Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sti


sti
tag

Nekem teccik:) a 7 PCI jól hangzik meg az integrált hangcucc is jöhet, a PCIEx-től még idegenkedek de majd elmúlik....ja AMD-s mikor lesz:DDD

(#2) Matr x


Matr x
aktív tag

7 pci.... talán sok is, mert már minden integrálva van.

4 Sata - talán elégnek kell lennie.
6csatornás hang: Az ac97 után biztos felüdülés lesz
ja, és a sebessége remélhetőleg tényleg annyi lesz, amennyinek ígérgetik :) mert akkor naon jó lesz nekünk!!!

Reménykedek, hogy nem csillagászati áron (vagyis egy normál konfigot lehet venni az árából - igaz, hogy csak egy híd lesz cserélve {nyersen ennyi})

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#3) Karex válasza Matr x (#2) üzenetére


Karex
senior tag

Höh! 7 PCI. Nekem már most is van 6 db...
Ebből viszont egyet használok, azt is hangkártyának, mivel alapból rühellem az ilyen integrált csodákat!
a 4 Sata tényleg jól hangzik, hát még a DDR2 667!:)

Az Amd-s megoldást viszont én is megvárom...

(#4) pilóta válasza Matr x (#2) üzenetére


pilóta
nagyúr

Senki nem mondta, hogy 7 PCI slot lesz az erre épülő alaplapokon. Ugyanis az integrált cuccosok is PCI-osak, csak nem külön kártyán, hanem ''rátéve'' az alaplapra. Attól még ugyanúgy PCI-os...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#5) rog válasza pilóta (#4) üzenetére


rog
addikt

senki nem mondta, de mégis azt jelenti, hogy integrált cuccok +7 pci slot.

(#6) velizare válasza Karex (#3) üzenetére


velizare
nagyúr

hm... számoljunk csak... nálam eddig van benne 1 hangkártya, 2 hálókártya, 1 scsi kártya 1 tvtuner + a videokártya, amire ezért nem tudok egy komolyabb zalman bordát rakni. szal nem olyan sok az a 7 pci

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#7) Karex válasza velizare (#6) üzenetére


Karex
senior tag

Huh, van ott zsúfoltság...

Talán nem is kellene az a 7 pci, inkább kössünk össze 3-4 alaplapot, azon már csak elférnek a legigényesebbek is:C!

(#8) Agyasima


Agyasima
senior tag

Én akkor már csak azt nem értem, hogyha ez nemsokára jön, akkor hol a túróba vannak a KT880-as csippszettekre épülő alaplapok végre, amik jól elvernék az nForce 2est? (amiket már év végére :F >talán< igértek...)

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#9) Karex válasza Agyasima (#8) üzenetére


Karex
senior tag

Lehet, hogy azt kihagyják, és ez lesz a nagy nForce-verő?:F

(#10) Egon


Egon
nagyúr

Ez jó hír: elvileg sietteti az Intelt a hasonló specifikációjú lap (Grantsdale?) kidobására, illetve elvileg lenyomja az árakat...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11) carlton


carlton
csendes tag

Az Nforce2 verőről azt állították, hogy olyan nagy a megrendeléseket kaptak, hogy nem bírnak miatta az atlon64/fx-es platformra koncentrálni. Na ehhez képest én sem láttam még egyet sem. Szóval összeszedhetnék már magukat AMD fronton is, de erősen.

(#12) ptiboy


ptiboy
senior tag

Szerintem is felesleg 7 PCI
de a X-pressszzzz az king lessszzz :)

:)

(#13) carlton


carlton
csendes tag

A 7PCI meg nem sok a szerverekbe így is annyi volt legalább + AGP. Na és ha belegondoltok akkor pedig kell is az a 7-dik, mert AGP is leakarják cserélni hamarosan PCI X-re.

(#14) steveetm válasza Karex (#9) üzenetére


steveetm
őstag

lehet én értek félre vmit, de ez nem intelhez van?
a másik, hogy az a 7 pci slot, sima vagy xpress, mer ha sima, akkor hol az xpress?
Üdv.: steveetm

(#15) Karex válasza steveetm (#14) üzenetére


Karex
senior tag

Hát, most elbizonytalanítottál!

Szerintem 7 pci xpress elsőre sok lenne, szerintem max az agp slotot váltja fel.

(#16) steveetm válasza Karex (#15) üzenetére


steveetm
őstag

jó, annak meg megin nem látom értelmét, mikor még az agp 8x is simán sok(és még sok is lesz imho egy ideig) de pci sávszél már elég szűkös egy ideje, szal ott lenne értelme. aztán lehet nincs igazam.
Üdv.: steveetm

(#17) csudri


csudri
őstag

Ezt már egyzser megkérdeztem itt a ph!-n, de már nem emlékszem a válaszra. Szóval.

A PCI-X kompatibilis-e visszafelé a ''sima'' PCI-vel. Értsd, működni fognak-e a mostani cuccaim az új foglalatban?

(#18) Egon válasza csudri (#17) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem. De jó darabig lesz ''sima'' PCI is az alaplapokon (mint anno ISA).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19) steveetm válasza csudri (#17) üzenetére


steveetm
őstag

pci-x meg pci-express nem ugyanaz.
egyébként nem tom meik meikkel kompatibilis.
Üdv.: steveetm

(#20) -Devil-


-Devil-
aktív tag

Az a 7 PCI foglalat tényleg nem rossz! Ha pedig mindegyik kaphat saját IRQ-t, akkor kész kánaán. Van akinek tényleg szüksége van ennyi foglalatra, pl. nekem is jól jönne, ha véletlenül be kellene még tennem 1-2 kártyát, akkor lenne hova, a mostani gépemben 5 PCI + 1 AGP van, az 1-es PCI foglalat kivételével mindegyikben van egy kártya (TV-Tuner, LAN, SB Audigy, SCSI). Az 1-esbe meg kártyát tenni... háát öngyilkos hajlamra vall... :DD

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#21) -Devil- válasza steveetm (#19) üzenetére


-Devil-
aktív tag

Nagy a valószínüsége, hogy nem lesz a PCI kompatibilis a PCI-Express-el. Kíváncsi vagyok, hogy lesz-e vajon olyan chipset, amiben helyet kap a PCI-Express mellett egy AGP is. Megkönnyítené az átállást. Habár, hogy az intel ilyet nem fog csinálni az tuti. Had vegyen a lúzer juzer új VGA-t is... Nekem már alapból nem volt szimpi ez a PCI-Express. Az AGP sávszélessége még bőven elég, a PCI mellett meg bevezethették volna a desktop kategóriában is a PCI-X-et. Nem rögtön a 133 MHz-es verziót, elég lett volna a 100 MHz-es is. Meg lehetne így ''toldani'' a PCI-t, mint annak idején a 8 bites ISA slot-ot. Így még jóval tovább megtarthatnánk a PCI-os kártyáinkat, és nem kavarodna megint úgy 2 sínredszer a gépben, mint az ISA-PCI-os időkben. Így viszont hamarabb kidobhatunk mindent. :( A SCSI vezérlőmet sajnálom a legjobban. :O

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#22) LordX válasza -Devil- (#21) üzenetére


LordX
veterán

Nulla a valószínűsége. Nem lesz az.

A PCI-X 64 bit széles busz, nem csak az órejelben gyorsabb a PCI-nál. Ezért sokrétegű, és bonyolult drótozású nyák kell hozzá, és ez rohadtul megrágítja az alaplapot.

A PCI-Express ezzel ellentétben soros (illetve annyi bites, ahányszoros) elérésű, így egyszerűbb, olcsóbb alaplapokat lehet hozzá csinálni.

Arról nem is beszélve, hogy utóbbi esetben nem kell egy fél méter hosszú nyákot csinálni a kártyákhoz csak azért, hogy be tudd dugni a csatolóba..

A sima PCI úgysem fog kiveszni egyik pillanatról a másikra, ahogy az ISA sem veszett ki 2 hét alatt, a lapokon mindkét csatoló szerepelni fog.. 4-5 év múlva meg nem fogod annyira sajnálni azt a SCSI vezérlőt..

(#23) neduddgi


neduddgi
aktív tag

Jó a 7 PCI, például vehetsz akár 2 Raid kártyát is bele. Inkább azon gondolkozom, hogy fogják összezsúfolni mindazt amit rátesznek az alaplapra. Félek, nemcsak drága, de teljesen szerelhetetlen lesz...

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#24) LordX


LordX
veterán

Hol a francba olvastátok, hogy 7 PCI slot lehet az alaplapon?

Először is: ''akár 7 PCI eszközzel is elboldogul'' PCI eszköz lehet az alaplapra integrált RAID vezérlő, a 2. LAN, stb. Nem csak a PCI slotba bepakolt kártyák.

Másodszor: Akinek van (pl.) Connexant 878-as chipre épülő TV-tuner kártyája, az tudhatná, hogy egy darab PCI kártyára több PCI eszköz is pakolható. (Van egy Pinnacle PCTV Pro-m: 2 eszköz az eszközkezelőben - külön a video, külön a hangrészéhez 878-as chipnek)

Harmadszor: aki 7 PCI slotot akar, az rakja rá az AGP mellé egy teljes méretű ATX-es alaplapra.. Ugyanis ezen szabvány szerint 7 db bővítőhely van az összes kártyának.

[Szerkesztve]

(#25) Warlock_42


Warlock_42
senior tag


PCI-X-ről FAQ:

[L]http://www.intronics.nl/intronics/eng/pcix.jsp[/L]

Itt azt írják, hogy kompatibilis lesz a PCI-al, a régi kártyák működnek vele, sőt a PCI-X kártyák működnek majd a PCI slotokban.

Itt a fejlesztők lapjáról a PCI-X:

[L]http://www.pcisig.com/specifications/pcix_20[/L]

Amely szerint:
''Full hardware and software backward compatibility to previous generations of PCI.''


What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#26) Warlock_42 válasza Warlock_42 (#25) üzenetére


Warlock_42
senior tag


A PCI-Express-ről itt egy FAQ:

[L]http://www.pcisig.com/news_room/faqs/faq_express [/L]

Elég óvatosan fogalmaznak, hogy sem a PCI-t, sem a PCI-X-et nem óhajtják száműzni vele, hanem az AGP felváltására szánják. Úgy néz ki, hogy csak szoftveresen kompatibilis a PCI(-X)-al, viszont terveznek átalakítókat.

Szerintem vagy az lesz, hogy az egyik szabvány lenyomja a másikat, vagy az, hogy PCI helyett PCI-X-et használunk, AGP helyett meg PCI-Express-t. Azzal meg jó ideig egyik alaplapgyártó sem fogja rontani az üzletét, hogy nem rak az alaplapjaira ''régi'' AGP meg PCI csatlakozókat.

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#27) rog válasza LordX (#24) üzenetére


rog
addikt

google.com:
vt8xxxx spcifications pci slots
(persze nem xxxx, hanem a cikkben szereplő szám..)

(#28) Vikthor


Vikthor
nagyúr

És akkor milyen jó lesz nekünk, hogy lesz egy új szabvány... Megint nem lesz kompatibilis lefele. Elvégre mi éltetjük ezeket a cégeket, mert mindig megvesszük a legújjabb cuccokat, beleértve engem is. :F

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#29) Vitus


Vitus
őstag

Biztosan szép és jó lesz, de! Megint lehet lecserélni a fél masinát. :O Ebben már PATA interface nem is lesz :F

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#30) Hun'reeth válasza Vitus (#29) üzenetére


Hun'reeth
őstag

''VT8239 az ATA133 meghajtók mellett......'' - szóval ne parázz. Szép is volna, ha dobálhatnánk ki a vinyókat.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#31) LordX válasza rog (#27) üzenetére


LordX
veterán

:U
1. A találatok között nincs hivatalos forrás. (Csak azért néztem meg, hogy ebben biztos legyek)
2. Igen, mivel támogat 7 eszközt, ezért lehet olyan lapot csinálni, amelyiken 7 db PCI slot van.
De: ekkor semmilyen integrált cucc nem lehet a lapon a déli híd hangkártyája, hálókártyája, stb mellett (mondjuk a VT8239-es miatt nem is feltétlen kell: egyedül a RAID hiányolható belőle), valamint nem fogod tudni kivezetni az AGP-t.. Biztos sokan megvennék ezt a lapot (nem, szerverbe nem vennék meg, nem szerverchipset)

(#32) Sanya válasza velizare (#6) üzenetére


Sanya
nagyúr

1 hálókártya van az alaplapon

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#33) rog válasza LordX (#31) üzenetére


rog
addikt

:)
találós kérdés:
1. hány pci eszközt kezel max a pci-bus? (hint: 7-nél több)
2. hány pci-os eszköz van az alaplapodon az 5 pci slot mellett?
3. ezek fényében szerinted a cikkben a slotok számára gondoltak, vagy a pci eszközök számára?

(#34) Hun'reeth válasza rog (#33) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Ott a pont. :D

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#35) Hun'reeth válasza rog (#33) üzenetére


Hun'reeth
őstag

OFF
Látom, már ketten vagytok twollah -al kedvenc-ek. :C
ON

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#36) eddie303 válasza LordX (#22) üzenetére


eddie303
őstag

Nem tudom, nekem is van TV-tunerem Bt878 chipset-es, és van több eszköz is rajta asszem,
mintha a tunert még egy külön résznek nézné, meg Crossbar-t is.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#37) fanatic


fanatic
aktív tag

Ár? AMD? Csak a lényeg hiányzik! :((

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#38) Overlocker


Overlocker
veterán

Előzésben az Intel!? Hol marad a K8T890-en? Én úgy hallottam, hogy csak 2004 második felében jön. Addigra az Intel nagy előnyre fog szert tenni valószínűleg.

(#39) Szaki


Szaki
tag

Ossze szedtem nehany infot roviden a PCI.org oldal segitsegevel meg egy IBM-es technikus ismerossel.

A PCI egy keretszabvany aminek van az
- alap rendszere
- 2.1 verzio
- 2.2 verzio
- 2.3 verzio lefele kompatibilis

A nagyobb gyartok akik rack meg nagy gepeket csinalnak kitalaltak tovabbi PCI alapokon nyugvo csak busz rendszert tartalmazo szabvanyat:
- PCI-X
- small PCI
- mini PCI
- compact PCI

Akit jobban erdekel a pci.org oldalairol letoltheto minden.

(#40) HiperG


HiperG
addikt

De mi a f*sznak Dual-DDR 667 egy 800 mhz fsb-s procihoz... Ez olyan nf2 dual csenel effektus lesz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.