Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gerii


gerii
addikt

Mondtam én, hogy lesz 4"-os is :))
Remélhetőleg észbe kap a többi gyártó is, hogy kéne az a 4" értelmes telefonoknál is.

(#2) Tibee86


Tibee86
veterán

"csúnya bukás lehet a telefon jövője, ahogy azt az iPhone 5c esetén már láthattuk"
Hány gyártó örülne, ha annyira sikertelen lenne egy terméke, mint az 5C. :)

[ Szerkesztve ]

(#3) 2ofthem válasza gerii (#1) üzenetére


2ofthem
aktív tag

+1 :K

(#4) MortalVenoM


MortalVenoM
tag

ha egy csöpp eszük van "C" jelzéssel soha többet nem adnak ki semmit, mert mindenki a gagyira fog asszociálni belőle. van még annyi betű az abcben, találjanak mást. mondjuk T for tiny vagy akárni

(#5) sajo13 válasza gerii (#1) üzenetére


sajo13
senior tag

Nem biztos, hogy 4" lesz, inkább 4.3"-ra tippelnék, de az jó hír, hogy nem csak ping-pong ütő méretű telefonokat akarnak készíteni.

Remélem a többiek (LG, Sony, Samsunng, Xiaomi, Huawei, stb) is követik ezt majd. Az a véleményem, hogy nemcsak a tepsit kellene ennyire erőltetni, mint amennyire most megy. Jó-jó kell a tepsi is, de legyen már mellette normális hardverrel 4.3" - 4.5" telefon is, mert mostani 5.1" - 6" már sokaknak nagy.

(#6) Integrale válasza Tibee86 (#2) üzenetére


Integrale
veterán

:K
Mihez kepest bukas? Ha mobilokhoz merjuk, akkor egyaltalan nem az, ha az iPhone termekvonalhoz, vagy az elozetes varakozasokhoz, akkor talan. De meg igy is ott van a C eseteben, hogy nem kellett a nullarol fejleszteni, igy a haszon is nagyobb lehet kisebb eladott mennyiseg ellenere is.

"Bad reklám is reklám too"

(#7) Tibee86 válasza sajo13 (#5) üzenetére


Tibee86
veterán

Mondjuk pont a Sony-nak van egyedül már ilyen készüléke.

Integrale: Pontosan, szerintem negyed annyi 5-öt nem adtak volna el az 5S mellett, ha azt tartják meg a C helyett. Más gyártónál rekordokat döntögetett volna, lehet viszont Apple mércében már bukás.

[ Szerkesztve ]

(#8) Graphics válasza sajo13 (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Xiaominal meg ott van a Mi2s, best of meg mindig. Mert gyartasban maradt.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) #40359168


#40359168
törölt tag

Jó lenne, szívesen visszatérnék az iOS-hez.

(#10) haddent válasza gerii (#1) üzenetére


haddent
addikt

A sima 6 -os 4.7" -el számomra teljesen kényelmes, és elég nagy is. Nekem most hasonló méret és geometria az ideálom, az 5/5s nagyon kicsi 4"- főleg azért mert hülye a képarány..

(#11) Tibee86 válasza haddent (#10) üzenetére


Tibee86
veterán

Nekem már az 5S is nagy, telefon méretnek jobb volt a 4/4S.
Mindegy, tavaly megcsinálták a droidosok szifonját, idén remélem a régi felhasználóknak is csinálnak valamit.

[ Szerkesztve ]

(#12) Blyan válasza Tibee86 (#11) üzenetére


Blyan
félisten

Hogyne, egy 4"-os i6-ot. Ami persze jó lesz, de láthatóan a hagyományosabb értelemben vett kisebb kijelzőre már nem terveznek friss hardvert húzni.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#13) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Remélem ez is 48x gyorsabb lesz, mint az előd és akkor rájöttök, hogy tavaly mekkora egy szart vettetek. :DD

Megyen!

(#14) Tibee86 válasza Blyan (#12) üzenetére


Tibee86
veterán

Ne i6-ot mert az ronda, tervezzék át. :D

[ Szerkesztve ]

(#15) Blyan válasza Tibee86 (#14) üzenetére


Blyan
félisten

Neeem, i5c házba rakott i6, lila és libafos zöld színben. :D
Mondjuk ezesetben egy i5s jobb választás lehet. Nyers teljesítményben szinte elhanyagolható a különbség az 5s és az i6 között. Szó sincs akkor teljesítménynövekedésről, mint a korábbiak esetében.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#16) Fromtropoja


Fromtropoja
csendes tag

Teljesen logikus döntés lenne három kijelző mérettel lefedni minden piaci igényt a prémium kategóriában. Ha ezt behúzzák borítékolható az újabb rekord.

(#17) rosszfiu18


rosszfiu18
tag

hát, ha abból indulunk ki, hogy az Iphone 5c az Iphone 5 hardverét kapta meg, akkor elképzelhető, hogy a 6c az 5s belsőségét fogja megkapni, gondolom valamilyen lekerekített formában, mint amilyen a jelenlegi 6-os széria. Kell a népnek a kis készülék, kell 4"-4,3", 4,7"-5" és a phablet kategória 5,5"-6"...nincs ezzel gond szerintem ,hogy évente csak 1 készüléket adnak ki és 2 évente dizájn váltás van, ha valami bevált, azt nem szabad elszúrni...

A kihívások elkerülhetetlenek, de a vereség nem kötelező!

(#18) batai15


batai15
félisten

Nekem az a bajom hogy pl a sima 6ba sincs benne az a kepstabi.

(#19) Tibee86 válasza Blyan (#15) üzenetére


Tibee86
veterán

Hmmm, arra lehet lecserélném az 5S-t. :D

(#20) blagolf válasza Tibee86 (#7) üzenetére


blagolf
senior tag

Igen csak a Sony nem butítja le a kisebb változatot nevezzük bárhogy is (mini,compact) mint a többiek. Szerintem úgy lenne nagyobb siker, ha ugyan azt a hardvert kapná mint a nagy.

Üdv, Zoli

(#21) Tibee86 válasza blagolf (#20) üzenetére


Tibee86
veterán

Pont ezért említettem a Sony-t, mert egyedül náluk nem butább a kisebb verzió.

[ Szerkesztve ]

(#22) ctvagyok válasza Graphics (#8) üzenetére


ctvagyok
őstag

Meg a galaxy alpha.

(#23) jacis


jacis
nagyúr

Jól gondolkodnak... :K

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#24) Illusion1010 válasza batai15 (#18) üzenetére


Illusion1010
senior tag

A cikk szerint kb. semmi különbség nincs köztük. Az a képstabilizátor semmit nem jelent a gyakorlatban.

(#25) hallerlaller


hallerlaller
addikt

És mi van ha kisebb is lesz, meg műanyag is. (na meg persze jelentősen olcsőbb remélhetőleg)

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#26) Integrale válasza hallerlaller (#25) üzenetére


Integrale
veterán

Jelentosen olcsobb, mintha az 5C megjelenesekor mar hallottuk volna :D

"Bad reklám is reklám too"

(#27) hallerlaller válasza Integrale (#26) üzenetére


hallerlaller
addikt

hehe, hát igen, 250-300k hoz képes a 180 biztos olcsóbb.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#28) Blyan válasza hallerlaller (#27) üzenetére


Blyan
félisten

Hát... ha azt nézem, hogy az 5S ára visszaemelkedett az Apple oldalán a megjelenési árára, akkor a 180 nagyon optimista jóslás... :DDD

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#29) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Vegyes érzések keringenek bennem ezzel a lépéssel kapcsolatban. Egyrészről jó, hogy vissza akarják hozni a 4 colt másrészről kezd egy kicsit túlbővülni a termékpaletta ami nem jellemző az Apple-re. Ám, ha jól megcsinálják a "C"-t akkor ki tudja, még jól is kijöhetnek belőle.

Finn the human

(#30) Fred23


Fred23
nagyúr

4" de szép is lenne vízálló kivitelben! Korábban volt hír róla, hogy talán az újabbak vízállóak lesznek. Ha 4", vízálló, jó az akkuja is, megéri gyűjtögetnem rá egy évig. :D

(#31) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Még soha nem adtak ki 3-at egyszerre. Új trend? :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#32) Hunt3r22


Hunt3r22
őstag

Majd a 4'-os változat indul a mostani 4,7' árán, a középső pedig a mostani plus árán. Végül a legnagyobb + 100 dollár. Nem azért akarják ők a 4"-os változatot visszahozni mert az embereknek a 4"-os telefonra van igényük. :N

Remélem érthető. :P

Xr

(#33) alkatraz3000 válasza pusszycat (#31) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

El akarjak hagyni Steve Jobs érát, ezért sem lett iWatch, hanem Apple Watch.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#34) Dovloran


Dovloran
senior tag

3 iPhone egyszerre és egyéb érdekes pletykák. Nagyon kíváncsi leszek mit hoz majd a Szeptember. :K

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#35) Touch-ko válasza Matada2.3 (#29) üzenetére


Touch-ko
őstag

`másrészről kezd egy kicsit túlbővülni a termékpaletta ami nem jellemző az Apple-re. `

Erdekes okfejtesre ad okot az, hogy az Apple amikor bemutatta az iPod vonalat, akkor csak a CLASSIC modell letezett.

Aztan par evel kesobb Tim Cook megkapta az iPod termekvonalat, akkor ha jol emlekszem az O otlete volt a tobb iPod modell bevezetese: Mini, Photo, Shuffle, Nano, stb.
Tudjuk milyen eredmenyt ertek el az iPod-dal.

Aztan 3 eve jott az iPad Mini, majd tavaly a 6 Plus. Terjengenek pletykak egy nagyobb meretu iPad-rol is, valamint iden jott a 12''-es MacBook (11 es 13 mar van) es az Apple Watch-nal is ket meretrol beszelhetunk. iMac-nel pl Jobs eraban evekig 3 kijelzomeretrol beszeltunk, ami most mar csak ketto.

Tehat szerintem Cook-ek otlete az, hogy tobb meretu, tipusu eszkozt gyartsanak, igy nagyobb piacot tudnak lefedni.

Szerintem nem fogjak teleszemetelni az egesz piacot ugy, mint ahogy a 80` eveben tettek az akkori idiota vezetok..

[ Szerkesztve ]

(#36) alkatraz3000 válasza Touch-ko (#35) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Csak nehogy túl vállalják magukat, es a minőség rovására menjen a piac teljes bekebelezése. Láthatjuk a Samsung éppen most akar kevesebb modellt kiadni pl.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#37) Arthuro_Adam


Arthuro_Adam
őstag

Ennek úgy lenne értelme, ha legújabb hardverrel adnák ki.

(#38) batai15


batai15
félisten

elnevezések: iphone 6 mini
iphone 6s
iphone plus "S"

(#39) ZooLee válasza batai15 (#38) üzenetére


ZooLee
őstag

Vagy hogy teljes legyen a zavar:
- 6s
- 6Ps
- 6Small

:)

Viccet félretéve, ennek nagyon tudnék örülni, de csak akkor, ha tényleg legalább az i6-nak megfelelő hardverrel hoznák ki ezt a készüléket. Erősen kopik már az i5, cserélném, de egyszerűen nem jött be az i6 (a Plus meg pláne nem) egy keskenyebb kávával rendelkező i6small, fitzikailag az i5/i5s-el megegyező méretű nagyon bejönne.
Szerintem a 4,7" mellé nem sok értelme lenne egy 4,3"-nak, az eléggé kicsi különbség, a 4" több embernek bejönne.

[ Szerkesztve ]

(#40) Ricardo


Ricardo
félisten

Érdekes lenne. Ősszel kiderül.
Fogalmam sincs ez milyen hatással lesz hosszabb távon a cégre, de ha meglépik akkor oda az évi egy telefonból adódó Egyediség. Ez mondjuk már azzal is megingott hogy a 6 ból két verzió jött.

(#41) alkatraz3000 válasza Ricardo (#40) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Viszont rekordokat döntöttek eladasban, es az nekik fontos.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#42) pusszycat válasza Ricardo (#40) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Megaz 5-böl is.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#43) Blyan válasza pusszycat (#42) üzenetére


Blyan
félisten

tehát ez az egyediség már rég megdőlt... ;)

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#44) Ricardo válasza pusszycat (#42) üzenetére


Ricardo
félisten

Az be is bizonyosodott, hogy nem volt túl jó ötlet.

(#45) alkatraz3000 válasza Ricardo (#44) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Túl jo? Több milliót tudtak eladni belőle, úgy hogy fejleszteni nem igazán kellett semmit, a fémet meg műanyagra cserélték.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#46) pusszycat válasza Ricardo (#44) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

De nem a darabszám tehetett róla, inkább a műanyag.

alkatraz3000: mert fél áron szabadultak tőle?

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#47) #40359168 válasza Ricardo (#40) üzenetére


#40359168
törölt tag

Ezt az egyediség-dolgot soha nem tudtam igazán értelmezni olyan termékeknél, amikből több tízmillió készül.

(#48) t3tv3s


t3tv3s
tag

Az egész mobilpiac vicc. Nincsenek lefedve a piaci igények. Nekem is, azért lett 5' telefonom, mert nem volt normális alternatíva. Az i6 4.7-es méreteivel akkora mint a jelenlegi készülékem(amin így is van kb. 1cm feleslegesen kávának) viszont kisebb kijelzővel így tudom, hogy apple termék szóba sem jöhet amíg a kijelző arányon nem javítanak vagy nem dobnak egy ténylegesen kompaktabb gépet piacra. Ráadásul túl vékonyak a telefonjaik. A mostani 8.5mm-t gyakran kevésnek érzem. Az aksi problémát meg se említeném.

(#49) Ricardo válasza alkatraz3000 (#45) üzenetére


Ricardo
félisten

Önmagukhoz képest nem teljesített túl fényesen.

skitter: Érts jól. Minden évben nagy várakozás előzte meg a bejelentést. Milyen lesz, most mivel lepik meg a piacot..stb.
Az utóbbi időben meg inkább arról megy a találgatás, hány darab lesz, mekkora kijelzővel. a szoftvereik is egyre többször hagynak kívánni valót maguk után.
Az eladások nem csökkennek, sőt! Hosszú távon azonban nem biztos, hogy ez a jó irány.

Szerk: Jól látszik, hogy ez már nem az az Apple ami a Jobs érában volt.
Tudom nem is kell annak lennie (és nem is lehet), de a cég miatta lett ennyire sikeres. jól látta mihez kell hozzányúlni, és azt hogyan kell eladni. Jelenleg ez nincs meg.

[ Szerkesztve ]

(#50) #40359168 válasza t3tv3s (#48) üzenetére


#40359168
törölt tag

Ugyanez nálam, mert ha már kompromisszum, legyen minél kevesebb belőle. Most egy Lumia 735-öt nyüstölök, ami ugye 4,7-es, ha i6-ot vettem volna, valószínűleg pont annyiszor - nem egyszer - ejtettem volna le a túl nagy mérete miatt, mint ezt. Annyi, hogy így pár ezresből megvan az új ház, ha a régi feladná, az i6-nak meg nézegethetném a szétvert éleit meg sarkait. A tokokat pedig nem szeretem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.