Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) pandor


pandor
tag

Sziasztok,

én kb egy éve használom egy kis irodában és elégedett vagyok vele. Mostanában naponta 1-2 alkalommal megszakad a vonal (átkerült a régi helyéről egy másik szobába), majd újraindul a rendszer - nem jövök rá az okára, a jelerősség maxon van továbbra is.
A gond ilyenkor, hogy a teljes belső hálózat megszűnik és a hálóról futó programok behalnak. Ötlet ennek az áthidalására? Gondoltam h veszek egy switch-et vagy routert és csak az csatlakozna az 593-hoz. Megoldás lehet ez a fentiekre?

Köszönöm a segítséget

(#152) taranis válasza pandor (#151) üzenetére


taranis
addikt

Miért ne, ha egy másik router csinálja a belső hálót akkor csak az internetkapcsolat fog megszűnni. Viszont az, hogy magától újraindulgat az eszköz, nem hangzik valami jól...

colorizer.net

(#153) 7ER


7ER
aktív tag

Sziasztok.
Huawei E5186s-22a Telenoros. Tud valaki szoftver frissítést, vagy valami HACK-et mert ez a menü nem valami jó és korlátozott az elérhetősége. Külső antennát nem lehet bekapcsolni. (Telenor kivette a menüből)
Légy szíves, ha tudsz valamit akkor írj, vagy küldj privátot.
Köszönöm előre is!

(#154) donjohnson


donjohnson
addikt

én is szert tettem egy ilyen Huawei B593s-22 routerre MALEV fórumtárs jóvoltából. egyelőre jól szuperál a kis cucc, nekem tetszik. :))

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#155) Salo


Salo
tag

A függetlenítési kódot itt lehet generálni (érdemes egy új Gmail címet készíteni előtte):

http://huaweicodecalculator.com/new-algo/index.php

Én Telekom B593u-12 eszközt függetlenítettem vele sikeresen.

(#156) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Sziasztok!

Úgy néz ki, találtam végre egy normális firmware-t (B593u-12):

Van külső antenna engedélyezés
DDns
Sms
Usb printer és Usb storage manager + Samba
és még magyarul is tud

http://www.t-mobile.at/downloads/

SP104

nekem gyárilag kártyafüggetlen volt

[ Szerkesztve ]

(#157) taranis válasza Szirtimorc (#156) üzenetére


taranis
addikt

Voip megy ezen?

colorizer.net

(#158) Szirtimorc válasza taranis (#157) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Ügy nézem, az nincs. Sosem használtam, és úgy megörültem a DDNSnek, hogy eszembe se jutott,

(#159) Salo válasza Szirtimorc (#156) üzenetére


Salo
tag

Hoppá! Ez parádés... köszi... ki kell próbálnom... :)

(#160) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Ha valakinek lenne ötlete Wake ON Lan beállításokra, megköszönném. Hálózaton belülről ébreszt, de az Internet felől nem megy.

(#161) Salo válasza Szirtimorc (#156) üzenetére


Salo
tag

Fel is csúszott... működik... köszi

(#162) Szirtimorc válasza Salo (#161) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Nincs mit! Örülök, hogy jól jött valakinek. :)

(#163) bRezo1


bRezo1
csendes tag

Ha valakit érdekel, nekem van egy Osztrák T függő ilyen routerem. Szívesen megvàlnék tőle

MSI GT70 0ND

(#164) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok!

Nekem ilyen van: B593s-22

Szedtem össze hozzá cuccokat, de még nem mertem ráereszteni egyiket sem a routerre. Ha valakinek van kedve játszani, az keressen meg, szívesen megosztom valahogyan, hátha sikerül felrakni valamelyiket.

B593s-22 Debranding files.rar
B593s-22Update_V200R001B180D15SP00C00normal.7z
B593s-22Update_V200R001B180D20SP00C00universal.7z
B593u-12_V100R001C26SP054_Dán.zip
Huawei_B593s-22_Firmware_V200R001B236D30SP00C00_Universal.7z

Telenor_B593u_V100R001C77SP101DM

Nem tudom, hogy mi lehet a különbség a normal és az universal között.

Nekem jelenleg ez van fent: V200R001B236D30SP10C77, ez a telenoros verzió, nem tudom hogy melyiket lenne érdemes megpróbálnom felrakni?

PC

(#165) adorjant


adorjant
senior tag

Telenoros rom elérhető még valahol? Kipróbálnám a dán fw-t,csak szeretném,ha lenne visszaút is,ha mégis azt találnám jobbnak :)
A ledek villódzását ki lehet kapcsolni? :D

[ Szerkesztve ]

(#166) bahilbalazs


bahilbalazs
csendes tag

Sziasztok! Ilyen routerem van nekem is és eddig tökéletesen működött míg egyik nap volt 2 áramszünet itthon! Kb 20 percen belül volt a 2 és az óta nem igazán úgy működik ahogy kéne! Sokszor nincs net, vagy rettentő sok az elérési idő! Tápot cseréltem neki hátha az ment tönkre de semmi változás! Lehetséges h valami elszállt benne? Ötlet, hogy mit kéne vele tennem? Gyári beállítás vissza? Garancia? Várom a válaszokat és előre is köszönöm!

(#167) kurtuzov válasza bahilbalazs (#166) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Szia, mióta használod és honnan van? Tkp garanciális még? A miénk lassan 5 éve megy gond nélkül, Telenoros. Épp a napokban a cimborám a Telekom (Bp) netjével szív hasonló jelenségekkel, már szóltak a szolgáltatónak. Nyilván egy factory reset nem árthat, remélhetőleg nem kell sok mindent újra beállítani (pl MAC szűrő ha van)

(#168) bahilbalazs válasza kurtuzov (#167) üzenetére


bahilbalazs
csendes tag

Fél éve használom, este csináltam egy gyári vissza! Nem változott semmi, garis még. Telenor

(#169) kurtuzov válasza bahilbalazs (#168) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Önmagában az áramszünet nem kellene gondot okozzon, az esetlegesen előforduló tüske ilyenkor azonban tönkre teheti a készüléket. Ezért használok túlfeszültségvédős elosztót.

Ha még garanciális és nem macera visszavinned Telenor üzletbe akkor egy próbát megér, bár szerintem cserélni rögtön nem fogják... (És jellemzően a villám-egyéb túlfeszültségből eredő kár sem garanciális alap, azt általában a lakásbiztosítás fedezi)

A netet eldobálja (és újracsatlakozik), vagy csak be-belassul időközönként? Térerő pálcikák változnak ilyenkor?

(#170) adorjant válasza bahilbalazs (#168) üzenetére


adorjant
senior tag

Nem lehet,hogy 3G-re csatlakozott,azért lassú az elérés és a ping is?

(#171) kurtuzov válasza adorjant (#170) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Azt mutatná a led színe

(#172) bahilbalazs válasza kurtuzov (#171) üzenetére


bahilbalazs
csendes tag

4gn van mindig nem változik! Néha jó néha meg nem megy! Érdekes mert NASON torrent meg szépen jön! Gépen is ha megy a torrent az is fixen tölt szépen, nincs ingadozás! Nem értem!

(#173) kurtuzov válasza bahilbalazs (#172) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Tehát a rácsatlakozott eszközökön nem akad a net, hanem a B593 ledjei villódznak csak?

(#174) bahilbalazs válasza kurtuzov (#173) üzenetére


bahilbalazs
csendes tag

Böngészés közben akad a net csak, torrent valahogy megy szépen!

(#175) kurtuzov válasza bahilbalazs (#174) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Hehe nyilván az akasztja meg ;]

Érdemes lenne kipróbálnod egy Skype vagy hasonló alkalmazást is, ott is akaszt-e. Simán lehet, hogy a böngésző a ludas. Mint mostanában nálam a Firefox.
Mi a Telekomos akadást úgy ellenőriztük cimboránál, hogy beszéltünk Skype on is és az is lehalt, meg a távsegítség is. Tény ott routert is tudtak cserélni és kiderült nem házon belül van a bibi.

(#176) bahilbalazs válasza kurtuzov (#175) üzenetére


bahilbalazs
csendes tag

Torrent ki van kapcsolva nyilván úgy próbáltam böngészni! De minden eszközön? 3 PC, 4 mobil? Mindegyiken szar lenne a böngésző? Nemhiszem!

(#177) kurtuzov válasza bahilbalazs (#176) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Anno volt fent pár svéd firmware, illetve keresgetve most is található. Az eddigiek alapján az biztos, hogy Telenor fw nem elérhető és a cseréje miatt ugrik a gari. A miénkre 5 év alatt nem jött frissítés, szerintem te is azt kaptad, ha csak nincs valami verzió különbség, ami szerintem ennyi idő alatt elvárható. Így azt javaslom vagy SIM ki-be (igazgatás, hátha), vagy beviszed gariztatni. Jó kérdés, hogy fogja-e produkálni ott is a jelenséget. (ha pl óránként többször is előfordult akkor azért remélhetően észreveszik, bár nem tudom hogyan tesztelnek)

(#178) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Új mindenkinek. Kb. 15.000Ft-ért dobálják ezeket a routereket használtként. Ahogy látom nem valami új darab. Van új is pár 1000Ft-tal drágábban.
Kérdésem: NAS torrentet tud-e ez kezelni? Ha igen, hogyan? USB-n keresztül tennék rá 1TB-os winyót. Régi klasszikus filmekre használnám.
Köszönöm szépen! :R

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#179) Bluesummers válasza Bluesummers (#178) üzenetére


Bluesummers
őstag

*Üdv Mindenkinek! akart lenni. ;)

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#180) gyulavezir válasza Bluesummers (#178) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Nekem a NASon van az extra vinyó és eddig semmi baj nem volt a routerrel. Pár hónapja azonban a NAS videó lejátszójával nem tudom chromecastra küldeni a filmeket. Ez lehet a cast hibája, de a te kérdésedre visszatérve, szerintem gond nélkül tudsz vele torrentezni NASra.

(#181) kinzo


kinzo
csendes tag

Üdv! Érdeklődnék, kinek milyen tapasztalatai vannak maximális letöltési sebességet illetően ezzel a routerrel?
Valamint érdemes lehet-e beinvesztálni egy TPlink TL-MR6400-ba?
Köszönöm

kinzo

(#182) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

A Telekomtól lett vásárolva a router hivatalosan akkor meg kérhetem őket hogy oldják fel az SIM zárolást

(#183) kurtuzov válasza Spuri2000 (#182) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Ha ez kérdés volt, akkor a válaszom: szerintem igen - ha már lejárt a készülék hűség.

(#184) tibor23


tibor23
senior tag

Sziasztok! Bridge módban szeretném használni ezt a routert, tehát úgy működjön, mint egy modem. Sajnos nem sikerült ezt elérnem, mivel ha kikapcsolom rajt a DHCP szervert, onnantól kezdve megszűnik az internet, és a routert sem érem el. Van erre valami megoldás? (német Telekom-os szoftom van)

(#185) Szirtimorc válasza tibor23 (#184) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Először adj fix ip címet a gépednek ugyan abból a tartományból mint ami a routeré (az utolsó szám legyen csak más), és próbáld meg úgy

(#186) peteris válasza Szirtimorc (#156) üzenetére


peteris
csendes tag

Üdv,
Érdekelne Huawei E593u-12 mobil routerhez firmware. Egy régebbi posztodban megadtál egy linket, ahonnan megpróbáltam letölteni, de sajnos a link már nem él. Esetleg el tudnád küldeni a fájlt?
Előre is kösz.

Péter

(#187) Szirtimorc válasza peteris (#186) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Lehet, hogy nincs már meg, de megnézem

(#188) Szirtimorc válasza Szirtimorc (#187) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Remélem ez az, a dátumok alapján stimmel. Csak saját felelősségre!

[link]

(#189) buca84


buca84
őstag

Sziasztok!

Ha szeretnék egy ilyen routert vásárolni, azt honnan érdemes? Ebay vagy van megbízható hazai forrás is?

Köszi!

(#190) xplood


xplood
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom mennyire él még ennek a Router/modem kombónak a támogatottsága, de nekem szükségem lenne egy kis segítségre.

Van egy Vodafone-os B593u-12 nevű készülék. DUAL WAN firmware-rel vásároltam ebay-en Németországból. Az eladó állította, hogy független és hogy a dual WAN működik. A menüjében valóban szerepelnek erre utaló dolgok, van a WIFI Wireline és Wired beállítások ha jól emlékszem. Elsőre próbáltam telenoros net SIM kártyával, nem csatlakozott, most szenvedek vele Vodaphone-os net SIM-mel, de most sem sikerül belőle internetet kinyerni. 0x0006001B hibakódot ír ki és kis idő múlva újra próbál csatlakozni. SIM karikája zöld térerő majdnem maxon, APN beállítva. Google keresések alapján akadtam bele ebbe az oldalba: [link] Miszerint a 0x0006001B hibakód jelentése: WCL_E_SERIAL_TRANSMIT_COMM_CHAR_FAILED The TransmitCommChar method failed.

Már gondolkodtam azon is hogy maga a hardware a bűnös, vagy a firmware-nek van valami nyűgje. Esetleg valakinek megoldás? Másik firmware? A dual WAN funkció miatt vettem meg, ugyanis a bejövő vezetékes internetben gyakran vannak kimaradások és ilyenkor kellene hogy átvegye a mobilnet.

(#191) adorjant válasza xplood (#190) üzenetére


adorjant
senior tag

APN beállításokat nézd meg,hogy megfelel-e a telenoros kártyának.

(#192) xplood válasza adorjant (#191) üzenetére


xplood
csendes tag

Az megtörtént. A Telenoros kártyával ugyan régen próbáltam már, ott nem emlékszem, hogy ugyan ez volt-e a hibakód, de a vodásnál is megnéztem az APN beállításokat a voda oldalán és beírtam, de semmi.

(#193) Rick4 válasza xplood (#190) üzenetére


Rick4
félisten

Nem tudom, megoldódott-e, most beleakadtam egy tájékoztató oldalba, ahol elég sok variációban mutatják be ezt az eszközt, eltérő frekiket is sorolnak. Nem lehet nálad frekvencia probléma? https://forum.huawei.com/enterprise/en/huawei-b593-4g-lte-cpe-industrial-wi-fi-router/thread/621166-100305

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#194) stickrs


stickrs
senior tag

Hello, egy ilyen routert használok kb másfél éve, de mostanában mindig eldobálja a netet naponta 4-5x és eléggé idegesítö...teljes 4g téreröt mutat, de semmi net...utána egyszer csak megint van. Több sim-mel is próbáltam, minddel elöjön a probléma. Reseteltem is, maradt ugyanolyan. Remélem errejár valaki akinek van ötlete, hogy lehetne ezen javítani :) wifi van, csak a net megy el wifin is és kábelen is.

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#195) kinzo válasza stickrs (#194) üzenetére


kinzo
csendes tag

Szia, szerintem vagy fw update vagy, kuka. Sokáig vagy 4éve használunk mi is ilyet és a multkor totál random alapbeállításra állt vissza. Amikor a legtávolabb voltam tőle és az ősöknek még csak segíteni sem tudtam... esetleg tápja haldokolhat, bár ha csak a net megy el, akkor kicsi az esély, de hasonló táppal kipróbálnám, feszültség meg polaritás legyen jó meg legalább akkora áramot tudjon vagy többet.

kinzo

(#196) stickrs válasza kinzo (#195) üzenetére


stickrs
senior tag

Köszi, azóta meguntam én vettem egy B818at. Ezzel minden ok. :)

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#197) arcszesz válasza stickrs (#194) üzenetére


arcszesz
aktív tag

Bekapcsolták az 5g szolgáltatást az adó toronyban, valahogy ez okozza a jelenséget. Elvileg az ős régi dán firmware kiküszöböli a problémát. Ha valakinek még ilyen gondja van egy próbát megér. Most itt elérhető: [link]

[ Szerkesztve ]

(#198) arcszesz válasza stickrs (#194) üzenetére


arcszesz
aktív tag

Gondolom nálad is a deutsche telekom fw futott, az kergült meg az 5g-től.
Már egy hete tesztelem az osztrák fw-t. 100%-ig stabil a kapcsolat vele. Ezen kívül nem olyan régi mint a dán és még magyarul is tud.

Ennek örülök, nem kell másik 4g routert vennem. Majd egy 5g-t veszek ha eléggé lecsökken az ára. :)

(#199) arcszesz válasza arcszesz (#198) üzenetére


arcszesz
aktív tag

Jaj, néha az osztrákkal is szakad. Nem napi 4-5 hanem csak heti 2-3 alkalommal, de azért szakad. Akkor marad a dán amit #197-ben linkeltem. A dán a leghasználhatóbb és egyetlen szakadozás mentes úgy tűnik.

(#200) Szabb33


Szabb33
újonc

Sziasztok! Van itt valaki aki tudna segíteni TS-9 csatlakozót SMA-csatlakozóra cserélni Budapesten? :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.