Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Örülök, hogy jó volt. Unokatesómék R6-al mentek le, és kb 10 kmre a szállástól beléjük mentek hátulról. Szerencsére nem sérültek meg, de mondanom se kell a hét elég rendesen el lett cseszve. Telefonálgatás mindenfele, meg embert szerezni aki annyira rendbe rakja a motort, hogy ne kelljen trélerezni. Azért pár nap alatt megnyugodtak, meg a motor is nagyjából összeállt, tehát a második fele már nekik is jó volt.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#2) amanoba


amanoba
őstag

Tetszik a leírás, infomatív, hasznos.
És a képek is jók lettek, különösen a naplementés tetszett. :K

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#3) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ez a motor amolyan midlife crisis dolog?

(#4) csibe1


csibe1
addikt

Jó,és részletes leírás így hirtelen átpörgetve.
Az első oldalon viszont szerintem nem egyértelmű,hogy a Póla nevű városra gondolsz, hiába írja a wiki,hogy a horvátok Pulának ejtik,de így leírva nekem a Nagyvázsony közelében lévő Pula nevű falu ugrik be.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#5) Weißturul


Weißturul
senior tag

jó neked hogy nyaralhattál :K nelkem egész nyáron güriznem kellett :(((
jó hogy túlélte az xperiád :C

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#6) Mumukuki válasza Jhonny06 (#3) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Persze, nyilván bepánikolt, hogy nem működik a szerszám, így vett valamit pótléknak! :U

Ha irigy vagy, írd azt, vagy nem írj semmit. Ha pedig nem érted a lényegét a motorozásnak, akkor nagyon sajnállak. :(

Mondom ezt tapasztalatból, hiszen 13 évesen én is átéltem a midlife crisist... :U, ami 17 éve tart.

(#7) amanoba válasza Jhonny06 (#3) üzenetére


amanoba
őstag

Vagy csak simán nem engedhette meg magának eddig..

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#8) doc válasza amanoba (#7) üzenetére


doc
nagyúr

ott a pont :)

orulok hogy tetszik az iras, probaltam rovidre fogni de mindig elszalad velem a lo :D

(#9) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Jó leírás, tetszett!

Viszont lenne egy kérdésem: Nem volt probléma a tankolásból? Mert a motorok tankjai állt. kicsik, és Horváto.-ban elég ritkák a kutak! :)

Mentalita'

(#10) doc válasza nincsisbéla (#9) üzenetére


doc
nagyúr

nem, bent a varosban tobb benzinkut is volt, a szallas mellett 200 m-re szinten, utkozben meg azert igyekeztem boven azelott tankolni hogy kiszaradt volna a 22 L-es tank, ami boven 300 km felett bir. nagy motorhoz nagy tank jar :D

(#11) kovsol válasza csibe1 (#4) üzenetére


kovsol
titán

nekem a Póla lett volna semmit mondó, mi Pulának mondjuk mindig

arra lennék kíváncsi, hogy mennyit kell leszurkolni benzinre egy ilyen körút során ? (mennyit eszik a vas, tudom függ attól is ki mennyire húzza neki)

May the Force be with you!

(#12) doc válasza kovsol (#11) üzenetére


doc
nagyúr

nalunk is mindenki Pulanak ismeri, pedig a magyar Pulatol kb. 30 km-re lakunk :)
a 'Pola' alakot most lattam eletemben eloszor, a wikipedian

nagyon nem szamolgattam, de kb. 6 litert eszik utassal, felcuccolva, nem elmebeteg modon de azert 'dinamikusan' haladva, igy kb. 80-85 liter jon ki vagy nagyjabol 30-32 ezer magyar penzegyseg
egyebkent hazafele az tunt fel, hogy kozvetlenul a horvat hatar mellett egesz olcso a benzin, majd ahogy az ember halad a Balaton fele, egyre dragul ugyanannal a lancnal is, szoval erdemes minel 'kijjebb' tankolni

[ Szerkesztve ]

(#13) kovsol válasza doc (#12) üzenetére


kovsol
titán

ilyen utazások miatt szeretnék egy motort venni amúgy, bár első motorom lenne így először valami pici jószágra gondoltam amin nem ölöm meg magam egy hónap után :B

May the Force be with you!

(#14) nincsisbéla válasza doc (#10) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Jogos. Nagy motor nagy tank :) Elvégre ez egy túramotor. Csak bennem valahogy mindig az van egy motorral 100km-enként tankolni kell :)

Mentalita'

(#15) boogie84


boogie84
veterán

Gratula az utazáshoz, én nem mertem a haverok után menni motorral. Nagyon rossz idő volt horvátig. Ott azért kisütött a nap! :)
Horvátország csodaszép! :R :K

(#9) nincsisbéla: Rég járhattál arrafelé. :B

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#16) Steven válasza doc (#10) üzenetére


Steven
addikt

sajnos nem minden esetben igaz ... lsd nekem csak 17 liter:(

Amúgy grat doc nagyon jó írás ... hasonló kellemes utakat kívánok neked a továbbiakban is!! :R :R

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#17) Jeanne d'Arc

Jó írás érdekes utazás lehetett. :)

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#18) alvaro válasza nincsisbéla (#14) üzenetére


alvaro
senior tag

Nekem 15 literes a BMW tankja, és most 522-t mutat a számláló az utolsó tankolás óta. Hazafele megtöltöm... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19) alvaro


alvaro
senior tag

Az osztrák 69-es utat már nézegetem egy ideje, legközelebb tuti útba ejtjük, egész jó útvonal a kötelező Bled-Bohinj látogatáshoz :)

Most külön jó, hogy horvát téma volt, arra is akarunk járni. Kár, hogy idén nagyon nem értünk rá, sőt, ez még mindig probléma...

Amit különösen meg fogok nézni, az a szállásos részleg, amit az emlegetett topikban sejtek föllelni :)

[ Szerkesztve ]

(#20) kovsol válasza alvaro (#18) üzenetére


kovsol
titán

az nem gyenge, mi ez moped ? ;]

(#21) alvaro ez határozottan nem moped :B

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#21) alvaro válasza kovsol (#20) üzenetére


alvaro
senior tag

F650CS. És nekem kell vezetni :DD

(#22) Jhonny06 válasza Mumukuki (#6) üzenetére


Jhonny06
veterán

Te vagy az egyetlen, aki komolyan vette, gratulálok! :R

(#23) doc válasza alvaro (#19) üzenetére


doc
nagyúr

mi itt voltunk, nagyon jo hely, arban is teljesen korrekt volt (az 5 ejszaka kevesebb mint 200 EUR volt, 15% kedvezmeny jart a legalabb 4 ejszakara)

(#24) alvaro válasza doc (#23) üzenetére


alvaro
senior tag

Hmmm... persze a Pula. Engem nagyon vonzanak a délebbi részek, mondjuk a Zadar-Split közti tájék, ahol a 8-as gyakorta a tengerparton kanyarog :) Kényelmesen, ráérősen, szemlélődve. Lehet, hogy egyedül kell mennem, mert a tempómat senki más nem bírja, de ha így érzem jól magam...

[ Szerkesztve ]

(#25) doc válasza alvaro (#24) üzenetére


doc
nagyúr

azert a Te tempoddal egy nap nem biztos hogy eleg Dalmaciahoz, ha azt szemelted ki :D
persze el lehet osztani ket napra is az utat, akkor boven marad ido nezelodni, nekunk is baromi sokaig tartott az ut a rengeteg megallas miatt, pedig nem volt olyan nagy a tav

(#26) alvaro válasza doc (#25) üzenetére


alvaro
senior tag

Akkor eljutok kettő alatt. Nem igazán zavar a dolog. Ha meg folyton megállok fényképezni, még a végén három lesz :D
Na jó, azt talán mégse :)

(#27) xpsyx


xpsyx
tag

Nem tudom mit láttatok Ljubljanából, de egy nyári kirándulás alkalmával megnéztük, és nyugodt szívvel állíthatom, hogy legalább olyan szép, mint Prága..Egyszerűen annyira megfogott, hogy jövőre is biztosan visszamegyünk a párommal. :)

[ Szerkesztve ]

PSNID: xPxSxYx | iPhone Xr | Macbook Pro M1

(#28) doc válasza xpsyx (#27) üzenetére


doc
nagyúr

mint irtam, nem sok idot toltottunk ott el, ezek szerint szimplan csak a varos rossz reszet lattuk... na talan majd egyszer bepotoljuk :)

(#29) Weißturul válasza doc (#28) üzenetére


Weißturul
senior tag

Ugyanúgy reagálhat egy külföldi turista aki véletlenül a nyolcadik kerülettel kezdi a városnézést :D

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#30) mghltm válasza doc (#10) üzenetére


mghltm
addikt

hosszutavon turatemponal 5l korul fogyaszt a vfr, de erdemes inkabb 200km-kent tankolni. ritka idiota modon mer az uzemanyagszintjelszo. ~8 liter van meg a tankban es negyednel jar a mutato... :DDD

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#31) Carlo009


Carlo009
tag

Hány FT-ért vetted a motort?

(#32) Steven válasza mghltm (#30) üzenetére


Steven
addikt

nálam 9-10 nél jelez majd 4 nél pedig 4 nél kéne aztán 1 l ternél

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#33) Xaels


Xaels
félisten

Régebben motoroztál már? Mert elég merésznek tűnik, hogy friss jogsival utassal ilyen nagy utat megtettél. Én a páromat is először csak rövidebb távokra vittem és ő nem díjazta a kicsit jobban dőlő kanyarokat, de sajnos el kellett adjam a motorom és azóta gyalogkakukk vagyok. Az írás amúgy nagyon jó szerintem és sok sok ilyen élményt kívánok neked.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#34) Sandrew válasza nincsisbéla (#14) üzenetére


Sandrew
őstag

Még a robogómmal is megyek 200-220Km-t egy tankkal. Ennek 8Literes :K

Carlo009:
Soha nem lesz ilyened. Felesleges kérdé volt.

Cikkírónak!

Gratula! Jó volt olvasni :K

[ Szerkesztve ]

(#35) doc válasza Xaels (#33) üzenetére


doc
nagyúr

a motorba beleraktam parezer kilometert a nyaralas elott, de a leghosszabb ut az nehany Budapest oda-vissza (kb. 2x170 km) volt
az elso idokben a Zasszony is visitott a kemenyebb kanyarokban, pedig azert nem vagyok egy karc-bajnok :DDD
igy utolag visszatekintve tisztelem a sajat batorsagomat hogy pl. a seebergsatteli szerpentineket bevallaltam, de orulok neki, sokat tanultam ott is kanyargas kozben, jo kis 'iskola' :D

(#36) Xaels válasza doc (#35) üzenetére


Xaels
félisten

Hát igen az enyém az Erzsébet híd lehajtója után verte a sisakom, hogy le akar szállni. Pedig akkor még finoman mentem és nekem csak egy Yamaha XV535-ösöm volt ami felépítésre sem annyira döntős egy motor. [link] Nekem egyenes kormány volt rá rakva és az elektromos rendszer fel volt újítva. Drága 20 éves szépségem mai napig visszasírom.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#37) zazahoho


zazahoho
őstag

Jó kis összefoglaló,pizza finomságát én is tanúsíthatom :K ,merem állítani finomabb mint Olaszországban.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#38) sanzi89


sanzi89
addikt

Nekem is olyan asszony kéne akivel be tudok pakolni ilyen kis táskába. :DDD

Magam elé képzelem, hogy gumipókkal vonszolnánk a motor mögött a gurulós bőröndöt. :))

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#39) doc válasza sanzi89 (#38) üzenetére


doc
nagyúr

na azert az nem volt am olyan eCCeru :D
nalunk is ment a hiszti mar napokkal az indulas elott, hogy milyen baromsag ez, nem fogunk elferni, ket torolkozo aztan tele van, stb
de aztan csak sikerult :) sok cucc nem kell, a minden napra valo alsoruha, polo meg furdoruha melle bekerult egy melegitofelso, rovidnadrag meg talan egy szoknya, ennyi, ebbol is volt tobb olyan amit ugy hoztunk haza hogy ki sem vettuk a dobozbol :)

(#40) Geller72


Geller72
veterán

Magyarország-Horvátország- (kici Bosznia)-Montenegro-Albánia..:DDD. Montenegróban felmenni Niksicsig, (Niksics Pivo..:D) aztán irány Albánia. Be szép is volt..:).

(#41) szab.tam


szab.tam
nagyúr

:C :R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#42) .mf válasza nincsisbéla (#9) üzenetére


.mf
veterán

Sportmotor 18l-es tankkal, de az 5.5l-es átlagfogyasztással (kevesebb, ha a városi stop-go forgalmat kerülöm) még ez is 300km; de úgyis gyakrabban áll meg az ember (egy-két óránként vagy 150-200km-enként), mert vagy kényelmetlen kezd lenni az ülés, vagy alsógatya arrébbcsúszik, s kezdi becsípni :))

kovsol: első motor gyanánt 600-as sportmotorra ültem, s túléltem :) A sor4 előnye, hogyha nem húzod, akkor nem is megy (6ezer alatt), tehát ehhez fejben kell felnőni.

doc: jó leírás, kalandos út lehetett :)
Azért kicsit bátor(botor?)nak érzem, hogy fél év után nekivágtál Horvátországnak szerpentineken át, utassal. A helyedben az első évben csak hazai lájtosabb (Bakony) majd egy fokkal keményebb (Mátra) szerpentineket gyakoroltam volna (van itt is látnivaló), s ekkora túra csak a második évben. Javasolt továbbá valamilyen vezetéstechnikai tréning is, hasznosak, motoron főleg jól meg kell tanulni a gépet kezelni, vezetni.
Legalább nagyobb gond nélkül megjártátok, s úgy látom jól éreztétek magatokat, ez a lényeg. Ha nem estem volna a vállamra és kényszerpihentem egy hónapig, én is terveztem valami horvát kiruccanást idénre, de kénytelen lettem jövőre tolni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#43) doc válasza .mf (#42) üzenetére


doc
nagyúr

a Bakonyban elek, szoval azert van nemi edzes :D
treninget mindenkepp akarok, eddig is mentem volna, de nem egyszeru ha az ember annyit van kulfoldon mint en, most talaltam a kozelunkben egy egynapos, egyszerubb treninget, talan sikerul majd osszel olyan idopontot talalni mikor van is oktatas meg en is otthon vagyok :D

(#44) echterion


echterion
nagyúr

Gratulálok, nagyon jó lehetett. Én is szeretnék már egy ideje valami motort, de sajnos mindig úgy alakul, hogy a hozzá való jogsi letételéig egy nyáron sem jutok el. Bár, igaz, ami igazm ilyen túrára sem indulnék el, ahhoz én nem vagyok elég "bevállalós".

(#3) Jhonny06: Ezt most minek kellett? :U

**********

(#45) leonejoci2


leonejoci2
tag

Szép leírás,gyönyörű fotók!
Egészségetekre a :C nyaralást!

Ne verj át, mert én sem teszem!Előreutalás ill. előre postázás csak annak akivel már bizniszeltem!

(#46) xpsyx válasza doc (#28) üzenetére


xpsyx
tag

Itt van pár kép Ljubljanáról, sajnos nem sok, mert ugyan a fényképezőgépet nem, de a memóriakártyát otthon hagytuk :P

PSNID: xPxSxYx | iPhone Xr | Macbook Pro M1

(#47) alvaro válasza xpsyx (#46) üzenetére


alvaro
senior tag

Neked se ártana megpucolni az érzékelőt :DDD

(#48) KillHates válasza Jhonny06 (#3) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az. Én is most veszek egyet (40 vagyok) :B :D

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#49) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszett a beszamolo :)

"There is nothing permanent except change"

(#50) Weißturul válasza xpsyx (#46) üzenetére


Weißturul
senior tag

Nekem Szlovéniában a táj tetszett :B Gyönyörű rétek, a távolban az Alpok... nagyon szép volt! :)
Az emberi élet rövid, sőt rövidebb mint gondolnánk úgyhogy érdemes minél több helyet meglátogatnunk a világunkban mielőtt már nem tehetjük meg.

[ Szerkesztve ]

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.