Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lacam


lacam
aktív tag

Ez utazásunk másodig napja, remélem ezzel beváltottam a képekről tett ígéretem :K
Van pár fotó, és a sorozatnak még közel sincs vége :DD

(#2) pschio


pschio
őstag

pontosan ugyan itt voltam en is nyaralni :) nagyon szep hely.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#3) lacam


lacam
aktív tag

Na igen, ahogy láttuk, Horvátország nagyjóból a turizmusból él (jó, ok, ez lehet hogy kis túlzás, de nagyon sokat hoz a "konyhára"), és ez meg is látszik, a tengerpart végig kiépített, egy szava nem lehet az oda kirándulóknak. :K

Sokadszorra átfutva, úgytűnik ez a firka kicsit szétszórtabb, mint az előző...van ilyen, "írói" válság. :DDD ...de azért remélem azt a pár percet megérte, míg elolvastátok ;)

[ Szerkesztve ]

(#4) eddie17 válasza lacam (#3) üzenetére


eddie17
addikt

Ez is jó volt, várom a következő részt. :R

(#5) Vakegérke válasza lacam (#3) üzenetére


Vakegérke
veterán

Egyáltalán nem baj, hogy szétszórt az írás. Szerintem inkább jót tesz neki. Az utazás, nyaralás sem órarend szerint történt, ugye? Akkor hadd vigye a hangulatot a szétszórtság, rögtönzés.
Amit írtál, az élvezetes, jól követhető. :K

Nem hagyom ki a folytatást...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) brumesz


brumesz
aktív tag

megint csak jó,stílusos írás,grat :R
Zadarban én is voltam de ha már Horvátország,akkor Pula :)

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#7) lacam válasza brumesz (#6) üzenetére


lacam
aktív tag

Köszi!

Puláról egy mondatot, nagyon igazad van! :D Írtam, hogy 3szor jártam Horvátországban.
-Pula
-Krk
-most, Zadar

Pula tényleg nagyon fasza hely, főleg a római kolosszeum stílusában épült pulai amphitheatrum. Az szintén egy élmény volt... :K
Akkor Fazana-ban volt az apartman, szintén kicsi, tipikus pihenő falu. :)

(#8) eastsider


eastsider
nagyúr

Az kabóca :)

főleg a fenyvesek vanank tele, mindenhol, még Olaszországban, Franciaországban, meg délebbre is(meg kitudja még hol, ezekkel van tapasztalat) amúgy szerintem megéri az ősfenyves feelingjéért cserébe szerintem.... én már megszoktam :D
mulktor ledobtunk egyet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9) Syl


Syl
nagyúr

Nagyon szuper írás! :C
Az idén nem jutottunk el, de az elmúlt három évben ott töltöttünk pár hetet (petrcane).
A folytatást nagyon várom! :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10) Syl válasza lacam (#3) üzenetére


Syl
nagyúr

Horvátország nagyjóból a turizmusból él
A GDP 20%-át a turizmus adja!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11) lacam válasza Syl (#10) üzenetére


lacam
aktív tag

Örülök hogy tetszett :K

Nah ezt az adatot nem tudtam pontosan, de látszik az országon. Nagyvárosoknál ugye az ipar, máshol nemigen van más, csak kőhalom meg erdő :) Tengernél viszont amerre a szem ellát, szépen kiépített turistacsalogató terület.
Szép, nah... :K

(#12) gYaLo


gYaLo
őstag

Én is voltam Zadarban :C :R
Szoktál venni reggel Tisakot ?
Szoktál menni a Pekárnyicába ? :DD :DDD :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#13) Typhoon47


Typhoon47
őstag

Szintén jó kis feelinges írás, átjött, grat! :K

"Education is important but big biceps are importanter"

(#14) eastsider


eastsider
nagyúr

mi is pont ugyanerre voltunk
voltunk Vir-en is, Diklo, Petrcane(itt volt a legjobb strand, igaz fizetős volt),Punta Skala, Zadar, Zaton... A szállás Sabunikeben volt, ami elég kosz egy hely, 10p autózás volt egy normális strand (y)

a szállás Nektek hol volt?

inkéább hallgattam volna a robogók visítsát mint éjféltől kifulladásig a Horvát dumálást, váh! gondoltunk rá, h reggelre beizzítunk nekik valami jó kis ébresztő zenét....

Amúgy Zadaron érdemes elmenni a halpiacra! nagyon nagy élmény volt, volt egy magyarul beszélő néni is :) jah 1 óra alatt megpucolták a halakat

[ Szerkesztve ]

(#15) Syl válasza eastsider (#14) üzenetére


Syl
nagyúr

Petrcaneban fizetős strand? :Y Hol?
Az elmúlt három évben keresztül-kasul végigjártam a környéket, de nem találtam fizetős helyet.
Igaz, az idén nem jutottam le. :O

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16) lacam válasza eastsider (#14) üzenetére


lacam
aktív tag

Kozino-ban volt az "alaptábor"...Diklo és Petrcane között, Zadar vége táblától kb 5km-rre.
Horvát dumálásban nekünk is volt részünk, emeletes ház volt a szállásunk, a földszint a mienk, külön bejárat, különálló lakás.... fölöttünk a tulaj lakott...iszonyat hangosan tudnak ezek beszélgetni az éjszaka kellős közepén :U (de a robogó zavaróbb volt! :DD )

(#17) tildy


tildy
nagyúr

A nemzeti park nem Kornati lett volna? Nekünk jóval jobb ajánlatok voltak, fejenként 250 kuna tán, 1 napos kirándulás fürdés az ezüst-tóban .
(végül sokalottuk, így nem mentünk).
Amik meg ciripeltek: Kabócák.
Ja és mi Drageban voltunk.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) tildy válasza tildy (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

Rossz a link, itt a helyes.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) lacam válasza tildy (#17) üzenetére


lacam
aktív tag

Igen, Kornati nemzeti parkról van szó....4en voltunk, 250kunáért (ugye így 1000ért, csak mert magyarok vagyunk, TVshoposszöveg, stb...)

[link]

Sziget, körülötte tenger, a szigetben egy sóstó. ...nade ne ugorjunk ennyire előre ;) Lesz folytatás :K (bár még csak a fejemben állt össze)

(#20) g@bo


g@bo
nagyúr

Zadar naon jó, az óvárosi rész.

a tenger viszont förtelmes. lebetonozott part, méteres sziklák, hideg. :))

(#21) lacam válasza g@bo (#20) üzenetére


lacam
aktív tag

Nem is Zadarban kell tengeri betyárkodni...azt is Kozino-ban tettük. A víz kristálytiszta, a part fűs-fás, a víz hideg (mikor 40fokos hőségből csobbansz, utána egész jó :K ) ...sziklák nincsenek, csak kavicsok....de ez az Adriára végig jellemző, nemigen találkoztam még homokos partszakasszal, ezért is kell a lábbeli :K

(#22) tildy válasza lacam (#19) üzenetére


tildy
nagyúr

Az akkor nem is vészes összeg, két év alatt semmit sem drágult.
Az ezüst-tó pedig igen, az az a sóstó, a Winetout is ott forgatták párszot.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23) eastsider válasza lacam (#21) üzenetére


eastsider
nagyúr

az Adrián a homokos part az mesterséges nagyrészt, de szerintem sookkal jobb a kavicsos, nem megy tele mindened homokkal....sokkal kényelmesebb... idén még sünök sem voltak

itt volt a fizetősstrand

bementünk kocsival, azthiszem 40kn, és egész nap ott lehetett lenni! kavicsos strand, Ős-fenyves, van ahol betonos, árnyas rész is van, zuhanyzók 100 méterenként, stb

[ Szerkesztve ]

(#24) Syl válasza eastsider (#23) üzenetére


Syl
nagyúr

Jah, ha autóval állsz be, akkor persze hogy fizetős. Mi gyalog beslattyogtunk és senki nem kért semmit. :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25) Syl válasza lacam (#1) üzenetére


Syl
nagyúr

Kérjük a harmadik részt, de azonnal!!! :DD :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#26) lacam válasza Syl (#25) üzenetére


lacam
aktív tag

Igenis, értettem...ámbár még nem kerültem le a címlapról :K (addíg fix hogy nem jön a következő)

Őszintén szólva, a folytatás még csak vázlatosan van meg, két napot átfogó tömény élménybeszámolót próbálok összehozni, sok sok képpel (előre bocsátom: Kornati !! Képes beszámoló...nem lesz gyenge, csak győzze a tárhelyszolgáltató :DDD )

(#27) Syl válasza lacam (#26) üzenetére


Syl
nagyúr

Hát, ezt kár volt előzetesben leadni :DDD Nyálcsorgatás ezerrel!!!
A hajókirándulásukon 3 éve voltam, úgyhogy ide a sok képet! :C

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28) eastsider válasza Syl (#24) üzenetére


eastsider
nagyúr

igen-igen, uncsitesómék átúsztak és simán kimentek :D
csak mi messziről mentünk, meg úgysem volt sok pénz anynira....

(#29) Syl válasza eastsider (#28) üzenetére


Syl
nagyúr

De ugye csak a partról úsztak át, nem olaszországból :DDD :DD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.