Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

A téma remélem idefér mert nem találtam más topikot és reménykedve írok most, talán van tapasztalatok ilyet gondolom, teljesen elakadtam mert ilyet még nem láttam és leírnám a gondunkat.
A lényeg tisztelt kollégák tudom késő éjjel van de írásba kell fogjak most. :) :R
A gép álló házas fekete kivitelű stabil állóházas és szinte karcmentes állapotú és nem könnyű egy darab.
A netet most is néztem de semmi lényeget nem találok és ezért leírnám gondunkat.
A tesomnak szeretnék segíteni, ma este vette meg egy hp-compaq presario sr2000-et, címkén ez szerepel.
A lenti sorokban igyekszem majd a lényeget tömören is leírni amennyire lehetséges.
Az előzmény mielőtt fojtatnám tesom átjött hozzám szólni hogy gondja van gépével, bekapcsolta és utána a posztolásnál megáll a gépe és ventilátor errot írt és eszt láttam én is és mondtam segítek mindjárt jó lesz hát nem így lett???
A billentyűzet gombot lenyomva tapasztaltuk hogy elindul a gép rendben gondolom én.
A ventilátor zavaróan visít max fordulaton mehet gondolom, de miért???
A windows xp indításánál mikor mennek kék csíkok, ventilátor megnyugtatólag hirtelen elhalkult és csöndben üzemel???
A meglepetés ezután jön számukra, tesom elindítja a pasziánszt kíváncsiságból és 10-másodberc sem kellet, ventilátor zavaróan visít max fordulaton???
A lényeg erre fől feltettem az Aidát nagy hangzavarban hogy CPU hőfokát megnézzem mert gondoltam hogy emiatt visit.
A CPU-t 40-foknak írja, alaplapnak 75-fokot, CPU mellet és hűtőborda alatt gondolom i945G integrált vga lapul???
A hűtőborda kézzel tapintva szinte langyos, majdnem hogy hidegnek mondanám, szerintem rendben van.
A gépet újraindítottuk hogy biosa beállításával korrigálom a ventilátor hangzavarát.
A biosba belépve meglepődve tapasztalom hogy nincs ventilátor, fsb , feszültségérték beállítási-lehetőség???
A gépet még nem szedtük még szét jobban csak szemmel és kézzel tapintással vizsgálódtunk hogy mi melegedhet de már írtam és ezzel zárnám soraimat is.
A lényeg kérdezni szeretném most mi a megoldás mert ilyet még sosem tapasztaltam, pedig volt már egy párgépem???
A sok kérdőjelért elnézéseteket kérem csak figyelem felkeltés céljára használóm, jelentésük nem értem mi lehet a hiba és eszt nem akartam mindig kiírni. :) :R

Minden segítségeteket hozzászólásotokat ezúton is köszönjük, abban a reményben hogy csak ti kollégák tudtok már rajtunk segíteni, ha kérdésetek lenne igyekszünk lehetőleg tömören válaszolni de műszakidolgót nem könnyű feladat leírni.

Tisztelettel és üdvözlettel, István László :) :R

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.