Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) TommyGun


TommyGun
őstag

TY miért nem lép be az EU-ba a That's lemezeivel...úgytudom a TY a Verba melett ez egyik legminőségibb lemezeket gyártó cég....

Ez az Oragne klubb ez meg mi ? :B

[Szerkesztve]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#52) PPeter válasza TommyGun (#51) üzenetére


PPeter
addikt

A Taiyo Yuden soha nem szeretett és nem is szeret közvetlenül kereskedni, ezért nincs saját világmárkája. De ha belegondolsz, az állatira árérzékeny piacokon nem is lenne esélyük, nézd meg hogy mi folyik nálunk is. Tipikus levélváltás-történet (hetente tucatjával játszom ezt végig).
Érdeklődő: Milyen lemezt vegyek? Omegát, Ridiscet, Aritát, vagy Verbatimot?
Válaszom: Attól függ mit szeretnél. Gyorsan és megbízható módon írni?
Érdeklődő: Mindenképp.
Válaszom: Vegyél Verbatimot, alig drágább, de meghálálja az árkülönbözetet.
Érdeklődő: Köszönöm.
-------- Eltelik pár nap --------
Érdeklődő: Akadoznak a filmjeim, segíts.
Válaszom: Végülis milyen lemezt vettél?
Érdeklődő: Volt ott még egy fajta, valami Budget, azt vettem, mert az a legolcsóbb. 8x-os lemez.
Válaszom: És milyen sebességen írtad?
Érdeklődő: Miért az nem mindegy, digitális adathordozó a DVD, nem?

:Y

A Taiyo Yuden - nagyon okosan - belátta, hogy sokkal jobb, ha a nagy márkanevek legjobb minőségű termákeit ő gyártja, azaz OEM feladatokat vállal be, és nem merészkedik ki közvetlenül a piacra egy saját márkanévvel.

Orange klubként emlegették szakmai berkekben azokat a cégeket, akik a Philips-szel közösen annak idején a CD-R (azaz az írható CD) lemez kommersz változatát kifejlesztették, a teljesség igénye nélkül felsorolok párat: Philips, Taiyo Yuden, Mitsui, Kodak. Szóval A Nagyok. :)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#53) riska1982 válasza PPeter (#52) üzenetére


riska1982
tag

Hihetetlen, hogy mennyi mindent meg lehet tudni. Látom sokat olvasol külföldi oldalakat. Mióta is foglakozól komalyabban a témával (mármint az optikai lemezekkel)?
És miért pont ezt a témakört választottad? Munkádhoz kellet, vagy csak pusztán hobbi? Persze ha ezt megkérdezhetem.:B

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#54) PPeter válasza riska1982 (#53) üzenetére


PPeter
addikt

A kilencvenes évek közepén (95-96 táján) csöppentem bele a témába, tehát lassacskán 10 éve vagyok megszállott CD (illetve most már DVD) mániákus. Egy furcsa és kellemetlen kalandom miatt kezdtem el érdeklődni a CD-írás iránt (akkoriban még súlyos ezreket kellett fizetni egy-egy CD-írásért, és egy ilyen maszek emberke butasága dühített fel, amiért utánanéztem pár technikai dolognak és így indult be a mániám), aztán ehhez sok minden más is társult (digitális videofeldolgozás, DVD-Video authoring, PC-s archiváló, sokszorosító rendszerek stb., még másolásvédelmi eljárást is fejlesztettem, ami hazai kiadványokon volt megtalálható).
A PCGuruban '97-ben kezdtem el publikálni, '98-tól már havi rovatom volt (Grab címmel) a CD-írásról, a CDGRAB.HU ezzel párhuzamosan 1999-ben indult. Legtöbbször nem a külföldi híroldalakról tájékozódom - bár tucatnyi híroldalt olvasok át minden nap -, hanem a közvetlen sajtóbejelentésekből, cégek hivatalos és közvetlen információiból és persze a személyes kapcsolatok alapján. Igyekszem minden szakmai kiállításra elmenni, amit csak meg tudok oldani a saját anyagi korlátaim között, illetve voltam már több európai CD/DVD-üzemben is, fejlesztő központoban is. Több száz oldalt publikáltam hazai szaksajtóban, írtam tanulmányt, piaci értékelést cégek felkérésére is, illetve számtalan informatikai szakon diplomázó emberkének segítettem a CD/DVD-témájú diplomamunkák átnézésében, megírásában. Mindenféle lemezt és írót beszerzek, kipróbálok, általában csak akkor nyilatkozom egy ügyben, ha kellő saját tapasztalatom, ismeretem van. Jelenleg több mint 20 íróm van, amelyek egy része sokszorosítási munkákra van befogva (hivatalos munkák), illetve igyekszem minden piacon kapható modellből beszerezni egyet, hogy ki tudjam próbálni.


[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#55) riska1982 válasza PPeter (#54) üzenetére


riska1982
tag

Szép karrier. :C:C:C
Te fejlesztettél ki egy másolásvédelmi eljárást? A világon is el terjedt? Vagy csak itthon?
Amúgy ez Audio cd-knél volt vagy adat?
Még egy dolog: Hogy készülnek az üres lemezek? Tényleg valami granulátummal megy a dolog? Valami olyasmit halltam, hogy egy gépbe beleöntenek egy port (ami pl Ritek G05 vagy bármi más) és az lesz ilyen lila.
Előre is köszönöm a válaszodat.

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#56) vbela


vbela
csendes tag

Üdv.
Elég jól ki lett tárgyalva a lemez ''alsó'' része, engem lemez felső része is érdekel, a nyomtatható lemezek nyomtatási felülete. Erről van valami infótok, anyagtípus, ...? Melyik cégé milyen minőségű, stb.
Ezeket is hamisítják? (Ezzel a kérdéssel már talán nem annyira off)

(#57) riska1982 válasza vbela (#56) üzenetére


riska1982
tag

Amiket ismerek:
Ritek DVD-R 8x Printable:
Nekem nagyon bejött ez a lemez, nagyon szép rajta a nyomtatás. Kicsit fényezett a felülete, szóval nagyon minden jól kivehető. Az írható része annyira nem jó. Elég sok szaggathat az asztali lejátszóban (100-bó 5)
Ritek Silver Print 8x: Gyöngyház hatást kelltve lehet rá nyomtatni. Egy negatívuma van, hogy egymásra teszed a megnyomtatot lemezeket akkor összeragadnak. Az írási felület sokkal jobb, mint a simának. Nagyon jó minőségű.
Verbatim PhotoPrint: A neve egy kicsit becsapós (legalább is számomra) azt várná az ember, hogy egy gyönyörű csillogó felületet kap, de ez nem így van. Egy egyszerű matt nyomtatható felület található a lemezen. Az írható része tökéletes, mint ahogy azt a Verbatimtól meg is szoktuk. Mondjuk a nyomatás jó néz ki rajta

Osztályozva a nyomtatás (egyéni vélemyén alapján)
Ritek Print 8x: 10pont
Verbatim Photo print: 8pont
Ritek Silver Print: 7pont

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#58) PPeter válasza riska1982 (#55) üzenetére


PPeter
addikt

Adat lemezeken (multimédiás kiadványokon, programokon, játékokon) volt mgetalálható a védelmem, külföldi ügyfelem nem volt sok, mert az anyagi korlátok miatt nem tudtam kellő mértékben népszerűsíteni és nem állt mögém egyetlen közeli gyártó üzem sem (később már kellett volna nekik, de akkor meg már értelmetlen volt).

Az üres lemezeknél a granulátum, amiről hallhattál, az a műanyag polikarbonát korong alapanyaga (olvass utána a műanyag gyártásának, ebben a tekintetben nincs különbség, csak éppen itt nagyon ''tiszta'', optikailag megfelő végterméket állítanak elő) . A ''RITEKG05'' az nem egy por. A lilás szín a korong spirálisan barázádált felületére felhordott kemikália, a hordozóréteg színe, ez gyakorlatilag folyékony anyag - még a legtöbb nagy gyártó cég sem maga gyártja, hanem a megfelelő paraméerek szerint vegyipari cégek készítik elő nekik. Maga a MID, azaz a gyártókód, nem (csak) a hordzóréteget jelöli. A MID egy rendszám, amely alapján a lemez azonosításra, felismerésre kerül és amely alapján az író tudja, hogy milyen lemezt helyeztek bele. A MID mellett a lemezen ugyan található néhány alapvető információ azzal kapcsolatban, hogy milyen sebességgel és milyen erejű (és időtartamú) lézerimpulzussal írható meg a lemez, de a jó írás titka mindenképpen az, hogy az író firmware-ének fejlesztésekor az adott lemezből számtalan darabot megírnak/tesztelnek (laboratóriumi vizsgálatokkal) és így alakítják ki a firmware-ben az adott lemezhez a támogatott írési sebességeket. Tehát úgy kell elképzelni, hogy a firmware-ben van egy adatbázis, egy táblázat, amelyben az egyes MID-ek mellett szerepelnek az adott kódhoz járó támogatott írási sebességek, és az egyes sebességekhez tartozó részletes paraméterek a lézer pontos beállításához. Ez ugye azt feltételezi, hogy minden olyan lemez, amelynek a MID-je megegyezik (pl. minden RITEKG05 korong) azonos fizikai paraméterekkel bír, hiszen az író a MID alapján állítja be az írás finomhangolását. A lemezek gyártása egyrészt préseléssel történik, az úgynevezett nyomóformával alakítják ki a korongot és a felületén található spriális árkot, amely mentén majd az írás történik. A következő fázisban a pörgő korong belső peremére injektálják a hordozóréteget, amely a pörgésnek köszönhetően egyenletesen szétkenődik a lemez felületén - igényes gyártósorokon és jó minőségű gyártás során egyenletes a lemez pereméig és a lecsorgó, megfolyó anyagot le is tisztítják, majd a réteg megszilárdulása után ugyanilyan módon kerül rá a tükrözést biztosító réteg és ezek után kerül rá a DVD lemezek esetén a fedő műanyag korong - a CD-knél pedig közvetlenül a tükrözőréteg és (ha van) a karcálló bevonat, majd jön maga a címkeréteg (a CD-R lemezeknél tehát a címkeréteg , márkajelzés alatt szinte közvetlenül a tükröző és a hordozóréteg található, ezért érzékenyek az írható CD lemezek a felső részükre jobban, mint az írás oldaláról, ahonnan ugye maga a műnyag korong választja el a külvilágtól az adattároló szintet). A gyártás ennél azért több lépésből áll (szigorú környezeti állandók kellenek hozzá, az egyes fázisok között kivárási idő szükséges, ezeken szoktak spórolni az olcsóbb gyártás során, ami persze kihat a lemez minőségére és élettartamára is), de a lényeget leírtam. A DVD+R lemezek gyártása pl. eggyel kevesebb lépésből áll, mert ott a lemez elején található információk (mind amilyen a MID) felvitele a spirális árok kialakításával egyszerre történik, tehát a préseléssel együtt, míg a DVD-R lemezeken ezek az infofmációk a házi DVD-íráshoz hasonlatosan íródnak rá a lemez elejére a gyártás utolsó fázisában (ezért is könnyeb a DVD-R lemezeken a MID-et hamisítani, hiszen nem kell stampert, nyomóformát szerezni hozzá, hanem az utolsó fázisban elegendő az adatokat megváltoztatni a pre-writing process során).

A MID alapján ismeri fel az író a lemezt és ennek mentén tud írási sebességeket felajánlani hozzá (ha nincs az adatbázisában az adott MID, akkor vagy a lemezen található minimális kalibrációs adatokból indulva ajánl fel valami jellemzően alacsony írási sebességet, vagy az író tartalmaz valami ''generic'' beálítást, amivel megpróbálja felírni a korongot, ami legtöbbször elég kétes minőséget eredményez), vagy nem hajlandó megírni az ismeretlen korongot. A lemez fizikai paraméterienek tehát olyannak kell lennie, hogy a MID alapján az író által ''elvártakkal'' azonos legyen.

Tehát egy MID-hez általában tartozik egy stamper (nyomóforma), egy pontos gyártástechnológiai leírás (melyik fázis mennyi ideig tart, milye összetételű műanyag korong stb. kell hozzá) és a hordozóréteg pontos kémiai és fizikai jellemzőinek ismertetése. Ha a gyártás során ezt betartják, akkor a lemez olyan lesz, amit a MID alapján ''remél'' az író. Ha nem olyan - ennek sok oka lehet -, akkor egyik-másik írási sebességhez (vagy semelyikhez) nem fog stimmelni a az a lézer beállítás, azaz írási stratégia, amivel az író a MID alapján próbálkozik, tehát - ha végigmegy egyáltalán az írás - a megírt lemezünk minősége elmarad majd az optimálistól. A hamis Verbatim lemezek például biztosan nem olyan stamperrel, nem olyan műveleti precizitással, nem olyan hordozóréteggel készültek, mint az eredeti MCC02RG20 MID-del rendelkező korongok, de mivel ez a MID került árjuk, az írók a firmware-ükben az MCC02RG20 MID-hez tartozó adatok alapján próbálják megírni - ezért lesz szar a lemez. Ugyanígy veszélyes lehet, ha egy gyártó ugyanazzal a fizikai nyomóformával több lemezt készít el, mint amennyi korong az adott présformával minőségromlás, elváltozás nélkül biztonságosan legyártható, ugyanis ezek a nyomóformák - a gyártósor típusától és a nyomforma anyagától függően - párszázerezer leme gyártása után ''kikopnak'', ezért cserélni kell(ene) őket. A lehasználódó (de még éppen megfelelő) nyomóformával készült lemezek szoktak általában a ''B'' és rosszabb minőségűek lenni, ezekneknek a korongoknak a teste minimálisan torzul, és persze ezért hordozótéreg sem tud olyan tökéletesen eloszlani rajtuk és az írást is befolyásolja a korong torzulása. Ezért fontos tehát, hogy az adott MID-hez tartozó minden gyártástechnológia paraméter (stamper, hordozóréteg keveréke, gyártási műveletek ideje, környezeti állandók, stamper állapota - mennyi lemezt gyártottakle vele - stb.) a lehető legjobban betartásra kerüljön, ugyanis ettől függ, hogy a MID alapján felismert lemezt miképp tudja az író megírni.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#59) riska1982 válasza PPeter (#58) üzenetére


riska1982
tag

:R:R:R:R:R:R:R:R:R:R
Fúúúú. Ez nagyon szakmai leírás volt. Az biztos, hogy nem mondhatja senki, hogy nem vagy benne a témában :D Most sajna el kell mennem, de ennek este mégegyszer neki futok, ugyanis nem volt minden világos számomra.
Ja és ezt az írást felhasználhatom a weboldalamra?
Amúgy a válaszodat nagyon szépen köszönöm!

Üdv Riska:R:C

[Szerkesztve]

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#60) hool


hool
aktív tag

Bar offtopic de had legyen egy szamomra fontos kerdesem:
A szokasos melyik irot vegyem... nec 3540 vagy pio 109
Ridata,verba dvd lenne irva meg cd-r.

Elore is koszi a valaszadast!

(#61) PPeter válasza hool (#60) üzenetére


PPeter
addikt

Veheted bármelyiket, egyikkel sem jársz rosszul, bár mind a két írónak van saját topikja, ahol tudnál tájékozódni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#62) hool válasza PPeter (#61) üzenetére


hool
aktív tag

Azon mar joreszt tulvagyok de sajnos a dontesben nemsegit. Mind1 akkor lesz a nec.

(#63) TommyGun válasza hool (#62) üzenetére


TommyGun
őstag

Mind1 melyiket veszed...amelyik közelebbi bótba van :)

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#64) levis4


levis4
tag

Idéznék egy másik fórumból:

''Egy dolgot kihagytak az összehasonlításból: a vonalkód és a számkód azonos, márpedig a 237 a gyártó ország kódja lenne, aminek India és Taiwan esetében különbözőnek kellene lennie. Tehát a hamisítás nyílvánvaló. Sajnos ez is, mint sok más bemutatott eltérés is csak akkor vehető észre, ha mellette van a másik, hogy összehasonlíthassuk vele. Hacsak nem tudjuk fejből ezeket az országkódokat.''


Erre nem figyelt fel senki!?:F
Pedig ésszerűnek tűnik.

(#65) PPeter válasza levis4 (#64) üzenetére


PPeter
addikt

Ésszerűnek tűnik de sajna nem jó. Az eredeti Verbatim lemezeken a Made In Taiwan és a Made In India felirattól eltekintve egyforma számmal kezdődő kód van.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#66) levis4 válasza PPeter (#65) üzenetére


levis4
tag

Na egy kicsit utánanéztem.

0 23942 43475 7

Ez nem EAN kód, ami a lemezhengereken van, hanem un. UPC-A kód.
Itt az első szám az ellenőrzőszám, a második számcsoport (2-6) komplett jelenti a gyártó céget. Tehát nem országot. Megnéztem ez a mi esetünkben a Mitsubishi Kagaku Media (MKM) tehát Verbatim.

Inen már ugyanott vagyunk, ahol a part szakad.

Tehát mindegy, hogy hol készült a lemez (India v. Taiwan) a 23942 kód ugyanaz.

Nem tudtuk megfogni a hamisítókat!:((

(#67) Ritek válasza levis4 (#66) üzenetére


Ritek
csendes tag

Szia

Jó az észrevétel. Ha logikusan gondolkozol akkor a vonalkód minden esetben azonos, ha a termék is az. Mi lenne akkor ha a minden olyan cég aki mondjuk a világ minden országában gyártja ua terméket, de mindegyiknek más lenne a vonalkódja. Iszonyatos káosz. Ua termék, de 150 különböző vonlakód. A vonalkód egy rendszer amit (ha regisztrálsz a megfelelő szervezetnél) kapsz és személyre szabott. Vagyis egy vonalkód ua a terméket jelenti a világ minden országában. Azért mert a Verba több országban gyártat, attól még a termék ua.
Külön vonalkód van a + és - R, a 10-25-50-100, slim-vastag-dvd tok csomagoláshoz, de ezt országilag nem különböztetik meg.
Megkülönböztetés van a lemezen és a származási hely feltüntetésén.

(15évvel ezelőtt mikor betört ide a vonalkód, iszonyatos kavarodások voltak, mert mindenki nyomott magának egy kódot (felnyalta a saját terékére) és az üzletekben derült ki, hogy egy vonalkód számsorára több teljesen más termék is tartozik.)
Ezért van egy szabvány (fizetni kell érte, ha regisztrálsz), de így a világ minden országában azonos terméket takar.

Ezzel nem lehet kiszűrni a hamisat. (Te sem csináltál volna másik kódot)

[Szerkesztve]

www.Ridata.hu * Hivatalos gyári képviselet - Minden ami Ritek és Ricoh CDR/DVDR kis és nagykereskedelme ( www.DvdrTeszt.hu - ha problémád van a dvd írással - firmware-ek, tesztek, leírások)

(#68) Ritek válasza PPeter (#44) üzenetére


Ritek
csendes tag

Szia

2,
A kialakult képpel van a problémám. Ebben az országban 2004 év végéig az eladott lemezek 80%-a Ritek termék volt. Volt eredeti 4x Ridata és Arita, volt az Enet féle Ridisc és volt a Ritek szitázású (a gyár tudta nélkül). Mind Ritek korong volt csak az egyiket a Ritek szitázta a másikat pedig szitázták a Ritek tudta nélkül. Soha nem volt baj semelyikkel.
A mai forgalom 35-40% jelenleg Arita,Ridata,Traxdata, a következő 30-35% az Enet Ridisc-je (de már nem Ritek) és a maradék 25-35% az összes többi lemez.
Nekem az volt a problémám, hogy szerinted a Riteknek rossz a megitélése.
Ha ez a Te vélemyényed akkor kérlek ezt jelezd, ha meg más forrásból származik, kérlek küldj egy linket, mert 3 év Ritek pályafutás alatt ezzel még nem találkoztam (most ne hozd fel a CD-s korszakot, DVD-ről beszélgetünk)
Egyszer próbálta a CDRinfo lejáratni a Ritek lemezeket, de szerencsére az sem volt hosszúéletű. Hamis ''O pontos'' teszteket publikáltak, (kivágva a MID-et a tesztből, mert nem Ritek lemez volt ) Ez 2004. novemberében volt amikor a Ritek sorozatos visszaélések miatt felmondta a szerződést az Enet-tel a Ridisc lemezekre. Bosszúból az Enet megpróbálta lejáratni azokat a lemezeket amiket 1 héttel korábban még több milliós nagyságrendben adott el.
Ha szar lenne, akkor nem fogyna annyi, amennyi. (az Arita szar hisz a gyár szerint is B grade, de azért még az árához képest tökéletes, és általában megy minden íróban)

A Philips és a MID:
Igaz, hogy csak ellenörzött lemezhez adja a Philips a nevét, de ha más a MID akkor nem minden íróban viselkedik azonosan. Ha van a Philipsnek saját stamper-je akkor miért nem CSAK ezzel nyomat? Miért kell CMC, MBI, Prodisc lemezekre rányomni a Philips feliratot? Nekem ez igénytelenség pont a Philips részéről. Két külön csomag megvásárlásánál nem tudhatod, hogy meylik miként viselkedik az íróban. Ez az újságírói és kereskedői szemlélet közt a különbség. Ha valaki nálam vesz mondjuk Fuji MID-es Philipsset de a következő alkalommal Prodisc-eset kap, akkor addig nincs is baj amíg mindkettő azonosan dolgozik. De, ha a Prodisc MID nincs az írójában akkor visszajön és elküld anyámba, hogy milyen szart adtam neki. (ez a jobbik eset, mert meg lehet magyarázni - a rosszabbik esetben elmegy máshova shoppingolni)

www.Ridata.hu * Hivatalos gyári képviselet - Minden ami Ritek és Ricoh CDR/DVDR kis és nagykereskedelme ( www.DvdrTeszt.hu - ha problémád van a dvd írással - firmware-ek, tesztek, leírások)

(#69) PPeter válasza Ritek (#68) üzenetére


PPeter
addikt

Szia,

2. A kialakult kép akkor változik, amikor sok elégedett felhasználó realizálja a változásokat. Ha egy cég megtalálja a helyét a piacon (a Ritek jó eséllyel indul, hogy a legolcsóbb jó gyártó legyen, a legjobb ár/érték aránnyal), és azt is kommunikálja, ami fedi a valóságot, akkor nincs visszás megítélés. Ez alapvetően a termékek jó minőségén és a megfelelő marketingen múlik, persze lehet az egyensúllyal játszani, hogy éppen miből kell a több. Hosszú idő kell, mire egy kissé megtépázott hírnév és megitélés helyreáll.

3. A Philipsnek nincs minden egyes generációhoz (tehát 4x-es, 8x-os, 16x-os, DVD+R vagy DVD-R szabványhoz) saját stampere és nem feltétlenül biztos, hogy a saját stamperrel olcsóbb gyártatniuk. Mint leírtam korábban, az adott MID nemcsak a stamperből ''áll'', hanam a hozzá való gyártástechnológiai, műveleti szabályokból (tehát az egyedi gyártási procedúrából) és a hordozórétegből. Könnyen lehet - sőt biztos - hogy olcsóbb megoldás másokkal, olyan stamperrel készült lemezt gyártatni, amiből sokkal több darab készül eleve, ami ugye jótékony hatással van az egy darabra jutó gyártási költségekre (ezt azt hiszem nem kell magyaráznom). Biztosan jelentősen drágább lenne a Philips DVD lemez, ha nem így készülne.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#70) Ritek válasza PPeter (#69) üzenetére


Ritek
csendes tag

2, Nincs mit kommentálni. Lassan Te is elismered, hogy a Ritek DVD-k nem is olyan rosszak. Köszönöm, bár elég nehéz volt elérni.

3,Az anyagiakat tekintve teljesen igazad van, de itt a bibi. Az egyik leggazdagabb cég szarozik fél centen? (ez kb 1ft) (az aki havonta 30-50millio eurot keres a jogdijakból)
A Verbatim 3-4centtel (7-10ft) drágább mindenkitől és mégis verekednek a lemezeiért. Én ismerem az árakat és szerintem nagyjából Te is.
Az 1ft-os szarrágás nálam nem sok jót eredményez egy Philips nagyságú cégnél.
Ne válaszolj, mert értelek téged is, én csak elmondtam a véleményem (és azt amikor a vásárló veszekszik)
Minden vevő azt vesz magának amit akar.

[Szerkesztve]

www.Ridata.hu * Hivatalos gyári képviselet - Minden ami Ritek és Ricoh CDR/DVDR kis és nagykereskedelme ( www.DvdrTeszt.hu - ha problémád van a dvd írással - firmware-ek, tesztek, leírások)

(#71) PPeter válasza Ritek (#70) üzenetére


PPeter
addikt

Szia,

Nézd, nekem vannak olyan Ritek lemezeim, amit szívesen használok és mindenkinek ajánlottam is (Traxdata DVD-R 4x-es RITEG04 lemezek, annak idején vettem párszáz darabot és lassan koptatom el őket), de persze akad olyan is (bizonyos Ridisc szériák például), amit messze elkerülök. Újraírhatóban is van első osztályú Ritek korongom, pár darab Sony (RITEKW01) lemezem, amivel semmi bajom (pontosabban nincs több bajom vele, mint bármelyik más újraírhatóval, mert ugye az RW lemez az külön állatfajta, hehe) és nem is jelentettem ki soha kategorikusan azt, hogy a Ritek sz@r. Pusztán rávilágottam néhány olyan vitatható piaci döntésükre, amikkel hosszú távon ezek szerint már ők maguk sem elégedettek. Csak a mennyiséggel magában nem lehet bevenni a piacot, mert megbosszulja magát - ebbe már sokan ''belebuktak'' és ahogy elnézem a mostani taiwani cégeket, még sokan bele is fognak bukni a jövőben. :) Minden gyártónak ügyelnie kellene rá, hogy egy olyan helyzetben, amikor a felhasználók a márkanév preferencia mellett már a MID-eket is árgus szemmel figyelik, akkor egy adott MID mindig ugyanazt a minőséget is képviselje. Mert ha elővesszük a tavalyi helyzetet, jól lehet látni, mennyit ártott a Ritek lemezek megítélésének az, hogy ugyanazon gyártókóddal, de vacak minőségű lemezekkel volt tele a piac. Persze a tavalyi helyzet többszörösen hülyén alakult, hiszen a 8x-os lemezek indulásakor a RITEKG05-ös lemezeknek a támogatottsága nehezen akart kialakulni (minőségtől függetlenül), aztán meg ugye jöttek az olcsó noname B szériás RITEK korongok és ez így együtt már túl sok volt a ''jóból''.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#72) Doviziozo


Doviziozo
aktív tag

Azt lehet-e már tudni, hogy a hamis lemez valójában milyen alapanyag is?

Forza Rossoneri!

(#73) Doviziozo válasza Doviziozo (#72) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

Mindegy, vettem egy párat, és otthon majd letesztelem.
Remélem ezért nem lesz olyan rossz minőségű. Bár eléggé elszomorító, hogy hamisitják. :(((

Forza Rossoneri!

(#74) Andrej84 válasza Ritek (#70) üzenetére


Andrej84
tag

Kedves Ritek!
Az 1ft-os szarrágás nálam nem sok jót eredményez egy Philips nagyságú cégnél.

A Philips egyik Magyarországi gyárában dolgozom. Természetesen nem lemezeket gyárt, de nem ritka, hogy ha hasonló összeget tud a cég megtakarítani, akkor a minőség már csak másodlagos kérdés. És most nem 100 forintos lemezekről beszélek, hanem több tízezer forintos szórakoztatóelektronika cikkekről.
Sajnos hogy az áraival is fel tudja venni a versenyt a cég, igencsak enged a minőségből.
Rengeteget tudnék mesélni a problémákról, de nem lejáratni akarom a céget, csak igazolni az állításodat.
Azt még hozzátenném, hogy bizonyos termékcsaládokkal semmi bajom nincs, sőt itthonra is vásároltam magamnak belőlük, és tökéletesen meg vagyok velük elégedve.

(#75) Ritek válasza Andrej84 (#74) üzenetére


Ritek
csendes tag

Szia Andrej84

Köszönöm hozzászólásod.
Igen, igazából én sem értem miért kell europa leggazdagabb cégének szarrágoskodnia. A lemez árában 1ft semmit nem jelent, de elveszteni sok vevőt az kimondottan rossz. Jelenleg a két legdrágább termék a Verbatim és a Ricoh. Mindkét cég úgy van vele, hogy akinek a minőség kell az fizesse is meg. Aki ismeri a piacot, az tudja, hogy ilyen magas áron is a Verbatimból hiány volt több hónapon át.Nem tudtak annyit gyártani, amennyit ne lehetett volna eladni.(sajnos ez a Ricoh-nál nem igaz, mert ők csak +R lemezt gyártanak és ebből sokkal kevesebb fogy, de szerencsére egyre többen állnak át erre a megbízhatobb tipusra)

Az előtted levő hozzászólásra:
A lemez elméletileg SKC. Hivatalosan még nem kaptam a Verbatimtól ilyen visszajelzést, de bizonyos lemez paraméterek alapján nagyon annak tünik.
(ugyanilyen kinézetű (4x-es) lemezeim vannak SKC kóddal - és ezeket az SKC küldte mintának)

www.Ridata.hu * Hivatalos gyári képviselet - Minden ami Ritek és Ricoh CDR/DVDR kis és nagykereskedelme ( www.DvdrTeszt.hu - ha problémád van a dvd írással - firmware-ek, tesztek, leírások)

(#76) Doviziozo válasza Ritek (#75) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

Holnap megírom, hogy milyen médiakóddal elátott lemezről van szó.

Forza Rossoneri!

(#77) PpenoO


PpenoO
őstag

Kedves mindenki!

Lenne 1 sos kérdésem...

Vettem verbatim pastel 5db-os 8x dvd-r lemezeket..Manufacturer ID: TYG02, író faszán megírja....csak 1 bajom van, dvd lemezek oldalai megvannak folyva...kicsit bészártám.

Különösen Ppeter véleményére lennék kíváncsi, olvastam cikket, hogy 25ös hengeres 8x dvd-r verbatimot hamisítják, dehogy a pastelre nem vonatkozik...
remélem ez így is igaz:)

Mielöbbi válaszotokat mélyen tisztelve várom

:)

[Szerkesztve]

(#78) PPeter válasza PpenoO (#77) üzenetére


PPeter
addikt

Nem kell aggódnod. A lemezed biztosan nem hamis. A TY korongok a legjobbak és teljesen más a megfolyás a szélükön, mint a csumpi hamisítványoknak, valamint a hordozóréteg is tökéletesen kitölti a lemezeket.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#79) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Sziasztok!

Ne haragudjatok, nekem is lenne egy kérdésem! Az írom egy Asus DRV0804P. Papírforma szerint 8X tud írni korongokat. A hét elején vettem Verbatim 16XDVD+R korongokat, melyeket az író csak 4X sebességen hajlandó megírni! Ez normális? Olvastam itt, hogy esetleg a firmware nem ismeri ezeket a lemezeket! Kérdés: nincs valami útja módja, hogy legalább 8X sebességgel pörkölhessek?

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#80) Ritek válasza Hókusz Pók (#79) üzenetére


Ritek
csendes tag

Az 1,21-es firm van fenn?
Ha nincs akkor töltsd le : Bővebben: link

www.Ridata.hu * Hivatalos gyári képviselet - Minden ami Ritek és Ricoh CDR/DVDR kis és nagykereskedelme ( www.DvdrTeszt.hu - ha problémád van a dvd írással - firmware-ek, tesztek, leírások)

(#81) PpenoO


PpenoO
őstag

Köszönöm Ppeter, a gyors választ :R, megnyugodtam:DDD

márcsak 1 kérdésem lenne, ha pl boltba veszem meg..full full artisjus stb, azok is meglennének folyva?:F

(#82) PPeter válasza PpenoO (#81) üzenetére


PPeter
addikt

Nem az Artisjus matricán múlik, hogy a gyárból hogy jön ki. :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#83) PpenoO


PpenoO
őstag

azt gondoltam, artisjust csak a full legális formára értettem...azon spekuláltam én láma, hogy a boltba már nem kerülnek megfolyt lemezek...éshogy ez is okozhatja az árkülönbséget, természetesen a 150ft-os matricát, az adókat és az extra profitot leszámítva...:F, vagy ez a megfolyás 1 elfogadott dolog dvd+ - r iparban?

(#84) afterburner_


afterburner_
őstag

minap ezt vettem észre a frissen vasarolt itek lemezen...csinaltam is fotót

http://infinite3.uw.hu/DSC01695.JPG

itek 8x-es lemez

http://infinite3.uw.hu/DSC01695.JPG

verbatim ''hamisitott'' 8x-es lemez

http://infinite3.uw.hu/DSC01695.JPG

''eredeti'' 8x-es verbatim advanced azo lemez
????

ezt lattatok mar?:)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#85) PPeter válasza PpenoO (#83) üzenetére


PPeter
addikt

A 150 forintos matrica (ami egyébként már 100 és 75 forint, attól függ melyik importőrnek milyen megállapodása van az Artisjussal) nem a minőséggel kapcsolatos, hanem a szerzői jogdíjat fedezi, amit elvileg minden - hivatalosan forgalomba helyezett - lemezre meg kellene fizetni a törvény szerint, tehát semmi köze a minőséghez, gyártóhoz, márkához stb. A megfolyás egyébként természetes egy bizonyos szintig, illetve azt is nézni kell, hogy a hordozóréteg megfolyása esetén a lemezen belül homogén, megfelelő-e az anyag eloszlása. Szóval bonyolult ügy.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#86) PPeter válasza afterburner_ (#84) üzenetére


PPeter
addikt

Látom másodszor is sikerült rossz linkekkel beraknod, minden kép ugyanaz.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#87) afterburner_


afterburner_
őstag

http://infinite3.uw.hu/DSC01696.JPG
http://infinite3.uw.hu/DSC01697.JPG

sorry tényleg, de mit szólsz hozzá PP? meg a lemez media kódja is ugyan az:)

[Szerkesztve]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#88) Ritek válasza PPeter (#85) üzenetére


Ritek
csendes tag

Kinek 100 és 75?

Ez a hivatalos ár : Bővebben: link

csináltam egy topicot és ez egyszer jó volna összefogni :
Bővebben: link

www.Ridata.hu * Hivatalos gyári képviselet - Minden ami Ritek és Ricoh CDR/DVDR kis és nagykereskedelme ( www.DvdrTeszt.hu - ha problémád van a dvd írással - firmware-ek, tesztek, leírások)

(#89) PPeter válasza afterburner_ (#87) üzenetére


PPeter
addikt

Nincs ebben semmi meglepő, 1TEK márkanév alatt sok szutyok megfordul.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#90) afterburner_


afterburner_
őstag

beleértve a verbatim-ot is?ez azert kicsit gazos hogy a verbatimnak is és az 1Teknek is ugyan az a media kódja meg az a szam az oldalukon:) mas kerdes hogy míg a hamis verbatim jóval drágább, teljesen ugyan azt a minőséget meg lehet kapni 1tek-eknél is, jóval olcsóbban:D

[Szerkesztve]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#91) PPeter válasza afterburner_ (#90) üzenetére


PPeter
addikt

Valamit félreértesz: a hamis Verbatimnak nincs köze a Verbatim eredeti termékeihez, vagy a Verbatim céghez (azon kívül, hogy ugye hamis termékként Verbatimnak álcázza magát), tehát a rossz minőségű lemezek használata inkább az 1TEK-et minősíti. Jó hogy nem azt kéred számon a Verbatimtól, hogy szar minőségű lemezre hamisítják :F

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#92) afterburner_


afterburner_
őstag

lehet a gyár így akarja bezuzas helyett értékesíteni a ratyi lemezeket, nem futott be verbatim néven akkor jó lesz az 1Teknek:)

lényegében azt akartam mondani hogy fura hogy csak a cimke mas és mindket lemez ugyan azt tudja:)

masreszt meg mar jartam anno még a cd írós korszakban mikor bejöttek a d-view tdk-k hogy rengeteg szarabb minőségű lemez volt köztük amiből várat lehetett volna építeni, és nem csak nekem, újságokban is közölték.
cd meghajtókban is volt részem tapasztalni hogy a jó kis 40x-es sony belsőben noname ratyi olvasó lapult és 2 hetente cserélgettem mert beszart...
meg sorolhatnam..
szóval nem lepődnék meg azon sem ha ezeket a verbatim csinalta volna és piacra dobta persze nem legalisan:) vagy esetleg úgy is:)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#93) PPeter válasza afterburner_ (#92) üzenetére


PPeter
addikt

Ner haragudj, de butaságot beszélsz. A hamis Verbatimoknak SEMMI közük a Verbatim céghez, az összeesküvés-elméleted csak arról árulkodik, hogy élénk a fantáziád, de sajna lövésed sincs a témához. Ha ez a Verbatim saját lemeze és el akarják adni, akkor miért adtak ki egy hivatalos nyilatkozatot, hogy ne vegyen senki ebből a ''DVD-R M803'' stamper azonosítójú Verbatim lemezből, mert hamis? A 1TEK meg tipikusan pont az a cég, akik minden olcsó szart összevásárolnak (ugyanaz mint a Ridisc, csak kicsiben), így gondolom jó nyomott áron átvették a Hong Kong-i üzemtől ezeket a trutyi lemezeket (minden bizonnyal ugyanott készült a hamis Verbatim is). A TDK D-View lemezekkel kapcsolatban meg nem értem, miért csodálkoztál a minőségen, az volt a TDK lemezek legalja, a Philips Multipurpose lemezének a párja, az olcsó, szar lemez az árérzékeny tömegeknek, de mellette/helyette ugyanúgy lehetett venni TDK Reflex Ultra meg Philips Silver Premium lemezt is, csak ezek ugye az drágábbak voltak.De gondolom az árérzékeny vevőkről nem kell mesélnem neked sem, ha Te is ilyen 1TEK csodalemezt veszel...

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#94) afterburner_


afterburner_
őstag

25 darabot vettem most és 75 db verbatimot (nem hamisat) 50 db ridiscet , amiből persze mar jópar százat elírtam és sztem tökéletes ez a g05-ös lemez, nem értem miért szarják, de érdekelne a véleményed hogy milyen lemezt ajánlassz ha már itt tartunk, dvd-ből:)

amugy lehet lövésem sincs de manapság sokminden előfordul:)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#95) #00809728


#00809728
törölt tag

Szasztok!

Most látom lett egy ilyen szép topik is.Biztosan szükség volt rá mert hát ha hamis akkor hamis.De sajnos ezt már sokan olvasgatták és a vevők 70% már ugy kérdez rá ,hogy ''ugye ez nem a hamis verba''?Na ettől tudok a fának menni.Gondolja ezzel én nem veszittek vevőt és nem megy híre ha ''szart ill hamísat árulok''
Annyi kérdésem lenne ha nem is pontos cimet de akitől vették azt írjátok már le.Ne legyen álltalánosítás!!Plissss

Tehát Dodi vagyok és Bp-n a Nyítrai utcai számtek boltban vásáróltam 16*verbát és sajnos ugy vélem felfedezni,hogy rosszat adtak vagy hamísat.Esetleg link képben stb...

Köszönöm:R

(#96) afterburner_


afterburner_
őstag

azt mondjak azok nem hamisak

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#97) Hókusz Pók válasza Ritek (#80) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Hello!

Igen, az 1.21-es firmware van az íróban. És nem megy... Egyszerűen 4xesen írja a 16x lemezeket... Más ötlet??? Vagy kakukk??? Kukába az íróval, s újat??? :O

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#98) PPeter válasza Hókusz Pók (#79) üzenetére


PPeter
addikt

Fel sem ajánlja hozzá a magasabb írási sebességeket, vagy felánlja, de ennek ellenére lassan írja meg? Milyen verziójú programmal írod?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#99) afterburner_


afterburner_
őstag

ilyenkor a kabel nem dominal?vagy 80 eres?

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#100) PPeter válasza afterburner_ (#99) üzenetére


PPeter
addikt

40 eres kábel és UDMA-2 is bőben elég a 16x-os íráshoz, de a kábel hibája (túl hosszú kábel, hengerelt kábel nem javasolt az ODD eszközökhöz) miatt lehet ilyen hibajelenség.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.