Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kgymac válasza gold007 (#50) üzenetére


kgymac
őstag

Grat a cikkhez.
De ha már itt vagy, ha egy 3 hangszórós, kétutas centersugárzót (pl. [ezt/hasonlót) használnék fel, Te bekötnéd a csipogót? Ha igen, hogy? Köszi.

(#52) tothl válasza #32839680 (#25) üzenetére


tothl
addikt

A "rögzítettem ragasztópisztollyal" fordulat helyett ajánlanám a "rögzítettem guminyomival" szlenget... :D

(#53) norbert1998 válasza tothl (#52) üzenetére


norbert1998
veterán

De miert? Azert nem tul gumis az :D

(#54) tothl válasza norbert1998 (#53) üzenetére


tothl
addikt

Hát nem de én annak hívtam mert valamelyik műszerésztől hallottam és megtetszett... :D

(#55) norbert1998 válasza tothl (#54) üzenetére


norbert1998
veterán

Hat, tudod, te tudod.

[ Szerkesztve ]

(#56) alkotás


alkotás
csendes tag

Gratula a hangfalhoz. Kerdesem,hogy hangszoro "pukkanas" van-e bekapcsolasnal?

(#58) norbert1998 válasza #32839680 (#57) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem. Mert rejtett, uj technologia :K

(#59) gold007 válasza kgymac (#51) üzenetére


gold007
tag

Szia!

Mivel csak egy darab van ahogy néztem, én nem kötném be. Igazából nem is lehetne bekötni normálisan. A két közepet kötném rá a 2 csatornára a csipogó meg ottvan dísznek :D

@alkotás: Igen, egy kicsi pukkanás van, meg néha kikapcsolásnál is. És mielőtt valaki írja, hogy milyen rossz meg veszélyes: tudom, nem is örülök neki, de nem fogok ezért külön koppanásgátlót belerakni ;)

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#60) alkotás válasza gold007 (#59) üzenetére


alkotás
csendes tag

Az nem zavar, ha csak egy kis koppanas hallatszik, csak ne legyen centis kilengese a membrannak ilyenkor....amugy torzitassal hogy all ez a kis kapcslouzemu erosito, mondjuk egeszseges, de hosszabban hallgathato hangeron peldaul. En is ilyet tervezek rendelni az erededtit yuan ying audio-tol. Ja, van nekik ugyanilyen, de bluetyukkal kiegeszitett modell is!

(#62) gold007 válasza alkotás (#60) üzenetére


gold007
tag

Én nem vettem észre, hogy torzítana emberi hangerőn. Maximum hangerőn talán egy picit észre lehet venni. Mondjuk lehet, hogy az is számít, hogy én 24 helyett 16V-on hajtom.
Egyébként meg ahogy morgyi írta is, a bluetooth tuti ront a hangminőségen. Pl amikor egy fülessel próbáltam akkor max hangerő közelében a magas tartomány kicsit torzított. Meg szerintem a mély átvitel sem tökéletes, jacken talán kicsit meggyőzőbbek voltak a mélyek.

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#63) Salmi


Salmi
tag

Esetleg el lehetne látni egy NFC matricával, hogy ha más is rá szeretne csatlakozni, akkor könnyen megtegye NFC-s készülékével :). Valahogy így: [link]

(#64) gold007 válasza Salmi (#63) üzenetére


gold007
tag

Nem is rossz ötlet :) Előtted már valaki felvetette a kérdést, hogy NFC-t lehetne-e rakni bele, de ez így elég egyszerűnek tűnik. Mondjuk sajnos a telefonomon nincs NFC ezért magát a technológiát sem ismerem nagyon

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#65) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Nagyon zsír, szép munka, elismerésem! :C

Én is csak abba kötnék bele, amibe előttem már néhányan: ha kizárólag hálózatról üzemel, akkor ez nem hordozható eszköz. Ennyi erővel minden olyan hangfal, amit elbírok, vagy akár egy asztali PC plusz monitor is hordozható. Mindenesetre ettől eltekintve tényleg le a kalappal.

(#66) jerry311


jerry311
nagyúr

"Az egész úgy kezdődött, hogy haverokkal voltam buliban, és megláttam az undorítóan igénytelen kis műanyag PC speakereket, mint a buli zene forrása."

Nem sikerült meggyőzni, hogy a végeredmény jobb lett. Azt elfogadom, hogy hangosabb...

(#67) Garada


Garada
őstag

Ütős egy darab lett minden elismerésem. :R
Szerintem a LED remek megoldás, én az elrendezésen csak annyit változtatnék, hogy az egész belső peremet végigvinném rajta. :)

(#68) gold007 válasza Garada (#67) üzenetére


gold007
tag

Köszönöm!
Hogyha lett volna több szalagom, én is biztosan valami kreatívabb megoldást választottam volna, de sajnos ez csak ilyen kis maradék darab volt a fiók mélyéről... :)

Bár lehet, hogy, ha egyszer rászánom magam kicsit upgrade-elem a cuccot és veszek bele valami rendes, színes szalagot és korrektebbül megcsinálom.

[ Szerkesztve ]

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#69) Kamun


Kamun
csendes tag

Sziasztok! A segìtségeteket szeretném kérni a következőben: az ágyban laptopon szoktam a barátnőmmel filmet nézni, sokszor túl halk a hordozható sztereohangszórhoz a leadott hang. (Van amin üvölt, ugyanaggyira tekerve, minden beállìtáson)
Ilyenkor rádugok még egy 2.1- es rendszert ami már elég, de unom a rengeteg kábelt. Ezért akarok csinálni egy hangfalat, amihez van egy pár 8ohm 45w-os kb 12cm hangszóróm összekötve gyárilag egy 4 ohmos kis hangszóróval(közte egy hangváltó??vagy ellenállás van, javìtsatok ki légyszi) . A kicsi nem tudom hány w. Amúgy a hangszórók egy samsung tvből vannak aminek tvhez képest brutál hangja volt. Van egy lenovo laptop töltőm, 20v 3,25A kimenettel. Néztem egy d-kategóriás erősìtőt
http://m.ebay.com/itm/New-TDA7498-100W-100W-Class-D-Amplifier-Board-Computer-Amplifier-DC20V-to-DC36V-/310956174740?_trkparms=aid%253D222007%2526algo%253DSIC.MBE%2526ao%253D1%2526asc%253D20150519202348%2526meid%253D4ed4627594c64112b9949ab74faa10f4%2526pid%253D100408%2526rk%253D6%2526rkt%253D15%2526mehot%253Dpp%2526sd%253D351014847165&_trksid=p2056116.c100408.m2460
Ezzel működne-e, vagy mit ajánlotok, mit kell még beszereznem. Mit várhatok, mit cseréljek.Csak az ebayen kukázós árkategória jöhet szóba. Ja és nagyon szájbarágósan ìrjátok le, mert minimális a technikai hozzáértésem! Köszönöm és bocs!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.