Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BiP


BiP
nagyúr

Ez a 20forintos ikea festőállvány nagyon brutál. És biztos nagyon drága is. Vicces lesz naponta kétszer felrúgni.
A képkeretes verzió jól néz ki, de fura, hogy eddig a borderless design volt a buzzword, erre ők maguk csinálnak egy 10centis keretet neki :)

[ Szerkesztve ]

(#2) Jesus_Shaves válasza BiP (#1) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

nana, ez így már "art" kategória! :DD

(#3) BiP válasza Jesus_Shaves (#2) üzenetére


BiP
nagyúr

és akkor így már teljesen igazolt dolog horror áron adni, értem :)

(#4) lewisfm


lewisfm
aktív tag

A CODEC-eket (DTS, True Audio, E-AC3, h265) még mindig kispórólják belőle?
Az ethernet port még mindig csak 100 Mbit/sec sebességű vacak?

(#5) vicze válasza lewisfm (#4) üzenetére


vicze
félisten

Dolby Vision-t kihagytad a felsorolásból. (Samsung meg a több milliós TV-ből. ;] )

(#6) Tigerdavid


Tigerdavid
csendes tag

Valahogy nem érzem ,hogy megint hoztak volna valami "újat" ami miatt azt lehetne mondani ,hogy a 20-as modellek bármelyike megéri az embernek ha váltani akar. Habár ez a képkeretes TV dízájn valamiért bejön, tényleg egyedi. De azok a lábak....

(#7) mad823 válasza Tigerdavid (#6) üzenetére


mad823
őstag

Frame meg Serif már tavaly is volt. Amúgy pedig van újdonság, elég megnézni pár összehasonlítást. DTS már az LG-nél sincs, kár emiatt ekézni a Samut. (Mondhatjuk, hogy ebben úttörők voltak. :D )

(#8) mad823 válasza lewisfm (#4) üzenetére


mad823
őstag

Mutass TV-t gigabites porttal. Nem is lesz, mert AC wifi mellé minek. (Ez a gyártók gondolatmenete.)

(#9) Piftuka


Piftuka
veterán

A Q950TS egészen csodálatos készülék! :R Ha a varázstündér megajándékozna egy 98 colos példánnyal, soha nem is kellene másik televízió! :)

A ~3.000-4.000 nit-es csúcsfényerő miatt pedig le a kalappal a Samsung mérnökei előtt!

Pár év alatt eljutottunk oda, hogy a HDR tartalmak minden eddiginél jobban megközelítik a valóságot, és valódi értelmet nyernek a televíziók világában is.

"Aquila non captat muscas."

(#10) BiP válasza mad823 (#8) üzenetére


BiP
nagyúr

De ha nem akarom a wifit terhelni meg a routert, és kábelezni sem derogál... nem is értem. 20centtel lenne drágább.

(#11) lewisfm


lewisfm
aktív tag

A wifi nem olyan stabil és megbízható, mint a vezetékes kapcsolat.

(#12) #72042496 válasza Piftuka (#9) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az tényleg varázstündér lenne, mert 85"-os belőle a legnagyobb. :)

(#13) darkarthur válasza lewisfm (#11) üzenetére


darkarthur
senior tag

Szerintem ez 2020-ban már nem igaz.

Samsung S23 Ultra 5G

(#14) vicze válasza darkarthur (#13) üzenetére


vicze
félisten

Probáltál már 4K BD-t wifi-n keresztül lejátszani?
A TV-be max 1x1-es wifi kerül, így maxolodik 200MB-nél jó esetben, pont ugyan úgy leszaják a gyártók mint a kábelt.

(#15) lewisfm válasza darkarthur (#13) üzenetére


lewisfm
aktív tag

De sajnos igaz. Pl. nálunk mind a 2.4 GHz, mind az 5GHz zsúfolt, s így esélytelen normális adatátvitelt összehozni wifin keresztül.

Szóval nekem marad az ethernet kábeles csatlakozás, mint peremfeltétel.

(#16) Duree


Duree
veterán

Nem szeretem a Samsung tévéket, de ami igaz az igaz a keret nélküli megoldás nagyon jól néz ki. Vajon a többi gyártó is ki jön hasonló megoldással?

duree54

(#17) BiP válasza Duree (#16) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha lenne tévém, én is egy keretnélküli megoldást választanék, nekem is nagyon bejönnek. (pedig nem irtózom a kávától, de tényleg brutáljól néz ki).
Viszont az, hogy egy többszázezres tévéből filmezéshez alapvető technológiák támogatása hiányzik, és gyakorlatilag azonnal egy (szoftveresen frissíthető) mediaboxot kelljen rákötni, az nonszensz.

(#18) mad823 válasza BiP (#17) üzenetére


mad823
őstag

Ez nézőpont kérdése, a TVket a legális streaming tartalmak és a TV műsorok nézésére "optimalizálják", ott pedig nem fog gondot okozni, hogy mondjuk nincs DTS vagy Dolby Vision, mert lesz helyette atmos meg HDR+.

(#19) vicze válasza mad823 (#18) üzenetére


vicze
félisten

Dolby Vision Blu-Ray-eken van. :U Mocsok kevés tartalom érhető el HDR+-ban ráadásként még gyengébb is. (Mivel kizárólagosan már csak a WB és Amazon maradt tartalmi oldalról, túl sok nem is lesz.)
Streaminginen pedig konkrétan csak Amazon támogatja senki más.

Ja hogy szerinted a milliós TV nem filmnézésre való? :U

[ Szerkesztve ]

(#20) Duree válasza BiP (#17) üzenetére


Duree
veterán

Csak annyit tennék hozzá , hogy maximálisan igazad van.

duree54

(#21) Piftuka válasza #72042496 (#12) üzenetére


Piftuka
veterán

"mert 85"-os belőle a legnagyobb"

Talán csak egyelőre...

Én a Samsung vonatkozó termékbemutatója alapján gondolom:

(Bárhogy is... jöhet a varázstündér! :) )

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.