Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) DaDa válasza Zahze (#1847) üzenetére


DaDa
senior tag

Az ilyen lezárható, erre a célra kifejlesztett tasakok nem jók? Alin egész jó áron vannak. (bár itthon is biztos kapható bármelyik mobil boltban) Én is olyannal tervezek nyáron víz alatt fotózni. Persze előbb tesztelem majd. Tudom, hogy az a lencse takaró miatt nem olyan jó de vannak egész tiszta, átlátszó anyaguak is. Egy próbát megér, mert azt bármilyen teloval tudod használni.

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#1852) a.sebi


a.sebi
őstag

Sziasztok ! Mediamarktba 16990 ft a nano sd hátha érdekel valakit !

(#1853) Nikaré válasza a.sebi (#1852) üzenetére


Nikaré
őstag

Mekkora kapacitású?

(#1854) aronpapa válasza Nikaré (#1853) üzenetére


aronpapa
tag

128 Gb.
Nagyobb egyelőre nincs.

(#1855) Anonymus95


Anonymus95
senior tag

Idézek a Honor 9 formából.
Hívásrögzítő, ami a hívás vonalat rögzíti és nem a hangot. Így sokkal jobb a minőség és működik Bluetooth eszközzel is.
A Tárcsázó, Menü, Beállítások menüpontban beállítható hogy automatikusan induljon rögzítés.
Ez a Huawei saját gyári megoldása. Teljesen beépül a rendszerbe. Én is kipróbáltam És tényleg működik valamint a Bluetooth hívásról ezért tudok beszámolni.

Tehát idézem:
"Hívások rögzítése EMUI 9-et futtató Huawei/Honor telefonokon (root nélkül!!!)

Üdv mindenkinek!

Az itt olvasható cikk leírja, hogyan lehet a még csak EMUI 9.1-en elérhető (jelenleg csak a Huawei P30 Pro készülékeken) hívásrögzítő funkxiót EMUI 9-et futtató Huawei/Honor telefonokon bekapcsolni mindenféle mókolás, rootolás nélkül. Az XDA oldalára kirakták a hívásrögzítő app (még csak a Huawei P30 Pro-ra van előre telepítve gyárilag) apk fájlját, amelyet innen lehet letölteni. A cikk 2 linket is tartalmaz, de a Dropbox link jelenleg nem elérhető, mert nagyon sokan töltötték már le onnan, és a link ideiglenesen nem elérhető.

1. Az apk letöltése után telepíteni kell az alkalmazást a telefonra.
2. Majd el kell indítani egy hívást.
3. A kapcsolat létrejöttekor a bal oldalon megjelenik a Rögzítés gomb. Erre kell rányomni, majd megadni az app-nak az engedélyt a felugró ablakon.

A hívás .amr formátumban lesz rögzítve.

Kipróbáltam és tényleg működik!

Ha esetleg a másik linken sem lenne elérhető a fájl, itt van mlg egy: [link]"

[ Szerkesztve ]

(#1856) a.sebi válasza Nikaré (#1853) üzenetére


a.sebi
őstag

128 gb

(#1857) DaDa válasza Anonymus95 (#1855) üzenetére


DaDa
senior tag

Bár én sosem használtam még ilyet de most kipróbáltam. Hátha egyszer jól jön. Nálam is működik rendesen. Samsung s8-s9 esek verhetik a fejüket 😊 Ott szinte erről szólt a topic az android 9 után és megoldás sem volt rá. Azért ez érdekes de plusz pont a huaweinek a gyári appert.

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#1858) Anonymus95 válasza DaDa (#1857) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Valóban érdekes, mert én is azt olvastam, hogy az Android 9 nem támogatja a hívásrögzítést az EU adatvédelem miatt. Nyilván hirtelen nem tudták megoldani hogy csak az EUban ne működjön, így mindenhol tiltja az Android 9. Ehhez képest még egyes külső ACR is működik még, de azért külön érdekes hogy egy nagy gyártó saját alkalmazással rukkol elő és az EU ban is elérhető.
Mindenesetre valóban szép munka! És még csak buherálni sem kell.

(#1859) Rickeffe


Rickeffe
aktív tag

Mégis van ami még meg tud lepni.
Nincs alapból automata hívásrögzítés a Mate 20-on?

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#1860) Nikaré válasza Rickeffe (#1859) üzenetére


Nikaré
őstag

Nincs :(

(#1861) Rickeffe válasza Nikaré (#1860) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Kár. Nagyon agyaltam a Mate 20on, de minden gyártó egyre érdekesebb dolgokat művel.
Nincs hangrögzítő, a képernyők elrohadnak, nincs standard sd bővítés, jack hiány, unlock+root egyre inkább ellehetetlenítése...
Ezt én nem mondanám fejlődésnek.

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#1862) Anonymus95 válasza Rickeffe (#1861) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Hangrögzítés sose volt legális, így alap sem. EU törvények szabályozzák. Samsungban és iPhonban sincs.
A root+unlock most is lehetséges csak máshogy.
A többi meg trend sajnos..de nem hinném, hogy 128GB ne lenne elég és bővíteni kéne feltétlenűl..vagy akkor 256GB-os verziót vegyél.
Jack..van akinek fontos, van akinek nem. Az enyémen van (Honor V 10) jó hogy van, de már Bluetooth fülest is használok.

[ Szerkesztve ]

(#1863) Rickeffe válasza Anonymus95 (#1862) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

A rögzítés "legalitása" függ valamitől. Random szolgáltató is rögzít (szól, hogy rögzít). Itt a lehetőség van letiltva.

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#1864) pilóta válasza Rickeffe (#1863) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nincs letiltva, csak telepítened kell egy appot...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1865) Rickeffe válasza pilóta (#1864) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

s8 s9.
Minden megoldható.

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#1866) Anonymus95 válasza Rickeffe (#1863) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Igen, cégek rögzítenek de a jogszabályoknak megfelelően és szólnak is! Ezek kemény jogszabályok, melyeket nem is ismerünk pontosan, 90% be se tartaná és háttér sincs, ami biztosítani tudná, hogy te valóban eleget teszel a jogszabályoknak, ezzel védve a rögzített hívás résztvevőit. Ezért nem engedik hivatalosan a magánszemélyeknek a hívásrögzítést.
Ha cég vagy, csinálhatod. Probléma esetén (visszaélés, szabályok be nem tartása) van hova fordulni a 'sértettnek'. Kemény büntetések, frlügyeleti szervek stb.
Magánszemélyként senki nem tudja ellenőrizni, hogy valóban úgy jársz-e el/úgy cselekszel, ahogy kell. Titkosítasz-e, hogy idegen/harmadik fél ne férhessen a hangfelvételhez, törlöd-e (megfelelően!!) a hatályokban foglaltak szerint, mindig, minden körülmények között felhívod e a figyelmét a másik félnek..

(#1867) Rickeffe válasza Anonymus95 (#1866) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

...
Redmi Note-ban van alapértelmezetten.
Az , hogy te használod vagy sem a te felelősséged

Rickeffe

(#1868) Anonymus95 válasza Rickeffe (#1867) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Ez így van, de a legtöbb gyártó inkább teljesen kizár minden vádst, támadást és leegyszerűsíti a kérdést, a Xiaomi, bevállalta, mondván, hogy valóban a Te felelőséged..de kérdem: hány ember ismeri és jár el úgy, ahogy kellene?
Mindegy egyébként, szerencsére most már a Huawei/Honor is megkapja. Vagy már most felteheted kézzel a gyári Huawei recorder appot, hangjegyzetnek használom. Időpontok, telefonszámok stb. Ha elfelejtem visszahallgatom. Havonta törlöm a felvételeket.
Látássérültként nagy segítség.

(#1869) Rickeffe válasza Anonymus95 (#1868) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Megfőtt béka szindróma.

Rickeffe

(#1870) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Kinn van már egy ideje a telefon, mi a véleményetek a kameráról? Javult vagy romlott a minőség a teszthez képest? :R

(#1871) Jack Oneill válasza erahurka (#1870) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Korabban osztottam meg kepeket. A tesztben latottakkal szemben szerintem sokkal jobb. Remelem, ilyen is marad idovel. Par kepem korabbrol.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1872) erahurka válasza Jack Oneill (#1871) üzenetére


erahurka
félisten

Igen közben megtaláltam pár képed. Meg is lepődtem milyen jó. Agyalok a telefonon mert tetszik a képaránya, nem olyan nyújtott mint az újabbaknak.

(#1873) Jack Oneill válasza erahurka (#1872) üzenetére


Jack Oneill
veterán

En nezegettem a prot is, de nem tetszett. Ahogy mondod, keskeny, nyujtott, egyszeruen nem tetszik a telefon. A sima viszont nagyon megfogott. Szeles, ami pont jo nekem, kis notch, ami tetszik. Egyszeruen jobban megfogott ez a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#1874) erahurka válasza Jack Oneill (#1873) üzenetére


erahurka
félisten

Az a baj hogy nekem a nincs notch lenne az ideális :DDD De még a lyukkal is ki lennék békülve. Várok még pár bejelentést, az új Redmi meg a Honor valami 20 amit jónak várok, esetleg az OnePlus-ok. Aztán ha nem lehet benevezek erre.

Láttam több helyen 160 körül, az vajon megbízható ár?

Tök jó amúgy hogy kaját is fotóztál vele, pont arra is sokat használnám :DDD

Fura ez a Huawei amúgy, P30 és a Mate 20 szériából is jobb deal a sima kiadás.

[ Szerkesztve ]

(#1875) Anonymus95 válasza erahurka (#1874) üzenetére


Anonymus95
senior tag

147-ért vettük meg még valaki itt a fórumon szintén. Szóval a 160 az jó. Eredetibe 230 lenne.

(#1876) Jack Oneill válasza erahurka (#1874) üzenetére


Jack Oneill
veterán

A notch eltuntetesere van mod amugy. Olyankor egy fekete sav lesz felul. De amugy nem rossz ez a notch sem.

(#1877) Anonymus95 válasza Jack Oneill (#1876) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Szerintem se rossz. Párom eltűntetés nélkül használja, pedig annyira nem volt oda a notch hallatán, mikor mutattam neki, hogy hogy tetszik a mate 20?
Először nem tudta mi az a notc, aztán elmagyaráztam, mutattam neki. Nem tetszett.
Most hogy szükségessé vált egy új telefon, bajban voltam. Az igények és kassza alapján (Glamour akció kapóra jött) viszont a Mate 20 ra esett a választás. Legelöször kicsit ódszkodott a gondolattól, bár kisebb a notch (nem P20, iPhone mértékű). Nézegette a videókat róla..nem olyan rossz az, minden más szempontból meg nagyon tetszik neki. Meg a teljes képernyő is bejövős volt egyébként.
Mikor megérkezett és a kezébe adtam, beleszerelmesedett. A hátlap, a képernyő... A notch sem zavarja egyáltalán. Semmi baja vele.

(#1878) erahurka válasza Anonymus95 (#1877) üzenetére


erahurka
félisten

Az eltüntetés rossz vicc, még AMOLED kijelzőn is látszik. Nem a mindennapi használatban zavaró amúgy hanem film vagy Youtube esetén hogy olyan hülyén belenyúlik a képbe. A lyuk nekem kellemesebb látvány, olyan mint egy csatornalogó a tévében.

Persze használat közben derül ki, és ez a teardrop forma azért nem tűnik olyan vészesnek. Szerintem ezzel már együtt tudnék élni, de azért csak megvárom az alternatívákat.

Anonymus95: Mi volt ez a Glamour akció?

[ Szerkesztve ]

(#1879) Anonymus95 válasza erahurka (#1878) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Természetes! Én is megvártam néhány akkori debütálást!

Glamour napok, ami tavasszal szokott lenni. Néhány napról van szó. Szépségápolási és mindenféle ilyen termékek..tehát rosszman, dm stb., de most már elektronikai cikkek is, ruházati boltok is sok mindent leakcióznak. Online webáruházak táján is voltak leárazások. Mate 20 230e helyett 147e volt. Megérte.

[ Szerkesztve ]

(#1880) persil válasza Anonymus95 (#1879) üzenetére


persil
nagyúr

A glamour napok az az a nehany napos remalom, amit minden pasinak vegig kell szenvednie, akinek van parja :D
Ilyen valnak a nok igazi ragadozo sorozatgyilkosokka.

Es az ember azt gondolna, hogy az elso nehany utan megedzodsz, de nem! Egyre rosszabb, kezdesz felni a kovetkezotol :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#1881) erahurka válasza Anonymus95 (#1879) üzenetére


erahurka
félisten

Az mondjuk tényleg jó árnak tűnik. Remélem nem fut ki pár héten belül hogy lekéssek róla. :DDD

(#1882) Anonymus95 válasza persil (#1880) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Nekem nincs bajom vele. Még néha élveztem is ('kivettünk'
egy szabadnapot az egyetemről):D
(Debrecenben. Pesten lehet én se bírnám)
Jó idő, császkálás a városban..ezt az oldalát néztem. Szereti is párom és mindig mondja is, hogy velem jól járt és milyen jó, hogy nem dünnyögök.
Az is tény, hogy nem jellemző a hosszú időzés. Itthon átnézi és , kiválogatja, hogy mi kell, mi az, ami még átgondolandó, mi nem kell. Tulajdonképpen szélirányosan végigmegyünk a bolton.
A ruha vásárlás már húzósabb számomra. Bár egy darabig elvagyok a fogas szerepében, de fél óra-45 perc után már dünnyögős fogassá válok.:D

(#1883) Anonymus95 válasza erahurka (#1881) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Húsvét előtt volt Glamour napok, de lehet most is vannak valamilyen akciók.

Ősszel is van 'Glamour napok'

Karácsony előtt meg Black Friday..de sokszor már az is több napos.

[ Szerkesztve ]

(#1884) Koris válasza Rickeffe (#1861) üzenetére


Koris
aktív tag

Mate 20-nál van jack.Hangrögzítőnek ACR-t használok,hibátlan.Bootloader unlock kódra tudok ingyenes megoldást😎

(#1885) Anonymus95 válasza Koris (#1884) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Jelentkezem!
TWRP-t szeretnék. Ehhez nyílván bootloader nyitás kell. Tudsz segíteni?
Illetve a frissítésekben okoz e problémát?
Rootra nincs szükségem és a gyári rendszert szeretném használni. Egyedül csak a recovery cserélném ki, hogy komplett biztonsági mentést készíthesek.
P8 telefonon már csináltam egyszer hasonlót, de ott a rendszert is cseréltem. Volt root is. De csak egyszer volt. Leírás azt hiszem megvan, de kérdés hogy itt is az a metódus.

(#1886) Koris válasza Anonymus95 (#1885) üzenetére


Koris
aktív tag

pü megy.

(#1887) DaDa


DaDa
senior tag

Van még akinek mindig 210-es szoftver van rajta márciusi bizt. frissítéssel? Mintha picit megbicsaklott volna a lendület. Így május ban már jó lenne az áprilisi frissítés.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#1888) Jack Oneill válasza DaDa (#1887) üzenetére


Jack Oneill
veterán

210 marcuis. Talan az EMUI 9.1 miatt... talan.

(#1889) Koris válasza DaDa (#1887) üzenetére


Koris
aktív tag

200 március👀

(#1890) Anonymus95 válasza DaDa (#1887) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Igen, páromnak is. Nekem H V 10-en is márciusi, de a H 9 is megállt márciusban, pedig eddig minden hónapban jött rá és ráadásul AKTUÁLIS havi. Most megtorpant.

Én is a 9.1-re gyanakszom.

(#1891) Sgr_A válasza DaDa (#1887) üzenetére


Sgr_A
addikt

223 szintén március
nekem kimaradt a 210 a 198 után a 223-at kaptam

(#1892) DaDa


DaDa
senior tag

Köszönöm a válaszokat, akkor picit megnyugodtam, hogy nem az enyém fagyott be. 😊

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#1893) Anonymus95 válasza Sgr_A (#1891) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Hogy lehet 3 féle márciusi csomagú frissítés? 200..210...223?

(#1894) Koris válasza Anonymus95 (#1893) üzenetére


Koris
aktív tag

Az enyém 6 gigás

(#1895) Anonymus95 válasza Koris (#1894) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Ja tényleg..még az se mindegy.

(#1896) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Az mitől van, hogy töltésnél van, amikor narancssárga a led, van amikor piros? Ez márkafüggetlenül az összes telómnál jelentkezett már.

(#1897) Anonymus95 válasza Jack Oneill (#1896) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Ha piros, akkor 10% alatt van. 10-90-ig narancs, 90% felett zöld.

(#1898) Jack Oneill válasza Anonymus95 (#1897) üzenetére


Jack Oneill
veterán

A teló 28 % volt,amikor töltőre raktam(akkor narancs volt) a piros pedig töltés közbeni telefonálás után volt, amikor kb már 50% lett.

[ Szerkesztve ]

(#1899) Sgr_A


Sgr_A
addikt

Megjelent a volte jel
Már a voda is bekapcsolta?

[ Szerkesztve ]

(#1900) Jack Oneill válasza Sgr_A (#1899) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Telekomnal nincs is ilyen jel, de mukodik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.