Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) sidhe válasza WN31RD (#149) üzenetére


sidhe
tag

hmm maga a monopolium ennyire rossz lenne, es zsigerbol utaljak az emberek? Ez egy erdekes meglatas. De altalaban nem ezert szidjak, es utaljak a win-t, hanem mert ''nemmukodik'', meg ''lefagy'', vagyis mert nem hozza azt a mukodest, hogy ''hulye juzer'' is tudja hasznalni. Amit viszont elhisz, amikor megveszi a gepet.

Engem az a fanatizmus ilyeszt meg neha, amivel olyan emberek viseltetnek a linux fele (pozitivan) es a win fele (negativan), akik igazan egyik rendszerhez sem ertenek, csupan rajottek, hogy van mas is.

Mindig oda lyukadok ki, hogy sokkal jobb szamitastechnika oktatas kellene az iskolakba. Mamar a szamitogephasznalat iras/olvasas fontossagu kepesse valt szerintem

(#152) WN31RD válasza sidhe (#151) üzenetére


WN31RD
addikt

A monopólium szerintem nagyon-nagyon rossz, de ''az emberek'' nem ezt utálják, hanem a Windowst, pontosan az általad is említett jelenségek miatt. Ha napi szinten találkoznának más rendszerekkel, akkor azt is látnák, hogy máshol is vannak problémák, illetve kiderülne, ha összességében egyik vagy másik rendszer, esetleg bizonyos területeken, megbízhatóbban vagy kényelmesebben működne. Erre utaltam, amikor azt írtam, hogy ''sokkal inkább látnák a valódi előnyeit és hátrányait''.

''Engem az a fanatizmus ilyeszt meg neha''
Mindig az idióták a leghangosabbak...

''Mindig oda lyukadok ki, hogy sokkal jobb szamitastechnika oktatas kellene az iskolakba. Mamar a szamitogephasznalat iras/olvasas fontossagu kepesse valt szerintem''
Teljesen egyetértek. Nagy hangsúlyt kellene fektetni a használható és nem csak egy szoftverhez kötött tudás oktatására. De ez elég reménytelennek tűnik a jelenlegi helyzetben...

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#153) sidhe válasza WN31RD (#152) üzenetére


sidhe
tag

A monopólium szerintem nagyon-nagyon rossz, de ''az emberek'' nem ezt utálják, hanem a Windowst, pontosan az általad is említett jelenségek miatt. Ha napi szinten találkoznának más rendszerekkel, akkor azt is látnák, hogy máshol is vannak problémák, illetve kiderülne, ha összességében egyik vagy másik rendszer, esetleg bizonyos területeken, megbízhatóbban vagy kényelmesebben működne. Erre utaltam, amikor azt írtam, hogy ''sokkal inkább látnák a valódi előnyeit és hátrányait''.

Viszont ez alapjan vajon elitelheto, ha valaki duhos az egesz rendszerre, es a microsoftot szidja? Hisz teljesen ertheto, hogyan jutott idaig, es nem is igazan lehet hibaztatni. Az erveleseddel egyetertek.

Mindig az idióták a leghangosabbak...
Viszont a kozosseget by def a leghangosabbak alapjan itelik meg.

Teljesen egyetértek. Nagy hangsúlyt kellene fektetni a használható és nem csak egy szoftverhez kötött tudás oktatására. De ez elég reménytelennek tűnik a jelenlegi helyzetben...

Sajnos remenytelen valoban. Viszont ez egy olyan helyzethez fog vezetni, ahol az informatikailag magasan kepzettek jobb pozicioba kerulnek (lasd irastudo irastudatlanok kozott).

(#154) raszputyin válasza WN31RD (#152) üzenetére


raszputyin
senior tag

Nem hinném, hogy jó ötlet a számítástechnika bármilyen oktatásával terhelni az átlagemberek agyát. Elvégre mikor oktatják a TV vagy a mikró használatát? :F (Az autóét is csak azért tanítják, mert a téves használata életveszélyes, hidd el, ha nem lenne az, senki nem törődne ilyesmivel :P) A józan ész elég kell, hogy legyen az fokozatos megismeréshez -- ez nemcsak az egyszerűsége és a kényelme miatt jobb, hanem mert jobban is rögzül, amire az ember maga jön rá.
Ebből a szempontból nagyon jó, hogy van egy közös, egységes platform, amin a nagypapa-nagymama, aki 50+ évesen látott először számítógépet, esetleg a gyengébb képességű/érdektelen egyén is jól eligazodik -- ne felejtsd el, hogy nem mindenkinek szenvedély a számítógép, van, akinek dögunalom, sőt, kínlódás minden perc, amit a megismerésével kell töltenie...
Arról nem is szólva, hogy senki nem szereti annyira, ha multiplatform programot kell írnia. Ha nem lenne monopólium, akkor szvsz újra csak a kiváltságosoké lenne a számítástechnika, ami ma megengedhetetlen.
Más kérdés, hogy nem ugyanaz egy despotikusan vezérelt, jellegzetesen és rossz értelemben nem-európai szellemiségű cég esetlegesen, toldozva-foltozva kifejlődött terméke, vagy mondjuk az Unix/posix (elnézést, ha rossz terminológiát használok, ebben abszolút nem vagyok otthon), amit az évtizedes tapasztalat, a felhasználói igény és az egyes független programozók/kisebb cégek alakítanak.
De sztem komoly eredményt elérni csak teljes fájlformátum-, és nagyon komoly alkalmazás- és hardverkompatíbilitással (*) lehetne -- vagyis kellőképp reménytelen. Legjobb esetben partizánok maradtok/maradunk ;]
A SuSE szellemiségében nagyon ígéretes vonal sztem, de mindig is úgy éreztem, hogy nincs renesen összedolgozva a felület a belsővel. Van, ami egyszerűen nem akar működni (és az én tudásszintemen nem javítható). Úgy érzem, a szilárdságért ridegséggel kell fizetni, míg a Windows gumiból van, a felhasználói programok mindig elvégzik a nekik szükséges változtatásokat (bár épp ezért egyszerre sok tucat programot telepíteni a legjobb fajtából is öngyilkosság :) ), és a 2000/XP a régi hiányosságok többségét maga mögött hagyta.

(*) p.s. Ne vegyetek Canon nyomtató+lapolvasót, mert amellett, hogy buherálni kell a Linuxos drivert (amit én eddig nem tudtam megcsinálni), még elég sz@r is a minősége, a mellé adott wines szoftverek pedig fagynak, tetűlassúak és használhatatlanok, lényegesen gyengébbek, mint a winxp hasonló beépített eszközei. Ne higgyétek el, hogy 2 pikoliteres csepp, meg tintatakarékos (ezért vettem HP kárára, nagy hiba volt), mert valami q.ra nem az.

(#155) zLegolas


zLegolas
őstag

Sok szó folyik itt a Windows utálatáról. Nézzétek, én nem tudom, mi folyt itt pár hete, ami miatt oly harapóssá vált pár ember hangulata. Mindenesetre ha valaki figyelemmel kísérte azt a (sajnos az én, még tán csípősnek sem nyilvánítható) megjegyzésem indított el, akkor abból egyáltalán nem a Windows jellemző és általános fikázása és útálata következik, mint konzekvencia. Ha egy topic-ba netán kritika hangzik el bármi Microsoft termékkel kapcsolatban valaki részéről, akkor az olyannyira vörös posztó néhányak szemében, hogy a legalpáribb viselkedéstől sem riadnak meg, a hozzászóló jó esetben csak durva, epés megjegyzések tömegét kapja. Az a hozzállás, hogy ''a múltkor is egy ilyen Pingvinnel vitáztam; lehet, hogy nem ezzel, hanem egy másikkal, de biztos emez sem külömb, egyébként is azt tahózok le, akit akarok'' hasonló a ''nagy az orra, biztos zsidó, gázkamrába vele'' féle általánosításhoz.

A nyilvánvaló (az elmúlt időben is felbukkanó) provokatív megjegyzések (lepöcsözés, stb.) meg pont nem a Windows-t használók és úgy álatlában a Microsoft utálatát mutatják, és nem a Unix táborból érkeztek.

Ráadásul nem is valami csúfságra válaszként.


Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#156) X-COM


X-COM
nagyúr

ez tényleg baromi izgalmas

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#157) WN31RD válasza raszputyin (#154) üzenetére


WN31RD
addikt

''Nem hinném, hogy jó ötlet a számítástechnika bármilyen oktatásával terhelni az átlagemberek agyát.''
:Y Ezt komolyan gondolod? Előre az informatikai analfabetizmus felé? :D
A számítógépek készségszintű használata egyre inkább épp olyan alapvető ismeret, mint pl. az írás és olvasás. Senki nem születik úgy, hogy ismeri az ábécét vagy a számítógépet vagy a mikrohullámú sütőt. Utóbbinak a kezelése annyira egyszerű, hogy családon belül megtanulható, míg előbbieket oktatni kell, egyszerűen azért, mert bonyolult dolgok. Jó lenne, ha a világ csak egyszerű dolgokból állna?

''Elvégre mikor oktatják a TV vagy a mikró használatát?''
Láttál te már 60+ éves embereket a TV távirányítójával küzdeni? Akik nagyon nehezen vagy egyáltalán nem képesek felfogni, hogy egy gomb nem mindig ugyanazt csinálja, hanem a gomb funkciója a képernyőn megjelenő információktól (pl. menü) függ? Egy mobiltelefonról nem is beszélve... Ugye, hogy van, akinek tanítani kell ezeket is?
Értelmesebb dolog lenne pl. megragadni a sokkal kisebb funkcionalitást lehetővé tevő ''egy gomb - egy funkció'' szinten azért, mert egy kihaló generáció jelentős részének gondot okoz egy menürendszer kezelése?

Szerintem te kicsit összekevered a monopóliumot a nyílt szabványokkal. Ha jellemzően nyílt szabványokat (file formátumok, hálózati protokollok, API-k) használnánk, akkor a multiplatform alkalmazások készítése, és a különböző termékek együttműködése a ma megszokottnál sokkal kevésbé lenne gond. A viszonylag egységes felhasználói felület elvileg ugyancsak megvalósítható monopólium nélkül.

A monopóliumnak van egy olyan veszélye is, hogy szinte biztosan monokultúrát teremt. Egy monokultúra pedig jellemzően sokkal kevésbé ellenálló a támadásokkal szemben, mint egy diverz környezet. (Ilyen szempontból az egységes API-k, stb. is jelentenek némi kockázatot.)

A fentiektől függetlenül szerintem a monopólium annyira veszélyes gazdasági jelenség (megöli a versenytársakat, visszaszorítja az innovációt, felveri az árakat - mint az a történelem során bebizonyosodott néhányszor), hogy kerül, amibe kerül, megéri lemondani róla, sőt, akár (pl. állami) erőszakkal felszámolni.

(Nagyon OFF, és nem flame, csak szubjektív vélemény: Az összes eddig általam használt Linux disztribúció közül a SuSE irritál a legjobban (méghozzá eléggé), pont a ''szellemisége'' miatt. Okosabb akar lenni nálam... és persze nem sikerül neki.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#158) raszputyin válasza WN31RD (#157) üzenetére


raszputyin
senior tag

Ezt komolyan gondolod? Előre az informatikai analfabetizmus felé?
Pont ahogy mondod :D Közhely talán, de egyre több az elérhető információ a világban, simán van annyi, hogy az általános műveltséget megszerezni is rettenetes mennyiség. Gondolj bele... egyre több az elolvasásra érdemes irodalom, a befogadandó műalkotás, az megismerendő hiteles történelem, és persze emellett a tudományos és technológiai tények; emellett anyanyelvi szinten kell tudni angolul, és ha értelmiségi vagy, akkor idegen nyelveken is, valamint a munkádhoz mélyrehatóan kell értened. És persze attól ember az ember, hogy néha haszontalan dolgokkal, pl. emberi kapcsolatokkal vagy lazítással is tölt időt ;]
Nem véletlen, hogy tökéletes Leonardók már nem futkároznak manapság...
Ebbe ép ésszel nem fér bele az, hogy mindenki fenntartson a fejében egy rekeszt, amibe mindig bezsúfolja az aktuális számítógépes részleteket, aztán minimum 2-3 évenként még fel is újítja. Egyébként is, minek, ha van mód az elkerülésére? A munkamegosztás a társadalom alapja... a szakik megírják használhatóra, az emberek meg kifizetik. A hardvernél működik, ha leteszek egy köteg eurót mondjuk az IBM-nek, akkor adnak egy számítógépet, és nem kell tudnom, hogy hánycsatornás a memóvezérlője :)
Lehet, hogy nem olyan primitív dolog egy számítógép, mint egy TV vagy egy mikró, de ha valaki csak villanyírógépnek, postaládának és videójátéknak használja, akkor legyen neki olyan egyszerű minden, amennyire az három ilyen céleszközzel lenne, és ne kelljen ezért szuboptimális teljesítménnyel vagy biztonsággal fizetnie, vagy az indokoltnál több időt töltenie vele.

Szerintem te kicsit összekevered a monopóliumot a nyílt szabványokkal.
Jogos, de azt hiszem, nem az én perverz gondolkodásom okozta a keveredést ;] Nekem úgy tűnik, a Microsoft örül neki, sőt törekszik rá, hogy inkompatíbilis formaisággal dolgozzon minden téren, a .doc-tól a DirectX-ig. A monopóliumnak köszönhető, hogy a piac bármilyen szabványt lenyel tőlük, és az inkompatíbilis vagy jogilag védett szabványaik adják a monopólium legerősebb bástyáját. Nem?

Okosabb akar lenni nálam... és persze nem sikerül neki.
Az te vagy ;] Én akkor töröltem le a Debiánt, mikor megpróbáltam beállítani az esd-t, hogy több alkalmazás egyszerre lássa a hangkártyát, és rengeteget fagyott a gép... aztán pedig hiába próbáltam visszaállítani az eredeti állapotot, továbbra is fagyott.
Szvsz nem vagyok egy finnyás ember, ha azt elvárnám a Linuxoktól, hogy ne nekem kelljen elérnem, hogy alapból legyen normális a hang... és eddig egyik disztribúció se volt képes ennek az automatikus kezelésére.

(#159) rii válasza sidhe (#151) üzenetére


rii
nagyúr

''...............maga a monopolium ennyire rossz lenne, es zsigerbol utaljak az emberek? Ez egy erdekes meglatas. De altalaban nem ezert szidjak, es utaljak a win-t, hanem mert ''nemmukodik''.............''

maga a monoplol helyezt alapból rossz, nemhiába töerekednek mindenhol ezt felszámolni. És az az igazság, hogy legyen szó akár Linux-ot, de még akár Windows-t hasznűló emberről, ki mit szeret, mindenkinek a verseny kialakulása az érdeke.

talán lehet látni, mennyire jó, hogy versenyhelyzet van a mobilszolgáltató, mobilgyártók, Pepsi/Coca, monitogyártók közt, mert ennek a versenynek a nyertese csakis és kizárólag a felhasználó. Nyertese, győztese ennek a versenynek a résztvevők közt nincs, és persze feltételezzük, hogy a színfalak mögött nem egyeznek meg.

Amiért a Windowst/Microsoft-ot bírálom, többek között az az, hogy szerintem többet is tehetnének, poziciójukból fakadólag, hogy ha kénytelenek vagyunk az operációs rendszereiket használni, akkor legalább élvezettel tegyük azt. Szerintem igenis tekintettel lehetnének a Win98 felhasználókra, és nem kellene megszüntetni a terméktámogatást.

Szerintem ez nem etikus magatartás felhasználók ezreivel szemben, akik megvették, és még most is használni szeretnék a rendszert. Rengeteg pénz befolyt nekik a Win98-ból is, nem lenne szabad csak úgy lehúzni a rolót. Komolyan úgy érzem, csak fejőstehénnek nézik az embereket.


Érdekes, hogy az operációs rendszer működéséhez abszolún nem közhető böngésző, levelező, illetve chat programot elég magas szinte felhozták, nagy tudással, mert itt is fontos volt nekik a monopol helyzet, de ha azt nem is lehet, akkor leggalább vezeteő pozició bírtokba vétele, míg az olyan programok, amik szzámukra nem votlak olyan fontosak, meghagytak egy eléggé kezdetleges szinten. Ráadásul a fent megemlített 3 programot talán még le sem lehet gyilkolni a gépről.

De persze láthatunk arra is példát, hogy szintén monopol helyzetben levő cég olyan OS-el jön ki, mely méltán hívja fel magára a figyelmet, és az egyik legjobb OS névvel büszkélkedhet a személyi számítógépek terén. Ez pedig az OS/X.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#160) WN31RD válasza raszputyin (#158) üzenetére


WN31RD
addikt

Te arra vágysz, hogy a számítógépek használata lényegében magától értetődően egyszerű legyen (és valamiért meg vagy győződve róla, hogy ez elvileg lehetséges). A valóság ezzel szemben az, hogy a számítógépek használata, legalábbis egyelőre, nem magától értetődően egyszerű (még pl. a Windows rendszereké sem).
Erre a helyzetre szerintem az az ésszerű reakció, hogy először is az oktatásban felkészítjük az embereket a bonyolult eszköz használatára, mivel a jelenlegi helyzetben égető szükségük van erre a tudásra. Másodsorban, ha ez technikailag lehetséges és gazdaságilag kifizetődő, akkor csökkentjük a számítógépek használatának bonyolultságát. De semmiképpen nem fordítva, ahogyan te ajánlod!

Megjegyzem, én erősen szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, hogy - komoly mesterséges intelligencia alkalmazása nélkül - a számítógépek mindennapi használata a mainál számottevően egyszerűbbé tehető. Specializált, egyszerűbben használható eszközökkel kiválthatjuk a számítógépeket néhány esetben (pl. médialejátszás), de maradnak olyan területek is, ahol szükség lesz mai értelemben vett számítógépre, és az általa nyújtott óriási rugalmasságra és funkciógazdagságra.

Azon kívül, hogy ne oktassuk a számítógépek használatát, van valamilyen konstruktív javaslatod? :D

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#161) raszputyin válasza WN31RD (#160) üzenetére


raszputyin
senior tag

Nyah, sikamlós talajon vagyunk, rengeteg hülyeséget fogok írni, de remélem, nem kizárólag ;-)
Mesterséges intelligencia nincs és sztem nem is lesz :)
Amit szerintem tenni lehet, az a következő... megpróbálom tömöríteni és értelmesen leírni.
Rendszerezés és modularizálás minden szinten.
Az UI legyen minél nagyobb hányadban az OS/ablakkezelő feladata, az tudja a legtöbbet a környezetről, és így lesz barátságosan ismerős, egységes minden új alkalmazás használata. A portolást is segíti. A hardverrel kapcsolatban egyre inkább sikerül ezt a programot véghezvinni... ezt senki nem hitte a DOS-os időkben, hatalmas siker! Persze ez az ügy is halad (KDE, Gnome, Windows), de sztem még van hova fejlődni.
Rendszerezés és modularizálás az elérhető feladatok és beállítások közt. Minden szerepeljen, rendes, érthető, interaktívan fellobbanó magyarázattal. A sokat használt dolgok legyenek egy lépésben elérhetők, a valamivel ritkábbakat rejtsék beszédes nevű almenük, etc. Az a lényeg, hogy minden legyen ott, és ne kelljen soká keresgélni. És csak annak kelljen parancssorba lemennie/megás konfigfájlokat kézzel írnia, aki szkriptet ír, és/vagy élvezi mindezt. Inkább kevesebb funkció, de az mind alaposan interaktívan dokumentálva és rendszerezve.
Kirívó ellenpéldaként a felhasználóbarátságra:
-- a Windows-telepítő NEM kínálja fel pl., hogy értelmesen partícionáljon (külön swap, Windows, Program Files és Doc.&Settings -- az utóbbi kettő akár lehetne egy partíción, úgy, ahogy régen a matekfüzetet használtam :) azaz egyiket az elejétől hátrafelé, a másikat hátulról az eleje felé, így kevesebb a lehetőség a kifogyásra). Meg lehet csinálni... utólag kézi faragással, sok órás munkával (főleg elsőre, hogy még nem tudod, mit kell). A partíciós táblát is szét....sza, és egyéb apróságokról se kérdez. Miért nincs egy ''expert mode'' kapcsoló dörgedelmes figyelmeztetések (akár terméktámogatás elvétele, még úgy is jobb, mint a semmi) mögött?
-- a Wördben és az OO Writerben is (nemtom melyik verzió, utóbbi 2.0-ra asszem javulást hozott ilyenekben) hosszú percekig kerestem olyan egyszerű dolgokat, mint pl. a dupla sortáv beállítása... elhiszem, hogy ha ECDL-vizsgám lenne, nem kéne keresnem, de miért nem lehet egyből a logikus helyén?
-- több Linux-disztribúcióban (nem a SuSE-re gondolok, épp a többire ;]) meglehetősen nehéz/tudásigényes a hardverrel vagy a rendszerteljesítménnyel (nem használt szolgáltatások kiiktatása) kapcsolatosan bármit megszülni. Mondjátok, hogy hülye vagyok hozzá, de Kis Pista is hülye, higgyétek el :) A Windows ezzel szemben legalább kísérletet tesz a drivertelepítés és a hardverpiszkálás egységes kezelésére.

(#162) WN31RD válasza raszputyin (#161) üzenetére


WN31RD
addikt

(''Mesterséges intelligencia nincs és sztem nem is lesz''
A tudomány nem ismer elvi különbséget ''mesterséges'' és ''természetes'' között. Hitről pedig egy szakmai topicban nem vitázok.)

''Rendszerezés és modularizálás minden szinten.''
Hajrá... Bizonyára lehet javítani a mai állapotokon. Majd kiderül, mennyit.
(Nem vagyok én ellene az ilyesminek, ha nem megy a szoftverek egyéb tulajdonságainak rovására, csak pesszimista vagyok e téren.)

De addig is, amíg elkészültök, szerintem mégse haszontalan a számítógépes ismeretek oktatása, elvégre jobb híján a létező számítógépes rendszereket is használni kell időnként.

(''hosszú percekig kerestem olyan egyszerű dolgokat, mint pl. a dupla sortáv beállítása''
Gondoltam, ezt kipróbálom: Linux alatti angol nyelvű OOo 2.0 volt kéznél, és azonnal megtaláltam benne a Format/Paragraph -> Indents & Spacing -> Line Spacing mezőt, pedig nem használok napi szinten semmilyen grafikus felületű szövegszerkesztőt. Persze nem tudhatom, hogy ha korábban soha nem láttam volna ezt a funkciót, mennyi időbe telt volna megkeresni.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#163) sidhe válasza raszputyin (#161) üzenetére


sidhe
tag

Rendszerezés és modularizálás az elérhető feladatok és beállítások közt. Minden szerepeljen, rendes, érthető, interaktívan fellobbanó magyarázattal [...]

Na de az a baj, hogy egy masik embernek meg tok mas a rendes, ertheto. A winnel is - ahogy ertem - az a baj, hogy tul okos akar lenni, igy kvazi mindenki tudja hasznalni, de vegulis mindenkit zavar benne valami, amit a tervezok eredetileg valoszinuleg segitsegnek gondoltak. En ugy erzem, hogy itt ellentmondas van, amit meg valamikor korabban mondtam: a user friendly rendszer nem fer ossze az egysegsugaru juzerrel.
Az osszes problema, amit irtal az RAD vonatkozik. Vajon egy masik embernek ugyanugy logikatlan?


Az oktatas szuksegessegerol: hogy tobb a tudas, amit el kell sajatitani? annyival erzesem szerint nem. Ugy erzi talan az ember, hogy no a megszerzendo tudas mennyisege, de ez csaloka. 500 eve is sok volt, akkor mast tanult az ember. Polihisztorok hogy vannak-e, vagy sem: atalakult ez is, de meg mindig igaz, ha pl. fizikaban kiemelkedot akar valaki alkotni, akkor valahogy elkerulhetetlen, hogy mas - radikalisan mas (irodalom) - teruleteken muvelodjon. Egyszeruen mert igy fejlodik az emberi elme.

(#164) rii válasza raszputyin (#161) üzenetére


rii
nagyúr

''...............több Linux-disztribúcióban (nem a SuSE-re gondolok, épp a többire ) meglehetősen nehéz/tudásigényes a hardverrel vagy a rendszerteljesítménnyel (nem használt szolgáltatások kiiktatása) kapcsolatosan bármit megszülni. Mondjátok, hogy hülye vagyok hozzá, de Kis Pista is hülye, higgyétek el A Windows ezzel szemben legalább kísérletet tesz a drivertelepítés és a hardverpiszkálás egységes kezelésére................''

Szerintem erre úgy kell nézni, hogy nem a Linux-ot nehéz feltenni, hanem a Windows, Linux-Suse, Linux-Uhu-t könnyű telepíteni.

de mindennek ára van.
Ez olyan mint az autóvásrlás. Autót tartani úgy, hogy nem értesz hozzá, így hirtelen az a véleményem, felelőtlenség. Persze általánosságban bevett gyakorlat, hogy mindenki szervizbe hordja, és nem is szerencsés a magánéletből autóbütykülésre fordítani a drága időt.

De ha nem értesz hozzá, a szervizessel sem tudod magad megértetni, és úgy vernek át, ahogy nem szégyenlik.

valamilyen szinten párhuzamot lehet húzni az autótartás, és a számítógép tartás között.
Ha nem értesz hozzá, akkor az op.rendszer megcsinál Neked mindent, de kérdéses, szerintem, hogy mennyire optimálisan. Egy jó Debian rendszert, (de minden bizonnyal egy jó Win2003-as OS-t) eltart 2-3 hétig, míg finomhagolgatja az, aki hozzáért. Ellentétben Pistike, aki nem ért hozzá, 1 óra alatt felrántja az XP-t, még egy óra, míg az összes drivert felpakolja, feltesz 1-2 style-t, background-ot, és részéről meg is van az operációs rendszer konfigurálása.

Persze lehet hőbörögni, mint ahogy a munkatársam is tette, hogy Ő csak használni akarja a számítógépet, miért kellene értenie is hozzá. Sajnos a gyakorlat azt mutatja, a tartás minden esetben elvárja a hozzáértést is, legyen szó autóról, számítógépről, vagy akár kutyáról.

A fentieket figyelembe véve, szerintem nem azt az operációs rendszert kellene bírálgatni, amelyik megköveteli a manuális vezérlést, és nem normaként kellene elfogadni, hogy egy OS ''saját'' magától ''felmegy'', és ''megatlál'' mindent.

De persze a számítógéphez laikus módon hozzáálók ezt követlik meg, és ezt várják el, csak az a szomorú, hogy amikor meglátnak egy olyan rendszert, ami igényli az irányítást, akkor azt maradinak, fapadosnak itélik.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#166) VladimirR válasza zLegolas (#155) üzenetére


VladimirR
nagyúr

lehet, hogy a megjegyzesed nem volt csipos ugya, de legalabb ennyire (he nem meginkabb) tavol allt a feltett kerdestol, csak mintegy belebofogtel valami jopofat, amit en egyaltalan nem neveznek kritikanak

[Moderálva. - WN31RD]

(#167) VladimirR válasza WN31RD (#160) üzenetére


VladimirR
nagyúr

Te arra vágysz, hogy a számítógépek használata lényegében magától értetődően egyszerű legyen
a tobbseg erre vagyik, mert a tobbseg nem kivanja idejet azzal eltolteni, hogy megtanuljon szamitogepet kezelni, mivel szmukra a szamitogep egy eszkoz, mint pl a tv, vagy a mikro - es elvarjak, hogy hasonlo erofeszitessel hasznalatba is tudjak azt venni
ha mar mindnekepp oktatni akarunk valamit, legyen az az internetes kultura, az internet veszelyei, meg ilyeten faszsagok, ne pedig a szamitastechnika egesze, az tobbnyire nelkulozheto - mint raszputyin is irta ahhoz, hogy vadul kattintgassak a kedvenc pornooldalamon, nem igazan szukseges az az informacio, hoigy hanykaru memorizvezerlo, milyen bus-ra csatlakozo videokartya, vagy egyaltalan melyik gyareto proszesszora van a gepemben
az egy doboz, es kesz - bekapcsolom, rakotom a netre, es jon a porno - szerointem ez a fajta egyszeruseg kellene hogy legyen a cel, s aki ettol komolyabban akar foglalkozni a dologgal, annak valahol, elrejtve lehetoseget kellene adni, de en szemely szerint a fajlrendszert egy-az-egyben elrejtenem a felhasznalo elol - a felhasznalo lasson fimeleket/zeneket (esetleg azt is csak a lejatszoban), lasson dokumentumokat (ott, ahol azoknak a helyuk van, es ne szerteszet), lasson jatekokat (azaz lasson beloluk egyszal parancsikont), meg lasson bongeszot, meg levelezot, meg szovegszerkesztot
szerintem, mint korabban is irtam azt kellene szem elott tartani, hogy a pc egy eszkoz, s mint ilyen elvarhato az, hogy azt nyujtsa, amiert fizettunk (vagyis film- es zenelejatszas, internetezes, jatek, levelezes), s ne azert, hogy formazgatni, particionalgatni, driver-t telepitgetni (raadasul konfigolni) kelljen

es az aki ezen felul vagyik masra is, na az tanulja meg kezelni a gepet

(#168) WN31RD válasza VladimirR (#167) üzenetére


WN31RD
addikt

''ha mar mindnekepp oktatni akarunk valamit, legyen az az internetes kultura, az internet veszelyei, [...] ne pedig a szamitastechnika egesze, [...] nem igazan szukseges az az informacio, hoigy hanykaru memorizvezerlo [...]''
Nem fejtettem ki külön, de természetesen én sem a memóriavezérlők, stb. oktatását tartom célszerűnek (sőt, az ilyesmi szerintem teljes mértékben időpazarlás), hanem a mindennapi hatékony számítógéphasználathoz szükséges gyakorlati tudást.

Neked is csak azt tudom írni, hogy hajrá... Aztán majd szólj, ha létezik olyan rendszer, amely egyrészt magától értetődően egyszerűen használható, másrészt ki tudja váltani a mai számítógépeket. Nem lesz egyszerű menet. De addig is, azt kell tanítani és használni, ami már most elérhető. :)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#169) rii válasza VladimirR (#167) üzenetére


rii
nagyúr

''...............mivel szmukra a szamitogep egy eszkoz, mint pl a tv, vagy a mikro - es elvarjak, hogy hasonlo erofeszitessel hasznalatba is tudjak azt venni.............''

kicsit nem írreális elvárások ezek, bárki részéről is fogalmazdójon meg?
már csak egy alaplap összetetteb eszköz, mint egy mikro.

Amíg nem írnak olyan szoftvereket, amik közvetelenül a HW-el kommunikálnak, hanem egy OS-en keresztül hazsnálják ki azt, addig ez nem megvalósítható.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#170) rdi válasza VladimirR (#167) üzenetére


rdi
veterán

Meg van mindennek a maga ideje, helye és helyes aránya. Például a szgép hardwereket azért is lehet tanítani, hogy a delikvens értse a fejlődést és mondjuk egy boltban értse is mit olvas az árcédulán.
Az operációs rendszer alapvető ismerete nélkül a legegyszerűbb programok kivételével semmit nem tudna használni, és a legfontosabb a rendszerezés - keresés - mentés ''tudományát'' sem tudná pl. a munkahelyén alkalmazni.
Az irodai programcsomagok oktatása (csak a wordre és az excelre gondolok) szintén gyakorlati okokból szükséges.
Az adatbázisok, a honlapszerkesztés tanítása a logaritmikus gondolkodási képességet fejleszti.
Az egyéb: bemutató készítés voltaképpen játék, de nagyon hasznos a megfelelő jegyezetkészítési tudáshoz, a lényeges kiemeléséhez.

A programozás valóban magasabb szint, voltaképpen fölösleges (?)

Amint látod, a teljes info oktatást lehet gyakorlati oktatásként prezentálni, még Dewey is megnyalná mind a 10 ujját :DD


[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#171) rii válasza WN31RD (#168) üzenetére


rii
nagyúr

''..................Aztán majd szólj, ha létezik olyan rendszer, amely egyrészt magától értetődően egyszerűen használható, másrészt ki tudja váltani a mai számítógépeket.............''

régen nagy esélyes volt a BeOS, illetve a hozzágyártott dual procis gép, nem? Hogy az miért halt meg, csak sejteni tudom, szerintem OS/2 szinrdóma

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#172) VladimirR válasza rdi (#170) üzenetére


VladimirR
nagyúr

autodban, hifi-dben sem tudod, mi van pontosan, megis megveszed, megis hasznalod - miert is kellene erteni reszletesen, hogy mit irtak az arcedulara (persze az aron kivul), ahhelyett, hogy feltuntetnek a gep kepessegeit emberi nyelven (a tv-re sem azt irjak, hogy mi van benne, hanem azt, hogy 65015 csatornat tud fogni, ahogy a kocsidrol sem tudod reszletesen a felepiteset, csak azt, hogy mennyivel megy, mennyit fogyaszt - ami a fenntartasahoz, hasznalatahoz szukseges)
kereseshez (ha pl a fenti elgondolas kocvetendo, vagyis nem lehet mindent szanaszet pakolni, egy megfeleloen megtervezett, rendezett rendszert kap a felhasznalo a kepebe), de foleg menteshez nem igazan szukseges ertenunk az oprendszerhez - megcsak annyira sem, hogy azon epp egy pingvin, vagy egy windoze garazdalkodik
irodai programcsomag nem hinnem, hogy minden haztartasba szukseges, nem mindenkinek kell sokfele dokumentumot, tablazatot kezelnie, formagatnia (bar ez meg akar bele is fer)
adatbaziskezeles, es honlapkeszites retegigeny, folosleges ezzel terhelni barkit is, akinek nem celja hogy ezekkel foglalkozzon
a programozas meg foleg a magasabb szint
es hiaba lehet ezt az egeszet gyakorlati oktataskent prezentalni, ha valaki csak egy olyan valamire vagyik, ami lejatssza a dvd-it, megtalalja a neten a pornot, a gyerek meg elvan a legujabb nidforszpiddel - nem pedig tobbre

(#173) rdi válasza VladimirR (#172) üzenetére


rdi
veterán

Szerintem a bolti dolog nincs úgy ahogy Te mondod. Menj be bármilyen jobb audio üzletbe és millió és egy fontos információt látsz az árcédulákon.
Persze nyilván nem az a lényeg a váráslónak, hogy az alaplapon milyen chipset van, de az már lehet, hogy milyen az alaplap, a kevésbé érdeklődőknek meg fontos mérőszámok a processzor sebessége, a memória nagysága stb.
Az egész abból származik, hogy a szgép moduláris felépítésű, szemben mondjuk az autós cd- vel :D

Az irodai programcsomagok nem otthon szükségesek, hanem a munkahelyeken. Képzeld el, hogy a mi megyénkben az emberek kb 60 %-a a szolgáltatásokban dolgozik, ott pedig még a cipésznek is ismernie kell ma a szövegszerkesztőt. Sőt ha maszek vagy akkor a pincéreknek is....(bár ott inkább regiszteres pénztárgépek vannak :)

Még egy félreértést hadd oszlassak el: az oktatás nem az oktatott igényeit hivatott kielégíteni csupán, hanem a társadalomét (is). A társadalmi igények pedig mindíg meghaladják a tanulók egyéni igényeit, [kivéve a strébereket] szerencsére, így is sarkallva az általános műveltség megszerzésére, ami a személyiségfejlesztés egy szelete csak, de nélkülözhetetlen.


Fej! Tor! Potroh!

(#174) sidhe válasza VladimirR (#172) üzenetére


sidhe
tag

es hiaba lehet ezt az egeszet gyakorlati oktataskent prezentalni, ha valaki csak egy olyan valamire vagyik, ami lejatssza a dvd-it, megtalalja a neten a pornot, a gyerek meg elvan a legujabb nidforszpiddel - nem pedig tobbre

Az igeny ertheto. Viszont erre jon a ''szarfoswindoz''-ozas, mert az n. porno/warez utan telement virussal a gep, a juzer meg azt sem tudja mi az. Ez jo igy? Pont a juzerek hozzanemertese az, amivel a rendszerek nem tudnak mit kezdeni, nem erti h a dialog mit jelent, rakattint az igenre, hogy mukodjon. Nem lehet leegyszerusiteni a szamitogepet egy mikro szintjere. Az ilyen ignorance miatt van temerdek virus es spam. szerintem.

(#175) regent


regent
aktív tag

ùgy tüünik, mintha elfelejtkeztetek volna az OS/X-rööl. Merthogy meglátásom szerint az Apple pont ilyen irányban fejleszti a gépeit. Bemész a boltba, kiválasztod az eladó segítségével, hogy melyik tipusra van szükséged, ha csak netelni, DVD-t nézni, meg játszani akarsz rajta. Meg persze, hogy melyik mutat jól a nappaliban. Hazaviszed, megnyomod a gombot, aztán hajrá.
Nem terhelnek mindenféle hülye alaplapok kiválasztásával, amik aztán majd jól nem kompatibilisek a választott processzorral. Van lassabb, gyorsabb, leggyorsabb. Kevesebb, több, legtöbb memóriával. Kisebb, nagyobb, legnagyobb háttértárral, aztán válassz.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#176) sidhe válasza regent (#175) üzenetére


sidhe
tag

korabban emlitettem, en nem hasznaltam soha hosszabb ideig, ugy alapbol nem jott be sem az interface-i (keyb., eger), sem a rendszer.

viszont mac-et is nagyon kevesen hasznalnak, kivancsi lennek, ha az a tunet, ami win-en (virusok aradata) van, vajon meglesz-e rajta.a juzer nem okosabb, es az olyan dialogokat, mint ''megbizod-e ezt a website-ot'' ott is le fogjak okezni magasrol.

(#177) 0519


0519
senior tag

Egy ilyen hiba (konkrétan ez vagy ilyen), hogyan érinti az okostelefonokat?
Ők nem kapnak javítást?

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#178) X-COM válasza 0519 (#177) üzenetére


X-COM
nagyúr

sehogy

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#179) 0519 válasza X-COM (#178) üzenetére


0519
senior tag

Annak ellenére, hogy sok ilyen telefonban rendes html böngésző van? Egy részükben pedig MS op rendszer?

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#180) X-COM válasza 0519 (#179) üzenetére


X-COM
nagyúr

persze, de ha kipróbáltad volna, akkor láttad volna, hogy nem is jelenít meg wmf-et se a pocket, se a böngészője, ráadásul a wince tökmás

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#181) 0519 válasza X-COM (#180) üzenetére


0519
senior tag

megnyugodtam, köszi.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#182) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Új fejlemény. A Linuxot is megfertőzheti egy olyan vírus, ami ezt a feature-t használja!
;]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#183) Tithian


Tithian
őstag

Sőt, új fejlemény:[link]
Nem hekkelősdi, de jó móka ez is...

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#184) zLegolas


zLegolas
őstag

Ó, bárcsak találkozhatnék egyszer valakivel, akinek a PC-jét szétrágta egy gonosz Unix/Linux vírus... Vagy csak aki látott már ilyent... :U :R
A reális veszélyt alátámasztandó.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#185) X-COM


X-COM
nagyúr

nagyon jó MSRC bejegyzés, többek között választ ad a 9x dologra és, hogy tökmindegy, hogy az IE megjeleníti e a WMF képet, mert a kérdéses függvény nem hajtódik végre.

[link]

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#186) NoRomBasic válasza sidhe (#163) üzenetére


NoRomBasic
csendes tag

... A winnel is - ahogy ertem - az a baj, hogy tul okos akar lenni, igy kvazi mindenki tudja hasznalni, de vegulis mindenkit zavar benne valami ...

Juhéj, akkor én vagyok a kivétel :) Én nem tom, de szeretem a windowsom...
Persze hogy vannak hibái... De egy ekkora rendszert, szerintem nem is lehet hiba nélkül megírni, ezt is emberek csinálják, az ember pedig tévedhet.

(#187) NoRomBasic


NoRomBasic
csendes tag

1. Még annyit kérdeznék... Most mi is a vita tárgya? Ez olyan hüeség amiket itt olvasok, bár tetszik a fórum... Mikró? Autó? PC? Namármost a Mikró, TV, Autó, ezek célgépek, pl beleülök, elvisz, ottvagyok, de egy PC, az szerintem egyáltalán nem céleszköz...
Venni kell XBOX-ot a gyereknek és van játék, az pl célhardver, de egy PC-t, igy beskatulyázni... És pont ez a lényege.

2. Más. Igenis támogatom azt aki irta, kellene tanitani az ilyen dolgokat. Nekem csak egy mezei alapfokú papirom van, és a jó öreg DOS-on nőttem fel. És bizony elgondolkozom gyakran, mikor a mai ifjonc ''informatikát'' tanuló fiatalok megkeresnek, hogy ugyan egy kukából is törölt fájlt, vagy egy rosszul átparticiózott vinyóról ami ''semmi'' nincs, hogy lehetne lekaparni legalább a jelszavakat... Persze én is tudom hogy ezek nem mindennapi események, de könyörgöm, ezek tanulnak informatikát? Kezükben a jövő? Akkor itt, gond lesz... Igenis kell tanítani, a PC már lassan mindenhol ott van, ez van. Ha pedig ez nem jó mert a gyerek megint csak játszani akar: célgép, konzol, és nincs probléma.

3. Más. Mesterséges intelligencia? Ez jó volt... Minek az? A gép eszköz, intelligenciának pedig ott ülünk előtte mi, az ember. Nem? Ne a gép találja ki hogy én mit akarok, ez csak egy végrehajtó egység, hülye parancsra hülye válasz/eredmény születik majd. Ha esetleg kevés az intelligencia, akkor lásd 2. pont... Mégiscsak tanulni kell.

4. Amit végképp nem értek, ez a OS háború. Én Wint használok, mert szeretem, nekem stabil, nem fagy, igaz nagyon ritkán játszom, inkább php... De nem szidom a Linuxot sem, a SUSE nagyon tetszik, de nem használom mert nem igazán értek hozzá sajnos. De szükség van arra is, meg a többire is értelmes ember szerintem ilyenen nem vitázik, mindenki azt használ amit tud/szeret/muszáj. És biztos ha egyszer találok jó oktatási anyagot, a Linuxot is ki fogom komolyabban próbálni, de amíg azt sem tudom pl mit jelent a kernel fordítás vagy mi, addig nem látom értelmét. És ezzel megint ugyanott vagyunk, mégiscsak tanulni kell?

További jó fórumozást.

(#188) Nagy Gábor válasza WN31RD (#16) üzenetére


Nagy Gábor
tag

Kisse megkesve olvasom a forumot, de irasod eszembe juttatott egy dolgot, amit nem tudok magamba fojtani. Egyetertek veled, de mint latni fogod, a dolgok neha meglepoen arnyaltak lehetnek Irod:
> Nagyon sok dologtól függ, hogy melyiket választja egy ''épeszű rendszergazda''.
> Egy kritikus adatokat tartalmazó rendszer esetleges megfertőződése simán
> lehet sokkal kevésbé elfogadható kockázat, mint az, hogy esetleg átmenetileg
> működésképtelenné válik a kritikus business szoftver. Ez nem ilyen egyszerű...

Ha emlkeztek anno az SQL/Slammer neven elhiresult feregre, ami - mint utolag kiderult a vizsgalatokbol - 13 perc (!!!) alatt bejarta a Foldet. Egy fel eve ismert es mar javitott (legalabbis a javitas is ennyi ideje kint volt mar a M$ letolto oldalain) serulekenyseget hasznalt ki. Sok szerver azert nem volt frissitve, mert a 7/24-es uzemben dolgozo szervereket a rendszergazdik nem akartak ujrainditani, es ugy iteltek, amig a Slammer meg nem erkezett, hogy nekik a legfontosabb szempont a szervereik folyamatos uzeme.

A tobbi megallapitasoddal (is) maximalisan egyetertek.

dr. Nagy Gábor

(#189) VladimirR válasza zLegolas (#184) üzenetére


VladimirR
nagyúr

o, barcsak talalkoznek egyetlen olyan unix/linux felhasznaloval, aki nem olyan nagykepu, hogy csak az ors vezer teren tud megfordulni...vagy csak aki latott mar ilyet
de ennek realis veszelye elhanyagolhato

(#190) VladimirR válasza NoRomBasic (#187) üzenetére


VladimirR
nagyúr

Hi

a nagytobbseg imho kiaknazatlaul hagyja a pc altal nyujtott lehetosegeket, s ezaltal felesleges terheket vesz a nyakaba egy olyan eszkoz megvasarlasaval, aminek millionyi hatulutoje mellett van jopar rossz tulajdonsaga is (epp jo peldat irtal a torlessel, particionalassal)
igen, a konzol jo irany, de meg szukseges lenne bele nehany funkcio, pl internetezes lehetosege, es akkor eselyes is lehetne a pc levaltasara
a pc imho nem az otthonokba, hanem a munkahelyekre valo, ne legyen ott mindenutt
aki dolgozni fog rajta, annak tanitsak meg, aki meg videot akar nezni, zenet akar hallgatni, internetezni akar, azoknak gyartsanak celhardvert, es adjnak hozza egy hasznalati utmutatot

os-haboruval meg inkabb a masik taborral van a gond - linux-ot hasznal, azt hiszi, hogy O az atyauristen, es orrba szajba fikaz mindent, leginkabb esz nelkul (a masik csoport meg az ugyan windoze-t hasznalo, de ahhoz sem erto hulyegyerekek tarsasaga)

(#191) faster válasza zLegolas (#184) üzenetére


faster
nagyúr

Ilyennel nem találkoztam, de a linuxos szerverünket törték már fel valami DNS patch hiánya miatt.

(#192) zLegolas válasza VladimirR (#189) üzenetére


zLegolas
őstag

Hű, de jó, hogy tőled olyan távol áll a flame-keltés, meg a kötözködés...

Mert ugyi ha kell-ha nem ezt tolod rendszeresen mások pofájába.

Szal szándékosan nem írom le a véleményemet rólad - ezt már megtettem egyszer.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#193) zLegolas válasza faster (#191) üzenetére


zLegolas
őstag

A tökéletes védelem sokak problémája, szvsz szerintem (majdnem) minden rendszer törhető.

Azért majdnem, mert lehet, hogy előbb csönget az FBI, minthogysem befejezhetné a delikvens. :P

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#194) VladimirR válasza zLegolas (#192) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nemtom, en a helyedben nem mondanek semmit a flame-keltesrol, ebben a topicban meg csak olyan post-od volt, amivel flame-et szitasz, vagy epp szemelyeskedsz
ezek utan remelem nem kell, hogy elmondjam rolad a velemenyem

szerk.: ahh, megkovetlek, #193 egy ertelmes hozzaszolas, es toled szarmazik - elnezest

[Szerkesztve]

(#195) Sipi válasza VladimirR (#190) üzenetére


Sipi
addikt

OS-háború. Félig igazad van, félig nem. Szerintem.

Talán ahhoz hasonlíthatnám a Linux-tábor kijelentésedet, mint pl. a katolikus egyház tagjai. Van a látható egyház: ezek tagjai valamilyen külső rituálé alapján egy csoportba tartoznak. Van, aki nem is vallásos. Vannak, akik zsigerből gyűlölik pl. a reformátusokat.
A láthatatlan egyház tagjai a vallásos emberek. Nem foglalkoznak külsőségekkel, hiszen a vallás belső ügy, nem tartozik senkire. És nem is köpdösnek.

A Liux-közösség tagjait rohadtul nem érdekli ez a flame-háború. Nem törődnek a Windows-zal. Nem ledönteni akarják az MS hatalmát. Szoftvert írnak, amit használni akarnak.
Ide be-beszabadulnak olyanok is, akik ilyen-olyan (többnyire külső) okból váltanának Linuxra. Persze, nyomják a szarfosozást ész nélkül.

Én belsőleg Linuxosnak vallom magam, és ez alapján egyszerűen nem érdekel mások baromkodása. Használom, szeretem, bütykölöm. De nem szarfosozom (na jó, csak Neked, egy sör mellett :) ) a Windows-t. Nem nekem való, attól még lehet olyan ember, aki élvezi. És attól még ő sem lesz hülye.

Igazán ''mélyen hívő'' Linuxos nem mászik ilyen vitába, lévén totál hidegen hagyja, nem érdekli.

Üdv,
Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.