Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Nem rossz kis szerkezet ez, csak még drága.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2) acad


acad
csendes tag

Elfogytak a mobilok vagy prohardveren lehúzták a rolót? :o

(#3) Bog válasza acad (#2) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Elfogytak a mobilok, ez a cucc pedig nálam van jóideje.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#4) Retekegér válasza acad (#2) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Most minek fikkantasz ide ilyen hülyeségeket?

Érdekes egy jószág ez a router, vonzó alternatíva lesz, ha normalizálódik az ára. Némi hálózati kábelt meg lehet vele spórolni.

<< Heimdal >>

(#5) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Jó kis cucc de picit még én is sokallom az árát. :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#6) acad válasza Retekegér (#4) üzenetére


acad
csendes tag

Valószínűleg azért mert Én vagyok az Olvasó :)

(#7) Retekegér válasza acad (#6) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

És nem elfér 1-1 ilyen teszt a mobilok mellett? Ha nem érdekel, nem kell elolvasni és kész. Nem csak Te vagy Az Olvasó.

<< Heimdal >>

(#8) acad válasza Retekegér (#7) üzenetére


acad
csendes tag

Nekem aztán hót mindegy, csak azt hittem ez az oldal nem az az oldal. Ha meg egymásnak írogattok mért nem teszitek fészbukon? :D Szép napot :)

[ Szerkesztve ]

(#9) Bog válasza acad (#8) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ez egy mobilhálózatot haszáló router, 4G SIM-mel, ezért itt van a helye.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#10) JanFe


JanFe
aktív tag

Jo kutyunek nez ki, de meg tul draga :)

"There is nothing permanent except change"

(#11) dchard


dchard
veterán

"a sebesség nemigen ment 20 Mbps alá"

Ne felejtsük el, hogy a T-Mobile LTE hálózatán jóformán nincs előfizető, tehát ezek az eredmények fenntartással kezelendőek, és ilyen módon nem is összehasonlíthatóak a kereskedelmi HSPA+ szolgáltatásokkal.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#12) kariad válasza domperke (#5) üzenetére


kariad
senior tag

Nem sok, csak a fizetés kevés nálunk.... :N

(#13) varga.balazs válasza dchard (#11) üzenetére


varga.balazs
aktív tag

hát igen, majd ha lesz rajta terhelés, akkor lassabb lesz az. :D

(#14) Tressy


Tressy
senior tag

usb slotos wifi router+4g-s modem amit a szolgáltató ad mintha olcsóbb lenne ha valaki mobilnetet szeretne osztani haverok kollégák stb között

(#15) AcélAgyar


AcélAgyar
tag

Klassz eszköz, de az árából már korrekt okostelefon vagy tab vásárolható. :Y

(#16) szaszabee


szaszabee
aktív tag

Jó kis cucc :K De drága ami szerintem irreáris nagyon Jó lenne a 4G is Csak ilyen sebességhez kevés az adatforgalom Nagyon kevés Azoknak akik meg mondjuk nem több gépet akarnak elátni, annak felesleges mert más értelmét ennyi adatforgalommal nem látom

[ Szerkesztve ]

(#17) banhammer


banhammer
veterán

Elég meredek az ára.
Gondolom a nagy Magenta is rádobja a maga kis külön hasznát.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#18) kungzi


kungzi
veterán

Lehet tudni Debrecenbe mikor er a fejlesztes?

(#19) johnnyjungle


johnnyjungle
tag

Ami a vezetek nelkuli haztartast illeti, a szerzonek teljesen igaza van. Fel eve valtottam vezetekes magenta net+ TV-rol hipernetre zte hotspottal, illetve mindigtv max csomagra. A minoseg ugyanaz (ha nem jobb) es havonta 4 ezerrel kevesebbet fizetek (nyocat). Raadasul barhova vihetem magammal, amire nemregiben szukseg is volt. Najoo, nincs dixovery ;)

(#20) Bog válasza banhammer (#17) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ez független ár.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#21) johnnyjungle válasza banhammer (#17) üzenetére


johnnyjungle
tag

Hogy lesz a szazezres telobol ket ev huseggel 20-30e.? Szerintem igy fognak jarni a halozati eszkozok is..

(#22) johnnyjungle


johnnyjungle
tag

Azt nem ertem, ha mar mobilnet, miert nem szerelik fel ezeket a "nagy dog" routereket egy 3-4 amperes akkuval? Mindjart mobilabb, univerzalisabb lenne, szelesebb celkozonseggel. Sokba kerulne?

(#23) Napfénysüti

Nem rossz, nem rossz de valóban itthonra még elég drága mulatság.

Més que un club!

(#24) weiss válasza johnnyjungle (#22) üzenetére


weiss
addikt

Oszt mire volna jó, ha menne 2 órát akkuról? A hordozásra szerintem ott vannak az USB-s modemek.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#25) Bog válasza weiss (#24) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Illetőleg létezik a Novatlnek MiFI-je, ami 4G-s. Sokba is kerül.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#26) johnnyjungle válasza weiss (#24) üzenetére


johnnyjungle
tag

Jogos a nagy etvagy, amit irtal. Bar nem egy kategoria, tudom, de zte mf-60 -at hasznalok, 1,5-os akkuja van es szinte egesz nap birja egy geppel es egy teloval, napi 4-6 orat dolgozom, a tobbi standby. Szerintem nem 1-2 ora lenne az egy 3-4 000 -es akkuval. Vagy de?

(#27) weiss válasza johnnyjungle (#26) üzenetére


weiss
addikt

Én csak saccoltam egy 5 W-os fogyasztást, ami alapján egy 3000 mAh-ás akkuval bírná 3,7 V x 3 Ah / 5 W = 2,22 óráig. Értelmét olyat tudok elképzelni esetleg, hogy ha kimegy az áram, akkor notival továbbra is tudj netezni, de másra?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#28) johnnyjungle válasza weiss (#27) üzenetére


johnnyjungle
tag

ahogy mondod, ha kimegy az áram tudj netezni, illetve ha kimész a családi telekre egy hosszú nyári hétvégére és a kisházban szeretnél netezni mert ott hűvös van, de áram nincs, ne szenvedj hiányt egy percig se :) Na jóó, belátom, TALÁN f@szságot írtam :)

(#29) kopaszmercis válasza Bog (#25) üzenetére


kopaszmercis
csendes tag

Ilyen 4Gs novatel MiFit hol lehet venni?

(#30) calocsay


calocsay
tag

Megint pont arról nem esett szó az egész cikkben egyetlen mondat erejéig sem, hogy azért kerül ennyibe a cucc (14 - 42 ezer között megvehető már), mert 2 portos VoIP kapcsolat van benne. És amíg te a mobilodon 20-40 Ft-os tarifával beszélsz 2 éves hűséggel és brutál havidíjjal, addig körberöhögök mindenkit 9-10 Ft/perces mobil tarifával hűség és havidíj nélkül VoIP alapon. Valahogy ezek az előnyök rendre lemaradnak minden tesztből, ami gyaníthatóan a területhez való hozzá nem értésből fakad. Tökéletes a cucc, ha hozzá vesszük, hogy 2 vonalas telefon is van benne, ami 18-20 ezerbe kerül külön megvenni, máris megértjük miért ennyi és kiknek szánta a gyártó. Kis és közepes vállalkozásoknak, akik egy csapásra akarnak vonalas számot, internetet kötöttségek nélkül. Erről szól a termék.

Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

(#31) kurtuzov válasza calocsay (#30) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Ez a VoIP téma érdekelne engem is. Bár lassan egy VoIP androidos kliens megoldja ezt a problémát...
Épp ma vettem egy ilyen routert 5 eFt-ért 2 év hűséggel. Többnyire a fővárosban használjuk, így egyelőre az LTE hálózatot még nem tudjuk élvezni, de hozza azt a szintet, amit az itt elérhető legjobb ADSL (kertváros). Egyelőre antennákat nézek hozzá, mert a jelerősséget elég gyengének mutatja.

(#32) Yany


Yany
addikt

Hogy lehet ezen a DHCP-t kikapcsolni?
Lol, tök egyértelmű helyen van, nem értem, hogy nem vettem észre...

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#33) calocsay válasza kurtuzov (#31) üzenetére


calocsay
tag

Az okostelefonon működő VoIP-hoz képest ez annyival jobb, hogy tehermentesíti a mobilodat és alapvetően jobb hangminőséget biztosít. Szívesen segítek benne ha egy olcsó szolgáltatót keresel havidíj és hűség nélkül.

Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

(#34) bRezo1


bRezo1
csendes tag

Antenna (LTE) csak a hozzá való Huawei jó, vagy bármelyik megvásárolható mezei antenna?

MSI GT70 0ND

(#35) kurtuzov válasza bRezo1 (#34) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Én vettem egy TRANS-DATA LTE KPV 7/10 antennát ThunderBoy fórumtárs [link] leírása
alapján. Ugyanonnan ahonnan ő is: korrekt cég, kérésemre összeraktak egy 5m-es kábelt az antennához, bár végül rájöttem, hogy ez hosszú lett és túl sok benne a csillapítás (mondta a céges ember is, hogy kb 0,5dB/m). Most fogom lerövidíteni hátha jobb lesz mert így túl sokat nem javított. Másik problémám az antenna mérete, végül nem akarom elpakolni a padlásra. Szóval engem is érdekelne hol lehet eredeti antennát venni hozzá.

(#36) Tizio válasza kurtuzov (#35) üzenetére


Tizio
tag

Szia
Látom írod hogy neked is egy ilyen Huawei LTE CPE B593 van amihez vettél egy külső antennát.
Nekem az a gondom hogy beltérben 5-ből 1 v 2 jel erősség van ami nem túl stabil.
Ezért vásároltam egy ISKRA P-22 LTE H-V mobil-internet antennát + egy SMA dugó - FME dugó átalakító .
Hazaérve gyorsa össze is raktam, és meglepődve látom hogy nem érzékeli a külső antennát.
Sok keresés után rájöttem hogy szoftveresen kapcsolja be, ha mind két sma-ra van külső antenna.
Azt már igazán túlzásnak tartottam hogy 11.000Ft-ért vegyek még egyet.
Találtam külföldi fórumokon olyan verziót hogy a negatív szálat össze kel kötni, ez be vált sima drótos verzió be is kapcsolt, ekkor ugyan a jel felugrott stabil 5/4-re de valamiért nem tudott ip címet lekérni a telenor-tol.
Kérdésem hogyan tudtad összehozni hogy bekapcsoljon a külső antenna( gondolom te se vettél kettőt belőle), és ugyanakkor hiba nélkül működjön.
Válaszod előre is köszönöm, illetve ha más tudja rá a megoldás ne tartsa magába. :R

Város: Budaörs Tudnod kell, ha valami ingyen van, ott te vagy az áru!

(#37) Tizio válasza Tizio (#36) üzenetére


Tizio
tag

Senki nem használ ilyen routert rajtam kívül külső antennával?

Város: Budaörs Tudnod kell, ha valami ingyen van, ott te vagy az áru!

(#38) hadensandor válasza calocsay (#33) üzenetére


hadensandor
csendes tag

Szervusz Calocsay!

Engem is érdekelne ez a VOIP dolog.
T-Mobile-os Net&Roll S csomagra fizettem elő Huawei LTE CPE B593 routerrel, két év hűséggel.
Kérdésem, hogy mit kellene tennem, ha VOIP-et szeretnék használni?

Kell-e a T-Mobilnál valami további szolgáltatásra előfizetni?
Milyen VOIP-szolgáltatóra van szükség (említetted a havi előfizetés nélküli és hűség nélküli lehetőséget)
A "sima" vonalas telefonkészülékemet spéci VOIP telefonkészülékre kellene lecserélnem?
Tudom-e faxolásra is használni (Canon i-Sensys MF4580DN készülékkel)?

Milyen egyéb tudnivalóim vannak még?

Előre is köszönöm a válaszokat. ;)

(#39) kurtuzov válasza Tizio (#36) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Szia Tizio!

Bocs a kései reagálásért, de nem voltam itthon. Nos abban nem vagyok biztos, hogy miként aktiválódott, mert a térerő jelző pálcikák nem ugrottak az egekbe (2-3-ra 1-2-ről). Valahol azt olvastam, hogy a bal oldalra kell kötni, mert ott érzékeli egykeként is. Én egy 5m-es kábelt kértem mellé, mert arra gondoltam, hogy az antennát felvezetem a padlásra. A boltban mondták ugyan, hogy fél m-enként kb 1dB a csillapítás de azért megpróbáltam. Azóta szétszedtem a kábelt, de a rövidebbet össze még nem forrasztottam(elkevertem valahova a pákámat). Egy biztos: amikor rá volt kötve, akkor 2-2,5MB/s körül tudtam letölteni, most antenna nélkül ez 1,5MB/s.

Mit szólnál hozzá, ha összefutnánk, én odaadom az antennámat, és próbáld ki két antenna rákötésével. Most nagyon nincs időm ezzel bíbelődni, de ha nem okoz gondot egy kis forrasztás, meg a próbálgatás, szívesen rendelkezésedre bocsátom a cuccot, mert jelenleg csak a dobozában porosodik.

Legalább dűlőre jutnánk ezzel a MIMO kérdéssel is.

üdv: kurtuzov

[ Szerkesztve ]

(#40) vargagus


vargagus
újonc

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy a router USB-jére csatlakoztatva egy laser printert, milyen címen tudok elérni?
Egyáltalán működik-e?

Kösz!

(#41) kurtuzov válasza vargagus (#40) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Szia

Nem mindegy milyen firmware van rajta. A netes keresgéléseim során úgy láttam, hogy van olyan verzió amin van printer server, de az enyém Telenoros, amin egy igen lebutított firmware verzió van és az USB csak media server opciót nyújt. Még rendes beállítások menüpont sincs.

(#42) Tizio válasza kurtuzov (#41) üzenetére


Tizio
tag

szia hát én meg semmilyen fw-t sem találtam hozzá nekem is Telenoros van, merre találtál hozzá fw-t?

Város: Budaörs Tudnod kell, ha valami ingyen van, ott te vagy az áru!

(#43) Tizio válasza Tizio (#42) üzenetére


Tizio
tag

Illetve itt van egy, csak mondjuk a jelenlegit nem lehet lementeni és annak hiányában nincs lehetőség a visszalépésre.

Város: Budaörs Tudnod kell, ha valami ingyen van, ott te vagy az áru!

(#44) kurtuzov válasza Tizio (#43) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Pontosítok. Nem tudtam buherálni a fw-t.Pont a fentiek miatt. Annyira nem vagyok spíler e téren. Az androidos telefonomat is csak úgy tudom főzött romokkal megpakolni, ha az itteni okosok előtte kijárják az utat. A más verziót onnan veszem, hogy anno én is nézegettem antennát, egyebeket a routerhez. És ott egy srác asszem a svéd telia sonera szolgáltatós készülékét mutatta be és ott jóval bővebb menüpontok voltak a screenshotok alapján.

(#45) Tizio válasza kurtuzov (#44) üzenetére


Tizio
tag

Ja az eredeti fw hiánya miatt én sem merem leszedni mert ha nem jön mégse össze szar van, maga az fw frissítés három kattintásbol megvan. Ugyanakor amit eddig talaltam legegyszerűbben kivitelezhető antenna probléma megoldás az egy talán Lengyel gyerek kínálta aki készített egy ellenálást amit simán az egyik sma-ra kell csatlakoztatni a másikra meg az anntenát, itthon persze nem beszerezhető legalábbis sehol nem találtam. A két negatív antenna port rövidre zárása, és egy Antenna csatlakoztatása nálam be kapcsolta a külső antenna port de nem sikerült ip címet lekérni a routernak. Annak én is nagyon örülnék ha idekeveredne egy hozzáértő, és okosakat írna.

[ Szerkesztve ]

Város: Budaörs Tudnod kell, ha valami ingyen van, ott te vagy az áru!

(#46) ugyeletes


ugyeletes
tag

Telenor mondta: "az alábbi információt kaptuk illetékes kollégáinktól. Sajnos az általunk forgalmazott huawei B593-as routerrel nem fogsz tudni kültéri 4G-s antennával az LTE hálózatunkra kapcsolódni."

:(

Valaki probalkozott mar firmware update-tel? :)
ITT leirjak, hogy hogy is megy...

[ Szerkesztve ]

(#47) kurtuzov válasza ugyeletes (#46) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Ez egy kicsit furcsa nekem. Ezt a készüléket LTE képesnek hirdetik a honlapon. Az, hogy külső antennát csatlakoztatok rá, nehogy már gondot okozzon...

A FW mókolást akkor csinálnám, ha lenne magyar is, amit vissza tudunk rakni. Illetve nem tudom milyen HW verziók vannak. Nem lennék meglepődve, ha a magyar verzió fele akkora flashhel rendelkezik, mint a dán...

(#48) ugyeletes válasza kurtuzov (#47) üzenetére


ugyeletes
tag

mas farkaval nem verem a csalant, remenyeim szerint meg iden beszerzek egy ilyen eszkozt es...
Az MF821D ZTE modem viszont TS-9 -es csatlakozon at antennasithato, mondta a Telenor nekem.
50 ohmos legyen az antenna, azt kotogettek a lekecskemre... :))

(#49) kurtuzov válasza ugyeletes (#48) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Ez azért elég fura. Az a ZTE egy hordozható (és szerintem kisebb teljesítményű) modem, nem? Nem létezik hogy ennyire tudnák kezelni. Más titok lappang itt. Vagy az, hogy a ZTE a Telenor partnere és egyszerűen kivételeznek velük :)
Vagy bejön az a verzió. hogy fapados/selejtes B593 modemeket rendeltek olcsón - ide jó lesz az is. Most már tényleg meg kéne vizsgálni. Én egy antennát tudok biztosítani az ügynek.
Plusz szerezni kellene egy jó firmware fájlt!

(#50) ugyeletes válasza kurtuzov (#49) üzenetére


ugyeletes
tag

Dojcse sprache:
"Bitte beachten Sie, daß LTE mit MIMO Technologie ausgestattet ist. Die Router arbeiten daher grundsätzlich mit 2x externen Antennen."
Tehat arrol beszel, hogy 2 antennat dugj a routerre, mert az a jo.
:)

Nincs valakinek elado B593 routere? Tesztelnek vele, bevallalnek vele mindent az egvilagon... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.