Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) klepto


klepto
addikt

Szóval akkor ez azt jelenti, hogy az új CPU-k is 1Ghz-s rendszerbuszt használnak, vagyis ezekhez már ajánlott a PC4000 vagyis az 500Mhz-s ram duálban?

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#2) erdoke válasza klepto (#1) üzenetére


erdoke
titán

Már megint nagyon meg vagy kavarodva.:((
Ez egy A64-es chipset, és a HyperTransport nem egyenlő az FSB-vel. Ezek a procik dual 400-as RAM-mal mennek egyébként.

A legjobb aláírás a héten

(#3) LordX válasza klepto (#1) üzenetére


LordX
veterán

Igen, 1GHz-es rendszerbuszt használnak, de mivel a memória nem a rendszerbuszon keresztül kommunikál, olyan frekvencián hajtod a RAM-ot, amilyenen akarod.

(#4) klepto válasza erdoke (#2) üzenetére


klepto
addikt

Tudom, hogy nem vagyok vele tisztában, ezért kérdezem :P
De én legalább meg merem kérdezni, és nem állítok hülyeséget, mint régebben páran itt a PH!-n :D
Kérdés, hogy mikor ér el hozzánk, és mennyivel lesz drágább, mint a Soket 734-es A64 :F

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#5) Integra


Integra
titán

jöhetnének már nagyon ezek az s939-es deszkák, mert ha ez ilyen csiga lassan megy tovább, ősszel még mindig brutál drágák lesznek, brühühü:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6) Legolas válasza klepto (#4) üzenetére


Legolas
senior tag

Akarod mondani 754-es! :)

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#7) klepto válasza Legolas (#6) üzenetére


klepto
addikt

Hoppá :U
Nyelvbotlás volt, bocsi :B
Nagyon csúszik a szájpadlásom :DDD

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#8) Atlantis


Atlantis
veterán

Gondolom, nem lesz túl vészes az ára. Én inkább a hozzáillő procik árára leszek kíváncsi. Érdekes, hogy a déli hidat a VIA régóta nem akarja fejleszteni, pedig lehetne már 4 natív SATA rajta, természetesen 0+1-es RAID-del.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#9) Alvin_ti4200 válasza Atlantis (#8) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Így van, szerintem is a procik lesznek drágák bele:U

(#10) Integra válasza Atlantis (#8) üzenetére


Integra
titán

igen, és rábiggyeszthetnének végre firewire portokat is....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11) Keitaro


Keitaro
addikt

Hát már egy ideje igérgetik az új déli hidat amiben benne lennének az említett cuccok... csak kijöhetne már végre

(#12) erdoke válasza LordX (#3) üzenetére


erdoke
titán

Ez a rendszerbusz fogalma némi tisztázásra szorulna a HT miatt. Nem nálad, hanem úgy általában. Ugye jelentős különbség van a HT és az FSB mint rendszerbusz között, és nem csak a nevükben. Ezért hagytam meg én a ''rendszerbusz'' kifejezést az FSB-nek, mert a HT Link a hagyományos értelemben nem rendszerbusz (a memória nem rajta keresztül kommunikál a procival, külön fel és le csatorna, stb).

A legjobb aláírás a héten

(#13) Sanya


Sanya
nagyúr

na már lesz alaplapom a jövőbéli procimhoz:)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#14) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Azt hiszem a mostani konfigom helyett (MSI nforce2u, 2500+ barton) egy ilyen MSI lap + egy 3800+ -os A64 lesz! :D Ha megérem. ;]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#15) LordX válasza erdoke (#12) üzenetére


LordX
veterán

Nah igen.. (Szerintem minden műszaki infón) tanítják digitből processzor buszhoz való illesztést... Nos, az Athlon 64 esetében a memóriabuszt (DDR vezérlő) külön választották a perifáriabusztól (HT Link).. (jó, kicsit sántít, mert eddig ugyanazon a dróton mentek a periféria és a memóriacímek és adatok is..)

Olyan, hogy ''rendszerbusz'' eddig sem volt, csak volt egy olyan drótcsoport, ami azt csinálta, amit egy rendszerbusztól elvárnál..

(#16) Integra


Integra
titán

huhh, rendszerbus, hypertransport, meg mi minden még...
csöppet nagy lassan már a káosz a fejemben, pedig igyekszem odafigyelni... :))
jó lenne majd egy nagy amatőrök számára könnyen érthető szájbarágós amd platform teszt ha kint lesznek az nforce3 250gb ultra meg kt800 ultra deszkák, hogy akkor mi és hogy van és mit jelent és mennyivel etc etc...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.