Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Mercutio_ válasza devast (#148) üzenetére


Mercutio_
félisten

A 3 kisebbet egy 640-essel kiválthatod, pénzben, helyben, fogyasztásban is jobban jönnél ki :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#152) marcias válasza devast (#148) üzenetére


marcias
őstag

Az lehet, de sztem nagyon nem praktikus egy PC-ben 5 HDD. Zajos, meleg, sokat fogyaszt.

Steam: marcias88

(#153) #27483136 válasza devast (#148) üzenetére


#27483136
törölt tag

Szerintem nem biztos, hogy jó csinálod.
Én inkább eladom a régit, és bármilyen olcsón is veszik meg, jobban megéri. A jelenlegi árak kb itt vannak: 80G=10kHUF, 160=11k, 250=12k, 320=13k, 500=16k, 640=19k.
Ha van egy 160-asom, és szeretnék mellé egy 250-est, hogy 410G-m legyen, és a 250-esre megvan a 12k-m, ahhoz, hogy 500-asom legyen, elég még plusz 4k. Tehát, ha 4k-ért eladom a 160-ast, már futja az 500-asra, ami 90-nel több is, mint a 410. Viszont a 160-ast, mint a cukrot elviszik 6k-ért is, tehát még marad is pénz, vagy alkudozom még a vevővel, hiszen 6-é még 80-ast sem kap...és megcélzom a 640-est...Persze nem 1db 1-2 Terás vinyót kell venni, mert annak az ára a csillagos ég, ott persze mélyen a zsebbe kell nyúlni. Decemberben így lett a 200-asomból 640-es WD green, ami akkor 19 volt.Plusz a zaj, a fogyasztás, a melegedés, meg az újnál az újra indult garancia.

[ Szerkesztve ]

(#154) HookR


HookR
addikt

Már csak azért is valószínű, hogy egy átlagos PC-ben elegendő (lesz) a merevlemezek számára 2db 3.25" rögzítőhely, mert a lenti rack segítségével egyben elfér 2 db 2.5"-os HDD is. Pl.:
- 2 db 2.5"-os SSD (akár RAID 0-ban) + 1 db 3.5"-os HDD tárhelynek, vagy
- 2 db 2.5"-os SSD (akár RAID 0-ban) + 2 db 2.5"-os HDD tárhelynek, vagy
- 4 db 2.5"-os SSD
...stb.

Dirac Portable Dual Drive Modules (DIR-2221-SATA)

<forums.vr-zone.com>
<www.akihabaranews.com>

[ Módosította: Bordoi ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#157) HookR


HookR
addikt

Kissé tanácstalanul állok a tanúsított közöny előtt. Marcias! Te leendő, megvalósítandó PC-ket ábrázoló razjokat kértél, kihangsúlyozva a bővíthetőséget. Valaki más - a kompromisszummentes, szabványos alkatrészekre épülő bővíthetőség okán - a nagy méretű házakat favorizálta. Erre felvázoltam, hogy miként lehet belesűríteni minimális komppromisszummal a szabványos alkatrészekkeli bővíthetőséget, a remek szellőzést/léghűtést egy viszonylag kis méretű - tehát SFF - házba. Éppen ezért kissé meglep, hogy senki egy szóra se méltatta. Talán a <#127>-esben nem látható a 4db kép? :F

Vagy talán azzal, hogy nem szabadkezes rajz, nem felel meg a formai kritériumoknak ? :B

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#158) marcias válasza HookR (#157) üzenetére


marcias
őstag

Nem erről van szó, csak azt hittem nem a te munkád, természetesen az eszköz nem számít! Tetszik amit készítettél egyébként, csak egy kis jelmagyarázatot tehetnél mellé, mert néhány dologra csak tippem van mi micsoda! Ha jobban kidolgoznád, esetleg készítenél belőle egy robbantott ábrát - az nagyon jó lenne! És bocsi még1x, hogy átsiklottam a munkád fölött. Így hirtelen úgy érzem, egy picit még lehetne kisebb. :B

Pl részletezhetnéd, mekkora méretű és elrendezésű alaplapot és tápegységet fogadna.

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#159) HookR válasza marcias (#158) üzenetére


HookR
addikt

"Így hirtelen úgy érzem, egy picit még lehetne kisebb. :B"

Lehetne, de kezeljük a helyi értékén! Ez a változat miditorony-pótlónak készült, ahol is a fő szempontok az alábbiak voltak:
- Fogadja a DTX-es (9.60 in x 8.00 in (243.84 mm x 203.20 mm)) (a képeken zölddel látható) alaplapokat is. Eredetileg a mini-ITX (6.70 in x 6.70 in (170.18 mm x 170.18 mm)) (a képeken az alaplap textúra ilyen - Albatron KI780G) volt az irányadó, ám a VGA dupla slotos mivolta miatt a mini-DTX (6.70 in x 8.00 in (170.18 mm x 203.20 mm)), a nyákhossz miatt pedig a DTX adta magát, mint lehetőség. DTX-es alaplapot nem nagyon lehet kapni, de mivel a furatai visszafele kompatibilisek, így megvan a lehetőség egy jövőbeli esetleges bővíthetőségre. ITX-ből szerencsére már most is kielégítő a választék.
- Legalább 300W-os, minnél kisebb térfogatú (de legalábbis keresztmetszetű), kereskedelmi forgalomban kapható, szabványos tápegység, 80 mm-esnél nem kisebb ventilátorral. Na ez az achilles sarka az egész koncepciónak, mert ilyet nem egyszerű találni. A képeken egy Flex ATX szabványú <FSP250-50GBA> stilizált, ám természetesen mérethelyes modellje látható. Flex ATX-es táp ugyan létezik 350W-os is, de annak 40mm-es ventijei vannak.
- Fogadja a mostanság elterjedt legnagyobb VGA-kat is (270 mm-es nyákhossz - Pl. 4870x2, GTX280), melyek a hűtésük szélessége miatt két bővítőhelyet igényelnek. A képeken egy 8800GTX modellje látható (narancssárga színű nyák, fekete hűtővel), szintén 270mm-es nyákhosszal.
- Fogadja a nagy méretű (120 mm-es ventilátorral) CPU hűtőket is, mint amilyen a képeken látható Thermalright Ultra 120 Extreme is.
- A ház szellőzése minimum 120 mm-es ventilátorokkal történjen. Itt nem volt gond, lévén a tápegység mérete és elhelyezése kellő teret biztosított a 140 mm-es ventilátoroknak is (elől-hátul).
- A maradék helyre férjen annyi 3.5"-os HDD, amennyi csak lehet. Végül 5 db-nak jutott hely. Ezek láthatóak az első 140 mm-es ventilátor mögött (fekete test, szürke fedlappal). Akit zavar, hogy nagyon lefogják a légáramlást, az tehet csak a páratlan helyekre 3 db-ot.
- Férjen bele ODD is. Értelem szerűen ebből egy slim kivitelre esett a választás, azon belül is slot-in -esre. Ez az alaplap mögött a jobb oldalon, függőlegesen látható.

[link] [link]

A terv egyelőre megrekedt a 'kivitelezhetőségi tanulmány' szintjén, ezért nincsenek részleteiben is kidolgozva, gyártásra készen a ház struktúrális elemei, illetve az alkatrészek rögzítési pontjai.
A térbeli elhelyezés mm-re pontosan a végleges állapotot tükrözi. Kivételt képez ezalól a CPU hűtő, hisz annak helyét a különféle alaplapok határozzák meg.
Az előlap két felső sarkában egy-egy süllyesztett gomb látható (power és reset). LED-ek ehhez hasonlóan bárhol el lehet helyezni.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#160) HookR válasza HookR (#159) üzenetére


HookR
addikt

A jobb áttekinthetőség kedvéért az utolsó két képről eltüntettem a HDD-ket a tartókerettel együtt.
A ház méretének szemléltetésére: Mind az alapterület, mint az oldalnézet egy A4-es lapnak felel meg.
Ennél kisebb méretet csak úgy lehet elérni, ha az elvárásokon is faragunk. Főleg a nagy méretű VGA-ra, CPU hűtőre, vagy a merevlemezek számára kell gondolni.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#161) #27483136


#27483136
törölt tag

Az ipari PC-knél már rég szokásos az 1x24V betáp. Csakhát kb 500.000Ft. Holnap jön meg a konkrét árajánlat (ez céges fejlesztés).[link]

[ Szerkesztve ]

(#162) HookR


HookR
addikt

<Itt egy kép> az alaplapméretek szemléltetésére.

- A mini-ITX -nél a mini-DTX annyival szélesebb, hogy 1 helyett 2 bővítősín is elfér.

- A DTX-nél már a hossz is változik a mini-DTX -hez mérten (Akkora, mint a microATX, vagy az ATX-nél), de még ugyanúgy 2 slottal rendelkezik.

- A microATX pedig ehhez képest kiszélesedik 4 slotosra.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#163) baliii


baliii
senior tag

hali
jó cikk, gratula :)
szerintem azonban a jövőben nem sok embernek lesz klasszikus asztali pc-je, lesz helyette rengeteg olcsó laptop 1millió féle variációban, majd mindenki megtalálja a neki tetszőt!
vagy olyanok lesznek hogy monitorba, billentyűzetbe lesznek beépítve hogy kis helyet foglaljanak
mondjuk bele van építve egy billentyűzetbe, ultrakicsi cuccokból, és wifin vagy valmain kommunikál a fullhd tv-ddel, és akkuról megy...

(#164) marcias válasza HookR (#159) üzenetére


marcias
őstag

- Optikai meghajtó?
- Hány kártya fér bele?
- A VGA hűtője mennyire van a gép aljától? És ha nagyon lenn van, megoldott a szellőzése?
Hirtelen ennnyi. :)

Steam: marcias88

(#165) marcias válasza baliii (#163) üzenetére


marcias
őstag

Ez is egy lehetőség. De ehhez még inkább 10 év kell, mint 5. Szerintem. Addig meg igenis van értelme desktopról beszélni. Amúgy tervezem hogy írok egy nagyobb távlatokba is merészkedő írást.

Steam: marcias88

(#166) nbg


nbg
senior tag

Sziasztok,

ha mar otletek, jovokep, egyebek, bar nem keszitettem skicceket, de kivancsi lennek, mennyire tartjatok eletkepesnek a kovetkezo elkepzelesemet. Igazabaol kenyelmi aprosag, de viszonylag olcson megoldhato lenne, es ahogy buhera-barat ismeroseim szamat es hozzaallasat ismerem, lenne ra nemi kereslet:

Ha mar ugy is bazi nagy egy atx szabvanyu tap tokozasa, es ugysincs szukseg akkora teljesitmenyre mostansag, akkor szabjuk kisebbre a belevalo alkatreszeket, de pakoljunk bele plussz egy aprosagot: egy SATA port multiplier aramkort.

pl:

(Persze kepzeljetek a kepen az eSATA csati helyere sima SATA-t)

Magyarul alaplaprol egy kapel a tapba, onnan bedig negy-ot adatkabel tapcsatival egyutt, egy "kotegben" mehetne 4-5 eszkozhoz. Gyanitom, bar nem igazan ertek hozza, technologiailag nem jelenthet nagy nehezseget a hagyomanyos SATA kabelt kicsit atgyurni, illetve osszehozni a tapvezetekkel. Magat a technologiat, ha jol olvastam utana, a legtobb integralt host controller ismeri es tamogatja, es azt hiszem igencsak SATA iranyba tolodik el mar manapsag egy gep belsejeben a csatlakozok nagyreszenek tipusa.
Bar mostanaban nem turkalok annyit a gepeimben mint regebben, de azert most is utalom, hogy kulon kell osszevedaszni az eszkozhoz a ket komponenst, igy meg akar fix kombinalt, komplett adat-tap csati is fityeghetne 4-5 kabel vegen (amit ugyesen szet lehetne csusztatni/pattintani, ha megis hagyomanyosan szeretned hasznalni a cuccost).
Stb, stb....

Szerintetek?

ui: Az otletet keretik nem lenyulni, mert ha megsem jon ossze a lotto otos, akkor ebbol szeretnek mocskos modon meggazdagodni... :DDD

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#167) marcias válasza nbg (#166) üzenetére


marcias
őstag

Ez jó lenne csakhogy a sávszélesség lehet kevés, 4 eszköz esetén. Az elképzelés amúgy tetszik, ezzel eszközönként 2 helyett 1 kábellel megoldható lenne a dolog, nem rossz. Sok ilyen kis ötlet, és elkészül az új szabvány. :P

Steam: marcias88

(#168) Majstor


Majstor
senior tag

:))

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#169) nbg válasza marcias (#165) üzenetére


nbg
senior tag

FIS-based kapcsolassal semmi baja a savszelnek, ilyen kutyuvel szerelt kulso vinyohazaim vannak, es fullon porog minden, egyszerre.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#170) HookR válasza marcias (#164) üzenetére


HookR
addikt

A VGA kártya hűtője 11 mm-re van a ház alján leledző szellőzőrácstól. A többi kérdésre a választ az előző hsz.-aimban megleled.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#171) .volkovy. válasza baliii (#163) üzenetére


.volkovy.
tag

Ha nem lennék ilyen csóró, én is másfélévente váltogatnám a gémerlaptopot, mint az igazi nyugatiak.
De mivel csóró vagyok, ezért marad az otthoni gurányolás.

(#172) marcias válasza .volkovy. (#171) üzenetére


marcias
őstag

Hát azért az nyugaton is elég luxus. :P

Steam: marcias88

(#173) .volkovy. válasza marcias (#172) üzenetére


.volkovy.
tag

Másfél évente 600.000 annak, akinek ez ennyire fontos? Ugyanmár :)

(#174) devast válasza #27483136 (#153) üzenetére


devast
addikt

Látom nem értitek.... azt írtam mindig a legjobb aktuális ár/érték arányút veszem. Amikor a 160asat vettem, akkor az volt pl 22k a 200as meg 30k+. Nem tegnap egyszerre vettem az összeset, a legkisebb szerintem már van 6 éves is. Jelenleg nem tudom melyik a legjobb ár/érték, de valahol a 750gb - 1tb között lehet. Eladással meg foglalkozni kell idő/stb, nem bp-i vagyok, postázva meg sztem nem sokan vállalnak be használt vinyót. Garancia meg egy olyan dolog, hogy én jobban megbízom egy 3 éve működő példányban mint egy zsír újban. Egy ideje már nem is igazán a vinyóért mint értékért aggódom, hanem az adataim miatt, kéne raid1 :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.