Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Drakmusz


Drakmusz
őstag

Mindenképpen akkor kattintsunk, amikor felismertük a témát.
A következő esetekben viszont semmiképpen ne használjuk az 50 megapixeles módot.
- Villámgyorsan bemozdult kóbor macska
- A szomszéd háztető cserepei a naplementében
- Villanyvezetékekkel teli zsúfolt utca egy véletlenül arra tévedt közmunkással
- Félig megrágott reggeli szendvics
- Majdnem éles kerti gaz, harmatcseppekkel
- Nagyjából egyenes rakparti pillanatkép, a jobb oldalon kifolyó Dunával
Ha esetleg bármikor a fenti anomáliákat tapasztaljuk, akkor azonnal cseréljük le a mobilkommunikációs készülékünket!
Lehetőség szerint egy a DxOMark által magasabbra pozicionált eszközre.
Szép fényeket mindenkinek!;]
UI. A cikk amúgy hasznos, köszönjük!

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#2) janeszgol válasza Drakmusz (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

Azt hittem azt írja majd az első, hogy
- ha nem tudsz 10 megapixelen
- ha nem tudsz 20 megapixelen
- ha nem tudsz 30 megapixelen
- ha nem tudsz 40 megapixelen

fotózni, akkor felesleges megpróbálnod 50 megapixelen. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3) Drakmusz válasza janeszgol (#2) üzenetére


Drakmusz
őstag

+1.
A pandémiás helyzet miatt kibővítettem.:)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#4) allergia


allergia
csendes tag

amúgy a Mobilarénanak a szervere nem Kínában van? az összes kínai-telefon fikázós hozzászólás elveszik az űrben...

(#5) andor80 válasza Drakmusz (#1) üzenetére


andor80
senior tag

Hú de szomorú keseredett hsz volt.. ;]
A p40 pro meg nem véletlenűl ismét a a csúcs legtetejéről néz le lesajnálóan a többi hegymászóra. :D :D

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#6) allergia


allergia
csendes tag

csak nem jelent meg az előző hozzászólásom...
szóval, nagyon jók lettek a képek, de nem tudom őket felrakni a Google Photos-ba és Gmail-en elküldeni a haverjaimnak.
Tudna valaki ebben segíteni? :Y

(#7) Postas99


Postas99
senior tag

Annak fényében, hogy a korábbi készülékekkel készített hold fotó-k is "kamuk" a többiek hozzászólásából itélve, az AI működik kikapcsolt NET kapcsolat nélkül is?

(#8) allergia válasza Postas99 (#7) üzenetére


allergia
csendes tag

nem lehet kamu, a kínaiak sosem hazudnak! sosem csaltak, sosem loptak. minden szavukat betartják.
ugye?

(#9) Drakmusz válasza andor80 (#5) üzenetére


Drakmusz
őstag

Rögtön gondoltam hogy a felsorolt témákat tekintve találva érzed magad!;]
De mind1, mi így szeretünk.
[link]

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#10) Lami66 válasza allergia (#6) üzenetére


Lami66
őstag

Én tudok segíteni, de nem akarok ;]

(#11) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Előszöris: #2: +1000, talált süllyed :)).

ON: a 12MP van kb a fizika által adott határon (Rayleigh-limit, a p40 valóságban 12mm-es átmérőjű IMX700 szenzoránál, TÖKÉLETES f/1.9-es lencsével számolva). Egyetlen képből nem látom be, hogy lehetne ennél több részletet kihozni. Nyilván mobil viszonylatban szuperjó szenzor ez, csak a helyén kell kezelni. A csilivili dxo-tesztből egyébként hiányolom amit a normál fotóoptikáknál mindíg csinálnak: effektíve hány MP-nyi részletet is szállít a rendszer?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#12) allergia válasza Lami66 (#10) üzenetére


allergia
csendes tag

köszi, de sztem nem kell segítened. Találtam 400ezer forintot és pont más telefont vettem. Nem baj? Ja, jobb a fényképezője mint ennek a hold-kamuzós kínai cuccnak

(#13) helixP válasza Drakmusz (#9) üzenetére


helixP
nagyúr

Ez a linkelt hsz. félelmetes, köszi a megosztást :D
Ha ez egyik oldalon vázas boomer-szintjére egyszerűsítünk, akkor a másik oldalon a fényképezés és facebookmegosztás között egyenlőséget tevő, komponálni nem tudó macskajancsit kell tenni :)

Jajj +1: Fehéregyensúlyt állítani? Őszintén, ki állít fehéregyensúlyt? Aki egyáltalán tudja mi az, LR-ban utólag állítja.

[ Szerkesztve ]

(#14) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Szóval mit is csinál a szoftver ilyenkor?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15) szupermacs válasza helixP (#13) üzenetére


szupermacs
veterán

+1

(#16) _flamer


_flamer
aktív tag

Nem értek hozzá, de ezek a képek nagyon jól néznek ki.

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#17) *RLaci* válasza Drakmusz (#9) üzenetére


*RLaci*
addikt

:DDD

(#19) #24536576 válasza Drakmusz (#9) üzenetére


#24536576
törölt tag

Én azt nem értem, hogy ez, hogy tudott ide regisztrálni. :D

Egyébként várom a többi megapixelről is a cikket.

[ Szerkesztve ]

(#20) Drakmusz válasza helixP (#13) üzenetére


Drakmusz
őstag

:K

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#21) gattolino válasza #24536576 (#19) üzenetére


gattolino
senior tag

Csak trollkodik. Huawei messze a legjobb fotós képességű mobilokat gyártja. Csak azt nem értem, hogy ezek a Sony szenzorok amiket a Huawei/Honor használ miért nem található meg több készülékben. Ez ilyen jogi dolog, vagy mi? Mert lehet más mobil is tudna ilyen képeket lőni :R

Vivo X90 Pro Plus

(#22) SkyLine3000 válasza _flamer (#16) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Hacsak ezeket is nem dslr-el fotózták.... ;] :DDD

(#21) gattolino: Ha annyira jók (elhiszem, h így van), akkor mi szükségük van arra, h a promó cuccokba dslr-képeket tegyenek bele a P40 saját képei helyett? Én a Hüvelynek azt sem hiszem el, amit kérdeznek...
Pont azért nem értem, mi szükség van ilyenre, amikor a P40 tényleg jó képeket csinál.

[ Szerkesztve ]

(#23) t72killer válasza gattolino (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pénz. Minél nagyobb+modernebb egy szenzor, annál drágább, a többiek spórolnak rajta.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24) _flamer válasza SkyLine3000 (#22) üzenetére


_flamer
aktív tag

Meglepődnék.. :N

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#25) gattolino válasza t72killer (#23) üzenetére


gattolino
senior tag

Azért azt nem hiszem, hogy spórolnak rajta. Gondolom az IMX 689 ami csak az Oppo Find X2 Proban, illetve a Oneplus 8 Proban van csak az nem hinném hogy olcsóbb lenne.

Vivo X90 Pro Plus

(#26) t72killer válasza gattolino (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ami lehet még: a szenzor növelésével az optikának is több hely kéne, ha nem akarunk kaki minőséget.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#27) korpicschess


korpicschess
veterán

Remélem a P30 is megkapja... :)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#28) nozs23 válasza t72killer (#26) üzenetére


nozs23
addikt

Én is erre a következtetésre jutottam. Összehasonlítgatva a nagyobb szenzoros telefonok képeit a sokkal kisebb szenzoros Pixelek vagy iPhone-ok képeivel nincs drámai különbség. Persze valamennyivel jobb a lowlight, meg több a részlet, de maga a szenzor méretbeli különbség sokkal nagyobb különbséget indokolna, ha normális optika lenne előtte. Azt meg egyelőre nem akarják arányosan növelni, addig pedig zsákutca ez az egész szenzornövelés.

(#29) #56474624


#56474624
törölt tag

Ez a soha ennyi részletet még mobilkamera nem rögzített már-már visszatérő mondat itt, de szerintem sokkal hatásosabb lenne ilyenkor, ha készítenének ugyanott, (kvázi) ugyanakkor képet legalább egy másik, korábbi csúcskamerás mobillal is. Akkor tényleg lehetne látni. Korábbi cikkek képeit elő lehet persze keresgélni, ha az ember megtalálja ugyanazt a témájú képet, de az mégsem ugyanaz a téma már, a fényviszonyok meg ugye nagyon nem mindegy, milyenek.

[ Szerkesztve ]

(#30) t72killer válasza nozs23 (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bizony, ha a szenzornövelésből származó előnyt teljes mértékben ki akarjuk használni, akkor az optika fényerejét és peremsötétedését tartani kell = a szenzornövelés arányában kell a lencseátmérőt is növelni. Plusz nagyobb méretnél jobban előjönnek az optikai hibák (pláne ilyen mikronos pixelmérettel nézve), amelyek korrigálása még extra üveg.

Egyébként a szenzormérettel csalnak, az IMX700 kisebb az adatlapokon szereplő 1/1.28"-nél (10*7.5mm-es a valóságban)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#31) BabMester


BabMester
senior tag

“Az ultratiszta kameramód, amely amely 2-3 másodpernyi rögzítéssel, egycsapásra lehengerlő minőséget varázsol 8192 x 6144 képponton.
Ahogy az első sor bizonyítja: sosem látott részletmennyiség jelenik meg ezeken felvételeken, és ha olvasóink azt találnák mondani: oké, de még ezek a képek sem tűélesek, a sarkoknál pedig puhább a lencserajzolat, azt mondom: ne legyünk telhetetlenek”

Ez csak nekem vicces így? :DDD
-Lehengerlő a minőség!
-Nem az, több szempontból sem.
-Ne legyél telhetetlen!

[ Szerkesztve ]

(#32) k-adi válasza BabMester (#31) üzenetére


k-adi
nagyúr

pont ezt akartam írni én is, de látom beelőztél :D

(#22) SkyLine3000
Pont ez benne a poén, hogy már lenne olyan szinten maga a hardver hogy ne kelljen csalni a képekkel, mégis megteszik :) egymás utáni években 2x is

(#33) doooo


doooo
veterán

Jó, hogy próbálnak javítani a maximális felbontású képeken, elég felesleges, de jó (25 megapixelre méretezve a legjobb)... csak közben a P30 nem volt jobb véletlenül az automata mód, normál látószöges, 10 megapixeles képeiben (amik még 2,5 megapixellel kisebbek is a P40 képeinél)? Mert megnézve az itteni példát az erdőről, meg a toronyról (meg megnézve a korábbi teszt képeit is)... úgy néz ki, de. A legdurvább, hogy még a széles látószögű kamera képe is sokkal részletesebb. Mi ment ennyire félre? Az 5x-ös zoom-ban mellesleg szintén nincs előrelépés, a 2x-es hibridben dettó. Nem világos, hogy ha ennyire képes maximális felbontáson a kamera, miért nem tudják rendesen -de legalább a tavalyi szinten- leskálázni, egyszerű haladóknak is megfelelő méretre?
Összességében tehát egy dolog van, amiben elismerésre méltó a fejlődés, a széles látószögű optikában. Ez viszont nem ruházza fel a "minden idők legextrább mobilos-kamerája" címre. Úgy semmiképp, ahogy egyesek szeretik beállítani.

A főkamera automata képét a most tesztelt OnePlus 8 Pro oda-vissza veri (többiekről nem is beszélve... na de ne tereljük el a dolgot, a lényeg, hogy önmaguknál is rosszabbul teljesítenek).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.