Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#154) raszputyin válasza WN31RD (#152) üzenetére


raszputyin
senior tag

Nem hinném, hogy jó ötlet a számítástechnika bármilyen oktatásával terhelni az átlagemberek agyát. Elvégre mikor oktatják a TV vagy a mikró használatát? :F (Az autóét is csak azért tanítják, mert a téves használata életveszélyes, hidd el, ha nem lenne az, senki nem törődne ilyesmivel :P) A józan ész elég kell, hogy legyen az fokozatos megismeréshez -- ez nemcsak az egyszerűsége és a kényelme miatt jobb, hanem mert jobban is rögzül, amire az ember maga jön rá.
Ebből a szempontból nagyon jó, hogy van egy közös, egységes platform, amin a nagypapa-nagymama, aki 50+ évesen látott először számítógépet, esetleg a gyengébb képességű/érdektelen egyén is jól eligazodik -- ne felejtsd el, hogy nem mindenkinek szenvedély a számítógép, van, akinek dögunalom, sőt, kínlódás minden perc, amit a megismerésével kell töltenie...
Arról nem is szólva, hogy senki nem szereti annyira, ha multiplatform programot kell írnia. Ha nem lenne monopólium, akkor szvsz újra csak a kiváltságosoké lenne a számítástechnika, ami ma megengedhetetlen.
Más kérdés, hogy nem ugyanaz egy despotikusan vezérelt, jellegzetesen és rossz értelemben nem-európai szellemiségű cég esetlegesen, toldozva-foltozva kifejlődött terméke, vagy mondjuk az Unix/posix (elnézést, ha rossz terminológiát használok, ebben abszolút nem vagyok otthon), amit az évtizedes tapasztalat, a felhasználói igény és az egyes független programozók/kisebb cégek alakítanak.
De sztem komoly eredményt elérni csak teljes fájlformátum-, és nagyon komoly alkalmazás- és hardverkompatíbilitással (*) lehetne -- vagyis kellőképp reménytelen. Legjobb esetben partizánok maradtok/maradunk ;]
A SuSE szellemiségében nagyon ígéretes vonal sztem, de mindig is úgy éreztem, hogy nincs renesen összedolgozva a felület a belsővel. Van, ami egyszerűen nem akar működni (és az én tudásszintemen nem javítható). Úgy érzem, a szilárdságért ridegséggel kell fizetni, míg a Windows gumiból van, a felhasználói programok mindig elvégzik a nekik szükséges változtatásokat (bár épp ezért egyszerre sok tucat programot telepíteni a legjobb fajtából is öngyilkosság :) ), és a 2000/XP a régi hiányosságok többségét maga mögött hagyta.

(*) p.s. Ne vegyetek Canon nyomtató+lapolvasót, mert amellett, hogy buherálni kell a Linuxos drivert (amit én eddig nem tudtam megcsinálni), még elég sz@r is a minősége, a mellé adott wines szoftverek pedig fagynak, tetűlassúak és használhatatlanok, lényegesen gyengébbek, mint a winxp hasonló beépített eszközei. Ne higgyétek el, hogy 2 pikoliteres csepp, meg tintatakarékos (ezért vettem HP kárára, nagy hiba volt), mert valami q.ra nem az.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.