Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szuper-t


szuper-t
senior tag

Hőleadás szempontjából semmi értelme a hőcsőnek hacsak nem közvetlen a memória modulra csatlakozik.
parasztvakító megoldás :(

(#2) DeltaPower válasza szuper-t (#1) üzenetére


DeltaPower
őstag

egyetértek

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#3) proof88 válasza szuper-t (#1) üzenetére


proof88
addikt

miért, elég sok hőcsöves proci hűtőnél a hőcső nem közvetlenül a kupakhoz "csatlakozik" :U az már más kérdés, hogy kell-e hőcső memóriára...

(#4) Devid_81 válasza proof88 (#3) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mivel 1.6Voltos, így intelhez van ha nem tévedek, ott meg 1.65 felett nem nagyon kell hajtani a ramokat.
1.65-ön meg nem melegszik semennyire.
Szóval vakítás :)

...

(#5) szuper-t válasza proof88 (#3) üzenetére


szuper-t
senior tag

Sztem ne hasonlítsuk össze a processzort és a memóriát
a procinál a leadott hő x szerese a memóriához képest ott a hőcső vezető hazása érvényesül...

Alu: jól lead
Réz: jól vezet
te se a gépházat hűtöd hanem a procit:)

(#6) Male


Male
nagyúr

Azért érdekes lenne kimérni ezeknek a hűtőknek a hatását... Nekem most 4x2GB hűtőbordás Kingmaxom van. Mivel 4 darab elég vastag borda van egymás mellett, így gyak. olyan mint egy nagy alu tömb, 0 légmozgással. Erős a gyanúm, hogy borda nélkül valójában hűvösebbek lennének, mert járna köztük a levegő.

(#7) Sicilian válasza szuper-t (#1) üzenetére


Sicilian
addikt

mintha Én írtam volna :K

nothing is true everything is permitted..

(#8) Pixelmaster


Pixelmaster
tag

ekkora paraszt vakitast is reg lattam :D jot rohogtem a kep lattan, biztos valami ujat akartak mutatni, ezert nem ventilatoros :DDD

-=The digital artist of the darkside=-

(#9) Ste válasza Male (#6) üzenetére


Ste
addikt

Korábban is csak összemelegítették a bordák a ramokat, ezon túl és a kinézeten kívül (ami valljuk be sokaknak az egyik legfontosabb paraméter) sokat nem érnek ezek a hűtések.

Ezek a brutál 20mb/s-es memkarik mennyire lesznek folyékony arany árban?

(#10) szuper-t válasza Sicilian (#7) üzenetére


szuper-t
senior tag

:R

Na ő l direktbe a memória modulról húzza le a hőt

(#11) mephi666


mephi666
nagyúr

annyit ér ezen a hőcső, mint trabanton a légterelő :(

az viszont mindenesetre pozitív, hogy 2400mhz-en megy 1.6v-on :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12) Male válasza Ste (#9) üzenetére


Male
nagyúr

Azok a vékony lemezek még talán értek valamit, mert megnövelték a hőleadó felületet, de nem zárták le a légmozgást a RAM-ok között, viszont ezek...
Lehet következő szerelésnél lekapom (szerencsére csavaros), aztán kiderül... mert így elég melegek, pedig 1.5V-on mennek.

(#13) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Ezeket a Class10es kártyákat vajon milyen áron vesztegetik?

(#14) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

az eddigi legnagyobb, 2400 MHz-es effektív órajelű

leggyorsabb? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

A hőcső egy nagy baromság. Hogy még véletlenül se férjen be fölé egy jobb procihűtő... Nagy eséllyel összeakadnak egy ventivel.

De persze Blood Stewen gépében jól mutat :D

Memókarikhoz:

Class 10 jól jönne, de ezek még aranyárban mérődnek. Ahol szükség van mondjuk rá, az a HD videózás kamerával, vagy tükörreflexes géppel. Az utóbbi keményen ír 5 MB/sec-el is, szóval oda minimum Class 6 kell. A Sandisk Extreme III 8 GB és 17 rugó :( Elméletben kipörög 30MB-ot is, de ha melegszenek akkor belassulnak. Class 4-esre is írnak 15 MB/sec-t, mégis egy Canon 550D kb 10 másodperc 1080p-t rögzít és leáll. Szóval HD videózásre Class 6 a minimum!

(#16) lorenzen válasza Ren Hoek (#15) üzenetére


lorenzen
aktív tag

A hőcső egy nagy..

Ha jól tévedek, akkor ezek a memóriák nem termelnek annyi hőt, ami elegendő a hűtési folyamat fenntartásához. Lassan felmelegszik a folyadék, beindul a párolgás, gyorsan lehűl a memória. és kezdődik előröl. Ez rosszabb is lehet a hűtetlenségnél. A folyamatos hőmérséklet változás okozta hőtágulás változás, megeheti a forrasztásokat.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#17) Ste válasza lorenzen (#16) üzenetére


Ste
addikt

Szerintem képesek elég hőt termelni folyamatosan, s Male hsz-ét tekintve már 1.5V-on is.
Az egy másik dolog, hogy ha nagyon terheli őket az ember mind fesszel mind használattal, akkor úgyis aktív hűtés kell nekik, vagy erősen szellős ház a ramfoglalatoknál.

(#18) szuper-t válasza lorenzen (#16) üzenetére


szuper-t
senior tag

A réz hőcsövekben gáz van ami segít még jobban eloszlatni a hőt a réz vezetőképessége mellett + X% hatásfok növekedéssel hozzájárulva a hűtéshez
mivel nem folyadékról beszélünk hanem gázról
(te biztos a hűtőkben használatos technikát vetted alapul)
így hőáramlás elve alapján működő cirkulációról beszélünk.

sajna a szóban forgó rammal az a baj h a hőcső csak díszítés mint inkább hővezető "közeg"
mivel semmi kontaktusa nincs a hő Forrással és a hő leadó közeg között
ez sajnos csak marketing

:U

(#19) Ste válasza szuper-t (#18) üzenetére


Ste
addikt

Lehet én tudom rosszul de a régebbi hőcsövekben egy gáz-folyadék halmazállapotú anyag volt nagy nyomáson a hőcsőbe zárva. A meleg hatására gáz halmazállapotú lett, majd a hőcső végébe vándorolva ott lehűlt, lecsapódott, s a hőcső belső lyukacsos (szivacs szerű) belső falán visszaáramlott a meleg ponthoz, ahol a folyamat kezdődött elölről.

Ennek a folyamatnak volt szüksége egy bizonyos hőmérsékletre, hogy beinduljon, az alatt nem indult be a fázisváltás.

(#20) lorenzen válasza szuper-t (#18) üzenetére


lorenzen
aktív tag

A réz hőcsövekben gáz van ami segít még jobban eloszlatni a hőt a réz vezetőképessége mellett + X% hatásfok növekedéssel hozzájárulva a hűtéshez

Már ez is marketing mellébeszélés.
A réz hővezetési tényezője: 399
A levegő hővezetési tényezője: 0,02
A csőben orkán erejű szélnek kellene tombolnia, hogy bármilyen hatása legyen a hűtésre.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#21) szuper-t válasza lorenzen (#20) üzenetére


szuper-t
senior tag

Szeretem ha valaki könyveket olvas és 1x nem próbálta ki élőben.
vágj már ketté egy hőcsövet :R

(#22) szuper-t


szuper-t
senior tag

Magas nyomású gáz (ez lehet cseppfolyós is . de nem folyadék

[ Szerkesztve ]

(#23) rovtiv válasza szuper-t (#22) üzenetére


rovtiv
tag

"Magas nyomású gáz (ez lehet cseppfolyós is . de nem folyadék."
Ez önellentmondás. Mint ahogy magyarázatod is ellentmond az egyébként helyes ábráknak.
A hőcsőben folyadék van. Amikor a folyadék hő hatására párologni kezd, a hűtőbordákon lecsapódva ismét folyékony halmazállapotba kerül. A párolgás hőt von el a környezettől, később a hűtőbordáknál az ezzel ellentétes folyamat játszódik le. Amikor a fázisátalakuláshoz felvett hőenergiát a rendszer leadja, a gáz lecsapódik, és kialakul a körfolyamat. Tudtommal a felhasznált folyadék általában víz, de nem lennék meglepve, ha mára találtak volna optimálisabb folyadékot. A hőcső belső felületének porózus kialakítása vagy a hőcsövön belüli kapilláris cső szerepe, hogy az ozmózis, illetve a kapillárisjelenség felhasználásával a lecsapódott folyadékot visszavezesse a hűtő talpára. Ha a hűtő függőlegesen (talpal alul) lenne felszerelve, erre sem lenne szükség.
Tehát, a hőcsöves hűtés a halmazállapot-változás energetikai tulajdonságait használja fel, ezért kötelezően folyadéknak kell lennie benne.

...már bocsánat...

(#24) pottyantós válasza szuper-t (#10) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Szép darab :)

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.