Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) GreatL válasza dealerman (#99) üzenetére


GreatL
őstag

A full kínai Xiaomi telefon azért eszi meg mert erősebb nála. Ezen csodálkozni nem kell. AZ hogy kínai csak érthetőbbé teszi az egészet.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#102) #71746560 válasza dealerman (#99) üzenetére


#71746560
törölt tag

Jól megmondtad. :C :C

(#103) simonzé


simonzé
addikt

Jó kis cikk, a lényeg mindenképp benne van. Pár észrevétel, ami mindig eszembe jut, amikor a Notebook piac csökkenéséről hallok:

"A Microsoft operációs rendszere még most sincs igazán felkészítve a nagy pixelsűrűségre" - Mekkora szégyen már ezt így 2016-ban leírni, és belátni, hogy ez nem túlzás. Most, amikor a 4K már alig feláras extra, a totális dominanciában lévő Windows még nem tudja normálisan kezelni ezt a felbontást... Hát erre mit lehet mondani? Hogy nagyon megérdemli a MS mobiltelefon OS körüli szenvedést, meg hogy ha nem élne vissza a totális piaci erőfölényével, akkor teljesen fegyvertelen lenne bármilyen konkurenssel szemben?

Anyám, akit 55 éves koráig nem fertőzött meg a MS+PC kombináció, kapott tőlem egy Linuxos gépet meg egy évig netet. Linux Minten tanult meg internetezni. Egy évvel később, miután látszott, hogy érdekli a net, kapott egy rendes, volt banki gépet Win7-tel. Ki volt akadva, hogy mi ez a szar. Semmi sem logikus benne, knszenvedés a használata, pedig sokkal gyorsabb gép volt mint a régi. Mondom: Linux Mintet használt korábban. Tehát ha a Win-nel nem fertőznek meg a suliban, akkor lehet hogy megtudod hogy az alternatív OS-ek nem rosszak. Tehát a MS ingyen adja a Windowst meg az Office-t, nehogy mást kipróbálj.

És a végén szenved a PC piac, mert az iOS meg az Android köröket ver a Windowsra felhasználói élmény terén.

A másik szégyen az az, hogy 2004 óta a default képernyőfelbontás az 1366x768... No comment.

I don't fit in. I fit out.

(#104) TigerCat válasza simonzé (#103) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az elején Mac-en is volt szívás a retinával. Az alkalmazások készítőinek rá kellet feküdni, mert minden eszköz így jött ki. Windows esetén ez nem így van. A kényszer messze nem ugyanaz. Ettől függetlenül kitalálhatnának egy jobb kezelési módot a jelenlegi nagyítgatásnál... Minap szólt a kolléganőm, hogy nem látja rendesen a szöveget. 23" FHD felbontás. Mivel a rendszer nagyítás funkcióját az alkalmazásainak fele nem támogatta normálisan, maradtunk az egyes programokon belüli nagyításnál. Ja, ez így tényleg gázos. Szegény, ha azon dolgozna amin én (34", 3440x1440), a szeme is kifolyna, pedig nem sokkal magasabb a PPI...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#105) rodi81


rodi81
tag

Laptop vásárlás előtt állok.
Szerintetek egy Acer I3 6100U GT 940MX 2Gb vga,128 SSD+1TB HDD vagy HP I5 6200 alaplapi HD 620 vga, 256 SSD-vel. Mindkettő full HD kijelzős.
Inkább a jobb I5-ös proci vagy az I3 egy kicsit jobb vga-val?
Köszi!

(#106) Khelben válasza rodi81 (#105) üzenetére


Khelben
nagyúr

Igazából messzire el kellene kerülni mindkettőt... És nem a proci meg a vga miatt.

(#107) rodi81 válasza Khelben (#106) üzenetére


rodi81
tag

Jajj, miért? Mit ajánlanál ebben a kategóriában max.160 ezerig?
Köszi!

(#108) Khelben válasza rodi81 (#107) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#109) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Nevessetek ki, de semmiért le nem cserélném a 2530p-met, max egy ThinkPad X, ami talán jöhetne a helyére. mSata SSD van benne átalakítóval, legnagyobb akksival ideális utazólapos.

[iTX-or-GtfO!]

(#110) lecsike


lecsike
csendes tag

Sziasztok!
Notebook vásárláshoz szeretnék segítséget kérni
ár:160-180e max
a felhasználás: lány egyetemista vagyok, fontos hogy könnyű legyen, sokat lenne hordozva. Tanuláshoz, filmezéshez, szakdoga írásra, ilyen alap dolgokra használnám.
kijelző: fényes, 15 col
op rendszer: windows
új gépet szeretnék
nem baj ha nem csúnya :)

Köszi ha segítetek!

(#111) QwErTy42 válasza lecsike (#110) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

[link]

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#112) petymeg


petymeg
addikt

Üdv!

Én is nézegetem, hogy milyen laptoppal lehetne leváltani a desktopomat (i5-3570+r9 290+8gb ram), amit részben munkára (tervezés, táblázat, szövegszerkesztés), részben internetezésre és játékra (Total War, BF, COD online és és repcsi szimulátorok) használok.

Kell a 17,3 col, 4 mag és jó GPU, a Acer VN sorozat talán a legmegfelelőbb nekem (ár érték illetve konszolidált külső), de azokban még GTX960M GPU van. Ha jól értelmezem a cikket érdemesebb várni a GTX 10xx sorozat elterjedésére, mert azok jelentősen nagyobb teljesítményűek?

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#113) QwErTy42 válasza petymeg (#112) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

Pár bejegyzéssel korábban már ketten is kérdeztek hasonlót és mindketten át lettek irányítva a megfelelő topikba...
Kérlek te is tégy hasonlóképpen!

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#114) motown5l


motown5l
senior tag

Sziasztok.Kineztem magamnak egy laptopot.Egy HP Pavilon i7 7500u procival.8gb ddr4 ram.2tb hdd.1920x1080 as kijelzo,9.5 ota feletti akku ido.Lenyegeben csak film nezesre es netwtesre hasznalnam.Meg neha egy kis cad program.atszamolva olyan 196.000 ft-ra jon ki.Es e miatt erdeklodnek,hogy ara megeri-e ,megvasarolni.vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#115) QwErTy42 válasza motown5l (#114) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

Olvass vissza kérlek egy kicsit. Te vagy zsinórban a 4. vakegér. :DDD

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#116) villamos válasza Because (#90) üzenetére


villamos
őstag

A Lenovo teljesen jó, nem tudom miért szidják, csak ésszel kell használni. Asztali gép kiváltására is alkalmas, ha nem várunk el Paks2 teljesítményt.
Két dolgot nem szabad vele csinálni:
1. Nem szabad nagyon hurcolni, mert azt nem szereti.
2. Nem szabad a kijelzőt lecsukni, ill. érdemes azt minimalizálni, mert ha folyamatosan fel-le nyitogatod, tőből szakad ki a zsanér... (én így jártam) :DD
Mondjuk ez specifikusan nekem fordul elő, mert a gépek hw -jók, de mechanikailag valahogy nem bírják a gyűrődést. A korábbi gépemet a végén már úgy használtam, hogy leszereltem róla a kijelzőt, és rátettem egy külső monitort. :))

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#117) dugo_ válasza villamos (#116) üzenetére


dugo_
veterán

Tehát nem tudja azt a két alapvető dolgot, amire a hordozható noteszgépeket kitalálták. Akkor tényleg nagyon jó lehet!

(#118) villamos válasza dugo_ (#117) üzenetére


villamos
őstag

Ugye? :DDD

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#119) zsoltip


zsoltip
őstag

Köszönet a cikkért. Remek kis összefoglalás.
Én csak most találtam rá PH!-n, de mostmár legalább tudom linkelgetni, annak, aki ilyen téren kér informálást. :K

(#120) Addeladdel


Addeladdel
csendes tag

Sziasztok!

Melyik kijelzőn érdemesebb filmet nézni: fényes vagy matt?

Új gépet veszek max 140 ezerért, , amit sokat fogok filmnézésre használni, így a kijelző is szempont nálam.

Sokfélét hallottam, már, de nem tudom, mit higgyek. Volt, aki szerint a fényesen szebbek a színek. Míg mások azt mondták, hogy ha dedikált videókártyával veszek egy 4. generációs i3 processzoros gépet, még matt kijelzővel is jobban adja vissza a színeket, mint egy i5-ös vagy más i3-as dedikált videókártyával.

Ennyire számít a videókártya a színeknél is?

Amúgy internetezésre, office-ra és total commanderre használnám. De ezekkel a programokkal nem kímélném a gépet.

Köszi előre a választ

(#121) Soybex válasza Addeladdel (#120) üzenetére


Soybex
őstag

Ips kijelzős notit vegyél! Vga-nak semmi köze a színekhez :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#122) dugo_ válasza Addeladdel (#120) üzenetére


dugo_
veterán

Sötétszobában fényes, mindenhol máshol matt, mert ott a kijelzőt látod, nem pedig a tükörképedet.

140-ből maximum 768p, elvétve 1-2 fullHD TN jön ki, szóval nem a felület lesz a szűk keresztmetszet, hanem a szar minőségű, fakó, invertálódó TN panel...

Az a videókártyás fejtegetés elég bullshit. Annyi lehet az alapja, hogy az Intel HD driver és az Nvidia/AMD más alapértelmezett beállításokat használ telepítés után, de az csak beállítás kérdése. Visszakanyarodva az elejére, egy filléres TN panellal közelében sem leszel a valós színekhez, tök mindegy onnantól.

(#123) Addeladdel válasza dugo_ (#122) üzenetére


Addeladdel
csendes tag

Köszi :R

(#124) zsiga68


zsiga68
senior tag

Vettem egy Dell 3567-es gépet de a kijelzője siralmas képet ad. A hangja olyan mintha fazékból jönne. A wifi csak 150 Mb/s-el működik. Az egér hangosan kattog és a gombok is hagynak kívánnivalót maguk után.
Megbántam a vételt és nem is ajánlom senkinek. Már csak az a kérdés hogy mi legyen vele mert ez elég használhatatlan. Főleg a képe miatt..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.