Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Oliverda válasza Enszuke (#75) üzenetére


Oliverda
félisten

Én nem hasnzálom és nem is tervezek HTPC építését. Az erős IGP (meg úgy általában bármilyen hardveres gyorsítás) egyszerűen azért szükséges hogy kevesebb erőforrás felhasználásával elérjük ugyanazt vagy még jobb minőséget. Ezt is leírták már előttem.

Nem kevés hozzá, de éppen hogy csak elviszi azt a sz@r anyagot. Mint pl: [link]

Pentium 3 időkben tudod még nem voltak HD filmek, akkor a DVD-k voltak a porondon és akkor (is) voltak külön hardveres PCI-os dekóderkártyák hogy még akár egy P1-esen is lehessen DVD-zni.

llax: Gyenge a géped!! :D ;)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#102) stevve válasza Enszuke (#95) üzenetére


stevve
nagyúr

A DXVA és a minőség nincs olyan értelemben párhuzamban, hogy ami DXVA-s, az rosszabb, mint egy totál feleslegesen L5.1-ben és iszonyatos bframes vagy hasonló beállításokkal megtűzdelt szörnyeteg. Teljesen egyértelmű (és a szabvány megalkotói is ezen a véleményen vannak), hogy ma a DXVA szabályai szerint kódolt filmek tökéletesen eleget tesznek a kívánalmaknak. Nem csak azért kódolnak így, hogy többen le tudják játszani, hanem mert ez az elegánsabb és mértéktartó. Feleslegesen minek terhelni a gépet? Májerkodásból?

Az egy másik oldal, ha a méret a lényeg (minél kisebb méretű release), mert oda valóban erősebb vas kell, de ez más kritérium, HTPC-knél nem szempont.

Ha valóban annyit kódoltál, tudhatod, hogy a HD (x264) nem xvid és hogy igencsak el lehet rontani a kapott fene nagy szabadságban elrévülve egy filmet a kódolásnál. :)

Más.
Kipróbáltam azt a híres killa sample-t. Nem haltam el tőle. felesleges az a magas bitráta, mert egy harmad ekkora is ugyanezt a képet adja, és az L5.1... ez tényleg csak tesztelésre való. MPC-HC-vel játszottam le és 80-90% CPU használat mellett 19 fps-re esett a közepe táján.

[ Szerkesztve ]

(#103) próbakocka


próbakocka
senior tag

miniITX-ben mit tudnátok még bedobni a MINIX+4850e, és a DG45FC+E5200 mellé alternatívként?

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#104) band1103 válasza stevve (#102) üzenetére


band1103
őstag

"...Feleslegesen minek terhelni a gépet? Májerkodásból?..."
Szvsz csak májerkodásból meg bizalmatlanságból fakadó önbecsapásból. "Nem bízom meg más munkájában" "csak az a jó amit én csinálok"stb... Ha meg tudom hogy ennek a kódolási beállításnak jónak kell lennie mert a "...minőségre gyúrok..." akkor jobbnak fogom látni. A tudat így csapja be a szemet. Ennyi.
Igen, Sigmund Freud-ot ettem vacsira :DDD

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#106) Oliverda válasza Enszuke (#105) üzenetére


Oliverda
félisten

:W

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#107) marcias válasza Enszuke (#105) üzenetére


marcias
őstag

Te komolyan, miért alkotsz véleményt, ha ennyire... na mind1. Csak egy dolog, az AMD a Core2 óta rosszabb játékra, mint az Intel. Viszont nem értem, ... áh hagyjuk...

Steam: marcias88

(#109) stevve válasza Enszuke (#105) üzenetére


stevve
nagyúr

"De lehet hogy 3 ev mulva cserelheted le a filmjeidet."
Térjünk vissza erre a 3 év múlva témára, ha már akkora lesz a felbontás, hogy falat betöltő képméreet kell... de addigra ezek a filmek kijönnek akkora méretben is... :DDD

Amúgy semmivel nem időtállóbb egy xvid, mint egy x264 DXVA release. Ha fejlődik az iparág, lesznek új DXVA szabályok is. ;)

A méretet csak azért említettem, mert vannak, akik 2-300 MB-ban látják a max. méretet és aszerint kódolnak. Ehhez sokszor komolyabb CPU kell, hogy lejátszható legyen hasonlóan a túlzottan magas peak cuccokhoz. Szerintem a vinyó már nem kérdés, fél terrán annyi film fér el 4-10 GB méretben, ami bőven elég. :)

(#110) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Én még mindig AMD-t vennék, ha HTPC-t építenék.

(#111) KőkorSzaki


KőkorSzaki
tag

Szerintem legalább annyi embert bosszant, hogy nincs modern (vagy legalább mainstream) mATX lap core2 alá, mint amennyit az egész túlfújt htpc buborék izgat. Mivel a két téma részben átfedi egymást, ez a cikk megmutathatta volna hogy történik-e valami izgalmas mATX fronton. Miért? Mert nem mindenki akar az asztala környékén böhömnagy félig üres dobozokat látni, ellenben egy mATX ház kisebb, ügyesebb, sokunknak szebb, és jó szervezéssel a szellőzéssel semmi gond, jöhet(ne) tuning és minden, csak hát intel platformon hogyan. A G31/33 egy nulla, g35-ről nem tudok semmit de a g33 után nem is érdekel, de mi van a g45-tel? Hátha esetleg ez? Szóval kár,hogy tuningteszt és összehasonlítás p45-ösökkel nincs a cikkben, úgy szerintem több ember elolvasná.
Lehet hogy egy "platformteszttől" túl sokat várok, de egy feature list sajnos már nagyon nem boldogít.

[ Szerkesztve ]

(#112) Chaser válasza KőkorSzaki (#111) üzenetére


Chaser
titán

Nem tudom hogy érted a modernet, ott van a GB többször emlegetett g31-es lapja, g31m-s2l, 1.35V-on 3650-et ment benne az 5200-esem, a 2x2Gigás 800-as kingmaxok 2.1-en 1050-et NB fesz emelés nélkül..mi ebben a 0? Van egy teljes értékű pciex16-os csatlakozója. Támogat szinte minden 775-ös procit, include all 45nm.. Nincs rajta firewire, esata, HDMI, DVI..csak DSUB. Szemtelenül olcsó, a továbbfejlesztett g31m-es2l már valódi dupla BIOS-t kapott és alc883-at..500ft-tal drágább..jah persze ez már a DES-t is tudja. Ha kell a sok csati akkor 73pvm-s2h, de g31-esből is van firewire verzió is.
Esata hiányzott nekem is..nemrég mondta egy srác, hogy menetközben vinyó felcsatlakoztat, eszközkezelő frissít..és megy. És valóban ment..lekapcsolni ugyanez. Nem tudom hogy ebben tönkremehet-e a vinyó, de nem hiszem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#113) dchard


dchard
veterán

Jelezném, hogy az x264 cli enkóderból nem épp a 711-es a legfrissebb verzió (hogy finoman fogalmazzak).

Értem én, hogy így "összehasonlíthatóak" az eredmények, de ez távolról sem valós teljesítményt mutat, mivel rengeteg optimalizáció történt mostanában, akár az intel akár az amd új csipjeinek a kiaknázásáról van szó.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#114) X@b3e


X@b3e
addikt

Másik kérdés, melyik c2d-t lehet full passzívban hajtani a chiőset mellett, mert ugye HTPC-nél ez is elég fontos dolog

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#115) gV válasza X@b3e (#114) üzenetére


gV
őstag

E6300-ról tudom, de valószinüleg van még több is

[ Szerkesztve ]

(#116) Chaser válasza X@b3e (#114) üzenetére


Chaser
titán

Az E5200-m BIOS 0.985V-on ment gyári órajelén..prime alatt nem érte el a 40 fokot freezerrel passzívan:) Táp ventijén más nem volt a gépben.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#117) MMSZoli


MMSZoli
tag

Hali,
Azt árulja már el valaki nekem, hogy ha a teljes rendszer fogyasztása max 150W, mi a péknek raknak bele agépekbe 450-500W-os tápokat, és miért nem lehet kisebbeket kapni?
A PSU-k kb 80-85% hatásfokkal mennek (a DC inverteresek 95-97%, de azok csak ritkák és drágák), vagyis a tápegység jelentősebben nyomja a teljes áramszámlát,mint esetleg a memóriák + DVD-író együtt.
Számos hozzászólást láttam már "szakértőktől", hogy ha egy gép instabil, rögtön az első javaslat: cseréljenek benne tápot (mégha az 300-3500W-os is volt)

Komolyan kezdem elveszíteni az iparág egészébe vetett hitemet. Egyre kevesebbet fogyasztanak a cuccok, és a tápok pedig csak egyre nagyobbak... Ki a t*m rak bele 10 winyót és 3 írót a gépébe?
:W

(#118) Taranti válasza Chaser (#112) üzenetére


Taranti
senior tag

Kérdés: a g31/p31-es alaplapokon lévő ich7 nem veti vissza a rendszer összteljesítményét az ich10-hez képest?

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#119) Taranti


Taranti
senior tag

Egyébként az a véleményem, hogy van itt egy kis disznóság: az intel processzorok által jelenleg kínált nagyobb teljesítményt az alaplapok árában IS meg kell fizetnünk.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#120) gV válasza Taranti (#118) üzenetére


gV
őstag

nem

(#121) szki válasza MMSZoli (#117) üzenetére


szki
őstag

a tápegység jelentősebben nyomja a teljes áramszámlát
Nem igaz! Amiért 400-as a táp, attól még nem 400 Wattot eszik.

A tápegység téma egy külön fejezetet érdemel, és nem ide való téma. Van külön topikja!

(#122) BigBear válasza X@b3e (#114) üzenetére


BigBear
senior tag

Szinte mindegyik kétmagost. E5200 és E8400 is elmegy mini Ninjával prociventi nélkül az Antec NSK2400-as házamban. Hozzáteszem, a procihűtő mellett pár centivel ebben a házban van 2db 12-es ventilátor (nálam két Noctua úgy ~600-as fordulaton) ami átszellőzteti a cuccot. Tudom, ez nem full passzív, de ennyi meg véleményem szerint kell. Így a winchesterek se főnek meg, meg a rendszer összességében jól érzi magát.

Tápegység dolog: igaz. De sajnos ez az elmúlt időszakban bele lett sulykolva az emberekbe, hogy a nagy az jó. Erre a boltosok nagy része meg sajnos rátesz egy lapáttal. Épp a minap állítottunk össze egy gépet egy ismerősnek. Ő azért még bement egy helyi boltba megtudakolni a dolgokat. Én ajánlottam a kis géphez (MicroATX lap, E5200, Ati 4670 stb.), hogy a régi Codegen tápját ha másra nem, legalább egy 350-es vagy 400-as FSP tápra cserélje le, vagy ha van keret, egy Corsair 400CX lehet belőle. Boltos: Ez az egész szar, 4670 szar, ATI szar, Nvidia kell, meg mindenekelőtt megpróbálta rábeszélni egy 550-es LC-Power tápra, mert minimum 500W kell egy mai konfighoz... No komment...
Amúgy ez a nagyobb táp többet eszik dolog nem egészen igaz. Adott táp nem vesz fel állandóan ennyit, ez csak a terhelhetőséget jelenti. (Jobb esetben legalábbis ennyit elbír a cucc.) Azért írtam, hogy részben, mert azért némi igazság van benne. A tápnak ugye adott a hatásfoka, legyen mondjuk 80%. De ez nem mindenhol ennyi. Jellemzően egészen kis terhelésen rosszabb a tápok hatásfoka. Nagyobb táp esetén pedig ugye magasabb terhelésnél éri el ezt a 80%-os szintet. Ezért lehetséges, hogy míg egy jó 350-es táp 60W körüli terhelésnél 80%-ot tud, a 600W-os ugyanitt még csak 65%-kal működik, vagyis valójában többet fogyaszt.
De ez tényleg OFF.

[ Szerkesztve ]

(#123) Chaser válasza Taranti (#118) üzenetére


Chaser
titán

Nem veti vissza...:)

#122 BigBear: Ha fasza vinyót teszel bele +szellőzés nélkül se fő meg..samsung F1 320 nálam venti nélküli házban mindig 30 fok alatt volt bőven. Bár htpce-be inkább notivinyó, de azok se arról híresek, hogy tüzelnek.
Ennél a bolti sztorinál megéltem már jobbakat, srác mellettem mesélte haverjának milyen gépet vesz..vga-ig jutott, nvidia 8600gt..azért nv, mert az "nagy gyártó és biztos nem melegszik a kártya".. :DD
1x bejött egy fószer, komplett gép...telefonon beszéltünk előtte..bejön: "ahogy megbeszéltük akkor egy 400W-os minőségi táp lesz hozzá, a Codegent kérem"..nyád' b@zdmeg, vigyed:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#125) Chaser válasza Enszuke (#124) üzenetére


Chaser
titán

Na igen, de nem mind1, ahogy z előttem szóló is mondta, hogy minek a 20%-ától van 80%-os hatásfok..volt egy 300W-os FSP-HEN-em /nem elírás:)/, 80+-os táp, nála már 60W a 20%, egy 500-asnál meg 100W..azé' nem mind1.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#126) BigBear válasza Enszuke (#124) üzenetére


BigBear
senior tag

Szerintem nincs túl nagy gond az arányokkal, nagyságrendekkel.
Nézz meg egy 6-700W-os tápot. A 80+ tápok ugyan valóban akkor kapják meg ezt a jelölést, ha 20%-tól legalább 80% a hatásfokuk, de ugye én W-os és nem százalékos terhelésről beszéltem. Nem hiszem, hogy túl nagy számítást igényel, ha azt mondom, hogy a 60W (amit írtam feljebb) a 350-es táp esetén ~17%-os terhelést jelent, azaz itt egy 80+ táp közel 80%-ot kell tudjon, míg egy 600W-os tápnál ez mindössze 10%-ot jelent, ahol jelentősen (jó-jó, mi a jelentős, mindenesetre kisebb, nagyságrendileg 65-80% közti) hatásfokkal dolgozik a táp. Ha feljebb megyünk teljesítményben, akkor pedig ugye az arányaiban kisebb terhelés miatt még rosszabb lesz a helyzet.

Tény, ha kis HTPC-ről beszélünk, a legjobb valami kis picoPSU vagy hasonló (már láttam 200W-ost) lenne a maga 90-95%-os hatásfokával. Nulla zaj, kiváló hatásfok, extra kis méret.

[ Szerkesztve ]

(#128) BigBear válasza Enszuke (#127) üzenetére


BigBear
senior tag

Az a görbe változik kissé...
Egy Seasonic táp tesztje: [link]

picoPSU és társai hatásfoka változó. Van, amelyikre 96%+-t adnak meg, de láttam kisebbet is.

Na, de most már tényleg elég az OFF-ból.
Lényeg a lényeg: tök felesleges egy kis HTPC-be brutál táp.

[ Szerkesztve ]

(#129) MMSZoli


MMSZoli
tag

Köszi a válaszokat tápegység témában.
Nem teljesen OFF a PS Utéma, hiszen itt pontosan arról van szó, hogyan építsünk HTPC-t (vagy nagyon kicsi PC-t) Intel dual/quad core alá. Én is szeretnék egy ilyen gépet építeni, nem HTPC, hanem irgalmatlan kicsi (értsd: lapos) asztali gépet, aminek van teljesítménye is, alkalmanként játékra is itt-ott (Battlefield2 meg 1-2 régebbi FPS, HL2).
Csenden is legyen, mert itt lesz az orrom elött. A teljesítményigények miatt a VIA kiesett, a 780G egy nagyon erős platform, csak valahogy az AMD nem annyira nyerö (most AMD64-em van, de az új széria nem jön be).
Miért hoztam fel a PSU dolgot: Alapvetően a ma kapható nagy tápegységekkel az a baj, hogy fűtenek. Házon belül fűtenek. (És NAGYOK). Az a 20% (vagy 10%), az, amit szintén ki kell szellőztetni a gépeből, amihez nagyobb ventillátor-sebesség --> nagyobb zaj.
A PicoPSU nagyszerü dolog, viszont elég drága. Ráadásul hiába van 200W-os belőle, a külső 12V AC-DC táp, ami kapható, max 135W-os. (múlt hónapban néztem rá). Magyarul hiába tudja a Pico a 200W-ot, nincs ami kívülről megtáplálja. (ráadásul nem is teljesen kompatibilis a 775 alaplapokkal)
A HTPC/MiniPC oldalról a fontos az, hogy pl 150W teljes gépteljesítmény esetén a házon belül a tápegység 5-8W hőenergiát ad csak le (a maradék 20-at házon kívül), szemben a normál táp házon belüli 30W hőleadásával. Azt a +20W-ot ki kell szellőztetni, és egy kicsi, de eléggé zárt háznál ez gond lehet.
Vagyis egy megfelelően kicsi, és jó hatásfokú táppal a minimális ventillációt is meg lehet célozni. A sirámom lényege az, hogy az ilyen igényeket csak nagyon drágán lehet kielégíteni, annyiba jön ki, mint az alaplap.

(#131) BigBear válasza MMSZoli (#129) üzenetére


BigBear
senior tag

A 200W-os PicoPSU-hoz lehet szerezni nagyobb teljesítményű Dell kockát (pl. 200 W Dell DA-2), amit kis bütyköléssel össze is lehet drótozni a PicoPSU-val. E-bay-ről egész értelmes áron ki lehetne fogni (30-40 dodó).

(#132) priti


priti
addikt

Lehet hogy nagyon hülye kérdés, de ez a HTPC ez mire jó? Úgyértem szinte minden VGA-n ott figyel a HD, szinte minden tévén ott figyel a PC bemenet, mi a frásznak külön pécé filmezéshez? Komolyan nem értem, ez nem ilyen vitaindító hsz, ne kövezzetek meg, komolyan nem értem. Pláne, hogy mostmár akinek van pénze az projektort használ, megveszi egy százasért és felfúrja a plafonra, a kábelek meg hót mindegy merre futnak, úgyis be vannak vésve a falba.
Jól értem? Ez végülis csak annyi hogy van egy számgépház, ami jobban hasonlít egy erősítőre, mint egy pécére és abba teszik bele a cuccot, hogy jobban nézzen ki egymáson a szekrényben?

Hardverlesen

(#133) gV válasza BigBear (#58) üzenetére


gV
őstag

most eszembe hutott végre megnézni ezt a videot és nálam 66%-os terheléssel 3GHz-en akadás nélkül lement, win7beta+klite4.5beta+wmp12

(#134) band1103 válasza priti (#132) üzenetére


band1103
őstag

Nem csak a kinézet számít hanem az hogy egy gamer gép eszik vagy 300w-ot(minimum) egy jól épített htpc meg max 150W-ot. Továbbá egy gamer gép sokkal hangosabb de nem is baj hisz a játék hanghatásai közben úgysem veszi észre senki de egy filmnézésnél idegesítő lehet a gépzaj ezért egy jó HTPC nem csak hogy lényegesen kevesebbet eszik hanem szinte hangtalan is és persze jól néz ki..

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#135) BigBear


BigBear
senior tag

... és ebbe jól bele is őrül az ember. :))
Mármint a halkságba, a szép kinézetű cucc hajkurászásba, stb.
Most ott tartok, hogy a Corsair VX450-es tápom valami bődületesen hangosnak találom. Ő a leghangosabb a gépben, csak sajnos egy nem sípolós passzív táp meglehetősen drága.
Ahogy egy nagyobbacska PicoPSU (vagy hasonló) összehozása sem egyszerű dolog.

(#136) priti válasza BigBear (#135) üzenetére


priti
addikt

szétszeded és kicséred benne a ventit egy 15db-es ventire (2500Ft) és hangja se lesz, vagy próbáld meg, hogy rádugod az 5V-os ágra, ha szerencséd van akkor 5V-on is elindul csak lassabban forog, emiatt viszont hangtalan és 0 Ft. Én kivezettem a csifimből rá a fordulatszabályzóra és visszavettem a fordulatát 0Ft, tod ki hallgassa, pont akkor vettem, amikor éppen mindenen víz volt, a világból kikergetett, amikor meghallottam. 20k-s tápba ilyen kotvány ventit tenni, áhh iszonyat, pont tápcsere előtt vettem hangszigetelt hűtőt a HDD-nek mert az volt a leghangosabb, ráadásul az enyémben a venti átadta a háznak a rezgést és szinte morgott, azonnal repült belőle a csatlakozó a ventiszabályzóra abban a pillanatban.

Hardverlesen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.