Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ivana


ivana
Ármester

Azt a táp berhelést gyorsan felejtsd el és vegyél egy rendes 3 eres laptop kábelt kb. 600Ft az is. Így ha zárlatos lenne a táp kimegy a 230V a noti felé ami nem kellemes. :U
DDR2-őt viszonylag olcsón tudsz bele venni, ha használod jót tesz 1GB pluszba, az olyan 2000Ft.
Illetve a windows XP helyett jobban járnál egy linuxal. :)

(#2) fo_di


fo_di
őstag

(#3) ncc1701


ncc1701
veterán

Ha pesten belül nap közben egy címre eljösz, adok hozzá tápkábelt.

RAM bővítést én is javaslom, gombokért kapsz bele 512-es modult, és ég, és föld.

(#4) bacsis


bacsis
Közösségépítő

még ha 10-15 éves is.
Ez így elég csúnyán hangiz, azért szvsz egy ilyennek illik utánanézni ha már cikket írsz róla ;)

(#5) SyMbioTe

Azt nem írtam a cikkben már, de 2 napja van hozzá rendes, 3 polusú tápkábel, köszönöm a felajánlást :). Egyébként nem Budapesten lakok.

(#4) bacsis
Igazad van, tényleg jobban utánanézhettem volna, javítom.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#6) djculture


djculture
félisten

Compaq cuccok nagyon strapabíró szerkezetek, nekem is van 4 féle is egyik egy 486-os és tökéletesen megy.

(#7) BlackPriest


BlackPriest
őstag

azok a tápkábel gányolások, inkább ne írtad volna mivel foglalkozik az öreged

hp oldalán azért volt több driver, mert különböző wifi kártyákkal (és egyebekkel) szállították, minden variációhoz fent van a driver.

ennyi pénzért valóban ajándék volt :K

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#8) The DJ


The DJ
addikt

Két darab van itthon ebből a gépből, ha esetleg valaki erős késztetést érezne a teszt után egy ilyen beszerzésére :D

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#9) bacsis válasza The DJ (#8) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem olyan Xarok ezek a gépek játékra sem... Cryiss 800X600-ban stabil 15-20FPS-el eldöcög rajtuk :Y
Jóó hozzáteszem én úgy mértem hogy teszt alatt szerencsétlen X300-as VGA bő 50%-os OC-t is kapott...
És hogy mi a tanulság? hogy piszok mód tuningolható is a grafiksu alrendszere a gépnek ;] :D

(#10) djculture válasza bacsis (#9) üzenetére


djculture
félisten

Nem is te lennél ha nem tuningoltad volna :D

(#11) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Jó kis cikk! A King Of The Road máig gyerekkorom egyik kedvenc játéka. :) IG2 se rossz, bár nem vált a kedvencemé. Utóbbi itt figyel eredetiben a polcomon, és azt hiszem win xp feletti oprendszeren már nem is működik. king of the road szintén nem jó. :/

(#12) saja


saja
tag

A tápkábelhez: trust me, I'm an engineer. ;]

Tehetnél rá egy Mint-et még, vagy ami tetszik. Ki tudja meddig marad biztonságos netezéshez az az XP...

Nekem egy IBM T41-em van ismerőstől. Igaz, elég sokat költöttem rá (BGA újragolyózás, n-es wifi kártya, új billentyűzet, optikai meghajtó csere, 2GB RAM bővítés). Lehetne még egy erősebb processzort is venni hozzá, vagy akkumulátort, de most már nem érné meg. Nemsokára, talán ősszel meg fogom hírdetni. Csak az árat kell még kitalálnom. Kicsit a szívemhez nőtt, az az igazság :B .

keep calm and code erlang

(#13) MineFox54 válasza The DJ (#8) üzenetére


MineFox54
őstag

Mennyé'? Lehet hogy érdekel.

(#14) BerryMoTo


BerryMoTo
csendes tag

Szerintem van itthon nekem egy akkum feleslegben, kb 20-25 percet vitte a notimat. Volt egy másik is ami szintén kb 20 perces volt, az érdekes módon helyrerázódott és 1,5órát is elmegy. Olcsóba megbeszélhetjük, Annyit tudok, hogy HP NC6400-ba jó.

/MoTo/

(#15) The DJ válasza MineFox54 (#13) üzenetére


The DJ
addikt

Nem offolok itt az üzlettel, dobok privát :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#16) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

ilyen hardverű gépre én rádobtam egy windows 8.1-et, és tökéletesen használható volt, ha nem vártál tőle sokat. az egy t43 volt 1gb rammal, ugyanez a vga és proci.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#17) nymarci válasza MineFox54 (#13) üzenetére


nymarci
csendes tag

IBM R50e nem érdekel?

[ Szerkesztve ]

(#18) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Kocka HP király! Van dokkolóm hozzá de senkinek sem kellett aprón. Van kettő is...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19) erer1000


erer1000
őstag

fust szag :D jo jel

nekem egy toshiba satellite 300CDS van idehaza :D 17eves, reszben bovtve, de ha egyszer sok penzem lesz, kimaxolom :DD
a cel:
16+32MB EDO ram helyett 16+128MB
egy kis Pentium MMX 166 tuningolas (ha lehetseges, mert en nem talalom modjat!)
es egy PCMCIA VGA! (letezik! :D ) mert a C&T 65555 only 2D :( AoE2 megy, de egy quake 1 vagy unreal mar megakasztja

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#20) MineFox54 válasza nymarci (#17) üzenetére


MineFox54
őstag

Mennyiért adod?

(#21) Graphics


Graphics
Jómunkásember

En most egy 6220-assal szivok..

Annak orultem, hogy konnyu ujrakenni.

De 20-bol egy indulast teljesit, a tobbinel csak porog ..

Memoriat kivettem, majd vissza...semmi

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) alkatraz3000 válasza Graphics (#21) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Ohhhh, akkor próbáld ki azt, hogy nyomod a bill feletti burkolatot erősen, es ugy kapcsolod be. De folyamatosan nyomjad!

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#23) Graphics válasza alkatraz3000 (#22) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mit tippelsz, mi okozza a hibát? :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) alkatraz3000 válasza Graphics (#23) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Az nc6000-nek volt egy chipje a proci mellett, valami Marvel márkájú ha jol emlékszem. Utánanéztem típushiba, es asszem ebben az nc6xxx szériában a többi notebook is érintett ilyen hibával. Na ez a chip ez elenged gyakran, es nem enged bootolni, kikapcsolni, csak felporog es beakad a boot st stb. En szetszedtem, fogtam egy vihargyujtót, es felhevitettem. Majd fogtam raszoritottam, majd mikor kihűlt gond nelkul működött. Eladtam egy fegyőrnek, aki utána nem akart meggyilkolni, gondolom működött utána is :) életem első notebook szervize volt , de jo lett :P

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#25) Graphics válasza alkatraz3000 (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor kuka, terelem a usert egy használhato Lenovora, Dual-Core-ral, meg 4GB DDR3-mal... 45-ert

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) HXY


HXY
addikt

Ismerősnek egy HP nx6110-e van gyengébb Celeron CPU-val, 512MB RAM-mal.
Teszt: [link]

Pár napig használtam. Windows 7 Pro x86 tökéletesen fut rajta.
Firefox 2-3 tabbal is teljesen elfogadhatóan használható.

Ezek a régi HP-k nagyon jól össze voltak rakva.
Szövegszerkesztésre, Facebookozásra, Youtube-ra nem is kell jobb gép.

(#27) ivana válasza HXY (#26) üzenetére


ivana
Ármester

512MB RAM vs Windows 7 Pro x86 tökéletesen fut rajta. :O
Nem tudom milyen gépekhez vagy szokva, de hogy egy win7 nem fut tökéletesen 512MB rammal az biztos.

(#28) erer1000 válasza HXY (#26) üzenetére


erer1000
őstag

na!
nekem ezen a "gépen" a YT már akadozott:

AMD Athlon XP 2400+
2GB DDR1
Nvidia 6600GT AGP GDDR3
XP-vel

azért az említett géppel megnézném a YT-t :D

Win7-et felraktam egy élményindex miatt amikor lecseréltem :DD
majd tojást sütöttem a VGA-n (kell kép valakinek? :DD )

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#29) nymarci válasza MineFox54 (#20) üzenetére


nymarci
csendes tag

15 e

(#30) hege8888


hege8888
aktív tag

Kicsit rövid cikk colt, de jó látni, hogy másnak is van ilyenretro laptopos
hóbortja.
Én is csiszolgatom az enyém.

Érdemes egy ilyen retro laptopba (win98/XP) PATA SSD-be beruhzázni?
Itt főleg a trimmelésre, XP-vel való kompatibilitásra gondolok.
Vagy csak kapcsoljam ki a töredezettségmentesítést, és lesz ami lesz

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#31) flash-


flash-
veterán

nade hogyvan az hogy 6-7 éve a régi laptomon egy youtube videó szépen ment most meg akad?
ugyanúgy alacsony felbontásban indítom.

mi az ésszerű magyarázat a yt harverigény növekedésére?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#32) MineFox54 válasza flash- (#31) üzenetére


MineFox54
őstag

Váltottak flashról (xd, ironikus kissé, hogy ezt flashnak írom :O), html5-re

(#33) HXY válasza flash- (#31) üzenetére


HXY
addikt

Ha minden driver fent van, és minden felesleges szolgáltatást kikapcsoltál, akkor a html5 lehet a ludas.
Nekem anno szaggatás nélkül mentek a videók. (persze nem a 720p-k)

Próbáld meg az itt említett FireFox kiegészítőt: [link]

VAGY

Használat előtt töltsd le a videót, majd offline játszd le.

Pl. itt van ez a YouTube link:
www.youtube.com/watch?v=9e9oYTDN6t8

a cím elejét írd át így:
(a www.-ot ss-re)

ssyoutube.com/watch?v=9e9oYTDN6t8

360p-t töltsd le.
Ha lejött, akkor a VLC playerrel lehet megnézni.

(#34) tatabike válasza HXY (#33) üzenetére


tatabike
őstag

Az igen, ahhoz gratulálok... Arról volt szó, hogy youtube-ra nem kell jobb gép, mint amit említettél. Ez meg, amit most leírtál, enyhén szólva sem az. Nekem az azt jelenti, hogy a youtube oldalán elindítok egy videót, és megnézem. Nem elkezdem letöltögetni a legpixelesebb, ótvar minőségben, aztán meg vlc-vel egy bélyeg méretű ablakban nézegetem, hagyjuk már... :N

Azon a régi gépen (sőt, még kicsit erősebbeken sem) nem futott el akadásmentesen a youtube-ról egy videó. Főleg win7 mellett meg 512MB rammal, hogyne... :))

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#35) HXY válasza tatabike (#34) üzenetére


HXY
addikt

1. Én kb. 1 éve használtam egy ilyen gépet, kb. 1 hetet.
2. Nem HTML5 YouTube-ot, hanem Flash YouTube-ot néztem rajta 360p-ben.
3. A korábbi hozzászólásomban leírtam, hogyan lehet flash YouTube-ot nézni.
4. Már 3 éve egy ThinkPad X230-as gépet használok, amiben Intel i3-as 2,3GHz-es CPU, HD3000 GPU, 8GB RAM, 256GB SSD van, az OS Windows 7 Pro x64.
5. A bizonygatást ezennel befejeztem, aki nem hiszi, az nem hiszi...

(#36) flash-


flash-
veterán

csak ismételni tudom magam: régen a ntel® Celeron M 353 -as procis netbookom vitte a youtube fideókat(nem html) most meg szaggat akad

de van megoldás különben az akadozó youtube videók nézegetésére is:

Smplayer
http://smplayer.sourceforge.net/

ezen futtatva a videók gördülékenyen futnak.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#37) Tim82 válasza hege8888 (#30) üzenetére


Tim82
nagyúr

PATA SSD-k - egy-két kivételtől eltekintve, mint az OWC Sandforce vezérlős, de PATA csatlakozós SSD-i - nem ismerik a trim-et.

Jobban jársz egy mSATA SSD-vel és egy mSATA to PATA átalakítóval.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#38) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

A téma remélem idefér mert nem találtam más topikot és reménykedve írok most, talán van tapasztalatok ilyet gondolom, teljesen elakadtam mert ilyet még nem láttam és leírnám a gondunkat.
A lényeg tisztelt kollégák tudom késő éjjel van de írásba kell fogjak most. :) :R
A gép álló házas fekete kivitelű stabil állóházas és szinte karcmentes állapotú és nem könnyű egy darab.
A netet most is néztem de semmi lényeget nem találok és ezért leírnám gondunkat.
A tesomnak szeretnék segíteni, ma este vette meg egy hp-compaq presario sr2000-et, címkén ez szerepel.
A lenti sorokban igyekszem majd a lényeget tömören is leírni amennyire lehetséges.
Az előzmény mielőtt fojtatnám tesom átjött hozzám szólni hogy gondja van gépével, bekapcsolta és utána a posztolásnál megáll a gépe és ventilátor errot írt és eszt láttam én is és mondtam segítek mindjárt jó lesz hát nem így lett???
A billentyűzet gombot lenyomva tapasztaltuk hogy elindul a gép rendben gondolom én.
A ventilátor zavaróan visít max fordulaton mehet gondolom, de miért???
A windows xp indításánál mikor mennek kék csíkok, ventilátor megnyugtatólag hirtelen elhalkult és csöndben üzemel???
A meglepetés ezután jön számukra, tesom elindítja a pasziánszt kíváncsiságból és 10-másodberc sem kellet, ventilátor zavaróan visít max fordulaton???
A lényeg erre fől feltettem az Aidát nagy hangzavarban hogy CPU hőfokát megnézzem mert gondoltam hogy emiatt visit.
A CPU-t 40-foknak írja, alaplapnak 75-fokot, CPU mellet és hűtőborda alatt gondolom i945G integrált vga lapul???
A hűtőborda kézzel tapintva szinte langyos, majdnem hogy hidegnek mondanám, szerintem rendben van.
A gépet újraindítottuk hogy biosa beállításával korrigálom a ventilátor hangzavarát.
A biosba belépve meglepődve tapasztalom hogy nincs ventilátor, fsb , feszültségérték beállítási-lehetőség???
A gépet még nem szedtük még szét jobban csak szemmel és kézzel tapintással vizsgálódtunk hogy mi melegedhet de már írtam és ezzel zárnám soraimat is.
A lényeg kérdezni szeretném most mi a megoldás mert ilyet még sosem tapasztaltam, pedig volt már egy párgépem???
A sok kérdőjelért elnézéseteket kérem csak figyelem felkeltés céljára használóm, jelentésük nem értem mi lehet a hiba és eszt nem akartam mindig kiírni. :) :R

Minden segítségeteket hozzászólásotokat ezúton is köszönjük, abban a reményben hogy csak ti kollégák tudtok már rajtunk segíteni, ha kérdésetek lenne igyekszünk lehetőleg tömören válaszolni de műszakidolgót nem könnyű feladat leírni.

Tisztelettel és üdvözlettel, István László :) :R

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#39) SyMbioTe válasza IstvánLászló (#38) üzenetére

Szia!

Van PC-s hibákra szakosodott topik, linken megtalálod :).
Ott nagyobb eséllyel tudnak majd segíteni ;)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#40) IstvánLászló válasza SyMbioTe (#39) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia! SyMbioTe

A téma remélem idefér mert nem találtam hirtelen más topikot, láttam hogy utolsó hozzászólás: 2015-08-11-es.
A lényeg reménykedtem hogy választ is kapok, mert a reményhall meg utoljára.
Köszönöm a kedves hangú útbaigazítást és a linket, mindjárt nézem ismerem a topikot teljesen korrekt segítőkész kollégák vannak, én is ajánlani merem a topikot oldalát neked is.

Üdv, István

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#41) Barnuss


Barnuss
tag

Micsoda masina.. a régi szép idők hmm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.