Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) Peet


Peet
senior tag

Én Philipset és TDK-t szoktam általában venni, de szerintem amit utoljára vettem Philipset az is hamisítvány. :U
A Philips lemezek oldala kisértetiesen hasonlít a hamis verbatim lemezek oldalára, az enyémek is úgy néznek ki mintha meglenne folyva ott a műanyag borítás. Elösször azt hittem a lámpám olvasztotta meg (tűzforró lesz az amit aláteszek, iszonyú erősen nyomja) , mert ott felejtettem véletlenül alatta egy csomaggal, de mikor megnéztem egy másikat az is olyan volt.
Eddig különösebben nem voltak vele gondok, bár 1-2 dolof feltünt:

- az otthoni Yamada divx plaxer néha nehezen olvassa be a korongokat, de van hogy kiveszem és simán megy (ez még lehet a lejátszó hibája mert néha gyári korongokkal is sz..rakodik)

- pár hete minden ok nélkül egymás után sikerült elrontanom 4 lemezt, pedig mindent úgy csináltam mint máskor

Ami viszont már idegesít a dolgoban, hogy megint vettem vagy 2x25 db 8x-os Philips DVD+R-t (mint eddig) és ennek most más volt a tokja fullra. Itt ugyan nem volt megfolyva a lemez oldala, de más cimke meg minden. Az ''eladó'' azt mondta azért van ez az új design mert készülnek a német foci VB-re vagy mire. Nah jó, ez még nem különösebben érdekelne, viszont mikor hazavittem őket, szomorúan tapasztaltam, hogy a 8x-os lemezek csak 4x-en írhatók az LG 4160-as írómmal.
Bevittem a céghez, megnéztem egy LG4160-ban az egyik legújabb Neroval (6.6.0.8) és itt is csak 4x-en írható a lemez. :O

Persze jó nekem a 4x-es sebesség is, de ha tudom, hogy csak ennyi akkor veszek olcsóbban. Persze ezért se volt sok a 100Ft/db-os ár, így még ha akad 1-2 selejt közte az se annyira zavaró, inkább csak a tartósság lesz majd kérdés! :F:U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.