Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 11:46:33

LOGOUT.hu

HTC ONE M8

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) KDOG


KDOG
tag

Sziasztok!

Cimbora telefonja egy újraindítás után (elvileg FULL GYÁRI, bár használtan vette, de semmi arra utaló jel nem volt, hogy custom rom vagy társai) elment télgába.

QHSUSB_BULK-ként dobálja el a gép pár másodpercenként.

Két dolog érdekelne.
1. Vagy egy részletes leírás a probléma megoldására. (linux stb nem akadály, anno még sok évvel ezelőtt windowsmobileokkal "játszottam" eleget, de ez most kínai, de nem akadály szerintem)
2. Olyan ember aki ezt be meri vállalni :)

Viszonylag SOS. Köszi!

(#8102) istnag válasza KDOG (#8101) üzenetére


istnag
addikt

Ha ferob nem tud segíteni, akkor senki
Amúgy hangerő le + bekapcs gomb egyszerre nyomásával sem csinál semmit?

[ Szerkesztve ]

(#8103) KDOG válasza istnag (#8102) üzenetére


KDOG
tag

:D hát nem :D
Ezeken régen túl vagyok, droidra is raktam már custom romot :) de itt az akku kalibrációra is gondoltam, mert eleinte nem vett fel töltést, az már megy legalább... de bootloader halálán van :(

(#8104) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

az innen rendelt telefonokat rá lehet bírni hogy megkapják a 6.0-t? annyit olvastam hogy hibátlanok a telefonok csak nem lehet őket frissíteni.

ez a 32gb os eu-s modellnél is ugyanúgy működne, vagy 32gb-os eu-s verzióban nincs?
illetve ha gpe-s verziót akarok belőle csinálni akkor is mind1-hogy 16/32Gb-os?

[ Szerkesztve ]

Szépnapot!

(#8105) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Na csütörtökön este leadtam a telefont a Telekomnál, a sárga kijelző miatt. Bár ami jobban zavart, hogy egy elég vastag vonalban nem is érzékelt, megkeserítette a mindennapjaimat. Remélem hamar visszaér Romániából, bár szerintem a hétvége miatt még el sem jutott oda.

Értem a csíziót.

(#8106) Aucor válasza Dexter-2000 (#8104) üzenetére


Aucor
senior tag

Nekem verizonos van, bár én nem kínából, hanem az USA-ból rendeltem. Már 6.0 van ezen is. Annyit kell tudni róla, hogy a bootloadere nem nyitható, szóval ha mókolni akarod S-OFF, viszont az pénzbe kerül. A verizonost nem tudod GPE-vé konvertálni tudtommal, de van rá portolt GPE rom. Mindig jön rá a legfrissebb néhány nappal a rendes után. Használtam én is, de nem ment vele a 60fps 1080p videófelvétel, így visszaálltam Sense-re. Más problémám nem volt vele. A verizonosról még azt kell tudni, hogy gyárilag nem tudja az itthoni LTE sávok nagy részét, bár ez is megoldható, ha S-OFF a telefon.

(#8107) g.gergo


g.gergo
senior tag

Üdv,
6.0 gyári rendszer, gyári kamera app, aut. elforgatás on. Állítva csinálok egy képet, visszanézéskor meg vagy 90 fokkal van elfordulva, vagy fejjel lefelé van, azaz 180 fokot el van fordulva. Hülyét kapok már tőle. Ötlet? Köszi.

(#8108) RaiDani


RaiDani
tag

Sziasztok!
Tulajdonosa lettem egy zsír új független M8-nak (ebay, német piac, swisscom). Második android, első HTC telefonom.
CID: VODAP110
IMEI stimmel, "fastboot getvar all"-t futtattam. Jelenleg android 3.3.4-as van rajta.

A kérdésem az lenne, hogy megoldható egyből a 6.0-ra való átállás, vagy fontos végig frissíteni a telefont a verziókon? Megtudhatom valahonnan, hogy elérhető-e erre a készülékre a 6.0?

(#8109) madmike válasza RaiDani (#8108) üzenetére


madmike
őstag

Szia!

Van lehetőség egyből frissiteni, de szerintem OTA frissitgesd végig, ahogy ő kiajánlja, nem hiszem, hogy olyan sok lépcső lenne.
Az a 3.3.4 elég gyanus. Tudtommal a 3-as android táblagépekre jött ki, valamikor 5 éve. Az tuti nincs az M8-on.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#8110) RaiDani válasza madmike (#8109) üzenetére


RaiDani
tag

Szia!

Köszi a választ, igen elírás volt. 4.4.3 akart lenni azt hiszem, azóta már frissítettem, már 5.0-nál járok.

(#8111) Janaboy válasza RaiDani (#8110) üzenetére


Janaboy
veterán

Szerintem jobban jarsz a lepcsokkel..

Janaboy

(#8112) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Érdeklődnék, hátha valaki tud segíteni..
Tavalyelőtt mikor az M7 volt szervizben, még Csehországban, akkor valaki meg tudta adni a szerviz honlapját, és ott imei szám alapján rá tudtam nézni, hogy beérkezett e a telefon, esetleg kész van e?
Most, a román szerviznél nincs ilyen lehetőség? Előre is köszi a választ! :)

Értem a csíziót.

(#8113) Nuada herceg válasza Nuada herceg (#8112) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Sajnos kifutottam a szerkesztési időből.
MEgtaláltam itt a korábban linkelt képből, hogy a regenersis lenne az. De ott nincs az adatbázisban az imei-m. A TMX-nél dolgozom, megnéztük a belső adatbázist, de ott sem hallottak még erről az imei-ről.. :D
múlt héten csütörtökön adtam le a telót a Telekomnál, csak akkor nem értem hol kolbászol! ;]

Értem a csíziót.

(#8114) yodee_ válasza Nuada herceg (#8113) üzenetére


yodee_
őstag

Én azt nem tudom hogy a töltőm hol kolbászol , mert leadásnál megvolt . Amikor az M8at megkaptam akkor töltő sehol. Gondolom keresztet vethetek rá.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#8115) KaoszTom


KaoszTom
aktív tag

Sziasztok!

Lemállott az M8-am hátlajáról a C betű, így most nem fest túl szépen a teló. Valakinek volt már ilyen problémája, lehet e-miatt gariztatni?

(#8116) Kronk válasza KaoszTom (#8115) üzenetére


Kronk
őstag

Nekem mind a három betű lejött sajnos. Kijelző sárgulással együtt ezt is megpróbáltatom majd gariban elintézni áprilisban, addig nem tudok mit mondani, de nekem külső behatás nélkül, valószínűleg a ragasztó engedett el, szerintem kéne, hogy hátlapot cseréljenek gariban...

http://totesz.myminicity.com/

(#8117) pixelmester. válasza Kronk (#8116) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Nekem is mindhárom betű lejött, elengedett a ragasztó. Nem hinném, h erre vonatkozik a garancia...

(#8118) istnag válasza pixelmester. (#8117) üzenetére


istnag
addikt

Nekem volt egy kis horpadás a hatlapon mikor szervizbe adtam a telot és kicserélték az egész házat egy teljesen újra. Igaz akkor még a cseheknél volt a szerviz. Ha nem is cserélik ki az egész házat a betuket tuti visszaragasztjak, még is csak fontos nekik, hogy lássák mások , hogy HTC d van.

(#8119) kirkri válasza istnag (#8118) üzenetére


kirkri
addikt

Én meg leejtettem és behorpadt a teteje.
Vettem rá új burkolatot az eBay-en, kicseréltem, majd két hétre rá szervizbe adtam a készüléket, erre kicserélték a hátlapot egy újra.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#8120) retifosas


retifosas
csendes tag

Sziasztok!
A telefonomon Android 5.02-es van. Gyári módszerrel unlock-oltam token kulccsal. Most S-on állapotban van és TWRP 3.0 recovery van rajta. Éppen ma a rendszer frissítéseként megérkezett az Android 6.0, de nem tudtam frissíteni. A letöltött zip frissítést próbáltam feltenni TWRP-vel is, de nem sikerült úgy sem. Valaki tudna nekem segíteni, hogy hogyan tudnám feltenni az új androidot. Gondolom vissza kéne tenni valahogy a gyári recovery-t és zárni a bootloadert. Sajnos nem tudom, hogy hogyan kell! Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#8121) ParadoxonX


ParadoxonX
csendes tag

Sziasztok! Nagy valószínűséggel csatlakozom én is a táborhoz. Sok telefont néztem, de csak ez fogott meg igazán.M9 se rossz, de inkább ez. Nexus 4-ről váltok. :) :)

(#8122) dejvid8 válasza ParadoxonX (#8121) üzenetére


dejvid8
őstag

Üdv itt! Nem fogsz csalódni. :K

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#8123) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Sziasztok! Nemrég (csütörtökön) visszajött a telóm a szervizből, kijelzőcsere volt sárgásodás, meg "érzéketlenség" miatt. Azóta észrevettem, hogy majd max hangerőn néha pattog a felső hangszóró. Ilyet eddig nem csinált! Kár hogy most igen, de én vissza nem küldöm. :(
A kérdés viszont az lenne, hogy a papíron láttam, hogy LG kijelzőt raktak bele. Eddig, ha jól emlékszem, valami JDC vagy milyen kijelzők voltak a HTC telókban. Lehet még most is. Igazából a kérdés az lenne, hogy ennek az LG-nek is megvan az a hibája, hogy sárgásodik a melegtől? Vagy itt már nincs ilyen típushiba?
Előre is köszönöm a választ! :R

Értem a csíziót.

(#8124) kirkri válasza Nuada herceg (#8123) üzenetére


kirkri
addikt

Írtam itt korábban, hogy nekem minden alkalommal cserélni kellett és a szerviz is mindig cserélte a hangszórót. Úgy tűnik a román szerviznek még nincs meg az a rutinja a témában, mint ami a cseheknek megvolt.

21 éve a Prohardveren! ™

(#8125) coolrob


coolrob
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.
Ismerőstől kaptam egy HTC M8 -at. A srácnak tönkrement és gariba cserélték pár hónapja.
Mivel ő új telefont vett, ezért ezt nekem adta és kb 1 hónapja használom.
Most netezés közbe egyszer csak elszállt a kijelző. Összevissza krisszkrasszos stb, a fele szinte átláthatatlan.

Link : [link]

Hogy tudom megnézni hogy esetleg garanciális e, vagy hogy esetleg cserélt termék esetén van e garancia?
Semmi papírom nincs hozzá. Hova fordulhatnék ezzel?

üdv: Robi

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#8126) kirkri válasza coolrob (#8125) üzenetére


kirkri
addikt

Ha a HTC cserélte neki, akkor van rá egy év garancia.
Hívd fel a HTC ügyfélszolgálatot, segíteni fognak.

Amennyiben garanciás a telefon, akkor nincs szükséged a papírokra, anélkül is megjavítják.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#8127) coolrob válasza kirkri (#8126) üzenetére


coolrob
aktív tag

Szuperül hangzik köszi! :)
Srácnak ha minden igaz pár hónapja cserélték.

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#8128) OrangeBud válasza coolrob (#8127) üzenetére


OrangeBud
tag

Ha nem cserélik kapd szét,nekem egy ejtés után volt ilyen a kijelzo,de szerencsere csak lelazult a csati! :)

(#8129) Janaboy


Janaboy
veterán

Szerintetek h van az, h a belso memorian 10/10gb a hasznalt, de ha az osszes cucc elvileg 4.4giga..rejtett fajlokkal egyutt..?

Janaboy

(#8130) opr válasza Janaboy (#8129) üzenetére


opr
veterán

Hát, elvileg van olyan, amit nem számol bele, pl különböző alkalmazások cache-ei. Nekem egyszer a 9gag cache evett egy laza 2,5gbyte-ot (ami ugyanilyen anomáliát okozott a foglalt/szabad/kijelzett adatokban), azóta figyelek rá és ~havonta törlöm, ha már ilyen f@szul írták meg az appot. :)

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#8131) Janaboy válasza opr (#8130) üzenetére


Janaboy
veterán

Hm..tudsz vmi jo appot amivel kiderithetem h hol vannak a gigaim? :)

Janaboy

(#8132) Balinov válasza Janaboy (#8131) üzenetére


Balinov
félisten

en a Ivan Volosyuk fele DiskUsage-t hasznalom. freeware, alig 185kib meret

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8133) Janaboy


Janaboy
veterán

Nektek a /storage/emulated/0 mennyit mutat? Ez elég fura..
Nekem 10934 mib a diskusage szerint és ebből 6749mib a system data.

Janaboy

(#8134) opr válasza Janaboy (#8133) üzenetére


opr
veterán

Akkor valszeg az lesz az, mert az appok tempjei is system data-nak mutatják magukat.
Egyébként jó appot nem tudok, Én is a manuális módszerrel csinálom, azaz végiggondolom, hogy logikusan mi az az app, amin egyáltalán sok adat folyik átal, és megnézem nekik mekkora a cache, aztán ha többet mutat, mint elviselhető (nálam ~250kb a lélektani felső határ), akkor törlöm a francba. :)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#8135) Balinov válasza Janaboy (#8133) üzenetére


Balinov
félisten

10934, ebbol android 439, system data 6106, szabad 4154

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8136) Zirowe


Zirowe
nagyúr

No, tegnap elegem lett a hulladék gyári 6.0 romból, bootloader kinyitva, viper rom fel.
Telefon újra fürge, belsőre másolt sdvel se lassúl be, a billentyűzet is végre normális, idegesítő gyári értesítések is kikapcsolva.
Ennyit erről.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#8137) Balinov válasza Zirowe (#8136) üzenetére


Balinov
félisten

Erdekes, hogy a belassulast emlited, utobbi 1-2 hetben en is eszrevettem, pedig korabban furge volt, mint allat..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8138) Janaboy válasza Balinov (#8135) üzenetére


Janaboy
veterán

Es akkor a maradek 5gigan mi van? :)

A caches dolgot hol kell keresni?

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#8139) Balinov válasza Janaboy (#8138) üzenetére


Balinov
félisten

hmm.. :B aztat passzolom, eddig fel sem tunt, de most hogy mondond....

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8140) opr válasza Janaboy (#8138) üzenetére


opr
veterán

Beállítások->alkalmazások->katt az alkalmazásra->Gyorsítótár
Nálam pl most 9gag, ha már ennyit emlegettem: 104MB, úgy, hogy kb egy hónapja ürítettem, és ennyit azért nem használom, hogy ez indokolt legyen.

Angolban ugyanez asszem:
Settings->Applications->Katt a valamelyikre->Cache

Alatta pedig gomb, hogy gyorsítótár törlése, illetve clear cache asszem.

Sajnos ez tudomásom szerint csak ilyen parasztos, egyenként végigiterálós módon megy, vagy factory resettel. :)

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#8141) Janaboy válasza opr (#8140) üzenetére


Janaboy
veterán

Koszi!

Volt egy ket erdekesseg, facebook appot nem hasznalom, de 40mega adat volt benne, de a legdurvabb zoe volt 500megaval.
Atraktam egy ket alkalmazast sdre, ez is vicces, athelyezes elott 50mega, utana meg 100..

Janaboy

(#8142) coolrob válasza kirkri (#8126) üzenetére


coolrob
aktív tag

Helló!
Rossz hír. HTC-t felhívtam és mondták imei alapján garis, semmi nem gond vigyem be a legközelebbi átvevő pontjukba.
Ott viszont elhajtottak hogy számla és garlevél nélkül ők semmit nem vesznek át. Hogyan tovább? :(

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#8143) Janaboy válasza coolrob (#8142) üzenetére


Janaboy
veterán

Kerd el a havertol a papirokat.

Janaboy

(#8144) yodee_ válasza coolrob (#8142) üzenetére


yodee_
őstag

Vagy közvetlenül vidd be a TMX-be, ha van rá mód.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#8145) istnag válasza coolrob (#8142) üzenetére


istnag
addikt

Én Székesfehérváron adtam le az F-Concept-nél semmit nem kértek. Itt tudsz keresni leadópontokat: [link]
Szerintem hívj fel párat és kérdezz rá, hogy kell -e számla vagy sem, mert a HTC-nél Neked azt mondták nem kell.Ahol nem kérnek oda vidd. :K

(#8146) kirkri válasza coolrob (#8142) üzenetére


kirkri
addikt

Azt kellett volna mondanod, hogy egyeztetve van a HTC-vel, vegyék át és küldjék el a Telemaxba.
Az Europarkban nekem is azt mondta a srác, hogy papír nélkül nem veszik át, mert a Telemax vissza fogja fordítani, de mondtam neki a fenti szöveget és hitetlenkedve ugyan, de átvette. És a Telemax természetesen nem fordította vissza, gond nélkül megcsinálták a telefont a szervizben.

21 éve a Prohardveren! ™

(#8147) coolrob válasza kirkri (#8146) üzenetére


coolrob
aktív tag

Mondtam nekik, de 2 kislány volt bent akik nagyon harsányan hangoztattták hogy ők bizony át nem veszik papírok nélkül :(

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#8148) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Urak,

Hülye kérdés, de lehet valahol beállítani automatikus üzenetet?
Úgy értem, ha pl, kinyomok valakit, akkor küldjön egy sms-t neki h. "majd visszahívlak"?

Előre is köszi

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#8149) HIJ


HIJ
őstag

Hali!

Most vettem egy új sd kártyát és érdeklődnék, h hogy a legcélszerűbb használni? 16 -ost cseréltem egy gyors (80/20 -as) 64 Gb -osra, amit most belső tárhelyként formáztam, illetve valami integrálást is lefuttattam. Ezzel nem is lenne baj, gondoltam én, addig amíg vissza nem akartam másolni a régi SD -ről a tartalmat. Egyrészt a belső fájlkezelője nem lát tartalmat (Se a belső, se a hordozható résznél). Másrészt ha csatlakoztatom PC -re szintén nem látszik tartalom és létre sem tudok hozni semmit.

Igazából az lett volna a célom, hogy a belső 16 -os helyet kicsit bővítsem ,mert sokszor sírt a kevés hely miatt app frissítéskor. Meg is örültem, mikor olvasom, h belső tárhelyként lehet kezelni az SD -t. De valamit lehet rosszul csináltam...

(#8150) HIJ válasza HIJ (#8149) üzenetére


HIJ
őstag

Közben újracsatlakoztattam a kártyát és meg jelent mindenhol ahol csak kell, szóval csak valami hiba volt az éterben... Tesztelgetem még... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.