Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bici


Bici
félisten

Ugyanezzel a procival az én Thinkpad E495-öm emlékeim szerint lassabb.
Valószínűleg nálam jobban visszafogja magát a proci.
De majd újrafuttatok pár tesztet, hátha rosszul emlékszem.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2) Fecogame


Fecogame
veterán

-

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Én azt mondom, lyukasszuk ki itt is a kijelzőt, és kerüljön oda a "szelfi" kamera. Mobiloknál bejött, mert annyira szép .... ja, nem.

(#4) Noukoum


Noukoum
veterán

Mivel a felhasználók jelentős része életében nem fogja használni a webkamerát, ezért szerintem nincs baj a helyével. Egyébként nagyon jó laptop.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#5) duracell89


duracell89
senior tag

[kép] Az “innovatív” Huawei :DDD Élen jár a híres kínai copy-paste innovációban!

[ Szerkesztve ]

(#6) joey04 válasza duracell89 (#5) üzenetére


joey04
titán

;]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#7) tovgab


tovgab
aktív tag

Nem tűnik rossznak, csak kicsit drága.
Pont ilyesmi gépeket nézegetek, eddig az Asus UM431DA (Ryzen 7 3700U / 16GB / +1 USB / num pad / ajándék wireless Asus egér) a befutó, ugyanennyiért...

[ Szerkesztve ]

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#8) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

En ezt hittem, hogy ezek jobbak. Nem csoda hogy mindenhol gyanusan olcso aron megy. Ha ennyire felvalrol veszi a Huawei a dolgot, talan hanyagolniuk kellene, vagy dobni ezeket az olcsobb megoldasokat. Mondjuk a pro verziot meg az ara miatt nem erdemes megvenni.

A Xiaomi 16-osa igazan jo lenne, ha forgalmaznak nalunk hivatalosan garanciaval es meg kapna par extra feature-t.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) hajbel


hajbel
addikt

Én mindenképpen mindenkinek azt ajánlanám, hogy 3xxx-es szériát már ne vegyen, várja meg, amíg elterjed a 4xxx.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#10) Silenzio


Silenzio
addikt

Az asztali gépeket állva hagyó 4-es generáció meglétével ez a laptop full értelmetlen.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#11) Armagedown válasza Silenzio (#10) üzenetére


Armagedown
őstag

Ugyan, sokan lesznek azok, akik megveszik majd a szolgáltatóktól 2 éves részletre :C

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#12) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Feles kurzor, höhö, ez is kuka...

(#13) K0vasz válasza hajbel (#9) üzenetére


K0vasz
aktív tag

sőt, azt se vegye, mert akkor inkább várja meg az új foglalatos, azt követő generációt...

(#14) #52931072


#52931072
törölt tag

Megint egy fos kijelző, a hüvejt is lefizették. Ez annyira gyönyörű, az egyik amcsi cég alátesz a másiknak kínában.

(#15) hallador válasza #52931072 (#14) üzenetére


hallador
addikt

"Az igazság odaát van" Szerintem az Intel fizette le a Spanyolokat is, hogy pusztítsák az Indián kultúrát. Ja meg most hallottam, hogy Megugrott Ukrajnában a koronavírusos esetek száma, szerintük is az Intel tehet róla....

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#16) Kbali válasza tovgab (#7) üzenetére


Kbali
nagyúr

Már, ha magyar lokalizációs, ill. van rá hivatalos Asus gari, mínusz win. Legalábbis a konkrét, linkelt modell esetében.

(#17) azbest válasza <Adamsky> (#3) üzenetére


azbest
félisten

az idei dell xps-ekben megoldották, hogy a vékony keretben elférjen kamera [link]
Más kérdés, hogy a kép minősége nem túl jó, de nem orrvizsgáló nézetben van :D

(#18) tovgab válasza Kbali (#16) üzenetére


tovgab
aktív tag

A linken minden ott van az adatlapon:
- billentyűzet: magyar + Billentyűzet világítás
- 24 hónap Asus háztól házig garancia
Egy Win 10 kulcs pedig 3000 Ft, de van is 2 db még felhasználatlanul...

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#19) #52931072 válasza hallador (#15) üzenetére


#52931072
törölt tag

Hogyne, ők terjesztették el, hogy másnak is legyenek ellátási nehézségeik. Elég feltünő, hogy az összes amd-s notiba ilyen fing kijelzőt szerelnek.

(#20) kakuk.tamas válasza duracell89 (#5) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Most komolyan arról az Apple-ről beszélünk, aki egy 3 éves, működő technológiát nem képes a készülékeibe építeni? (A kijelzőbe rakott ujjlenyomat olvasóra gondolok.)
És nem, nem az Apple találta fel a képen lévő eszközöket, a névválasztás pedig mióta számít innovációnak? :F

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#21) duracell89 válasza kakuk.tamas (#20) üzenetére


duracell89
senior tag

random lol

(#22) hibavissza válasza kakuk.tamas (#20) üzenetére


hibavissza
veterán

Asztpasztmek, ujjlenyomat. Meg barlanglakás.

(#23) 2xar válasza duracell89 (#5) üzenetére


2xar
tag

Most ezt úgy írtad, mintha az Apple nem másolná szanaszét pl. az Androidot :DDD

(#24) #48795648


#48795648
törölt tag

Üdv. Nem közvetlenül ehhez a géphez szól a következő írás. Érdeklődni szeretnék, hogy tudnátok-e olyan laptopot, ultrabook-ot ajánlani ami 400-450 ezer Ft alatt van, nem MAC-ot futtat és az sRGB színtér legalább 90%-át tudja? Fontos lenne továbbá, hogy ne gamer gép legyen, legyen benne gigabites LAN vagy Wifi 6 de Wifi 6 esetén Thunderbolt 3-as USB-C port is kellene bele. Nézegettem, keresgéltem de nem találok ebben az ár kategóriában. A találatok között van pl. a Dell XPS, HP Zbook, Apple Macbook Air és Pro, Rog Zephyrus G14, stb. Ezek vagy drágábbak vagy az egyéb felsorolt okból nem jók. Vártam, hogy végre megjelenjen az Asus Zenbook UX425 (mert ez minden paraméternek megfelelne) de még mindig nincs magyarországi ár és beszerzési lehetőség, a korábbi modellek fura kékes színe pedig nem jön be ezen az áron. A beszerzés egyre sürgősebb lenne és hiába érdeklődöm az ASUS UX-425 felől, nem tudja senki megmondani mikortól lesz itthon is kapható. Teszt már van róla de ennyi. Köszönöm a segítséget. :))

(#25) Csandi válasza #48795648 (#24) üzenetére


Csandi
őstag

Ebben a hónapban jön az a gép, én is azt várom/vártam de úgy néz ki, hogy ma veszek egy idei XPS 13-mat :) HP Spectre x360-at nézd még meg illetve az Envy -ket, azokra stimmel a leírásod :) A Zbook amúgy nem ultrabook, a G14 meg ha ilyen célokra kell kerülendő

(#26) #48795648 válasza Csandi (#25) üzenetére


#48795648
törölt tag

Köszönöm a tippet, nemsokára megnézem. :) Nem csak az ultrabook kategóriát néztem mert szóba jöhet normál laptop is megfelelő üzemidő mellett. A G14-et pedig csak példának hoztam fel mert mindenben stimmel ellenben az gamer kategória bár nem annyira durván gamer a dizájn mint a többinél. Az XPS 13 9300 nekem is nagyon tetszik de idehaza elég magas az ára, sajnos. :) Az Asus oldalán fent van és reklámozzák is az új Zenbook-ot csak épp azt nem árulják el, hogy mikortól lehet megvásárolni mert külföldön már 3 hete is kapható volt. :D

(#27) Csandi válasza #48795648 (#26) üzenetére


Csandi
őstag

Júliusi cikkekben az volt, hogy augusztusban lesz kapható itthon. A G14 valóban elég visszafogott megjelenésű de vannak hibái amik miatt nem lehet egy olyan környezetben használni ahova egy ultrabook való.

De ha nem csak ultrabookok érdekelnek, akkor business class: Elitebook 840 G7, Latitude 5410, 7410 (vagy ezek régebbi verziói használtan) (Illetve van most aprón is XPS 13 9300 használtan 420-ért, egy hibája van, hogy 8giga ram :) )

[ Szerkesztve ]

(#28) Khelben


Khelben
nagyúr

15k-val drágábban lehet kapni HP Probook 445-öt fém házban, 4500-as procival, normális csatlakozókkal, két memóriahellyel, két meghajtóhellyel... Nem értem az árazást.

[ Szerkesztve ]

(#29) janeszgol


janeszgol
félisten

Hát nem tudom. Meg is fogott, meg nem is. Azért inkább néznék mást is.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#30) Northlorien válasza tovgab (#7) üzenetére


Northlorien
tag

Romániában 100.000 forinttal olcsóbb és annyiért annyira jó vétel ez a gép hogy konkrétan rablás. Office és mindennapi feladatokra több mint eleg, 2 is fut belőle a környezetemben, iszonyat jók.

(#31) hajbel válasza K0vasz (#13) üzenetére


hajbel
addikt

Végülis vegye aki ugyanazért a pénzért kb. 30%-al kisebb teljesítményt, több áramot és hőt akar. Ne várjon a már piacon lévő chipsetekre egy-két hetet.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#32) Noukoum válasza Northlorien (#30) üzenetére


Noukoum
veterán

700$ a gép hivatalos ára, hogy a fenébe lehet ott 150e forint (értékű) a gép?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#33) Northlorien válasza Noukoum (#32) üzenetére


Northlorien
tag

Én innen vettem 2500 leiert 2-t mindkettőhöz járt egy nyomtató kb 30 ezer forint értékben táska és egér is kb 10 ezer értékben, az az akció most nincs, mostani áron átszámítva 180 ezerért vettem, akkor azt hiszem 160 körül volt. Én sem értem miért olcsóbb ennyivel.

https://m.emag.ro/laptop-ultraportabil-huawei-matebook-d14-2020-cu-procesor-amd-ryzentm-5-3500u-pana-la-3-70-ghz-14-full-hd-ips-8gb-256gb-ssd-radeontm-vega-8-windows-10-home-mystic-silver-53011ahm/pd/DCLXS3MBM/?ref=fam#256-GB

[ Szerkesztve ]

(#34) bigsee


bigsee
addikt

Az egyik netes képen olyan furcsának - trapézszerűnek - tűnik a tapipad. Ez ugyanaz, amit teszteltetek, vagy más (még újabb)?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#35) apatyas válasza bigsee (#34) üzenetére


apatyas
Korrektor

Lemértem a képen széltében, nem trapéz. Valsz a másképp tükröződő ferde bemélyedés zavarja meg a szemed. Vagy a süllyesztés keresztmetszetére gondolsz? akkor igen.

Egyébként, zavar, hogy USB3.0 luk csak 2.0 funkcióval bír. Leginkább azért, mert találkoztam olyan 2.0 pendriveokkal, amik 3.0 lukban nem működtek rendesen, a gép nem is látta hogy be lett dugva, a simában meg igen. Lehet, hogy a pendrive tért el mikronokkal.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#36) bigsee válasza apatyas (#35) üzenetére


bigsee
addikt

Úgy lehet! :K Átverte a szemem.

Egyébként használja itt valaki vmelyik Huawei laptopot? Nagyon birizgálja a fantáziámat egyik-másik, főképp a 13-as, pl. tablet plusz billentyű helyettesítésére, mobil munkánál.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#37) Viperator


Viperator
őstag

Utánaérdeklődtem a magyarországi Huawei Support-tól, hogy mi a helyzet a laptopok bővíthetőségével és ezeket a válaszokat kaptam:

A Matebook D15 R7 esetén a memória nem bővíthető, 2,5" HDD/SSD beszerelhető tárólókapacitás növelés céljából és M.2 SSD-vel is bővíthető.
A Matebook 13 I5 53010XUP esetén a memória nem bővíthető, a belső tárhely bővíthető de nem 2,5" HDD/SSD-vel, hanem csak M.2 SSD-vel.

Mondjuk tárhellyel nem gond, de rákérdeztem, hogy a memóriák cserélhetőek-e nagyobbra:

Nincs lehetőségünk a memória méretén módosítani alkatrész cserével sem. :Y

Számomra tényleg kevés a 8GB memória, sokszor megtelik és lassuláshoz vezet, hiába erős a proci.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#38) hallador


hallador
addikt

Nem tudom, mi ebben a gépben a pláne ennyi pénzért. Egyszerűen ennyit nem ér meg.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#39) Northlorien válasza hallador (#38) üzenetére


Northlorien
tag

Mint föntebb írtam, office, internet filmnézés stb célra romániai áron egy több mint ideális gép.

(#40) apatyas válasza hallador (#38) üzenetére


apatyas
Korrektor

Tudjuk hogy neked nem éri meg, menj tovább nyugodtan, nem fogsz hiányozni.
Mindamellett drága, de meg lennék lepve, ha azonos funkcionalitású, más bélésű gép olcsóbb lenne. Nekem is jó lenne kétszer ilyen vastag házban, jobb hűtéssel, nem 15W-on (ez utóbbiban perpill bizonytalan vagyok, hogy mennyi is).

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#41) bigsee válasza hallador (#38) üzenetére


bigsee
addikt

Tudsz ajánlani kis gépet, arra a célra, amit írtam? Hordozni, tablet plusz billentyű kombót leváltani? Nosza, halljam....!

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#42) hallador válasza apatyas (#40) üzenetére


hallador
addikt

A személyeskedést hagyjad családon belül, ha nem tetszik nem kell válaszolni.
Ja amúgy probook 445 g7.
Ezerszer az mint egy ilyen bővíthetetlen valami.
Munka eszköznek alkalmatlan.

Arra, hogy otthonra megvegyem meg nekem nem érne meg.

Szerencsére mások vagyunk.

bigsee

Nem is akarok...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#43) tovgab válasza bigsee (#41) üzenetére


tovgab
aktív tag

Sajnos itthon nem lehet kapni, de nekem nagy vágyam egy Samsung Book Flex 13.3”.
- 13,3" FullHD, Qled - 600 nit érintőképernyő (sRGB 100%)
- S pen (tudja a Galaxy Note széria dolgait a noti kijelzőjén)
- 1,16 kg, 12,9 mm vékony
- a touchpad-ja Qi töltő is egyben

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#44) bigsee válasza tovgab (#43) üzenetére


bigsee
addikt

Note 10 mellé jól is jönne :K

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#45) Noukoum válasza hallador (#42) üzenetére


Noukoum
veterán

Elhiszem hogy neked nem kéne. Attól még ez a laptop nem lesz rosszabb, bármilyen hihetetlen. De itt szerintem mindenki szívesen fogadja az alternatívát(-ákat), mert gondolom nem a levegőbe mondasz olyat hogy "Egyszerűen ennyit nem ér meg."
Mert szegény hp nagyon elvérzik emellett.
"Munka eszköznek alkalmatlan." És gondolom azt is tudod hogy egy ultrabook teszthez írtál hozzászólást, és hogy az emberek mire használnak egy ultrabookot és mit várnak el tőle. Szerencsére tényleg mások vagyunk, jó lenne ha külön tudnád választani a személyes véleményedet az objektív tényektől.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#46) hallador válasza Noukoum (#45) üzenetére


hallador
addikt

A hp emellett el vérzik? Mégis miben?

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#47) Hieronymus válasza hallador (#46) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Hát a nevében. :DD

Melyik cseng jobban ma, Hewlett-Packard vagy Huawei?
Melyik van előbb az abc-ben?
Melyik van tiltólistán?
A viccet félre téve, azonos tudású notebookokat kellene összehasonlítani. Bár az is nehézkes, mert az árak nincsenek közel egymáshoz.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.