Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) elithun


elithun
őstag

Köszi a segédletet, hasznos! :R

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#52) dabadab válasza twollah1976 (#44) üzenetére


dabadab
titán

Ennyi erővel vehettél volna valami raktáron maradt / alig használt üzleti gépet, azon is lenne majdnem ennyi garancia és normális házban normális HW van.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#53) Dave™ válasza oz82 (#50) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem kiváló gép lenne, akárcsak egy teljesen mezei átlagos minőségű TN panellel. De ami ebben van még szemből is kritikán aluli. Ha gazdaságosan megvalósítható lenne, még ki is cserélném a panelt benne.

(#54) hallador válasza dabadab (#52) üzenetére


hallador
addikt

A feltételek között szerepelt az Új kitétel. Legalább Beginner Business gép, a hasonló kategóriás conzumer gépeknél, ha valóban arra használja amire mondta, még mindig az egyik legjobb választás a Fujitsu LifeBook A mellett...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#55) twollah1976 válasza dabadab (#52) üzenetére


twollah1976
őstag

Nem nekem lett vásárolva a gép, hanem ismerősnek és ahogy szokták mondani "mindig a postás a hibás".

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#56) #71746560


#71746560
törölt tag

Jó cikk lett,gratulálok! :C
Be lehetne rakni,a milyen notebook-ot vegyek topikba,'főszövegként' a kinyitható részbe. :R

(#57) rudi válasza dabadab (#52) üzenetére


rudi
nagyúr

Világ a legagyobb kihivása (az emberi rosszindulat és a női logika megértése mellett) rávenni az átlagembert, hogy egy használt cuccal jobban jár, mint egy újjal. Nem akartam ebeleírni a cikkbe, mert aki szokott használt notebookot ajánlani, az úgyis tudja, miről van szó, aki meg meg kell győzni, annak +3 oldalt írhattam volna, arra meg sem lelki erőm, sem kapacitásom.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#58) ftc


ftc
nagyúr

Én is most vettem egy gépet a megboldogult Samsung után...

Első körben mondom ok legyen FHD kijelző...jaaa hogy a notebookok 95%-ban nincs...

8GB RAM az megtlálható volt kb 40%-ban de FHD kijelző melett alig akadt :W

a végén egy AMD A8 lett belőle...napi szinten megfelel mindenre :U

(#59) janos1988


janos1988
addikt

A múlt héten itt is bemutatott Zenbook a nyerő, csak az ára rémisztő kicsit. :K

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#60) StLui válasza ftc (#58) üzenetére


StLui
veterán

Azért ez erős túlzás

tovább: FHD+8GB

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#61) twollah1976 válasza rudi (#57) üzenetére


twollah1976
őstag

Elég rossz tapasztalataim vannak a használt hardverekről.

Nem magamnak vettem, beszarik és égett volna a pofámról a bőr, hogy mire beszéltem rá a másikat.

Így meg kb. 145 ezerért öröm, boldogság, jogtiszta Win 10, SSD.
Éééééééés 3 azaz három év hozom, viszem a futárral? garancia.
Ami szerintem megsüvegelendő dolog, mert a többi márka ennyi pénzért 2 azaz kettő év garanciát ad.

Még az embertelen drága gépekre is 2 azaz kettő évet ad a gyártó, márkát nem írok, mert abból csak vita lenne.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#62) szőr Artúr válasza rudi (#57) üzenetére


szőr Artúr
tag

Melyik használt gépre van három év garancia?
Melyikről lehet legalább sejteni, hogy mennyire volt lestrapálva korábban?
Stb.
Szóval én nem jelenteném ki ilyen határozottan, hogy a használt jobb.

(#63) Dhampir válasza ftc (#58) üzenetére


Dhampir
félisten

Milyen géped lett, amiben AMD A8... található?

(#12) dabadab :C

#62) szőr Artúr

Előfordul, hogy már lejárt az alapgaranciája, de plusz garival még meghosszabbítható. Viszont az kétségtelen, hogy némelyikben már van sok üzemidő.

[ Szerkesztve ]

(#64) twollah1976 válasza szőr Artúr (#62) üzenetére


twollah1976
őstag

Ahogy tetszik mondani.

Ki tudja mit kapott az a szerencsétlen gép az előző tulajdonosnál.
Attól, hogy a burkolat hibátlan a hardver (csatlakozók, alaplap) benne lehet, hogy már az utolsókat rúgja.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#65) Chris82 válasza hallador (#26) üzenetére


Chris82
senior tag

Mi a baj a 840-essel?

(#66) hallador válasza Chris82 (#65) üzenetére


hallador
addikt

Mi a baj vele? Nem tudom. Nekem 820 van.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#67) Chris82 válasza hallador (#66) üzenetére


Chris82
senior tag

Csak úgy írtad mintha negatív tapasztalatod lenne vele, ezért kérdeztem rá

(#68) Dave™ válasza Chris82 (#65) üzenetére


Dave™
nagyúr

A felszereltségéhez mérten piszkosul drága. Emlékszem régebben (mondjuk 5-6 évvel ezelőtt) nem volt ennyire széthúzva a paletta, és a ProBookok is teljesen alumínium és magnéziumházasak voltak, nem csak az Elitebookok. Most 300-ért is csak műanyagot kapni értelmesebb felszereltséggel, az Elitebook meg még feljebb indul, és ott is képesek beletenni 4GB RAM-ot meg TN kijelzőt.

(#69) hallador válasza Chris82 (#67) üzenetére


hallador
addikt

Csak válaszoltam egy feltevésre, de akkor inkább azt nézd meg amire válaszoltam...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#70) mekker válasza szőr Artúr (#3) üzenetére


mekker
őstag

Ha esetleg olvassa a cikkíró, én még kiegészíteném azzal, hogy m.2 csatlakozóból is van három méret szabvány (40-60-80mm hosszú). Kis notebookoknan gyakran csak 40-60mm-s slot van, ami kicsit leszűkíti az SSD-választékot.

@Dave
Az áraknál azért azt is nézd, hogy a dollár is inflálódik, illetve a $/JMF is teljesen más szinten van. Meg persze a notebookoknál nincs akkora húzóerő, mint például mobilpiacon, így nem is lesz abban a kategóriában hatalmas árverseny. Ettől még jogos, de hát ez van.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#71) Khelben válasza Chris82 (#65) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nekem a hajlongó billentyűzet nem tetszik benne pl. Meg persze a pocsék TN panel.

(#72) ftc válasza Dhampir (#63) üzenetére


ftc
nagyúr

HP 15-af111nc

400EUR-t nagyon jobbat nem találtam. Ez volt a lélektani határ...

(#73) Chris82 válasza Khelben (#71) üzenetére


Chris82
senior tag

Nekem is Elitebook 840 G3 van, a kijelző nekem se tetszik nagyon :(

(#74) Dhampir válasza ftc (#72) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi, hogy megírtad.

(#75) 7Heads Drago válasza #82729984 (#46) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A lenovo garival tisztában vagy hogy mennyit ér?
Egyenlőre felejtsük már el a lenovokat.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#76) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Az Asus laptopok nagyon jók, csak a szupport szar. Null kilóméteres laptop, (játékra) Asus.
Használtan, inkább HP, vagy Dell (Alienware).

Általános felhasználásra, bármi megteszi, aminek szép a képe. Hugomnak egy lenovo x121e van 8GB rammal, SSD-vel. Minap említette, ha rajta múlik, ez még sokáig meg lesz neki. :)

plus ça change, plus c'est la même chose

(#77) 7Heads Drago válasza lenox (#22) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Már eleve a win képpe is vicc nagyítás alatt... 😄
nopublicfg: Addig örüljetek amíg nincs vele gond.
Nem mellesleg jópár hulladék asust láttam én már. Van persze ami jó, de nem lehet kijelenteni, hogy az összes asus jó.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#78) Khelben válasza noPublicFG (#76) üzenetére


Khelben
nagyúr

Köszönjük, a "milyen notebookot vegyek" topic ezennel zárható :)

(#79) ->Raizen<- válasza rudi (#57) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A rosszindulat többnyire irigységből fakad, a nőket meg megérteni olyan felesleges, hiszen az univerzumot sem értjük. :D Egy idősebb embernek magyarázhatod miért jó a használt cucc, nem fogadja el, mert az ő szemszögéből az jön le hogy úgy is valami lehasznált sz@rt akar rám sózni, amit én bontok ki a dobozból és fóliás csak az a jó az mindegy ha tejfölös doboz. :D

(#80) stickermajom válasza 7Heads Drago (#75) üzenetére


stickermajom
addikt

Tudsz mesélni erről? Akár PÜ-ben is jöhet. Most vettem Lenovot, még meg tudok tőle szabadulni. :D

(#81) Khelben válasza stickermajom (#80) üzenetére


Khelben
nagyúr

Google, "telemax garancia". Popcorn ajánlott hozzá.

(#82) szőr Artúr válasza ->Raizen<- (#79) üzenetére


szőr Artúr
tag

Bocs, de mi köze az életkornak ahhoz, hogy valaki tisztában legyen egy használt gép vásárlásának kockázataival?
Azon túl, hogy egyre több a tapasztalatod...
Te jó ügyfél lehetsz a "mindössze ötvenezer km-t futott, hibátlan", valójában túl a tizedik millión és egyszer már totálkárosra tört anyagból előállított négykerekűt kínáló neppereknek.

Arról nem beszélve, hogy tíz éve még lehetett tartósnak mondható gépeket venni, öt éve már az üzleti széria is ipari hulladék volt. A tízéves talán ma is jó lenne, ha a proci, memória, egyebek teljesítménye nem lenne kevés, de egy ma ötéves dell latitude gépbe már nem biztos, hogy megéri költeni. Max. hat hónap garancia, utána esélyes, hogy minimum a billentyűzete félévente cserélendő.

Ui: csak magamból kiindulva, két üzleti kategóriás gépet sikerült anyagi totálkárossá amortizálni gari idő + egy év alatt. Látszólag működött mindkettő, csak... eladhattam volna, ha elég pofátlan vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#83) stickermajom válasza Khelben (#81) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszi! Ha jól látom a Thinkpadeket nem ők javítják. Akkor nincs gond. :N Nálunk a cégnél se panaszkodtak rá, gyorsan ment általában.

(#84) himpike válasza stickermajom (#83) üzenetére


himpike
aktív tag

Melyik cég szervizeli a thinkpadeket? Kb 2 email váltás után besokalltam a lanovo szervíztől. Zsanérjatört gépnél küldjem vissza a merevlemezt is stb(egyáltalán, minek küldeném vissza a merevlemezt ha üzleti dolgok vannak rajta).. Természetesen egyébként is a felhasználóra fogják majd a törést akkor is ha szarul lett gyárilag összerakva, szóval teljesen mindegy lenne nekik hogy visszaküldöm a HDD-t vagy nem.

(#85) lory256 válasza PrometheusX (#8) üzenetére


lory256
csendes tag

Egyetertek, manapsag hasznalt uzleti nootebokok sokszor beleposzintuek ara alatt van, es a win10pro is 10ezres felaras, refurbrished laptop meg akad 3 ev garival es altalaban legalabb 70%os akkkuval de volt hogy 100%os volt, es 3dik generacios core i5-i7esekbol lehet valogatni ami atlagembernek boven eleg.

[ Szerkesztve ]

(#86) Khelben válasza lory256 (#85) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az új konzumerek minősége valamivel meredekebben megy lefelé, mint az üzleti gépeké. Így megint oda jutunk, hogy üzletit sokkal jobban megéri venni, akár használtan is.

(#87) rudi válasza Khelben (#86) üzenetére


rudi
nagyúr

Akkor lesz majd baj, amikor használtban már csak a Haswell és utána jövő generációval szerelt vállalati notebookok maradnak. Egy T420-at lazán lehet még ma is ajánlani, amikor 5 éves, a T430 is rendben van még, de amikor bejöttek a szürke, 40-re végződő gépek, ahol már csak a p-re végződő volt M-es procis és rendes vastagságú, akkor eléggé elszomorodtam. És igazából a HP-nél meg a Dellnél sem annyival jobb a helyzet, az ő frissebb gépeikre se merném már akkora biztonsággal rámondani, hogy a 3. évnél esedékes céges leselejtezés után legalább még 3 évet elmennek másodkézben.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#88) hallador válasza rudi (#87) üzenetére


hallador
addikt

A Dell és a HP esetében mindkettő alapban is ad egyes modelljeire 5 év garanciát, de venni adott modelljeire lehet. Azok 5 évig nagy eséllyel elzongorázik. Mechanikailag, nem rosszabbak, mint például az én Probook 6460B-m, ami mechanikailag az EliteBook 8460B-vel volt pariban ((Zsanér, belső merevítés, villengyűzet, Billentyűzet merevítés stb). A külső fémváz, és a kijelző merevítés ami az EliteBook-ban volt és a ProBook-ban nem.)

Nekem egy EliteBook 820 G1-em van, és mechanikailag masszívabb, mint a 8000-es széria volt. Egyedül a kijelző merevítés, amiben gyengébb, mindenben pariban van vele szerintem.

A Dell esetében a 7000-es Latitude széria nem rosszabb, de például a Korának legmasszívabb gépe a D 600/800-as szériától valóban messze van. (Azokhoz a gépekhez képest sem a Lenovo T, sem a HP nem volt annyira masszív). De a kor követelményeinek az-az az utolsó Latitude E6440 minőségét a 7000-es széria hozza.

A Lenovo már más tészta, arról nem szeretnék semmit írni, szép dolog a múltban élni (pont múltkor olvastam, hogy Magyarországon a Lenovo vezeti a Business notebook szektort), de nincs semmi értelme.

A Dell Latitude 7000-es, és a HP EliteBook 800-es szériát bármikor bevállalnám, és ajánlanám. (Na nem a HP mostani kijelzőit, ami valóban kritikán aluli, bár talán most valami változás látszódik). De mechanikai elhasználódásban egyik sem annyira rossz, amennyire hirdették 2014-ban, a haswell megjelenésével.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#89) Scholes9


Scholes9
nagyúr

IPS kijelző, SSD, 8Gb RAM alap lenne, ha vennék laptopot. Ezek közül egyikből sem engednék.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#90) Because válasza Scholes9 (#89) üzenetére


Because
őstag

ebből talán az IPS amire adni kell, többi orvosolható.

én most vettem egy konszumer Lenovot (tudom ördögtől való), de olyan jól elpötyögök itt a PH-án vele :)

(#91) Scholes9 válasza Because (#90) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Igen igaz, bár akkor vegyük úgy, hogy azt írtam, h ezek nélkül nem használnék laptopot :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#92) AxBattler válasza Scholes9 (#89) üzenetére


AxBattler
félisten

+1, de inkább 2*4GB RAM. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#93) Khelben válasza hallador (#88) üzenetére


Khelben
nagyúr

Próbálj ki egy 8560p-t és egy 840 G1-et gépelésre. Egyből elmegy a kedved a 800-as szériától.

(#87) rudi : Dellből az 5000-es sorozat még tartja magát (legalábbis az E5450 király gép volt). HP-ból meg a Zbook. De a többi siralmas a régiekhez képest, az tény.

[ Szerkesztve ]

(#94) AxBattler válasza Khelben (#93) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát ja, BB-ben én is megtapogattam a 800-asokat, a 8470p-mhez képest siralmas élmény volt.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#95) hallador válasza Khelben (#93) üzenetére


hallador
addikt

A 84/560p megvolt, a 840 G1 is, de én nem éreztem akkora eget rengető különbséget közötte. Én nem gépelek rajta órákat ez tény. És nem is használom szabályos gépírásra ez is igaz, általános felhasználásnál nem éreztem akkora különbséget. A 820 G1 billentyűzete egyáltalán nem süllyed.

A Dell 5000 -es szériának mindig egy problémája volt a zsanér, 5500 az nem annyira bírja mint a akár a HP. Sajnos nem király max az első 3 évben utána reped törik.

Nekem is van egy e5440-em a d-sub 15 mellett a műanyag elkezdett repedni, úgy, hogy dokkolón használtam. Az E5450 ennél vékonyabb, és merevebb volt (nincs benne odd). De én nem annyira bíznék benne, az elmúlt 5 szériából kiindulva, hogy ez nem fog törni.

A ProBook 6000, és 600-as szériákban még nem láttam törött zsanéros gépet, csak olyat amin külsérelmi nyommal is járt a művelet.

De már kinn van az e5440-é is pedig csak 2,5 fél éve van piacon...

Abban egyetértünk, hogy a régi gépek robusztusabbak voltak, a tartósság kérdésére én még nem jelenteném azt ki, hogy nem fogja bírni egy Dell, vagy egy HP EB gép 5 - 6 évig.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#96) Scholes9 válasza AxBattler (#92) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Úgy pontos igen :K

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#97) stickermajom válasza himpike (#84) üzenetére


stickermajom
addikt

Én itt találtam egy listát, gondolom ez az aktuális.

(#98) Cattle_Decap


Cattle_Decap
tag

Vékony, könnyű, erős gép? Razer Blade.

Egy laptop hangja úgyis lényegtelen mert aki komolyan gondolja a kockulást azon úgyis füles van.

Kár, hogy az EU-ban nincs US layout és remek országunkba shipping.

(#99) dealerman


dealerman
senior tag

Kedvencem mikor : milyen árkategóriában érdekelne lapos ? középkategória......... 70-80 örül ! what ? :U :DD
A másik színt ugyan ez : vettem egy f@sza laptopot 80 körül........... erre a válasz : szóval a legszarabbat vetted,mert olcsóbban nem is lehet kapni ;]

Minap telepítettem egy hp 255 g4-et,azt hiszem sose kellene "számítógép" már ha csak ennyire lenne képes......... totál idegbaj 2 órán keresztül,nem sok kellett,hogy átnyúljak a kijelzőjén,keményen dolgozott benne a 2 magos amd,multitasking kilőve ! a full kínai redmi note 2 telóm,megeszi 100x reggelire :C

underground techno will never die

(#100) noPublicFG válasza Khelben (#78) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Juuj! lehet, hogy túltoltam. :DD

plus ça change, plus c'est la même chose

(#101) GreatL válasza dealerman (#99) üzenetére


GreatL
őstag

A full kínai Xiaomi telefon azért eszi meg mert erősebb nála. Ezen csodálkozni nem kell. AZ hogy kínai csak érthetőbbé teszi az egészet.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#102) #71746560 válasza dealerman (#99) üzenetére


#71746560
törölt tag

Jól megmondtad. :C :C

(#103) simonzé


simonzé
addikt

Jó kis cikk, a lényeg mindenképp benne van. Pár észrevétel, ami mindig eszembe jut, amikor a Notebook piac csökkenéséről hallok:

"A Microsoft operációs rendszere még most sincs igazán felkészítve a nagy pixelsűrűségre" - Mekkora szégyen már ezt így 2016-ban leírni, és belátni, hogy ez nem túlzás. Most, amikor a 4K már alig feláras extra, a totális dominanciában lévő Windows még nem tudja normálisan kezelni ezt a felbontást... Hát erre mit lehet mondani? Hogy nagyon megérdemli a MS mobiltelefon OS körüli szenvedést, meg hogy ha nem élne vissza a totális piaci erőfölényével, akkor teljesen fegyvertelen lenne bármilyen konkurenssel szemben?

Anyám, akit 55 éves koráig nem fertőzött meg a MS+PC kombináció, kapott tőlem egy Linuxos gépet meg egy évig netet. Linux Minten tanult meg internetezni. Egy évvel később, miután látszott, hogy érdekli a net, kapott egy rendes, volt banki gépet Win7-tel. Ki volt akadva, hogy mi ez a szar. Semmi sem logikus benne, knszenvedés a használata, pedig sokkal gyorsabb gép volt mint a régi. Mondom: Linux Mintet használt korábban. Tehát ha a Win-nel nem fertőznek meg a suliban, akkor lehet hogy megtudod hogy az alternatív OS-ek nem rosszak. Tehát a MS ingyen adja a Windowst meg az Office-t, nehogy mást kipróbálj.

És a végén szenved a PC piac, mert az iOS meg az Android köröket ver a Windowsra felhasználói élmény terén.

A másik szégyen az az, hogy 2004 óta a default képernyőfelbontás az 1366x768... No comment.

I don't fit in. I fit out.

(#104) TigerCat válasza simonzé (#103) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az elején Mac-en is volt szívás a retinával. Az alkalmazások készítőinek rá kellet feküdni, mert minden eszköz így jött ki. Windows esetén ez nem így van. A kényszer messze nem ugyanaz. Ettől függetlenül kitalálhatnának egy jobb kezelési módot a jelenlegi nagyítgatásnál... Minap szólt a kolléganőm, hogy nem látja rendesen a szöveget. 23" FHD felbontás. Mivel a rendszer nagyítás funkcióját az alkalmazásainak fele nem támogatta normálisan, maradtunk az egyes programokon belüli nagyításnál. Ja, ez így tényleg gázos. Szegény, ha azon dolgozna amin én (34", 3440x1440), a szeme is kifolyna, pedig nem sokkal magasabb a PPI...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#105) rodi81


rodi81
tag

Laptop vásárlás előtt állok.
Szerintetek egy Acer I3 6100U GT 940MX 2Gb vga,128 SSD+1TB HDD vagy HP I5 6200 alaplapi HD 620 vga, 256 SSD-vel. Mindkettő full HD kijelzős.
Inkább a jobb I5-ös proci vagy az I3 egy kicsit jobb vga-val?
Köszi!

(#106) Khelben válasza rodi81 (#105) üzenetére


Khelben
nagyúr

Igazából messzire el kellene kerülni mindkettőt... És nem a proci meg a vga miatt.

(#107) rodi81 válasza Khelben (#106) üzenetére


rodi81
tag

Jajj, miért? Mit ajánlanál ebben a kategóriában max.160 ezerig?
Köszi!

(#108) Khelben válasza rodi81 (#107) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#109) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Nevessetek ki, de semmiért le nem cserélném a 2530p-met, max egy ThinkPad X, ami talán jöhetne a helyére. mSata SSD van benne átalakítóval, legnagyobb akksival ideális utazólapos.

[iTX-or-GtfO!]

(#110) lecsike


lecsike
csendes tag

Sziasztok!
Notebook vásárláshoz szeretnék segítséget kérni
ár:160-180e max
a felhasználás: lány egyetemista vagyok, fontos hogy könnyű legyen, sokat lenne hordozva. Tanuláshoz, filmezéshez, szakdoga írásra, ilyen alap dolgokra használnám.
kijelző: fényes, 15 col
op rendszer: windows
új gépet szeretnék
nem baj ha nem csúnya :)

Köszi ha segítetek!

(#111) QwErTy42 válasza lecsike (#110) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

[link]

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#112) petymeg


petymeg
addikt

Üdv!

Én is nézegetem, hogy milyen laptoppal lehetne leváltani a desktopomat (i5-3570+r9 290+8gb ram), amit részben munkára (tervezés, táblázat, szövegszerkesztés), részben internetezésre és játékra (Total War, BF, COD online és és repcsi szimulátorok) használok.

Kell a 17,3 col, 4 mag és jó GPU, a Acer VN sorozat talán a legmegfelelőbb nekem (ár érték illetve konszolidált külső), de azokban még GTX960M GPU van. Ha jól értelmezem a cikket érdemesebb várni a GTX 10xx sorozat elterjedésére, mert azok jelentősen nagyobb teljesítményűek?

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#113) QwErTy42 válasza petymeg (#112) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

Pár bejegyzéssel korábban már ketten is kérdeztek hasonlót és mindketten át lettek irányítva a megfelelő topikba...
Kérlek te is tégy hasonlóképpen!

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#114) motown5l


motown5l
senior tag

Sziasztok.Kineztem magamnak egy laptopot.Egy HP Pavilon i7 7500u procival.8gb ddr4 ram.2tb hdd.1920x1080 as kijelzo,9.5 ota feletti akku ido.Lenyegeben csak film nezesre es netwtesre hasznalnam.Meg neha egy kis cad program.atszamolva olyan 196.000 ft-ra jon ki.Es e miatt erdeklodnek,hogy ara megeri-e ,megvasarolni.vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#115) QwErTy42 válasza motown5l (#114) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

Olvass vissza kérlek egy kicsit. Te vagy zsinórban a 4. vakegér. :DDD

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#116) villamos válasza Because (#90) üzenetére


villamos
őstag

A Lenovo teljesen jó, nem tudom miért szidják, csak ésszel kell használni. Asztali gép kiváltására is alkalmas, ha nem várunk el Paks2 teljesítményt.
Két dolgot nem szabad vele csinálni:
1. Nem szabad nagyon hurcolni, mert azt nem szereti.
2. Nem szabad a kijelzőt lecsukni, ill. érdemes azt minimalizálni, mert ha folyamatosan fel-le nyitogatod, tőből szakad ki a zsanér... (én így jártam) :DD
Mondjuk ez specifikusan nekem fordul elő, mert a gépek hw -jók, de mechanikailag valahogy nem bírják a gyűrődést. A korábbi gépemet a végén már úgy használtam, hogy leszereltem róla a kijelzőt, és rátettem egy külső monitort. :))

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#117) dugo_ válasza villamos (#116) üzenetére


dugo_
veterán

Tehát nem tudja azt a két alapvető dolgot, amire a hordozható noteszgépeket kitalálták. Akkor tényleg nagyon jó lehet!

(#118) villamos válasza dugo_ (#117) üzenetére


villamos
őstag

Ugye? :DDD

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#119) zsoltip


zsoltip
őstag

Köszönet a cikkért. Remek kis összefoglalás.
Én csak most találtam rá PH!-n, de mostmár legalább tudom linkelgetni, annak, aki ilyen téren kér informálást. :K

(#120) Addeladdel


Addeladdel
csendes tag

Sziasztok!

Melyik kijelzőn érdemesebb filmet nézni: fényes vagy matt?

Új gépet veszek max 140 ezerért, , amit sokat fogok filmnézésre használni, így a kijelző is szempont nálam.

Sokfélét hallottam, már, de nem tudom, mit higgyek. Volt, aki szerint a fényesen szebbek a színek. Míg mások azt mondták, hogy ha dedikált videókártyával veszek egy 4. generációs i3 processzoros gépet, még matt kijelzővel is jobban adja vissza a színeket, mint egy i5-ös vagy más i3-as dedikált videókártyával.

Ennyire számít a videókártya a színeknél is?

Amúgy internetezésre, office-ra és total commanderre használnám. De ezekkel a programokkal nem kímélném a gépet.

Köszi előre a választ

(#121) Soybex válasza Addeladdel (#120) üzenetére


Soybex
őstag

Ips kijelzős notit vegyél! Vga-nak semmi köze a színekhez :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#122) dugo_ válasza Addeladdel (#120) üzenetére


dugo_
veterán

Sötétszobában fényes, mindenhol máshol matt, mert ott a kijelzőt látod, nem pedig a tükörképedet.

140-ből maximum 768p, elvétve 1-2 fullHD TN jön ki, szóval nem a felület lesz a szűk keresztmetszet, hanem a szar minőségű, fakó, invertálódó TN panel...

Az a videókártyás fejtegetés elég bullshit. Annyi lehet az alapja, hogy az Intel HD driver és az Nvidia/AMD más alapértelmezett beállításokat használ telepítés után, de az csak beállítás kérdése. Visszakanyarodva az elejére, egy filléres TN panellal közelében sem leszel a valós színekhez, tök mindegy onnantól.

(#123) Addeladdel válasza dugo_ (#122) üzenetére


Addeladdel
csendes tag

Köszi :R

(#124) zsiga68


zsiga68
senior tag

Vettem egy Dell 3567-es gépet de a kijelzője siralmas képet ad. A hangja olyan mintha fazékból jönne. A wifi csak 150 Mb/s-el működik. Az egér hangosan kattog és a gombok is hagynak kívánnivalót maguk után.
Megbántam a vételt és nem is ajánlom senkinek. Már csak az a kérdés hogy mi legyen vele mert ez elég használhatatlan. Főleg a képe miatt..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.