Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Solten válasza TOM!K@ (#50) üzenetére


Solten
addikt

Klassz cucc. A vinyótartó kivehető nem? Kikapnám, fölső 3.5-ökbe mehet a vincsi, és elég helye van egy nagyobb VGA-nak.

Saor Alba

(#52) joe2005


joe2005
senior tag

Nekem nagyon tetszik az intel Atom koncepciója alapfelhasználásra irodába kiválóan alkalmas kiszolgálni az igényeket, egy fejlett SSD meghajtóval fűszerezve. Kicsi fogyasztás biztos működés kis hőtermelés.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#53) toldy válasza almaspece (#43) üzenetére


toldy
őstag

a silverstoneba 78mm a hely , egy shuriken bele fér. A lian li be sajna nem tudni,külföldön is csak találgatnak,remélem a shuriken ebbe is bele megy,de a silverstonenak van lapos hűtője az biztos belemegy de majd ˝holnap˝ utána nézek.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#54) TOM!K@ válasza Solten (#51) üzenetére


TOM!K@
tag

de kivehető. a felső 5.25ös helyen van egy halom kábel a tápból amit nem használok és attól nem fér ide semmi.
egyébként lehetne ettől is kisebb házat csinálni
ha állítva lenne benne az optikai meghajtó.
azt hiszem van is ilyen de az nem mATXes . valami toaster becenévre hallgat a cucc.

(#55) Silenzio válasza .volkovy. (#41) üzenetére


Silenzio
addikt

Te meg biztos a PH! egyik főszerkesztője vagy, hogy csak így leoltod a delikvenst ennyi meló után. Nézzünk szembe a tényekkel: rohadtul nem neked készült a cikk eszerint, így nagyjából fölösleges volt beleírnod. Akit zavar a gépe mérete, és/vagy kompaktabb gépre volna szüksége a munkája miatt, annak igenis hasznos lehet az eszmefuttatás. Az emberek 70-80%-ára legalább tartozik, ugyanis egyre kevesebben játszanak, máshoz meg aztán tényleg nem kell kimagasló teljesítmény normál felhasználási területen.

Basszus, olyan volt a hozzászólásod mint amikor egy muzulmán neki állt velem vitatkozni, miért tartjuk ennyire Jézust itt a nyugati világban, mikor csak egy próféta volt a sok közül. Éppen ez az, az ő rendszerükben ezt a helyet foglalja el, a kereszténységben sokkal több. Van ami nem vitatéma... Bocs, elkanyarodtam a témától.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#56) {Zodiac}


{Zodiac}
senior tag

A jövőt úgy képzelem, hogy nem lesz számítógépe otthon senkinek, csak egy rádiós bill és mutatóeszköz, és egy képalkotó berendezés. Hogy milyen teljesítménye lesz és miket tud, csakis az előfizetés összegén fog múlni. ;)

Öntörvényű Sünmalac

(#57) ncsicso


ncsicso
tag

Cirka 3 éve (!) láttam a flyerz magazinban egy minigépet. 500-as proci, minimális mennyiségű ram, és háttértárnak valami flash memória, integrálva hang, videó, asszem 3 vagy 4 USB, ethernet, win mobile oprendszer. Kifejezetten internetre, meg hasonló kis teljesítményigényű dolgokra kihegyezve. Sajnos azóta sem hallottam róla, akkor azt írták, magyar valutában 80.000 lenne. Ja, a méret a lényeg: egy közönséges konnektor helyére a falba építhető. Még az áramot is az etherneten keresztül szipkázta le.

ha véleményed van, ellenséged is van

(#58) Silenzio válasza {Zodiac} (#56) üzenetére


Silenzio
addikt

Csakhogy a központosított mechanizmusokban általában nem lehet megbízni... Ez nem a jövő, csak egy vakvágány. A politikai-ideológiai vonatkozásokról nem is beszélve. Akkor inkább találj ki mást! :)

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#59) gtasystem


gtasystem
őstag

nagyon jó írás.. akik konfigot építenek maguknak tuti átvergődnek ezen a problémán.. :D
szerintem egyértelműen a matx a meghatározó irány..mivel pluszköltség nélkül kisebb..és gyakorlatilag ugyanaz megoldható vele mint atx-en..kicsit macerásabb de megoldható..az itx még jobb lenne de az túl drága.

nekem matx házba van beépítve a konfig (ami játékra is alkalmas, sőt szerintem dragon platformot is simán be lehet építeni matx házba) és lekopogom eddig semmilyen hűtési gondom nem volt..
igaz hogy az atx-hez képest jobban oda kell figyelni mit vesz az ember, viszont cserébe kultúráltabbak a méretek.

a választék az amivel még gondok vannak itthon.

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#60) Scalpel


Scalpel
senior tag

Nagyon egyetértek a cikkel, engem is már rohadtul idegesített a nagy kódgány házba szerelt gép (éljen a költséghatékonyság, de chieftec tápom volt azért).
Odaadtam szüleimnek, és vettem egy notebookot. Na azóta sokkal jobb. :DDD

A rajzaid profik! :R

(#61) #27483136


#27483136
törölt tag

Én csak azt nem értem: a boltokban kapható alaplapok 50%-a mATX-es, mATX-es házat meg jó, ha egyet találni ugyanott. ( esetleg fekvőt még annyit se.... :( )
Pedig, ha nincsenek extra igények, tuning igények, tökéletesen elég lenne. Vagyis az emberek 95%-ának. Tudom, mert nem egyszer állítottam össze gépet ismerősöknek, nőknek, stb. ( Jelenleg is kellene egy ismerősnek 1 ilyen gép: nem kell külön hangkártya, 6 vincsi, SLI, meg ilyenek, csak net, és a VGA-n legyen TV-out. Ügyes kis házban. ) Mi, a PH!-n lévők egyáltalán nem reprezentáljuk ezt a kört. (arányaiban)
Egy ismerősnek pedig egy Asus Pundit-ot hoztunk össze, el volt ájulva a kis géptől. Bár egy kicsit drágább: ház+alaplap+kártyaolvasó+(talán) CPU-hűtő=37000. Ez persze vagy 15000-rel több, mintha mezei alkatrészekből külön állítjuk össze, de egy teljes konfig árában már csak 10-15% felár.

(#62) kételkedem


kételkedem
addikt

Hangulatos írás, remek illusztrációval. :R
Érdekes problémákat vetettél fel.

Legyen a pc kisebb, könnyen szerelhető, energiatakarékos, esztétikus de legfőképpen olcsó. Itt most szigorúan irodába szánt vagy egyszerűbb otthoni pc-ről van szó! Nem gamer gépről, nem htpc-ről.


Muki94
Én azért építettem magamnak számítógépházat, mert felülre akartam rakni a VGA-t, alulra a tápot.

.volkovy. csak idézni tudlak: "De sok marhaságot összeírtál.." :D

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#63) Alex91


Alex91
félisten

Szamomra az iMac az idealis asztali :).

De elfogadom, hogy van akinek ez nem felel meg...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#64) {Zodiac} válasza Silenzio (#58) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

Mondjuk ez egy távolabbi jövő, de szerintem a megbízhatósága csakis a kapcsolat típusán fog múlni, azt slussz. Persze majd lesznek otthoni kiegészítők csilliókért, amiket majd csakis szakember telepíthet, különben nem vállalnak garanciát.

Példa: annak idején csakis saját antennával foghattál tv adást, és minél jobb volt az antenna, minél jobban volt esetleg egy társasházban kiépítve, annál szebb volt a kép. Most kábel van, központi egységgel, ami egy primitív cucc és HD-ben tv-zel...
Persze a kiegészítőket (tv, hd tv, plazma, stb...) lehet halmozni, de alapjában véve ez egy központosított mechanizmus, ami kiválóan műxik. Gondolj csak arra, hogy szüleink idejében még nagy szám volt egy fekete-fehér tv szobaantennával...

Vagy vegyük csak alapul magát az internetet, aminek a sebességét mesterségesen tartják a köznép számára alacsonyan, hogy megmaradjon az fizetési kedv a gyorsabbért.

Öntörvényű Sünmalac

(#65) marcias válasza kételkedem (#62) üzenetére


marcias
őstag

Köszönöm, és a többieknek is. :)
Igen, végülis jól összefoglaltad, amit szeretnék, valóban erről van szó. Amik ma kaphatóak, ezek közül legalább egy, de inkább 2-3 feltételt nem tudnak teljesíteni (igen, az iMac is ilyen, meg a HP-Lenovo-Dell kisgépek is). Mondjuk ha a hozzászólók arányaiban képviselik az egész társadalom igényeit, akkor azt kell mondjam, nem egyértelmű, hogy tényleg mindenki ilyet szeretne-e. Fura hogy többen jöttek a Macekkel, amiknek az ár/teljesítmény mutatója hagy némi kívánnivalót maga után, és mondjuk a Mac mini, 2 USB-vel, mic bemenet nélkül, stb. :U Az iMac-kel meg az a bajom, hogy sz@r a monitora, legalábbis a 20"-osnak. a 24-esnek már talán PVA-s, de annyi is az ára.

Steam: marcias88

(#66) tcp válasza {Zodiac} (#64) üzenetére


tcp
tag

az internet sebességét nem mesterségesen tartják alacsonyan, hogy eladható legyen a nagyobb sebesség, éppen ellenkezőleg az árral szabályozzák azt, hogy ki mennyit "vegyen" ki belőle.

Kb 10 éve, amikor még a mobiltelefonokon ilyen 100forintos percdíjak voltak az átlagosak, akkor beszélgettem a Westel egyik prominensével. Ő mondta, hogy már akkor simán megérte volna akár 10 forintért adni 1 percet, hiszen amit elbuknak 1 percen, azt megnyerik azon, hogy 1000x többet mobiloznak az emberek. Akkoriban a westel hálózata viszont egyszerűen nem bírta volna ki, hogy az emberek tömegesen lemondják a vezertékest, és a mobil sávra terelik a forgalmat.
Kb ugyanez van az internettel is. Technikailag nem lehetetlen mindenkinek 100mb-es vonalat húzni a lakásába, de jelenleg egyetlen szolgáltató sem rendelkezik még csak megközelítőleg sem ilyen vonalakkal, és ha ő ki is építené, akkor is felmerülne a kérdés, hogy a többi szolgáltató felé, a nemzetközi irányokba ki bírná ezt kihasználni. így aztán az árnak egyfajta szabályozó szerepe van. Gondolj bele, a mobilos interneten már most is milyen problémát okoz a szolgáltatóknak az, hogy a sávszélességük elmarad a szükségestől, és ha sokan videoznak, letöltenek, sávszélesség igényes alkalmazásokat használnak, akkor beleroppan a hálózat.

(#67) #21810944


#21810944
törölt tag

Nagyon jók az illusztrációid, gratulálok hozza :R . És egyet is értek a felvetéssel, hogy miniatürizálni mindent, meg kidobálni a felesleges alkatrészeket, és a gyártóknak ezt kellene szemük előtt tartani, amire szüksége van a vásárlónak, azt gyártsanak, és lehetőleg olcsón. :)

(#68) Scalpel válasza {Zodiac} (#64) üzenetére


Scalpel
senior tag

Mi központosított Neked a digitális, akár HD kábeltv-ben? Az a beltéri annyira primitív cucc, hogy az adás megállítása, visszatekerése, felvétele a beltéri egységtől függ, annak mik a képességei, van-e benne merevlemez, stb... az egy komoly CPU-val ellátott kábelmodem.
Sőt, az, hogy mit nézhetsz a beletett dekóderkártyától függ (á lá SIM), a dekódolás helyben történik, újra, hol van ez központosítva?
Rohadtul nincs központosítva... csak az adás enkódolása központi... meg persze van kétirányú kommunikáció... az a beltériegység nem feleltethető meg egy vékonykliensnek... van adattároló és számítófunkciója is...

Itt is helyben történik egyénenként a vétel, annyi, hogy az átviteli közeg levegő helyett rézdrót, és az adó nem a lakihegyi antenna...

[ Szerkesztve ]

(#70) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Végül tekintsük a bővítőkártyák kérdését: a tri-SLI-ben gondolkodókat, és a HTPC-t építőket (talán őket sem kellene ide sorolnom, de egye fene) leszámítva kinek nem elegendő a micro-ATX által biztosított 4 hely? Nyilvánvaló, hogy 1995-ben, amikor még a hálózat és a hang is kizárólag bővítőkártya formájában volt elérhető, sokan kihasználtak akár 4-5 helyet is a 7-ből. Tegye fel a kezét, aki 4-nél többet használ!

Azért elég sok ismerősöm használ TV tuner kártyát, zenekedvelők valahányas SB Audigy hangkártyát pl, plusz RAID lemezvezérlőkártyát (Bizonság, sebesség és mobil HDD fogadásra is kell a hely :) ) ez megoldható máshogy is mondjuk USB/FireWire (IEEE1394), de ritkább, komolyabb 3D videókártya ezzel meg is van a 4.
A Wlan inkább USB -s kivitelben használatos az igaz.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#71) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Tetszik a cikk, tök jók a rajzok! Gratula!

(#72) Levin01


Levin01
őstag

A fő probléma nem is az, hogy nem létezik mini PC, ami már sokkal kompaktabb alkatrészekből van összerakva, hanem az a probléma, hogy ez jeleneleg tényleg a HTPC és egyéb prémium kategóriába elérhető csak.

(#73) #16820480


#16820480
törölt tag

érdekes felvetés. ha nem is változtat semmit az írás, de olvasni jó azért.

nekem nagyjából két éve lett aktuális, hogy kisebbre cseréljek, de nem konkrétan helyhiány, hanem mobilitási problémák miatt. mondjuk ezért is lett belőle laptop, nem pedig valami htpc. de ettől függetlenül azóta átérzem tökéletesen azoknak a szempontjait, akinek nincs szükségük nagy gépre, nem akarják naponta cserélgetni a belsőt.

én valahogy úgy tudnám elképzelni, hogy laptopokból lehetne sok technológiát nyúlni. a bővítésnél a hagyományos kártyák helyett az Expresscard-os bővítés az oldal- vagy előlapon. aztán átlagos felhasználásra nem kellene 3,5-es merevlemez sem, hanem mondjuk egy 2,5-es bőven jó, ezekből pedig már vanakár 500 gigás is. illetve én az optikai meghajtót is száműzném szívem szerint. méretben mondjuk már illett volna lecsökkenteni ilyen minidvd vagy UMD méretre, de a flash memóriák méretének növekedésével, és árának zuhanásával szerintem ez is elavulttá válna. lehetne simán csinálni azokból is egyszer írható változatot, mondjuk SD kártya vagy Memorystick méretben, amik kompatibilisek lennének a már létező kártyaolvasókkal.

tudom, hogy ezeknek az összetevőknek jelenleg elég magas az áruk, de ez szerintem jórészt azért van, mert nincs akkora felhasználópiac mögöttük, ezért egyrészt az árverseny sem olyan erős még, másrészt pedig a tömegtermelés miatti költségmegtakarítás sem olyan jelentős.

(#74) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Az alaplapokról ezen felül kidobálva a felesleges PATA, floppy, PS2-es és PCI csatlakozókat, 4-re csökkentve a SATA-portok számát, valamint eltávolítva néhány felesleges hűtőcsodát, egy mai micro-ATX alaplapnál jelentősen kisebb nyomtatott áramkört tartanánk a kezünkben (flex-ATX méretűt körülbelül).

Mi a bajod a PS/2 -vel?
Egyébként időszerű, érdekes, helytálló tényeken alapúló az írás.
Szerintem kaphatóak ilyesmi PC -k kellő választékban, mindenféle felhasználói kívánalmaknak megfelelően, de kicsit drágán és nem annyira van reklámozva sem, hogy ennek mi az oka azt nemtudom. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#75) Alex91 válasza marcias (#65) üzenetére


Alex91
félisten

Miert, te most milyen moncsit nezel?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#76) Illusion1010 válasza marcias (#17) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Az Asus T3-ban normál méretű táp van. Simán cserélhető. Bár a kábeleket nem egyszerű elrendezni :) Pár hónapja egyik ismerősönébe raktunk egy FSP350 PNF -et.

(#77) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

-Az rendben hogy az ATX szabvány régi.
-Az is rendben hogy viszonylag nagyok a gépek
-De nem biztos hogy ez baj mert egy átlagos PC ház kezelhető és bővíthető. Miért nem férne el az asztalon? Láttál már AT-s XT házat? Vagy AT tornyot? Az AT miditorony más kérdés, de zsúfolt is. Az sem baj ám ha az ember keze meg a kábelek elférnek a gépben mikor szerelsz.
-Nem lenne hülyeség az ATX mellé egy olyan szabvány ami kisebb gépet ír le.
-De aki nem akar márkás mini PC-t (amit ugye nehéz bővíteni), vagy szeretlen 2 videokarit, stb. annak azért nem baj ha van egy szerelhető szabvány, sok helyel.
-Az IDE, floppy, PS/2 csatik maguktól is kihalnak, csak idő kérdése. Töök felesleges szabványosítani. (Már a kihalását.)
-Az erős tápok nem feleslegesek! Azaz az eyszeri user gépébe tényleg elég egy 3-400W-os jó hatásfokú táp, de az lehetőleg nem Mercury... Aki játszani akar, vagy sokat zabál a gépe, annak viszont nem árt egy kis teljesítménytartalék. Azért ha megnézed nem mindenki azért vesz 500W-os tápot mert annyi kéne neki, hanem mert azok a jó és megbízható cuccok. Nem sokan gyártanak 350-400W-os jó tápokat, vagy ha igen, az egyszeri usernek drágán.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#78) #65675776 válasza zoltanz (#74) üzenetére


#65675776
törölt tag

A PS/2-vel mindössze csak annyi a baj, hogy összesen egy-egy eszközt köthetsz rá, amik lefoglalnak egy-egy IRQ-t. És milyen két eszközt? Billentyűzet és patkány. Két olyan eszköz, ami szinte semmiféle sávszélességet nem igényel. Ezzel szemben az USB esetén egy vezérő foglal le egy IRQ-t, amire 127 eszközt köthetsz. A patkány és a billencs nem kér semmi sávszélt arendelkezésreállóból, a nyomtatók és scannerek is csak módjával. Szóval akkor mi értelme is a PS/2-nek? Egy van: erőforráspazarlás. Az meg nem nevezhető előnynek.

Ugyan ezen okokból kellene már végképp elfelejteni a floppy, COM és LPT portokat is. Akinek kell meg tudja venni bővítőkártyán.

Maguk a SB-ek már jó ideje nem is támogatják ezen eszközöket (összefoglaló néven SuperIO eszközök). Minden lapon egy külön SuperIO vezérlő felel ezekért. És csak ezen vezérlők miatt kell az SB-be és a lapra egy külön LPC busz. Mindez csak arra jó, hogy bonyolítsa és ezáltal drágítsa a lapokat. Pedig lehet kapni SuperIO kártyákat, nem is nevezhetőek drágának.

(#79) zoltanz válasza #65675776 (#78) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Egyetértek, Pentium3 korszakban voltak csak szűkösek a IRQ megszakítások tudtommal, azért több ujabb gép van használatban már.

USB esetén egy vezérő foglal le egy IRQ-t, amire 127 eszközt köthetsz.

Illetve ha nem lépik túl a kalibrált Ampert. :) Mert akkor jön a pofára esés.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#80) marcias válasza Illusion1010 (#76) üzenetére


marcias
őstag

Hú ez érdekel akkor. :) A táp nem a proci fölött van? Mivel hűtő fér be alá?

hcl: "Nem lenne hülyeség az ATX mellé egy olyan szabvány ami kisebb gépet ír le." - Én pontosan ezt szeretném. :) Az oka pedig, hogy a legtöbb embernek szerintem elég lenne ez is az ATX-szel szemben. Tudom, nem mindenkinek!

daa-raa: Erre nem is gondoltam. Azt hittem ezeket a cuccokat is a déli híd vezérli. Ezeket összevetve akkor elmondhatjuk, hogy egészen sokat lehetne faragni a már említett karcsúsítással. Te a feszültségekről mit gondolsz? Egy laptop hány típust használ? 12V meg 5V? Nem annyira vágom ezt a részét. És asztali PC-nél milyen eszközök igényelnek ~3V-ot? Ezen kívül, mi az akadálya, hogy a tápból mondjuk csa 12V jöjjön ki, és azoknál az eszközöknél, ahol mondjuk 5V kell, egy kis ellenállással (ahogy a ventiknél is) csökkentenék? Valahol azt olvastam, hogy a tápegységek azért ilyen forrófejűek, mert egy csómót kell babrálni-átalakítani a különböző áramerősségekkel és feszültségekkel.

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#81) Alex91


Alex91
félisten

En mondjuk orulnek, ha az Apple a Mini helyett egy olyan gepet csinalna, ami akkora, mint egy billentyuzet (C64, Amiga). Mondjuk Atom CPU-val, NVidia Ion platformmal, N-es WiFi, BT, HDD, optikai nelkul, par USB-vel, mini DisplayPort-tal. Adna hozza egy tapot, meg egy DVI-re atalakitot. Mindezt max. 500 dollarert. Aztan ezt hozza lehetne kotni az uj CinemaDisplay-hez, mint a MacBook-ot. (Az adna a tapot is, meg USB HUB-ot, meg ugye a hangot, webkamerat) Bar a mostani draga, de talan kihozhatnanak egy kisebb, TN+film-es panelut is. Akinek ez is draga lenne, az rakothetne barmilyen kijelzot.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#82) marcias válasza zoltanz (#79) üzenetére


marcias
őstag

Szten ez a 127 eszköz nagyon-nagyon elméleti, az USB 3 növelni fogja az áramerősséget, mert egyre inkább szűkös már.
Példa: köss egy USB 2.0-s pendrive-ot Mac billentyűzetére! Azonnal levágja. De meg lehet említeni az USB-s külső vinyókat, sok esetben szükség van 2 USB-re, mert egyből nem tudja felvenni a kellő áramerősséget. Kérdés mondjuk, hogy erre lett-e kitalálva az USB? Nekünk pl olyan scannerünk van ami USB-ről működik, és nagyon kompakt az egész, tök szeretem, hogy nem kell tápkábellel vesződni. Csak talán hosszú távon visszaüt, ha nagyon rászoknak a gyártók, hogy MINDEN cucc USB-ről vegye fel az áramot. :U

Alex91 @ #75: Gonosz kérdés. :B Szerettem volna Dell 2407 WFP-t, de sajnos nem engedhetem meg magamnak... Gondolkoztam még egy Samsung 913P-n is, de szeretek filmet nézni, és végül egy LG W2261V lett, ami TN-es. :D (Jó szarok a betekintési szögek, sajnos), de nekem nincs 3x annyi pénzem ezért cserébe. Pedig a leendő szakmám miatt jó lenne... bízom benne hogy idővel jobban elterjednek a non-TN paneles monitorok, OLED-ben bízok most már...

Alex91 @ #81: Üssön valaki meg, nem jut eszembe mi volt az, de kb 1 hónapja ovlastam pont erről, ilyen C64-style, billentyűzetbe épített számítógép, és azt hiszem Atom volt benne, talán dual-core, de nem biztos. Arra sem emlékszem, hogy ki gyártja. Mindnesetre az I.ponon ovlastam, ha érdekel keress rá!

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#83) toldy válasza marcias (#82) üzenetére


toldy
őstag

Ha jol tudom eeepc-ből lesz ilyen billentyűzetbe épített.
( számolgattam és max ~8 cm hely marad a hűtőnek a lap és a táp között a lian li házban,így elvileg egy shuriken oda is befér. ez köz informácó)

kiindulásnak: [link] , [link], [link]

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#84) #65675776 válasza marcias (#80) üzenetére


#65675776
törölt tag

3,3V-ot pl az I/O vezérlők használnak a mai napig is, emellett a SATA Staggered Spin-up is 3,3V-ot igényel. Feleslegesen sokféle feszültségszintet kell biztosítania egy mai tápnak, simán elég lenne csak a 12V. Aminek meg más kell, állítsa elő magának. A proci is a VRM-en keresztül kapja meg a maga 1-1,5V-ját, a VRM-re viszont 12V megy. Szóval megoldható lenne, csak akarni kellene. A lapon egyébként is több VRM van, külön a memóriának, az NB-nek, SB-nek... Ehhez viszont legalábbis tápellátás szintén új szabvány kell.

Az ellenállás alapvetően csak áramkorlátozásra jó önmagában. Ha a feszültséget akarod passzív módon csökkenteni, akkor feszültségosztó kell. Ezzel csak az a baj, hogy amit nem használsz, azt elfűti (ez okozta az Edison féle egyenáramú hálózatok bukását a Tesla féle váltakozóáramúakkal szemben. És ez a bukás vezetett a villamosszék Edison általi kifejlesztéséhez. És ezek után Edison ki merte jelenteni, hogy büszke rá, hogy semmi olyat nem alkotott, ami az emberek ellen fordítható...). Szóval 12V leosztása 5V-ra azt jelenti, hogy 7V kárbavész. Hogy konkrétan mennyit disszipál a 7V-ot kapó ellenállás, az az átfolyó áramerősségtől függ, azaz az eszköz áramfelvételétől. Egy 3,5"-es vinyó 5V-ról tipikusan 600mA körül vesz fel. Ez laza 4,2W-nyi kidobott teljesítmény, amit a tápnak ugyan úgy le kell adnia. Egy aktív step down konverterrel ennek töredéke. Mindennek ugye következménye a kisebb energiaigény. Ventilátoroknál járható a feszültségosztás, mert kicsi a teljesítményigényük, kis áramok folynak rajtuk. Az igazi megoldás mondjuk ott is az lenne, amit anno az Abit megvalósított a μGuru-val...

zoltanz: Ami nagy áramerősséget igényel, azt külső tápról kell meghajtani. Ahogy pl a nyomtatók és a scannerek esetén. Azt sem értem, hogy vinyók esetén miért erőltetik az USB-s táplálást, ha egyszer azok önmagukban képesek a teljes 500mA-t felvenni USB-ről.

(#85) toldy válasza toldy (#83) üzenetére


toldy
őstag

megint én: [link] ( sajna kicsúsztam a szerkesztésből )

Az élet nem habostorta.

(#86) Illusion1010 válasza marcias (#80) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Nem, a proci elől van mint a BTX lapoknál.

Gyári intel csoda belemegy. Gondolom hasonló felépítésűek is elférnek.

Kép
Kép
Kép
Kép

(#87) marcias válasza #65675776 (#84) üzenetére


marcias
őstag

Tegyük fel, hogy ezentúl csak 12V-ot adna a táp a lapnak, és a perifériáknak is. Ennek előnye lehetne a sokkal egyszerűbb táp, és a 24+4-es alaplapi csatlakozóból (kábelköteg inkább az) lenne kb... 4? :D Ahogy te is mondtad, ez egy merőben új szabvány lenne, tegyük fel, hogy a vinyókat megküldenénk 12V-tal, és a vinyóba lenne beépítve egy konverter, ami átalakítja 5V-ra. Nem tudom, ez mennyivel drágítaná meg a költségeket. Vagy mi lenne, ha 5V lenne a szabvány? Van olyan eszköz a gépben, amihez 12 kell, vagy arról egyszerűbb kisebb feszültségeket step-down-olni? Vagy talán nagyobb a veszteség, ha kisebb a feszültség? (mintha ezért szállítanák több tízezer volton az áramot) Kétségkívül több lenne az alaplapon a VRM, de nem biztos hogy sokkal, hiszen az eszközök jó része ígyis-úgyis maga állítja elő a kellő feszültséget. Összekapcsolva ezt a kurtítást a fent boncolgatott különféle elavult portok mellőzésével, satöbbi, a végén még az jönne ki, hogy anyagot, áramot, fejlesztési költséget és helyet egyidejűleg lehetne spórolni - miközben a táp hatásfoka nőne, hőtermelése csökkene! Végülis laptopoknál is kb erről van szó, ha jól tévedek.

A fesz-szabályzós részleget egyszóval nem lehet nagyon kurtítani, hiszen akkor lőttek a tuningnak, meg ugye fel kell készíteni többféle proci-ra a lapokat, stb.

Illusion1010: és szerinted jó gép ez az ASUS T3? Egy időben szemezgettem vele, mert kicsi (?), és ahhoz képest viszonylag jól bővíthető is. Csak mivel barebone, kérdéses a táp és az alaplap milyensége, lehet hogy már egy main-stream kétmagostól megfekszik, tuning nuku, stb. Meg azt is hallottam, hogy jó hangos a tápja, bár ha cserélhető, akkor ez nem nagy érvágás.

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#88) Solten válasza TOM!K@ (#54) üzenetére


Solten
addikt

A jó kis "kompakt" házikód megmozgatta a fantáziám, ebbe szerelmesedtem bele: [link] :)

Saor Alba

(#89) Illusion1010 válasza marcias (#87) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Nekem tetszik :)
Tuningra nincs lehetőség a BIOS-ban, E8400 is lehet benne....a chipsettől függ.
Sokfélével szerelik.

A táp valóban hangos, de csak azért mert minden meleget az fúj ki a házból.

(#90) #27483136 válasza marcias (#87) üzenetére


#27483136
törölt tag

Jól érzed, semmi probléma, hogy a 12V-ból filléreké bármilyen egyéb feszt előállítsanak.
Áramkörileg, pontosan megegyezik a kettő (5-ből, 12-ből átalakítás), meg a többi alacsonyabbat, de a 12V-ot már nyűgösebb 5V-ból előállítani.
5V-nál viszont 2,5-szer nagyobb vezeték keresztmetszetek kellenek, és az átalakítás hatásfoka is jobb 12V esetén.
Arra is kíváncsi lennék, hogy a 20-30A-rel terhelhető 3,3V-os táp-ág mennyire van kihasználva? Ésszerűbb lenne, ha az alaplap állítaná magának elő, pont annyit, amennyit kell.
Ez a sok tápfesz szerintem még a 8080-as időkből maradt, mikor még a prociknak, ic-knek negatív fesz is kellet a működésükhöz. Az IC-k többsége TTL volt, 5V kellett (486-os, P1-es időszak is)

[ Szerkesztve ]

(#91) marcias válasza #27483136 (#90) üzenetére


marcias
őstag

"... még a 8080-as időkből maradt, mikor még..." - Az ilyen, és ehhez hasonló tények íratták meg velem ezt a "cikket", egy csomó kövület cuccot veszel meg még ma is, a legdrágább alaplapokkal, tápokkal. Pazarlás, felesleges, és az a vicc, hogy az kerül többe, ami meg kisebb-kevesebb?

Illusion1010: Én 780G-set vennék. Vagy majd az utódját inkább, AM2+-os vagy AM3-as lappal. ;)

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#92) Mercutio_ válasza marcias (#14) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nemcsúnya! :P
Nálam 780G-s mATX lap van benne, 1 ODD, 1HDD, és egy HIS ICeQ Radeon 4670 :C
3 HDD akkor fér bele, ha nincs videókártya.
Zaj szempontjából nagyon jól le van szigetelve, de épp emiatt a belseje szellőzésére figyelni kell, mert a kis hely miatt a levegő gyorsan melegszik.
Az elejébe rakott 80mm-es AC ventik ezen sokat tudnak segíteni, és persze s-ata eszközök javallottak, a vékonyabb kábelek miatt.
Tápja egyedi, tehát ha garanciaidőn túl meghal drága a csere, de 2 év gari van rá, ha figyelembeveszem, hogy egy 350W-os minőségi táp van benne az ára se vészes.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#93) #65675776 válasza marcias (#87) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azonos teljesítmény átviteléhez kisebb feszültségen nagyobb áramerősség szükséges. A nagyobb áramerősség nagyobb vezetékkeresztmetszetet igényel, ahogy ELP is írta. Emiatt sem lehetne csökkenteni a vezetékek számát sem, mert akkor adott vezetéken nagyob áram folyik át. És emiatt is lett kiegészítve újabb négy tűvel az ATX tápcsatlakozó és ezért lett kibővítve az ATX12V is négyről nyolc tűre (és lett EPS12V a neve). Hogy a fő tápcsatlakozóba miért nem csak 12V-os vezetékek kerültek, azt viszont nem értem.

(#94) skyboi


skyboi
tag

Igazán remek, elgondolkodtató írás, öröm volt elolvasni. A rajzos ábrázolás pedig tényleg ötletes. Gratulálok! :))

True story.

(#95) marcias válasza Mercutio_ (#92) üzenetére


marcias
őstag

Na, ilyened van? Elárulod milyen proci van benne, mennyire meleg, és milyen procihűtőt tudtál beletenni? Mert állítólag elég szűkös a hely arrafelé. A HDD-k hogyan függnek össze a VGA-val? A helyére lóg be? Rezgés és zaj terén milyen?

skyboi: Köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#96) #11302912


#11302912
törölt tag

Üdvözletem. Nem tudom, ujat mondok-e azzal a szoval, hogy citrix rendszer. Egy-ket honappal ez elott olvastam rola, es nagyon erdekesnek hatott, sot megragadta a fantaziamat.
A rendszer lenyege, hogy egy apro kocka volna az egesz szamitogepet kivalto eszkoz. Maga a citrix. Ez egy kb 4x4x4 cm-es kis kocka lenne 2 usb bemenettel, 1 monitorcsatlakozoval es 1-1 billenytyuzet/eger csatlakozoval. Es hogy hogyan mukodne mindez? Egyszeruen. Neten keresztul. Mintha csak egy remote desktopot hasznalnank. A tavolban egy szerverfarmon lenne egy hatalmas teljesitmenyu szervergep amely tobb embert is kiszolgalna egyszerre, es minden felhasznalonak sajat destktop emulacioja lenne. Kb ugy mukodne, mint ahogy ma az iphoneomrol tavolrol vezerlem az otthoni PC-met, es azt teszek vele amit akarok, akar jatszhatom is. (termeszetesen az internet sebessege korlatozott telefonon...) Tehat ha az internet sebessege megengedi, akarmit megtehetek azon a pici kockan is, es tulajdonkeppen semmim nincs csak egy monitorom, egy egerem, es billentyuzetem az asztalon. termeszetesen USB-n csatlakoztathato hordozhato wichester, vagy akar CD/DVD/Blue Ray iro. A szoftvereket tavolrol vezerlem.
Az en velemenyem, hogy ez lesz a jovo szamitogepeinek megoldasa, es ekkor mar nem a netre TV-re es hasonlokra fizet majd elo az ember, hanem magara a szamitogepre.

Amugy az iras megragado, az illusztraciok hangulatosak.
Remelem nem irtam tul sok baromsagot, koszonom a figyelmet.

Coyote

(#97) Dj Ready


Dj Ready
csendes tag

Nekem eddig kerekeken gördülő szervertornyom volt, most viszont egy cuki Cooler Master Elite 331 midi -be építettem egy elég erős játék konfigot. A 24" -os Samsung monitor mellett már nem is tűnik olyan nagynak, a monitor méretén meg nem nagyon lehet spórolni, az a jó, ha nagy.
Emlékszem még a '90 -es évek közepe táján birtokolt fekvő Baby-házamra, ha most is ekkora méretekbe tudnánk begyömöszölni egy erős konfigot, akkor sem spórolnánk sokat a hellyel.

Megbukott a BTX és a DTX is, tehát mégsem olyan egyszerű a dolog.

GIGABYTE EP-43-DS3, C2D E8400, 4 GB Kingston DDR2-800, GTX260, Samsung 245B, X-FI XtremeGamer, Cooler Master Elite 331

(#98) Kevinmaster


Kevinmaster
tag

Bírom az ilyen írásokat, köszi. Nem olyan száraz, mint a többi szakmai... ;)
Egyébként időnként mindenkiben megfogalmazódnak kérdések, hogy ez vagy az miért van így? Például benne a házakkal kapcsolatban: miért nem találták ki már sokkal korábban, amit mostanában néhány gyártó, hogy felülre kell tenni az előlapi gombokat és csatlakozókat? :F És ha már végre kitalálták, miért nem csap le rá minden gyártó? Vagy: miért nincs minden házon foggantyú? Mondjuk becsukhatós, vagy opcionálisan hozzá tehető, ha hozni-vinni kell a gépet? Tudom, hogy létezik ilyen, de miért nem ilyen az összes? Olyan minimális költséggel járna... :U
Az a vicces még az írásra visszatérve, hogy kb. néhány hónnap ezelőtt valamit szerelnem kellett a gépen, és amikor végeztem, mielőtt visszatettem volna az oldallapot, pont én is megálltam néhány pillanatra, hogy mennyi kihasználatlan tér van egy ilyen gépben! :D

(#99) marcias válasza #11302912 (#96) üzenetére


marcias
őstag

Igen errről hallottam, bár nem tudtam hogy ez a neve. Itt is szóba került már korábban, viszont én nem tudom, hogy ez-e a jövő. Illetve, ha ez lesz, az jó lesz-e. Szeretem ha offline is tudok dolgozni.

Steam: marcias88

(#100) marcias válasza Dj Ready (#97) üzenetére


marcias
őstag

Jó az a ház? :U

Steam: marcias88

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.