Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) adam_


adam_
senior tag

Nagyon profik az illusztrációid, nekem azok kifejezetten tetszenek. Az írás is ötletes. :)

Én kifejezetten a jövő számítógépét minél kisebbeknek, minél praktikusabban használhatóknak tudom elképzelni. WM alapú készülékem is van, szerintem az ehhez hasonló technikai csodáké lesz a jövő, az asztali PC majd egyszer "összeolvad velük", és búcsút mondhatunk a jól megszokott, termetes számítógépünknek.

A számítógépes illusztrációkon kívül "vállalsz" még más milyen típusú rajzok elkészítését is? ;]

[ Szerkesztve ]

(#2) marcias válasza adam_ (#1) üzenetére


marcias
őstag

Köszönöm. :) Azért ez messze van attól. :R

Attól függ, miről van szó. ;)

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#3) adam_ válasza marcias (#2) üzenetére


adam_
senior tag

Privát ment! ;)

(#4) toldy


toldy
őstag

Helo
Nagyon tetszik a cikk és jók a rajzok is.
Bevallom engem mindig is érdekeltek az ilyen dolgok és manapság ha kicsit szeretnénk akkor azt sajnos alaposan meg kell fizetni. Én is a közel jövőben szeretnék össze rakni magamnak egy konfigot ( egy viszonylag erőset), de nem szeretem ezeket a nagy tornyokat és bevallom számomra még a mATX is nagy ( ITX-ben gondolkodom). Két ház között agyalok ( Silvestone Sugo SG05 és a Lian li PC-Q7 között), de lehet hogy egyedi építéső ház lesz a vége. Ha lesz időm akkor kicsit ötletelgetek, rajzolgatok szerintem el is fogom küldeni a képe(ke)t. ( lehet kicsit elrugaszkodtam a cikktől )

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#5) marcias válasza toldy (#4) üzenetére


marcias
őstag

Dehogy is, ez simán belefér. Nekem is a Silverstone SSF házai elég bejövősek, de marha drágák, és van egyéb bajuk is. Én még odáig sem jutottam el, hogy inkább "kocka" ház kéne, vagy lapos fekvő, amire mondjuk rárakom a monitort. Ez utóbbi esetén elég jó lehet az Antec NSK sorozat Fusion modelleinek egyszerűbb (LCD és egyéb nyalánkság) nélküli változatai. Ha viszont cipelni kell, akkor Silverstone, mert úgy praktikusabb a kocka-jellegű ház. A Lian-Li nem rossz, de picit talán "kevés".

A rajzokat várom, az e-mail címemre! :)

Steam: marcias88

(#6) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Ha már egy csomó minden integrált az alaplapon... esetleg cserélhető integrál elemek? Régi chipset ki, helyére másik. Meg hang. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7) Killing


Killing
addikt

Jó a cikk,de a rajzaid se semmik! :C
Egy átlag User-nek (nem magamra gondolok) bőven elég lenne ez is!
De az ATX-et egyhamar nem lehet kiírtani.Egyes alaplapokban még mindig kevés a bővítőhely (a síma PCI)Múlkor alaplap csere volt nálam és néztem az alaplapokat.Sok olyan volt amin 4 db :Y (!)PCI-E 16X-os slot volt.De csak kettő volt a síma PCI-ból,amire ugye nagyobb szükség lenne (szerintem,de ha nem így van akkor kövezztek meg!)Még PCI 1X-ből is kettő van.A 16X-osból sem kellene 2-nél több nekem még 1 is elég lenne.A Gigabyte GA-M56S-S3 lapon 4 db PCI van azért vettem meg mert jó a bővíthetősége meg nekem nem kell SLI/Crossfire.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#8) marcias válasza Vladi (#6) üzenetére


marcias
őstag

Ja ilyen CPU-szerűen? ;)

Killing: Ha előre tekintünk, akkor a Larrabee és a Fusion irányvonallal egyértelmű, hogy nem a CF/SLI a jövő, ergó idővel eltűnnek a 3-4 PCI-E 16x-os lapok. Nem lepne meg, ha a következő szériás AMD VGA-kon már laponként 3-4 GPU lenne, és a 4850 X2 is jól jelzi, hogy egyre inkább kezd a mainstream vonalba is betörni a többGPU-s VGA.

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#9) #65675776


#65675776
törölt tag

Felteszem a kezem: összesen egy szabad slot van a gépemben a hétből.

Az LP egy szép dolog, de még ha 65W-ot is disszipál a proci, akkor is kell egy méretesebb hűtő, hogy az ne főjön meg és még csende is legyen. LP coolert nem nagyon kapni, főleg nem olcsón.

(#10) Thunderzolee

Érdekes tanulmányt írtál. :R

Épp nemrég kerültem olyan helyzetbe, h nem tudom visszatenni a gépházam oldalát, mert kilóg a VGA hűtője. Csak fél cm-t, de sajnos lehet egy picivel újabb, és szélesebb házat kell vennem. Láttam újabb házakat is, mint az enyém, tudom, h némelyik szélesebb egy cm-el, és van amelyik akár 5 cm-el is hosszabb (hátrafelé). Azokba legaláb beleférnek a csúcs VGA-k is. :D
Vagy VGA-t cserélek. :B

Mindenesetre úgy vagyok vele, h aki kicsit, csendeset keres, az vegyen laptopot.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11) Killing válasza marcias (#5) üzenetére


Killing
addikt

Hát az nem fog menni mert nem bírok ilyen szépen rajzolni. :U
Tanfolyamot indítassz? ;)

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#12) toldy válasza marcias (#5) üzenetére


toldy
őstag

A helyzet az, hogy ha egyedi lesz a vége akkor még nem tudom, hogy kocka vagy álló legyen, a monitor alatt nekem nem tetszenek a házak.Ha minden igaz holnap lesz egy kis időm,lehet akkor estére tudok is küldeni (de nem ígérek semmit).A két gyári ház között azt nem tudom hogy a normál ODD-t és a cserélhető normál táp kontra a kissebb, szelősebb , és két 2 kártya helyes ellen. ( nem tudom melyikbe ér egy shuriken hűtő ). Te mATx-ben gondolkozol?

Az élet nem habostorta.

(#13) Lars


Lars
őstag

Rajzok szépek, gratulálok a tehetségedhez.
Témához annyit, hogy én is nemrég érkeztem el arra a pontra, hogy most már egyre inkább szimpatikusak a kisgépek. Én egy Asus Vintage szerű gépben gondolkodom, hogy azért ha kell még lehessen rajta játszani is. Tudom hogy az nem sokkal kisebb egy rendes pc-nél, de még kompatibilis a nagyokkal, és mégsem akkora, hogy gyúrni kelljen a lan partyra :)

(#14) marcias válasza #65675776 (#9) üzenetére


marcias
őstag

Vágom amit mondasz. Két dolgot teszek hozzá: az egyik, hogy amit írtam, nyilván - ha lenne belőle vmi - csak a középtávoli jövőben jelenhetne meg. Addigra már rég 22-32nm-en leszünk, talán 4-8magos is lesz 45W-os fogyasztással.
A másik pedig épp amiről az írásom szól: a mai ATX árak szintjére lenyomni az LP, flex-ATX cuccokat. Amire most azt mondod hogy drága, az lenne a szabvány. Érted. :)

Amúgy pedig, sztem pont te vagy az, akit nem érintene a dolog. Mi foglal 6 slotot nálad? :U

Killing: Egy rajztanárt javasolnék ha érdekel a dolog, sztem én nem tudok tanítani. :D Meg ezt csak élőben lehet (hatásosan, és szvsz).

toldi: hát, örülnék, ha már ott tartanék. Egyébként tényleg nem tudom... talán mATX, de csak azért, mert az még viszonylag olcsó, és elég jól lehet belőle építkezni, mondjuk 780G-s chipset, vagy hasonló. Az Antecnek van egy NSK 1380-as háza, picit csúnya, de amúgy nem rossz. elég kompakt, és 3 vinyó is fér bele.

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#15) Thunderzolee válasza #65675776 (#9) üzenetére

Tényleg, nekem is az alaplaphoz van két olyan kivezetés (E-SATA, ill. plusz USB portok), amit a PCI kivezetések helyére lehet beszerelni. Plusz wi-fi antennás vevő kártya, plusz ha valakinek nem felel meg a hang, akkor beszerez egy számára megfelelő hang-kártyát, esetleg TV-tuner, máris 5 hely el van foglalva a hétből.
Egy normálisabb videokártya pedig dupla slotos a hűtés miatt.

Meg is van a 7. ;]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16) Lenry


Lenry
félisten

tovább olvastam, rájöttem, hogy hülyeséget írtam :B

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) marcias válasza Lars (#13) üzenetére


marcias
őstag

A barebone sztem járható út, de azért vannak buktatói. Én azért nem vennék barebone gépet (még?) mert mondjuk ASUS tápot nem vennék, ugyanakkor egy T3-ban nem cserélhető. Szóval ezért lenne jó, ha szabvány alapon lehetne book-size gépeket összerakni. :K

Thunderzolee: Igen, és ha 2 4870 X2-t akarsz belerakni akkor már vehetsz extended ATX-es lapot. ;] Nekem amúgy 2 hely van elfoglalva (ebből 1 USB kivezetés).

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#18) Vladi válasza Lenry (#16) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Én még olvastam az eredetit. ;]

Egyébként nekem az atom koncepció nagyon tetszik. Ha egy rendes chipet tennének alá nagyot robbanna.

Amúgy nem biztos, hogy jó, ha egyre kisebb a pc. A végén még elkallódik, aztán nézhet a user. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19) toldy


toldy
őstag

Nem kell olyan sok dolog bele és egy ITX-ből is lehet izomkockát csinálni,Én most azon gondolkodom hogy AMD kontra Intel,Ati kontra Nvidia ( én speciel egy J&W Minix és a Zotac 9300 ITX közöt agyalok ) és mutatok egy "gépet": [link], Ilyen is lehet egy kicsi és erős Gép , ebbe simán megy nagyobb 9" hosszú kártya is.

Az élet nem habostorta.

(#20) #65675776 válasza marcias (#14) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha a magok száma minden csíkszélességváltásnál növekszik, akkor a fogyasztás leginkább csak szinten marad. A Fusion/Larrabee esetén az 'IGP' is csak növelni fogja a fogyasztást.

Egyébként vicc, hogy miket képesek egyes gyártók LP-nek nevezni. Tipikusan maximum ugyan olyan magasak, mint egy stock cooler, vagy még magasabbak. Szóval igazi LP cuccok jelenleg gyakorlatilag csak az 1U szerver coolerek. Azokat meg szinte lehetetlen beszerezni, ha meg mégis találsz, általában irreális áron, pedig jóval kevesebb anyag van benne, mint egy simában.

Három tuner, egy hangkártya, egy VGA és egy eSATA kártya.

Thunderzolee: Erre lenne jó megoldás az, ami a régebbi házakon is volt: kitörhető előkészítés a kiegészítő csatlakozóknak. Mint pl ezen.

[ Szerkesztve ]

(#21) marcias válasza toldy (#19) üzenetére


marcias
őstag

Jaja, ez egész baráti. :) Nézegettem anno én is. Csak azt nem akarnám megtudni, hogy hány fokos lehet benne egy Phenom II 4,2 GHzen járatva. ;]

daa-raa: 3 tuner? Az igen! :K Hát az egy percig sem volt vita tárgya, hogy keményen elkérik az árát ha picit kisebbet akarsz... sztem ez picit... szóval, érdekes. :)

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#22) Lenry válasza marcias (#8) üzenetére


Lenry
félisten

itt azért ne felejtsük el megemlíteni, hogy egy x16os slotba minden gond nélkül illeszthető és használható akár x1-es kártya is

Vladi: :P

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) Thunderzolee válasza marcias (#17) üzenetére

Naja, ... de az ilyen két-három VGA-s konfigoktól .. hát nem tudom, van olyan alkalmazás, amihez nem elég egy darab 4870X2 akár fullHD-s felbontás mellett? :F

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#24) toldy válasza marcias (#21) üzenetére


toldy
őstag

Nálam ha nem is Phenom II lesz benne de ha Minix lap akkor Phenom X4 9350e vagy ha Zotac akkor egy Q8200 és vagy egy 4350 vagy egy 9800-as. ;] ( de vga-t még nem tudom, mert kötve vagyok egy 300 wattos 80 plussos silverstone táphoz ami nem cserélhető)

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#25) marcias válasza toldy (#24) üzenetére


marcias
őstag

Vagy halk, vagy hűvös nem lesz. Vagy egyik se. ;]

Thunderzolee: Én vicceltem. Azt hittem te is. :DDD

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#26) marcias válasza #65675776 (#20) üzenetére


marcias
őstag

Egyébként amit a magok számáról írsz, abban van vmi, viszont ha nem a csúcs-gépeket, hanem az átlagos felhasználók gépeit nézzük, akkor szerintem csökkenőben lesz a fogyasztás. Szerintem ma már sokan választanának alacsony fogyasztású 2magost, csak az Intel folyton megszűntetni az alacsony órajelen járókat, mezei user meg nem áll neki alulfeszelni.

Steam: marcias88

(#27) yolan


yolan
őstag

Tetszik az írás, főként a rajzok, egyedi lett tőle :)
Én szeretem a nagy házikókat, igaz nem használom ki, esata kivezetés is csak oldalt lóg ki, 1 vga pci slotban (adatlap :DDD), a végén már annyira kicsinyítve lenne, hogy nem tudnám nap mint nap bütykölni, belenyúlni.
Az tény hogy már szép korban jár a szabvány, ennek nyomai láthatóak.
Előttem már említették az atom rendszereket, ha lenne hozzá normális chipset, váltanék is főleg így hogy már nem (tudok) játszani, de az is biztos hogy hobbi szinten meghagynám a jó régi atx-es gépet, piszkálgatni, buherálni :))

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#28) Muki94


Muki94
aktív tag

Nagyon jó írás, lényeglátó, jók a rajzaid.

Engem az zavar az ATX szabványban -márha egy komolyabb teljesítményű pc-t nézünk-
, hogy miért a melegebb alkatrész kerül lentre?
Legfölül a táp, az a saját hőjét kiszívatja. Alatta a proci és a ramok. A mai C2D-k már nem igazán forrófejűek, az eldiszipált meleget a táp kirántja a házból, de már kellemetlenebb.

Legalul pedig egy izmos vga....
Na ők aztán tudnak fűteni. Milyen hülyeség, hogy kártya forró levegőjét még átkell húzatni a többi hardweren :W
Tudom lehet kapni fordított házakat, de iszonyatosan drágán.Vetekszik a videókártya árával.
Ezen lehetne változtatni.
Az, hogy a táp alulra kerül, természetesnek kéne lennie. A súlyt felülre pakolni a nagy házakban... nemár!

[ Szerkesztve ]

(#29) marcias válasza Muki94 (#28) üzenetére


marcias
őstag

Akkor téged is azok zavarnak, amik engem is. :) Sztem az ATX totál nem erre lett kitalálva, amire ma használjuk. Hűtéstechnikailag legalábbis biztosan nem.

Steam: marcias88

(#30) Lenry válasza yolan (#27) üzenetére


Lenry
félisten

HOLY CRAP! :Y
tényleg egy S3ad van? mi történt a normál VGA-dal? gondolom nem ez volt alapból

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31) toldy válasza Muki94 (#28) üzenetére


toldy
őstag

Köszönöm az ötletet :R
Ezen agyaltam hogy ha egyedi házat csinálok akkor milyen kialakítás ( álló kontra kocka) de így hogy írtad a hűtést így megszállt az ichlet.

szerk: a fenémebe most megint elkezdet kattogni az agyam , teljesen elfelejtettem, hogy a tápot alulra is lehet rakni , megfordítani a házat, most megint nem tudom melyik verzió legyen, bár akockát hosszában ki lehet fújatni egy nagyobb ventivel így mást nem melegít ( levegő elöl be hátul ki)

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#32) yolan válasza Lenry (#30) üzenetére


yolan
őstag

Bizonyám, 13 éves a kicsike. Egy gef7300-am volt, amit eladtam, a válság beköszöntésével meg ráfordítható pénz nélkül maradtam, ha meg már veszek akkor normálisat, nem 8400gs-t.
Dolgozni jó ez, passzív, 30-40 fokos, és szebbek a színei mint a 7300-nak, egyedül az 1024*768 volt szokatlan 1600*1200 utan.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#33) forras2


forras2
őstag

Nagyon jó kis írás lett,Grat! :R
A rajzaid is nagyon jók lettek,Te tudsz valamit! :K :R
Székesfehérváron dolgoztam 1 számítógép gyártó cégnél,és ott voltak elég pici szgépek!
Nevezetesen a Lenovo gyártott ilyen eléggé pici gépeket,a szélessége és a hossza nem nagyon haladta meg a 15,4-es laptopnak a méretét....Tehát azok tényleg pici gépek voltak!
De vastagságra se volt vastag,tehát vga-t,hangkártyát talán bele se lehetett volna tenni! :(
Megpróbálok róla 1 képet szerválni,majd jelentkezem vele! :R

Nagyon abit fanatikus vagyok,esetleg tudnál 1 ilyen kis abit-os rajzocskát csinálni??? :B :U

(#34) .volkovy.


.volkovy.
tag

De sok marhaságot összeírtál..
Akinek kis csendes gép kell, az építsen htpc-t, a többieknek jó lesz a miditorony.
Pár éve ezerrel beharangozták azt is, hogy a tápot alulra teszik, az alaplapot meg felülre, és micsoda áttörés lett :D

(#35) #65675776 válasza marcias (#29) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az eredeti ATX pont fordított áramlású volt. A táp befelé fújta a levegőt, egyenesen az alatta elhelyezkedő processzorra. Csak ugye akkoriban nem vlt jellemző az ilyen szintű hőtermelés a házban, a csúcsprocik fogyasztottak 70W körül, a VGA-k is max 25W-ot tudtak felvenni a sima AGP-ból, de az AGP Pro is csak 50W-ot tett lehetővé. Volt mondjuk AGP Pro 110W is, de az gyakorlatilag nem létezett a valóságban. Aztán ugye jött a Prescott, majd a Pentium D, külső tápcsatlakozós VGA-k...

A BTX pont ezen próbált változtatni a légcsatornával. Csak ugye semmilyen szinten sem volt kompatibilis az addigra teljesen elterjedt ATX-szel. AT-ről ATX-re átállni azért nem volt akkora probléma.

Egyébként a mATX szép dolog, csak az a baj, hogy a normális fekvő, FlexATX vagy TFX tápos házak vagy mocsok rondák, vagy irreálisan drágák (arról nem is beszélve, hogy TFX tápot szinte lehetetlen beszerezni). Üde színfolt a Foxconn DH045, ami már azért elég kultúrált kinézetű. Viszont ezt a lehajtható előlapos baromságot el kellene már felejteni.

(#36) marcias válasza .volkovy. (#34) üzenetére


marcias
őstag

Köszönöm az építő jellegű kritikát. Építettem HTPC-t, képzeld, még írtam is róla. :)
Szerintem nagyon jó, ha alul van a táp. CM 690. Mi a probléma?

Steam: marcias88

(#37) tcp


tcp
tag

sok jó ötlet, és kellemes grafikák, de amiről írsz, azok közül sok dolog már megvalósult a márkás pc-k között. Egy SFF kivitelű gépnél tényleg csak azt fogod találni a "dobozban", amire feltétlen szükség van, nincsenek felesleges kábelek, felesleges bővítőhelyek, cserébe persze ezeket a gépeket boltban kapható alkatrészből nem nagyon lehet javítani (egyedi tápok, gyakran egyedi alaplapok, egyedi hűtési megoldások, stb), másrészt a bővíthetőségük korlátozott.
Nekem most pont egy ilyen masinám van otthon, régebben mindig fújtam rájuk, hogy mi lesz ha bővíteni kell, mostanában azt látom, hogy 99%-ban semmi gondot nem okoz (kinőttem már a barkácsolásból), 1%-ban pedig olyan problémám van, hogy például low-bracket kártyákat itthon nagyon korlátozottan lehet kapni, míg az USA tele van velük, ahol sokkal elterjedtebbek az ilyen masinák.

(#38) marcias válasza #65675776 (#35) üzenetére


marcias
őstag

Nekünk itthon van két FuSi irodai gépünk (írtam róluk múltkor) az egyik P3 másik P4, és egy idom van a proci köré építve, ami belevezeti a hőjét a tápba. Persze, itt nem 100W-os procikról van szó, a nagyobbik is egy 1,6-os P4-es, de jól működik nagyon, mindössze egy (asszem) 8cm-es venti az összes aktív hűtés a házban (ami ugye ebben a "hőkéményben" szolgál. Ma sztem egy 12-es ventivel megoldható lenne ugyazez, kb 65W-ig.

tcp: igen... pont ez az, hogy egyes piaci szereplők egyéni akcióiban működhet a dolog, csak akkor szerezz hozzá alkatrészt, meg bővítsd meg ilyenek... akkor már nem sok előnye van egy egybePC-vel, vagy egy notival szemben. Megaz ár miatt is. :(

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#39) tcp válasza marcias (#38) üzenetére


tcp
tag

azt mondjuk ne felejtsd el, hogy az ilyen brand pc-kre adnak jellemzően 3 év garit, tehát javítás mindjárt megoldva, a másik, hogy gyakorlatilag a pc felhasználók kevesebb mint 1%-a az, aki folyton mindent bügyköl-berhel (akár van értelme, akár nincs), akiknek számít a mindenek felett álló bővíthetőség, a többség még ha összerakott bolti pc-t is vesz, akkor sem nagyon piszkálja.

mindössze azt akartam ezzel egyébként mondani, hogy a gyártók egy része is látja, hogy ami most van az nem jó, az nem felel meg az igényeknek (vagy csak egy szűk kör igényeit fedi le), viszont az ATX-nek borzasztó nagy a "tehetetlensége", azt nem lehet csak úgy egy tollvonással kidobni.
Gondolom hosszú távon itt is hasonló megoldás lesz, mint ahogy annó a piaci szereplők kiszórták a klasszikus legacy eszközöket, amik már senkinek sem kellettek, de senki nem engedhette meg magának, hogy ledobja az alaplapról pl az LTP portot, mert akkor az újságok összehasonlító tesztjében a megfelelő rublikánál csak az ő alaplapja árválkodott volna LTP nélkül, ezzel együtt pedig vásárló nélkül :)

(#40) Loha


Loha
veterán

Jók a képek, de a mondanivalóval nem értek egyet.
Sztem az ATX egy nagyon jól eltalált szabvány, nem véletlen, hogy egyeduralkodóvá vált.

Pont az a szép benne amit te a legnagyobb hibájának állítasz be, hogy nagyon rugalmas, lehet ATX-es szervert vagy olcsó irodai gépet is építeni, és ha vkinek késöbb eszébe jut, hogy mégsem éri be annyival mint elsőre gondolta, akkor nem kell új házat meg tápot vennie, csak belepakolja az extra vinyókat, vga-t, kártyákat a gépbe és kész.
Ha lenne több elterjedt szabvány azt csak megdrágítaná az alkatrészeket.

Milyen jó például, hogy annak idején nem kisebb méretet adtak meg az ATX-es tápoknak, mert akkor nem hiszem, hogy tudtak volna ATX-es méretben 12-es vagy 14cm-es ventivel ellátott tápokat gyártani, és akkor aki halk tápot akart volna vehetett volna hozzá új házat is.

[ Szerkesztve ]

(#41) .volkovy. válasza marcias (#36) üzenetére


.volkovy.
tag

Az emberek 95%-át nem zavarja a "nagy" gépház. Jópárszor meg akarták már reformálni az atx-et, legutóbb az alsó táppal, semmi komoly előrelépés nem történt, az atx már így fog ránkrohadni. Egy erős quad és egy (két) nagyobb vga mellé kell a 700w+ (de leginkább iszonyatsok amperes) táp. Az erős melegedés miatt nem kellenek a mostaninál kisebb házak (akinek az kell, az építhet htpc-t). Durván ennyi.

(#42) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Ha nem játékra kell, akkor már megcsinálták:

Ugyanez lehet PCben is.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#43) almaspece válasza toldy (#4) üzenetére


almaspece
tag

ebbe a lian li házba mekkora cpu hűtő megy bele nem tudod? elég barátságos az ára (69euro) ehet benevezek egy ilyenre... volt már egy lian li a05b házam, azzal nagyon meg voltam elégedve! de ez a silverstone is tetszik :) köetkező gépem mindenképpen ilyen kicsi masina lesz.

(#44) marcias válasza Dluinet (#42) üzenetére


marcias
őstag

Ugyan. :) Ez pont hogy nem alternatíva. Ennyit ( a dvd kivételével) az Eee box is tud. És leginkább nem moduláris. :P

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#45) tcp válasza .volkovy. (#41) üzenetére


tcp
tag

ez mondjuk nem igaz. az emberek 95%-a a gépét internetre/szövegszerkesztésre/zenére használja (tehát semmi játék, meg tuning, meg modding, meg hasonlók). Az ilyen ismerőseim oda meg vissza vannak az én pici HP gépemtől, hogy milyen csendes, milyen pici, milyen csinos, kevés helyet foglal.
Azokban az országokban, ahol nem a garázs pc ipar jelenti a pc ipart piszkosul népszerűek ezek a kis méretű gépek (ugye a Mac sem véletlen robbantott akkorát bizonyos piacokon az LCD-vel egybeépített géppekkel, meg a mac minivel (akkora az egész, mint egy kenyérpiritó), de a sonynak is van ilyen cucca már évek óta).

(#46) almaspece válasza marcias (#44) üzenetére


almaspece
tag

hát sztem azért az eee box jóval gyengébb hardverileg.... (atom vs c2d)

(#47) tcp válasza Dluinet (#42) üzenetére


tcp
tag

ennél nagyobb alig nagyobb méretben (ez a mac tényleg piszkosul pici, megdöbbentő amikor kézbefogja az ember, de 100%-osan zárt rendszer) a dell, hp, ibm (lenovo) már legalább 5 éve gyárt szintén pc-ket (mostanában meg ugye a nettopok próbálkoznak), gyakran notebook cd-vel, azoknak van annyi előnyük, hogy fogadnak általában 2 bővítő kártyát (low profile), így valamennyire lehet velük bűvészkedni. ennél a macnél sokkal nagyobbak, de egy átlag bolti háznak még így is a felét, hamradát teszik csak ki

[ Szerkesztve ]

(#48) misran


misran
tag

Hali!

Az egyik lehetséges irány az eSATA, iSCSI, SAS korában a gépház ketté bontása. CPU, GPU, alaplap, kártyák mennek a pici/nagy dobozba a szekrénybe/hűtőbe :), optikai meghajtó, merevlemezek, USB-s kütyük pedig egy szintén pici dobozkába az asztalra/ba.

Esetleg az első csoport mehet a billentyűzet hátára integrálva, mint a régi időkben, bár ez nem túl bővíthető.

MiSRaN

(#50) TOM!K@


TOM!K@
tag

[link]
Nekem ilyenem van. Kicsi. Olcsó. Használtan volt azt hiszem 4k.
Egyedül a vinyótartó nem tetszik, de majd nyáron kicsit átalakítom az alját és akkor a vinyónak sem lesz melege. Ezt a házat csak ajánlani tudom azoknak akik mATXes gépet akarnak 1 vinyóval 1optikai meghajtóval. Ettől jobb szerintem csak pénzkidobás... Igaz nem fér bele egy 2helyes hőmérsékletmérő gigabrutálnagy panel az elejébe meg nincs rajta hatezer kapcsoló, de nem szoktam a gépet nézni. Inkább tanulok vagy dolgozok rajta, ahhoz meg a belseje kell, és nem számít hogy hány fokos a proci meg a vinyó, mármint úgy nem számít hogy másodpercre pontosan tudjam mi mennyire forró :B
Hátránya még, hogy elég ritka vad. :)
GZM1et mindenkinek!:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.