Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BiP


BiP
nagyúr

Ezek alapján elképzelhető, hogy az újgenerációs konzolportok PC-n a GCN architekúrájú AMD-ken jobban fog futni (ha megfelelően optimalizálják), mint más kártyákon? (pl. NV vagy korábbi AMD)
Tehát ez ebből a szempontból jelenthet előnyt?

(#2) atti_2010 válasza BiP (#1) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Valószínű hogy ha a játékokat elkezdik GCN -re optimizálni akkor ez előbb utóbb kisebb nagyobb előnyt fog jelenteni azokkal szemben akik más architektúrát használnak.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#3) BlackSoft válasza atti_2010 (#2) üzenetére


BlackSoft
addikt

Vagy kitalál az NV is valami újat :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#4) #31600896


#31600896
törölt tag

Nem bántam meg, hogy megvettem a 7770-et :D

(#5) atti_2010 válasza BlackSoft (#3) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Persze csak akkorra mindenki ugyanarra a GCN fog koncentrálni és nem fogják leváltani a konzolok miatt, vagyis ez nem olyan dolog hogy "na holnap majd az Nvidia cuccára optimizálunk mert többet fizetett".

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#6) Tombi


Tombi
senior tag

az új nvidia a maxwell elvileg gcn alapú lesz, szóval aki
nvidiában és gcn- ben gondolkodik az várjon, a
jövőre megjelenő új generációig! (én azt teszem :R )

[ Szerkesztve ]

(#7) Spartan217 válasza atti_2010 (#5) üzenetére


Spartan217
csendes tag

Szerintem igen Atti!

(#8) kovsol válasza Tombi (#6) üzenetére


kovsol
titán

"az új nvidia a maxwell elvileg gcn alapú lesz"
Max ahhoz hasonló lehet. NV nek szerinted odaadta az AMD a GCN -t? :DDD

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#9) Valdez válasza Tombi (#6) üzenetére


Valdez
őstag

Ez komoly?

(#10) atti_2010 válasza Tombi (#6) üzenetére


atti_2010
nagyúr

GCN alapú nem lehet mert az AMD azonnal perbe fogja de még ha lehetne is akkorára az AMD a GCN 2-3 nál fog tartani.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#11) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Megvan a jó hír mára. :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12) lee56 válasza Tombi (#6) üzenetére


lee56
őstag

Arra aztán várhatsz.. :DDD

" így csupán egy szoftverfrissítés szükséges hozzá, és az aktuális hardverek extra tudást kapnak"
Ez így azért nem pontos, a tudás már bennük van, csak az újabb szoftverek képesek azt végre kihasználni. :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#13) BlackSoft válasza Tombi (#6) üzenetére


BlackSoft
addikt

hmm...akkor lehet, hogy nemsokáig lesz GTX 780-am?! :F :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#14) Sondi1986 válasza Tombi (#6) üzenetére


Sondi1986
addikt

Vagy az AMD ingyen adja a Microsoft-nak az XBOX chipeket, cserébe az új Win8.1-be beépít egy olyan alkalmazást amivel keresztbe tehet a konkurenciának. :B

[ Szerkesztve ]

(#15) Divine7


Divine7
csendes tag

DirectX 11.1-et még semmi nem használta ki, egyből jön a 11.2.... csak nehogy a DX10.1 sorsára jusson, amiből nem lett igazán semmi.

(#16) adamssss válasza Valdez (#9) üzenetére


adamssss
veterán

Nyilván nem GCN lesz, de maga az architektúra nagyban fog hasonlítani a GCN-re. Funkcionalitásban biztosan. Egyébként itt a PH-n is volt róla cikk.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#17) mcwolf79 válasza #31600896 (#4) üzenetére


mcwolf79
veterán

No offense, de ne gondold, hogy majd a GCN megmenti a te VGA-dat (no offense). Talán ad neki egy kis plussz kakaót, de nem a GCN fogja megmenteni attól, hogy kifingjon a játékok alatt :(

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#19) atti_2010 válasza BlackSoft (#13) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ez nem jelenti azt hogy az Nvidia nem csinál hasonlót, de hogy nem GCN lesz az biztos.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#20) Petyyyyy válasza Divine7 (#15) üzenetére


Petyyyyy
addikt

A "semmi," ami használja a DX 11.1-et :U

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#21) Low Noise válasza Petyyyyy (#20) üzenetére


Low Noise
senior tag

Biztos ezt akartad linkeli?

(#22) Reinkz válasza Divine7 (#15) üzenetére


Reinkz
senior tag

Lehet hogy nem járt be nagy utat a dx10.1 de azok a játékok amik támogatták nem kicsit jobban futottak a radeonokon.

(#23) BlackSoft válasza atti_2010 (#19) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát majd meglátjuk mi lesz...Azér van sok ATI támogatott játék, ami sokkal jobban megy NV kártyán tehát majd meglátjuk mi lesz, és mikor.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#24) leviske válasza BiP (#1) üzenetére


leviske
veterán

Elvileg csak a minőségtelen konzolportoknál kéne ilyen szempontból különbségnek előjönnie. Akik általánosan optimalizálnak PC-re, azok a többi gyártó termékeit is kihasználják.

(#15) Divine7: A DX10.1-ből okkal nem lett semmi. Köztük az egyik az, hogy nagyrészt akkoriban még valós DX10-es játék sem volt. Emellett akkoriban az nVidia volt olyan helyzetben, hogy nyomást gyakorolhasson a piacra, mostanra viszont ez változott.

[ Szerkesztve ]

(#25) atti_2010 válasza BlackSoft (#23) üzenetére


atti_2010
nagyúr

ATI támogatott játék, ami sokkal jobban megy NV kártyán tehát majd meglátjuk mi lesz, és mikor

Ott csak besegítettek az AMD mérnökei az utolsó optimizálásokba de maga a motor stb még a régi rendszer szerint működött itt viszont teljesen más a helyzet hiszen eleve GCN lesz írva és optimizálva az egész, hogy ez menyit jelent azt meg majd valóban meglátjuk.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#26) alevan válasza BlackSoft (#23) üzenetére


alevan
őstag

ATI támogatott játék biztos nincs, max ha Atilla támogatta. AMD által támogatott játék már bezony van. Az ATI márkanevet már rég sarokba tette az AMD.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#28) BlackSoft válasza alevan (#26) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nem feltétlen idén meg tavaly megjelent játékról beszélek :))

A 9800GT idejében bizony a több ATI támogatású játék jobban ment NV-vel. Saját tapasztalat, hogy Ati kártyával voltak bugok, anomáliák, NV-vel sokkal jobban ment ugyan az a játék, pedig hatalmas AMD és ATI logóval indult az egész :)

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#29) atti_2010 válasza BlackSoft (#28) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Abban az időben a támogatás nem sokat jelentett, odalöktek egy kis pénzt és kitették a logódat.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#30) Piera23 válasza #31600896 (#4) üzenetére


Piera23
tag

Én sem bántam meg, az viszont nem tetszik hogy a 13.4-es driverről vissza kellett állni 13.1-re mert a 13.4-től hetente egyszer kékhalál lett. Pedig volt olyan újítása ami kellett volna Photoshophoz: "Adobe Photoshop CS6 experiences screen flicker under Windows 8 based system", de addig megoldottam másképpen.

Úgyhogy várom az októberit, de ha attól megint fagyni fog, mérges leszek (Gyári OC, nincs jobban húzva)

[ Szerkesztve ]

(#31) Raysen623 válasza BlackSoft (#28) üzenetére


Raysen623
addikt

No igen, én meg arra emlékszem milyen szépen dobáltuk ki a NV9800GT-ket a gépekből 2 hónap után....munkahelyi gépekből, és rögtön befigyeltek az ATI4850-ek, amik azóta is dolgoznak bennük:D Persze ott nem a játék volt a fő probléma....de akkor is gáz!

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#32) BlackSoft válasza Raysen623 (#31) üzenetére


BlackSoft
addikt

9800-ast még tudok aki használ, méghozzá sli-ben :DD De ez már mind a multé. Nvidia az 580-as alatt fingot nem ér, ahogyan a HD6xxx széria, és leféle. (kivéve az 5xxx-ből van 2gpu-s ami elég erős, hogy még talán megállja a helyét ma is)

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#33) Valdez válasza BlackSoft (#32) üzenetére


Valdez
őstag

Én még azért elég jól elvagyok a 6870-el (1920x1200), köszönöm szépen :D

(#34) Komplikato


Komplikato
veterán

Azt nem értem, hogy az ominózus cikk írónak nem tűnt fel a Radeon HD7730 marketing szövegében a DirectX 11.2 kompatibilitás? hiszen abból alapból következett, hogy az összes GCN alapú kártya tudni fogja ... :U

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#35) Komplikato válasza Divine7 (#15) üzenetére


Komplikato
veterán

DirectX 11.1-et még semmi nem használta ki, egyből jön a 11.2

Nem is tudom a két darab nagy gyártóból melyik is az amelyiknek NEM támogatja a terméke a DX11.1-et, pedig eleinte ráírták a dobozokra. ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#36) dragon1993


dragon1993
őstag

6950 :O :O

(#37) BlackSoft válasza Valdez (#33) üzenetére


BlackSoft
addikt

Az ok, lehet használni, de nem fogsz vele 60+ fps-t csinálni sehol max settingsel. :DDD A játékok már kinőtték.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#38) kovsol válasza dragon1993 (#36) üzenetére


kovsol
titán

azzal is előrébb vagy, mint mondjuk egy 7770 -el lennél :)

May the Force be with you!

(#39) derive válasza BlackSoft (#28) üzenetére


derive
senior tag

Ma meg allitolag a DirectX-->CUDA wrapperrel segitenek ra a zoldek... A kekek meg az idomeressel trukkoznek. Ezert is szivom a fogamat, amikor egy driver +30%ot hoz egy adott jatekban, ott valami csalas van. Lassan ideje atnevezni a tesztprogikat mint a Futuremark 2001-2003 idejeben.

(#41) alevan válasza BlackSoft (#37) üzenetére


alevan
őstag

Nekem a 30 FPS már tökéletesen elég. De még 20 FPS-el is meg vagyok elégedve.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#42) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Jövőre nézve ez mindenképp jó hír! :)

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#43) FragMaster válasza derive (#39) üzenetére


FragMaster
addikt

Na már ide is becsorog ez az összeesküvés elmélet? :D Mocskos intel dádá. Ugye tudod, hogy ezt a bugot az időzítő algoritmus microsoft által történt megváltozása okozza? Ez ugyan ilyen marad amíg nem javítják akkor is ha csak "átnevezgeted" a tesztprogramokat. Továbbá ez a baromi nagy csalás csak akkor okoz problémát, ha a windows futása közben módosul a bclk értéke, bios/uefi-ben történő hagyományos módosításnál tuning közben is jó az időmérés.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#44) derive válasza FragMaster (#43) üzenetére


derive
senior tag

De attol meg a nep azt latja belole, hogy mekkora pontszamok vannak, nem azt hogy mennyi a valos teljesitmeny. Az a 6% kb annyi, mint az Ivy-->Haswell architektura valtas.

(#45) FragMaster válasza derive (#44) üzenetére


FragMaster
addikt

A bemutató tesztek alapórajelen vizsgálják meg a procikat és úgy is megmutatkozott a különbség. A tesztek egy részében lehet tuning rész is, ahol több pontot kapHAT egyes tesztek esetén a haswell win 8 alatt HA a blck-t nem a bios/uefi-ből állították, hanem futás közben. Ez megint csak pontokat dobHAT ha a sok HA összeáll az Uránusszal holdtöltekor, a valós számítási teljesítmény és a játékok alatt mért sebesség ez által nincs befolyásolva. Csak próbálj belegondolni józan ésszel.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#46) Petyyyyy válasza Low Noise (#21) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Igen. :K

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#47) Raysen623 válasza BlackSoft (#32) üzenetére


Raysen623
addikt

Na most jól mellé lőttél....lassan 2 éve használok egy 6950-est 2gb memóriás variációt, és az égadta világon nem érzem szükségét annak hogy lecseréljem! Minden fullon fut vele.....
Amikor megvettem az első 8800GTS-emet, kb 3 hónap után dobhattam ki mert nem bírta el azt a játékot sem amire be volt harangozva...DX10.es támogatás is nagyon szarul volt benne megcsinálva...de 70k-ba került anno!!!! Szóval soha többet NV karit!!!!! :W

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#48) mcwolf79 válasza Raysen623 (#47) üzenetére


mcwolf79
veterán

640x480-ban?
Azért ne szédíts már minket. Mi megy rajta fullon? Doom3? (ez erős túlzás tudom)

Mi az amit nem bírt el a 8800 GTS?
Nekem érdekes módon a 8800 GTX-em hűen szolgált mindaddig, míg el nem adtam (konzoléra). Akkori játékok mind fullon mentek rajta.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#49) BlackSoft válasza Raysen623 (#47) üzenetére


BlackSoft
addikt

Akkor várjuk a screenshotot Crysis 3-ból egy bekapcsolt AB-val az 50-60 fps-ről, és a settingsről, hogy minden maxon van 8xMSAA-val :))

(#48) mcwolf79: :DDD valahogy úgy....

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#50) Raysen623 válasza mcwolf79 (#48) üzenetére


Raysen623
addikt

Kérlek....Crysis3 közel ultra beállításokkal, Tomb Raider legújabb, Borderlands 2, Bf3...röviden ezek....nem tudom mi lehet még igényesebb... :DD Jah és minden alkalommal 1680x1050-es felbontásban....ennyit bir a 20"-os moncsóm....de ráraktam már LED tv-re, ott full HD-ban (1920x1080) is remekelt....

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.