek, a szülejek tejeltek szépen, nyomatták a lóvét a tanaraknak. Egy kivétel volt, én. Egy kanyit sem adtam semmire. Se függönyre, se festékre, se semmi másra. A ballagás előtt jött a szívhez szóló üzenet, hogy adjak már X pénzecskéket a tanarak megajándékozására.
Nem! Kapnak a gyerektől virágot, slusz!
Hogy a tanarak mit gondoltak rólam, azt csak sejtem. Hogy a szülők mit, azt viszont tudom.
- Te tiszta hülye vagy, sajnálod a gyerekedtől a pénzt?
- Nem sajnálom, mindent megkap, amire szüksége van.
- Nem érted? Ha a tanárok nem kapnak lóvét, le se sz@rják a kölködet, a saját gyerekeddel b@szol ki.
- A te gyereked hányasra áll?
- Jó közepes.
- Ja, biztos nyomatod a lóvét.
- Persze, muszáj.
- Biztos igazad van... Tudod, az én kölköm tornából, meg rajzból négyesre áll, egyébként kitűnő tanuló lenne...

Ez már dokis eset.
Asszonykám jelentkezett a kórházban, hogy időszaki cserére szorul az intrauterin eszköz, magyarul spirál. A nőgyógyi felírta neki az újat, és időpontot adott a lebonyolításra.
Spirál a táskában, anyucim jelentkezett a kórházban. Hoppá van, asszonyom, ne haragudjon, most nem megy, de délután megoldjuk. Keressen meg akárhány órakor az Akármilyen utca akárhány szám alatt.
És lőn, a doki gondoskodott róla, hogy szexuális életünk nyugodt, örömteljes legyen.
Nem ingyen! Legombolt anyucimról egy szép summát, természetesen a beavatkozás után, mondván a magánrendelő nem ingyenes.
Ezt megtudván már öltöztem is, irány a megadott cím.
- Csókolom, X doktor úrhoz szeretnék bejutni.
A miértre sejtelmes mosollyal válaszoltam, mely szerint nem kis pénzről van szó. Hamarosan bebocsáttatást nyertem a szentélybe.
- Jó napot kívánok, Solymosi József vagyok. Talán ismerősen cseng a nevem.
- Jó napot, X doktor, ismerjük egymást?
- A feleségem egy órája volt itt, így talán emlékszik.
- Jaaa, hát persze, Solymosiné. És most mit óhajt?
- A pénzünket óhajtom visszakapni, amit kicsalt tőle. A beavatkozást megejthette volna a kórházban is, ehelyett magánrendelésre invitálta, de nem közölte vele előre, hogy fizetni kell. Ha megmondta volna, más időpontot kért volna, maradtunk volna a kórházi térítésmentes ellátásnál.
- Mit képzel maga?
Nagy hangon mondta a magáét, vörös volt a feje. Türelmesen, mosolyogva hallgattam. Miután kiordibálta magát, enyém volt a szó.
- Tudja, felkészültünk az eseményekre, hallottuk már, hogy miként cselekszik. A kórházban is voltak felkért tanúink, meg itt is voltak, meg a diktafonról se feledkezzünk meg. Én innen a rendőrségre megyek, és mivel jómagam is egészségügyi dolgozó vagyok, beterjesztem az esetet az Etikai Bizottság felé is. Amennyiben megkapom a pénzt, eltekintek a vegzatúrától.

Nos, a pénzt megkaptam. Ugyan hazudnom kellett érte, hiszen nem volt igaz a tanúk jelenléte, és a diktafon sem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) KillHates


KillHates
nagyúr

Hmmm.... bármilyen furcsán hangzik de ide el kell jutni. És ez felül van, nem lent. Felül emelkedni a mai anyagias világ fogyasztói majmain. Elérni azt amit kívánunk és úgy élni, hogy jól érezzük magunkat. Nem szabad, hogy legyen pénze az embernek, mert akkor elkezdi égetni a zsebét, belemegy a körforgás játékába; mindenből a nagyobbat-jobbat-szebbet-trendibbet megvenni. Persze, hogy aztán tovább nyújtózkodik majd mint a takarója és aztán azon kapja magát, hogy ott áll egy 5 éves Cetelemmel és addig az 5 évig le van nullázva a keresete minden hónapban. És így folytatódik újból és újból.

Az inárcsi molnár barátom mondta egyszer, mikor sopánkodtam neki, hogy nincs lóvé, hogy pénz mindig van; csak meg kell keresni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7) sutszi


sutszi
veterán

Közelmúltban volt nálunk is orvossal tapasztalat.
Páromnak kb 2 hónapja erős hasi fájdalmai lettek, de egyik percről a másikra. Járni is alig tudott, taxival bemenetünk az ügyeletre(szombat délután), ahol egy aranyos idős nénike volt az orvos, akinél még kb 2 nő volt bent mint asszisztens, vagy mifene...Aztán egyfolytában azt kérdezgették tőle, hogy nem ütötte e meg magát, meg nem e történt valami...majd kiküldtek, és újra nekiálltak faggatni. Az eszem megállt, hogy azt próbálták sugallni, hogy én bántottam. Ahelyett, hogy megvizsgálnák...Aztán tovább küldtek a korházba sürgősségire, és adtak neki egy NoSpa(remélem jól írtam le). A kórházba sok-sok vizsgálat(vérvétel,ultrahang..stb), majd kb éjfélkor felvették a belgyógyászatra.( Addigra kb vagy 5 NoSpa-t kapott még. Semmit nem használt.)
A lényeg, hogy nem tudták mi a baja. Majd vasárnap semmi különös vizsgálat. Itt rendesek voltak a nővérek.(Ha nem számoljuk, hogy a gépeken egyfolytában facebook volt menyitva és este a VV1234-et nézték kurv@ hangosan) Hétfőn reggel ultrahang...látnak valami folyadékot a vakbelénél...Közölték, hogy mindjárt el is viszik műteni, mert ugyan nem biztosak benne, de lehet, hogy a vakbele. A mindjártból délután fél négy lett. Szerencsére egy nagyon jó sebészt kapott, mert nagyon lelkiismeretesen és jól végezte a munkáját. Normális volt, és segítőkész. Ugye ekkor átvitték a sebészetre...Meg is műtötték, szerencsére minden rendben ment a körülményekhez képest.(Kiderült, hogy teljsen el volt halva a vakbele és ezt ott derült ki teljes bizonyossággal a műtőben. Még jó hogy megműtötték, mert már elkezdett terjedni a fertőzés a többi szervére). A műtétet laporoszkópiás módszerrel végezték. Előnye a hagyományos módszerhez képest, a gyorsabb gyógyulás és a kisebb vágás, röviden megfogalmazva.
Na aztán itt a sebészeten volt egy-két érdekes nővér...olyan bunkó volt némelyik, hogy csak lestem. Párom keze még kb 1 hónapig fájt miután kivették belőle a kanült, mert annyira szétverték a kezét, ugyanis nem cserélték időben az infúziót, azt is bénán cserélték és bealvadt a vére. Sós vizes mosást meg jó hirtelen belenyomta, hogy biztosan fájjon. Egyszer a szemem előtt engedett levegőbuborékot a kanülbe az infúzió béna bekötésével, amiért szóltam is. Erre még én voltam a hülye, mert idézem a választ: "Tudja mennyi kell ahhoz, hogy halálos legyen? Ennyi. Az 50 ml." :Y Azért ez döbbenet szerintem. Arról nem is beszélve, hogy később még gúnyolódtak is ezen...
Nem kicsit ki voltam akadva...de párom, mondta, hogy inkább ne csináljak balhét, mert csak ő issza meg a levét...
Később a táppénz miatt orvosi bizottság elé kellett menni..na ott meg egy megint idősebb doktornő volt, aki a laporoszkópia láttán értetlenül azt megkérdezte, hogy a méhét is műtötték ?...Úgy, hogy előtte volt a kórházi zárójelentésektől kezdve minden papír...hogy vakbél...
Szóval én így teljesen el voltam képedve, hogy ilyen helyeken a jó szakemberek mellett a teljesen idióta barmokat is alkalmazzák...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#8) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszett :)

"There is nothing permanent except change"

(#9) KillHates válasza Vakegérke (#5) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az első sztori mókás, de a másodiktól felállt a szőr a hátamon. Nagyon durva, lóf@szt sem ér már a hippokratészi eskü, meg a nagy felken orvosi etika. Akkor nagyon etikusak tudnak lenni, mikor el kell sumákolni valamit...

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#10) mistixx


mistixx
tag

Már a címből sejtettem, hogy ez egy guga írás lesz, de nem világos előttem a cím és a bejegyzés tartalma közötti összefüggés.
Nem tudom tudtad-e de erre varjál gombot.
Más:
Az orvosok és általában az egészségügyi dolgozók helyzete elég speciális, mert mindenki elvárja tőlük, hogy ingyen és bérmentve lássák el a betegségüket, foglalkozzanak velük." Ó hát én adózok akkor nekem ez jár..". Azt meg elfelejtik, hogy ez is egy szolgáltatás, csak köszönhetően az állami szociális hálónak az embereknek természetessé vált, hogy elmegy a rendelőintézetbe és ellátják, beutalják, kezelik, stb... Azt is felejtik, hogy mire az orvosból orvos lesz addig igen hosszú és nehéz utat tesz meg, az egyéb egészségügyi dolgozók meg igen csekély fizetésért húzzák az igát, ugyan úgy ahogy a kezdő rezidensek is.
A legtöbben 30 éves koruk körül még ott tartanak, hogy nevetséges összegekért melózhatnak, ügyelhetnek és nem tartanak sehol. Mi marad? A magán praxis, illetve külföld.
Aztán meg nézegetünk, hogy nincs jó orvos Mo.-n.

Sajnos tudomásul kell venni, hogy ők is emberek és mint olyanok esendőek, hibáznak, gyarlóak. Mint mi mindannyian.

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#11) Alexios válasza mistixx (#10) üzenetére


Alexios
veterán

" Ó hát én adózok akkor nekem ez jár..". Azt meg elfelejtik, hogy ez is egy szolgáltatás, csak köszönhetően az állami szociális hálónak az embereknek természetessé vált, hogy elmegy a rendelőintézetbe és ellátják, beutalják, kezelik, stb...

És nincs igazuk? Erről hadd ne az emberek tehessenek már, hogy így van megoldva az egészségügy, jelen körülmények közt igenis el kéne látni az embereket így ahogy van. Én se adtam soha hálapénzt, nem is lett bajom, és az nekem nem ember, aki amiatt direkt rosszabbul végzi a munkáját (hiszen ha adnál hálapénzt jobban is tudná!) és ezzel kockáztatva más életét, vagy későbbi problémákat okozva, csak mert nem adtál neki plusz pénzt..

(#12) guga válasza mistixx (#10) üzenetére


guga
Közösségépítő

Üdv! S egyben sorry mindenkitől, illetve maxi thx. olvasatért, kommentekért, de nap közben lótifuti vagyok, s nemrég ültem le, de nekiláttam írni (mást).

Szóval egyelőre csak neked válaszolok, a többieknek egy általános jutigörl, később majd válaszolok mindenkinek.

Szóval a cím és a tartalom összefüggéstelensége. Jó ez így :F :DDD

Hja, szerintem érthető. Tőlem eleve nem megszokott, hogy a lakhelyemről negatív hangnemet üssek meg, vagy olyan kritikával illessem, hogy kifelé úgy hasson, hogy idegen embereknek rossz szájíze legyen tőle. A www.guga.hu oldal látogatottsága nyáron , nyár kezdetén mindig megnő. Havi 50.000 embernél több látogatja. Az oldalamról egy link, ami a lényeg, egyből a logoutos oldalamra, a blogomra mutat. Nem csoda, hogy napi sok levelet kapok, hogy olyan szépeket írtam Bánkról, hogy mindenképpen eljönnek családostól, és tetszett a videó. Szóval vegyük úgy, ingyen, és önkéntesen jó szolgálatot tettem a falunak. A google, ha beírod, hogy Bánk, akkor nem engem talál meg, hanem a bankokat :DDD
De ha beírsz bármi más kapcsolódó szót, akkor én vagyok az első. Ki más lenne :F
Na jóvan, önfényezésből elég ennyi. Szóval rengeteg levelet kapok, s már azon gondolkodom, hogy kibérlek egy hotelt végleg, mert 90% szálláshely iránt érdeklődik. Vagy bepanaszolja a polgármestert nálam, hogy nem válaszol a levelekre :DDD

Na mindegy. Guga népszerű, ha Bánkról van szó. Viszont a minap kaptam egy levelet, hogy olvas rendszeresen, de szerinte a fellegekben járok. Szirupos öntet, amit Bánkról írok, mert ez csak egy falu, nyilván tele van ostoba emberekkel, meg ilyen alapjában lehúzós duma. Az ő kedvéért írtam meg ezt a posztot, hogy neki is eleget tegyek. Igen, mindennek van árnyoldala, Bánknak is, és az ilyen. De nem szeretném túl ragozni. Az írás címe azért nem érthető, mert az írás felét töröltem, a végére túlontúl őszinte lettem, beolvasós, leplet lerántós. Na mindegy, a maradékot átküldtem a nejemnek, ő meg pirossal kijelölte, hogy mit fogalmazzak át, mert túlontúl durva, s még valaki magára ismer.

Ha ez nem lenne elég, akkor Kalandor a végére biggyesztette, hogy: ideológiai kisülés- MÉLYVÍZ :D kértem, hogy ne tegye, mert pontosan tudtam, hogy a címe köszönő viszonyban sincs a tartalommal.

Akkor most külön a címéről. Rögtön a bevezetőben utaltam rá, hogy a villám, hogyan alakul ki. Az a helyzet, már tudom magamról rég, hogy ha én megszólalok, vagy valamibe belefogok, akkor vihart és villámlást okozok. Tudnék mesélni. Ezer oka van, de az én tevékenységem soha sem hasonlítható egy békés folyóhoz.

Ha valami nem világos nyugodtan kérdezz :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#13) guga válasza mistixx (#10) üzenetére


guga
Közösségépítő

Hja, gugajeans már évekkel megkeresett, hogy szeretnék megvenni a domaint. De guga csak egy van, az meg én vagyok :DDD én előbb voltam, mint ahogy ők ide betették a lábukat :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#14) mistixx válasza guga (#12) üzenetére


mistixx
tag

Köszönöm a megtisztelő figyelmedet és a választ!
Pusztán azért fejeztem ki a cím és a tartalom közötti előttem fel nem sejlő kapcsolódást, mert a címből és az első pár sorból más jellegű tartalomra számítottam (jó kis bánki falubeli kétpólusú belviszály), nem pedig nemtetszésem kinyilvánítása volt. Semmi gondom nincs vele, csak jeleztem, hogy számomra kissé ködös.
Egyébként hellyel-közzel nyomon követem a PH-s blogodat és tetszenek az írásaid. Gratulálok!

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#15) guga válasza mistixx (#14) üzenetére


guga
Közösségépítő

jutigörlt neki :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#16) guga


guga
Közösségépítő

Most viszont hagyjatok :DDD szélsebességgel itt a vihar, szélsebességgel írok és fogy a sör, este majd jövök ;]

Francba, még nem is ebédeltem, így előbb fogok elaludni, mint ahogy magamhoz veszem étkemet :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#17) mistixx válasza Alexios (#11) üzenetére


mistixx
tag

Ha megnézzük az amerikai egészségügyet, ott más a rendszer. Ha nincs biztosításod el sem látnak, csak az életmentő beavatkozást végzik el, azután meg tessék fizetni.
Puskás Ferenc mondata: "Kis pénz, kis foci, nagy pénz, nagy foci!" Sajnos nem csak a focira igaz.

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#18) Alexios válasza mistixx (#17) üzenetére


Alexios
veterán

Igen, ott ez a rendszer itt meg ez. De ez most olyan, hogy én mint építőmérnök elvállalnék kis pénzért valami munkát, de közölném, hogy ha nem kapok majd kis "hálapénzt", akkor a ház össze fog dőlni, így jártak. Meg tudnám tervezni jóra is, de inkább nem, mert csak, pedig tudtam, hogy mennyi pénzt kapok előre.

(#19) DeFranco válasza guga (#13) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Egyébként igen-igen jó farmerjaik vannak. Simán lehúztam bennük 4-5 éveket, még többet is mire elkezdtek elvásni.

Az írásban nyomokban felfedeztem magamat tehát tetszik. :D

[ Szerkesztve ]

(#20) rep3at


rep3at
őstag

Ez ám az élet :)

Én mindig hordok magamnál, bár mindig csak előre tervezett összeget, ha abból nem jövök ki akkor nem, félrerakosgatós vagyok. Ruhát általában én veszek, erre kényes vagyok. Cipő és pólógyűjtő vagyok, van olyan ami csak 2x volt rajtam. Nem vagyunk egyformák..

[ Szerkesztve ]

Forward thinking. كرر

(#21) rainmen


rainmen
aktív tag

Nagyon jó írás, a 80%-val egyet is értek. A nővér-orvos dologgal 100% az arány... :K
Hajrá Guga!!!

(#22) Lenry


Lenry
félisten

jó írás volt, nagy részével egyet is értek. tetszik az életfelfogásod :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) Marci79 válasza Vakegérke (#5) üzenetére


Marci79
aktív tag

A dokisra:
:C Nagggyon állat! Ügyes voltál. Így kell ezt.

Amúgy eléggé idegesítő, mikor elvárja valaki az extrapénzt a fizetése mellé. Pl. a dokik nagyrésze. Ha valakinek nem tetszik a fizetése, akkor menjen máshová dolgozni vagy keressen más szakmát. Ő választotta a foglalkozását. Akkor meg mi a büdös ló____ért sír a "kevés" fizetésért?! Rengeteg más ember van aki nincsen megfizetve, de mégsem sipákol, mint egy fürdős___a.
Ennyi erővel az ország fele lázadhatna.

Tanárajándékozás..... Anno én sem értettem mi a fene értelme van. Én is közöltem az osztálytársakkal, hogy beszállok a virágok árába, de a többit lesz___m. ;]

(#24) Omega81


Omega81
senior tag

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#25) guga


guga
Közösségépítő

No, megjöttem valék :D

koxx! Mostanában is ugyanolyan terjedelemben írok, csak nem egy darab írást. Általában egy címlapos, és mellé 2-3 másik megy személyes bejegyzésbe & maxi thx. a sóvárgást :D

sutszi! Nekem is van bankkártyám, de a nejemnél van :DDD

Vakegérke! Egy pendülön húrunk :DDD Tancinéniktől nem szoktam sajnálni az év végi ajándékot. Túlzásba nem visszük, de egy egyszerű gesztusként elmegy. Nejem is pedagógus, nagyon szeretjük az év végéket, mert a Suzuki hátulja olyankor roskadozik a bonbonoktól a két külyök legnagyobb örömére.

KillHates! Hőőőjjj :DDD ribanc ;] szerintem te is pont az a fajta vagy, aki egy almacsutkán eléldegélne hónapokig :D remélem gyerkőc már rugdossa a bokádat :DDD

DeFranco! Volt egy guga farmerom, príma cucc, bírja a széllel szemben pisilést, hányást és azt is ha a haverok ráhamuznak. Csak sajnos tavaly ellopták egy 3 napos fesztiválon a sátramból.

rep3at! Huszonéves koromban én is fanatico settore voltam. Nagyon kínosan ügyeltem arra, hogy milyen cipőt, ruhát, órát vegyek, milyen farmer dzsekit, bőrnadrágot, meg bőrdzsekit. Aztán megnősültem és az, hogy mibe öltözködöm huszadrangú kérdés lett :D ma már bőven jó a kifényesedett mackóm itthonra, meg egy széttaposott nike cipő, aminek lifeg a talpa, meg nem vállnék tőle semmi pénzért :DDD

Omega81! van neked egy meglepetésem ;]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#26) guga


guga
Közösségépítő

Fú basszer, lemaradt az általános jutigörl :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#27) ArchElf


ArchElf
addikt

Orvosra inkább semmit nem írnék - két gyerekből egy sikerült (hiába, a pénz nem old meg minden problémát - főleg nem csinál jó orvost senkiből).
A falusi ember meg egyszerű, mint a bit - kétállású (és viszonylag gyakran vált pozíciót). Tudom, nem egy van a családban...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#28) rep3at válasza guga (#25) üzenetére


rep3at
őstag

Ruhában mindig is hogyismondjam "igényes" voltam de a gyűjtési kedv csak a pólókra és a cipőkre terjed ki, nadrágokra például már nem, ezt elég ritkán veszek de akkor tartósakat (Levi's).

Más: Ez a Gugajeans nem is tűnik olyan rossznak :DD

Forward thinking. كرر

(#29) lapa


lapa
veterán

értem én mit mondasz, de az emberek nagyrésze nem a saját ura. nem feltétlenül engedhetik meg magukkal és a világgal szembeni feltétlen őszinteséget. bonyolultabb az életük is, hiszen nagyrészt ugyanebbe születtek bele. nem is nagyon érthetik, hogy te merre jársz.

akik meg értik, azok akár dicsekvésnek is gondolhatják amit írsz. meg aztán belátható, hogy akármilyen erős az ember hite meg a szerencséje, a kocsik statisztikailag elromlanak, az emberek statiszikailag betegek lesznek / megsérülnek, a autó- és emberszerelők világát meg továbbra is a pénz mozgatja. még ha a sors kegye az ignorancia hirdetésére is csábít, ez pont a sötét oldal mondanivalója szerintem.

na megyek inkább sörözni, csak próbáltam egy más szemszögből megmutatni a dolgot. egy más valóságot megélve mások a következtetések. ettől még egyik se objektíve jó vagy rossz.

(#30) KillHates válasza Omega81 (#24) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem is tudtam, hogy szegény Mádlnek a nyugdíjas éveire lakatos munkát kellett vállalnia. Hová süllyed még ez az ország? Élén a színvonala médiával :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31) concret_hp


concret_hp
addikt

hova tűnt a a biciklis kép ? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#32) guga válasza concret_hp (#31) üzenetére


guga
Közösségépítő

Éves nyári szabadságát tölti :DDD majd, ha hűvösre fordul az idő, akkor visszajön.

Addig holiday jutigörl, ez az idei év sunshine slágere :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#33) guga válasza lapa (#29) üzenetére


guga
Közösségépítő

Végre egy éles, ám de jó kritika :D szeretem, ha valaki mögé lát a dolgoknak.

Jutigörlben részesítelek :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#34) Marci79 válasza Omega81 (#24) üzenetére


Marci79
aktív tag

Nem gondoltam volna az öregről, hogy tudott hegeszteni. ;]

(#35) Verrion válasza KillHates (#9) üzenetére


Verrion
tag

Ezt látni durva volt... :F

(#36) KillHates válasza Verrion (#35) üzenetére


KillHates
nagyúr

És gyanítom, hogy ez egy finomabb baki... Szerintem még a műtőslámpát is képesek benne hagyni valakiben:

:D :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#37) #64791808


#64791808
törölt tag

lapa kritikájához öt dolgot tennék hozzá, de előzetesen fontosnak tartom megjegyezni, hogy sok aspektusból egyetértek az írással, és nem áll szándékomban bírálni téged, guga.

1., Vannak bizonyos társadalmi elvárások és igényszintek. Nekem van igényem olykor egy színházba, koncertre, étterembe elmenni. Ezt úgy kell elképzelni, hogy kb kéthavonta valamelyik. De színházba bizony nem lehet mackóban menni. Tehát rendben van, te meghatározod, hogy mi a te igényszinted, és a társadalom mely szegmensébe tartozol. Csak zokon ne vedd, ha egyes dolgokból emiatt kimaradsz. Valószínűleg az igényszinted miatt nem lesz ebben részed, de oltári pofára esés lesz, ha egyszer valaki(k) valahol a tudtodra adják, hogy ebből a körből most kimaradsz, mert egyszerűen derogál a személyed.

2., Szerencsés ember könnyen beszél foghegyről, mert nincs baj, amíg nincs baj. Természetesen, dédnagyapám is leélt egy életet orvos nélkül, de ott, abban a korban, és 63 évesen meg is halt, ami akkor nem volt rossz kor. Ma más a helyzet, és ha komoly bajod van, amit ne adjon az öregisten, akkor a mai egészségügy hagy megdögleni, holott lenne rá gyógymód. A paraszolvencia kérdésben tett érvelésedet elfogadom, részben osztom. De ha mondjuk a haldokló anyámról van szó, akit belöknek a sarokba, vagy figyelnek rá, attól függően, hogy tejelek-e, akkor bizony fizetni fogok. Az ember biológiai lény, amelynek az élet és az egészség iránti vágya elsődleges. Ennek fényében megtagadni az orvostudományt, mondván hogy "jóóóóvanazúgy nagyapám se' járt orvoshoz", az túlmutat a irracionalizmus dimenzióin...

3., Tulajdonképpen az előző pont egyfajta kiegészítese: azt ugye tudod, hogy az a tény, hogy eddig nem történt semmi baj, és nincs semmire szükséged, az nem garantálja azt, hogy ez így is marad? Tudod azt, hogy az emberrel önhibáján kívül is megesik a baj, ugye? Ó, rengetegen gondolkodnak úgy, ahogy te, hogy velük nem szokott megtörténni, velük nem történhet meg. Meg amúgy is falun lakunk, itt sosem történik semmi. Aztán ha mégis megtörténik, akkor összeomlanak, mint a kártyavár. Elég az, ha Pesten beléd mennek, és a kiérkező rendőr elb*ssza a helyszínelést, és hiába nem voltál hibás, lerántanak párszász rongyra. Hovatovább kitervelt átverés áldozata leszel. Téged nem lehet átverni? Dehogynem, mindenkit át lehet, szervezés kérdése.

4., Az anyagi függetlenségre sincs igényed ezek szerint. Ez annyit tesz, hogy a mindenkori politikai, társadalmi, gazdasági helyzettől függetlenül a te és családod élete, fennmaradása biztosítva van. Ennek hiányában te addig bográcsolsz, amíg azt megengedik, addig van autód, amíg azt megengedik. Ennek az értelme akkor derül ki, ha mondjuk egy jóakaród jelenti, hogy te feketén dolgozol, a NAV megbírságol fél gurigára, amit majd visszaperelhetsz, de először be kell fizetni. Ha adott esetben árverezik a házadat a fejed fölül, akkor is csak sörre kell majd a pénz?

5., Mint írtad, "ha kikényszerülök a családdal az erdőbe lakni, valami katasztrófa nyomán, akkor ne kezdjenek el rinyálni, hogy mi lesz velünk, hanem talpraesetten éljék túl". Jogos, az élet hozhat bármit, és az erdő szép is. Ugyanakkor ha lesz gyerekem, arra fogom nevelni, hogy ilyen helyzetben találja meg a megoldást, hogy kijusson az erdőből! Miért? Azért, mert lejöttünk a fáról, és két lábra álltunk. Bizony.

Szóval le lehet egy életet élni sokféleképpen, nagyravágyóan, igénytelenül, sznobként, proliként, számtalan módon. Megteheted, hogy nem foglalkozol az említett dolgokkal, és lehet ezáltal büszkébb ember. Különb nem. Nem biztos, hogy helyes álláspont lenézni azokat, akik készülnek az életre. Viszont ha vallási okból nem készülsz az élet várható kihívásaira, hanem ülsz egy helyben a söröddel, mert "mind isten bárányai vagyunk", akkor arra annyit tudok írni, hogy "boldogok a lelki szegények, mert övék a mennyek országa..."

Üdv

(#38) guga válasza #64791808 (#37) üzenetére


guga
Közösségépítő

Üdv! Most csak egy jutigörl, mert futkosok fel s alá, vihar után mindig sok a meló, később reagálok :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#39) #64791808 válasza guga (#38) üzenetére


#64791808
törölt tag

Mijapicsa ez a jutigörl?! :B

(#40) guga válasza #64791808 (#37) üzenetére


guga
Közösségépítő

Most van egy kis időm :D

1-re: fiatal koromban kiéltem magam, bejártam Európát csak úgy stoppal vagy haverral aútóval, volt pénzem dögivel, csak magamra kellett költenem. Jártam színházba, minden hétvégén koncertekre, napi szinten étterembe, éltem, elmúlt. Ilyesmit már nem igénylek, tényleg az van, hogy nem szeretek kimozdulni. Itthon lenni, barkácsolni, házat rendezni, telket rendezni, veteményes, és van a műhelyem, ahol bűvészkedem a rossz pécéket, és az elmaradhatatlan bogrács :D ennyi, ezzel ki is merült az igényem. Ha valami durva dologra vágyom, akkor az én magam rendezem, s én magam döntöm el, hogy ki fog kimaradni belőle :DDD

2-re: az ember, ahogy öregszik, úgy lesz egyre jobban rögeszmés. Ez alól én sem vagyok kivétel, holott vallom, hogy nyitott gondolkodásmódra van szükség. Orvosokkal nincs bajom, csak nem rakok a zsebükbe olyan pénzt, amit maximálisan elítélek. Az állam dolga, hogy megfizesse őket. Van érdekvédelmi képviseletük, rákényszeríthetik a mindenkori hatalmat képviselőket, hogy a javukra döntsenek. Ráadásul a tapasztalataim is azt bizonyították, hogy a munkájukat elvégzik paraszolvencia nélkül is, épp elég ember van, aki azt hiszi azon fog múlni a gyógyulása. Szerencsére eddig nem volt dolgom orvosokkal komolyabban, ha majd lesz, akkor átgondolom a helyzet függvényében, nem vagyok önmagam ellensége.

3-ra: Hiába falu, bizony itt is vannak halálesetek, elég durvák. Közlekedési, áramütés, tűz miatt, stb. Csak egy életünk van, a posztban írtam is, hogy nem én szoktam azzal védekezni, hogy a sorsunk megvan írva. Ha megvan, akkor nem lehet védekezni, ha nincs, akkor sem, mert a baj előbb vagy utóbb bekövetkezik, esetleg az ember korából fakadóan, azért sem kell aggódni, természetes folyamat. Én alapvetően minden helyzetet úgy fogadok, hogy így kellett történnie, és abból hozom ki a lehető legjobbat. Nem félek. Ha komoly baj lesz, attól sem, meghalni csak egyszer lehet.

4-re: az anyagi függetlenség előfeltétele, hogy legyen pénzed. Nekem már volt, utólag azt kell, hogy mondjam elég sok őszhajszálat begyűjtöttem, amikor az apeh a nyakamra járt a cég miatt. Két alkalmazott, két bér, két járulékok, két autó, két telefon, és még sorolhatnám. Nem sírom vissza, egyedül, és pénz nélkül jobb. Feketén dolgozni minek? Az ember elrendszergézáskodik néhány céget, bejönj annyi pénz, hogy van benzin, betevő, és sör, a többi már nem érdekel. Utaztam eleget, szórakoztam eleget, nincs igényem semmire, nem tud beindítani semmi. Amit keresek, azt a két fiamra költöm. Nekem már nem kell semmi. Én azt látom, hogy az emberek nagyon szeretnék pénzzel körbebástyázni magukat, mert akkor biztonságban érzik magukat. Én Istennel bástyázom körbe magamat, sokak szemében ez értéktelen, mint a lepkefing, és meg is értem, én sem hittem Istenben mindig. Jártam ugyanazt a pénztől függ a világ utat.

5-re: Az erdőbe kiszorulás elég szélsőséges példa volt. Ha nekem és a családomnak az erdőbe kell menekülni, azt nyilván tudod, hogy vagy háború, vagy olyan természeti katasztrófa, hogy onnan egy darabig a civilizált életbe nem jutsz vissza. A nejem szokta mondani, hogy nekem kockázat elemzőnek kellett volna mennem, mert olyan élesen látok előre dolgokat, hogy az rémes. Álltunk sorba a pénztárnál, egy anyuka tartotta a kezében a csecsemőt az előtérben, ahol ilyen vas szekrények voltak, zárható ajtóval. Az egyik ajtaja nyitva, s bevillant, hogy ha most kiesne a kezéből a csecsemő, akkor a fejét pont beverné a nyitott ajtóba. 3 másodperc múlva elkezdett ficeregni, nyűgösködni a kissrác, és addig mozgolódott abba a síruhára emlékeztető egyberészesbe (tél), hogy kicsúszott az anyja kezéből, a koponyáját beverte a nyitott ajtóba, és elterült a földön. Kegyetlenül sírt, az anyja meg szidta, hogy mások előtt védje magát. Nagyon szarul éreztem magam, és nem tudtam hova tenni a dolgot, előre láttam a bajt.
Pontosan tudom, hogy a világunk olyan időszakba tart, hogy nem fog biztonságot nyújtani semmi megszokott dolog, és az emberek olyan szenvtelenek lesznek egymás iránt, hogy egy jajveszékelő terhes anyát is simán faképnél fognak hagyni. Elég sok ilyen jellegű álmom volt. Egyszer azt álmodtam, hogy kirepültem az űrbe, s láttam egy ökölt, ahogy rávág a tengerre. Másnap volt a hatalmas cunami, ami a 2004-es, vagy 2005?
Nekem bejönnek az álmaim, és a megérzéseim, lehet emiatt vagyok minimal effekt :D

A végére: Nem tartom magamat senkinél különb embernek, de az álláspontjaimat szigorúan megvédem, nem megyek sem a tömeg után, és az elfogadott értékrendek sem érdekelnek, van saját. Nem vagyok vallásos, a vallásos emberek a saját vallásukhoz vannak kötve. Én Istenben hiszek, s Isten végtelen. A várható kihívásokon meg már remélem túl vagyok. Általános iskolában vertek rendszeresen, aztán mostohaapám is részegen, az egyik tanárom megerőszakolt, utána börtönbe kerültem, majd 17 évesen egyedül Budapestre költöztem. 4 év múlva saját házam volt, mert megtaláltam a helyem, sok pénzt kerestem, utána beutaztam Európát, volt részem 10 évig kábítószerezésben, 4 éves kapcsolatom, amit életreszólónak hittem, egyik napról a másikra elillant.
Végül mindenből elegem lett, azt gondoltam magamban, hogy asszonyra van szükségem, aki az enyém, szó szerint. Na de ennél jóval többet kaptam.
16 éve vagyok házas, két kinderpulya, mindkettő fasza gyerek. Csodálkozol rajta, hogy semmi kedvem kimozdulni a kertből, s csak arra vágyok, hogy legyen itthon egy láda sör, süssön a nap, és bográcsoljak valami disznóságot :F :DDD

Ez a mennyország, szarok a vallásra, én már teljesen szabad ember vagyok.
Iszonyat jó érzés, hogy nem kell bejárnom dolgozni egy munkahelyre, én döntöm el mikor ébredek, s meddig reggelizek, hova megyek, mennyit keresek. S nem egy elborult állat dönt a sorsomról. Ez megfizethetetlen, 1998 óta így élek, dolgozom, működik.
Szerintem minden ember erre vágyik, csak nincs hozzá bátorsága.

Egy jó tanács, ha egyszer lesz gyereked: te magad is légy az, másképp nem működik :D
De előtte olvass Beparipát, csak is a szülő és gyerek viszonyáról van benne szó.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#41) guga válasza #64791808 (#39) üzenetére


guga
Közösségépítő

Idény jellegű, a részeg kerékpáros helyett használom a hozzászólások jutalmazására, nyári idill :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.