Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Pofás lett, feldobta a led :)

(#2) moltam


moltam
tag

Nagyon jo lett gratulalok! :) En is szoktam ilyesmiket építeni. Kesobb bővíthető akkuval is akar, ebayen 300ft-ert lehet kapni akkutolto elektronikat. Az enyem 6db lithium cellarol megy es egy step up modul állítja elő a nagyobb feszültséget.

(#3) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

Grat, jó lett. :)
Itt van egy leírás a karbonfóliázásáról: link
Amúgy fkenny nem készített egy hasonlót?

(#4) Bence01 válasza KaiotEch (#1) üzenetére


Bence01
tag

Jó lett az írás, érdekes volt. Hangfalat azért még ki kéne tömni vatelinnel, mert úgy látom zárt a doboz te meg jó pár lyukat furtál az elejére, persze ott hagyd ki ahol melegszik.

[ Szerkesztve ]

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#5) TRIvidore


TRIvidore
tag

Zseniàlis cikk, s korrekt munka! Gratulàlok! A tetejèbe a LED utàn mèg jöhetnek az xtràk(pl. Ipod tartó) vagy pl. Qi töltès. :)) (Csak vicceltem, bàr mièrt is ne :)

Never say no to...@##%%£...Panda

(#6) Fr0z3n válasza TRIvidore (#5) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Akkor már legyen trendi. Vízhűtést neki, a tetejére meg 3 ledes ventit. :D

(#7) TRIvidore válasza Fr0z3n (#6) üzenetére


TRIvidore
tag

Mindezt napfènytetôvel babakèken :D

Never say no to...@##%%£...Panda

(#8) gold007 válasza DR|FTK|NG (#3) üzenetére


gold007
tag

Köszönöm a linket, majd tanulmányozom :)
Amúgy de, olvastam is a cikket, az egy kicsit profibb munka. Meg más irány is, az övé egy ilyen kicsi, akksis cucc, az enyém meg egy nagy batár hatalmas hanggal. De ettől függetlenül szerintem az övé még mindig komolyabb, profibb munka(végülis ő az egészet a nulláról építette fel)

[ Szerkesztve ]

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#9) gold007 válasza Bence01 (#4) üzenetére


gold007
tag

A lyukakat nem én fúrtam, azok a gyári előlaptartó lyukak és úgymond be vannak tömve az előlappal. De egyébként arra én is gondoltam, hogy majd telerakom valami vattával :R

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#10) draco31


draco31
veterán

Nem kötekedni akarok, de a hordozható nekem azt jelenti, hogy akkuról megy, és ha jól látom ez 220-ról megy. Egyébként tetszik a dolog, én is építettem már kicsit kisebb méretben hasonlót. Bár ezt közben már szétszedtem, és egy JBL hangszóróba költözött az elektronika. :DDD Ja és ezzel telefont is lehet tölteni.

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#11) gold007 válasza draco31 (#10) üzenetére


gold007
tag

Igazad van, a teljesen hordozható az lenne, ha raknék bele akksit is, de nekem nem volt rá szükségem, inkább az volt a cél, hogy legyen egy nem túl nagy hangfal amit bárhova el tudok vinni és csak be kell dugni a konnektorba aztán megy.

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#12) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Nagyon faxán megcsináltad! :K

(#13) gold007 válasza Lomha 8V (#12) üzenetére


gold007
tag

Köszönöm! :R

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#14) Baggins86


Baggins86
aktív tag

A bejegyzést a hot glue szponzorálta :C

Frankó lett, respect :R

(#15) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Baró lett nagyon! :)

Nekem is tervben van egy hasonló építése.. Nem most, hanem majd egyszer.
Ez az írás jó alap lesz nekem az építéshez. :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#16) gold007 válasza Honkydoo (#15) üzenetére


gold007
tag

Mindenképpen ajánlom a D osztályú erősítőket. Egyszerűen nem találtam szempontot amiben rosszabb lenne mint egy klasszikus. És ár/érték arányban is magasan vezetnek.
Amúgy meg sok sikert hozzá, majd szólj ha kész van! Kíváncsi vagyok más hogyan oldja meg :)

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#17) Honkydoo válasza gold007 (#16) üzenetére


Honkydoo
őstag

Rendben, köszi! :B :R

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#18) NemesTom válasza Fr0z3n (#6) üzenetére


NemesTom
tag

Lol xd amúgy nagyon f@sza, ha netán rendelnél még egy ilyen erősítőt, szólhatsz, betársulnék :)) (vagy valaki, aki szokott ebayről rendelni)

(#19) NemesTom


NemesTom
tag

Amm ha tudsz linket adni az erősítőhöz, megköszönném :))

(#20) gold007 válasza NemesTom (#19) üzenetére


gold007
tag

Persze, tessék
Egyébként nem olyan nagy mágia ez az ebay mint azt sokan hiszik. Kell hozzá 1db bankszámla és onnantól csak hozzákapcsolod a PayPal-hez, regisztrálsz ebay-en és már rendelhetsz is :)

Szerk.: Ja és hogyha itt hardveraprón szétnézel többen is vállalják, hogy rendelnek ebayről amit szeretnél

[ Szerkesztve ]

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#21) NemesTom válasza gold007 (#20) üzenetére


NemesTom
tag

Köszi a linket, ezzel az a bibi, hogy se paypal, se bankszámla :( viszont köszönöm a tippet, szétnézek :))

(#22) macskea


macskea
őstag

Class-T erősítőkben nem gondolkodtál? Árban erősebbek, de általában az alapkiszerelés is barátságosabb, mint a D-sek esetén. (saját ház és előlap, esetenként táp!)

Én ezzel szemezek már egy ideje: Dayton DTA-1

Beépített akksihely és akksitöltő, táp, 2x15 watt, és összehasonlíthatatlanul jobb hangminőség mint a class-D esetén. (nem torzít mint a dög)

Egyébként ügyes vagy, hiába, Magyarorszák a 10.000.000 mérnök országa. :))

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#23) PhaetonV10


PhaetonV10
tag

Szép munka, én is szívesen építenék ilyet csak időm nem engedi. Egy dolgot nem értek, a laptop tápra minek az érintés védelem? Táp kettes szigetelt, másik oldalt meg törpe fesz. jön ki. :F

(#24) dlaj válasza gold007 (#20) üzenetére


dlaj
őstag

Szia!

Én pedig a Bluetooth modulhoz szeretnék egy linket. (Az erősítő már megvan :) )

Köszi, dlaj

[ Szerkesztve ]

(#26) XtremLor


XtremLor
őstag

Igaz nem 15$ hanem 17, de itt van egy: [link]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#27) Sz7Cs


Sz7Cs
aktív tag

Grat.! Nagyon jó lett :K

(#28) buherton


buherton
őstag

Jó lett a cikk, és szakmailag is helytálló, amit írtál. :R

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#29) norbert1998


norbert1998
veterán

Koszonom, igen jo cikk lett. Es persze a hangfal is pofas. :R

(#30) norbert1998


norbert1998
veterán

Egy ilyen megoldast nfc által működtetni lehet valahogy, vagy nagyon felesleges?
ha lehetséges, akkor milyen néven lehet ilyent talalni?

(#31) PrinczA


PrinczA
őstag

Gratula! Tecc!

Én a ledet vízszintesen tenném (de ez az én heppem, téged ne befolyásoljon).

Én BT modulnak ezt használom: H-162 Mini Wireless Bluetooth Music Receiver

(#32) kiry


kiry
csendes tag

Én is gratula, csak most látom a cikked, mikor már "rég" láttam élőben a cuccot nyáron a Balcsin!
Jelentkezhetsz egy ötösért az első fizika faktos órán!
Aláírás: a fizikatanárod

(#33) gold007 válasza macskea (#22) üzenetére


gold007
tag

Köszönöm! Nem ismerem a class T-t, de ez is ígéretesnek tűnik. Viszont nekem a kis méret és alacsony àr volt a szempont, szóval valószínűleg nem jött volna szóba. Bár az akksis dolog az tetszik, egyszerűbb így megoldani kint külön, egyedileg.

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#34) gold007 válasza kiry (#32) üzenetére


gold007
tag

Köszönöm Tanár Úr! :R :)

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#35) vtechun


vtechun
veterán

Jó lett. Nekem meg olyasmi kellene, ami tv-t képessé tesz bluetoothra, asszem bt transmitter a neve ezeknek

[ Szerkesztve ]

(#36) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

Jó kis munka, bár nekem bazári a ledsor :B Egy szép fehér, nem így keresztben, hanem valami mintában, lehet jobban mutatna :)

© asszongya'hogy

(#37) Maxxxim

Minden elismerésem a munkádhoz :C
Persze bele lehet kötni, hogy minek a led, miért keresztbe áll, de "kinek a pap...", mint tudjuk :)

Nekem bejön a cumó, a célnak tökéletesen megfelel - az írás is jó lett, grat.
Kedvenc mondatom rögtön az elején: "rátaláltam egy nagyon szimpatikus Bluetooth modulra is, el is határoztam tehát, hogy lesz benne Bluetooth, ilyet úgyse csináltam még"

Szerencse, hogy nem egy nukleáris mini-erőműre találtál rá, akkor már tuti arról üzemelne :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Szerinted lehetséges egy pár ilyen hangfalból sztereó, vagy akár 5.1-es rendszert létrehozni? Megoldható egyszerűen, hogy a bal csatorna pl: "bluetoothmodul 1"-re a jobb pedig "bluetoothmodul 2"-re menjen, vagy ennél azért bonyolultabb lenne?

(#40) norbert1998 válasza Kisgépkezelő (#39) üzenetére


norbert1998
veterán

Az nem. 🙅

(#41) zseko válasza norbert1998 (#40) üzenetére


zseko
veterán

de egyébként léteznek sztereó bluetooth-ok nem?

HR24.hu

(#42) norbert1998 válasza zseko (#41) üzenetére


norbert1998
veterán

sze, hogy léteznek. de nem így. ez az erősítő éis sztereó, csak ha egy hangfalba van téve, akkor már más a fekvése a dolgoknak

(#43) lezso6 válasza macskea (#22) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ugye az megvan, hogy a Class T valójában csak egy brandelt Class D? Szóval ugyanaz. Sokféle D osztályú erősítő van, jobbaknak magas a PWM frekije, aztán ezért kevésbé torzítanak, az "T osztály" is gyakorlatilag ilyen. De ez csak egy dolog, egy erősítőnél több minden is számít.

A másik meg hogy hány watt, tökmindegy, a hangerő attól is függ, hogy mennyire érzékeny az adott hangszóró. Ha "érzéketlen", akkor megküldheted száz wattokkal is, nem lesz hangos, illetve az ilyenek hangminősége is elég gyatra szokott lenni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#44) macskea válasza lezso6 (#43) üzenetére


macskea
őstag

Igen, "az megvan", hogy ugyan úgy kapcsolóüzemű mindkettő, de azért lényegi különbség van, és messze nem ugyan az. Pláne nem merül ki annyiban, hogy ráragasztanak egy matricát. A T-Class amúgy egyet jelent a Tripath cuccaival, gondolom innen a T. Én külön kezelném, de szíves joga. Csak szerintem nagyon leegyszerűsíted a dolgokat...

Ilyet meg azért ne írjunk már le, hogy az hogy hány watt az tök mindegy. Még akkor sem, ha azzal amit utána írtál magam is egyet tudok érteni. :R

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#45) norbert1998 válasza macskea (#44) üzenetére


norbert1998
veterán

+lezso:

nemrég olvastam valahol ennek a pontos menetét és kapcsolatát. számít a watt, de egy bizonyos teljesítmény felett (szvsz 50 w) már nem nagyon hasznos a teljesítmény növelése. ugyebár, minden teljesítmény (watt) duplázódáskor 3 dB-el emelkedik a hangerő/nyomás. egy jobb hangszóró érzékenysége 92-94 dB (1W, 1m), tehát ez 8 watton máris 101-103 dB dB, 64 watton pedig 110-112 dB. És akkor megint dupla teljesítményen, 128 watton alig emelkedik a hangerő, szintén 3 dB-el. Való igaz, hogy a hangszórón múlik RENGETEG, de azért eleinte a felvett teljesítménynek az erősítő is fontos szerepet játszik.

(#46) lezso6 válasza macskea (#44) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De hogy lenne különbség? Tudomásaom class T nem alapjaiban új, hanem "néhány" specializált class D erősítő halmaza. Nincs értelme összehasonlítani. Az viszont igaz, hogy egy jóféle class D erősítő a T osztály. Vagy nem?

Pedig tökmindegy, aki nem vérpisti, azt nem érdeklik a számok, csak a hang. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#47) Duree


Duree
veterán

Szép munka csak gratulálni tudok hozzá.

duree54

(#48) macskea válasza lezso6 (#46) üzenetére


macskea
őstag

"Az viszont igaz, hogy egy jóféle class D erősítő a T osztály."

Egyezzünk ki ebben. :K

Számomra a teljesítmény nem arra kell, hogy döngessek, hanem hogy az a 10-20W úgy szólaljon meg, hogy ne az hallatszon ki belőle, hogy a komplett cucc a határán van. Szóljon könnyedén.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#49) lezso6 válasza macskea (#48) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen. Igazából nem szeretem, ha valamit innovációként említenek, mert azért a T nem nevezhető külön osztálynak, legalább is a széles körben használt A, AB és D mellett nem tud újat felmutatni.

Ja, erősítőnél más. Elfelejtettem említeni, hogy eredetileg hangfalakra reagáltam watt terén, azaz a terhelhetőségre, ami kb annyira mérvadó, mint egy autó fogyasztása. Ha magas, attól még nem biztos, hogy több hasznos "erő" is lesz belőle. :B

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#50) gold007


gold007
tag

Köszönöm mindenkinek a dícséretet és a segítségeket is :) :R

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.