Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

"hogy ez egy otthoni készülék, ami nincs 20 000 forint, így nem érdemes képességeit komolyabb és drágább gépekkel összehasonlítani."

Ez gondolom, 30 000 akart lenni. :K

(#2) dethroner


dethroner
veterán

3000/ patron és ez tényleg ilyen bajnok ár? Az én canon nyomtatómhoz évek óta 450/db áron veszem a tintát, és nem keveset van használva. Szerintem a hp a tinta eladásból szerzi a bevételt, nem pedig a nyomtatók árából. Soha nem vennék hp-t.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3) ChRiS_RS válasza dethroner (#2) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

De 450-ért gondolom nem erdeti Canont veszel.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#4) benedekco


benedekco
addikt

Várható volt, hogy csökkentenek valamit az áron. Túl sok errefelé az utántöltött és megberhelt nyomtató. Az otthon tuningolt nyomtatókhoz képes még így is jóval drágább a festék. Persze a macera kevesebb. De az is várható volt, hogy nem annyira csökkentik az árakat, mert szerintem a festék eladás nagyobb hasznot hoz nekik mint a gép.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#5) Psych0


Psych0
őstag

Valahogy a tintasugaras és az olcsó szó egy mondatban nevetést váltott ki belőlem...

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#6) dethroner válasza ChRiS_RS (#3) üzenetére


dethroner
veterán

Így van, nem eredeti. A chipet saját két kezemmel rakom át. De sok fotót is nyomtattam már ezzel a tintával, és az eredmény mindig hibátlan, ha megfelelő fotópapírt használok. De a hp-hoz még a nem gyári tinta is többszöröse a többi márka utángyártott patronjainak.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#7) ChRiS_RS válasza dethroner (#6) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Én nem merem a saját MP160-at utángyártottal etetni. Amennyit nyomtatok vele, azt kibírom eredetivel.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#8) benedekco válasza ChRiS_RS (#7) üzenetére


benedekco
addikt

Unokatesóm is így volt vele, aztán mikor harmadjára száradt be a patron... (azt nem tudom már milyen model volt) Ja és mivel ha egy patron beszárad akkor ugatott, hogy mindet kell cserélni. Szóval a boldogsága oda vezetett, hogy vett inkább használtan egy lézert. Persze oda már valami "okos" tonert szerzett be.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#9) dethroner válasza ChRiS_RS (#7) üzenetére


dethroner
veterán

Nálam az ip4500 már 4 éve ezeket eszi, ami most még olcsóbb, 390/db. Bnőm tanár, szóval napi szinten több tucat oldalt nyomtat vele, a legolcsóbb tesco-s papírra. Az évek alatt semmi gond nem volt vele, biztos vagyok benne ha új nyomtatót kéne venni, 99% hogy ismét canon lenne és továbbra is csak utángyártott tintát kapna.
És igenis létezik egy mondatban a tintasugaras nyomtató és az olcsó üzemeltetés szavak.

benedekco : azért aki tintasugaras nyomtatót vesz, nem árt tisztában lenni azzal hogy időnként használni kell. Nagyon jókat mosolygok azokon, akik megvesznek egy nyomtatót mert olcsón hozzá lehet jutni és még tetszik is, de semmi szükségük rá. Ott áll a polcon, de nem használja mert hát mit is nyomtasson vele. A lényeg hogy van. Aztán amikor a szomszéd megkéri hogy nyomtasson már ki neki valamit, akkor nagy büszkén használni akarja a fél éve porosodó masinát, és fel van háborodva hogy beszáradt a tinta. Na az ilyennek úgy is kell.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#10) Dr. Romano válasza Psych0 (#5) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Pedig nem Jeti, létező dolog :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#11) Ptech válasza benedekco (#4) üzenetére


Ptech
őstag

A macera sem feltétlenül kevesebb.
Elég sok nyomtatóhoz kapható már külső tartályos rendszer, aminek a kapacitása a gyári többszöröse, a tinta meg a töredékébe kerül.

(#12) #41635072 válasza dethroner (#9) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nekem 3 canon nyomtatóm volt (IP2000,MP160,MP610), de egyik sem bírta egy évnél tovább.
Ahogy beraktam az utángyártott patronokat már ment is mind tönkre és ezzel együtt a kukába.
Aztán vettem egy marhadrága Xerox lézert, ennek is 1 év volt az életciklusa.
Most a legolcsóbb Epson lézerest nyúzom, ez érdekesmód jól bírja. :U
Ja, és keveset nyomtatok. (Nem annyira hogy indokolt lenne a beszáradás...)

[ Szerkesztve ]

(#13) dethroner válasza #41635072 (#12) üzenetére


dethroner
veterán

Az ezt megelőző ip4300 nekem is pár hét után megmakkant, javítani nem akarta a media markt, cserélni nem tudta, felajánlotta az ip4500-at, elfogadtam. Nem vásárokban, utcán kell tintát venni. Kell egy megbízható bolt, aki garanciát is vállal a termékére, mint az amit linkeltem. És ha egy tinta bevált, ne változtass rajta, mindig azt vedd ugyanonnan és nem ér meglepetés.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#14) afterburner_ válasza #41635072 (#12) üzenetére


afterburner_
őstag

sajnos az utángyártott patronok nagy része hulladék :( én is csak a saját tintámmal töltve árulom az utángyártottakat, és volt hogy egy hónap állás után elővéve a nyomtatót is gyönyörűen nyomott 1 tisztítás után.

itmedias patronnal régebben a 4500-ösöm állt 2 hetet és olyan szinten csíkozott hogy kellett vele kínlódnom pár órát mire helyrejött :)

amúgy akikkel kapcsolatban állok kisebb nyomdák , mind canont használnak (tintasugarast), 20.000 ft-os nyomtatóval, ha csak szöveget nyomtat az ember ki ehet velük szórni 100.000 oldalt is, ha csak szöveget nyomtatnak vele:)

de ugyan itt megemlíthetjük a canon nyírta ki a nagy cd nyomtatók piacát is, verhetetlen minőséget produkálva.. filléres nyomtatási költség mellett..

Nagyon sok vásárlóm cseréli le a lézert tintasugarasra, pl nyáron raktam össze egy 4 fekete tartályos canont, amit csak feketére használnak 320 ml fekete tinta van hozzá a tartályban 8000 oldalt lehet vele nyomtatni, és azelőtt az 50-100e ft-os lézernyomtató konica minolta gép a cégnek kb havonta voltak gariba... most meg tintasugarassal nyomtatnak és nincs vele semmi gond fél év után sem, kb 16000 oldalt nyomtak el vele.

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#15) Gabesz84 válasza #41635072 (#12) üzenetére


Gabesz84
őstag

Nekem is epson-al vannak jó tapasztalataim, tintás téren. Van egy kb 14 éves tintasugarasom, ami még faszán működik (hangos, csattog, lassú, de megy!) 300huf bele az utángyártott patron, és az még nem chipes :)
Hugom kapott nemrég (3 éve) egy új epson-t, abba 350 az utángyártott chipes patron, az sem szárad be és tökéletesen működik.

afterburner_:
a 4 fekete tartályos canon gondolom nem gyárilag támogatott megoldás :) hogy megy ez a színesek helyére is feketével töltött patron kerül, és valami driver módosítás?

[ Szerkesztve ]

(#16) #41635072 válasza dethroner (#13) üzenetére


#41635072
törölt tag

Elhiheted, hogy nem az utcán vettem.
Pont a linkelt oldaltól származó Orink tintapatron mindennek a legalja, a színhelyességet távolról se ismeri.
A magenta náluk pl rozsdavörös...

(#17) #41635072 válasza #41635072 (#16) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ja és a tintacentrum semmiféle garanciát nem vállal, elég elolvasni hozzá a Vásárlói tájékoztató menüpontot.

(#18) dethroner válasza #41635072 (#16) üzenetére


dethroner
veterán

Érdekes, nálam minden rendben a színekkel.
A bolt számla/blokk felmutatása után kicseréli a terméket ha nem vagy vele megelégedve.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#19) Kov1024 válasza BomiBoogie (#1) üzenetére


Kov1024
tag

Az természetesen 30 000 akart lenni, ahogy a táblázatban is szerepel, elgépelés javítva :R

(#20) Kbali válasza dethroner (#18) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az elromlott nyomtatót is?

(#21) Kbali válasza #41635072 (#12) üzenetére


Kbali
nagyúr

IP2000 nekem most makkant meg vagy 5 év után. Sokáig gyári patront nyomtam bele, egy ideje viszont utángyártottat. Az utolsó töltés után még nyomtattam vele, persze tegnap este már azt csacsogta, hogy nem jó a fej (pedig az még gyári). A színes patronom még gyári, de ha kivettem az ugy. feketét, akkor is problémázott már.

(#22) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Én mindig visszasírom a jó öreg Lexmark Z45se nyomtatómat az ilyen cikkeknél. 1500-2000 oldalt nyomtatott egy patronnal, ami kb 8000 forint volt, újratöltés meg 3000-ből kijött. Nem kellett állandóan azt nézni, hogy vajon elég-e még a tinta a következő 50 oldalra.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#23) benedekco válasza dethroner (#9) üzenetére


benedekco
addikt

Felőlem mosolyoghatsz bárkin. Annak idején az ős lpt-s canonokkal ha egy évig nem nyomtattál, akkor sem száradt bele a tinta. Ráadásul ma sok esetben, ha beleszárad akármelyik szín akkor mindet cserélned kell, pedig csak feketével akartál nyomtatni.
Nekünk itthon egy HP 6L-es nyomtatónk van. Körülbelül 12 éve nyomtat nálunk, de előtte jó pár évet lenyomott egy irodában. 8 év alatt kifogyott a toner. Aztán egy több minr 6 éve lejárt szavatosságú eredeti tonert tettünk bele. Nyomtat. Az elején csíkozott (több mint hat éve járt le a szavatosság), de "már elmúlt". Ma 2012-ben más az üzletpolitika.
Arról, hogy valaki miért választ egy adott terméket lövésed nincs. Pl.: megbízott a boltosban aki ajánlotta? Miért kell nekem értenem valamihez ha csak szeretném használni az adott terméket? Az eladó pont arra lenne egy normális világban, hogy felvilágosítsa az embert.
Ezért is szoktam általánosságban a fekete-fehér lézereket ajánlani. Mert általában színeset nem szoktak az emberek nyomtatni, csak olyat szokás venni, meg mert a "Gizikének" is az van. Aztán amikor a többség elgondolkozik, akkor rájön, hogy igazából nem is fontos, hogy színesben tudjanak nyomtatni. A toner meg hosszútávon jóval olcsóbb.

re: (#11) Ptech
Pont azt mondom, hogy ez egy gyári cucc, beteszed és megy. A feltöltős meg macera, a nyomtatón kívül áll, sérülékenyebb, töltögetni kell stbstbstb. Kell valaki aki beállítja, ehhez meg nem kell szakértő. Sok embernek ez egy jó megoldás az olcsóbb nyomtatásra.
Ne magadból indulj ki, hanem az általam előbb említett "Gizikéből". Ma már nem a pro userek (vagy magukat annak tartók) a fő vásárlókör.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#24) Ptech válasza benedekco (#23) üzenetére


Ptech
őstag

Jogos, a júzer hülye alaptételt elfelejtettem :))

(#25) .mf válasza dethroner (#2) üzenetére


.mf
veterán

"Soha nem vennék hp-t."

Én igen, csak nem újat :DDD
Ősrégi Laserjet 4L tizenvalahány évet kibírt. Rendkívül fapados és elég lassú, de megbízható volt és elég olcsón működött. Amikor feladta pár évvel ezelőtt, lett helyette egy hasonló korú, leselejtezett, de szervizes által átnézett és kitakarított nagyobb hálózati nyomtató fillérekért (típust nem tudom, a szüleim szerezték és ők is használják).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#26) Lajtorja


Lajtorja
aktív tag

Nálam mindig a legolcsóbb AIO HP/Canon muzsikál a gyári féltöltöttségű patronnal. Aztán azt töltöm 4-5 alkalommal, utána kuka az egész és veszek újat, mert gyakorlatilag olcsóbb az új nyomtató, mint a patroncsere. Így jön ki 2-3 évente 12-14k-ra a költség (töltőkészlettel együtt).

Van mellette egy színes Samsung lézer is, de mire kifogyna belőle a szufla lehet azt sem éri meg eredeti tonerrel pótolni. A tonerek ára kőbe van vésve, de a por+chip ára egy év alatt feleződött. (32k/tonerszett vs 30k az új nyomtató vs tonerpor+chip 45 eur jelenleg)

Amíg így állnak a patron árak, -mert azért valljuk be 4*3k is pont ugyan olyan drága mint eddig volt- addig egyáltalán nem veszek patron, se utángyártottat se eredetit. A töltött patronokat áruló boltok is megérnének egy misét, azt különösen nagy lehúzásnak tartom, mert bárki meg tudja csinálni maga és meg merem kockáztatni, ha figyel még jobb is lesz az eredmény.

--- ---

(#27) benedekco válasza Ptech (#24) üzenetére


benedekco
addikt

Az, hogy valaki fél a technika ördögétől, vagy nem ért hozzá ezért nem akar ilyen dolgokba belebonyolódni azért nem azt jelenti, hogy hülye. Lehet hogy az élet más területein ő jóval előrébb jár mint te, vagy én. ;)

re: (#26) Lajtorja
Környezet védelem a köbön! Értem a logikát, de ettől függetlenül akkor sem tartom helyesnek. Van ami nem pénz kérdés hanem elvi.

re: (#25) .mf
Milyen jó, hogy az Asus rak még LPT tüskéket a lapjaira (már amelyikre). Bár van még pár gyártó akik még lpt-t is raknak a hátlapra. Azért ez örvendetes. De olyat nem láttam amin DVI és LPT is lett volna, így nekem maradt a tüskesor. És milyen jó lett volna, hogy ha a Pentium korszakból eltettem volna pár lpt hátlapot, így meg kunyerálnom kellett.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#28) Lajtorja válasza benedekco (#27) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Milyen értelemben tartod elvi dolognak? Meg kellene tisztelnem az óriáscégeket, hogy eredeti alkatrészeket veszek? Ezt fejtsd ki kérlek, mert tényleg nem értem :)

--- ---

(#29) Ptech válasza benedekco (#27) üzenetére


Ptech
őstag

Ebbe ne menjünk bele, én nap mint nap tapasztalom, hogy háromszor kell az apróságokat is elmondani is az amúgy valóban értelmes embernek.
Egy ideig lehet azzal takarózni, hogy neki ez mind új, de ha sokadszorra keres valaki azzal, hogy hogy kell egy olyan dolgot megoldani amit ő maga is meg tudni csinálni elsőre kettő perc guglizás után, az nálam hülyének van elkönyvelve. Lehet hogy csak lusta, és kényelmes neki engem hívogatni ahelyett, hogy úgy áll hozzá hogy nekem ezt már elmondták háromszor, csak meg tudom csinálni, ez viszont engem már nem hat meg.

(#30) afterburner_ válasza Kbali (#21) üzenetére


afterburner_
őstag

sajnos a canon gépeknél is a fejnek van egy bizonyos szavatossága, régi gépeknél ez általában 5-6 év, újaknál 2-3 ( de a régi gépek kétszer annyiba is kerültek, kétszer tovább is bírták:) ), de azalatt az idő alatt annyit nyomtatsz vele, ameddig a mechanika bírja... persze ez bosszantó ha gyári patront használsz, és akkor is ugyan így megadja magát :) pedig sokan abban a hitben vannak hogy gyárit használ, és akkor örök életű a nyomtató.. sajnos nem...

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#31) szabifotos


szabifotos
senior tag

Én is Canon tintásat használok itthon. (MP495) Cisses (tartályos) megoldással. Így engem már hidegen hagy az összes új költségcsökkentő megoldás. Ezzel NAGYON olcsó a nyomtatás, és még cserélgetni sem kell semmit. A múltkor 4000 oldal szöveget nyomtattam ki. Mindenkinek ilyet kéne venni aki sűrűn nyomtat.! Csak az a baj, hogy az emberek csak mérgelődnek, hogy drága a patron és senki nem ismeri ezt a lehetőséget."afterburner_" tintáját használom én is...

(#32) afterburner_ válasza Gabesz84 (#15) üzenetére


afterburner_
őstag

nem töltök színesbe feketét :) színesbe mehet színes, feketébe meg fekete, csak kívülről szívja a tintát.

itt láthatod lehet variálni, ha csak feketével van használva, lehet növelni, több tartályt csatlakoztatni rá, elmúlt 1 évben 400 iylen átalakított nyomtatót adtam el :D egy patronnyi tinta, amivel nem romlik el a fej 90 ft-ra jön ki.

és én mondjuk a fejekre is garit vállalok ha az én tintámmal használja a vásárló, még száradás esetén is, persze arra én sem vállalok garit ha a szavatossága lejár a fejnek és már nem ismeri fel, de ez nem tinta gond.

szabifotos: köszi :D szeretem ha elégedettek a vásárlóim :))

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#33) benedekco válasza Lajtorja (#28) üzenetére


benedekco
addikt

"utána kuka az egész és veszek újat, mert gyakorlatilag olcsóbb az új nyomtató"
Azaz évente új nyomtató? Ha igen, akkor ez nem valami környezet kímélő dolog. Ha van rá mód akkor miért ne használjunk egy terméket akár háromszor annyi ideig?
Innentől ne itt dumáljunk erről. Mert ez nem ide való téma.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#34) Lajtorja válasza benedekco (#33) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

"...gyakorlatilag olcsóbb az új nyomtató, mint a patroncsere. Így jön ki 2-3 évente..."
Csak kicsit kellett volna tovább idézned, hogy ne vádolj meg az évenkénti környezetszennyezéssel :R

--- ---

(#35) benedekco válasza Lajtorja (#34) üzenetére


benedekco
addikt

Tovább olvastam. Az egészet elolvastam. Félreértettem ennyi.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#36) Kbali válasza afterburner_ (#30) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ezek szerint új fej kellene?

(#37) afterburner_ válasza Kbali (#36) üzenetére


afterburner_
őstag

jaja, csak attól van gazdaságosabb megoldást, amihez a fej kb harmad annyi ha bedöglik :)

ráadásul az ip2000-es nem egy gazdaságos típus.. mivel nem színenként tölthető, cserélhető, így a színesben valamelyik cellában mindig marad tinta, ami ha patronnal használod, repül a kukába :) töltésnél mondjuk ilyen gond nincs :D

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#38) Sanya válasza Lajtorja (#34) üzenetére


Sanya
nagyúr

az a baj, hogy az új nyomtatókat nem tele patronnal árulják, hanem kvázi majdnem kifogyottal. Így nem éri meg"újat venni. Mellettem egy anno 60.000 forintos nyomtató van, amely 2 napi munka után kifogyott. a teli patronok 2 hónapig bírják, melyek darabonként 20.000 forintba kerül.

Tehát, vegyek 60.000 forintért 2 naponta új nyomtatót, majd adjam el használtként és kinlódjak vele?
vagy 80.000 forintért vegyek új patronokat és kész?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#39) Kbali válasza afterburner_ (#37) üzenetére


Kbali
nagyúr

Érdekelne akár privátban is a megoldás.
Nem nyomtatok sokat, de tegnap pont kellett volna egy fényképet.
Eddig én megelégedéssel használtam amúgy a masinát.

(#40) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Az utóbbi időben folyamatosan hallom a rádióban ennek a reklámját, kíváncsi voltam már mi van a dolgok mögött. Azt olvastam amire számítottam, nagy meglepetés nem ért.

All→M8

(#41) 8th válasza dethroner (#2) üzenetére


8th
addikt

Az oké de hány milliliteres az a 450 forintos parton? Mert én a HP Deskjet 960c-be 1100 forintért veszem a fekete 42ml-es patront. Ez természetesen utángyártott az eredeti horror drága lenne. Színesre még egy ideig nem lesz szükségem, azt kaptam egy boltos ismerőstől ajándékba. Náluk maradt raktáron egy darab eredeti 38ml HP színes patron de már évekkel ezelőtt "lejárt". Megkaptam ingyen merthogy úgy sem lehet eladni rég be van száradva. Nem volt :D . Tavaly nyáron üzemeltem be, a mai napig tökéletesen nyomtat. Ezek után azt mondom nem véletlenül olyan drágák az eredeti (canon, epson, hp stb...) tintapatronok. Az olcsóbb utángyártottak a nyomukba sem érnek. :N

(#14) afterburner_: "itmedias patronnal régebben a 4500-ösöm állt 2 hetet és olyan szinten csíkozott hogy kellett vele kínlódnom pár órát mire helyrejött"

Ezt hogyan csináltad? Privátban elárulhatnád a titkot (megőrzöm ;) ) mert sajnos ugyanígy jártam. 3hónapig nem nyomtattam semmit. Na most az eredeti partonnal semmi gáz az tök szép, az utángyártott EzPrint (fekete) patron viszont rohadtul csíkoz. 42ml-es és jó ha 100 oldalt kinyomtattam vele eddig de szerintem még annyit sem. Nem szívesen dobnám ki ha nem muszáj.

[ Szerkesztve ]

(#42) afterburner_ válasza Sanya (#38) üzenetére


afterburner_
őstag

igazából nem is azzal lenne a nagy gond hogy demo patront adnak, bár főleg hp fogyatékosság volt meg lexmark... és sajnos átragadt a többi gyártóra is, újabban már a canon is ad ki XL-es patront a nyomtatóihoz.

sokkalta inkább nagyobb gond hogy a tintából sokat elpazarol nyomtatások közötti, vagy ha áll több napot , vagy heteket a gép, akkor indításnál a nyomtató ráküld egy tisztítási ciklust a fejre, annak függvényében mennyit állt a nyomtató a legutoljára használt időponthoz képest, minél többet állt annál több tintát szív át a fejen. ez az egyik.. ha valaki csak mondjuk feketét nyomtat, sokszor azt veszi észre hogy színest nem is nyomott és mégis eltűnt a tinta belőle.. ez emiatt van.

a másik amit észrevettem , canonnál, hogy még a régebbi cli-8as tintáikból pl a cyan elegendő volt akár 450 fényképre is, 12 ml-es patron, de az újaknál már csak 207 fényképre elég, 9 ml tinta a cyanból pl.. (cli 521 , cli 526) .

kis matematika.. és kijön az eredmény hogy 25%-al van kevesebb az új kisebb kapacitású patronokba, de akkor az új patronnal miért fele annyit lehet nyomtatni, vagyis fele annyit se?:) egyszerű.. mert szépen fel van hígítva a festék, és hogy ugyan azt a szín intenzitást elérjék, többet kell nyomni a lapra. persze az új festéket olcsóbban adják, de a hígítás miatt meg több kell a lapra..

Ezt laikus ember nem veszi észre, de én a tintákat úgy keverem, ki a nyomtatókhoz amiket kellékezek, és rögtön feltűnt amikor a régi gépekhez való cyant beletöltöm az újakba, iszonyatosan zöld lesz a kép, és mindez amiatt, mert a gép ugye azt hiszi, a jó kis hígított gyári festék van benne... amit tolni kell a lapra hogy adjon normális színeket:)

és ha ez egy gyártónál előfordul... akkor a többinél is... én ezért nem használok gyári festéket, ha ki tudom keverni azt a színt amit a gyári produkál, 20-ad annyiból, és még be sem szárad a fej,nem csíkoz l... innentől nálam nem éri meg a felárat a gyári, de ez az én magán véleményem, meg lehet kövezni :D

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#43) Sanya válasza afterburner_ (#42) üzenetére


Sanya
nagyúr

a gyári-nemgyárinál pont a hp-nál volt érdekes esetem. VOlt egy nagyon rossz színes lézer nyomtatónk. A tonereket hetente kellett cserélni mind a gyárit, mind az utángyártottat. nagyon drága volt és tipikusan pazarolta a festéket, néha egész oldalakat nyomtatott egy színben, mintha színes papírra nyomtattuk volna, stb, főleg utántöltött patronokkal. Az egész nyomtató konstrukció hibás volt. Ekkor kértem egy gazdaságos nyomtatót, amelyből ki tudom hajtani a gyári értékeket, tud duplexet nyomtatni, és hálózatra köthető. Azóta is folyamatosan megy, csak szalagot kellett cserélni 50.000 oldalnál.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#44) Gabesz84 válasza afterburner_ (#32) üzenetére


Gabesz84
őstag

Ez elég zsír megoldás, infúziót kötni a nyomatóra :)
Eszembe nem jutott volna, mert a fej mozog. Nem ráncigálja ki a bekötött csöveket? Gondolom a szalagkábelhez hasonlóan van valahogy ráapplikálva belül.

(#45) dethroner válasza 8th (#41) üzenetére


dethroner
veterán

Ugyanakkora mint a gyári, vagyis 4db 13ml és 1db 26ml-es. És túloztam az árát illetően, csak 390/db :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46) szabifotos válasza Gabesz84 (#44) üzenetére


szabifotos
senior tag

Nem ráncigálódnak ki a csövek, mert több helyen rögzíthető a nyomtatón belül, és a furatba pedig gumi tömítés van. Itt van egy pár cikk: cikk1, cikk2

(#47) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

A HP meg az olcsó szó együtt számomra nem létezik...nevetséges áraik vannak, nevetséges teljesítménnyel.
Ha már tintasugaras, akkor Canon MG5150 most a best, bemész tecsóba, auchanba és megveszed 19-20 ezerért, aztán átrakod az eredeti patronról a chipet az utángyártott 3-400Ft-osra és élsz boldogan, egy pakk festék 1.500ért....
Semmi probléma nem lesz vele és ez tapasztalat, évek óta ezt a típust használjuk, csak a cégnél 20db van, baráti/ismerősi körbe még legalább ennyi, akinek nem telik lézerre az ilyet vesz, nyomtat, fénymásol, scannel és utángyártottal se sokkal rosszabb a minőség.

[ Szerkesztve ]

(#48) vinibali


vinibali
őstag

pedig még ígyis akkor reklámjuk van... pont ma figyeltem!
a hölgy kezdi a felsorolást, talán így: Afrika, Belgium, Ciprus ezek között abc sorrendben nincs másik és felváltva vannak kontinens és országok, majd nagy levegőkifújás és hirtelen már talán Zambiával fejezte be a mondatot :DDD
HÁTEZMIREKLÁM?! :D
bocsi az offért, de ez a mai topik megkívánta tőlem :))

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#49) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Nevetséges. A HP azért hozott ki egy új nyomtatócsaládot, mert megnövelte benne a patron kapacitását, amit korábban ők csökkentettek le? (5-10 éves tintasugaras nyomtatókban még 40 milis patronok voltak). Nem lett volna egyszerűbb a 364-es patronba több tintát tölteni? Ja, akkor nem lehetne eladni senkinek az új nyomtatót...

Az Epson L100 ugyanennyibe kerül nagyjából, és 72 ml eredeti Epson tinta hozzá 1700 Ft. Ennyit az olcsóbb nyomtatásról...

(#50) #41635072 válasza Tesztelo.hu (#49) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ehhez az L100-hoz nagyon jó áron lehet tintát kapni! :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.