Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Adam86


Adam86
tag

Szép írás, jó gép.
Köszönjük.

Lenovo Thinkad T500

(#2) Alg


Alg
veterán

Annak idején (február környéke) én is szemeztem vele,de mivel akkor jött be, nem volt Renew programban... Lenovo T500 lett belőle...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#3) vallas


vallas
senior tag

Tényleg jó kis gép, mondom ezt 6910p tulajként, de ahogy nézem ugyan olyan a záró mechanikája mint a 6930p-é, és nálunk 20 ból, kb 5 nek fél év után már nem lehet rendesen lecsukni a kijelzőjét, mert nem akad bele a pöcök a helyére :(

azt a részt, nagyon elbaltázták a HP-nál....

Azért a vga-t irigylem, ha egy ilyen lenne a 6910p-be , akkor ez lenne az álom gépem, így csak nagyon jó....

jó írás volt..

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#4) rekid válasza vallas (#3) üzenetére


rekid
addikt

6910p-t énis imádtam. Egyetlen bajom a 800-as felbontása volt. nekem túl kicsi mint utobb kiderült. Nagyon sokan panaszkodnak a zaromechnikára sajna... :( ha mindenkeppen újítás akkkor egy jobb mágneses is jobb lenne ennel...

Gyáva népnek nincs hazája!

(#5) aram01


aram01
nagyúr

jó gép :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#6) spyduck


spyduck
nagyúr

100000 millió grat :R :R
Jobban tetszik mint a notebookreview teszt ;)

(#7) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Grat, és köszönjük a bemutatót. Elég jó kis notesz! :C

(#8) vallas válasza rekid (#4) üzenetére


vallas
senior tag

nekem 1440*900 -s kijelzős t9400-s procis van, csak a vga gyenge, mert ez a hd2300 már nem támogatott , és 9,3-s atival megszűnt a driverellátása, win 7-hez is úgy kell hackelni, hogy jó legyen.

nekem először nagyon furcsa volt a felbontás, de általában egy 19-s wide külső monitorral használom, ha meg úton vagyok, akkor meg nem zavar már a felbontás, de kellett hozzá egy két hónap, hogy megszokjam.

a mágnest a gar lejárta után, még bele hackelheted ;]

[ Szerkesztve ]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#9) paramedic válasza rekid (#4) üzenetére


paramedic
aktív tag

HPQ 6910p-t is használtad Ubuntuval? Ha igen, mik a tapasztalataid vele? Akár privátban is, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#10) tuareg85

A hűtése milyen? A billentyűzete alá van támasztva rendesen?
Nekem 8510w van, és a renew miatt király ár/érték arányú és úgy általában szeretem is, DE. A hűtése hangos, ha meg van hajtva, és néha ok nélkül is fölpörgeti és úgy felejti, ez rohadtul idegesítő, ilyenkor sokszor csak a sleep segít, akkor varászütésre megszűnik a hangja, rájön, hogy nem is kell hűteni. A másik a billentyűzet, a bal oldala nincs rendesen alátámasztva, és a legutóbbi szervíz óta nagyon fos, amikor lenyomtam a billentyűt, után kattan oda a nem közvetlenül alatta lévő támasztáshoz. Apropó szervíz, volt egy alaplapcserém is vele, majdnem 3 hét alatt, legalább ingyen. Az aksi pedig mostanra 20perces lett a kezdeti 3 órásból (olvasással minden nélkül 4 fölött), úgy, hogy amikor lehet, kiveszem, hetente kb 2-3 ciklust megy... Nem hiszem, hogy a köv. gépem HP lesz. Ja és bocs, de ez kikívánkozott...
szerk: akinek van lehetősége, válassza 1920*1200-as kijelzővel, beszarás király

[ Szerkesztve ]

(#11) Napfénysüti

Nagyon jó kis beszámoló és remek a gép. :K Anno nyár elején én is vacilláltam egy HP-n csak az 6930p lett volna de végül egy Thinkpad T400-at vettem és használok azóta is nagy megelégedéssel. Lehet kellene arról publikálnom egy írást. :)

Més que un club!

(#12) rekid válasza paramedic (#9) üzenetére


rekid
addikt

Igen hasznaltam windowsos dualbootal, siman mukodott :) 8.10 is 9.04 is termeszetesen ujjlenyomatolvasot nem babraltam de elvileg van ra progi. egyebként mindene mukodott gond ás babralas nelkul.
Tuareg:
Nem horpad egyáltalán a bill. Workstationoknal joval nagyobb igenybevetelnek van kiteve a videokartya altal az akku igy nem is csoda ha hamarabb elhal az akksi. (bar ez nem torvenyszeru). Nekem eddig nem volt bajom a hpval remelem nem is lesz.
Hűtáse egy halk susogas ha terheled hangosabb de nem visit es csak addig amig kell. Legalabbis Xp-s driverrel.

Napfenysüti: Nagy örömmel várom :) Tetszenek az IBMek csak rohadtdragak :(

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#13) ThaBoss válasza rekid (#12) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Kérdéseim:
Kaptál hozzá garanciát? Mennyit?
Akksi bírja a kiképzést?
Driverek és manualok, esetleg kábelek járnak a csomaghoz?
Erdősi be merné vállalni egy "hosszúindításra"? :DDD

(#14) HXY


HXY
addikt

A billentyűzete nem ír?

(#15) Napfénysüti válasza rekid (#12) üzenetére

Igen, lehetne a Lenovonál is renew meg asis program. Újonnan tényleg húzós az áruk. Így inkább én is egy fél éves használt gépet vettem. :)
Amúgy az alu fedlapot irigylem a HP-król. Nekem is E51-em van és tudom mennyivel jobb érzés ha valami fémből készül. :K

Més que un club!

(#16) rekid válasza ThaBoss (#13) üzenetére


rekid
addikt

igen kaptam rá 2 évet ebből 1 teljeskörű a második év már nem vonatkozik a töltőre és akksira.
Igen az akksi bírja :) De ha hajtva van a videokartya (játszol) ne számíts csodákra. (szvsz nyugodtan felezheted a tesztben írt normál üzemes időt)
Nem járt hozzá driver, egy pici manual igen. De ezeket hp.hu rol lelehet szedni gond nelkül. Eleg jó az ilyen supportja a hp-nak.
"Erdősi be merné vállalni egy "hosszúindításra"? :DDD" -ezt nem ertem :)

Napfenysüti: Nekem is e51 van két éve és ezert lettem "femmanias" :)

HXY: Ezt fejtsd ki bővebben pls. "A billentyűzete nem ír?"

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#17) Napfénysüti válasza rekid (#16) üzenetére

HXY szerintem arra gondolt hogy nem-e ír lokalizációjú a gép, de ha jól emlékszem szlovák.

Més que un club!

(#18) rekid válasza Napfénysüti (#17) üzenetére


rekid
addikt

Jah :D
Nem, biztos szlovák ha ránagyit a billentyuzetes képre akkor a bal felső sarokban a matricán a szöveg szlovák. :)

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#19) cqr


cqr
aktív tag

Bekapcsolva a Windows felállása után susog a gép, hűvös levegő kíséretében. Workstation, el kell viselni pont.

Ha a hp is bevezetné a switchable graphics-ot (vagy épp hibrid graphics-ot) lehet nem is maradna érv a lenovo mellett. : )

Esetleg idle hőmérsékleteket, pl.: rmclock-al tudnál mondani ? Böngészés közben hangosabbra vált a fan, vagy marad az idle sebességen?

(#20) Napfénysüti válasza cqr (#19) üzenetére

Ne adj tippeket nekik még a végén következő gépnek leváltanám a TP-t egy HP-re. :DD
Viccet félretéve mindkét gyártó üzleti gépei jók szerintem. Talán inkább csak szubjektív okok döntőek a választásban.

Més que un club!

(#21) rekid válasza cqr (#19) üzenetére


rekid
addikt

marad normal sebessegen, este csinalok rmclockot.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#22) cqr válasza Napfénysüti (#20) üzenetére


cqr
aktív tag

Viccet félretéve mindkét gyártó üzleti gépei jók szerintem.

Sztem is mindkettő jó. Bár most a lenovo sztem kicsit jobbna "kiengedett". A burkolat/finish-en lenne mit csiszolni (legalább az illesztéseket), és most ott a keyboard is.
Bár az sw-graphics más részről meg nagy ötlet (bár a driver még nem tökéletes). Főleg ilyen 50W+-os VGA-val szerelt gamer notebookokra ráférne : ) .

#21: Remek, thx.

[ Szerkesztve ]

(#23) c p


c p
tag

Nagyon jó kis teszt - grat!!!

2 hete vettem meg a testvérét, egy 8530p, szintén asis verzióban (valszeg hasonló helyen, mint te :]) - hihetetlen, h. egy ennyire komoly cuccot meg lehet kapni 200-250K környékén

én is csak fogtam a fejem, amikor megláttam a fedlapzáró benyomós mechanikát... elég buta megoldás
én azért nem tartok ettől, mert otthon egy KVM-switch mögé ültetve használom és sz'tem így az ideális: külső monitor-egér-billentyűzet verzióban, így egyrészt nem kopik a tapipad és a billentyűzet, másrészt nem kell nyitogatni-csukogatni, ergo nem kopik a zárja

az a NVIDIA Quadro FX 770M nagyon büntethet!!

a led-ek tényleg végtelen harsányak... ha csak alvóban van és csak a kis kék led villog, akkor is olyan fénye van, h. 1000x álmodom rendőrautókkal :]]

... in blues we trust...

(#24) MinionFlasH válasza c p (#23) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

"külső monitor-egér-billentyűzet verzióban, így egyrészt nem kopik a tapipad és a billentyűzet, másrészt nem kell nyitogatni-csukogatni, ergo nem kopik a zárja"

Szerintem ne is kapcsold be, és akkor mégannyira nem kopik....LOL

(#25) Napfénysüti válasza c p (#23) üzenetére

Mondjuk ha így használod akkor minek a laptop? :F

Més que un club!

(#26) adm


adm
őstag

most futottam át a totalcaron a bmw id-s beszámolót. a bmw-s mérnököknél is 8x30p/w volt (a munkaállomás is az), sőt volt hasonló képsorozat a porsche tesztelőkről, azoknál meg talán 6910p vagy 8510p/w volt.

16core - 32thread - 64gb

(#27) rekid válasza MinionFlasH (#24) üzenetére


rekid
addikt

van olyan aki vigyáz nagyon a dolgaira és még azis meglehet hogy mondjuk egy rákötött 22" monitoron kényelmesebb tervezni külön billentyűzettel otthon. Viszont miutan mobil igy viheti magával. :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#28) c p válasza MinionFlasH (#24) üzenetére


c p
tag

nem akarlak megbántani, ezért magamba nézek: valószínű én fogalmaztam félreérthetően...

... amire Te ügyesen le is csaptál és helyreraktál nyomban. jól látod, h. csak az alázásból ért a magamfajta :]

szóval, h. utólagosan szánalmasan magyarázzam a bizonyítványomat: a noti nekem munkaeszköz, elég sokat prezentálok, ezért szokott őkelme utazni is - bizony, ezért kapóra jön, h. mobil (ilyenkor nem átallom tapicskolni a billentyűzetet - ad absurdum: a tapipadot, hőőőő)

de amikor otthon vagy az irodában dolgozom, akkor kényelmesebb (és praktikusabb, mert nem kopik, szánom-bánom) egy KVM switch mögé ültetni

arról nem is beszélve, h. ha egy 2000 HUF-os billentyűzeten nyomom át a "W"-t két órányi NFS Shift után, akkor azt talán egyszerűbben cserélem, mint a noti billentyűzetét - pironkodom, de elég sokat dolgoztam, h. megvehessük ezt a kütyüt (tudom: sz@r vagyok, h. a munkaeszközömön játszom, dehát szegény ember vízzel főz)

... in blues we trust...

(#29) c p válasza rekid (#27) üzenetére


c p
tag

ámen :]

... in blues we trust...

(#30) jorden06 válasza c p (#28) üzenetére


jorden06
senior tag

A kopás miatt kell a legkevésbé aggódnod, a "Dura***" technológiának köszönhetően valószínűleg soha nem fognak elkopni ezek a beviteli eszközök, esetleg amit írtál, hogy sok game után megváltozik a nyomáspontjuk. Bár ha 5 éve bírja az 1500ft-os Logitech bill.em, nem hiszem, hogy a ~200K-s HP tönkremegy :)

(#31) ThaBoss válasza rekid (#16) üzenetére


ThaBoss
senior tag

12E ?

(#32) c p válasza jorden06 (#30) üzenetére


c p
tag

sajna ilyen szinten nincs rálátásom a technológiákra, de a hülye rigályásoknak, mint én elég sokat nyom a latban az eszköz esztétikája: pont a napokban próbálok túladni egy MSI WIND U100on itt az apróhirdetések között, eddig akik nézték mind forgatták, így nézték - úgy nézték, fény felé tartották - tudod, amilyenek az emberek... "jé, tényleg nem karcos, de jó", "nem kopott, de jó", stb - így legalább nem rontom az eladás esélyeit azzal, h. egy ütött-kopott féltéglával traktálok idegeneket (meg nem kapok hányingert, ha használnom kell... meg nem égetem magam egy kopott vacakkal, ha ki kell állnom 20 ember elé..., stb...)

de még a végén szétoffolódik itt rekid amúgy baromi jó kis írásának a topikja :]

[ Szerkesztve ]

... in blues we trust...

(#33) rekid válasza c p (#32) üzenetére


rekid
addikt

:)
Énis ugyan igy hasznalom a laptopom itthon.. jokis IBM billentyuzet Logitech mx518 meg egy 22es LG. Én így szeretem.
Mellesleg a 6910p-m ugy vitte el a srac, hogy bejött felnyitotta "hmm ez tenyleg karcmentes", bökött kettőt a windowson majd elrakta es fizetett. Még én értetlenkedtem h miertnem teszteli tovabb..

Gyáva népnek nincs hazája!

(#34) rekid válasza cqr (#19) üzenetére


rekid
addikt

hömérséklet adatok tesztbe implementálva. :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#35) Napfénysüti válasza rekid (#33) üzenetére

Vannak hasonló dolgaink :D : munkahelyen Lenovo bill, otthon MX 518 a T400 meg a 6910p kategóriabeli ellenfele (igaz ezen már túladtál).
Minőség, funkcionalitás mindenek felett? ;)

Més que un club!

(#36) cqr válasza rekid (#34) üzenetére


cqr
aktív tag

Thx. Egész alacson. Hány fok lehet kb a környezet hőmérséklete?

#35: Nahát nekem is ált egy mx518-van a t500 mellett. A "munkahelyen" meg ibm bill. (Na jó ez csúsztatás, mert a BME R épületre gondolok.. :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#37) rekid válasza cqr (#36) üzenetére


rekid
addikt

Ez reggel jutott nekem is eszembe h nemartana odairni. egyebkent 18-20 fok panel elso emelet :D

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#38) rekid válasza Napfénysüti (#35) üzenetére


rekid
addikt

egyertelmuen :R
Imb bill verhetetlen barmelyik "nagy billentyuzet gyarto" elbújhat mellette, a szarvasporkolttöl a bananturmixig minden volt mar benne es teszi a dolgat ahogy kell. :)

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#39) spyduck válasza rekid (#33) üzenetére


spyduck
nagyúr

Dettó nálam is ez volt. Ha karcmentes állapotban van a gép akkor könnyen el lehet adni. Amit most eladtam 6910p-n volt 2db 1cm-es és 1db 1mm-es karc. Mindenki azt kérte küldjek fotót a karcról.

szerk: félreértések elkerülése végett egy karcmenteset és egy minimálisan karcosat adtam el.

[ Szerkesztve ]

(#40) Napfénysüti válasza spyduck (#39) üzenetére

Amit vettem T400-at annak a tetején volt egy-két kisebb karc. De engem ez nem zavart mert ahogy néztem ez a gumiszerű anyag hajlamos karcolódni így meg akkor előbb utóbb úgyis előjött volna. Mondjuk ha a gép belsejében lett volna karcolás akkor már lehet nem vettem volna meg.
Tényleg spyduck hogy állsz a kiszemelttel? :)

Més que un club!

(#41) spyduck válasza Napfénysüti (#40) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nov 7-én elviszik a másik 6910p-t így meg lesz a pénz. Az előleget átutalták szóval gondolom nem hagy cserben:)
Gondolkoztam egy T400-on de azt tudjuk miért nem vettem meg ;] Kaptam ajánlatot egy T500-ra 200k-ért H3650-es ddr3-as VGA-val ami elég jó 2012-ig garis (új 3év garral) de nem kapok számlát. Ma felhívtam "vki"-t és lefoglalóztam 2db 8530w-t nekem meg haveromank. Itt ugyebár kapok kis kedvezményt meg számlát. Így vissza tudom igényelni az Áfá-t és a gép 185k körül fog kijönni. Szóval sztem 1 héten belül 8530w tulaj leszek :C

[ Szerkesztve ]

(#42) rekid válasza spyduck (#41) üzenetére


rekid
addikt

remek :) hajra :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#43) MinionFlasH válasza c p (#28) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

C P! Nem akartalak megbántani, meg tényleg drága kütyü végülis nem bűn vigyázni rá, ha nekem lenne én tuti nem kötögetnk rá ilyeneket ha SHIFT el játszom akkor figyelek hogy nyomom a bill-t lehetőleg ne ugy hogy az alján kijöjjön az ujjam!
De egyébként nincs semmi rossz abban ha igy használod közöm meg még annyi se, alázni meg végképp nem akarlak így: Ha megbántottalak bocsi!! :B

(#44) LackoMester


LackoMester
addikt

Duležité Upozornenie-(Fontos figyelmeztetés)Egyébként Cseh-szlovák kiosztásról beszélünk.Matricát lekaparhattad volna :DDD
jó kis noti,grat a teszthez :C

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#45) blueMerle


blueMerle
veterán

Nagyon jó írás és a noti is komoly :R

[ Szerkesztve ]

(#46) rekid válasza blueMerle (#45) üzenetére


rekid
addikt

:R köszi :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47) adam526


adam526
tag

grat. szép teszt. nekem is ilyen gépem van. én windows 7-el használom, és driver problémák nekem is vannak sajnos, pl egyes hangoknál berezonál, ha a saját hangszóróját használom (pl windows bejelentkező hang), de ha kirakom hangfalra, akkor már jó.

(#48) rekid válasza adam526 (#47) üzenetére


rekid
addikt

en most xpvel nyustolom ezzel nincs gond.. varok meg par honapot es megnezem akkor a win 7 et. 4gigaval vetted alapbol vagy ugy raktal meg hozza?

Gyáva népnek nincs hazája!

(#49) c p válasza MinionFlasH (#43) üzenetére


c p
tag

no para, részemről is minden okés :]

egyébként még egy haszna van a KVM switch dolognak: sokan ismerik, amikor a rokonságból/ismerősöktől az emberhez kerül pl. egyszerre egy/két/több gép javítgatni/bütykölni/telepíteni/stb. és akkor sokkal kényelmesebb, h. egy monitoron lehet látni meg egy egérrel billentyűzettel lehet használni mindegyiket, nem kell egyik géptől a másikhoz ülni, stb. és a billentyűzetről lehet váltani közöttük

(mondjuk ennek addig volt relevanciája, amíg az állandó gépem nem notebook volt, mert ennek van saját kijelzője - dehát megszoktam)

... in blues we trust...

(#50) Hunter2 válasza c p (#28) üzenetére


Hunter2
addikt

neked egy dokkolóra van szükséged. ;)

A "Quadro FX770M" az mi? egy 9600GT?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.