Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sokszor jól jött volna egy ilyen összegzés, hogy ismerősök megfelelő készüléket tudjanak választani maguknak. Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#2) szegedilaci


szegedilaci
tag

Még egy Win10 et munkára kerüljük messzire :D Dell gépekkel különösen sok hibával dolgozik, VPN kapcsolat bugjai, megosztott mappák bugja stb. Céges környezetbe a win 7 szerintem még mindig a legjobb.

(#3) szőr Artúr


szőr Artúr
tag

M.2...
Ha valaki azt tervezi, hogy a géppel kapott hdd mellé berak az m.2 slotba egy ssd-t, előtte mindenképp tájékozódjon, hogy lehet-e!
A dellnek van olyan elbaszott gépe, ahol az m.2 foglalat a hdd alatt van és nem lehet egyszerre a sata és az m.2 használatban.
(Nomeg van olyan m.2 is, ami kizárólag wifi kártyának van fenntartva)

(#4) MPeter87


MPeter87
őstag

Az ajánlott HP ProBook 400-as családból nem tudom a kisebbek milyenek, de a HD kijelzős 450-esnek (ez a 15,6"-es) botrányosan sz@r a kijelzője, finoman szólva! Sajnos volt hozzá "szerencsém" pár napig. :O Ezt szebben fogalmazva belefűzném a cikkbe, hogy látatlanul ne rendelje be senki, nézze meg mindenképp személyesen vásárlás előtt.

(#5) Melorin


Melorin
addikt

"A notebookok piaca mára nagyon jól bejárazott..."
Most bejáratott vagy beárazott a helyes szó? :)

(#6) Rocko


Rocko
tag

alternatíva: használt, üzleti laptop, garanciával boltból.
sokkal jobb (és költséghatékonyabb) választás, mint a hulladék anyagokból összerakott, olcsó "laptopok".

ha meg új, amelyikhez a legtöbb garancia jár. az olcsó laptop szerkezetileg úgy is szar.

[ Szerkesztve ]

(#7) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Azert Pentium N3700 / N3710 / N4200 -as, SSD-s gepeket nem kell leirni, igaz nem erogepek, de azert eleg jol hasznalhatoak.

(#8) PrometheusX válasza Rocko (#6) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Pont ezt akartam én is leírni: régebbi generációs, használt de jó állapotban lévő, üzleti laptop, megbízható boltból garanciával. Általában sokkal jobb az összeszereltségük, minőségük, mint a "Consumer Grade" laptopoknak. Persze, vannak jó minőségű consumer laptopok, de én a régebbi generációs, jó állapotú üzleti modellekre esküszöm. Árban pedig már elérhetőek a közemberek számára (például mondjuk ha a Lenovo T420-at vesszük alapul). Illetve személyes véleményem, hogy ha az ember játszani is akar komolyabb játékokkal, akkor jobban járhat egy asztali PC-vel, mint egy ""gamer"" laptoppal.

Mindenesetre örülök hogy a listára felkerült egy Fujitsu Lifebook laptop, nagyon jó ár/érték/minőség arányokkal rendelkező gépek. :)

(#9) _Atesz


_Atesz
addikt

"Hogyan érdemes notebookot választani?"

Úgy, hogy helyette asztali gépet választasz. Szerintem egyszerű a válasz.

(#10) PR0JECTNR56 válasza _Atesz (#9) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Ez roppant mély gondolat volt, köszönjük. :U

A cikkhez érdemileg kapcsolódan, köszi a munkát, jól eltalált és megfelelően összefoglalt iromány lett, sokaknak nyújthat segítséget.

(#11) szekerkaa válasza secretgarden (#7) üzenetére


szekerkaa
csendes tag

+1 pl. az Acer R11 meglepően jó kis általános felhasználású gép (persze első lépés a hdd cseréje ssd-re) N3700-tel. Majdnem nem adtam oda a gyereknek.

ten, nine - ignition sequence start

(#12) dabadab válasza _Atesz (#9) üzenetére


dabadab
titán

Tadaa:

Ezt tényleg sokkal jobb megoldás!

DRM is theft

(#13) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Macbook? :U

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#14) secretgarden válasza szekerkaa (#11) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Nálunk egy HP X360 310 van. Pentium N3700, 4GB RAM, 128GB SSD, 11.6" erintokijelzo 1366x768 felbontassal (nekem idealis, es meglepoen szep a kepe), wifi tudja az 5GHz-t is, Bluetooth 4, kartyaolvaso gyors es boldogul 256GB-ig minden SD kartyaval, billentyuzet tokeletes, touchpad szinten, erintokijelzo szinten, 1x USB2.0 es 2x USB3.0 port, passziv hutes, kijelzot 360 fokban atforgratva tablette alakul, 6-10 ora akku uzemido, Win10 Home. Nagyon gyorsan all fel a rendszer, de en igazabol ki sem szoktam kapcsolni egyaltalan, csak lecsukom a fedelet sleep modba. £299 volt par honapja akciosan, ket ev garanciaval, mostani arfolyamon kb 110000 forint. Szerintem annyiert egyaltalan nem rossz. Akkor lenne meg tokeletesebb, ha N4200-as procija lenne, ami kb. plusz 25%-30% a tesztek szerint, de azok meg csak jovore erkeznek.

(#15) Kbali


Kbali
nagyúr

(#16) ->Raizen<- válasza Kbali (#15) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Itt alig ajánlanak pár gépet használatra, ipari hulladéknak bélyegeznek igen sok amúgy jó készüléket. :D

(#17) Kbali válasza ->Raizen<- (#16) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az eredeti cikket is elolvastad, ami ehhez a topikhoz íródott? Ebben sem túl sok típus szerepel az egyes kategóriákban, mint ajánlható - ráadásul a legtöbb notebook kereső erősen eltájolt igényekkel rendelkezve esik be a topikba.
Amúgy szerinted pl. melyik az az ipari hulladéknak nevezett gép, amit érdemtelenül tituláltak annak?

[ Szerkesztve ]

(#18) ->Raizen<- válasza Kbali (#17) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Olyan hosszu a lista hogy miattad biztos nem fogom leirni mindet. :K tobbek kozt olyat is annak allitanak amit ki sem probaltak. Hiteltelen banda.

[ Szerkesztve ]

(#19) QwErTy42 válasza ->Raizen<- (#18) üzenetére


QwErTy42
addikt

Csak a levono! :DD

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#20) ZoltCarter válasza szegedilaci (#2) üzenetére


ZoltCarter
újonc

Épp hogy vállalati környezetben lett fontos néhány hónapja, leszámítva a hazai szürkegazdaságot erősítő kisebb cégeket. Mégpedig azért, mert Szeptember 30 után már nem tudsz Windows 10-nél régebbi OS-t venni a gépekkel. Márpedig egy rendes nagyobb vállalat 3 vagy maximum 4 évente lecseréli a gépeit.

Így Október elseje óta Windows 10-el jön minden Lenovo, Dell vagy más márkás gép a nagykerektől vagy külföldi lízingelés esetén (itthon nincs közvetlen márkaképviselet a legtöbb esetben).

Nagy szívás, de hétről hétre százas nagyságrendekkel nő a Win 10-es gépek száma. Viszont mindent lehet orvosolni, ezen dolgozunk mi is már egy éve más projektek mellett.

A cikkhez magához hozzászólva, az írás tetszett, hasznos, komolyan! Talán egy dolog, lehet csak én vagyok ennyire szerencsés, de a 4th Gen. Intel ix (3,5,7) procik óta nem találkoztam túlmelegedő, rossz hűtésű géppel. Az 5,6 és most már 7. generáció pedig még jobban teljesítenek. Laptopokban és asztali gépekben is. Így a melegedés problémakör szép lassan megoldódik magától. A miniatürizálás és tervezés eredményeként megszűnik a jelenség sok-sok év után.
(Természetesen az AMD továbbra sem jeleskedik e téren)

[ Szerkesztve ]

(#21) rudi válasza ZoltCarter (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

Sajnos a túlmelegedés problémája még jelen van a kicsit komolyabb különálló grafikus kártyás gépeknél. Épp múltkor volt teszten az Acer Aspire F15, ami egy kimondottan jó kis gép lenne azért a pénzért. A próbálgatás közben húzott az ajánlott cím felé, de aztán jött a CPU teszt - még mindig minden szuper. Utána belőttem a GTX 950M-et mellé és 10 perc játék után 1,5 GHz-en volt a CPU, az meg kevés. És ezt megcsinálja elég sok GTX 950M-es és GTX 960M-es 3 centiméternél vékonyabb alptop márkától függetlenül. Az viszont tény, hogy a csak IGP-s vagy kisebb grafikus kártyás gépek - főleg a vállalatiak - nagyon redben vannak ebből a szempontból.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) lenox


lenox
veterán

A Microsoft operációs rendszere még most sincs igazán felkészítve a nagy pixelsűrűségre, és egy Full HD-s 13,3 hüvelykes, vagy egy 4K-s 15,6 hüvelykes kijelzőt 150-200% nagyításra állítva elég sok program felülete szétesik.

Tehat azert szar a windows, mert lehet rajta szar programot futtatni?

(#23) iCore88


iCore88
csendes újonc

Amire van pénz. :D Én nem tudom mi a baj az N procikkal, ezek legalább biztosan nem melegszenek túl és viszi az A8-at. :D

[ Szerkesztve ]

(#24) StLui válasza ->Raizen<- (#18) üzenetére


StLui
veterán

Azért egy-kettővel megpróbálkozhatnál!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#25) dabadab válasza lenox (#22) üzenetére


dabadab
titán

Inkább az lehet a baj, hogy nincs rendes támogatás ahhoz, hogy normális programokat lehessen rá írni meg hogy lekezelje a legacy cuccokat.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#26) hallador válasza MPeter87 (#4) üzenetére


hallador
addikt

Mondjuk EliteBook 840 van benne az ajánlottak között...

(#22) lenox

Mondjuk az említett felbontások pont annyira szükségesek az említett felbontásokon, mint mókusnak az erdőtűz... Az más kérdés, hogy az emberi hülyeség határtalan...

(#20) ZoltCarter

Business masinákban én sem találkoztam velük, szerencsére... Itt a consumer gépekre gondolt a költő szerintem.

(#16) ->Raizen<-

Ez egy erősen felesleges hozzászólás volt konkrétumok nélkül, jó volt szerepelni: D

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#27) ->Raizen<- válasza hallador (#26) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Feltunesi viszketeg vagyok. De megvakartam es elmult.

(#28) MPeter87 válasza hallador (#26) üzenetére


MPeter87
őstag

A cikkben 5. oldal 1. bekezdés, mondjuk..

(#29) Dave™ válasza lenox (#22) üzenetére


Dave™
nagyúr

Inkább az a gond vele, hogy felskálázás nélkül használhatatlanul apró minden a HiDPI kijelzőkön, felskálázva meg szétesnek dolgok, a legacy appok pedig teljesen homályosak lesznek. Ehhez pedig 4k sem kell, a Surface Pro 10,6"-en is tudja FullHD mellett. Ugyanezen a gépen meg Ubuntuval minden tökéletes felskálázva. Nálam ez egy komolyabb ok volt a váltásra, és nem is bántam meg a legkevésbé sem. UX fronton siralmas a Windows 10 szerintem.

(#30) AxBattler válasza secretgarden (#7) üzenetére


AxBattler
félisten

+1
SSD-vel abszolút, és az akkus üzemidejük ehhez mérten kiemelkedő. :K

Viszont kijelzőből akár még évekig hajlandó lennék HD felbontásút nézni, csak IPS panel legyen benne, és ne TN! :N

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31) BatchMan


BatchMan
senior tag

Valaki sorba venné a szervizeket?
(Drága, lassú, nem értenek hozzá, nem ügyfél barát, stb.)

(#32) QwErTy42 válasza BatchMan (#31) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ha leírom, hogy a ... nem véletlenül szar a tmx miatt, akkor még ők lesznek megsértődve. Pedig csak nem kellene fillérb.szóskodniuk és akkor minden rendben lenne.
Fordítsuk meg. Ajánlott a Dell, HP Fuji a korrekt szervizük miatt. A többi vagy elmegy egynek vagy rettenet.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#33) oz82 válasza szőr Artúr (#3) üzenetére


oz82
senior tag

Csókolom

dell latitude e5570 (de5xx0 ek is). most cserélték a cégnél a gépemet ilyenre, igen szidott is a ITs, mikor nyaggattam hogy a 256gb ssd mellé kéne még tár hely. Nem lehet, rakjak bele 128 GB SD kártyát.
Meg hát én akartam laptopot...

:D

Viszont itthon van egy Lenovo ideapad 100S. 58k volt a vöröskőnél. Olcsó anyagok, gagyi kijelző, viszont nagyon szerethető ennyiért. Intel Atom, 32 GB tárhely, sd bővíthetőség, eléggé alap, de netre, cipelni (800 g) tökéletes a barátnőmnek. Itt találkozott a kereslet és kinálat.

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#34) AxBattler válasza oz82 (#33) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, én is furán néztem ennél a típusnál, hogy nincs különálló M.2 slot, és már ODD sem, aminek a helyére caddy-t lehetne rakni.
1db meghajtó egy 15.6"-os notiban... röhej, ezt elszúrta a DELL. :(((

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35) villamos


villamos
őstag

Először azért nem ártana azt is mérlegelni, hogy egyáltalán szükség van e notebook -ra, vagy sem...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#36) Dave™ válasza oz82 (#33) üzenetére


Dave™
nagyúr

Paromnak is ideapad 100s van, kivalo kis alapgep lenne, de az a kijelzo botranyosan rossz. Teljesitmennyel nincs gondja, de az az lcd meg ot is zavarja, kasas, tompa, fako, szornyu. Lett volna +10k csak normalis TN panel, sokkal boldogabb lenne. Ennel rosszabbat meg becsszo nem lattam. De piros es kicsi, ez volt a lenyeg :)

(#37) iCore88 válasza villamos (#35) üzenetére


iCore88
csendes újonc

Muszáj venni, nincs más lehetőség. :D

(#38) nincskanál


nincskanál
tag

Magánvéleményem laptopvásárláshoz, hogy nem érdemes teljesítményben alsókategóriás gépet venni akkor sem, ha csak szövegszerkesztésre szándékozza valaki használni. 1. Ki tudja, nem változik-e a felhasználási terület? 2. Az alkalmazások hónapról hónapra, évről évre egyre több erőforrást igényelnek. Amelyik gép ma a 'nem is olyan lassú' kategóriába tartozik, átkerülhet a 'mindjárt elsírom magam tőle' osztályba, és lehet, hogy még bőven garanciális. Ismétlem, ez csak magánvéleményem, nem kötelező egyetérteni.

És egyetértek az egyik korábbi véleménnyel, meg kell nézni a kijelzőt vásárlás előtt. Nekem is volt hp probook 450-em, tényleg kritikán aluli a kijelzője.

[ Szerkesztve ]

(#39) 7Heads Drago válasza nincskanál (#38) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Én egy 5 éves géppel vagyok el. Ha normálisan összerakott win van rajta egy ssd-vel nincs vele semmi gond. És ez még csak egy core i3 4 gb rammal és egy viszonylag új ssd-vel. Mivel elég régóta vállalok win telepítést és gép javítást, most 2 hete kellett egy gépet beszerezni egy ismerősnek. Egy probook g3-ra esett a választás normál hdd-vel i5 5200U procival 8 gb rammal. Hát mit ne mondjakkeresztbe megette az 5 éves gép az újat. Szinte alig volt 1-2 pont ahol az új gyorsabbnak tűnt.
Pedig egy jól bevált rendszer ment rá, csak ugye az ssd hiánya konkrétan hazavágta a gépet és ennyi erővel tiszta pazarlás volt a gépbe a 8 gb ram meg az i5 proci, mivel az erőfölénye soe fog meglátszani.
A kijelző is nyilván fontos, de nem minden. Ahogy a cikkben is írták a win nagyítás alatt rendesen szétesik, full hd-n meg olyan picik lesznek a betűk, hogy a szeme kiesik az embernek. Legalább is 15 collon.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#40) Karel2


Karel2
csendes tag

Gondolom, mindannyiunkkal megesett, hogy kényszeredetten mosolyogva bólogattunk, mikor rokonunk vagy barátunk az újonnan vásárolt gépét megmutatta, pedig csak az udvariasság fojtotta le a feltörni készülő "Te szerencsétlen, mit vettél?" felkiáltást.
Az a baj, a tech.spec-en kívül sokaknak nem létezik más, amit megnéznének vásárlás előtt. Sem a szervizháttér, sem a display minősége, de még a csatlakozók sem számítanak. Csak a magok száma, a GHz meg a GB, szigorúan összekeverve a fogalmakat. Ja, és legyen benne Geforce, akkor is, ha soha az élettartam során nem fog dolgozni.... És ugyanezek az emberek BMW-t vesznek Kia helyett, ugyanolyan "specifikációval", mert jó a support, jobbak, szebbek és tartósabbak a beépített anyagok és megvan a kellő road presence.

- Karel -

(#41) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

akinek már egyszer volt egy passzív gépe és a munkájához elég is a teljesítmény nagyjából az onnantól kezdve ventiset nemigen fog már venni. a technológia annyira előrehaladott h a zajszennyezés zérusra csökkenthető. nem csak effektívebb az ember hanem sokkal egészségesebb zakatolás nélkül ténykedni nap mint nap.

pl konkrétan core m7 6y75 ddr4-el és ssd-vel + BILL világítással. + MIL standard + 512SSD, touch12.5
1kg összsúllyal bőven elég nagyon sok emberkének. (HP Folio G1 Touch).

elképesztő h 14nm-en 3ésFél wattból mit ki lehet hozni manapság. és ez még javulni fog 1-2 éven belül szignifikánsan.

gamerek vegyenek ps4pro-t (később: egy hdr 4k tv-el kiegészítve, addig meg jó a mostani). ez az én véleményem. 11-15col előtt görnyedve baromkodni számomra nem kikapcsolódás hanem max munka.

sokan nem veszik figyelembe h pl egy m7 proci !!!7x!!! hatékonyabban teszi a dolgát mint pl egy i7 6700 1wattra levetítve.
na ez a brutális mérföldkő a laptopok világába és nem az h bele tudnak tuszkolni egy 980as vidkarit valahogy.

(#42) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

arról nem is beszélve h a laptopgyártók el vannak tévedve.
minél kisebb a képátló annál égetőbb lenne a 16:10es arány... (macbook12 ezáltal NEM tűnik picinek!)
+ matt kijelző sokkal használhatóbb mint a glare-es vackok.

(#43) 1shot1kill


1shot1kill
csendes tag

Én először azt nézem hogy a notinak matt vagy fényes-e a kijelzője. Fényestől hülyét kapok :)

(#44) twollah1976


twollah1976
őstag

Notebook vásárlás után vagyok.

Nem voltak hatalmas elvárások a géppel kapcsolatban, könyvelésre, netezésre, film nézésre, casual játékokra lenne használva.
Ezek voltak nálam a főbb szempontok:
- ne Celeron, Pentium legyen.
- 4 giga RAM.
- gigabites hálózat, a hálókártyát cserélni nem lehet, marad az USB-s hálókártya, ami később újabb kiadás lenne.
- jogtiszta Windows 10.
- normális garancia (minimum 2 év), újracsomagolt, használt kilőve.
- az se baj ha SSD meghajtó van benne.

És most jöjjön a rideg valóság:
- blek frájdéj aka fekete péntök! Lófurulya mama! Szinte az összes olyan bolt ahol raktárkészeltet tartanak a méreg drága gépeket árazza le kb. annyira, hogy elengedik az ÁFÁt vagy picivel (ici-picivel) többet.
- gigabit hálózat? Bruhahahahahahha! Az összes gyártó kispórolja belőle, az olcsóbb gépekben 10/100 hálózat van.
- Celeron, Pentium hegyekben, megerőszakolva egy HDD-vel.
- jogtiszta Windows 10 + Celeron, Pentium hegyekben, megerőszakolva egy HDD-vel ééééés 10/100 hálózattal.
- a normális garancia még menne, de lépj eggyel feljebb a felsorolásban és zokogj, ZOKOGJ, ZOKOGJ!
- SSD meghajtó? Aham... Lófurulya s estifény! EMMC amit SSDnek hazudnak, bocsánat állítanak be. És zokogj, ZOKOGJ, ZOKODJ!

Miután az ősz hajszálaim száma kellően bővült belebotlottam a HP 250 G5 variánsba.

Öröm, bódogság, függöny!
Tanulság:
- nincs az az isten és még nem született meg az az ember akinek még egyszer notebookot fogok keresni!

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#45) Ágógreen válasza twollah1976 (#44) üzenetére


Ágógreen
senior tag

xD ez jó volt.
tökéletes laptop nem létezik. ez tény. senki sem gondohatja komolyan h ez véletlen van így. a gyártók szépen zárt ajtók mögött eldöntik ki mit tehet bele a gépébe és mit nem

(#46) #82729984 válasza twollah1976 (#44) üzenetére


#82729984
törölt tag

Hát igen, nem egyszerü manapság notebookot keresni, a legtöbb egy rakás f.s és az a durva hogy nem csak az olcsók között. Pl. felmész 300k-ig és mindig 90%-ban hd meg tn paneles kijelzök vannak, a laptop anyaga meg kb. újrahasznosított fröccsöntött tejfölös dobozból van.

Egyébként mint infos, nálunk is én nyerem meg az IT beszerzési feladatokat :)

Kedvencem: kapok egy igénylistát és amikor finoman rákérdezek az árkeretre (tól-ig), akkor nagy sóhajtások közepette olyan felső értéket mondanak, aminek a duplájából már esetleg lehetne valami laptopszerüt venni ami megfelel a követelményeknek...

Én egyébként végül ismerősnek egy lenovo 510-et vettem 190k-ért, meglepően massziv és jó anyagból van a gép mindamellett hogy hardveresen is ott van (i5+8 GB ram + 256 GB ssd+ips kijelző).

(#47) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

az igazi áttörés laptop fronton akkor fog bekövetkezni ha könnyen cserélhető modulok lesznek a házban.
h ne kelljen eldobni a billentyűt/vázat/házat/képernyőt/ssd-t/cd-t/sd-olvasót/usbket/akár akksi .... 2-5 évente. rengeteg pénzt és hulladékot lehetne megspórolnunk ezáltal. szerintem nem a tn panel az ami a gyenge pont egy alsó szériás laptopba. ips-nek is vannak gyenge pontjai... minden modulnak standard méretre szabottnak kéne lennie. már rég így kéne lennie. mint pl: a hdd-k /ssd-k, ugyanúgy alaplap és cpu /akksi is standard kéne h legyen. sokkal jobban mint az ma szabályozva van (nincs).
pl vásárolnék egy szénszálas házat/vázat képernyővel X átlóval aztán soksok éven át lehetne cserélgetni benne mindent plug&play jelleggel. ennyi

(#48) villamos


villamos
őstag

xD ez jó volt.
És a gyártók extraprofitjával mi lesz? :D

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#49) iCore88 válasza villamos (#48) üzenetére


iCore88
csendes újonc

Megy a mercibe. :D

(#50) oz82 válasza Dave™ (#36) üzenetére


oz82
senior tag

Hát jah, a kijelzőt szidja az én párom is, picit oldalról nézve már botrányos. Viszont sokat használjuk HDMI-n FHD tv re dugva filmezni. ott nagyon jó. hogy tudja 1080P-t a HDMI-n és 2 órás film nézés közbe 4-5% merül. 32b GB os emc is egy vicc, de szerencsére egy 64 GB os SD kártya megoldja a problémát. Elsősorban a hordozhatósága (tömege), méret miatt vettük. Nem mondanám rossz vételnek, de akinek a kijelző a "mindene" az kerülje el. Ennyiért ennyi jár, itt a kijelső spóroltak de nagyon meg.

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.