Hirdetés

2024. július 5., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:40

LOGOUT.hu

XIAOMI REDMI NOTE 2 / XIAOMI REDMI NOTE 2 PRIME
ITT VAN A LEÍRÁS, MIELŐTT KÉRDEZEL OLVASD MÁR EL LÉGY SZÍVES!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) D4ni válasza Grafy12 (#10850) üzenetére


D4ni
őstag

Bulibáró ;]

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#10853) kidnou válasza csocsoszán (#10852) üzenetére


kidnou
senior tag

Ezt most mire akartad irni?

(#10854) sanyci válasza kidnou (#10853) üzenetére


sanyci
senior tag

Az hagyján, de még linkelni sem tud/hajlandó... :(

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#10855) Milestone2 válasza IMIIKE1998 (#10849) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Szerintem be. Nyilván használattól is függ, de aki percenként installál meg töröl appokat annál igen nagy a valószinüség, mert "szemét" minden után marad...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10856) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Lehet tudni melyik verzio zarja a bootloadert?

6.1.1 volt fenn, 6.1.14-re frissulni akar.

-

(#10857) kidnou válasza Graphics (#10856) üzenetére


kidnou
senior tag

Note 2 még nincs a listában

(#10858) Milestone2 válasza kidnou (#10857) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ahogy a kolléga mondja. Jegyezzétek meg egyenlőre zárt a Note3.
Záródhat frissítéssel: Mi4c, MiNotePro
Nagyon valószínűleg zártan érkezik majd: Note3 (Snapi), Redmi3

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10859) Zsozsoka 74 válasza Milestone2 (#10858) üzenetére


Zsozsoka 74
senior tag

Nem tudom ebben mi nekik az üzlet mert egy kalap sz@r a frissítéseik és egy normális romot nem tudnak össze tákolni akkor kérdem én hogy miért akarják a jó embereket megfosztani a saját maga által kedvelt romok felrakásától?
Nem baj az lesz a vég eredménye hogy sokan eladják a meglevő telefonjaikat és ráadásul még az újonnan kijövőt sem fogják vásárolni. Ki érti ezt az üzlet politikát??

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#10860) Milestone2 válasza Zsozsoka 74 (#10859) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem európára koncentrálnak.
Leszarják hogy Te vagy Én mit érzek.
Full Kínára és Ázsiára összpontosítanak.
Az ottaniak hozzá vannak szoktatva a szigorú zárt szabályokhoz.
Igen, el fognak veszíteni "pár" vásárlót.
Meg sem fogják érezni. Sajnos.

(Amúgy ha okosan gondolkoznának, a nyelvet készítő csapatokkal szerződnének, hogy minden új készülékből ad a xiaomi a nyelvkészítőknek, cserébe azok odaadnák a nyelvi fájlokat, amiket simán berakhatna az anyacég a Global ROM-ba. Igen egyszerű lenne. Csak ez sárgaföldön senkit sem érdekel.)

Nézd meg a feltörekvő (most még noname) készülékgyártókat. A zöme európára (is) koncentrál. Nem véletlen rakják be a számunkra is elég fontos B20 (800)-as 4G frekit a telefonjaikba. A Xiaomi leszarja, nem teszi bele.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10861) ottoyes


ottoyes
senior tag

Beázott a Note 2-es szerkezetem..nem nagyon,csak kicsit..de itt-ott megvan "marva".Az oxidáció eltávolítása után sem müködik.Szerintetek kuka? :((

Ottoyes

(#10862) loosht válasza Donki Hóte (#10807) üzenetére


loosht
senior tag

Nem tudom mikor felejtitek már el ezt a marhaságot. Töltéssel/merítéssel nem tudsz kárt tenni az aksiban, mert az elektronika szabályozza. Az előző telefonomat 2.5 évig használtam és mindig túltöltöttem, 2-3 naponta egész éjszakás töltésekkel. Számold ki, hogy ez hány túltöltés volt! Mikor eladtam, ugyanannyit bírt, mint mikor megvettem. Bár 8-10 év használat után már lehet nem tudná, csak az eredeti teljesítmény 50-60%-át, de te még akkor is ugyanazt a telefont fogod használni? :D

(#10863) gamegod válasza DaWe94 (#10848) üzenetére


gamegod
senior tag

szoval azt mondod , megeri cmrol visszavaltani?

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#10864) fene_vad


fene_vad
senior tag

ezzel a locked bootloaderrel kapcsolatban, ha hivatalosan bármikor unlockolhato (30 naponta 1x), akkor mi is a nagy baj?
egységsugarú júzernek jó, ha lockolt, póverjúzer meg úgyis unlockolja...

(#10865) Milestone2 válasza fene_vad (#10864) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Egyenlőre az, hogy nagyon nehézkes (vagy egyáltalán nem működik) a Csájomi által kitalált unlock mód...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10866) DaWe94 válasza gamegod (#10863) üzenetére


DaWe94
senior tag

szerintem meg :P amíg nem lesz kiadva a kernel, addig a cm sem lesz olyan szinten mint a miui

Ez a BL unlock meg majd ki fog alakulni szerintem. Nem csak nekünk új a dolog, hanem a xiaominak is. Nyilván nem a juuzereket akarják szétcumiztatni, hanem azokat az eladókat akik valami összetákolt kínai rommal árulják a telefonokat.

[ Szerkesztve ]

(#10867) Milestone2 válasza DaWe94 (#10866) üzenetére


Milestone2
nagyúr

De...ha miui.hu ki tud találni BL nyitás nélküli felrakási módot, akkor webshoposvágottszemű is ki fog tudni találni. Akkor meg mi értelme...?
De igazad van, ki fog alakulni...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10868) DaWe94 válasza Milestone2 (#10867) üzenetére


DaWe94
senior tag

Hmmm hát igen.. igaz.. de tényleg várjuk ki a végét, mert még nagyon az elején vagyunk a dolgoknak. :D

(#10869) Donki Hóte válasza loosht (#10862) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem tudom mikor felejtitek már el ezt a marhaságot. Töltéssel/merítéssel nem tudsz kárt tenni az aksiban, mert az elektronika szabályozza.

Természetesen elektronika szabályozza a töltést, de a telefonokban lévő elektronikát nem a Nemzetközi Szabványügyi Hivatal készíti ;]

Minden telefonnak más elektronikája van, a Xiaomi Redmi Note2-nek olyan jutott, ami engedi a túltöltést. Itt már mindenki észrevette, hogy ha 100 %-os töltési szint elérésekor nem húzzuk le a töltőről a telefont 1-2 óráig, akkor tovább töltődik és utána akár 15-45 perc használat után is 100 %-os töltöttséget mutat a telefon.

Más telefonon ilyet én még nem tapasztaltam, ezért kezdtem méricskélni az akkut és bizony voltmérővel rámérve azt találtam, hogy egy óta túltöltés után a cella (terheletlen) kapocsfeszültsége 4,42 Volt! A Li-Poly akkuk pedig nem nagyon szeretik a 4,25-4,3 V feletti feszültséget.

Ezek után ismertesd légy szíves, hogy miért marhaság, amit írtam :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#10870) Terentius válasza Donki Hóte (#10869) üzenetére


Terentius
őstag

Problem solved!
Vettem egy tartalék akksit ha ez megdöglene nevetséges 2200 Ft-ért.

OnePlus 12 16/512

(#10871) DaWe94 válasza Donki Hóte (#10869) üzenetére


DaWe94
senior tag

Na rámérek majd én is, túltöltve.

(#10872) helltp


helltp
aktív tag

Nem tudom másnál is jelentkezik-e a hiba, de nálam kb. minden 10. hívásnál nem lehet felvenni a telefont. Egyszerűen nem reagál érintésre amég a másik fél le nem teszi... :((( Ez kezd engem marhára idegesíteni, valakinek van valami megoldása esetleg ilyen esetekre? Arra gondoltam hogy hangerőgombokra rárakom a hivásfelvételt, de sehol nem találtam ilyen lehetőséget (valószínűleg mert nincs). Valakinek van tudomása esetleg külsős programról ami megoldja?
Most épp a legfrissebb miuihu rom van rajta, de már az előző 2-vel is csinálta...

+1 a túltöltésre, rámérek én is holnap reggel.

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#10873) loosht válasza Donki Hóte (#10869) üzenetére


loosht
senior tag

Minden telefonnak más elektronikája van, a Xiaomi Redmi Note2-nek olyan jutott, ami engedi a túltöltést........akár 15-45 perc használat után is 100 %-os töltöttséget mutat a telefon.

Eddig minden telefonom ugyanazt csinálta, amit leírtál. Engem nem kell meggyőznöd, mert konkrét tapasztalatom van arról, hogy semmi baja se lesz. Ha akarod, nyugodtan töltsd csak 95%-ig és akkor kibír majd neked 10 évet is az aksid. Leírtad, ahogy gondolod, én szintén. Ha elfogadod elfogadod, ha nem nem. Nem szándékoztam vitát indítani. Peace! ;)

(#10874) D4ni válasza Donki Hóte (#10869) üzenetére


D4ni
őstag

Nálam speciel az eddigi összes iphone-omnál ugyan azt csinálta mint a note 2-nél. 100%-ot mutatta jó 10 percig. Ebben szerintem a kijelzés van megferdítve valamely módon.

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#10875) Donki Hóte válasza loosht (#10873) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Igazából én se a vitára gyúrok, csak van akinek az fontos, hogy a telefonja aznap sokáig bírja (az akku élettartama meg nem érdekli), másnak meg nem fontos az, hogy egy töltéssel meddig bírja. Akinek nem létkérdés a napi hosszú üzemidő, az ki tudja tolni az akku élettartamár jópár hónappal, azzal hogy nem tölti 100 %-os töltöttségre, hanem korábban lehúzza a töltőről.

2 éves korában eddig minden telefonomnál (és laptopomnál) észrevehető volt, hogy az akku már nem a régi, szóval nekem olyan tapasztalatom van, hogy érdemes kímélni az akkut (még ha csak 10 dollár az ára, akkor is).

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#10876) Zsozsoka 74 válasza ottoyes (#10861) üzenetére


Zsozsoka 74
senior tag

Szia... Rizsbe betetted hátha az segít. (felszívja a nedvességet ha ellepi a rizs teljesen).

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#10877) kvazika válasza Zsozsoka 74 (#10876) üzenetére


kvazika
csendes tag

Havernek a Sony Xperia S-je esett vizbe, szetszedtuk darabokra es hajszaritoval kulon megszaritottunk minden egyes modult, majd osszeraktuk es voila mukodott megint.

(#10878) numera007


numera007
tag

Beázott telefonhoz azonnal a rizs, majd gyorsan elszaladni a teszkóba szilikagél macska-alomért és abba beletenni ez a legjobb. Persze miután azonnal áramtalanítottuk és amennyire lehet kiráztuk a vizet belőle. Talán menthető akkor.

(#10879) AstaJani


AstaJani
csendes tag

Sziasztok!

...(Tudom ezerszer volt már, már mindenki tudja és minek foglalkozom vele ha nem értek hozzá.... stb... stb.. :)

Előre is köszi annak aki veszi a fáradtságot és válaszol a már elcsépelt kérdéseimre :) (akár rendesen is :) Sajnos jelenleg nincs időm végig olvasni a fórumot, mert két..... jó tudom mindenkinek meg van a maga problémája és elfoglalt....)....

Szóval, a napokban beszereztem egyet a fenti telefonból egy 2015051 típust. Nos a forgalmazó még telepített rá egy xiaomi.eu romot Miui 7 5.10.22.
A telefon tökéletesen működik semmi baja, és szeretném ha ez így is maradnak a jövőben :) DE

A. A frissítés a gyári Updater nevű progival nem talál semmit. Gondolom itt kézi frissítést kellene alkalmazni.
B. Azért a helyesírás ellenőrzés szempontjából kizárólag, mégis csak jó lenne rá egy friss magyar rom (miui.hu) :).

Odáig el is tudnék jutni egy letöltök egy update-t és felrakom a Mi Recovery-vel (ezt még talán egy betanított majom is meg tudja csinálni :) , az összefoglalóban szépen le van írva.

A kérdéseim itt jönnek:

1. A magyar rom mennyire stabil megbízható, mennyire működik jól stb. stb.... egy szó, mint száz telepítés után ugyanolyan szuper lesz a telefonom, mint az után.

2. A Mi Recovery megmarad rajta?

3. Mennyire lesz nehéz visszaállni a gyári állapotra (xiaomi.eu rom 5.10.22-re), ha vissza szeretnék. Kell hozzá valami extra program, driver akármi vagy ha meg van a gyári rom akkor Me Recovery-vel vissza tudom rakni?

Előre is köszi a segítséget és fáradtságot :) :))

(#10880) AstaJani


AstaJani
csendes tag

Bocs.... még egy :)

4. Ez a metódus működhet, ez még a legegyszerűbb talán:

http://en.miui.com/a-232.html

(#10881) Thowra123 válasza ottoyes (#10861) üzenetére


Thowra123
tag

Érdemes gyorsan cselekedni mert a pár csepp víz is csúnya munkát végez.

(#10882) IMIIKE1998 válasza Milestone2 (#10855) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Akkor érdemes elgondolkozni a Windows Phoneon is? Mert engem az baromira zavar, hogy egy idő után hiába rakom újra, az egész be van lassulva.

(#10883) Milestone2 válasza IMIIKE1998 (#10882) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Gondolkozz, ha akarsz.
Nekem nem jött be.
Van most is.
Nem használom, frissítgetem, hogy ha egyszer kedvem lesz.
De nem lesz.
Legfeljebb ha épp minden más telóm bekrepál.
Vegyél Mi4 LTE-t és arra hamarosan W10 is felrakható.
Aztán ha nem jön be mész vissza miui-ra.
Persze előtte járj utána. Hogy valóban rárakható lesz-e európában is.
Kínában már most is rá lehet rakatni.

"...Mert engem az baromira zavar, hogy egy idő után hiába rakom újra, az egész be van lassulva...."

Ilyet viszont sose mondtam. Ha belassult, összeszemetelődött, nyomsz egy factory resetet és máris ott az újra szűz és gyors rendszered.

Illetve én mást szoktam csinálni. ROM Install, feltelepítem az összes programot ami kell, majd TWRP-vel azonnal készítek egy mentést a belakott, de még nem összeszemetelt rendszerről, aztán használom a készüléket, amíg nem érzem azt hogy már lassul, akkor leformázom majd TWRP-ből felrakom a mentést. (Igaz ezután minden frissül eltart egy ki ideig) de utána jó a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10884) Xmister válasza IMIIKE1998 (#10882) üzenetére


Xmister
senior tag

Nálunk van egy több éves Mi2S, egyáltalán nem lassú, sőt...

A törölt alkalmazások nem hagynak maguk után kézzel fogható adatot, az egyetlen oka a belassulásnak az lehet, hogy az MMC nem kapja meg a törölt fájlok utáni felszabadítás parancsát. Ebben az esetben egy fstrim segíthet, amire van alkalmazás is.

Általában akkor mondják az emberek, hogy "magától belassult a telefon", ha:
-30 ezres Samsung-ot vettek, amire már a Play Szolgáltatások is alig fér rá
-Régi telefonjukra új frissítés érkezett, és az új rendszer lényegesen több RAM-ot használ
-20 db "system optimizer+task killer" alkalmazás kombót használnak
-Tele vannak nem használt alkalmazásokkal, amik fel vannak iratkozva rendszer eseményekre
-Illetve, amit fentebb említettem

(#10885) randras_83 válasza Xmister (#10884) üzenetére


randras_83
addikt

Ezt szépen összeszedted :C :K
Főleg a "szamszungos" rész tetszett :DDD

https://www.flickr.com/randras83/

(#10886) DaWe94


DaWe94
senior tag

Valaki megtudja nekem mondani,hogy a Fejlesztői lehetőségek legalján... mi ez a Turn ON miui optimization?:D mit csinál ez? hiába átkapcsolom, jelentős változást nem észlelek

[ Szerkesztve ]

(#10887) zörgö


zörgö
tag

Sziasztok!
Megjöttva telóm és szeretném vgyula álltal készített romot feltenni a szépségre.
Viszont elég kezdő vagyok efféle dolgokban.
Az összefoglaló szerint követtem a lépéseket.
Mégsem jártam sikerrel .
Biztos én bénázok. A romot amit leszedtem a miui.hu ról a pc-n ki kell csomagolni vagy sem mielőtt a telefon belső sd re másolom?

(#10888) Milestone2 válasza zörgö (#10887) üzenetére


Milestone2
nagyúr

ROM-os sosem csomagolsz ki.
A ROM zip-ből telepedik.
Ezt olvasd el: [link], aztán ezt: [link], aztán ezt: [link], és végül ezt: [link]

Ha még ezután is van kérdés, akkor nagy baj van... ;]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10889) abrudan90


abrudan90
csendes tag

Segítségetek kérném!
USB OTG kábellel összekötött webcamerát [camerafi] vagy másik alkalmazással kitudná próbálni, hogy nála működik-e?
Próbáltam 2 fajta cammal, csatlakozik, de sajnos nincs kép...

(#10890) zörgö válasza Milestone2 (#10888) üzenetére


zörgö
tag

olvasnám de nem tudom regeltem mar maill cimmel is de nem kapok visszaigazoló mailt sajnos.

(#10891) Milestone2 válasza zörgö (#10890) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ment privát.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10892) Kuter válasza abrudan90 (#10889) üzenetére


Kuter
senior tag

Szia. Itt ugyan az kamerát felismeri de nincs kép.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#10893) zörgö


zörgö
tag

install update.zip failed

update.zip signature verificasion ...

ezt irja ki a probalkozas utan

nem csomagoltam ki a zipet, átneveztem mindent a leírás szerint csináltam...

(#10894) kvazika válasza zörgö (#10890) üzenetére


kvazika
csendes tag

Ugy latom nagy baj van! :-)

(#10895) abrudan90 válasza Kuter (#10892) üzenetére


abrudan90
csendes tag

Akkor nem egyedi hiba...
Köszönöm! :R
UVC driver hiánya lehet akkor a probléma

[ Szerkesztve ]

(#10896) ottoyes válasza kvazika (#10877) üzenetére


ottoyes
senior tag

Az Xperiám durván kapta a vizet,de túlélte..ez nem!

Ottoyes

(#10897) ottoyes válasza Zsozsoka 74 (#10876) üzenetére


ottoyes
senior tag

Köszi,de nem működnek az ilyen rizs,macskaalom,ioncserélt víz,sárkányfű varázslatok.Remélem csak egy hardware-t mart meg csereszinten,és a többi javítható.Ellenkező esetben gazdasági totálkár..csere,adatvesztés,költség..szomorúság.😞

Ottoyes

(#10898) Milestone2 válasza zörgö (#10893) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Mi a mostani verziószámod és mi is van fenn multi xiaomi.eu?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10899) thefreeman válasza Xmister (#10884) üzenetére


thefreeman
aktív tag

És mikor megveszik a 30 ezres Samsungot még mondják, hogy minek veszel olyan drága telefont ez is ugyanazt tudja. :DD

(#10900) Milestone2 válasza thefreeman (#10899) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nekem soha többé LG és Samu, ha ingyen adják akkor se.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.