Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bandrew


bandrew
tag

Na mi van? lemezfogyasztó nagyhatalom vagyunk, hogy nálunk derült ki először?? :D
Eddig sem vettem verbatimot ( kizárólag az ára miatt) és eztán sem fogok, megint csak az ára miatt

Jó a mazochistáknak: amikor rossz, akkor jó. Amikor jó, akkor rossz, tehát jó.

(#2) tierbatyo


tierbatyo
senior tag

Nemrég szarakodott nekünk egy 16x-os 25-ös csomag. Lehet hamisítványokkal volt tele.:F

Take a look to the sky just before you die

(#3) bumper válasza bandrew (#1) üzenetére


bumper
senior tag

Nem nálunk derült ki elősször, hanem most elősször derült ki, hogy nálunk (is) forgalomba került hamis dvd.
Kis különbség

(#4) Peet


Peet
senior tag

Én Philipset és TDK-t szoktam általában venni, de szerintem amit utoljára vettem Philipset az is hamisítvány. :U
A Philips lemezek oldala kisértetiesen hasonlít a hamis verbatim lemezek oldalára, az enyémek is úgy néznek ki mintha meglenne folyva ott a műanyag borítás. Elösször azt hittem a lámpám olvasztotta meg (tűzforró lesz az amit aláteszek, iszonyú erősen nyomja) , mert ott felejtettem véletlenül alatta egy csomaggal, de mikor megnéztem egy másikat az is olyan volt.
Eddig különösebben nem voltak vele gondok, bár 1-2 dolof feltünt:

- az otthoni Yamada divx plaxer néha nehezen olvassa be a korongokat, de van hogy kiveszem és simán megy (ez még lehet a lejátszó hibája mert néha gyári korongokkal is sz..rakodik)

- pár hete minden ok nélkül egymás után sikerült elrontanom 4 lemezt, pedig mindent úgy csináltam mint máskor

Ami viszont már idegesít a dolgoban, hogy megint vettem vagy 2x25 db 8x-os Philips DVD+R-t (mint eddig) és ennek most más volt a tokja fullra. Itt ugyan nem volt megfolyva a lemez oldala, de más cimke meg minden. Az ''eladó'' azt mondta azért van ez az új design mert készülnek a német foci VB-re vagy mire. Nah jó, ez még nem különösebben érdekelne, viszont mikor hazavittem őket, szomorúan tapasztaltam, hogy a 8x-os lemezek csak 4x-en írhatók az LG 4160-as írómmal.
Bevittem a céghez, megnéztem egy LG4160-ban az egyik legújabb Neroval (6.6.0.8) és itt is csak 4x-en írható a lemez. :O

Persze jó nekem a 4x-es sebesség is, de ha tudom, hogy csak ennyi akkor veszek olcsóbban. Persze ezért se volt sok a 100Ft/db-os ár, így még ha akad 1-2 selejt közte az se annyira zavaró, inkább csak a tartósság lesz majd kérdés! :F:U

(#5) Lortech válasza Peet (#4) üzenetére


Lortech
addikt

Ez nem a lemez hibája, hogy 8X-an írható csak, az íródnak ''köszönhető'', Más a médiakódja a lemeznek mint eddig, tehát nem csak a kinézete lett más, és ehhez az íród firmwarében nincs írás stratégia, de legalább is nem 8X.

Thank you to god for making me an atheist

(#6) Lortech válasza tierbatyo (#2) üzenetére


Lortech
addikt

A 8X-os lemezekről van szó. Persze kizárni nem lehet. Csak azzal a bizonyos csomaggal volt gond, és a többi ugyanilyen lemez jó volt, vagy csak egy csomaggal vettetek, és nem tetszett? Azért kérdem, mert mivel ''új'' lemez, sok író nem boldogul vele, ami nem a lemez minőségi hibája.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#7) WillChi válasza Lortech (#5) üzenetére


WillChi
senior tag

Nem kell annyira izgulnia, az én íróm csak 1x-esen hajlandó megírni a számára ismeretlen lemezeket (Toshiba SD-R5112), pl.: 16x-os Verbatim.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#8) Lortech válasza WillChi (#7) üzenetére


Lortech
addikt

Ez így is van, ezért kell csínján bánni a hamisítvány, meg selejt szavakkal, mert sok esetben arról van csak szó, hogy az ilyen módon megírt lemezek írásminősége rossz, vagy még íráskor elrontja az író.

Thank you to god for making me an atheist

(#9) WillChi válasza Lortech (#8) üzenetére


WillChi
senior tag

Ráadásul, ez (majdnem) biztosan nem hamis, mert legális csatornákon hozták be, 1 db-os, vastag tokos, Artisjus matricás, meg még mittudomén milyen lemez. Ebben az esetben az író a ludas. Igaz, hogy még egyetlen DVD-t sem rontott el (kop-kop-kop), igaz, hogy nem sokat írok (szinte alig). A 8x-os Fuji-t sem ismeri, az eredmény dettó ugyanaz.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#10) mr_ricsi válasza WillChi (#7) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''az én íróm csak 1x-esen hajlandó megírni a számára ismeretlen lemezeket (Toshiba SD-R5112), ''

És nem akarsz hozzá egy ''mindent 4x-en''-re hackkelt 1033-as firmwaret?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#11) rocket


rocket
nagyúr

''a felhasznált papír szürke árnyalatú karton,''

Ilyen lehet a nem hamisitvanyon is a henger korul, viszont belul mar rendes fenyes papirbol van a tetejen levo kerek papir.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#12) rocket válasza tierbatyo (#2) üzenetére


rocket
nagyúr

Kizart :)
25-os hengerben levo verbatim 8x dvd-r lemezekre vonatkozik.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#13) WillChi válasza mr_ricsi (#10) üzenetére


WillChi
senior tag

1033 van rajta most is. Gondolom az valami spec. széttúrt változat lehet. Nem nagyon erőltetem a dolgot. Inkább veszek egyelőre 4x -es lemezeket. Majd később meglátom. A 4x-es Verbatim, Fuji, TDK eddig mindig jó volt.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#14) erdoke


erdoke
titán

Valaki elárulná, hogyan került a hamisítványból a ''legális kereskedelmi forrásokhoz''? :F

A legjobb aláírás a héten

(#15) TommyGun


TommyGun
őstag

Naszóval....megnéztem a a Verbáimat és a négy közül az egyik ziher hogy a hamisnak tartott VERBA csomag....gagyi minőség a nyomtatás...nagyon szellemképes...kartonos a papíroknak a ''B'' oldala...púpos a lemezek éle....kézzel is érezhető...ha a hengert a fény felé tartom nem ad olyan egységes visszaverődést mint a rendes eredeti...tehát minden tünet stimmel.....

Namost én írtam eddig vagy 6-7 lemezt ebből a csomagból...íme egy tegnap írt darab...
NEC 3520A 3,04FW-vel......

[kép]
[kép]

Nem azé mondom de az űberfaszentos FUJI (fujifilm02) lemezimen van PIE hibából átlagosan 5 kürül...PIF-ből meg hasonló a helyzet....az űberállat TDK (TTG02) lemezeim vannak 10-12 PIE átlag és hasonló PIF adatokkal :F

[Szerkesztve]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#16) PPeter válasza erdoke (#14) üzenetére


PPeter
addikt

Előfordul, hogy valamelyik hazai cég hivatalosan hoz be lemezt (igényel rá ARTISJUS matricát), ám a vevővek így túl drága, ezért odaadja neki matrica nélkül olcsóbban, a nyakán maradt matricát meg feketén eladja olyanoknak, akiknek meg szürkeimport cuccuk van, de azt az eladás erejéig ki kell fehéríteni (tehát matricásan el tudja adni). Ezen mondjuk könnyen el lehet csúszni, mert a matricák szigorúan sorszámozott egyedi azonosítójelek, tehát az ARTISJUS tudja, hogy egy adott sorszámú matricát milyen lemezre vásárolták eredetileg. Ennek a matrica ''vándorlásnak'' köszönhetően sokszor előfordul, hogy legálisnak látszó matricás lemezt találnak egy boltban, de ami rajta van matrica, azt nem arra a lemezre igényelték eredetileg. Ha valaki így szerzett matricát, meg ilyen hamis lemezt, miért ne adhatná tovább más kereskedőknek, felmatricázva, eredeti, raádásul legális úton az országba került áru látszatát keltve? Ha egy üzletben kezedbe nyomnak egy - ilyen jól sikerült - hamisítványt, ráadásul felmatricázva, akkor Te gyanakodnál?

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#17) Male válasza TommyGun (#15) üzenetére


Male
nagyúr

Egy (kívülről) eredetinek tűnő Verbatim eredménye 12x-esen írva:

[kép]

Szép nem? :) (többet nem írtam ilyenre 12x-esen...)

(#18) Waterman válasza Peet (#4) üzenetére


Waterman
aktív tag

Tegnap beszéltem egy ismerősömmel és Ő is panaszkodott a legutóbb vett Philipsekre.Hibaüzenettel megáll az írás nála,vagy simán elrontja a lemezt,bármilyen szoftverrel ír rá.Nemtudtuk igazán kitárgyalni a dolgot,mert még azt se tudta pontosan,hogy milyen LG írója van.Gondolhatod,hogyan nézett rám amikor azt kérdeztem milyen firmware van rajta.Abban maradtunk,hogy leírja milyen írója van,milyen firmwarrel(elmondtam hol tudja megnézni) és hoz pár darabot a jövő héten a Philips lemezeiből.Kiváncsi vagyok az én íróm mit kezd velük.

(#19) mr_ricsi válasza WillChi (#13) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Gondolom az valami spec. széttúrt változat lehet.''

Ez a téma itt OFF, ezért gyere át ide:
Bővebben: link

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#20) TommyGun válasza Male (#17) üzenetére


TommyGun
őstag

4-6-8x sebsséggel írtam mindet...de mind Kb ilyen eredménnyel zárt...most vagy mákom van és máég a gagyi is minőségi vagy ennyire jó az íróm :D

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#21) erdoke válasza PPeter (#16) üzenetére


erdoke
titán

Ezek után már igencsak gyanakodnék, de eddig meg se fordult a fejemben.

Különösen szomorú, hogy az idióta módon drága, legálisnak mondott útvonalak és a szürke/fekete import köött is van átjárás. A legjobb vétel 300 Ft-ért használhatatlan hamisítványt venni.

A legjobb aláírás a héten

(#22) Male válasza TommyGun (#20) üzenetére


Male
nagyúr

Vagy a teszt rossz :) Fura, mert simán végigolvassa: szép emelkedő vonal 16X-ig, törések nélkül (erdoke szerint is illene lassulnia). Amúgy 8X vagy az alatt nekem is jók az eredmények, úgytűnik csak a 12X-es írást nem kedveli.

(#23) raszputyin


raszputyin
senior tag

akinek 8x dvd-r kell, vegyen nyugodtan Verbatim lemezt... 5-ös pastel csomagolásban. Lehet, hogy drágább vmivel, de szebb, és TY gyártmány.

szerk.: ja és szép minimalista ízlésű vékonytok is jár hozzá :))

[Szerkesztve]

(#24) TommyGun válasza Male (#22) üzenetére


TommyGun
őstag

Nemtom megmondom őszintén....de végülis 8x a lemez tehát nem is gáz ha a 12x írást nem bírja....remélem PPeter is lekommentálja hogy mitől ilyen jó ez a Fake Verbatim ami nekem van...mondjuk az is lehet hogy jó minőségű hamisítvány...úgyértem hogy nem verba ez kiderült de lehet mákom van és mondjuk valami középkategóriás lemez csücsül a hengerben....gondolom ugynúgy ezek is olyanok hogy amilyen épp volt olyat szitáztak fel verbának a hamisítók...és mondjuk pont korrekt minőségű hengert kaptam :B

Vagy eccerűen nem értem.....mondom hogy a ridisces lemezeim sokkal gagyibbak....3-500 PIE hiba az átlaga....mondjuk olvasás tesztje annak is szép....

[Szerkesztve]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#25) PPeter válasza TommyGun (#24) üzenetére


PPeter
addikt

Először is az NEC íróddal mért értékek nem mérvadók. Ha valóban hamis Verbatimmal akadtál össze és jól írta meg, az az íród érdeme :) , vagy egy kicsit jobb darabokat fogtál ki a lemezből - mivel a MID hamisítása is kellett az ''akcióhoz'', ezért a lemezek vélhetően egy helyen, egyszerre készülhettek, tehát nem hiszem, hogy több forrásból érkeztek a hamis csomagolás alá a korongok. Hogy a Ridisc lemezekhez képest jó vagy sem, szerintem azt is figyelembe kell venni, hogy mennyibe kerültek a lemezek. Egy 30 Ft-tal olcsóbb Ridisc lemez lehet olyan, amilyen - mindenki tudja, hogy a Ridisc éppen olyan lemezt szitáz fel amit akciósan meg tudott venni valamelyik gyártó beragadt készletéből -, ezt a hamisított lemezt viszont a legtöbb helyen a szokásos Verbatim áron próbálták elsütni, még a botrány kibontakozása után is csak 5-10 Ft-ot engedtek belőle egyes helyeken. De tegyük ezt is félre és tegyük fel, hogy a lemez jó: ettől még a márkahamisítás ténye fennáll, ami nagyon baljós üzenet arra nézve, hogy mi várható a jövőben. Ha egy adott termék legális piaca ellehetetlenül (a magas jogdíjak miatt a hivatalos CD/DVD piaccal pont ezt történt), akkor nyilvánvaló, hogy a fekete kereskedelem megerősödik, ami viszont elkerülhetetlenül hossza magával, hogy jellegénél fogva nem kontrollálható és a haszon kedvéért semmilyen eszköztől sem riadnak vissza az ebbe invesztáló alvilági erők. Ez mosolyogtatóan hangzik, de ha belegondolsz, baromira nem az.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#26) TommyGun válasza PPeter (#25) üzenetére


TommyGun
őstag

Köszi a választ....értem hogy mi a probléma a hamisítással és ez engem is aggaszt...
De én speciel erre a saját hengeremre koncentrálnék most ha nem bánod...hogy érted azt hogy nem mérvadóak a tesztjeim ? Egy Plextorral más eredményt adott vólna a PIE-PIF tetszt ? vagy nem értem....vagy ez egyáltalán nem számít semmit ?

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#27) PPeter válasza TommyGun (#26) üzenetére


PPeter
addikt

Nem minden meghajtó képes akkurátus és viszonyítási alapként használható minőségi ellenőrzésre. A NEC és Pioneer meghajtók nem jók erre. Mondjuk arra jó, hogy ugyanazzal az íróval mért értékeket összevesd, de számos esetben ezek az írók bőven alá- vagy fölémérnek. Egy szép olvasási teszt (incl. elérési idő vizsgálat) többet mond ezeknél a meghajtóknál, mint a PI/PO grafikon.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#28) TommyGun válasza PPeter (#27) üzenetére


TommyGun
őstag

Akkor nem is érdemes PIE tesztet csinálnom a lemezeimen :F :(
Tehát ha összevetem ezt a Fake Verbát mondjuk a Fuji és TDK lemezeim eredményével akkor az már ér vmit ?

[Szerkesztve]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#29) PPeter válasza TommyGun (#28) üzenetére


PPeter
addikt

Hát nem sok teteje van ezzel a meghajtóval, csak mostanában ez amolyan divat lett, mindenki ezt nyomja, holott a legtöbb meghajtó nem felel meg erre a célra. Az eredményke értelmezése sem merülhet(ne) ki annyiban, hogy tetszik-e a kapott pontszám a végén, vagy sem. De ez már egy másik történet. :)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#30) TommyGun válasza PPeter (#29) üzenetére


TommyGun
őstag

Divat lett mert mindenki azt mondja hogy ez jobban szemlélteti hogy milyen a lemez minősége mint az olvasás teszt....de azért elmagyarázhatnád hogy mi a lényege ennek a tesztnek :)

Pedig most rakták bele a NEC FW-be nemrég ezt a fajta tudást asszem :((( fenébe

[Szerkesztve]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#31) erdoke válasza TommyGun (#28) üzenetére


erdoke
titán

Bár az én NEC íróm most éppen döglött, de szerintem nem annyira gáz a 3520/3540 PI/PIF tesztje mint bármely Pioneer íróé. Ha nem tesztelsz 8X sebesség fölött (nekem az 5X tűnt a legjobbnak), akkor a Lite-On/Plextor/BenQ tesztekhez hasonló eredményt kapsz. Az írásaid egymás közti összehasonlítására mindenképpen jó.

A legjobb aláírás a héten

(#32) Ritek válasza Peet (#4) üzenetére


Ritek
csendes tag

Szia

A Philipsnek NINCS CDR/DVDR gyára.Amit Philips lemeznek veszel az 3-4 gyár terméke. Van MBI-CMC-Fuj-Prodisc és talán még más is.
Meg kellene tanulni, hogy a név ''brand'' csak abban az esetben jelent folyamatos garanciát, ha az adott cégnek van saját gyára.
Ilyet csak a : Ritek-Verbatim-Fuji-Taiyo Yuden-Prodisc- tud produkálni a nagyobb nevek közül. Ha visszatekintessz az elmúlt három évre akkor a Philips DVDR lemezek nem voltak sehol. A Philips csak későn és sajnos szarul kezdett bele ebbe az iparba. (nem is nagyon érdekli őket mert havi több millió eurót keresnek a jogdijakból. Minden gyár aki CDR/DVDR lemezt gyárt köteles minden db után x összeget fizetni a Philipsnek.
Hát röviden ennyit a Philips lemezekről : Nem rossz, de lehet, hogy mindegyik másik gyárban készült és ebből kifolyólag más a MID, igy a kompatibilitás is változik.

www.Ridata.hu * Hivatalos gyári képviselet - Minden ami Ritek és Ricoh CDR/DVDR kis és nagykereskedelme ( www.DvdrTeszt.hu - ha problémád van a dvd írással - firmware-ek, tesztek, leírások)

(#33) PPeter válasza Ritek (#32) üzenetére


PPeter
addikt

Jó sok ferdítést összehoztál azért. A Philipsnek lehet hogy nincs saját gyára, de az ő laboratóriumaiban dolgozták ki az írható optikai adathordozók nagy részét és számos olyan gyártó cég van, amelyekben részesedése van a Philipsnek. Az a mondatod pedig, hogy ''Meg kellene tanulni, hogy a név ''brand'' csak abban az esetben jelent folyamatos garanciát, ha az adott cégnek van saját gyára.'', egyenesen valótlan, és a CD /DVD piac legnagyobb ''szajháját'' a Riteket példaként együtt emlegetni a mellé felsorolt cégekkel, kissé röhejes. Ne felejtsük el, hogy az általad lehúzott Philipsnek pont a Ritek gyártotta minden idők egyik legsz@rabb ''márkás'' lemezét, és minő véletlen, hogy a nálunk is óriási sikert aratott 99 Ft-os Fujitsu-Siemens CD-R lemez - amelyből szerintem egy darab sem volt olvasható egy év múltán - is a Ritek műve volt (egyébként pont ezzel kapcsolatban derült ki, hogy a Ritek elfelejtett pármilliócska lemez után gyártási licence díjat fizetni a Philipsnek, de később aztán hajlandó volt rendezni a tartozását, így elkerülte a Princo és pár hasonszőrű cég sorsát, akik viszont ma már nem is gyárthatnának egy rakás lemeztípust a licence díjak megfizetésének hiányában). A Ritek név tehát önmagában semmire nem garancia, a világ legfosabb lemezét is legyártja neked, ha nem akarsz érte sokat fizetni - és ebben azért jócskán különbözik például CMC-től vagy a Moser Baertől, akiknek presztízs, hogy egy bizonyos minőségi szint alá ne menjenek. És ha már a Ritek dicsőítésénél tartunk, vajon miért nem találni olyan nagy márkanevet, nagy céget, aki folyamatosan a Ritekkel gyártatna DVD-t? Nem véletlenül vásárolta meg a Ritek a tönkremenő Traxdata cég márkanevét, úgy kellett neki egy elismert márkanév, mint egy falat kenyér - ugyanis bármennyire a legnagyobb volumenben gyártó cég a Ritek a Távol-Keleten, a többi elismert gyártó még mindig nagyobb becsben áll, tudniillik a nagy mennyiségek és megrendelések kedvéért a Ritek hajlandó a béka segge alá menni a minőséget tekintve, amit mindenki tud róla. Az sem véletlen, hogy a felszitázós, egynyári márkanevek tulajdonosai is főleg a Ritekben találtak partnerre az olcsó, noname kategóriájú lemezdömping megvalósításához kezdetben.
Valóban, abban igazad van, hogy önmagában a márkanévnek nem szabad bedőlni, mert pl. Philips, a TDK, a FUJI és a Maxell is megcsinálta rendszeresen, hogy egy adott termék első sorozatait a legjobb gyártókkal a lehető legjobb minőségben készítette el, aztán a tömegtermelést már olcsóbb gyártókkal végeztette. De a teljes kép kevéért azt is figyelembe kell venni, hogy egy adott márkanév alatt eleve találhatunk többféle minőségű és más-más piacra, felhasználói csoportnak szánt terméket. Jó példa erre a Philips borzalmas Multi Purpose CD-R lemeze, vagy a TDK D-View CD-R sorozata, amelyek sokkal gázabbak voltak, mint a drágább Philips Silver Premium vagy a TDK Reflex Ultra termékcsaládok - csak ugye nálunk már akkor is a ''lehető legolcsóbbat'' elven műkdött a piac, így a Philips Multipurpose mellett senki nem hozott más, normális lemezt - az embereknek meg egy ideig elég volt a Philips márkanév, az már eszükbe sem jutott - illetve csak túl későn -, hogy a cég legolcsóbb, legalja termékét veszik meg, ami akár jóval sz@rabb is lehet, mint a többe kerülő nívósabb termékcsaládok. De az kijelentésed, miszerint ''Meg kellene tanulni, hogy a név ''brand'' csak abban az esetben jelent folyamatos garanciát, ha az adott cégnek van saját gyára'' és főleg a mellé felsorolt cégek nevei nagyon nem fedik a valóságot. Ott van például Verbatim (pontosabban az MKM cég), akinek van ugyan egy szinte sajátnak mondható szingapúri üzeme, és ők maguk gyártják a hotdzóréteg kemikáliáját, de a tömegtermelést ma már kiadja a CMC-nek meg a Moser Baernek, még sincs semmi baj az (eredeti) Verbatim lemezekkel. Vagy ott a Maxell és a Ricoh akiknek egy rakás terméke más gyártóknál készül (a saját MID ellenére), de egy csomó laboratóriumi munkát meg ők végeznek el más gyártók számára is a kutatás/fejlesztés során. Vagy említsük a Taiyo Yudent, akiknek a Japánban kis példányszámban forgalomba hozott lemezükön kívül nincs is saját márkanevük, de egy rakás más nárkanév és cég alá bedolgoznak. A ''Philips csak későn és sajnos szarul kezdett bele ebbe az iparba.'' kitétel megy egyenesen marhaság, mert lehet hogy a Philps önmaga nem gyártó, és a más cégekkel készítetett termékei között előfordul a cég hírnevéhez méltatlan minőségű termék is, de közben meg a Philips által tervezett és épített gyártósorokat, glass master (stamper) készítő gépeket használják sok helyen a világon, a Philips által biztosított know-how alapján. Szóval nincs általános képlet és nincs egyetemes szabály és bármennyire is rossz lehet egy ilyen nicknévvel elolvasni majd, amit írok, de az az igazság hogy komoly, szakmai szempontból ma még mindig nagyobb garancia egy termék minőségére a Philips vagy TKD márkanév, mint a Ritek. Ja, és csak szólok, hogy a nagy eredeti gyártók között említett Fuji is végeztet outsource gyártatást, bár igaz, hogy saját stampert (MID-et) ad hozzá a tényleges gyártóknak. Sokkal célravezetőbb konkrét terméket említeni a minőség jellemzése során, hiszen például - hogy jót is mondjak a Ritekről - a Traxdata vagy Primedisc márkanév alatt futó RITEKG05, meg a Ribibogyó noname RITEKG05 között ég és föld lehet a különség az előbbi javára. Pedig a gyártó ugyanaz - és máris dől az elmélet.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#34) Ritek válasza PPeter (#33) üzenetére


Ritek
csendes tag

Na kezdjük az elején.
Igaz te már máshol azt írtad nem szabad a fórumra vinni az ilyen harcokat, de te kezdted.
1, Azért kapja a Philips a jogdíjat, mert nála dolgozták ki az elvet, hogy hogyan is kell működnie a CDR/DVDR lemeznek. Ettől még a Philips van annyira barom, hogy nem a legjobb gyárakkal gyártat. A másik viszont az, hogy ez csak egy elméleti szabvány (amit a Princo bebizonyított Amerikában) és lehet ezt máshogy is csinálni. Princo vs Philips USA. (a Princo győzött és nem fizet a Philipsnek egy centet sem)

2, Az általad lehúzott Ritek azért a mai napig is a legtöbb lemezt gyártja a világban és érdekes módon az Ő gyárukban született meg az első működőképes DVD-R lemez.
A GO3 (1-2x) és GO4 lemezzel (4x) a világ összes gyárát lekörözték minőségben és mennyiségben.
Egy kis történelem : Ritek Co.
Alapitva : December 29, 1988
Központi cím :No. 42, Kuan-Fu N. Road, Hsin-Chu Industrial Park, 30316, Taiwan
1994 - Optikai lemezgyár alapítása Ausztraliában
1995 - Az elsõ Taiwani gyár aki megszerezte az ISO9002 minõsítést
1996 - Optikai lemezgyár alapítása az USA-ban
Elkészül az elsõ CD-RW Taiwanon
Elkészül az elsõ DVD Taiwanon
Optikai lemezgyár alapítása az Egyesült Királyságban
Elkészül az elsõ DVD-R Taiwanon
Az elsõ Taiwani gyár aki megszerezte az ISO9001 minõsítést
1998 Elkészül az elsõ DVD-RAM
1999 Az elsõ Taiwani gyár aki megszerezte az ISO14001 minõsítést
A RITEK és a PHILIPS közös Optikai lemezgyárat alapít Németországban
2000 - Az elsõ Taiwani gyár aki megszerezte az QS9000 minõsítést
2001 - Optikai lemezgyár alapítása Kínában
2002 - Az elsõ használható, jó minõségû és olcsó DVD-R/-RW, DVD+R/+RW és DVD-RAM

3, Ha ismernéd a CMC és MBI gyárak termékeit akkor nem mondanál ennyi baromságot. Mindkét gyár a 8x lemezeknél jutott el arra a szintre, hogy használható a lemeze. Értsd úgy, hogy működik. Csak kellett nekik 2 év a Ritek után mire megtanultak lemezt gyártani. A másik fele a dolognak, hogy ha egy kicsit is ismernéd az általad nagyrabecsült gyárak termékeit akkor tudnád, hogy pl a CMC gyárából származik az összes szar MCC,TY,TG lemez. Ezt használja az E-net Corp. és ezt kapod Ridisc és Nyomtatható TDK és egyéb fantáziadús neveken. A TDK ez év márciusig NEM gyártott Nyomtatható lemezt, de ilyet már novemberben lehetett venni az E-netnél. Tudod ki a magyar TDK nézz utána nyugodtan.

4, A Traxdata márkanévért egyáltalán nem repesett a Ritek, mivel több mit 10millió USD tartozást halmoztak fel és ezen összeg fejében (tartozás fejében) szállt a Ritekre a Traxdata márkanév.
Lehet, hogy naponta irogatod hülye leveleid a Riteknek de attól még nem szeretnek. Egy cent hasznot sem hozol a cégnek, szerinted te besorolás tekintetében hol vagy a ranglistában? Baszogatod őket, de hasznot nem termelsz.Mennyi infót kötnek az orrodra? Vagy ha meg megkapsz mindent, akkor meg szégyen az elferdítés, vagy a rossz hír terjesztése.
Érdekes módon nem Ritek lemezeket kapsz 0,129euroért. Ezen az áron a CMC gyáraiból származó szutykot kapod az E-net Corpnál. (0,20euro alatt nincs Ritek és ezt is ''B'' kategóriásként árusítják Arita néven) (az árakról : Fuji: 0,23 / TDK :0,245 / Verbatim : 0,26 / CMC Ridisc : 0,175 / Ritek Ridisc Extrem: 0,22 / CMC Memorex 0,19 )

5, Igen, A Verbatim is gyártat máshol, de van saját gyártósora is Taiwanon a CMC gyárában. Igen az itt keletkezett selejtet adja el a CMC az Enetnek. (valószínüleg a Mitsubishi tudta nélkül)
A Ricoh-nak egyálatlán nincs gyára és ezért gyártat a Ritek és MBI gyárakban a saját technologiájával.

6, Ha, mondom ha, lenne vevő kontaktod akkor tudnád, hogy a vevők 90% csak a TAIWANI Ritek lemezeket szereti. Hol van a Primedisc a magyar piacon? Már a Traxdata is taiwanon (vagy a világ más tájain) készül. (tudom - a Ritek kiköltözik az EU-ból Vietnamba)

Lehet, hogy borzalmas nagy szakértőnek nevezed megad, de a tudásod felszínes és hiányos a vevők és lemezek kapcsolatáról. (meg a gyárak termékeiről is) Érdekes módon a TDK cd-it még a mai napig a Ritek gyártja (ha TDK cdt veszel akkor ua mint a Ridata) és ha nekik ez megfelel akkor valóban szar a Ritek? Ha már így kiemelted minőségre a TDK termékeket. Egyébként az elmúlt hónapokban tele volt a piac Ritek gyártású TDK DVD-R 8x lemezzel. A TDK gyártáskapacitási nehézségei miatt felkérte a Riteket hiánypótlásra. Még a MID is Ritek GO5 volt csak a felirat volt TDK. Tényleg szar a Ritek? Ismerkedj a lemezekkel és gyárakkal mielőtt hülyeségeket irogatsz. Lehet, hogy a népet elvakítod, de szerencsére egyre többen látják az igazságot.

Ui: Én is megkaptam a Verbatimtól a Hivatalos Megbízást/Jóváhagyást, de kiváncsi vagyok mit érsz el saját erőből.
Ha problémád van velem tudod a telszámom, hívj fel és megbeszéljük, de már nagyon unom ezt a sunyi hátulról-mellbe piszkálódást. Én soha nem vizsgáltam nagyítóval egy dvd lemezt, de tudom, hogy melyik gyár gyártotta (95%-ban ránézésre) és hogy melyik lejátszóban megy és melyikben nem. Nekem ez a fontos, mert én kereskedek. Nem akarok szart eladni, mert úgy elvész a vevő. Te megkapod a mintáidat a gyáraktól - írsz valami cikket - és számodra ezzel kész. Vevőkapcsolat : ''O'' nulla.
Meguntam az egészet - Vége

[Szerkesztve]

www.Ridata.hu * Hivatalos gyári képviselet - Minden ami Ritek és Ricoh CDR/DVDR kis és nagykereskedelme ( www.DvdrTeszt.hu - ha problémád van a dvd írással - firmware-ek, tesztek, leírások)

(#35) PPeter válasza Ritek (#34) üzenetére


PPeter
addikt

Lehet, hogy gondjaid voltak annak az értelmezésével amit írtam. Szerintem rugaszkodj neki még egyszer, mert nem Téged vagy a Riteket támadtam, hanem azt, ahogy ''lefested'' a Riteket, mint a piac glóriás jótevőjét a valóság ellenében.

1. A Princo kiharcolta, hogy bizonyos termékekre ne fizessen gyártói licence díjat. Ettől még ők a fasza gyerekek?
2. Én nem mondtam, hogy a Ritek a legrosszabb, de tény, hogy ők gyártják a világpiacra kerülő csumpi jelentős részét, mert a mennyiségért és az alacsony árért cserébe képesek borzalmas minőségben is dolgozni. Ami szintén nem baj, hiszen ha van olyan márkanév, ami alatt mindig tuti minőségű Ritek lemezt tudunk venni - van ilyen, hiszen ott a Traxdata meg a cég egyéb saját márkanevei -, akkor az elégséges támpont. De attól még hogy a Ritek (vagy bárki más) saját maga gyárt, még nem garantálja, hogy éppen jót is gyárt és hogy minden lemeznek stabilan egyezik a minősége - márpedig az előző hozzászólásodban ezt írtad, én főleg erre reagháltam És nem náluk született az első működéképes DVD-R lemez, csupán taiwanon ők gyártottak először írható DVD-t, ez azért nagy különbség - rosszul fordítottad le a Ritek oldalán felsorolt dicsőségtáblázatot.
3. Én nem istenítettem a TDK-t (sőt, én ellene vagyok bármilyen brand-istenítésnek), említettem is, hogy a márkanév nem minden jó példával illusztrálva a nagy márkanevek mögött álló cégek trükkjeit az olcsó tömeggyártással kapcsolatban.
4. Ha nem repesett a márkanévért a Ritek, akkor valószínűleg hazudott pár évvel ezelőtt a CeBIT-en a Ritek embere, aki elmondta, hogy bizony brand-építésben igen nagy bajban vannak, ezért vették meg a világszerte már ismert márkanevet, holott ez nekik igen sokba került (a Traxdata a csőd pillanatában nekik - meg egy rakás más - gyárnak is tartozott egy vagyonnal, a Ritek kvázi a tartozásért cserébe kapta meg a márkenevet). És nem baszogatom a Riteket, ugyanannyit levelezek velük, mint bárki mással. Ugyanúgy megírom nekik is, ha valami gond van a termékeikkel (lásd Ritek DVD+R DL lemezek) mint amikor jó a termékük. Ha ez neked baszogatás, akkor lelked rajta, érdekesmód ők örülnek a szakmai visszajelzésnek és nem abban a stílusban próbálják képviselni a Riteket, ahogy Te ezt próbálod Magyarországon mostanában. Biztos, hogy ez jó stratégia?
5. ''A Verbatim is gyártat máshol, de van saját gyártósora is Taiwanon a CMC gyárában. Igen az itt keletkezett selejtet adja el a CMC az Enetnek. (valószínüleg a Mitsubishi tudta nélkül)'' A taiwanon nem a Verbatim-nak van érdekeltsége, a Verbatim a brandet futtató cég, a gyártási megbízást nem ők adják ki, hanem a brand tulajdonosa, a Mitsubishi Kagaku Media, tehát ha onnan eladnak B kategóriájú lemezt másoknak akkor azt a Mitsubishi teszi és a saját tudtával. Ilyet egyébként minden gyártó szokott tenni, tehát nem értem ezzel mi a baj, attól eltekintve, hogy a beszűkült agyú dealerek ezeket a lemezeket itt Európában ''Verbatim alapanyagként'' árulják. :DDD
6. Az árérzékeny piacokon nyilván az olcsó lemez népszerű, ez teljesen logikus. A Primediscet sajnos túl magas áron próbálták itthon (meg másutt is) eladni, ami aztán meg is pecsételte a sorsát, viszont nagyon szép válogatott minőségű lemezeik voltak, igen színvonalas csomagolásban. Kár, hogy ennyi nem volt elég.

Sajnos fogalmam sem volt, hogy Te állsz az újabb nick mögött - nem szokás több nicket is regisztrálni egy fórumon - és én nem akarlak cseszegetni, de mivel nem látod a fától - Ritektől - az erdőt, az érthető elfogultságodnak tudom be a becsmérlő stílust és részemről felajánlom, hogy fejezzük be a vitát békésen. De a legközelebbi szakmai vagy kereskedelmi kiállításon óvatosan nézz utána, hogy a piacnak mi a véleménye a Ritekről és akkor beláthatod, hogy hiába a legnagyobb darabszámban gyártó cég, ennek bizony ára van, a legyártott termékeinek nagy részét azért tudja olcsón adni, mert bizony az alsó minőségi küszöb nem igazán létezik náluk. Ha ezt belátnád, akkor nem kellene vitázni a nyilvánvaló dolgokon. Szerintem a Riteket más hozzálással, más marketinggel is megpróbálhatnád képviselni. A fórumra meg nem én hoztam a kereskedők és márkaképviseletek vitáját, bár való igaz, hogy rajtad kívül más cégek képviselői még nem kezdték el a fórumon hinteni az igét - szerencsére. A cégeknek, márkaképviseleteknek a fórumot olvasni kell, leszűrni a felhasználók, szakemberek által beírt tapasztalatokat - és a termékekkel, piaci eredményekkel kell érvelniük, nem a saját cégük nevében regisztrálni és idehozni a piaci ellentéteket.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#36) Ritek válasza PPeter (#35) üzenetére


Ritek
csendes tag

1, A Princot nem becsülöm semmire, de be tudták bizonyítani, hogy a Philips nem isten. Én minden olyan harccal szimpatizálok ami elnyomás-kizsákmányolás ellenes. (lásd Artisjus)
Számomra azért nem jó a Philips lemez, mert nincs stabil gyártása. Minden csomag más gyárból származik, így nagymértékben változik a lemezek kompatibilitása az írókkal. (nem biztos, hogy két különböző csomag Philips lemez ua fog működni az íródban)

2, Igen a Riteknek volt egy tévedése, amikor a gyári selejt lemezeket fillérekért kiárusította, de ez csak egy 4-6 hónapos ciklus volt. Nagyon nagy tanulópénzt fizetett a tévedésért. Az Enet bebizonyította, hogy a szar is eladható ha Ritek termék, így sikeresen aláásta a márkanevet és csökkentette a lemez piaci értékét.
2004.Novemberétől a Ritek megsemmisíti a ''B'' minőségnél rosszabb lemezeit.
Az Enet ezért váltott a CMC termékekre. (most a CMC a szajha a te szavaiddal élve)
2002 - Az elsõ használható, jó minõségû és olcsó DVD-R/-RW, DVD+R/+RW és DVD-RAM Én ezt írtam : nagy a különbség . A lényeg az ELSŐ HASZNÁLHATÓ - JÓ MINŐSÉGŰ és OLCSÓ-n van.


Traxdata márkanév : Európán kívül (már egy kicsit a közelkeleten) azt sem tudják mi ez. A Ridata márkanevet a világ minden táján ismerik, és ha nem kellett volna ''megvenni'' a Traxdata-t akkor it is csak Ridata lenne. 10Millió USD szerintem és a Ritek szerint is egy kicsit sok volt. Hosszútávon kifizetődik, de itt most nem zsebpénzről beszélünk.

5, OK, hibáztam a Verbatim csak márkanév, a gyár az MKM, (elírtam, de ettől még a lényeg igaz)

5, Mint telefonon megbeszéltük, (és mint feljebb írtam) Igen hibázott a Ritek a szar lemezek értékesítésével, de megfizetett a hibájáért.
Aki egy kicsit is ért a lemezekhez az elismeri, hogy a minőség és ár tekintetében az ''A'' osztályos (Ridata-Traxdata) lemezek a legjobbak. Nem arról beszélünk, hogy a világ legjobb lemeze, de az ár-minőség arányt tekintve a legjobb. Nagyon sok olyan gyár van aki magasabb áron szarabb lemezt gyárt.
Ez a két név az azonos minőséget és ha tényleg hibás valamelyik, akkor a gyár kicseréli.
Én a saját tapasztalataim alapján a Verbatim termékeket tartom a legtöbbre, mert ilyen stabil, megbízható, azonos minőségű lemezzel más gyártónál nem találkoztam. De van is árkülönbség, gyári áron tekintve 3-4 cent óriási differencia.

Az összes többi márkanév számomra nem jó. A TDK bizonyítottan gyártat máshol, de az álltalam nagyrabecsült FUJI is elkezdte más gyárak termékeit használni. Nem igazán értem miért kell ezt csinálni, hisz van saját gyártósor, de azzal másnak gyártanak, így a saját terméket megveszik máshol. Nekem ez furcsa.Így lehet lassan, de biztosan leépíteni egy márkanevet. A TDK is erősen halad ezen az úton.

Ha ezeket végiggondolod akkor tényleg nem sok márkanév van akinél garantáltan mindig ua-t kapod. (Verbatim-Traxdata-Ridata-That's) Lehet, hogy az előző levben rosszul fogalmaztam, de a ''lemez-felhasználó'' tekintetében ez az igazság.

6, Sajnos az egész világ árérzékeny lett. Amíg minden nap új emberek próbálnak meggazdagodni ezen a piacon, addig mindig lesz olyan barom aki képes 1ft haszonért ADÓ-ÁFA és Szerzői Jogok Megsértése - csalást elkővetni.
Ez már nem csak nálunk van így. Europa minden olyan országában megy ahol irreális a jogdíj. (lásd Spanyolország és Olaszország)

Nagyon sok mindenben igazad van, elismerem, hogy Te jársz újságírói forumokra, de a piacot NEM ismered.Hallasz sok mindent külföldön, de ez Magyarország. Nem lehet álltalánosítani. NyugatEuropában a Traxdata a márkanév , míg KeletEuban a Ridata a kelendőbb. (azonos minőség csak az egyik olcsobb mivel a gyártási mennyiség 100x) (mielőtt azt mondod, hogy azért olcsobb mert szarabb minőség - azonos gyártósoron készül csak az egyiket Traxnak a másikat Ridatanak szitázzák - viszont a Ridata a világ összes országába készül míg a Trax csak az EU-ba)

www.Ridata.hu * Hivatalos gyári képviselet - Minden ami Ritek és Ricoh CDR/DVDR kis és nagykereskedelme ( www.DvdrTeszt.hu - ha problémád van a dvd írással - firmware-ek, tesztek, leírások)

(#37) eziskamu


eziskamu
addikt

Akkor a fentiek alapján a Fuji kódú Philips DVD-R-es 8x-os lemezek hamisak vagy sem, mert kifogtam egy ilyen szériát, és csak utóbb derült ki, hogy fuji, amit az ír(t)óm (DW-D22A, amúgy ajándék volt, nem saját választás) nem nagyon szokott komálni, még firmware frissítéssel se mindig jó az eredmény?

(#38) Ritek válasza eziskamu (#37) üzenetére


Ritek
csendes tag

Szia
Nem kamu. Ezek szerint rosszul fogalmaztam.
Eredeti Fuji termék, Philips szitázással, de a lényeg az lett volna, hogy mivel a Philipsnek NINCS saját gyára, így amit Philipsként veszel az több gyár terméke. Ezért van az, hogy pl a CMC gyártmány megy az íródban, de a Fuji nem. (vagy fordítva - kinek milyen írója van)
De már láttam Prodisc gyártmányú Philipset is. Ez megint nem úgy fog viselkedni az írókkal, mint ahogy az előző két tipus.
Ezt próbáltam elmagyarázni idáig : Attól hogy a felirat Philips, még két különböző csomag lemezei (ha más gyárban készültek) nem biztos, hogy azonos módon fognak dolgozni. Ezt garantálni csak a Verbatim, Traxdata,Ridata,Thats,Princo feliratok tudják, mivel ezek a cégek saját gyártósorral rendelkeznek és miért vegyenek máshol lemezt, ha Ők maguk is meg tudják csinálni?

www.Ridata.hu * Hivatalos gyári képviselet - Minden ami Ritek és Ricoh CDR/DVDR kis és nagykereskedelme ( www.DvdrTeszt.hu - ha problémád van a dvd írással - firmware-ek, tesztek, leírások)

(#39) erdoke válasza Ritek (#38) üzenetére


erdoke
titán

Érdekes a vita, mindkét fél sok olyat mondott, amivel a saját tapasztalataim/információim egybevágnak.
Viszont létezik PHILIPS médiakódú lemez (8X és 16X biztosan), ez bármely íróból dumpolt FW-ben megtekinthető. Ezeket ki gyártja, ha igaz az, hogy a Philipsnek nincs saját gyártókapacitása? A tesztek szerint nem igazán egyezik meg az írási stratégiájuk/eredményük más lemmezekkel.

A legjobb aláírás a héten

(#40) PPeter válasza erdoke (#39) üzenetére


PPeter
addikt

Egy része Németországban készülhet, a többit meg ugyanúgy kiadják más gyáraknak bérmunkára, mint a nem PHILIPS MID-es lemezeket, csak éppen ehhez a Philips adja a stampert/MID-et.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#41) erdoke válasza PPeter (#40) üzenetére


erdoke
titán

Ha stampert ad, és kellően tudja ellenőrizni a minőség állandóságát (eddig ezzel egyik Philips szitázású lemeznél se tapasztaltam problémát, akár MBI, akár CMC, akár FUJI gyártmány volt), akkor ez számomra saját gyártmány, mindegy hol készül. Akárcsak a RICOH, ami az egyik legmegbízhatóbb +R lemez márka.

A legjobb aláírás a héten

(#42) PPeter válasza erdoke (#41) üzenetére


PPeter
addikt

Nekem se volt gondom velük. Az utolsó Philips lemez, amivel szívtam, a CD-R korszakban volt a Multipurpose korongjuk, illetve a 16x-os DVD+R (PHILIPSC16) lemezüknek se volt sokáig normális stratégiája egy rakás íróban, de aztán kikupálódtak a meghajtók. Az ilyen módon gyártatott lemezeket én is hajlamos vagyok saját gyártmánynak tekinteni, mert a kihelyezett gyártás ellenére törődnek a minőséggel.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#43) riska1982


riska1982
tag

Na akkor most minden kulissza titkot meg tudtunk a lemezekről!
Ezekről publikus fórumokban szerintem nem szoktak beszélni. Na de mindegy. Most én is nagyon sokat tanultam :R

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#44) PPeter válasza Ritek (#36) üzenetére


PPeter
addikt

1. Igen, az egy kézben összpontosuló hatalom ellen mindig küzdeni kell, de számomra ez nem menti fel a Princot, mert nem arra használják fel a licence díjakon megspórolt pénzt hogy a minőségellenőrzést fejlesszék a gyártósoraik mellett. :DDD

2. Látod, beismerted, a Riteknek voltak ''tévedései'', nem is egy. Lehet, hogy most valóban észbe kaptak, és rájöttek, hogy nem éri meg a rosszabb szériákat eladni a gagyi feliratozó cégeknek, de ahhoz idő kell, hogy a kialakult kép megváltozzon.

5. Ezen nincs mit ragozni, nem is kötekedésből írtam, csak a pontosítás kedvéért, mert sokan képzavarban vannak, hogy ki az anyacég, ki futtatja a brandet, stb.

''Mint telefonon megbeszéltük, (és mint feljebb írtam) Igen hibázott a Ritek a szar lemezek értékesítésével, de megfizetett a hibájáért.''

Akkor mégsem írtam valótlant és beláthatod, hogy nem pocskondiáztam a céget, csak rávilágítottam azokra a lépéseikre, amelyekkel a CD-R virágkorában, meg tavaly a DVD lemezekkel sikeresen saját maguk alatt vágták a fát. Amit most írsz (és ahogy írod), már sokkal inkább objektív és elfogadhatóbb, mint amit először írtál, a dühből hozzámvágott második hozzászálósról nem is beszélve. Így már van értelme vitázni, sőt, ez így már eszmecsere. :R Remélem a Ritek valóban a szemléletváltást követő új korszakba lépett - úgy legyen! :)

''A TDK bizonyítottan gyártat máshol, de az álltalam nagyrabecsült FUJI is elkezdte más gyárak termékeit használni. Nem igazán értem miért kell ezt csinálni, hisz van saját gyártósor, de azzal másnak gyártanak, így a saját terméket megveszik máshol. Nekem ez furcsa.Így lehet lassan, de biztosan leépíteni egy márkanevet. A TDK is erősen halad ezen az úton.

Nem minden FUJIFILM MID-es lemez készül a Fujinál, sőt, a Fuji tudatosan építette le a gyártókapacitását bizonyos régiókban. A MID (ugyanúgy, mint a Verbatim lemezek MCC kódos lemezinél) nem feltétlenül azt jelenti, hogy a cég saját gyáraiban, üzemeiben készülnek a lemezek. Szerintem a FUJIFILM MID-es korongok nagy része (legyen bármilyen márkanév is rajta) nem a Fuji üzemeiben készül, ha egyáltalán a Fuji gyárt még valamit (azt tudom, hogy R&D részlegük megmaradt, tehát hordozóréteget és stampert tudnak csinálni, bazi nagy vegyi- és műanyagipari hátterük van).

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#45) riska1982


riska1982
tag

R&D ez meg micsoda? El tudod nekem magyarázni?:R

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#46) PPeter válasza riska1982 (#45) üzenetére


PPeter
addikt

Research & Development - Kutatás és fejlesztés. A nagy (mennyiségben nagy)gyártók közül sem sokn cégnek van teljes, a CD/DVD gyártástechnológiájához szükséges teljeskörű fejlesztő laboratóriuma és mindenre kiterjedő saját ipari háttere. Ugyanis az optikai adattárolás elég sokrétű fejlesztést igényel, kezdve a fejlett vegyipartól (a hordozóréteg alapjául szolgáló anyagot alig féltucatnyi cég fejlesztgeti és gyártja a világon), a szerszámkészítésen át az optoelektronikai, lézeres berendezések és a próbagyártások során készülő lemezek teszteléséig. Szóval ez egy nagyon bonyolult ágazat. Sok nagy cég az ODD ipar egykori úttörői közül már befejezte a gyártást (ki emlékszik a Kodak lemezekre? :) ), némelyikük csak az egyre kevesebb hasznot hozó nagyvolumenű gyártással hagyott fel (nehéz kenyér a taiwani gyárak ellen harcba szállni), de az R&D terén még akítvan részt vesz az új termékek kifejlesztésében, pl. az új hordozórétegek kitalálásában. Sok nagynevű cég (akik nagy márkák is egyben) már nem is gyártanak saját maguk, de a termékek kifejlesztésében még fontos szerepet játszanak. Alig van olyan gyártó és fejlesztő ipari óriás, akinek mindenre kiterjedő ipari háttérbázisa van, ilyen a Mitsubishi Kagaku Media (az ő márkanevük a Verbatim, de sok lemezt már ők is bérmunkában csináltatnak), a Philips, a Maxell, de FUJI és a Ricoh is, és bár nem mindegyikük jeleskedik a tényleges gyártásban ma már, hordozóréteget és új gyártási eljárásokat bizony ők is fejlesztenek, nemcsak maguknak, de nagy - tényleges - gyártók számára is.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#47) riska1982 válasza PPeter (#46) üzenetére


riska1982
tag

:R :R :R
Köszi az INFO-t!
A Kodak Cd nagyon jó volt! Ha jól emlékszem akkor maximum 4x-es CD gyárott, utána nem találkoztam a többi lemezével. Még anno 600Ft-ért vettem egy darab üres Cd-jét :D Rég volt :D

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#48) erdoke válasza PPeter (#46) üzenetére


erdoke
titán

Kihagytad szerencsétlen Taiyo Yudenünket. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#49) PPeter válasza erdoke (#48) üzenetére


PPeter
addikt

Meg a Mitsiui céget is, holott ők is alapítók voltak az Orange ''klubban'' annak idején.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#50) erdoke válasza PPeter (#49) üzenetére


erdoke
titán

Igazából őket nem hiányolom annyira, mintha a TY maradna ki a fejlesztésből és a gyátásból. :D

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.