Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Xaels


Xaels
félisten

A "Developer Options" menüpont alatt akár azt is beállíthatjuk amúgy, hogyha a felhasználó kilép egy alkalmazásból azt automatikusan be is zárja emlékeim szerint.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Nem rossz ötlet. Ilyen elkélne nekem is.
Használok egy Task Killert. És rendszeresen látom, hogy kismillió task fut a háttérben mikor meg se nyitottam őket. Net off, wifi off. Akkor mégis mi a fészkes fenének kell futnia?
Jelenleg is 10 task fut a háttérben, köztük olyan mint a voice search amit még életemben nem használtam. Akkor az ilyen mégis miért fut? És ha kilövöm őket akkor pár óra múlva már csak attól ha matatok a telefonban de nem indítok el semmit, visszajön az összes.

A poén az, hogy ezáltal folyamatosan csökken a szabad memória. LG optimus p500-ról van szó. Újraindítás után van 310MB szabad memóriám. Telefonálok, netezek, játszok, csinálok össze-vissza mindenfélét. Nézem a Task Killerben 178MB memória van szabadon úgy, hogy mindent bezártam, már nem csinálok semmit a telefonon. Mégis kismillió task fut a háttérben. Okés, fogom és kilövöm mindet! El is tűnik, de a program szerint már csak 305MB memória van szabadon. És ahányszor ki kell lőni a háttérben futó taskokat folyamatosan csökken ez a szám!
Aztán amikor már csak 200MB körül marad úgy hogy semmi se fut és minden ki van lőve, akkor már érezni a telefonon is, hogy kezd belassulni. Na ilyenkor jön egy újraindítás, és akkor újra 310MB van szabadon és a telefon is érezhetően gyorsabb.
Na ez miért van? Mért fogy a memória folyamatosan annak ellenére, hogy minden szabályosan bezárok és minden futó alkalmazást kilövök?
Továbbá mért van az, hogy olyan taskok is futnak a háttérben amit még az életbe nem használtam? És mondom újra internet nincs, wifi kikapcsolva, GPS kikapcsolva.

(#3) AkosL


AkosL
aktív tag

De, zavaró.
Bezárja az appokat és ha visszaváltok, úgy tölt be, mintha frissen indítanám.

(#4) sagit válasza Dany007 (#2) üzenetére


sagit
addikt

ez egy jó kérdés

én az ilyeneket titanium backuppal jegelem és probléma megoldva

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#5) gabancs válasza sagit (#4) üzenetére


gabancs
addikt

Most nézem, hogy ehhez ROOT jog szükséges. Nekem a Wathdog Lite van fent, de nem igazán tudom használni. Valaki elmagyarázná, hogy kell?

(#6) Vicoo válasza Dany007 (#2) üzenetére


Vicoo
senior tag

Nekem is ilyenem van, azt mondták egyszer mikor megkérdeztem fórumon, hogy minek zavar, van memóriám. hát van, nem is ez a baj... hanem most pl : fm rádió fut. minek? nem is szoktam hallgatni !!!

(#7) M3Ny3'T válasza Dany007 (#2) üzenetére


M3Ny3'T
senior tag

Az újabb Task Killerek képesek programok X időközönkénti bezárására, magam is előszeretettel alkalmazom. Több szintű "agresszióval" zárogatja be a programokat/szolgáltatásokat olyan időközönként, ahogy te beállítod. Ajánlom mindenki figyelmébe.

[ Szerkesztve ]

Skype-on lány az informatikusnak: Milyen színű a szemed? Informatikus: #0034ff

(#8) Dany007 válasza M3Ny3'T (#7) üzenetére


Dany007
veterán

Na ezt megnézem, esetleg egy pontos progi típus?

@Vicoo: Igen, nekem is pontosan ez van. Örülök, hogy nem vagyok vele egyedül és hogy nem csak engem zavar. :)
A legdurvább az, hogy hiába lövöm ki egy idő után csökken a szabad memória mérete. Tegnap előtt lett újraindítva a rendszer és most már csak 278MB elérhető van maximum akármit csinálok. Holott tegnap előtt még 310 volt. =/

(#9) Graphics


Graphics
Jómunkásember

"saját fejlesztésű memóriamenedzser kapott teljesít szolgálatot" - nemoké :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) wwhy


wwhy
veterán

a zandroidt rútúlni köll és minden felesleges sw-t lepucolni :K

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#12) Integra


Integra
titán

számomra továbbra is érthetetlen, hogy az alkalmazást író cégek miért képtelenek egy rohadt exit gombot beépíteni a menübe, vagy egy piros x-et jobb felülre...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13) Zirowe válasza #40993792 (#10) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ez a "drasztikusan csökkenő akku idő a task killer miatti" mítosz rég megdőlt, személyesen is teszteltem, és nem igaz.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#14) geccoblaze


geccoblaze
aktív tag

"A tajvani gyártó csúcskészüléke hosszú üzemideje "

Mobilarena.hu One X teszt:

"A hátlap alatt egy 1800 mAh kapacitású akku található, ami papíron egyáltalán nem gyenge, a valóságban azonban nem ez a helyzet. A One X roppant gyorsan le tud merülni, tapasztalataink alapján a terhelés mértékétől függetlenül este mindenképpen töltőre kell dugni a készüléket. Többször előfordult, hogy az estét sem várta meg, már 10-12 óra használat után enni kért, ami felettébb bosszantó tud lenni."

gsmarena battery test:

One X Ednurance test: 37 óra

SII (ICS) endurance test: 42 óra

Hol itt a hosszú üzemidő?

Ericsson GA 628 -> Sony CMD J6 -> Ericsson T65 -> Nokia 6610 -> Nokia N95 8GB -> Samsung Galaxy SII -> Sony Xperia Z3 Compact -> Samsung Galaxy S7 -> Samsung Galaxy S21

(#15) Arthuro_Adam válasza geccoblaze (#14) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

A 37 óra se olyan rossz egy ekkora tepsitől.

(#18) Zirowe válasza #40993792 (#16) üzenetére


Zirowe
nagyúr

3-4x egymás után futtattam le teszteket azonos használat mellett task killer és anélkül (teljes töltés erejéig), az eredmény az volt, hogy jobban bírta vele. :)

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#19) Xaels válasza geccoblaze (#14) üzenetére


Xaels
félisten

Azóta volt 3 frissítés, többek között egy elég kellemetlen energiagazdálkodási malőrt is megoldottak utólag emlékeim szerint. Javult az üzemideje elég rendesen a 1X-nek.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#20) -FreaK- válasza Xaels (#19) üzenetére


-FreaK-
veterán

Így van, eddig minden update-el javítottak rajta. Ennek ellenére még mindig nagyon sok aktív használat mellett (Ez a Tegra3 szvsz egy nagyon vacak konstrukció, modnuk itt közrejátszik a nagy kijelző is), ezt részben ellensúlyozza az igen kiváló készenléti fogyasztás, vagyis inkább annak a hiánya.
Max olyan 2.5-3 óra kijelzőidő érhető el vele kb, de az összes ilyen csúcskészüléket tölteni kell naponta ha használja az ember, esetleg van amelyik kibír két napot is, de ez se rosz.

Viszont mondták sokan hogy problémáik vannak a multitaskinggal, gyakran bezárogatja a programokat a háttérben, amire a hír magyarázatot adna, a HTC biztos ezzel próbált javítani a viszonylag kis üzemidőn. Nekem mondjuk ilyen jellegű gondom nem volt, volt hogy egy nap után megnyitva a böngészőt simán megtartotta az oldalt amit megnyitottam.

[ Szerkesztve ]

(#21) Carlas válasza geccoblaze (#14) üzenetére


Carlas
senior tag

Ne felejtsd el ez még a frissítés elötti adat miután lefrissítettem a telefon jo 30-40%al tobbet bir! most használom második napja és most van 60%-on. Pedig volt kis jatek tobb telefon zene és wifi joval tobbet bir. Estére csak akkor kell töltőre dugni ha nagyon nyomom vagy ha atom tegra jatekokat tolok. a frissítés kötelező

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#22) stbtamas


stbtamas
aktív tag

Most akkor hogy van ez? Mindenhol ahol néztem panaszkodnak a rövid üzemidőre..
Most pedig azt mondják hogy jól tart? Most akkor mi az igaz?

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#23) gybazsi válasza geccoblaze (#14) üzenetére


gybazsi
senior tag

Nekem is ez jutott először eszembe, hogy a MA-ás tesztből nekem az maradt meg legjobban, hogy elég hamar le tud merülni. Itt meg hosszú üzemidőről beszélnek. Kicsit érdekes.

(#21) Carlas: Így azért már más a helyzet, de hosszúnak így sem igazán mondanám az üzemidőt. De viszont így már tényleg elég használható.

[ Szerkesztve ]

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#24) Carlas válasza gybazsi (#23) üzenetére


Carlas
senior tag

Így van igy is volt de most tokéletesen megfelel kb az iphone 4emet hozza (persze kicsit azert hamarabb lemerul) de a hatalmas kijelző miatt ez nem zavar, erős használattal 1 nap lazan normalba 2. mindenki frissitsen azt hiszem a második hozta meg a javítást

Én inkább ezt választottam mint az sgs3-at (mert az csunya nekem) és utálom az amoled tulszaturált képét. meg hát az tegra store-ba van egy két jó game tegrára és jön is pár kemény cucc. Gsmarenán már van sgs3 teszt akkuban az amoled miatt és a nagyobb akku miatt is picit jobb de azt leirjak hogy kb mindkettő egy szinten van egyik se jobb a másiknal mindkettőben van jobb és roszabb de lényeges eltérés nincs, izlések és pofonok kinek mi tetszik és ezt kiemelik a végén

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#25) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Ehe, az eredeti xda-s bejegyzés nem fogalmaz ennyire finoman: [link]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#26) -FreaK- válasza stbtamas (#22) üzenetére


-FreaK-
veterán

Feljebb leírtam szubjektíven hogy mi a helyzet, szerintem érthető. Nem azt írtam hogy nagyon jó.

(#27) emvy válasza Integra (#12) üzenetére


emvy
nagyúr

Mert tokonszurna az egesz okostelefonos 'elmenyt'. :) Milyen nevetseges lenne mar, ha Androidon ki kene lepkedni az alkalmazasokbol, iOS-en meg WP-n meg rendesen menne a felfuggesztes.

while (!sleep) sheep++;

(#28) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Ez tényleg ilyen minden one x-nél?: [link]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#29) sanyi.flat válasza hallerlaller (#28) üzenetére


sanyi.flat
csendes tag

szerintem nem. nálam a tegnapi frissítés után már nem csinálja ezt. más?

(#30) Sofian


Sofian
őstag

Jujjdejó... Fejlesztők meg le vannak ejtve.... :(((

(#31) ForRedGlory válasza stbtamas (#22) üzenetére


ForRedGlory
félisten

A készenléti ideje szerintem kimagaslóan jó, de használva merül mint a Titanic. NAGYON merül, hidd el.

[ Szerkesztve ]

(#33) stbtamas válasza ForRedGlory (#31) üzenetére


stbtamas
aktív tag

Korrekt válasz, erre voltam kíváncsi! Köszi! :R

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#34) hallerlaller válasza ForRedGlory (#31) üzenetére


hallerlaller
addikt

És nálad megy a multitask rendesen? Mondjuk engadget app meg angry birds között simán átvált, nem tölt?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#35) RaveForce


RaveForce
veterán

de csunya ez a telefon...

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#36) hallerlaller válasza ForRedGlory (#31) üzenetére


hallerlaller
addikt

Egyébként pont azért merül használat közben nagyon, mert állandóan ujraindítgatja az appokat, ami sok energiát elvesz. Htc ezt igencsak elrontotta..

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#37) gabancs válasza hallerlaller (#36) üzenetére


gabancs
addikt

Számomra inkább az a kérdés, hogy az Android miért indít el olyan alkalmazást automatikusan, amit nem használ az ember? Miért jó ez? Majd elindítom, ha épp a térképet akarom használni.

(#39) hallerlaller válasza gabancs (#37) üzenetére


hallerlaller
addikt

Ez jó kérdés, engadget meg facebook app is ezt csinálja, de android 4.0-nál már legalább le lehet tiltani az alkalmazásokat a beállításoknál.
Zsolt válasza némi magyarázatot azért ad.

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#40) Sofian válasza hallerlaller (#39) üzenetére


Sofian
őstag

Facebook app egy service-t indít a háttérben amivel a saját push notification megoldásukhoz kapcsolódik... Annak nem szabad sokat fogyasztania...

[ Szerkesztve ]

(#41) gabancs válasza #40993792 (#38) üzenetére


gabancs
addikt

Alapvetően nem zavar. Inkább csak érdekes, mint gond. Sok helyen olvastam, hogy pont e miatt nem szabad, vagy nem érdemes a memória pucoló programokat erőltetni. Amire szüksége van a rendszernek azt úgy is be fogja húzni a memóriába.

(#42) hallerlaller válasza Sofian (#40) üzenetére


hallerlaller
addikt

Facebook push notification is megér egy misét, próbáltam azon chatelni, de inkább maradtam a gtalknál.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#43) Sofian válasza hallerlaller (#42) üzenetére


Sofian
őstag

Pedig maga a megoldás amit használnak az jófajta... kár, hogy maga az alkalmazás ami lekezeli a notification-öket... az egy SZÉGYEN... :)

(#44) hallerlaller válasza Sofian (#43) üzenetére


hallerlaller
addikt

Nekem sokszor a semmire is dobált fel értesítést. '22 new message' megnézem azt semmi és ez naponta többször, úgyhogy inkább töröltem is.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#45) ForRedGlory válasza hallerlaller (#34) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem tökéletes a multitasking benne sajnos. Volt, amikor egy szaros böngészőt újratöltött. Mostanában nem teszteltem

(#46) hallerlaller válasza ForRedGlory (#45) üzenetére


hallerlaller
addikt

Itt azt írják a changelogban, hogy elvileg már javítottak a multitaskingon: [link]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#47) Aszi10


Aszi10
tag

Üdv. emberek.Az a helyzet h nekem a one x az első adnroidos telóm és egyszerüen képtelen vagyok elhinni h a feladatkezelő szerint 700-750Mb ramot használok folyamatosan...és akkor ennyit ha bezárok mindent.mi ennek az oka?vagy hogyan lehet ezt orvosolni?segitségeteket előre is köszönöm.

"A stílus az egyetlen olyan igazi luxus,amit mindenki megengedhet magának,függetlenül attól, hogy mennyi pénze van." Giorgio Armani

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.