Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dunbar


Dunbar
senior tag

Nem csodálom, durván elszálltak a droidos gyártók az árazással, iPad szvsz az egyetlen olyan Apple-termék, aminek reális ára van. Majd a W8, de ez a WP7 Mango utáni eredményeitől is függeni fog szvsz

(#2) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A gyártókat sajnálom, mert ők kiválóan megoldották a lecke rájuk eső részét. A google az androiddal viszont nagy kárt okozott nekik, pedig az ios-t nem lenne nehéz túlszárnyalni ...elég butácska és korlátolt. Sajnos az ipad tulajok is nagyon megszenvedik ezt a monopol-szerű helyzetet. Az Apple-n így nincs semmi külső kényszer, hogy az ios-t jobban fejlessze, vagy felhagyjon a szoftveres korlátozással, legalább ésszerű szinten. Kicsit jobban figyelhetnének a vásárlói igényeire.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#3) Totheground válasza Tigerclaw (#2) üzenetére


Totheground
addikt

Nem érzem a szenvedést, a nagy korlátokat pedig igazán felsorolhatnád, nekem nem hiányzik semmi.

Egyébként szép szám, amig nem igérnek alaposan az alma alá, addig a fanatikusokon kívül senki nem fog mást venni.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#4) gzbotii


gzbotii
veterán

hat az apple hejzeten egy csepet sem csodalkozom. egymas mellet nyomogattam az iPadet, samu 10,1" es egy playbook-ot majd egy samu galaxy tab-ot. haaaat az van, h az almas merfoldekkel jobb, pedig az csak iPad 1 volt, es nem a 2-es

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5) xlife11 válasza gzbotii (#4) üzenetére


xlife11
senior tag

A ''hejzeten'' viszont én csodálkozom :C

(#6) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Az Android nem képes szorongatni, majd remélhetőleg a W8 igen ;)

(#7) Tigerclaw válasza Totheground (#3) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem szoktam jegyzetelni, mikor bosszankodok valami miatt, de sajna egyre többször futok bele valamibe, amit nem tudok megcsinálni ipadon.

Azért pár dolog:

Nem bánnám ha natívan támogatnák virtuális billentyűzeten az ékezetes betűket, mert a jelenlegi megoldás elég béna. Sokkal lassabb ez a nyomom húzom módszer, mintha minden betűnek saját gombja lenne, ráadásul a húzgálás miatt hamarabb összekeni az ember a kijelzőt is. Lehetne 10%-al nagyobb az interface és 10%-al kisebbek a gombok és már bele is férne az a pár extra gomb. Persze opcionális lenne, de legalább a lehetőség létezne.

Hardveresen ugye eléggé korlátolt készülék más tablethez képest. Se USB, se kártyaolvasó, DE ezt miért kell megtoldani szoftveres korlátokkal is? Lehet kapni wifi-n keresztül elérhető NAS-okat, van amelyik mobil is, de mind olyan mintha lenne is, meg nem is. Saját appon keresztül érhetőek csak el és a külső tárolón lévő állományok hermetikusan ki vannak zárva. Mindent a szemnek, semmit a kéznek. Megnézni lehet filmet, képet, dokumentumot, de szerkeszteni, menteni már nem. A NAS gyártók szerint nem az ő appjaik bénák, hanem ez ios policy.

Lerágott csont a flash, de ennyi idő alatt már rég készíthettek volna egy stabil klienset is. Az Adobe biztos minden támogatást megadott volna hozzá. Ugyanez a kategória pl. a silverlight. iPhone-ra talán van, de iPad-ra nincs.

Ha a flash-t félreteszem a Safarival továbbra se lehet minden weboldalt rendesen kezelni. Bizonyos gördülő listákat nem tud gördíteni. Letölteni csak pár fajta állományt enged, feltölteni pedig semmit.

A Mail nagyon kezdetleges. Se könyvtárak, se szabályok.

Az egész olyan mintha tele lenne az ios falakkal hogy az appok se egymással ne tudjanak kommunikálni, a külvilággal meg pláne nem. Legalábbis rendesen.

Copy/paste esetén a kijelölés gyakran nem működik rendesen. Pl. kijelölök egy szövegrészt (mert épp kisebbet nem enged) , majd megpróbálom szűkíteni egy sorra, vagy pár szóra és azt már nem engedi. Ehelyett ugrál a kijelölés, amolyan mindent vagy semmit alapon jelöl ki.

Az iPod appban miért nincs stop gomb, csak play/pause?

Nagyon kevés a lejátszható formátum. A fényképezőgépem (EOS 550D) pl. mov formátumú videóba rögzít, a memóriakártyáról be is húzza a képekkel együtt, de lejátszani nem tudja. Az ok, hogy mov-ból is lehet többfajta és ez talán nem épp pont a quicktime, de olyan sokba kerülne támogatni több audio/video formátumot?)

Egyébként hiába teszek fel olyan appot, ami lejátszana több fajta videót, mert azt a könyvtárat, ahova memóriakártyáról bemásolja a képeket és videókat, nem látják más appok.

Úgy alapból nincs látható, kezelhető file-rendszer, könyvtárakkal. Minden app külön bebetonozott területet lát, semmi mást, szóval itt alig van olyan, hogy kaptál egy képet amit szerkesztenél, mentenél, beraknál valahova, feltöltenél valahova.

Szerintem így is több olyan app van, amit nem néz jó szemmel az Apple.

Tippem szerint a fenti problémák egyikén se fog javítani az iOS 5. Vannak a felhasználók jogos igényekkel, ötletekkel, felsorolt hiányosságokkal és van az Apple, akinek saját véleménye van a dolgokról és szerintük a vásárlók olyanok mint egy bárány"csorda" akiknek arra kell menni, ahova ők hajtják őket. Az hogy a bárány mit akar, az nem érdekes, hiszen csak egy alacsony intelligenciával rendelkező haszonállat.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) slynevem válasza xlife11 (#5) üzenetére


slynevem
tag

Én is rácsodálkoztam :DD

(#9) kolosanyi válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


kolosanyi
veterán

Viszont a HC eléggé bétás, meg alig van hozzá app. Talán ICS, ha meg az nem, akkor W8. Valami csak elhozza az áttörést...

(#10) PR0JECTNR56 válasza xlife11 (#5) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

+1 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11) JNashville válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


JNashville
senior tag

A szoftveres hiányosságok (ami persze attól függ, hogy annak tekinted-e) jelentős része a Jailbreak ellen van. Lehet szeretni, nem szeretni, az Apple kitalálta, hogy márpedig az ő rendszerét ne módosítgassák az userek orrba-szájba, ezzel vagy együttélsz, vagy nem veszel semmilyen iOS-t futtató terméket.

"A Mail nagyon kezdetleges. Se könyvtárak, se szabályok."

Tökéletesen használható arra, amire való, és nem, nemcsak a Write/Reply funkciók használatát ismerem. Ha Gmailes fiókot állítasz be, vannak könyvtárak is.

"Copy/paste esetén a kijelölés gyakran nem működik rendesen. Pl. kijelölök egy szövegrészt (mert épp kisebbet nem enged) , majd megpróbálom szűkíteni egy sorra, vagy pár szóra és azt már nem engedi. Ehelyett ugrál a kijelölés, amolyan mindent vagy semmit alapon jelöl ki."

Napi használatban van egy iPadem fél éve, eddig kb. egyszer húztam fel ezen magam. Egyébként tökéletesen működik, MESSZE JOBB, mint bármilyen más megoldás, amit eddig láttam. Sőt, Samsung Wave-en pl. siralmas.

"Az iPod appban miért nincs stop gomb, csak play/pause?"

Az app jellegéből adódóan fölösleges.

"Nagyon kevés a lejátszható formátum."

There is an app (a million app) for that.

"Úgy alapból nincs látható, kezelhető file-rendszer, könyvtárakkal..."

És így vissza is kanyarodunk az elejéhez. Vagy elfogadja az ember a megkötéseket, és akkor van rengeteg szempontból inkább user-friendly, gyönyörű és jó appokat futtató, prémium minőségben összerakott, rendszeresen frissített és stabil os-t futtató tabletje, vagy vesz egy Androidos tabletet, ami megadja ezeket a hiányzó lehetőségeket, de sok szempontból hiányosabb felhasználói élmény keretében.

(Sry a wall of textért.)

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#12) gzbotii válasza xlife11 (#5) üzenetére


gzbotii
veterán

eljen, valakinek megint sikerult fikazni, es nem arra figyelni, h mit is irok...
tudom, h nem irok helyesen, de sajna a chat meg hasonlok, ahol "szocializaLOdick" az ember ott igy ir, ha siet es a szokas hatalma...

de szerintem nyugodtan vegyel egy magyar helysiras tankonyvet es meny ki a mellekhelyisegbe es ne sz..i

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#13) fateless


fateless
veterán

Le a kalapal az iPad előtt, ez nem semmi teljesítmény.
Bár én még mindig fölöslegesnek érzem a tabletet, mint eszközt, de ettől függetlenül el kell, hogy ismerjem ezt a teljesítményt. :R

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#14) ROBOTER válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ékezetes betű: iPad-en nem kell nyomni és húzni. 4.3.1 óta (lassan egy éve) csak húzni kell, okosan meg van oldva, nem lassít lényegesen, nagyon gyorsan gépelek rajta.

A Flash korlátozásának semmi köze hardverhez, tudáshoz, lehetőségekhez. Ezt felejtsétek el. Az Apple rajongóktól ömlik a szenny ezzel kapcsolatban, de nem kell vele foglalkozni, a csapatnak ez a része agyilag zokni.

Feltöltés: egyetértek, baromság, hogy képeket sem enged feltölteni. Így pl. a fórumok sem használhatóak teljes értékűen.

(#15) kiskaktusz válasza gzbotii (#12) üzenetére


kiskaktusz
addikt

én is sokat csetelek, email-ezem és még csinálok sok más dolgot, ahol gépelni kell, de akármennyire is sietek, a helyesírás az első... :U ne hivatkozzál sietségre meg gyorsaságra... :((

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#16) Xero válasza ROBOTER (#14) üzenetére


Xero
nagyúr

"A Flash korlátozásának semmi köze hardverhez, tudáshoz, lehetőségekhez. Ezt felejtsétek el. Az Apple rajongóktól ömlik a szenny ezzel kapcsolatban, de nem kell vele foglalkozni, a csapatnak ez a része agyilag zokni."

Van aki több éve használja OS X-en a Flash-t és tisztában van vele, hogy egy kalap szamócát sem ér. Konkrétan fele olyan teljesítményre képes mint, Windowson, azonos hardware mellett. :U

(#17) ROBOTER válasza Xero (#16) üzenetére


ROBOTER
addikt

Persze, ha van 1000db anyacsavarom, és abból az egyik nem megy rá az orsóra, akkor az orsócsavar a hibás.

Logikus...

(#18) debrejo válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


debrejo
senior tag

"Vannak a felhasználók jogos igényekkel, ötletekkel, felsorolt hiányosságokkal és van az Apple, akinek saját véleménye van a dolgokról és szerintük a vásárlók olyanok mint egy bárány"csorda" akiknek arra kell menni, ahova ők hajtják őket. Az hogy a bárány mit akar, az nem érdekes, hiszen csak egy alacsony intelligenciával rendelkező haszonállat."
+1, nagyon egyetértek vele.

(#19) Xero válasza ROBOTER (#17) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha az Adobe szarul írja meg arról az Apple tehet igaz? Ugyan...

(#20) ROBOTER válasza Xero (#19) üzenetére


ROBOTER
addikt

Az Adobe meg tudja írni minden oprendszerre, csak OS X-re nem, Ugyan...

Az Adobe számos terméke (pl. PhotoShop) széles körben és professzionáis szinten használt OS X-en. Csak éppen ebben nem ellenérdekelt az Apple.

Totális agymosottság kell nem látni, miről szól az Apple-Adobe harc. Ennek semmi köze nincs a Flash képességeihez.

(#21) Xero válasza ROBOTER (#20) üzenetére


Xero
nagyúr

Azért van némi rálátásom 10éves Mac-es tapasztalattal és DTP-s múlttal/jelennel, fejlesztői tapasztalattal, hogy az Adobe mit tud és mit nem tud megírni.
Egyszerűen egyre rosszabb minőségben készítik el és kész.
Ugyan ilyen szívás volt PS vonalon is, mivel nem voltak képesek hosszú-hosszú ideig migrálni a nyomorult programjukat carbon-ról cocoa-ra. :U
A Flash már iOS előtti is egy szemét volt és most is az.

szerk: Egyébként én pont nem agy mosott, divat Mac user vagyok. Racionális érvek miatt váltottam anno Mac-re, és maradtam ennél a platformnál, mint fő desktop rendszer, tehát úgy érzem meg tudom ítélni és leginkább indokolni, ha valamit szidok.

[ Szerkesztve ]

(#22) ROBOTER válasza Xero (#21) üzenetére


ROBOTER
addikt

"A Flash már iOS előtti is egy szemét volt és most is az."

vs.

"Egyébként én pont nem agy mosott, "

Ez a két állítás ellentmond egymásnak.

(#23) Xero válasza ROBOTER (#22) üzenetére


Xero
nagyúr

Ennek a két állításnak, a világon semmi köze egymáshoz.

9 éve használok OS X-t, előtte 1 évig MacOS 9-et. Had tudjam már jobban, hogyan működött valami.

Ha már így belejöttünk, mióta használsz MacOS-t, és milyen rendszerességgel? Van egy tippem... :U

Tehát ismételten: A Flash egy rakás sz*r OS X platformon, és ez kőkeményen az Adobe hibája. Nem képesek több éve épkézláb formában kiadni.

(#24) llaszlo válasza ROBOTER (#17) üzenetére


llaszlo
veterán

Nem csak OSX-en szar a flash Linuxon is meg winen is megizzasztja a procit. Érdekes, hogy amikor az adobe fogta magát és kicsit dolgozott a flash-el akkor 30-40%-al javult a teljesítménye. Tényleg nem a flash van szarul megírva OSX-re.

Már iOS-re is meg van oldva a flash JB nélkül. Egyébként meg androidon semmi hasznát nem látom és hajtja a procit ott is rendesen. Nem is használom.

[ Szerkesztve ]

(#25) llaszlo válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


llaszlo
veterán

"Tippem szerint a fenti problémák egyikén se fog javítani az iOS 5. Vannak a felhasználók jogos igényekkel, ötletekkel, felsorolt hiányosságokkal és van az Apple, akinek saját véleménye van a dolgokról és szerintük a vásárlók olyanok mint egy bárány"csorda" akiknek arra kell menni, ahova ők hajtják őket. Az hogy a bárány mit akar, az nem érdekes, hiszen csak egy alacsony intelligenciával rendelkező haszonállat."

Szemben van az android amin mindent lehet csak semmi sem működik rendesen. Ez is bugos, az is bugos. nem használható rendesen és csak a szarakodás van vele. Több bosszúságot okoznak ezek, mint az, hogy valamilyen funkció hiányzik. Viszont ami van az jó minőségben és jól működik.
Pl a copy paste. Az valami agyhalál androidon ahogy meg van oldva. Inkább ne lenne, mint hogy ilyen szar legyen.
Minőségben még mindig az iOS a jobb. A korlátozás az más téma. Aki "szabadságot" akar az válassza az androidot, ott majd mással fog szívni meg romozgathat majd.

[ Szerkesztve ]

(#26) llaszlo válasza llaszlo (#25) üzenetére


llaszlo
veterán

Javítva: Most megint kipróbáltam a copy paste-t és már használható. De korábban szánalmasan szar volt. És ahogy a gyártók frissítenek úgy még sokan a régi megoldást kénytelenek használni.
A frissítés le is maradt. Vegyél androidot, de a frissítést felejtsd el, mert a gyártók azután, hogy megvetted a készüléket tojnak a fejedre. Szemben az apple-el aminek magas színvonalú supportja van az egész világon. Már magyar nyelven is elérhető a nemzetközi support.

Lehet, hogy sokan vettek androidos telefont, de az is tény, hogy nagyon sokan csalódtak benne. Sokkal többen, mint az iOS-ben. Lehet, hogy a sok geekhuszár jól el van vele meg cserélgetik a romokat, de az átlag felhasználók (akik jelentősen többen vannak) ők nem akarnak ilyenekkel szórakozni csak normálisan használni a telefont. És sokszor az androidnál ez a normálisan tudom használni nincs meg, mert valami bugja van.

A másik lehetőség, hogy korlátozásokkal és jóval kevesebb buggal használja valaki az iOS-t. Esetleg wp-re vált. Az meg még messze van az igazán jótól. Főleg ami a SW ellátottságot illeti.

[ Szerkesztve ]

(#27) ROBOTER válasza llaszlo (#24) üzenetére


ROBOTER
addikt

Izzasztja a francot. Annyira izzasztja, amennyire egy böngésző pluginjében működő virtuális gépnek izzasztania kell.

A múltkor valaki azt állította, hogy i5-n szaggat neki a 720p videó. Felraktam neki egy FullHD+ monitorra 3db 720p videót, és mellette vígan lehetett használni a gépet.

Csak semmi trágárkodás!

[ Módosította: #65675776 ]

(#28) ROBOTER válasza Xero (#23) üzenetére


ROBOTER
addikt

Tehát ismételten: halvány fingod nincs a Flashről. Csak nyomod amit a többi agymosott. Birkaszellem.

Az iPad készülkemről küldve...

(#29) Xero válasza ROBOTER (#28) üzenetére


Xero
nagyúr

Valószínűleg sokkal több fogalmam van róla, mint Neked! :U

Egy vagy a sok valós tudás és tapasztalat nélküli nagy hangú emberke közül. :K

szerk: Régebbi teszt. Tanulj..

[ Szerkesztve ]

(#30) ROBOTER válasza Xero (#29) üzenetére


ROBOTER
addikt

Az Apple termékeket szeretők táborában a divatmajmokat jól el lehet különíteni a Flash-hez való viszonyuk alapján.

Amikor a hülyéje jön nekem a HTML5 canvas-szal, már fogom a fejem: "Na még egy birka"

(#31) JNashville válasza llaszlo (#25) üzenetére


JNashville
senior tag

"Aki "szabadságot" akar az válassza az androidot, ott majd mással fog szívni meg romozgathat majd."

Szerintem pont ez a választóvonal, én nem vagyok síkhülye tech dolgokban, de hogy állandóan fórumokat kelljen bújnom, hogy milyen ROM mivel jobb meg hogyan használható, hát a francnak van kedve ezzel szórakozni, megveszem-működjön-frissítem-használom, ennyi, én dolgozni, írni, fogyasztani szeretnék egy tableten (vagy okostelefonon), nem azzal szórakozni, hogy a rajta levő rendszer hibáit tweakelgessem, az legyen a fejlesztő dolga.

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#32) kolosanyi válasza llaszlo (#25) üzenetére


kolosanyi
veterán

Örülnék, ha befejeződne már ez a marhaság. Kell a francot romolgatni droidon, az csak egy lehetőség Gyári állapotban is tökéletesen működik a droid, sőt általában pont a romolgatással teszi instabillá a user a cuccát.
És ezzel nem antiapple, meg droidfanboy hozzáállást nyilatkoztatok ki, csak nem szeretem a dogmákat...

(#33) xlife11 válasza gzbotii (#12) üzenetére


xlife11
senior tag

Kb. plusz 10 másodpercedbe kerülne átnézni a kommented, de aki erre sem képes... :C

(#34) slynevem válasza kolosanyi (#32) üzenetére


slynevem
tag

Talán a HTC Sense rendszerű androidra mondanám, hogy fölösleges a romolás. Lehet még arra sem... Volt ezer és egy androidos telefonom és iphonom is. Az igazság az, hogy az androiddal tényleg rengeteg munka van. Ha meg valaki a gyári romot használja anélkül, hogy hozzányúlna akkor csak telefonál és facebookozik rajta. + root és romolás nélkül az android is közel annyira korlátozott, mint akármelyik iOS.
Viszont másrészről én nekem az iOS-t is sikerült egy-kétszer kiakasztanom. Viszont tény az is, hogy közel sem kell vele annyit vesződni meg utánaolvasni, mint egy hasonló androidos telefon esetében.

(#35) erdoke válasza kolosanyi (#32) üzenetére


erdoke
titán

Neked talán természetesnek tűnik, hogy itt-ott bütykörészni kell, de aki kipróbált egy IOS4-5-öt, vagy egy Windows Phone 7.5-öt, annak az Android kényelmetlenül dolgoztatós.

"Gyári állapotban is tökéletesen működik a droid"
Ballagj el pl. az itteni HD2 topikba. Arra lehet tengernyi androidos, és pár WP7-es ROM-ot is tenni. Ha kell, idézem, mit mondanak régi droidozók, amikor kipróbálják a WP7-et...

A legjobb aláírás a héten

(#36) llaszlo válasza kolosanyi (#32) üzenetére


llaszlo
veterán

Én is örülnék, hogy ha használható gyári telefonokat lehetne venni. Amikben nincs annyi bug. Nem egy androidos telefonom volt már. A hibajavítás meg nem jellemző a gyártókra.

(#39) Totheground válasza ROBOTER (#38) üzenetére


Totheground
addikt

Remélem legalább itt a neten valakinek érzed magad és talán egy kicsit kiteljesülsz, kicsi huszár. /pat

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#40) _X10Dead_


_X10Dead_
aktív tag

Csak en erzem azt, hogy a felmerest az Apple fizette?
Nem kicsit csusztat az IDC., Bocha meg meg ra is tesz egy lapattal az Apple blog-on: "az Androidra épülő gépek eladásai visszaestek".

Muhhaha.

Azt alairom, hogy a markas droidos tabletek nem versenykepesek jelenleg az Ipad2-vel szemben, de hogy en bloc "csokkent az android tablagepek reszesedese" az egy vicc.
Elkepeszto mennyisegu also es kozepkategorias tablet omlik a vilagra kinabol. Ugyan az tortenik most tablet fronton, mint egy eve az okostelefonokkal.

"három eladott tabletből kettőt az Apple gyárt"

Na persze. Shenzen meg alszik...

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#41) _X10Dead_ válasza erdoke (#35) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Mindharom OS tokeletesen hasznalhato a napi gyakorlatban (na jo, boldog WP-s tulajjal meg nem talalkoztam).
A droidot meg butykolheted is. De ha nem akarod, nem kell...

[ Szerkesztve ]

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#42) kolosanyi válasza slynevem (#34) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nexus S, gyári 2.3.4 jelenleg, amit használok. Van kb 60 alkalmazás, ami minden napos használatban van nálam (ok, talán nem mindegyik minden nap, de rendszeresen az tuti), viszont még csak rootolva sincs. És nem fingós appok. Ha valaki még többet ki akar hozni belőle, akkor persze, hogy root kell, de most nem is erről volt szó.

(#35) erdoke

Ismétlem. Nem bütykölöm. Igaz majd egy másik rom lehet felszad a Nexusra, de csak mert jókat hallottam a voodo controllról, állítólag jobban kihasználja a DAC képességeit. :) De hangsúlyozom, hibátlan gyári állapotban is a cucc. (Van fogalmam a sz@rul működő droid milyenségéről, ezelőtt Optimus volt, miután többet akartam kihozni a telefonból, és megpiszkáltam, tényleg bugos lett. Viszont gyárilag az is jól működött.)

(#36) llaszlo

Megint csak azt tudom mondani, hogy a Nexus, amit használok, teljesen hibátlan. Gyárilag.

(#43) llaszlo válasza kolosanyi (#42) üzenetére


llaszlo
veterán

Megint csak azt tudom mondani, hogy egy 120e Ft-os prémium telefon eléggé bugos a gyári ROM-mal arról meg már ne is beszéljünk, hogy alig van rajta hely az appoknak. És a gyártó szarik a frissítésre. És ez sokkal inkább jellemző, mint ami az G(S)NS-re.

[ Szerkesztve ]

(#44) llaszlo válasza ROBOTER (#27) üzenetére


llaszlo
veterán

Linuxon zúg a venti meg a cpu terhelés az egekben. Tényleg nagyon jó a flash és nem szarul van megírva. Nah jah persze. Meg azért szidják olyan sokan, mert olyan fasza cucc, hogy képtelen (vagy inkább lusta) az adobe normálisan megcsinálni más platformra.

(#45) Xero válasza ROBOTER (#30) üzenetére


Xero
nagyúr

Támaszd már alá azt amit leírsz. A mellébeszélésen kívül más nem megy! :U

(#46) ROBOTER válasza Xero (#45) üzenetére


ROBOTER
addikt

A Jehova Tanúihoz sem járok be relativitáselméletet magyarázni. Bár azok legalább jó szándékúak...

(#47) kolosanyi válasza llaszlo (#43) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ez valós probléma. Alá is írom. Viszont ez nem a droid hibája. Egyszerűen a gyártó(k) idióta(ák), és képtelen(ek) egy normális gyári romot összehozni. (Többek között ezért is választottam Nexust.) És az megint súlyos probléma, hogy nincs hely az appoknak, mert hiába van ott a kártyás telepítés, az alkalmazások egy jó része nem támogatja. Akkor meg valóban jöhet a root, meg az app2sd. Nem akarom még csak véletlenül se azt a látszatot kelteni, hogy ezekről a problémákról nem tudok (ugye az előző telefonom az egy GT540 volt...), vagy azt, hogy nem valósak. Egyszerűen csak azzal szállok vitába, hogy ez a droid hibája, mert nem az. Persze ilyenkor hajlamos a legtöbb ember a szerencsétlen oprendszert fikázni, hogy mekkora egy f*s, pedig közel sem az. (Vannak persze hibái, amiért jogosan lehet szidni. Ilyen például a UI hardveres gyorsításának hiánya 3.0 alatt, vagy felette az animációk elb@szarintása, amiért laggol az egész. Vagy esetleg a copy/paste hiányosságai. Viszont továbbra is tartom, hogy ha van egy alapesetben működő, sőt normálisan működő rendszer, amit a kedves gyártó sikeresen elkúr a hülyeségeivel, akkor az nem a rendszer hibája.)

(#48) fateless válasza erdoke (#35) üzenetére


fateless
veterán

iOS 4-et használtam 3 napig, ami tetszett, de nem tudtam megszokni. Jó, de nem nekem találták ki.
Most itt van velem egy WP7 telefon és egy Nexus S. Vannak jó dolgok a WP7-ben, de nekem jobban használható a Nexus.
Az android (2.3.4-ről nyilatkozom) gyári állapotban tökéletesen működik. TouchWiz-zel, Motoblur-rel nem működik olyan jól. Nem szükséges semmit sem állítgatnom a telefonon, de azt látom, hogy gyorsabb a telefonálás, sms-ezés és e-mailezés, mint a WP7-en, egymás mellé téve a két telefont érezhető a különbség.

Összegezve:
Neked talán természetes, hogy az iOS/WP7 milyen, de a csupasz android egy megfelelő hardveren (pl nexus S) jó.

Volt már Nexus S készüléked?

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#49) fateless válasza fateless (#48) üzenetére


fateless
veterán

Ez az előző OFF volt a táblagépek között.

A témához kapcsolódóan csak azt tudom elmondani, amit korábban is írtam - az iPad megérdemelten No1 ezen a területen.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#50) erdoke válasza fateless (#48) üzenetére


erdoke
titán

A csupasz Gingerbread ronda és primitív, mint az állat. Mondjuk az iOS springboardja is primitív...
Mango-t próbálj ki a Nexus S-sel kb. megegyező hardveren (1 GHz-es MSM8255 például), kb. semmi nem lesz gyorsabb a Nexuson, de legalább ahány program, annyi dizájn, és a legtöbb ronda is.

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.